ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7296. Maandag 8 Mei 1922. 70e Jaargang. JACHT EN VISSCHEEIJ BUITENLAISD. B I N N E NL A N D. FEUILLETON, werp in zake de registratierechten te on derzoeken werd met 43 tegen 41 stem- men verworpen. Toen deed de heer Visser van fzen- doorn het voorstel om alleen het ontwerp- Staalman nog te onderzoeken. De voorzit- ter stelde voor, dit voorstel niet in behan- deling te nemen, omdat de vorige week daaromtrent reeds een besluit was geno- men, doch de Kamer besliste met 43 tegen 42 stemmen, dat het voorstel-Visser van IJzendoorn wel zou worden behandeld. Dit voorstel zelf werd daarna met 44 tegen 43 stemmen aangenomen. Voor de heele linkerzijde en de heeren A. P. Staalman en Van de Laar. Het ontwerp-Staalman (uitstel invoering der Tabakswet) wordt nu morgen in de afdeelingen onderzocht. deren gedurende een maand aan voedsel" lezen wij op den keerkant van het titel- blad. Verscheidene afbeeldingen veraan- schouwelijken het we;rk van de keukens te Saratow en den verschrikkelijken nood. Zoo ziet men de kinderen aan den maal- tijd. Op de volgende bladzijde kinderen, die ziek geworden zijn van het langdurige totale gebrek aan voedsel en het eten van allerlbi afval. Wij nemen nog eenige on- derschriften over van reproducties van fo- to's, die op zichzelf reeds genoeg zeggen: Velen trachten het hongergebied per spoor te ontviuchten. Zij klimmen op de wagons. Als de treinen stilhouden, gaan zij op den naakten grand slapen en heel dikwijls, als de reis* wordt voortgezet, kunnen zij niet meer opstaan. De lijken worden met karrevrachten naar het kerkhof gebracht. Daar paarden gauw van den honger be- zwijken, worden soms kameelen,: die niet zooveei voedsel noodig hebben, in hun plaats gebruikt. Moeder en kind, stervend van honger. De gevolgen van den honger: opgezette beenen en buik. Russisch kind, gefotografeerd door Dr. Nansen, die getroffen werd door de bijzon- dere uitdrukking van het gezichtje, waar al het kindelrlijke ptaats heeft gemaakt voor een grooten, diepen levensernsi Lijken van vluchtelingen in de velden bij Orenburg. Ziek van den honger., De vreeselijke verminking door den hon ger. De wanhoopskreet om hulp werd te laat gehoord. De strijd is uitgestre- den.:,... Andere verschrikkingenDe gekdigde lijkkisten worden verzameld om weer ge bruikt te worden. In een graf worden ongeveer 70 lijken begraven. Een wagen met kinderlijken, die zoo bij massa's naar het kerkhof wordem vervoerd. Een voor- beeld van Slavische gelatenheid: wetend, dat er toch niets aan te doen is, leggen velen zich ter ruste op den grondj af- wachtend, of men hun te hulp zal komen. De vreeselijke verminking door den hon ger. Enz. enz.. Ook een stadsplan van Saratow, waar- op zijn aangegeven de twee Nederland- sche keukens, en verder twee Zweedsche,, twee Bulgaarsche, twee Fransche, twee Noorsche en twee Luxemburgsche keu kens, een Iersche en een Zwitsersche keu- ken, benevens een groot aantal Engelsche keukens, alle onder protectoraat van L'Union Internationale de Secours aux En- fan ts. „Voor twaalf gulden helpt men vijf kin deren gedurende een maand aan voedsel" (Secretariaat van het Nederlandsche Roode Kruis, "PrincCssegracht 27, den Haag. Postgiro 22120). HET CENTRAAL STEMBUREAU. Prof. Mr. Dr. A. A. H. Struycken tot voor- zitter benoemd. Bij K. B. is aan Mij. Dr. J. Oppenheim, lid van den Raad van State op zijn ver- zoek eenvol ontslag vertgend als lid en voorzitter van het Centraal Stembureau. bedoeld in sjrtikel 32 der Kieswet met