ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7295. Vrijdag 5 Mei 1922. 70e Jaargang. ~bTn¥e"n l a n d. TWBBDB FEUILLETON. De PatiSnt van dokter Vincent. 8UITENLA N D MINISTER VAN KARNEBEEK. Naar wij vernemen, zou de Minister van Buiteniandsche Zaken, jhr. mr. van Karne- beek, einde dezer week uit Genua in den Haag worden terugverwacht. TWEEDE KAMER-VERKIEZINGEN. Volgens het ,,Huisgezin" heeft de R. K. rijkskieskring Rotterdam met bijna alge- meene stemmen een motie-Hendriks aan- genomen, waarin de vergadering als haar meening uitsprak, dat "het Bondsbestuur onder geen beding verbinding van candida- tenlijsten moet doen plaats hebben met die der Nieuwe Ka'tholieke Partij, en een motie-v. d. Plas, waarin geprotesteerd werd tegen de manier, waarop de voormannen der Nieuwe Katholieke Partijl het beleid van Dr. Nolens als 1 eider der R.,K. Staats- partij in opspraak hebben gebracht. In den R. K. Rijkskieskring Dordrecht is volgens dat zelfde blad een uitvoerige discussie gevoerd over het feit, dat de heer Borghols,, no.* 2 op de candidatenlijst, on- derteekenaar was van de Haagsche Cra- nenburghersadvertentie en onbevredigende antwoorden had gegeven op door hem ge- stelde vragen. Ook over het feit, dat de heeren Kuiper (no.l op de lijst) en Veraart de vergadering van 22 April te Utrechtl (de Veraartvergadering) hadden bijge- woond. Een en ander was oorzaak, dat de vergadering met 84 tegen 31 stemmen een motie aannam, waarin zij, van oor- deel, dat de groslijst in den tegenwoordi- gen vorm niet meer den wensch der kie- zers weergeeft, besloot,' de groslijst op- nieuw door de kiesvereeniging te doen vaststellen. DE EX-KROONPRINS. Volgens een telegram van Reuter's bij- zonderen dienst publiceert de „Times" een inten'iew van een vertegenwoordiger van de Amerikaansche United Press met den ex-kroonprins op Wieringen, waatin deze laatste zijn teleuxstelling erover uitspreekt, dat Amerika niet op de conferentie te Ge nua vertegenwoordigd is en de opvatting uitte, dat Amerika en Engeland Duitsch- land's positie beter gaan begrijpen. De ex-kroonprins zeide niet voornemens te zijn uit Nederjand te vluchten of een staatsgreep te beproeven van den aard van ex-keizer Karl. Hi] gelooft bovendien niet irt het slagen van Putschs, maar is aanhanger gebleven van de Duitsche mo narchic, welke, indien ze oojt terugkeert, dit zonder schokken zal doen. Wilson had met zijn veertien punten Duitschland ver- raden, was de lang gekoesterde opvatting in Duitschland, maar de kroonprins twijfel- de niet aan de goede bedoelingen van Wilson, die echter niet opgewassen ge- weest was tegen de andere staatslieden op de conferentie van Versailles. „Jndien Duitschland een Clemenceau had gehad" besloot de ex-kroonprins, y,zou het den oorlog gewonnen hebben." EEN KOOP MET EEN REGISTRATIE- STAARTJE. Het volgende geval wopdt aan de N. R. C. medegedeeld: Iemand koopt een huis voor 10.000 gld. De overschrijving heeft plaats. De ver- kooper wordt betaald en ook het rijk, en de nieuwe eigenaar denkt: zie zoo, cRe zaak is afgedaan. Maar neen, dat is mis. Eenige in de wetgeving verscholen bepalingen kunnen die rust verstoren. Zijn rust was wel is waar niet de rust van den Nederlander, die alle wetten kent, naar de veronder- stelling van den wetgever, maar welke Ne derlander kan daarop ook maar in de verste verte bogen? door De fiscus kan op