-srs If is "SSSSS Z DWem» "6EMENGPE BERiCHTEN, SOLDATEN-KERKHOF. Maandag a.s. zal te Verdun een begin wfo(rdcn gemaakt met het opgraven van j de lijken van rageveer 17.000 Fransche soldaten, die aldaar een tijdelijke rust- plaats hadden gevonden, doch die thans op de'andere kerkhoven bij de woonplaats van hun gezin zullen warden ter aarde besteld. Men verwacht, dat dit werk on- geveer zes maanden zai duren. HET A ANT AL WERKLOOZEN. Volgens een radiobericht uit Berlijn, heeft het Duitsche Ministerie van Arbeid in een memoitie voor de conferentie te Genua bestemd, meegedeeld, dat Europa rond vier rnillioen werkeloozen heeft; de gansche wereld heeft er minstens 10 rnil lioen, wier onderhoud in 1921 op 10 mil liard goud francs is geschat. Door het braakliggen van arbeidskrach- ten en productie-inrichtingen, werd ih 1921 voor een bed rag van 37 milliard goud francs aan goederen minder geproduceerd sinds den w a pens ij>J stand voor een be drag van 100 milliard goud francs. Dat is het 30-voud van het bedrag, dat Duitsch- land als schadeverjgoed in g is opgeiegd. De memojiie zegt verder, dat het werke- loosiieidvraagstuk samenhangt met het va- lutavraagstuk. Het Russische oommissariaat voor wer- keloosheid heeft gepubliceerd, dat er op 1 April 1.5 rnillioen vverkloozen waren. NEKKRAMP. Te Mierltoo zijn drjie kinderen van den lalidbouwer v. D. door nekkramp aangetast. PRIJS-BALLONNETJES. De Familie-Bioscoop in Den Haag had vier ballonnetjes opgelaten, waaraan een enveloppe was bevestigd met een vr.ij- biljet voor een voorstelling in dezen bios- coop. De ballonnetjes zijn terecht gekomen te..^.. Veere in Zeeland, waar de heer L. J. Matjes, veerknecht, ze heeft gevon den, blijkens een bdefje, dat de heer de Jong heeft ontvangen. Daar het eenigszins bezwaarlijk is om van Veere naar Den Haag te komen ten einde een bioscoopvoorstelling bij te wo- nen, is den Veenenaar een postwisseltje gezonden. (Vad.) ONGELUK BIJ HET KLGKKENLUIDEN Bij het luiden van de klok voor den aanvang eener godsdienstoefening in de Nederlandsch Hervormde kerk te Dirks- land, gebeurde het,> dat /de staaldraad, waarmede de klok geluid wordt, boven in den toren afbrak. Door den schok vielen de drie klokluiders voorover op den grpnd en kregen de draad vetivolgens op het lichaam. Een van' hen werd bewusteloos opgenomen, terwijl een andere ernstigc kneuzingen bekwam. De derde bekwam geen letsel. BROEDERMOORD TE DUSSEN. Zaterdagavond ontsfond in den polder van Dussen te Gorinchem een hevige twist husschen broeders onderling over een erfenis van een boerderij. Men werd handgemeen en het mes werd getrokken. Een der broeders werd ern- stig verwond en moest onder geneeskun- dige huip gesteld worden,. Zondagavond wond men een der e<ff- genamen door twee schotwonden ver- moord. De verslagene is de ongehuwde Jan van der Pluim. Een der broers van den verslagene is gear,re6teerd. Hij ont- kent den moord gepleegd te hebben. Thans wordt door 'de justitie uit 's Her- .togenbosch een onderzoek ter plaatse in- gesteld. ZEVEN INBRAKEN. Men meldt uit Amsterdam: De vermoedelijke daders van de vele inbraken die in den laatsten tijd voorJ1 in het Museumkwartier zijn gepleegd, zijn in het laatst van de vorjge week aange- houden in hun woning ih de Pieter Aertz- straat 75. Het 2ijn de drie gebroeders G., die pas uit de .gevangenis waren ontsla- gen. Het bewijs dat zij werkelijk de dadeifs waren stond nog niet onomstootelijk vast, omdat de gestolen voorwerpen ontbraken. De commissaris van het bureau Over- toom en een inspecteur hebben echteir met eenige rechdtcheurs in de woning huiszoeking gedaan. Alles is nauwkeurig nagegaan en met succes. Onder den vloer was de buit geborgen. In kartonnen doozen wer|d van allerlei gevonden, ook uit de lijsten gesneden, vermiste schilderijen. Alles is naar het bureau Overtoom over- gebracht. Daar liggen thans de bewijs- stukken van zeven inbraken, nF, die in het Tweede Weteringplantsoen 15, Em- malaan 15,23 en '25, V. de Hooghstraat 61, Museumplein 12 en Van de Velden- straat 6. Onder meer bevinden zich daar de ver miste Thijs Marjs uit de Emmalaan 23, twee Weisenbruchs van hetzelfde adres en een Gabriel uit het Weter<in.gplantsoent De daders zijn in het Huis van Bewa ring opgesloten. Bij hun fouilleering werd nog een flink bedrag aan geld, voorname- lijk