dank voor de als zoodanig door hem be- wezen diensten en is uit de leden van voormeld centraal stembureau alls voor zitter benoemd Prof. Mr.' Dr. A. A. H. Struycken, lid van den Raad van State. DE TOESTAND. Aan een maaltijd van het IJzer-en Staal- instituut te Londen heeft Shortt, de En gelsche Minister van Binnenlandsche za ken, in vollen ernst verklaard dat er geen groot verschil van meening bestond tus- schen de Engelsche en Fransche vertegen- woordigers te Genua. Warmer en hartelij- ker betrekkingen dan tusschen de twee groepen waren niet denkbaar en Frankrijk wenschte even sterk de vriendschap en het oondgenootschap met Engeland te handhaven als degenen tot wie spreker het woord richtte. Deze laatsten zijn mannen uit de Engelsche ijzer-en staalnijverheid en hun gedoofde hoogovens zijn welspre- kcnde getuigen dat het die nijverheid niet goed gaat door de Duitsche concurrentie Zij vormen vermoedelijk in meerderheid een groep, die vindt dat men de Duitschers niet te zachzinnig moet behandelen ten kos- te van de Franschen, Shortt had natuurlijk formeel gelijk, schrijft de N. R. Crt. Er zijn te Genua af en toe tusschen Lloyd George en Bar- thou harde woorden gevallen, maar daar moet de warmste vriendschap tegen be- stand zijn en de wereld heeft telkens daar na verzoeningstafereelen aanschouwd. De geschillen zijn telkens bijgelegd, maar de laatste maal, toen Barriere het antwoord aan de Russen teekende, heeft de Fransche regeering zijn handteekening niet gestand gedaan. Onverschillig hoe de betrekkingen tusschen de gedelegeerden zijn, is er op het oogenblik een groot verschil van mee ning tusschen hun regeeringen op verschil- lende punten als: lo. het Russische eigen- domsrecht; 2o. de kwestie van de bijeen- roeping den Oppersten Raad voor 31 Mei te Genua; 3o. het tractaat van Rapallo. Een eindelijk moet nog blijken, of Engeland gezind is, de Fransche uitlegging te aan- vaarden dat het algemeene Europeesche gairantie-tractaat geen invloed mag heb ben op de sancties, die de geallieenden op grand van het tractaat van Versailles tegen Duitschland mogen toepassen, indien dit zijn verplichtingen niet nakomt. Op het extra-dansje dat de Franschen met de Belgen doen, antwoord Lloyd Ge orge met een dergelijke vriendelijkheid te- genover Duitschland. Het is een demon strate van Lloyd George's oude dreigement over de mogelijkheid van een nieuwe orienteering van de Engelsche politiek. Groote vaart zal het daarmee niet loopen, want het kan wel voor Engeland een verstandige politiek zijn om Duitschland het leven mogelijk te ma- ken en zoodoende de oeconomische ge- zondheid van een van Engeland's beste oude klanten te herstell|'en, maar niet om het opnieuw zoo machtig te maken, dat het Frankrijk tot aan het Engelsche Ka- naal de wet kan voorschrijven. De aanlei- ding voor Engeland's deelneming aan den oorlog van 1914 was de schending van het Belgische onzijdigheidstractaat, de oorzaak echter dat Engeland in zijn eigen belang Diet kon toelaten, dat Frankrijk verplet- terd werd. Bismark heeft in 1871 zijn hart vastge- houden voor inmenging, en inderdaad is van Engelschen kant later betreutd, dat men Pruisen toen, op eenige platonische protesten tegen het bombardement van Pa- rijs na, zijn gang had laten gaan. Vrees voor Engeland is ook reden geweest, waar- om Bismarck zich beslist tegen het denk- beeld kantte, om het nog niet op zijn vejrhaal gekomen Frankrijk (krachtens de leer van den preventieven oorlog dien men voert, om later niet tegen een beter uit- gerusten