mmaakTe^Tekkern\i a. j. ps Laatste Berichten. Hoog watergetij te Ter Neuzen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Amandeltjespudding met Grenadine-Saus. In ieder pakje, gratis een zakje. Tijdelijke Reclame. DE GEVOLGEN VAN EEN EpHT- SCHEIDING. Onlangs werden bij rechtelijk vonnis als gevolg van een echtscheidings-procedure aan een vader de drie kinderen toegewezen. Een der kinderen was reeds bij hem thuis, de andere twee bevonden zich den laatsten tijd ten huize der moeder, die in de Nieuwe Nieuwstraat te Amsterdam woonde. Daar de twee overige kinderen niet bij hem kwamen, begat hij zich Maandagmiddag om twee uur naar de woning der vrouw, teneinde de kin deren, wier leeftijd varieert tusschen de zes er tien jaar, te halen. Daar men natuurlijk tegenkanting der vrouw verwachtte, kreeg de man een rechercheur inede, teneinde te trachten moeilijkheden te voorkomen. Toen het tweetal zich aan de bedoeld' wning vervoegde, weigerde de vrouw, die sinds eenige 'dagen het ongelukkige gezin met een vierde telg verrijkt had, de beide kinderen mede te geven. Toch wist de man een jongetje van zes jaar over te halen mede te gaan. Het meisje was ziek, dus kon niet mede gaan. Tengevolge van het feit, dat de buren zich verzamelden, bracht hij zijn kind naar het politieposthuis aan de Molsteeg en ging weer terug, om het zieke meisje te halen. !n dien tijd hadden zich een paar broers bij hem gevoegd. om hem in zijn pogingen te ondersteunen. De moeder, die, zoo ziek als ze was, hem naar het politieposthuis had vergezeld, kwam ook weer mede terug. Bij hun terugkeer in de straat vonden zij de buren en wel speciaal de vrouwen, te hoop geloopen. De broers en de vader wilden met geweld de woning binnendringen, maar de menigte belette hun dit. De broers raakten slaags met de vrouwen, die bezems, poken en an dere huishoudelijke benoodigheden, die ge- schikt zijn om een twist te beslechten, had den medegenomen. Na een korte vechtpartij moest de. vader de wijk nemen naar het post- huis. Om verdere onaangenaamheden te voorkomen, begaf hij zich per taxi met zijn kind huiswaarts. INBRAAK. Te Koog aan de Zaan is Zondagnacht ingebroken in het stationsgebouw van de H. S. M. Nadat de dieven dpor uitsnijding van een ruit zich toegang hadden ve,rschaft tot het plaatskaartenbureau, hebben zij de brandkast weggehaald, die zij, te oordee- len naar de aanwijzingen, op een kar en daarna op een schuit hebben i^geladen, waarmede. zij vermoedelijk met den buit zijn weggevaren. In de brandkast bev,o rd zich een bedrag van ongeveer 3000 gld., de ontvangsten van de maand April. AFPERSING. Door de Leidsche politie is een zestai perso ien gearresteerd, waarbij eenige chauffeurs en een vnoaw, die zich, schul- dig hebben ge'maakt aan afpersing, door een persoon, met wien ze in een auto zaten met geweld te dwingen een schuld- bekentenis, groot 3700 gulden,, te doen tee- kenen. De man die eenigszins o.ider den invloed van sterken drank verkeerde, werd lichamelijk letsel foegebracht. OM EEN ONDERDAK. Een 20-jarige Tsjechoi-Slowaak, met een hOiuten been (gevolg van den oorlog) reis- de per spoor naar Berlijn en trok daarna te voiit in westelijke richting, tot hij dezey dagen te Loaneker op Hollandschen bodem kwam. Het jongmensch, dat door de doo(r- gestane oatbeeringen, een menschelijk vvrak was gewOjrden, legde zich tegen den avoad in een schuur van den landbou- wer K,rpiterink ter ruste en des nachts brandde de