hsaakt een um aan SLECHTE SPlJSVLRTERiNG mHEH tfUF SVSINOIEN. FBEDISBEUKTEll. 6EMEN6DE BERICHTEN. Economische Verhoudingen. BURGERLIJKEN STAND. VERRUKKELIJK, A. J. P's Frambozen-Saus Zondag 7 Mai 1922. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Soiumige personen beweren dat dit onmogelijk is, maar gij kunt U er persoonlijk van overtuiger., zonder dat bet U ten cent kost. Indien gij aan spijsvertering-stoornissen lijdt en gij gevoelt U voortdurend niet „fiks"; indien gij Uw eten niet met genot joint nut- tig-en, omdat gij voor de gevolgen bevreesd zijt; indien gij last hebt van zuur in de maag, wal- ging en een gevoei van benauwdheid er, opge- blazenheid, ten gevolge van gassen; indien Uw voedsel als lood in Uw maag "ligt; begeeft U dan naar Uw apotheker en schaft U een flacon Gebismureerd Magnesium aan. Het zal U blijken dat de allereerste dosis U reeds ver- licnting brengt, en na een paar dagen gevoelt gij U alsof gij een nieuwe maag hebt. Indien het U niet helpt, kunt gij Uw geld terugkrijgen. De beslissing is aan U overgelaten. Gebismu reerd Magnesium, Depot Nassaukade 314, Am sterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothe- kers en Drogisten, o.a. bij A. VAN OVER- EEEkELEL'NIS, Ter Neuzen. a 7i/2cts per pakje.over A.J.P's Vanille-Creme- pudding met de heerlijke Vanille-Roomsmaak. De Franschen hebben, met de Belgische parallel loopende Deianden, nu er boozes geruchten loopen, dat de Russen bezig zijn petroleum- en andere concessies (waaron- onder oude Belgische en Fransche) aan Engelsche en Duitsche belanghebbenden te verkwanselen. De toestand is dus zoo, dat er een antwoord aan de Russen gestuurd is, waarachter geen eensgezinde Entente- politick staat en dat daarom het groat ste deel van zijn beteekenis ver- liest, en dat de Fransch-Belgische oppositie den argw^an koestert, dat Engeland bij zijn tegemoetkomingen aan Sowjet-Rusland eigen belangen zou dienen. C(e mogelijkheid is natuurlijk met uitgesloten, dat Lloyd George, als de moei- lijkneid met de Russen niet voor regeling viithaar hliikt het Duitsche voorbeeld volet bare school B, werd gesteld in van b. en w. om advies. B. en w. werden gemachtigd een con tract te sluiten met het bestuur der ver- eeniging tot Ziekcnverzorging alhier, oin in de barak voor verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten ten behoeve der gemeente steeds djrie bedden ter be- schikking te hebben, tegen betaling van 300 gld. per bed en per jaan Aan den neer W. Verlinde &C mevr. Doussy-Slingerneijer werd verguflr/tdg ver- leend tot afwijking van de bouWvejijorde- ning en aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- wegmaatschappij ten behoeve van het al hier te bouwen station enz. met een rio- leering aan te sluiten aan het gemeente- riool in de Grenulaan. Ingewilligd we'rd een verzoek van I. Scheele, koopman alhier, om aan hem voor 1.50 gld. per week te verhuren de ruimte onder de muziekteqt, voor bergplaats van tentjes ter verhuring aan de marktkoop- lieden, die thans wekelij'ks in steeds g,roo- teren getale hier komen. In verband met opmerkingen van ged. staten en gewijzigde omstandigheden, kWam opnieuw in behandeling de ge- meentebegrooting voor 1922, waaruit bleek dat de hoofdelijke omslag, oorspronke- lijk uitgetrokken op 189.785 gld.i in verband met een hooge.re uitkeerjng van het rijk kan teruggebraht worden tot 158.069 gld. het bed,rag ongeveer van het vorig jaar. Door de drukkere markt werd ook de post staangelden met 6(30 gld. verhoogd. Van verschillende zijden werd afkeuring uitgesproken over het onderbrengen eener klasse van school 'B in het voor dit doel ongeschikte