tegenstander te staan) in 1873 op nieuw aan te vallen. ,,Terwijl reeds in de laatste maanden voor de onderhandelingen te Versailles het gevaar van Europeesche inmenging mij dagelijks anstig maakte, zou de schijnbare hartelijkheid van een aanval dien f\v ij ondernamen, alleen om Frank rijk niet weer op adern te laten komen, in de eerste plaats een welkom voorwend- sel zijn geweest voor Engelsche humani- teitsfrazen zegt hij zelf in zijn Gedach- ten en Herinneringen. In elk geval mag men na de twee ervaringen van 1870—71 en 1914—18 wel aannemen, dat Engeland nooit zoo Ver zal gaan, dat het zich duur- DE KON. FAM. NAAR NOORWEGEN. De Koningin en P;rtins Hendrik stellen zich voor den 27 Mei a.s. voor vijf weken een reis naar Noorwegen te ondernemen. Daartoe is gecharterd het s.s. „Batavier V" van de firma Wm. H. Muller Co. Ook prinses Juliana zal de reis mede- maken, terwijl H. M. en Z. K. HL voor dezen tocht uitgetioodigd hebben hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, broeder van den Pnns. TWEEDE KAMER. Veygadering van Vrijdag. Besloten wordt een aantal ontwerpen op de agenda te plaatsen, waaronder de Land- bouwongevallenw et. Het voorstel-Wintermans om na de Land- bouwonge vallen wet de Jachtwet te behan delen, wordt verworpen met 54 tegen 20 stemmen. Voortgegaan wordt met de behandeling van de wijziging van de Arbeidswet. De heer Schokking (c.-hj) verdedigt twee amendementen. Het eerste om inwonende ongehuwde kinderen boven de 14 jaar bui- ten de wet te doen vallen, het tweede om bakkerspatroons uit de wet te verwijderen. Minister Aalberse verklaart het eerste amendement onaannemelijk. Het zou kin- derexploitatie door gewetenlooze ouders sanctioneeren. Het tweede amendement ont raad hij. Hij wil de werking van het ver- koopverbod afwachten. Het tweede amendement wordt ingetrok- ken. De heer Schokking verandert 14 in 18 jaar. De Minister acht het amendement niet meer onaannemelijk, doch blijft het ont- raden. Het amendement wordt verworpen met 62 tegen 21 stemmen. DE TABAKSWET. De heer Abr. Staalman heeft den Minis ter van Financien gevraagd, of deze in het feit, dat de Kamer alsnog besloten heeft het initiatief-voorstel (Stuk 493) betreffende wijziging der Tabakswet in behandeling te nemen, aanleiding vindt te bevorderen, dat de Tabakswet op 1 Juni aanstaande nog niet in werking treedt. HET ONTWERP-STAALMAN IN ZAKE DE TABAKSWET. In de Tweede Kamer is Donderdagmid- dag debat gevoerd over de vraag of de drie aanhangige initiatief-ontwerpen (In. het ontwerp-Fleskens in zake de mogelijk heid van invoerverboden, het ontwerfTStaal man in zake uitstel van invoering der Ta- bakswet en het ontwerp-Duys in zake af- schaffing der registratierechten voor Land en Tuinbouwveilingen, alsnog in de af deelingen zullen worden verzocht. Een voorstel Dresselhuys om alle drie de ontwerpen te onderzoeken werd met 54 tegen 39 stemmen verworpen. Een voorstel Duys om alljeen het ont- De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) Lady Uvedale's eerste zojqg was om te verbe,i;gen, dat dit nieuwtje een zware slag voor haar was. Zij slaagde er in om te glimlachen en dreigde haar bezotekster schertsend met den ving*er. i?