schuur af. De Slowaak, die dpor de marechaussee, onder verdenking van brandstichting in ver?.ekerde bewa ring werd gesteld verklaarde ten slptte, de schuur in brand gesioken te heoben e*n in Nederland aan behoorlijk onderdak en voedsel te k.omen. Hij is op last van de iustitie naar AlmeiO overgebracht. BE WRAAK VAN DEN HUISEIGENAAR Een huiseigenaar, welbekend te Leersum. heeft aclie met een zijner huu|iiders, ver- telt de „Standaard". Dit nu is niets bijzon- ders en gebeurt wel meer, ook op andere plaatsen, doch wel Oijzonder is de originee- k. wijze waarop deze eigenaar te werk gaat. De historie begint met een mond- ge\echt, dat overgaat in handtastelijkhe- den. waarbij een bezem nyttige of on- nutte, ai naar men het wil, diensten be- wijst. 't Tweede deel der geschiedenis speell voor het gerecht, waarvan net ein- de is, dat de huiseigenaar wordt veroor- deeld, naar zijn zeggen op valsche verkta- ringen. Vandaar groote woede des eige- naars tegen zijn huurder, met gevolg op- zegging der huur. Deze zaak dporloopt alle stadien, vanaf huurcommissie tot kanton- aechter, met uiteindelijk gevolg, dat de huurder de woning zal moeten ontruimen. Eilaas ei zijn geen woningen open en de huurder blijft kalm zitten. Nu zal de eigenaar zich zelf reciiten en rla: waarlijk op lumineuze wijze. Hij klimt op de woning, haalt de pan- nen van het dak en laat deze kalmweg 111 den schoorsteen zakken, waardoor deze geueel wordt volgepropt. Daarna schrijft hsj met kiifijt op de deur ,,meineed" en still aldus zijn woede. Een nabij wonende naetselaar verwijdert de pannen uit den schoorsteen tot slot. vVaarschijnlijk zal deze dorpsgeschiede- in vervolgen verschijnen. EEN KRANIGE KEREL. Op de houtzageirij der firma Gebrs. v. Hoeken te Leiden, had de 68jarige nacht- vaker A. L. zich tijdens de rusturen tus schen zijn ronden op een hoop krullen in hei ketelhuis ter ruste gelegdl Waar- schfjnlijk doordat er vuur bij de krulLen is geVomen, vatten deze vlam en pakten de kleeren van den man. Deze stond di- rict in lichtelaaie. Foen.hij rich van zijn brandende klee- reo hac ontdaan, ging hij met zijn deels verkoolcen i~ug en handen eenige emmers water uit de nabije sloot scheppen, om den brand te blusschen. Eerst toen hij overtuigd was, dat er geen gevaar meer was te vreezen, ging hij naar huis met enkel een jasje over het naakte lichaam. Hij was overdekt met uiterst ernstige brandwonden aan borst, buik, rug en han den. Toen zijn ontstelde huisgenooten hem voor zoover het mogelijk was met Ulic hadden ingesmeerd en eenig. goed aan- getrokken, ging hij inplaats van met zijn dochters naar het ziekenhuis om Jiulp, weer naar zijn werk om zijn lamp te ver- zorgen en zich te overtuigen, dat geen brandgevaar meer aanwezig wasi. Eerst toen ging hij naar het ziekenhuis, waar hij voor de deur in elkander gezakt is. De dokter gaf een sprankje hoop om den kranigen ouden man te behouden. Vad. Nader meldt men, dat de ongelukkige aan de bekomen brandwonden is over- leden. EEN DUUR COSTUUM. Uit Ulft, gem. Gendringen, ging een cafehouder naar Bocholt (Pruisen) om een kosfmm koopen. De Duitsche kommic- zen hieiden hem aan, namen zijn kostuum in beslag en de rechter veroordeelde hem tot 10.000 mark geldbo.ete of 100 dagen ge- vangenisstraf. POSTD1EFST AL. Uit een aangeteekenden brief, verzon- den aan een der grootste banken te Rot terdam, bleek de inhoud bij aankomst ver- dwenen. In den verlakten brief waren 1000 pond sterling