Veilingsgefcouw, waarvoar zco- wel naar de meening van b. en w. als die van verschillende raadsleden een veel te hooge huurprijs wordt gevorderd. Door den Voorzitter werd uitvoerig meegedeeld de omstandigheden die tot het nemen van dit ook door hen zelf niet gewilde be- sluit hadden geleid, terwijl fb. en w, er niet van op de hoogte waren dat het lokaal zelfs niet voldoende was schoongemaakt, terwijl een later daartoe gegeven order nog niet is uitgevoerd. Er zal echter niets worden nagelaten dat strekken kan om het verblijf der klasse in dit lokaal zeer tijdelijk te doen zijn. Op een vyaag van den heer De Jager hoe het staat met electnificatie van Slufcs- kil, gaf de voorzitter te kennen,* dit ijn besloten vergadering te willen bespreken. De heer Colsen heeft vernomen dat op en klein aantal na de bevollking dezer gemeente 10.000 heeft bqreikt. Hij zou werischen dat vanwege het gemeentebe- stuur de lO.OOOe wereldburger of -burge- ires een blijk van belangsteljling werd ge- schonken. De voorzitter wilde, met in- stemming der vergadering, daar wel voor zotrgen. (De vraag werd gesteld, wat er zou geschieden als er twee gelijk waren. Er kan ook gevraagd worden: ,^als het eens een geheel gezin is, dat van elders zich vestigt?) HOTEL HARTOG-SOESMAN. Op verzoek vestigen wij de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de opening van het geheel ge- restaureerde hotel en cafe-restaurant van den heer M. Hartog, dat, na de verbouwing handen I giroote eerebodg, waarop eenige maagde- 1 de lamme en de kreupele hun lotgenooten vatbaar blijkt, het Duitsche voorbeeld vol); en een eigen overeenkomst met fSow-- jet-Rusland"maakt. Voor den oorlog waren Puitschland en Engeland de beste klanten van Rusland. Fief eerste nam 23.B pcA van den geheelen Russischen uitvoer, het laatste 22^9 pet. Dan volgden Nederland (9.8 pcti), Frankrijk, italie, Finland, Bel|gie Oostenrijk-Hongarije, De'nemarken, Turkije en Zweden. Nederland als derde in de rij van Rusland's vroegere klanten heeft zeker uitnemend belang bij de kwestie, of het Russische vraagstuk ten slotte nog bij een algemeene overeenkomst of in een aantal aizQuderlijke overeenkomsten geregeld zal worden. Minister vfin Karnebeek kon Woensdag in de algemeene vergadering geen uitsiuyt- sel over de Nederlandsche politick ten dezen, aangezien die bijeenkomst uitl- sluitend gewiju was aan het werk van de 2e (financieele) commissie. Aan zijn lof o\ er haar werk verbond hij, zeer ter snede. de JUVIHRe,,[J, nadrukkelijke verman.og dat alle besluiten I .geheei naar <cje nieuwste eischen des tijds is J' 1Furnni clf»r>hTC I voor den wederopbouw van Europa slechts economische moraal zouden blijven, in dien niet tegelijkertijd de regeiing van de interrfMonale schulden kracntdadig ter hand wordt genomen, waarop ook de commissie van deskundigen in haar ver- slag heeft aangedrongen. De Duitsche scha devergoeding uiocht niet genoemd wor den, maar het behoeft geen betoog, dat die onverbrekelijk vastzit aan alle andere Internationale schulden. TER NEUZEN, 5 Mei 1922 GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN In dt Donderdag gehouderi vergadering van den gemeenteraad was ingekomen een antwoord van den burgemeester betref fende door den heer Colsen gestelde vra- gen, naar aanleidmg van een door dezen ondervonden behandeling van den inspec- teur van politie, waarin werd medegedeeld dat de heer Colsen bij het begeleiden kens stonden, die gtoen en oloemen strooi- den. Dinsdag n.m. was Z. D. H. de Bisschop van Breda al aangekomen en had de klok- ken ingewijd. Woensdagmorgen om: 8 uur weird hij door de feestcommissie en een giroot aantal bruidjes aan