marken en kronen, gevondeh. Er ontbreken nog veel vermiste zilve- ren voorwerpen. Deze zullen vermoedelijk in den smeltkroes verdwenen zijn. EEN VLIEGTOCHT OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Het vliegtuig dat uft Lissabon vertrok- ken is, om ie trachten over den Atlanti- schen Oceaan Brazilie te bereiken, heeft Dinsdagmorgen de St. Paulsrotsen bereikt; van daar naar FeaMando ds het 140 en vercler nog 125 mijlen naar Brazilie. De vlucht is in vieren opgezet: de eer- ste etappe ging tot Las Palm as (715 mij len), de tweede naar de Kaap Ferdische Eilanden (845 mijlen). Toen kwam het moeilijkste, de groote trek over den Oce aan, njet minder dan 1200 mijlen lucht en water. De St. Paulsrotsen werden be reikt en daar nam en de reizjigers benzine in bij een Braziliaanschen kruiser, die hen opwachtte. Een blad in Rio de Janeiro had het be- richt, dat zij reeds bp de Fernando de No- ronha-eilanden (140 mijlen verder) waren aangekonien, maar een telegram uit Pqr- nambuoo meldt, dat het vliegtuig averij gtkregen heeft bij de landing bij de St. Paulsrotsen, en dat de viiegeniers eerst hun machine moeten herstellen, willen zij den bocht kunnen voortzetten. Het is eh blijft een prachtige praestatie, die zij reeds achter den rug diebben. Dit is de vijfde Atlantfech'e vlucht. Het Amerikaansche vliegtuig NC 4 slaag- de er het eerst in den Atlantischen Oce aan over te steken. Den 6den Mei 1920 verliei het met twee 'andere machines, die het onderweg opgaven, New Found- land en het wist de Azoren te bereiken. De drie andere tochten hebben Engel- schen voor hun rekening getiomen en het zijn de eenige tochten tot nu toe, die in een vlucht gedaan £ijn, zonder tusscjien- landingen. In den nacht van 14 op 15 Ju- ni 1920 staken Alcock en Brown over, in een Vickers-Vimy Rolls Roycemachine, en den 3den en 11 den Juli van hetzelfde jaar herhaalde het Britsche marineluchtschip hun daad. De St. Paulsrotsen liggen vrijwel op den evenaar. De eenige bewoners zijn zee- vogels en slingerapen. In het begin van den oorlog waren de St. Paulsrotsen een schuilplaats voor de Duitsche kaperschepen, zij laadden daar kolen en zetten er gevangenen aan land, voordat zij de gekaapte schepen verbrand- den. Fernando de Noronha ligt 125 mijlen van Brazilie, het is maar zeven mijl lang en wordt door Brazilie ads strafkolonie ge- bruikt. Van de 2000 opwonenden zijn er 1400 gestraften. De zeestraat tusschen het eiland en de Braziliaansche kust is ruim 4000 meter diep. Tijdens den oorlog hebben de bemanmn- gen van de Duitsche hulpkruisers „Mo- we" en „Seeadler" de omstreken onveilig gemaakt en er de vaart van Zuid-Ameri- ka op Europa menigmaal verstoond. Heel wat koopvaarders zijn er door hen verbrand of tot zinken gebyacht. De Bra ziliaansche regeering moest er scherp pa- trouilleeren, voor er een einde aan kwam. S trSo"' stokbpta ni« S,„rdTSwS. van weHioltt a.g ""It oSi' doo'monuipms .'oodt. dao ooo af- Art. 8. GEMEENTERVAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering van Donderdag 13 April 1922, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A. de Feijter, W. Scheele, P. Faas, C. A. Wisse. S. van Hoeve, D. G. Koopman, J. Vinke, C. de Jonge, M. Kaijser, benevens de Secretaris J. Stolk; later ook de heer A. de Koeijer. (Vervolg). c. Een adres van het bestuur der vereeni- ging tot oprichting en exploitatie van weeg- bruggen in de gemeente Zaamslag onder de zinspreuk ,,Helpt Elkander", luidende als volgt: dat aan gemelde vereeniging bij acte d.d. 12 September 1892 vijf en twintig- centiaren ge- meentegrond en bij acte d.d. 2 November 1897 30 centiaren gemeentegrond in erfpacht is ge- geven; dat de uitgifte van voorgeschreven grond in erfpacht den dertigsten April negentienhonderd twee en twintig ten einde loopt; dat zij ten zeerste op prijs zou stellen, in- dien de uitgifte met ingang van laatstgemel- den datum met dertig jaren werd verlengd; dat zij daarom de vrijheid nemen Uw college te verzoeken daartoe wel te willen besluiten. Bureemeester en Wethouders stellen voor te nemen het navolgende besluit: De raad der gemeente Zaamslag: ge'et op een verzoek van het bestuur der vereeniging tot oprichting en exploitatie van weegbruggen in de gemeente Zaamslag onder de zinspreuk ,,Helpt Elkander", gevestigd te Zaamslag, d.d. 26 Jan^ari 