geweest, terwijl bij opening bleek, dat de lakzegels beschadigd wafien en in den brief slechts een gedeelte van een oude courant zat. De recherche steit een onderzoek in, ook te Amsterdam, waar de brief een nacht is overgehouden. EEN PROCES OVER 75000 GULDEN. Voor de Rechtbank te Zutfen en het Ge- rechtshof te Arnhem werd een proces ge- voerd door de Geldersche Credietvereeni- ging, tegen iemand tot betaling van 75000 gulden. De ged^agde was door de Credietveree- niging aangesteld als een harer buiten- agenten en in die hoedanighejd heeft hij aan een firma, die later failljeerde, boven- gemeld bedrag geleend. De Credietvereeni- ging vorderde nu van den gedaagde in pri- ve de door haar geleden scnade terug, om- dat deze uit haar kas, doch zonder hare goedkeuring, dat crediet had verstrekt. Het Gerechtshof heeft het in dezen door de rechtbank te Zutfen gewezen vonnis grootendeels bevestigd, en, aannemende1, dat de gedaagde niet bevoegd was, zonder uitdmkkelijke machtiging zijner directie, zulk een groot crediet te verleenen, hem veroordeeld tot betaling aan de Crediet- vereeniging van ruim 63000 gulden, tot welk bedrag de vordering in den loop van het proces was verminderd en hem tevens in de proceskosten verwezen. EEN GEHEIMZINNIQ GEVAL. jjTielsch Nieuwsbl." deelt mede: In den nacht van Donderdag op Vrijdag tegen half drie werd de echtgenopte van den heer v. R., baas op den ringioven te Zennewijnen, wakker door geklop op het venster. Nadat zij haar man gewekt had, herhaalde zich het geklop en vroeg een vrouwestem om binnengelaten te worden. Inderhaast schoot de heer v. Ri, eenige kleedingstukken aan en begaf zich naajp de voordeur. Voor hij deze opende, vroeg hij, wier daar was. Hij ontving daai'op het antwoord: „Ik ben een vrouw;, doe ge- rust open, ik ben alleen." Hij ontslpot de de deur en zag buiten een naar schatting 35-jarige vrouw, die,, zooals hij later op- merkte, n etjes gekleed was in een donker- blauw mantelpak, een net koffeirjtije bij zich had en een zilveiren beugeltasch bij zich droeg. Hij weigerde haar binnen te la- ten, als zij niet haar naam noemde. Dit verkoos zij niet te doen. Op de vraag, waarom zij zoo laat in het eenzame Zen newijnen kwam, zeide zij,. dat te Tiel' de hotels vol waren. Hoewej van R. overtuigd was, dat zij dit loog,, bracht hij haar on derdak in een van de lokaliteiten van den oven. Zij had aanvankelijk weinig zin in dit verolijf, bang als zij zei te zijn voor den man, die er werkte: Nadat v. R. haar daar- omtrent had gerust gesteld, bleef zij er tot 's morgens half zeven. Met den man heeft zij geen woojijd ^gewisseld. 'Toen kwam v. R. haar halen en gaf haar een ruststoel in zijn huiskamer. Zij zorgde zooveel mogelijk haar aange- zicht bedekt te houden. Op begrijpelijke vragen bleef zij het antwoord schuldig. Alleen ontsnapte haar: „Nou moest m'n man me eens zien zitten Nog meende men uit het weinige wat zij zeide te mogen opmaken, dat zij in Den Haag woonde, uit Buurmalsen her- komstig was en Woensdag met een auto in Waardenburg was geweest. zij maakte niet den indruk, niet wel bij het hoofd te zijn. Tegen half acht vertrok zij, maar lang na dien nog weird zij door een knecht van den heer v. R. op den Zennewijnen- schen dijk gezien. Men verdiept zich in gissingen omtrent dit raadselachtig bezoek. EEN SCHiP VAN 52000 TON IN HET DOK. Het opnemen in het droogdok te Sout hampton van de „Berengaria" van de Cu- nard Lijn was een