grond van de Re- gistratiewet 1917 nog gedurende twee ja- ren zeggen dat het huis te goedkoop is overgegaan en dat er daardoor te weinig overgangsrechten zijn betaald, welke in des fiscus' oog opzettelijke knoeie- rij niet alleen getroffen wordt door de te weinig betaalde overgangsrechten, maar ook gestraft wordt met een boete tot het vijfvoudige bedrag daarvan. Zooals ge- zegd, kan dit een volmaakt bona fide kooper twee jaren lang boveri het hoofd hangen. Is de waarje van een huis stabiel? Iedereen weet, dat dit de laatste jaren al- lerminst zoo was. Het kan 25 pet. en meer verschillen, en de schatting van een waar- de twee jaren terug is een netelige zaak. Hoe is het anderts te verklaren, dat in het geval van het huis van 10 millje, een der taxateurs op 9000 gld., een andere op 14.000 gld. kwam., Dergelijke taxateurs, hoewel door den kantonrechter aangewezen, kunnen be- lang hebben bij een hooge 'schatting, b.v. doordat ze in huizen liandelen. in dien alle drie te benoemen deskundigen in de waardeering verschillen,* wordt (art. 69 Registratiewet 1917) een derde gedeel- te van het gezarnenlijke bedjrag voor de verkoopwaarde gehouden. Zonder eenig voorafgaande informatie of waarschuwing krijgt men, daar die geschatte verkoop waarde hooger was dan de koopsom, een sommatie thuis om binnen enkele vveken eenige honderden guldens ten kantore van den kantonrechter te betalen aan hooge- re overgangsrechten plus de boete we- gens fraude. Het eenig redres blijft dan een request aan de Koningin. Is het nu billijk, worth ten slptte ge- vraagd, dat een bona fide kooper: lo. twee jaren lang In onzekerheid blijft zit- ten en 2o. aan een deijgelijke boete en vexhooging van de rechten blootgesteld wordt, afhankelijk van het oordeel van personen, wier onpartijdigheid niet boven verdenking verheven kan zijn? DE CONFERENTIE TE GENUA. Stilstand, daarmee is Genua het best ge- kenschetst op het oogenblik. De redac- tiecommissie, die zich ten taak gesteld zag het vermelde antwoord aan de Rhs- sen net zoolang te schaven en te politoe- ren tot de Engelschen, Franschen en Bel- gen er zich mee verzoenen kunnen is har der opgeschoten met haar werk, dan men verwachtte. De neutralen, die bescheiden achteraf dat geschaaf en gepolitoer moch- ten aanzien, hebben den tekst,, zooals die nu luidt en overhandigd zal worden, goed- gekeurd. Zou dan deze vierde week de Genuee- sche conferentie eindelijk op glee zijn? Neen, daarvoor gebeurt er teveel achter de coulissen. Barthou, die met zooveel op- hef zijn vertrek aangekondigd had, is ge bleven. In de vejjgad'eringen is de toon tusschen_hem en Lloyd George verbitterd geworden; Lloyd George spreekt tot hem als tot een afgevaardigde van een regee- ring, wier positie netelig geworden isi. Waajrom blijft Barthou, waarom is hem bevolen te blijven? Omdat Frankrijk vreest, dat Lloyd George ge'oruik zou ma- ken van Barthou's afwezigheid, om gauw een verdrag af te sluiten met sowjet-Rus- land. De Fransche pers maakt het de Fransche regeering niet gemalckelijk; het eene blad weet dit, het andere dat. Het Oeuvre beweert niets meer of minder, dan dat de Russen de exploitatie van hun petroleumrijkdommen onderhands ver- kwanseld hebben aan een Nederlandsch Engelsche combinatie, waarbij Belgiscbe 14) HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) HOOFDSTUK VIII. Juffrouw Sleath verraadt een geheim. Lady Uvedale lag op de harde, groote sofa in villa „Heideoord", Soms dommel- de ze even in, om dan bij het ontwaken weer lusteloos te bladeren in een opper-i vlakkig Fransch novelletje. Het was buj.