^dt "l^^t u snelle gevojl^trekkingeni, juffrouw Sleath," verklaarde zij. Jk heb nog heelemaal niet over de keuze van een dokter gedacht om de eenvoudige reden, dat de gezondheidstoestand van mij)n stief- dochter verbeterd is van den dag af dat we hier zijn gekomen. Als u haar samen met dokter Lvnne gezien heeft, dan is dat heel gemakkelijk te verkIaLren door het feit, dat wij de thuisreis van Australie met hem hebben gemaakt. Hij was toen scheepsdokter en had meen ik het plan om zich ergens op het platteland te vesti- gen." zoo," zeide Stella, die met succes een groote verlegenheid voorwendde. „Hoe don van me. Wat moet u wel van me denken, dat ik u daar opeens een voorkeur het toonen, die per slot heelemaal met be- staat. Neemt u me toch niet kwalijk, lady 1 vetlale, en bedenk, dat wij maar domme oeren zijn, die heel veel belang stellen in nen, die ons mooi plekje met hun tegen- I woordigheid vereereni VERSCHERPTE CONTROLE OP DE FRANKEERING. Daar gebleken is, dat op tal van kanto- ren geen voldoend toezicht wordt uitge- oefend op de juiste frankeering van ter post bezorgde stukken, heeft de directeur- generaal een circulaire aan de kantoren gezonden, waarin op verscherpt toezicht op de frankeering wordt aangedrongen, vooral ten opzichte van stukken, wefke te gen verlaagd tarief worden verzonden (drukwerken, monsters,; door particulieren nagezonden nieuwsbladen, enz.) WEDUWEN EN WEEZEN PENSIOEN VOOR MILITA1REN. Donderdag is het wetsontwerp betreffende de pensionneering van weduwen- en wee- zen van militaiy^n der land- en zeemacht naar de Tweede Kamer. gezonden. „UITGETROKKEN" WERKLOOZEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een ver- volg-circulaire gericht betreffende steun- verleening aan „uitgetrokken" werknemers. Tot dusver is de door den Minister ge troffen steunregeling, vervat in zijn circu laire van' 7 December 1921, nog voor alle gemeenten van kracht voor arbeiders, die werkzaam geweest zijn in wollenstoffenfa- brieken, drukkerijen, glasflesschen- en wit- glasfabrieken, stroocantonfabrieken, kaarsen fabrieken, kistenmakerijen,, kuiperijen ten dienste van de visscherij, tabak- en sigaren- industrie, touwslagerijen. Gevolg hiervan is, dat in onderscheiden gemeenten de steunregeling wordt toege- past, terwijl zich ter plaatse slechts enkele werkloozen bevinden. Uitbreiding der steunregeling tot andere bedrijven heeft thans nog slechts plaats voor bepaalde, met name door den Minister genoemde gemeenten, n.l. slechts dan, in dien in den desbetreffenden tak van indu- strie ter plaatse een algemeene crisis-werk- loosheid heerscht Aangezien de Minister het gewenscht acht, dat standpunt in den vervolge ook in te nemen ten opzichte van de hiervoor met name genoemde industrieen, heeft hij be sloten, de algemeene! regeljing voor de tot die industrieen behfcorende werkloozen met ingang van den 4en Juni e.k. in te trek- ken. Verlenging van de steunregeling na 3 Juli zal slechts kunnen geschieden voor gemeenten, in welke, en voor arbeiders„ onder wie nog een algemeene crisiswerk- loosheid heerscht. Indien gemeentebesturen van meening zijn, dat bestendiging van de steunverlee- ning noodzakelijk is, dienen zij uiterlijk den 15 Mei a-s. een daajitoe strekkend ver- zoek bij 's Ministers departement in te zenden. DE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft ten bate van de Nederlandsche kinderkeu- kens te Saratow, als bijlage van het maand- schrift Op de Hoogte, een plaatwerk uit- gegeven over de ellende in Rusl'and. „Voor twaalf gulden helpt men vijf kin- De vrouw van den ijzerfabrikant keek de ro.'arisdochter even onderzoekend aan. Er was iets spoittends en uitdagends in de oogen der beide dames, toen haar blikken elkaar een secpnde ontmoetten en kruisten als de degens van twee ervayen schennersl. Maar, als erkenden beiden,,'dat ze gevaar liepen zich te veel bloot te geven