fcelangrijke gebeurtenis. Het reuzenschip van 52000 ton werd met goed gevolg in het dok geplaatst, dat slechts een voet langer is dan het sohip en juist even breed. EEN BOER DOOR ZIJN KOEIEN GEREQ. Uit Mpld (Flintshire) wordt aan de Dai ly Chronicle het merkwaardige verhaal ge- meld, hp; een boer) die door een dollen stier werd aangevallen, door zijn koeien werd ge;red. De bper zag den stier op zijn land en wilde den indringer wegjagen.. Deze viel hem aan en gooide hem tot drie malen toe op den grond. De koeien hid den pp met grazen, omringden den op"den grond liggenden man en bleven er staan, lot er hulp kwam opdagen. TIJGERS OP SUMATRA. In het jaar 1921 heeft zich op Sumatra's Westkust de tijgerplaag duchtig doen ge- voelen. De Sumatrabode weet er eenige cijfers over te nielden. De afdeeling Kota leverde 4 menschen en 219 sinks groot en klein vee als srachtoffer, Agam, waar o Loeboek Basoeng behoort, 1053; Tanah Datar 5 menschen en 360 stuks vee, cn So'.ok 3 menschen en 258 stuks vee. Hei o ale aanial menschen oeuroeg voor gci o emtl gewest 18, het aantal stuks groot vee 982 en klein vee 1536, terwijl het aan tal voor de daarin bovenaanst'aande en ge- doode groote tijgers bedroeg voor Tanah Datar 23, voor de L Kojfa 13. Het aantal panters was 12, en dat der zvvarte panters 17. He aantal gedoode koningstijgers be droeg 66 stuks. CARUSO Jr. ALS MATROOS. Enrico Caruso jr., de zoon van wijlen den beroemden zanger, schijnt weinig am- bitie te ge'>o len, zijn 's vaders voetstap- pen le io'geu. Hij verloefde dezer d'agen aan board van een schip te Philadelphia, waar hij tegeno/er eenige verslaggevers verklaarde, dat zijn stem niet zulke eigen- schappen bezat, dat hij een opera-berocmd- heid zou kunnen worden. Het was deu repoirters gelukt, hem riog hij met het schip weer naar Italic ver trok, evenwei niet als passagier, doch als matroos; „vbor de aardigheid", zooals hij lachend ;Ol de fotografen zeide, die hem op het laatste nippertje nog kwamen kieken. LICHT ZONDER WARMTE. Uit New-vork wofdt gemeld, dat pro fessor Newton Harvey van de Princeton- universiteit, de moigeiijkheid voorziet dat een lichtOron kan warden gevorrnd, die niet tevens warmte pnoiuceert. Deze geleerde oestudeerde daarloe liciicgevencie dieren als de vuurylieg en de glimvto/m. Hunne lichcstral'mg wordt veroprzaakt door de oxydatie van een dien- tengevpige iichtgevende stof door hem lu- cietrine genoemd, welke hij wist af te ao.ideren uit organisinen, die oveivloedig voorkomen in den Grooten Oceaan bij Japan. Een flesc'n van deze in water o,p- geipste suostantie geeft wanneer men hem in een do.ikere kamer orengc dem indruk dat het water Brandt met een blauwe vlam. Bij die licht kan men lezen. EEN ONAANGENAAM AVONTUUR. Een tweetal jonge mannen uit de Engel- sche badplaats Llandudno hebben dezer da gen een eigenaardig avontuur beleefd. Zij hadden een bootje gehuurd om wat te gaan spelevaren in de baai. Toen zij uitvoeren was het't mooiste weer van de wereld doch tegen den avond begon de wind op onrust- barende wijze op te steken en wel van de kant van de zee uit, zoodat zij met de boot naar de klippen werden gedreven en daar zij in de onmogelijk'heid verkeerden, de richting van het vaartuig ook maar eeniger- mate te veranderen, waren zij gedoemd lij- delijk toe te zien, hoe de boot op de rotsen zou worden geworpen. Gelukkig voor hen dreef de boot op een plek tegen de rotsen, waar zij gelegenheid hadden op de