- tengewoon warm dien middag, en zij had Clarice dan ook niet op haar wandeling willen vergezellen. Drie dagen waren ze nu al in Rockhaven en zij kon die kleine burgerlijke kamers niet meer uitstaan, kon het eeuwigdurende gebabbel van haar hos- pita bijna niet meer aanhooren, en be- greep niet, hoe het kwam, dat haar stief- dochter nog steeds zulk een blakende ge- zondheid genoot. Zoodra zij in deze flieu- we omgeving was gebracht, was er geen spoor meer te bekennen van Clarice's- lus- teloosheid. Het meisje werd iederen dag opgewekter en men behoefde haar maar aan te zien oim overtuigd te wezen, dat Rockhaven een van de gezondste plaatsen van Engeland moest zijn. Lady Uvedale had zich een paar maal afgevraagd, of het Clarice bekend was, dat Cosmo Lynne zich in het zeeplaatsje gevestigd had. Ze was er echter zeker van, dat haar stiefdochter den jongen man niet gesproken had, zoolang zij hier wa ren, want Clarice was nog geen dag alleen uit geweest. Lady Uvedale had ziich de moeite getnoost om door het mulle zand te waden en was naast het jonge meis je op haar hooge hakjes voortgestrom- peld over slechtgeplaveide en hobbefige zijwegen, alles liever, dan dat Clarice de kennismaking met den kundigen johgen arts vernieuwde, want Lady Uvedale vrees- de medische tusschenkomst al te zeer op dit tijdstip van haar leven. Ze had het nu zelfs zoover gebracht, dat ze zich zeif eenigszins als martelaresse voor een goe de zaak beschouwde. Plotseling ging de voordeurbel over en een oogenblik later verscheen juffrouw Jessop. Lady Uvedale kon alles altijd op het gelaat van haar hospita lezen en ze zag nu. dat er een minachtende uitdruk- king op lag, al trachtte de dikke ju,f- fnouw haar gelaat in de verejschte plooi te houden uit eerbied voor haar adellijke gast. Lady Uvedale had al gemerkt, dat adel in Rockhaven hoog in aanzien was, al dagteekende haar titel ook slechts van een paar jaar te voren. Mevrouw, daar is juffrouw Sleath, maar ik heb al gezegd, dat ik niet dacht, dat mevrouw ontving," kondigde juffrouw Jessop aan, terwijl ze angstige blikken over haar schouder wierp, om te Zien of de dame in kwestie haar niet gevolgd was. „Wie is juffrouw Sleatly' vroeg Lady Uvedale met opgetrokken wenkbrauwen. „De dochter van mijnheer Samuel Sleath den notarlis, die deze kamers voor u besproken heeft. Een vriend van uw Lon- denschen dokter," werd er veelbeteekenend gefluisterd; want er bestond niemand in Rockhaven, die widens en wetens den voorzitter van den gemeenteraad zou tn Duitsche belangen niet vergeten zijn. En zoo het een na het ander. Achter de coulissen schijnen machten te werken, die het officieele totnutoe gevolg- de optreden der gedelegeerden te Genua, zullen wijzigen en zelifs zoo grondig, dat het best gebeuren kan, dat de wereld aan het eind van deze week schrtkt van een telegram: De conferentie ging in de week, waarvan iedereen dacht: Nu komt het!, uit als een nachtkaarjs. De Belgen hebben aan de regeering te Brussel gevraagd, of zij de conferentie mogen verlaten, daar niemand zich meer bekommert om de belangen van Belgie in Rusland. De neutralen hebben al meer- malen geuit: Wat doen wij hier in dit