de pastorie afge- haald en naar de kerk geleid, waar de plechtigheden begonnen, die tot ruim 12 uur duurden. Na de wijding maakte Z. D. H. oingeven door tal -van geestelijken en voorafgegaan door de fanfaren eene wandeling door het versierde dorp. Om ongeveer 3 uur vertrok de Bisschop per auto naar Flulst. Daarna bracht de fanfaren den Zeer Eerw. Heer Pastoor eene serenade, waarbij de heer E. Qeerards als voorzitter der feest commissie namens al tie parochianen Zijne Z.Eerw. bedankte voor al hetgene hij ver- Iricht had om dit grootsche gebouw tot stand te brengen. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 5 Mei 1922, de volgende vonnissen uitge sproken: A. d. B., oud 27 j., koopman te Gent B.) is wegens poging tot verboden uitvoer ver- oordeeld tot 10 boetsifef 10 dagen hecht. F. J. S., oud 31 j., veldarbeider te Oost- burg, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hedht. C. v. D., oud 29 j., koopman te Clinge, is wegens alsvoren veroordeeld tot .f 10 boete of- 10 dagen hecht. X. F. v. V., oud 19 j., werkman te St. Jan- steen, Heikant, is wegens alsvoren veroor deeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. H. A. v. H., oud 24 j., vlasbewerker te St. jansteen, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hecht. G. B., oud 43 j., vloerder te Gent (B.), is wegens diefstal veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hecht. A. P., oud 22 j., te Clinge, is wegens we- derspannigheid veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen heoht. ingericht en waarvan zoowel de conversatie- zaal als de gelagkamer, -met het gezellig in- terieur een aangenaam zitje bieden. Zooals ook uit de advertentie blijkt, zal de orkest- vereeniging Crescendo", directeur de heer j. Bierle, op morgen avond de opening op- luisteren. TREINBOTSING. Omtrent de treinbotsing te Woensdrecht wordt nader gemeld: De mailtrein No. 71 van 5.41 uit Vlissin- gen en de ijlgoederentrein No. 1023 kwamen daar in botsing. Deze ijlgoederentrein ran- geert steeds te Woensdrecht om de lijn vrij te maken en den mailtrein daar te laten pas- seeren. Woensdagmorgen gebeurde zulks ook en de stationschef achtte het nog tijd genoeg om den goederentrein van het spoor te ver- pl-aatsen: Volgens mededeeiingen waren alle signalen onveilig. Door den mist en de gladheid werd zulks echter niet tijdig ge noeg gezien door den machinist van den mailtrein met het gevolg, dat deze trein in van paarden over de markt handelde te- H| 1 i-i- i Ucnnfti I niamrein met net ucvuik, uai uctc iicui m gen ue politieverordenmg, werd te kenHen middermedeelte van den goe- gegeven dat de fe.ten wa^op de heer de Bank op,het middengedee.te Colsen in zijn vjrugen doelde met juist waren gebleken, en de .vragen eigenlijk minder gepast werden gekwalificeerd. De heer Colsen liet dit niet op zich zitten en betoogde, dat de uitleg die de inspec- teur aan de verordening geett onjuist is, althans onuitvoeirpaar en de heer V an Cadsand viel hem daarin bij1, Wat betreft de onwaardige behandeling van de agen- ten, hield hij zijn oeschuidiging vol, hij was dacjivan getuige gewee'st, toen hij ter gelegenheiu van jaarmarkt voor den buirgcrneester op het politiebureau ten boodschap deed. Hij beklaagde zich, dat er van het hem ten laste gelegde geen proces-verbaal is opgemaakt, daar dan kon uitgemaakt warden aan wiens zijde het 5t:cht is en had meenen te mogen ver- wachten, dat de voorzitter de door iiem genoernde feiten eens goed zou hebben onderaocht. Hij protesteerde er nogmaals tegen, dat de inspecteur hem in het open- baar op de markt als raadslid gekrenkt had. De heer Hamelink viel hem hierin bij en meende