boven de zee uitstekende steenkloinpen te klimmen. Daar zaten zij, weliswaar veilig voor de ontstuimige golven, doch buiten elke com- municatie met de bewoonde wereld. In die benarde positie moesten zij blijven tot den volgenden morgen. Hun vrienden aan den wal waren ongerust geworden over hun lot en zoofloende was de reddingsboot uitge- varen om de beide jongemannen te zoeken. Inderdaad werden zij ook ontdekt, doch door de hooge zeeen kon de bemanning van de reddingboot weinig anders doen dan wat signalen aan de gestrariden geven, die dan van tijd tot tijd antwoord gaven door mid- del van een sigarenaansteker totdat dit toestel het opgaf. Zoodra het licht genoeg werd liet een der mannen van de redding-expeditie zich van de landzijde aan een iang touw iangs de steile rotsen 40 voet naar beneden glijden en met behulp van dit touw slaagde de red der er ten slotte in, de beide jongelui in veiligheid te brengen. EEN REUSACHTIGE VUURBOL. Ter hoogte van Seaside Park, een bad plaats in den staat New-Jersey, is Zondag een reusachtige vuurbol in zee gevallen. Daarbij had een ontploffing plaats, die tot 50 K.M. van de kust werd gehoord. Te Sea side Park vlogen de ruiten aan stukken. Een minuut of wat na de explosie dreef de zee- wind schagelijke dampen aan, die zoo sterk waren, dat de menschen met zakdoeken voor den mond moesten loopen. Volgens Edmond Honey, den curator van de geologisohe afdeeling van het Ameri- kaansohe Museum van Natuurli.ke Historie, is men er zeker van, dat men hier te doen heeft met een meteoriet van aanzienlijke af- metingen. Een dergelijk verschijnsei was iets later waargenomen op ongeveer 20 Engelsche mijl ten westen van Los Angelos, in Califor nia. Ook daar viel een meteoor, die er zeer opmerkelijk uitzag, en door geschoolde waarnemers geschat werd op „twintigmaal zoo helder als Venus". De meteoor sprong uit elkaar toen het voorwerp nog slechts kort van den grond verwijderd was. EEN W1ELERBAAN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Zondagmiddag om half zes is op de wie- lerbaan te Breslau een ernstig ongeluk ge- beurd. Er brak een_he\ig onweer los, waar bij een bliksemstraal op het middenterrein van de baan insloeg, waar een dichte toe- schouwers-menigte de wedrennen volgde. Een man kreeg ernstige brandwonden, een adere verloor door den schrik zijn spraak- vermogen, 'n derde kreeg stuiptrekkingen. Een panische schrik maakte zich van het pu- bliek meester. Allen stormden naar de uit- gangen, waarbij talrijke personen onder den voet werden geloopen. Een jonge man brak in het gedrang zijn been. DE SCHERPZINNIGHE1D VAN SCOTLAND YARD. In een Amerikaansch blad wordt een merkwaardig staaltje van de scherpzinnig- heid van de Londensche Scotland Yard ver- meld. De sohrijver bracht naar hij vertelt een bezoek op het bureau van Scotland Yard en vroeg der, chef van de afdeeling voor crimineele identificatie te spreken. Als zijn visitekaartje overhandigde hij den por- tier een kaartje, waarop zijn vingerafdruk- ken waren afgebeeld, welke in 1908 waren genomen. ,,Hier is mijn kaartje, zeide hij, ik zal den chef zelf wel den aard van mijn be zoek mededeelen." Nadat hij een poosje in de wachtkamer had vertoefd, gebeurde er volgens zijn be- scfcrljving het volrendc: „Ik werd naar een kantoor geleid, waar een man met een scherpen blik en een pret- tig gelaat achter een groote schrijftafel was gezeten. Hij wuifde even met zijn hand ten teeken van groet. Daarna