ru- zie-kruithuis? Frankrijk het is genoeg bekend, wat Frankrijk aldoor dreigt. En de Russen vonden geen weerspraak, toen ze heel verbaasd oprtierkten: Wij zitten hier toch niet bij een-zenuwlijdersvergade- ring van overwinnaars en overwonnenen? En de Duitschers schijnen plotseling niet meer te bestaan, noch als gevaar, noch als mogendheid, waar men mee te confereeren heeft op een vreedzame biji- cenkomst, zooals er nu aan de Middelland- sche Zee gevierd wordt. Alleen.,.. achter de coulissen hoort men ze noemen: zoo, Zaterdagavond te Londen, waar lord Ro bert Cecil in een tafelrede woorden sprak, die zuiver aan Lloyd George ontleend bfe- ken te zijn: ,,Wij zouden nu niet met het Duitsch-Russisch accoord opgescheept zit ten", zeide hij, „als wij de Duitschers en de Russen bijtijds in den Volkenbond had den opgenomen." j En te Moskou klinkt een nieuw drleige- ment mocht de Genueesche conferentie zonder goede resultaten plotseling dood bloeden: „Wij zullen ons tot Amerika wenden", dreigt Lenin, Amerika praat niet, en is misschien vatbaander dan de Europeesche rijken voor spoorwegconces- sies en ontginningen in Sibe|rie. Hoofd- zaak voor ons is, dat er zaken worden ge- daan." Als de conferentie van Genua keldert, dan komt dat door het vetkeerd aange- pakte Russische vraagstuk. Wie weet, zijn de scheidsgerechten, waartoe Maandag besloten werd, volkomen overbodig; wij meenen de scheidingsge- rechten, die voor elk land afzonderlijk in- gesteld zullen worden, om ten aanzien van de Russische staitspapieren onderzoe- kingen te doen motatoria te verleenen en rentebepalingen vast te stellen. De be^ doeling is, dat bezitters van Rusisksche staatspapieren zich door middel van die instituten rechtstreeks met de sowjet-rp- geering in verbinding kunnen begeven. Temeer mag men hopen, dat die instituten, nog niet te laat verschijnen, daar zij ook de uitgave (of de compensate van de uit- (gave? of de compensatie voor de ont- eigende eigendommen der buitenlanders te behandelen krijgen. Van de subcommissies valt ditmaal de economische te vermelden. Haar speciale onderafdeeling voor arbeidskwesties heeft de voorstellen van het I. V. V. en van Duiischland in studie genomen, die voor stellen over de bestrijding van de werk- loosheid. De Duitsche werden een bruikbare grond slag genoemd voor de besprekingen Zij wjjzen op de geweldige werkloosheidstoe- name over de geheele wereldzeljfs de landen met een nog gunstige arbeidsmarkt worden bedreigd; de gevolgen zullen niet te overzien zijn. Om te begiitnen, kan men paal en perk gaan stellen aan de valuta- schommelingen. De bestaande onzekerheid moet worden weggenomen, anders wordt de werklust nog meer gedrukt, dan reeds het geval is. DE MIJNRAMP IN ROEMENIE. De ontzettende mijnramp te Lepeny moet dwarsboomenmen kon nooit eens we- ten, of men hem niet nood/ig had,, als er hypotheken moesten worden gesloten na een slecht jaar, „0 juist. Dan ben i:k haar vader zeer veel verplicht en zal ik haar natuurlijk ontvangen," antwoordde Lady Uvedale. Nu zij in het geheel niet wist door welke middelen men haar doel 'bereiken zou, leek het Lady Uvedale wel interessant, om eens kennis te maken met den plaatse- lijken agent van Sir Vincent Carnac. Het stond natuurlijk niet vast, dat die piaat- selijke agent in het vertriouwen van Sir Vincent was, maar het scheen toch wel de moeite waarcl een bezoekster