er op te moeten wijzen, dat de raadsleden in het algemeen ef voor gevrijwaard behooren te worden, dat zij door gemeente-ambtenaren niet aldus warden behandeld. De voorzitter gaf toe, dat, indien de beschuldiging van den heer Colsen juist is de inspecteur ontkent het echter de inspecteur iets zou ge- daah hebben dat niet te pas komt, noch hoogere, nog lagere gemeente-ambtenaren hebben de bevoegdheid raadsleden in het openbaar lastig te vallen, omdat zou blij ken dat zij van het een of ander met op de hoogte zijn. Een adres van den heer C. Meijer, rno- jenaar, en een aantal bakkers, om het zuideli'jke deel der Noordstraat van twee kanten te mogen berijden, werd, als on- gezegeld, ter zijde gelegd. Een verzoek van den kerkeraad der Her- vormde gemeente om voor een door hem te stichten school voor christelijk onder- wijs te mogen beschikken Over de open- met eigen oogen zien genezen, en het is ons, die dit schrijven, niet gegeven in woorden uit te drukken, wat het is om al die stakkers te zien strompelen en schuifelen naar het po dium, waar zij met elkaar een treurige groep vormen, welker annblik, snijdt door de ziel, rneedoegenloos schrijnend Zou die kalme, begaafde spreker met zijn groote, vriendelijke oogen, zooals hij daar staat te midden van honderden hulpbahoe- venden, die op hem hopen en rekenen, iets anders kunnen zijn dan een ernstig mensch? Neen. Geen mensch kan voor zooveel ellen- de ongevoelig blijven en wie, als deze Duit- saher, zich apwerpt als helper in den nood, zal hier zijn levenstaak van willen maken. Met heel veel moeite is het Woensdag- avond weer gelukt, de menschen tot rust te brengen, al waren er, die bleven aamhouden. Een der laatsten, een vader met zijn krank kindje, ging zelfs zoo ver, dat prof. Otto dreigde de seance te zullen staken. Nadat echter alien zich, teleurgesteld, naar hun plaats hadden begeven, beihandel- de prof. Otto weer 14 a 15 patienten en al ien met sueces. Gevallen van oorsuizing, zenuwziekte, rheumatiek, spraakgebrekken enz. werden behandeld. Een treffend moment was nog even, toen Otto ontdekte, dat een verlamde een num- nierkaart had weten te bemachtigen, zonder dat hij een dokters-attest bij zich had. De heer Otto was, uit rechtvaardigheidsgevoel, genoodzaakt hem te weigeren en deed dat ook. Mededeeling werd tenslotte gedaan van prof. Otto's voorgenomen vertrek naar Duitschland en zijn terugkomst hier ter stede, waarna hij hier tot 31 Mei belooft te zullen blijven. Woensdagavond gaf hij dus zijn voorloo- pige afsoheids-seance. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 3 Mei. Spaansch s.s. Begona No. 4, 9951 M3., erts, Huelva voor Geint. Eng. s.s. Sheafarrow, 5925 M3., ledig, van Sluiskil naar Newcastle. Eng s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. I N G E L 0 N 1> R N M E I> EDEELINGEN, Ned. Herv. Kerk. 9| u„ Ds. A. Tiinmerman, 2 u., dhr. L. Dek en 'savonds 6 u., Pastor B. Benfey uit Schliisselburg. »Een volk in het louteringsvuur 9J u., dhr. L. Dek geen 8ienst en u., Pastor Benfey uit Schliisselburg. «Een volk in het louteringsvuur." 9J u., en 2J u., Ds. G. van Dis. 9 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz, Bediening van den H. Doop. Sas van Gent. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u.", Ds. Hermanides. Ter Neuzen. Sluiskil Hoek. Zaainslag. Axel. Philippine. Hulst. Hoek Zaamslag. Gereformeerde Kerk. 9J u. en 2£ u. (nieuwe tijd), leeskerk Chr. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u. (oude tijd), leeskerk. derentrein liep. De machinist van den mailtrein heeft nog getrac'ht te stoppen, doch kon het ongeluk niet meer voorkomen.