begon hij op lang- zame wijze te spreken. ,,Gaat u zitten, mr. Thompson, zeide hij tot mij, en zeg mij waarmede ik u van dienst kan zijn. Uit mijn dossier heb ik kunnen op maken, dat u sedert 1915 niet meer bij den Amerikaanschen consulairen dienst bent, vervolgde hij. Ook heb ik gezien, dat u een boek over den oorlog hebt geschreven. Voorts blijkt uit mijn dossier, dat u in 1915 naar Holland bent gegaan en dat u in den Haag ziek werd. Ook is het mij bekend, dat u den winter 191516 te Berlijn hebt doorgebracht en dat u toen voor herstel naar Zwitserland bent gegaan, waar u tot na het einde van den oorlog is gebleven. U bent in 1908 te Londen door zekeren dr. Clark uit New York geintroduceerd." ik was eenigszins verbaasd, zooveel'juiste bijzonderheden omtrent mijn eigen persoon te vernemen en dat alleeu op mijn vinger- afdrukken." Nieuwsgierig vroeg ik daarom wat hij nog meer van mij wist. „Met pleizier," antwoordde de man van Scotland Yard. En hij vervolgde: „U was aanwezig op een bijeenkomst var. een comite van zoogenaamde Amerikanen te Berlijn. De besprekingen werden in het Duitsch ge- voerd en de bijeenkomst werd gehouden in de Club van Duitsche auteurs in November 1915. U weigerde toen beslist om kennis'te maken met sir Roger Casement. Ook wei gerde u een rede te houden zonder eerst uw gezant te hebben geraadpleegd. „ln 1916", vervolgde de politieman zijn mededeelingen, ,,wees u het voorstel af om voor een groote belooning naar Washing ton te gaan met een geheime boodschap van den Duitschen rijkskanselier. Von Beth- mann-Hollweg. Dit voorstel werd u door een van onze mannen gedaan en diende al leen om u op de proef te stellen. Uw op- treden in de Club van Duitsche auteurs en uw antwoord op het aanbod van een van ons in zake Von Bethmann-Hollweg waren voor ons voldoende bewijzen van uw eerlijkheid en wij gingen uw gangen niet meer na." Na deze mededeelingen, eindigt mr. Thompson, was ik voldoende overtuigd van „de waarde van vingerafdrukken." HET ONTSTAAN DER FILM. Pythagoras is met zijn pogingen om door middel van holle spiegtls lichtreflexen te verkrijgen, de voorlooper van de film ge worden. Het begin der film was in 1600 in Siam, waar beeldjes op leeren riemen be vestigd voor holle spiegels werden bewogen. Den 20sten April 1896 werd de eerste mo- derne filmvoorstelling gegeven. Toen voor de eerste maal op het doek een locomotief voorbijreed, viel een bezoekster in onmacht; nu blijven wij kalm, of wij geheel Indie met tijgers en olifanten zien, vliegmaehines, razende auto's. Wij hebben nu gekleurde films, true-films, sport- en geografische films, onderzee- en ve'rgroote opnamen, in- dustrieele en leerfilmen. DE F1LMINDUSTRIE EN ROBINSON CRUSOE. Robinson Crusoe, het beroemde boek van Daniel Defoe, dat op 't oogenblik verfilmd wordt door de Universal Film Co., is reeds eenige maanden geleden in film gebracht cjoor een Fransch gezelschap en zal weldra ook in Holland worden vertoont. Naar bericht wordt zou ook de bekende filmacteur Eddie Polo een aanvang hebben gemaakt met de verfilming van dit boek, maar met net oog op de reeds bestaande bewerkingen alle verdere opnamen hebben ■^fgelast. EEN HELSCHE GIFTMENGER. Wanneer producenten van de sensatie- film en van de penny-dreadful ooit verle- gen mochten zitten om gegevens voor een nieuw trilbeeld of een nieuwen „shocker", behoeven zij maar een Amerikaansche cou rant ter hand te nemen. Daarin vinden zij altijd wel iets, dat