te ontvangen, die als het ware de schakel was tusschen haar en den wijze van Harley-Street De dame der groote wereld, die niets anders verwachtte dan de onhandige, 'bur gerlijke dochter van een plattelandsadvo- caatje te zullen zien, bleef op de sofa liggen, maar w;ist niet hoe spoedig zij zou opspringen, toen de schoone Stella in de kamer werd gelaten. De elegante jonge dame, die nu binnentrad, geleek in het ge heel niet op de indiringerige sirene, die Cosmo Lynne zoo brutaal had aangekeken, en bem tot in zijn eigen bivak had be- stookt door een ongeluk voor te wenden. Deze juffrouw Sleath, die een keurig geganteerd handje uitstak naar haar aan- genaam verraste gastvrouw, was niet alleen heel stemmig en gedistingeerd gekleed, maar bleek ook onberispelijke manieren te bezitten. ,»Ik hoop niet, dat ik u derangeer," zeide ze zacht. „Ik heb vader al gezegd, dat het niet was, zooals het hoorde, maar hij was zoo verlangend om te hooren, hoe het pension u beviel, dat hij op veiizoek van zijn ouden vriend Sir Vincent voor p worden geweten aan een ontploffing van kolenstof. Ongeveer 160 mijnwerkers heb ben bij het ongeluk het leven verlbren. EEN SNEEUWSTORM IN HET EIFEL- GEBERGTE. Door het breken van talrijke telegraafpa- len ten gevolge van een sneeuwsto(rpi in het Eifel-gebergte zijn de telefoonverbin- dingen met Frapkrijk verstoord, terwijl ook de vejrbindingen met Trier. Saajrbrudken en Baden ernstige stoornis ondervinden. Men is bezig met het her- stel der lijnen. Het telegraafverkeer on- dervond tot dusver geen stoornisi. WAAR MOET DE OPPERSTE RA.AD VERGADEREN? Daarop geeft een neutraal, zij het een neutraal, die warm vodlt voor de geallieer- de overwinning, in het Journal des De- bats" antwoord. Hij pleit warm voor At- recht, Soissons of Reims Jzooals men weet is ook Verdun reeds genoemd). De geallieerden, meent hij, zouden dan een schouwspel onder de oogen hebben, dat ongetwijfeld van invloed zou zijn op hun beraadslagingeneenerzijds zouden zij de verwoestingen zien, anderzijds waarne- nemen, wat de Franschen, aan zich zelf overgelaten, reeds verricht hebben om hun ruinen weer op te bouwen. Wellicht besluit de inzender zou de noodzakelijk- heid van teruggave der voorschotten, door Frankrijk ge-aan, op die wijze duidelijk wor den aan zekere groote personnages, die op zijn zachtst uitgedrukt, al een heel kort geheugen hebben. DE MOORD OP DE TSAREN- FAMILIE. Naar de „Daily Telegraph" meldt, heeft Nicolaas Sokoloff, de man die door admi- raal Koltsjak werd belast met het instellen van een onderzoek naar de omstandighe- den waaronder de Russische keizerlijke familie werd vermoord, pertinent de bewe- ring van Tsjitsjerin in een persinterview tegengesproken, als zouden de Tsaar en zijn gezin op last van een plaatselijk Sov- jet zijn ter dood gebracht, zonder dat hij (Tsjitsjerin) persoonlijk van een en ander op de hoogte was en zonder dat hij kan zeggen w-aar eventueele overlevenden der keizerlijke familie zich thans bevinden. Sokoloff verkiaart, dat het gerechtellijk onderzoek onbetwistbaar heeft uitgewezen dat het plan tot den mooird onmiddellijk van Swerdloff, president van de Centrale Uitvoerende Commissie te Moskou, was uitgegaan. Coloschkin, een man die met Swerdloff lang samenwoonde en bevriend was met Lenin, bracht het plan tot de executie naar Jekatenrinenburg over. De vermoording vond plaats