-De goederentrein werd op zij gesmakt, hetgeen duidelijk te consta- teeren is uit de omver geworpen goederen- wagens. In een der compartimenten was gezeten de assistent-pakmeester genaamd Stilzle. Deze zat juist in dien wagon, welke het meest werd verbrijzeld en door de locomotief van den mailtrein het eerst werd aangereden. Deze wagon ligt eenige meters dwars over den dijk van den spoorweg. De pakmeester kwam juist neer voor.de locomotief van den mailtrein. Zijn borstkas werd ingedrukt en hij werd aan hoofd en beenen gewond. Hij werd vervoerd naar het Algemeen*Burger- lijk Gasthuis te Bergen op Zoom. Zijn toe- stand is zorgwekkend. Nog werden verbrijzeld twee goederen- wagens en ook de locomotief van den mail trein is ernstig beschadigd. In het restau- ratierijtuig werden alle serviezen en het glas- werk vernield. De botsing moet wel hevlg zijn aangekomen, daar ver in den omtrek de sing gehoord werd. Men is druk bezig met het opruimingswerk, doch het zal wel eeni- gen tijd duren voor dit gereed is. Het verkeer wordt thans geleid tot Woens drecht, waar men moet overstappen. De ochtendtreinen ondervonden veel vertraging. De belangstelling van het publiek was groot. HOEK. Mej. J. Willemsen alhier, komt als num mer 1 voor op de aanbeveling van onder- wijzeres te Nieuwdorp. KOEWACHT. Woensdag had hier de plechtige inwij- ding plaats van het nieuwe keirjkgebouw. Het geheele dorp was in feestdos. Overal wapperden de vlaggen, de huizqn waren versierd en prijkten met toepasselijke op- schriften. Het kerkplein vooral was prach- tig versierd en voor de kerk prijkte een Ter Neuzen. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) 9 u., 2 u. en &i u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Dienstea om 7, en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. DE TWEEDE VOORlDRACHTSAVOND VAN PROF. OTTO OTTO. Het groote succes, dat den Duitschen psycho-therapeut, prof. Otto Otto, bij zijn eerste optreden hier ter stede ten deel viel, was aanleiding, schrijft de Haagsche Crt., dat wij ook op zijn tweeden voordrachts- avond „acte de presence" gaven in Pulchri studio. En het verbaasde ons niet, dat wederom de geheele zaal was uitverkocht en dat ook in het Voorhout een schare belangstellenden zich voor de deur had opgesteld in de blijde hoop iets te kunnen medemaken van het evenement, dat de komst des heeren Otto voor onze stad beteekent. Prof. Otto kwam onder applaus ten too- neele an hield weder de inleiding tot zijn ex- perimenten, waarvan wij een uitgebreid ver- slag gaven. Thans deelde de spreker mede, dat hij door een menigte kranken als het ware was belegerd en zich derhalve gedwon- gen zag om slechts diegenen in behandeling te nemen, die een dokters-attest konden overlaggen, waaruit bleek, dat de arts tegen behandeling door prof. Otto geen bezwaar had. Maar het had geen zin en de hoopvolle zieken, die ook thans aanwezig. waren, stoorden er zich niet aan. Zij stortten zich weer op dien eenen man, de oogen vol hoop en verwachting. Oh, het is4 gezonden niet mogelijk te be- grijpen tot welk een vlam, welk een vuur het kleine vonkje hoop kan aanwakkeren als Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Yendale, 1351 M3„ aardappels, van Gent naar Southampton. Eng. s.s. Clearligiht, 2485 M3., kolen, van Gent naar St. Malo. Eng. s.s. Gripfa^t, 3139 M3., Uolen, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Sierra Leone, 6469 M3., kolen, Newcastle voor Gent. Noorsch s.s. Sollund, 1578 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. Corbis, 15732 M3., creosoot-olie, van Selzaete naar Montreal. Fransch s.s. Colmar, 5814 M3., kolen, van Gent naar Cherbourg. Van 3 tot en met 4 Mei werden langs de Middensluis alhier 39 binnenvaartuigen op en 37- afgeschut; langs de Westsluis 1 op en 2 afgeschut. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) In geen tijdvak heeft de studie der Staat- huishoudkunde zooveel beoefenaars geteld als thans. En geen wonder want alleen door juiste economische maatregelen is er red ding te verwachten uit de algemeene malaise, die gewis haar hoogtepunt nog niet heeft bereiki. In het Novembernummer van de „Vragen des Tijds" hetwelk onder redactie staat van j verschillende Universiteitsprofessoren, ver. 1 scheen een heldere en doorwroohte studie van Mr. Lijdsman te Hulst over de toekom- stige economische verhoudingen van Ameri ka en Europa. Thans is dezelfde studie, bijgewerkt met de laatste statlstische gegevens en voorzien van een voorwoord van Prof. Mr. Treub, als afzonderljjke brochure in het Nederlandsch en het Engelsch verschenen bij de firma Tjeenk Willink te Haarlem. De conclusies waartoe de schrijver is ge- korrien zijn de volgende: le. „Het is onjuist aan te nemen, dat Amerika, nu het zijn schuld aan Europa heeft afgelost en nog 20 milliard dollar te vorderen heeft bovendien, rijker zou zijn ge- worden dan het vo6( den oorlog was. Ame rika is inderdaad armer geworden aan ka- pitaal en moet evengoed als de andere na- iies hard werken en zuinig zijn om zich heen te slaan door de crisis en niet verder achter uit te boeren. 2e. Tot op den dag van heden begaan alle Amerikaansche economisten, welke juiste dingen zij overigens ook mogen ge zegd hebben, deze tout, dat zij zich toeleggen op eene handhaving van den export naar Europa en eene verhindering van den im port uit Europa. Het is nutteloos voor den groot-crediteur Amerika om zijn uitgeputten debiteur, goe- deren of diensten op te dringen, die Europa tooh niet kan betalen, ook niet op den lan- gen duur. Alle crediet of zelfs belegging van Amerikaansch kapitaal in Europa voor dit doel is uit den booze. Europa zijnerzijds moet ervan afzien fabrikaten uit Amerika te betrekken; ten aanzien van levensmidde- len moet het zich beperken tot het hoog- noodige en ten aanzien v^i grondstoffen tot INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een huisdokter verklaart, dat de ergste ge vallen van nierziekte gevonden worden hij personen, die te v#ei hebben gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend ieven van haast en rirukte geleid hebben. Hij ver- geleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouaerdom. Waarom? Omdat het leven, dat de jongeman leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man be- zorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urinestoor- nissen, waterzuchtige zwellingen, niergruis, rheumatische aandoer.ingen, voortdurende ver- moeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen beschouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, weeg matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een on- schatbare hulp aan de natuur tot onderhoud en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende nier- geneesmiddel veel bij om de kwade gevolgen van onbedachtzaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zij gezond, wees dan zoo verstandig om haar fezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar b(j Wed. A. v. Overbeeke- Leunis a f 1.75 per doos. 38 die quantiteit, die absoluut onmisbaar is voor eigen gebruik of in verwerkten toe- stand naar elders kan worden uitgevoerd tegen contante betaling. 