aan een ernstigen aanval, waar zij slechts bedpielden te schermen, lieten zij onmiddellfijk weer de wapens vallen. Lady Uvedale wist heel handjg haar onderzoekenden blik te verklaren. „Jk keek u maar eens aan om te weten of u in ernst sprak," lachte zij. ,„Domme koeren, welzeker. Zoo zou ik u met graag beschreven hebben, juffrouw Sleath. Dien indruk hebt u op mij althans niet kunnen maken. Het wil m.ij toeschijnen, dat u nu juist niet heel geschikt bent voior de rpl van het onnoozele dorpsmeisje. Wat een innige smaakvolle japon hebt u daar aan len u ziet er zoo gesoigneefd uit, dat ik niet twijfel of u kleedt zich in Londen." ""Stella stond op en stak haar mooi-ge- vorrnde hand uit: „Goeden dag, mevrouw Uvedale," zeide ze. „Ik heb u, hoop ik niet te lang opgehouden, maar mag ik een volgenden keer nog eens terugkomenj omi u ook eens wat over mijzelf te velhtjeHen? Het is waar, dat ik niet mijn heele leven in Rockhaven heb doorgebracht en dat ik juffrouw Jipps uit de Hoogstraat niet als mpdiste heb." Lady Uvedale geleidde haar bezoekster yot de voordeur, waar zij allervriendel'ijkst afscheid van elkander namen en de hoop uitspraken elkaar eens spoedig weer te zien. Maar toen juffrouw Stella wegwan- delde kwam er een harde trek op haar ge- laat en zij mompelde nauw hoorbaar: „Die vrouw is een tijgerin, al beheerscht zij zich nog zoo en zij haat „dat lieve kind". In ieder geval heb ik haar nu ge- legenheid gegeven om ineens een einde te maken aan het romannetje van freule Clarice en dat zal ze wel doen ook. Het was verstandig van mij om haar te vertel- len, wat ik zag. Dus ze vindt mij een dame," mompelde Stella Sleath. ,|,Lief van haar om er niet bij te voegen: van de halve wereld," HOOFjDSTUK IX. Kapitein Guyse neemt de zaak over. Kapitein Guyse zat in de rookkamer van zijn dub de club, die zijn prachtig uiterlijk en gunstige ligging ten spijt, een glimlach te voorschijn riep op het gelaat der yoorbijgangers. Het was nog geen elf uur in den ochtend, en de kapitein dje hoopte, dat er iemand zou komen opdagen, die een partij billard met hem wikle spe- len, was bijna alleen in het weelderig in- gerichte vertrek. Het was nog wat te vroeg voor de oudere leden en de weinige jongelui, die langzamerhand waren bin- nengekomen, kende hij niet. Kapitein Guyse had veel te weinig ver- trouwen om met vreemden een spel te beginnen, waar het op handigheid, ja zelfs Op toeval aankwam. Zijn lippen krulden zich minachtend onder zijn korte snor, toen hij bedacht, dat hij zijn gewone voorzichtigheid zelfs binnen het gebied van zijn eigen club niet kon laten varen. In de Colossus werd nooit tegen iemand ge- sternd, ,ooals wel geoeurde in andere clubs in dezelfde straat. Als er een behoorlijke baltotage was geweest, dan zou de leden- lijst aanzienlijk zijn verkont, dat was ze- ker. [De kapitein werd in zijn overpeinzingen gesfoord door een piccolo, die hem een ge- zegelde enveloppe overhandigde. „poor een kruier gebracht. Hij wacht niet op antwoord/' zeide deze. Guyse keek naar het adres en scheurde de enveloppe eenigszins haastig open. Toen hij het velletje postpapier openvouw- de, zag hij, zooals hij verwacht had, dat het een mededeeling in cijferschrift bevatte, en hij begon nu te zoeken in het elegante notitieboekje, dat we hem al eerder "heb ben zien gebruiken. Met behulp van een code, die hij uit den. omslag haalde, ont- cijferde hij de missive: „Ik heb onrustbarende tijdingen van onzen hoofdvertegenwoordiger in het Zui- den. Er is iets spaak ge'oppen. Er wordt een