in den nacht van den loen Juli 1917. Tsjitsjerin spreekt onwaarheid wanneer hij zegt niet te weJen wat er van de fami lie geworden is. Daartoe diene zegt Soko loff, een fotografisch facsimile en de verta ling van een cijfertelegram, dat den 17en juli om 9 uur 's morgens uit Jekaterinen- burg is verzonden door den voorzitter der plaatselijke Sovjet aan den secretaris van den Sovjet der Volkscommissarissen te Moskou. Te zamen met 65 andere tele- grammen werd ook de tekst van dit tele gram in het telegraafkantoor te Jekateri- nenburg gevonden na het vertrek der bols- jewiki. Drie jaar lang heeft Sokoloff, naar den sleutel van dit cijfertel)egram gezocht, Aiet de hulp van Parijsche experts, en dien ook eindelijk gevonden. Het luidt: „Zeg aan Swerdloff dat de heele familie hetzelfde lot heeft ondergaan als haar hoofd. Officieel zal de familie eerst ster- ven tijdens de ontyuiming." Sokoloff voegt daaraan toe, dat het z.i. onmogelijk is te gelooven, dat Tsjitsjerin geen kennis dpaagt van het bestaan van dit telegram. uitgezocht heeft. U vindt me toch hoop ik niet opdringerig en dit moet in het ge heel ook niet voo,r een offencieele visite gelden. Ik ben de onwillige bode van een lastigen, oudenheer, die een overdreven gevoel van verantwoordelijkheid heeft." „Daat- u alstublieft zitten en maakt u toch vooral geen excuses over uw vrien- delijkheid," zeide Lady Uvedale allerliefst, „Ik ben maar al te blij om zoo spoedig gelegenheid te vinden om uw vader eens hartelijk te danken voor al de moeite, die hij zich getnoost had. Tot nu toe heb ik dat nog niet kunnen doen, omdat ik ab- soluut niet wist, wie zoo goed voor ons ge- zorgd had." Het gesprek ging nog een poosje door over algemeene onderwerpen, maar al heel gauw bracht Lady Uvedale het op het onderwerp, dat haar gedachten geheel in beslag nam Zij kon niet gelooven dat dit knappe gedistingeerde meisje, dat zoo wel- verzekerd in haar optreden was iets van de zaak afwist, maar een paar handig-inge- kleede vragen zouden misschien wat licht kunnen ontsteken ih de duistemis waarin Lady Uvedale wandelde. „Het spijt me, dat mijn stiefdochter juist is uitgegaan," zeide ze beleefd. ,^J weet misschien, dat we alleen voor haar ge- zondheid naar dit gat dit allerliefste plaats- je zijn gezonden." ,xO neen," verzekerde juffrouw Sleath. „Wij begrepen natuurlijk wel, dat Sir Vin cent de kamers voor een patiente wensch- te; maar ik heb geen bijzonderheden ge- hocwd en mijn vader ook niet, ,meen ik. Ik geloof, dat hij dacht, dat u de invalide was." „Neen Clarice is Iijdend; ik ben hier maar om zoo goed mogelijk voor het lieve kind te zorgen," kwijnde Lady Uvedale. TER NEUZEN, 5 Mei 1922. ORKESTVEREEN. „DE VOLh aRDING." De oudste inuziekvereeniging ter piaatse de orkestvereeniging „De Volharding" is weer van directie veranderd, Sedert het uittreden van den heer Andrews, was er feitelijk stabiliteit in de leiding;. De oor- logsjaren brachteri een oud-stadgenoot, den heer L. Goudstikker weer in den kring, die welwillend de leiding voeirde, en dje ge durende eenige jaren voor de vereeniging als zoodanig verdienstelijk werk leverde. Toch kon, bij het in het buitenlands wo- nen van den directeur, zijnentwege niet voidaan worden aan de eischen, die voor den bloei eener muziekvereeniging als „De Volhajrding" behooren te worden ge steld, en het was ook zijn wensch, dat de