3e. Europa moet daarentegen zijn land- bouwproductie opvoeren tot het hoogst mo- gelijke, hetgeen tevens een prachtoplossing zou zijn van het probleem der werkloos- heid. 4e. Ook Amerika moet zijn 4 a 5 mil- lioen werkloozen naar het platteland zen- den, waar zij alliciht, ook zonder voor den export te werken, zooveel extra produceeren kunnen, dat zij zichzelf, het geheele jaar door, kunnen onderhouden, en nog iets over- sparen bovendien. 5e. Ook bij een sterk verminderden ex port van levensmiddelen en grondstoffen en zonder de exportindustrie is er in Amerika eenen broodwinning te vinden voor iedereen en zelfs nog plaats voor eene geregelde matige immigranten-bevolking. 6e. Indien echter Amerika om catastro- phen te voorkomen, of om andere reden zijn industrieele productie en zijn export van levensmiddelen en grondstoffen toch wil handhaven op het niveau 1920/21, of zelfs op het niveau van 1913/14, zal het afzet- gebieden moeten zoeken buiten Europa, in landen met nieuwe ontgonnen hulpbronnen, b.v. in Siberie of het overige Russische rijk, in Canada en Zuid Amerika. 7e. Amerika zal dan op deze markten ook Europa ontmoeten en alleen tegen Europa kunnen concurreeren door zich te- vreden te stellen met leveringen op crediet, jazelfs op crediet van jaren; Europa daar entegen zal lagere prijzen vragen, doch con tante betaling of betaling op korten termijn. 8e. Amerika moet natuurlijk alle belem- meringen van den Europeeschen invoer op- heffen; deze invoer is de meest voor de hand liggende en voor Amerika vermoedelijk ook de meest gunstige wijze waarop Europa zijne schulden betale. 9e. Er moet iets op gevonden worden, opdat de technische moeilijkheid der beta ling van de milliarden-vordering van Ame rika niet telkens alle handelstransacties verlamme en het wisselverkeer in de war sture. Voor hoofdsom en een deel der ren te moet uitstel van betaling worden verleend voor een langen termijn van jaren. lOe. Bij alle verschil van individueele belangen bestaat er toch een zekere saam- hoorigheid van de Europeesche Staten on- derling, en hunne gezamenlijke economische belangen zijn tegengesteld aan de richting, die de Amerikaansche financiers en econo misten tot dusverre volgden." Ik kan de lezing der geheele brochure ten zeerste aanbevelen aan een ieder, die eens dieper inzicht wil hebben van de econo mische moeilijkheden onzer dagen. Mr. Lijdsman heeft meer wetenschappelijk werk geleverd, dat ik echter thans niet wil bespreken; voor zijne benoeming als nota- ris te Hulst doceerde hij notariaat en fls- caalrecht aan de ftijksuniversiteit te Utrecht. Haag, April 1922. Prof. Dr. VERAART. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangtften. 28 April. Eduardus Jacobus IJsebaert, oud 24 j., jm. en Maria Ro salia Angelina Hamerlinck, oud 22 j., jd. Geboorten. 23 April. Elisabeth Maria, d. van Jacobus van der Welle en van Lidewij van Ea. 24 April. Henriette Apolonia Josephina, d. van Petrus Franciscus de Nijs en van Louisa Ma ria de Nijs. 27 April. Josephine Maria Pha- rilde d. van Alphonsus Bemardus de Coninck en van Norberta Apolonia Savoij. Willem Marinus Johannes, z. van Cornelis van de Vel- de en van Paulina Antonia Luijks. Overlijden. 29 April. Anna Eva van der Heijden, oud 54 j., d. van Wilhelm en van Lena Cornelia de Bruyn. WEERBER1CHT VAN 5 MEI 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoagste barometerstand 768,3 Barritz. Laagste barometerstand 744,9 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 6 Mei: Krachtige later afnemende Zuidwestelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt of be- trokken met tijdelijke opklaring, aanvanke- lijk noch regenbuien, later iets warmer. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: twee kinder- kousjes. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2