hun dienstig kan zijn. Zoo b.v. het volgende: „De New-Yorksche politie is Vrijdag voor den dag gekomen met de verrassendc theorie, dat er in New- York (stad) een helsche giftmenger aan het werk is. Deze theorie moet dan dienen ter verklaring van een geheimzinnige ge beurtenis: den plotselingen in een hotel van het bejaarde en vermogende echtpaar Fre mont Jackson. De echtgenoot was 72, mevr. Jackson 69. Men vond hen, geheel gekleed, in het badver- trek, dat tot hun kamers behoorde. De om- standigheden bij dit plotseling overlijden wijzen er op, dat beiden vrijwel tegeliiker- tijd zijn neergeveld, door een of ander ge- heim vergift, omtrent weiks aard men nog geen aanwijzingen heeft kunnen vinden. Dit is het derde geval van dezen aard in New-York gedurende de laatste weken. Een der slachtoffers was een mooie jonge danse- res. De politie denkt, dat men hier te doen heeft met een gek, die beheerscht wordt door den drang, menschen met vergift om het leven te brengen op geheime en zoo artis- tiek mogelijke wijze d. i. een wijze, die de kans o.p ontdekking tot een minimum be- perkt." DE VLUCHT OM DE AARDE. Naar verluidt, zal majoor Blake, de be kende vlieger-correspondent van de Daily News trachten de vlucht om de aarde, welke de zoo nooalottig om het leven gekomen Ross Smith had willen ondernemen, te vol- brengen. Blake's voorgenomen route is 30.000 mijl lang. Hij wil gaan over Frank- rijk, Italie, Griekenland, Egypte, Mesopa- tamie naar Engelsch Indie en dan langs de kust naar Burma en Cambodja en ever Oost- China naar Japan, vanwaarhij langsde Alui- ten naar Alaska wil oversteken en vervol- gens over Canada en <_e Vereenigde Staten naar New-York wil vliegen. Vandaar is hij voomemens naar New-Foundland te gaan en over Greenland en IJsland over te steken naar Schotland. Sir Ross Smith had van New Foundland rechtstreeks den Atlanti- schen Oceaan willen oversteken of zijn weg langs de Azoren willen nemen. Blake's route over Greenland en IJsland verkort den over- tocht over zee. Zijn voornemen is in het laatst van Mei te vertrekken en hij hoopte in twee maanden zijn vlucht te volbrengen. Hoewel hij wil trachten het record van de reis om de wereld over land en zee te slaan, za! hij toch in de eerste olaats >_r op uit zijn de .lucid.', aar behoorea te volbrchgen. Blake INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Alle jcakende huidkwalen als eczema, uitslag, netelroos, acne, winter- handen enz., en ook lichte kwalen als zadelpyn, insectenbeten, kloven enz. worden geheeld door aanwending van Foster's Zalf. Prrjs f 1.75 per doos, alorn verkrijgbaar. 6 wil gaan met een zoogenaamd amphibie- vliegtuig, dat genoeg benzine kan meenemen voor een onafgebroken vlucht van 1500 mijl, d. w. z. voor tweemaal den langsten afstand die hij over zee zal hebben af te leggen. EEN GEHEELONTHOUDINGSDRAMA. De „drooglegging'' der Vereen. Staten,, die gematigdheid, zachtzinnigheid en rust zo i scheppen, is tot dusver veelal de oor- zaak "geweest van rumoerige toonee- len, van sluikhandel en prijsopdrijving, en zelfs van rnpord. De lioofdredacieuren van twee bladen in Duranga (Colorado) kre- geri het aan den sto'< over de kwestie der drooglegging. William Wood van de He rald sebneef een artikel ten gunste van het alootolverbod, waarin hij Day van de Democrat sarcastisch uitnoodigde zijn mee ting over den smokkelhandd te zeggen. De pennestrijd liep hoog, raakte tenslotte het particuliere leven