vereeniging zou zoeken naar eene aitflere kracht, die beter dan hij, aan den bloei der vereeniging kon arbeiden. Thans is naar men ons mededeelt, de vereeniging er in geslaagd eene ujitste- kende leidster te vinden, in mevrouw Dous- sy, vroeger leerares a»an het conservatoire te Gent, die zich heeft bereid verklaard het orkest te leiden. Het is thans aan de leden der vereeniging om blijk te geven van hun willen en ook van de musici in onze plaats om zich aldaar aan te melden, teneinde op het gebied dat zij beoefenen gez'amelijk iets degelijks te presteeren. SOBEEPVAARTBEWEGING. Gedurende de maand April 1922 pas- seerden door de Westsluis Zeevaart Opvaart Geladen op 102 stoomschepen 373597 M3. Ledig 27 y 92472 Totaal 129" 466069 M8. Waaronder voor Ter Neuzen-Sluisfeil 9 stoomschepen 37470 M3. Zeilvaart Grladen op 2 schepen 1554 M8. Afvaart Geladen af 66 stoomschepen 214859 Ms. Ledig 69 254589 Totaal "135 469448 M*. Waaronder van Ter Neuzen-Sluiskil 8 stoomschepen 28107 M3. Zeilvaart Geladen af 1 zeilschip 423 Ms. Ledig a 2 zeilschepen 1663 v Totaal 3~ 2086 Ms. Waaronder van Ter Neuzen 1 zeilschip 532 Ms. Binnenvaart. In afvaart 71 vaartuigen In opvaart 68 n Totaal 139* WONINGBOUW. 36790 M3. 38915 75705 M3. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toegekend aan de gemeenten: Cadzand 1075 gld. voor een woning van A. de Nijs; Hoek 750 gld. voor een woning van J. Wolfent; Hontenisse 7000 gld. voor 8 woningen van P. F. Voet; 850 gld. voor een woning van A. J. Tieleman; 850 gld„ voor een woning van J. F. de Smet; S25 gld. voojC een woning van P. Abends; 1120 gld. voor een woning van F. v. d. Voorde; Oostburg 640 gld. voor een woning van De schoone Stella scheen even na te denken over deze mededeeling; en een zedig glimlachje speelde een oogenblik om haar mooien mond. „Is Freule Uvedale een heel mooi meisje met een prachtige teint en lieve bruine oogjes; en draagt ze van- middag een wit sebge wandelpak en een allerliefsten hoed met roode bessen?" vroeg ze. ,Jaj, dat moet zij wel zijn,.,. naar de bescbrijving van haar kleeren te oordee- len. altiians,;" antwoordde Lady Uvedale met koele terughoudendheid. Zij kon het nooit velen, als Clarice's uiterlijk zoo open- lijk werd geprezen. „Dan1" verklaafde Stella, nu hartelijk lachend, ,|,kan Rpckhaven zich weer een nieuwei: pluim op den hoed steken. De lucht hier dpet heusch wondepen. Voor ik het gerpegen had u een bezoek te breri- gen, heb ik een eindje langs het strand geloopen en zag daar freule Uvedale zit ten. Zij zag er uit als Holland's welvaren, ofschoon ze hier pas twee dagen is. Ik kan me niet vergissen, want om u de waarheid te zeggen bent u beiden mij 'gis- teren aangewezen. En heusch, ik kon zoo- even niet gelooven, dat zij de patiente was, niettegenstaande ze den dokter bij zfch had." ,yDe dokter?"? was de snelle vraag. „Ja en het deed mij j^erotegen te zien, dat u nu eens niet blent gegaan naar den Rockhavenschen mode-dokter. Dokter T- zard heeft al veel te lang het rijk allee;n gfehad en hij is afschuwelijk ouderwetsch. Hoe verstandig van u, meyrouw, om de zorg voor uw lieve pupil op te dragen aan den jongeren collega. Dokter Lynne is hier r.og niet zoo heel lang; maar ik heb nooit iets anders dan goeds van hem gehoord." (Wordt vervolgd.) t •-* nr --T -iirrt-i ^mrn-rmairy '^aCTrinBirmiMMi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5