onvoorziene, doch ernstige complicatie gerapporteerd. Ga er onmiddellijk heen en zend mij uitvoerig bericht, zoodra ge het terrein verkend hebt. De berichten zijn vaag, doch ik gelooU dat strenge maatrege- len gewenscht zijn, eer er verdere stappen worden gedaan." Het uitdrukkelijke bevel of wel het be richt zelf, scheen kapitein Guyse te e:rge- ren. Hij fronste het voorhoofd en toen hij den brief in kleine stukjes had gescheuyd, bleef hij een oogenblik diep in gedachten zitten. Eindelijk stond hij op en liep naar de tafel, waar de spoorweggfdsen Iagen. Hij zocht er een (rein naar Rockhaven in op. „Er gaat een trein om half-vier, dan ben ik er om zes vijf en veebtig," mompelde hij. „Dan kan ik dus eerst dineeren en daarna even bij Sleath aanloopen. Het is beter, dat ik de Uvedales niet ziet eerAk zaam zou bindtn tot een anti-Fransche politiek. De moderne omstandigheden ma ken het nog onwaarschijnlijker, want wat beteekent het Kanaal nog voor het nieuwe vcr-dragende geschut, vliegtuigen enz.? En 'egenover een comkina ie tusschen Duitsch land en Rusland zou Engeland, ook in ver- band met zijn bezit in Azie, de oogen dub- bel open hebben te houden. Verstandige overwegingen moeten daarom het in Duitschland telkens tot uiting komende wraak gevoel tot bedaren brengen, en daar- in schuiljt vermoedelijk een nog betere vvaarborg voor het behoud van den Euro- peeschen vrede dan in een algemeen ga- rantietractaat. De mogelijkheid blijft, dat Engeland en Frankrijk het vooreerst over alilerlei netelige punten niet eens worden, dat zij zelfs tijdelijk uit elkaar gaan. Maar er pleit alles voor, om niet aan een ouhei> roepelijke scheiding te gelooven. Als Llc vd George schijnbaar een andere politiek volgt of verkondigt, weet men, dat dit verklaard moet wforden uit zijn streven naar herstel van een ontwrichte wereld, dat op het oogenblik voor hem een soort van gods- dienstig geloofsgebod is geworden. Uit Genua kwamen Zaterdag zulke drei- gende tonen van de officieuze Engelsche harden, schrijft de N. R. Crt., dat het wel Iijikt, of de conferentie daar nu in hare he- vigste crisis om leven of dood worstelt. Eigenlij:k begon het Vrijdag al toen de cor respondent van de Intransigeant door een Engelsch kanaal de volgende boodschap kreeg: „Lloyd George is besloten Frankrijk te laten kiezen tusschen de vriendschap van Belgie en die van Engeland. Als Frankrijk achter Belgie blijft staan en Belgie door zijn koppigheid de onderhandelingen met Sow- jet-Rusland laat mislukken, zal er van het plan-Blackett geen sprake meer zijn en zal iedereen ons zijn oorlogsohulden hebben te voldoen". Zaterdagoohtend kwam Reuter op niet minder forschen toon verklaren: „Men ver wacht dat Frankrijk en Belgie het geamen- deerde memorandum ahn Rusland zullen aanvaarden. Anders is het waarschijnlijk, dat Lloyd George onverwijld naar Londen zal terugkeeren". In overeenstemming hier- mee heeft onze bijzondere medewerker te Genua gehoord van de voorbereiding van een krasse Engelsche nota aan Frankrijk en gewichtige samensprekingen waarin Lloyd George Vrijdag de heelen dag met Lord Bir kenhead, den Lord-kanselier, en Worthing- ton-Evans, den minister van oorlog, maar te Genua alleen aanwezig als financieel specia list, verdiept is geweest. Zulk een nota is eChter niet dadelijk noodig, want Barthou, die nieuwe instructies te Parijs is wezen ha- len, zou Lloyd George Zaterdagochtend on der vier oogen spreken en men moet af wachten, of hun daarbij de lust tot een ge- meenschappelijk noenmaal al of niet vergaan