van 'Day, die daar- oi zijn tegenstander zonder verder com- mentaar een lcogel drxrr den kop joeg. EEN ONTPLOFFING OP EEN BELGISCH STOOMSCHIP. Officieel wordt uit Brussel medegedeeld, dat op een schip van de Compagnie des Huileries du Congo Beige in de haven van Hassi den 15en April een ontploffing heeft plaats gehad, waarbij verscheidene zwarte leden van de bemanning, doch geen enkele Europeaan, werden gedood. SPOORWEGONGEVAL TE WOENSDRECHT. Hedenmorgen is de mailtrein van 5.41 uit Vlissingen te Woensdrecht op den voor- afgaanden goederentrein geloopen, die op de route rangeerde. Er is groote materieele schade. Een persoon van het personeel is de borstkas ingedrukt, doch verder wor den geen beteekenende persoonlijke on- gevallen gemeld. Van den mailtrein is de locomotief gekanteld. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordeltjkbeid der Redactie.) SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 1 Mei. Fransch s.s. Brancas, 4524 M3., erts, van La Pallice voor Gent. Fransch s.s. Saint Palais, 6388 M3., ledig, van Havre voor. Gent. Eng. s.s. Abaris, 8184 M3., ledig, va« Bordeaux voor Gent. Spaansch s.s. Mercedes, 9197 M3., erts, van Huelva voor Gent. Eng. s.s. Corbis, 15732 M3., creosootolie, van Vlissingen voor Selzaete. 2 Mei. Eng. s.s. Artgantock, 2383 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3„ stukgoed, van Manchester voor Gent. Nederl. s.s. Schieland, 6372 M3., ledig, van Sluiskil naar Newcastle. Eng. s.s. River Deben, 542 M3., fosfaat, van Gent naar Thorshavn. Eng. zeilsch. Lord Nelson, 228 M3„ ledig, van Antwerpen voor Ter Neuzen. Fransch s.s. Guebwiller, 7401 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3„ stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Van 1 tot en met 2 Mei werden Iangs de Miiddensluis alhier 81 binnenvaartuigen op en 56 afgeschut; langs de Westsluis 18 op en 5 afgeschut. WEERBERICHT VAN 3 MEI 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 768,9 Bearritz. Laagste barometerstand 748,7 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 4 Mei: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Zuid- we^telijke wind, zwaar bewolkt of betrok- ken met kans op regen vooral in het Wes ten, later opklarend, zachter. D A G E N. Voorm Nam Donderdag 4 Mei. 6.25 6.59 Vrijdag 5 7.37 8.19 Zaterdag 6 9.01. 9.41 Zondag 7 10.18 10.53 Maandag 8 11.23 11.50 DiDgdag 9 12 15 Woensdag 10 0 39 1.02 IN MEMORIAM. Armc Juffrouw Van der Heijden! Wie had dat nu toch gedacht! Dat zij thans zou moeten scheiden, Nu haar taak haast was volbracht! Woensdag zag ik haar nog bezig. 'k Dacht: ,,Het wordt haar toch te zwaar! „Maar ze is hier voor 't laatst aanwezig; „Straks begint de rust voor haar." Ach! 't heeft niet zoo mogen wezen! Plots'ling is ze heengegaan, Diep betreurd en hoog geprezen Om het werk, door haar gedaan. Eenzaam, moeizaam was haar leven. Nochtans was ze welgemoed, Steeds bereid tot helpen, geven, IJv'rig en voor ieder goed. Trouwe ziel! Uw plots verscheiden Heeft ons alien diep geroerd, Ons vervuld met medelijden, Ons een oogenblik ontvoerd Aan de sleur van 't daaglijksch leven, Ons bepaald bij de eeuwigheid, Ons bezield, ons aangedreven Tot hernieuwde trouw en vlijt! Ons wacht nog veel strijd en lijden. Gij zijt vrij van 's levens wee. Brave Juffrouw Van der Heijden, Slaap dan zacht en rust in vree! J. T. d. K. Ter Neuzen. 2 Mei 1922. (ZONNETIJD). r.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3