zal. Om niet te eenzijdig te zjjn, heeft Lloyd George Zaterdag ook nog het dreigement ruchtbaar laten maken, dat hij naar Londen terug zal gaan, indien de Russen het ge- amendeerde memorandum niet aannemen. Dat heeft echter nog den tijd, want Joffe "is met een dsel der Sowjet-gedelegeerden naar Moskou voor een authentieke interpretatie van de opvattingen der Sowjets over het eigendomsreaht en de kwestie van oude en nieuwe schulden, en wanneer de Russen te Genua al op korten termijn antwoorden, is het toch waarschijnlijk dat het een antwoord met een slag om den arm zal zijn. Men mag hun genoeg diplomatiek inzicht toevertrou- wen, dat zij hun kaarten niet vroeger op ta fel leggen, voor duidelijk is geworden, waar- toe de botsing 'usschen de Engelsch-Ita- liaansche en de Fiansch-Belgische politiek leidt. Mocht het front van de geallieerden tocih nog hersteld worden, dan is pas het (jogenblik daar voor een definitieve bepa- !ing van het Russische. beleid ertegenover. De Sowjet-Russen hebben intussahen de aangename zekerheid, dat Genua hun in elk weet, hoe de zaken staan." Zooals verscheidene logementen, die ver verwijderd liggen van alles, wat aanspraak kan maken op den naam van wereldstad, heette het Rockhavensche hotel „Metro- pole". Het had verscheidene kamers, die zelfs in het zomerseizoen nooit alle bezet waren en de prijzen waren buitensporio-, Het was achtereenvolgens het eigendom geweest van drie kleine firma's en werd nu uitsluitend in het belang van O'bKga- tiel ouders der laatste naamlooze vennoot- schap geexploiteerd. Het had* reel eioen terrein en stonct ver verwijderd van 'het lawaai van het strand. De Londensche trein kwam te laat bin nen en de zon glng al onder toen kapitein Guyse eindelijk in den rammelenden kotel- Omnibus door de nauwe straten hobbelde. Die dag was een halve vacantiedag en de neergelaten winkelgojrdijnen gaven iets uiterst sombers aan de plaats, w at vreemd genoeg den moedigen ex-landsverdediger genoegen scheen te doen. Hij was de eeni ge passagier in den omnibus, en keek nieuwsgierig om zich heen, want hoewel hij nauw verbonden was met twee van de voornaamste inwoners van Rockhaven had hij de plaats nog nooit bezocht, ,yje kunt hier precies uithalen, wat je verkiest in dit gat," mompelde hij. „Een waar paradijsje. Ik kan mij wel eenigszins voorstellen, dat Adele Uvedale het hier maar half naar haar zin vindt. ledere'cn slaapt hier." Maar daarmee deed hij den inwoners van Rockhaven onrecht, want zij bewonderden op dat tijdstip juist de schoone muziek voortgebracht door hun onvolprezen or- kest, dat op het strand concerten gaf. (Wordt vervolgiL) TER NEUZENSCHE CO U RANT. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter kennis van belanghebbenden in deze gemeente dat op de werkdagen in Mei 1922, behalve des Zaterdags van des voorrniddags 9 tot des namiddags 2 ure, op de gemeente-secretarie alhier voor een ieder ver- krijgbaar zijn gesteld bianco verzoekschriften, ter bekoming van JACHT-, VISCH- en 11ENGELAKTEN voor het aanstaande seizoen 1922/1923. Bij het aanvragen der jachtakten moet f 7,50 Provinciale leges worden betaald. Voorts zal door belanghebbenden bij de aanvrage vertoond moeten worden de machtiging tot het voor- handen hebben van een jachtgeweer ingevolge de Vuurwapenwet 1919, voor zoover zij in het bezit zijn van de meergenoemde machtiging. Ter Neuzen, 5 Mei 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. I - J iaia.nr.MCT.tman.EE,sv mc.-.vwt£«iM

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1