1922, om verlenging ten name hunner vereeniging gedane uitgifte in erfpacht van den benoodigden grond, waarop zijn geplaatst een tweeta! weegbruggen met ingang van 30 April a.s. voor den tijd van 30 achtereenvolgende jaren; gelet op zijne besluiten van 19 Februari 1892, nummer 5, goedgekeurd 25 Maart 1892, num- mer 107; van 14 April 1896, nummer 1c. goed gekeurd 4 Juli 1896, nummer 46 en van 21 Sep tember 1897. nummer 8, goedgekeurd 2 Octo ber 1897, nummer 82; besluit: aan bovengemelde vereeniging in erfparb uit te geven de kadastrale perceelen, gemeente Zaamslag, sectie B 291 en 314 elk ter grootte van 25 centiaren en zulks onder de navolgen de voorwaarden: 1. De uitgifte van voorschreven grond in erfpacht, geschiedt voor den tijd van dertig achtereenvolgende jaren, aanvang nemende den eersten Mei 1922 en zullende mitsdien eindi- gen met den derstigsten April 1952. 2. Als jaarlijksche erfpachtscanon moet door de erfpachtster worden betaald telken jare op den eersten Mei voUr het eerst op den eer sten Mei 1923 de som van drie gulden op kwi- tantie en ten kantore van den gemeente-ont- vanger zonder vergelijking of korting. 3. De erfpachtster is verplicht het riool m voormelde kadastrale perceelen gelegen en die- nende voor den afvoer naar zee van bet in de brugputten te bevindende water, behoorlijk te onderhouden ten genoegen van het gemeente- bestuur van Zaamslag. 4. De erfpachtster is verplicht na te komen zonder eenig recht op scbadevergoeding van de gemeente hetgeen haar door de bevoegde autoriteit in bet belang der waterkeering zal worden voorgeschreven of opgeiegd en voort al hetgeen waartoe zij volgens het reglement van politie voor de polders of waterscbappen in Zeeland ten opzichte van dezm erfpachts- grond is gehouden. 5. De erfpacht vervalt wanneer on last van het bevoegde gezag in het belang der zeewermg en oeververdedisring de erfpachtster de weeg brug en het gebouwtje heeft afgebroken en weggeruimd. of dat afbreken en wee'ruime1 door of op last van het bevoegd gszag heeft plaats gehad. 6. De bepalingen der artt, 768 tot en n,"» 768 van bet B. W. zijn bovendien op dezen e pacht t.oepasselijk even of zij in dit besluit wa ren opgenomen. 7 De kost.en der op te maken akte zijn ge- heel voor rekening van de erfpachtster De heer VINKE acht het te betalen bedrag luttel. in evenredigheid van het financieel re- sultaat, dat die weegbruggen opleveren. Tndien het een woning betrof, was het wat ar.ders. doch daar deze zaak goed rendeert, stelt bn voor'het erfpachtsrecht te bepalen op f 10 per brug. De heer SCHEELE acht dat ineens wel een wat grooten sprong en vraagt een middenvoor- stel te mogen doen. De heer VINKE: Neen. dat is met reeel, want u is zelf aandeelhouder! De heer FAAS: Ik ben geen aandeelhouder, maar acht den sprong ook ineens te groot. De geraeenteraad verhuurt toch maar enkel den grond en heeft er niets mee te maken. wat ei on uitgevoerd wordt. Het algemeen heeft van het bestaan der weegbruggen geen schade. Ik ben er niet voor, om het bedrag te verhoogen. De heer INKE: Als een particulier zoo'n inkomen had als de weegbruggen opieveren, zou hij er toch ook belasting van moeten betalen en ik meen, dat er geen bezwaar is, dat de ver eeniging ook wat betaait. De heer KOOPlViAN kan dat denkbeeld goed steunen, Als ze 20 voor de 2 bruggen te veel vincten, kunnen ze er 1 afbreken. De heer VINKE: Die tweede hebben ze ge- zet, opdat een ander er met een brug niet meer zou kunnen komen, zooals bij het Schuttershof te Ter Neuzen gebeurd is. Ze hebben dus alle concurrence geweerd ook. De heer FAAS acht het te veel en zelfs f 5 per brug al hoog. De heer WISSE vindt het waarlijk niet te hoog; het is cen goed zaakje. De heer DE JONGE meent ook, waar de ge meente voor zooveel uitgaven kornt te staan, die ze alle ten voile betalen moet, dat er geen bezwaar is, dat de gemeente ook eens een voor- deeltje haalt, waar dit zonder bezwaar kan. Het voorstel van den heer Vinke om het recht te verhoogen tot f 10 per weegbrug wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Wisse, De Feijter, De Visser, Kaijser, De Jonge, Koopman, Vinke en Van Hoeve; tegen stemmen de heeren Scheele en Faas. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt, aldus gewijzigd aangenomen met algemeene stemmen. d. Een schrijven A 3697, van Gedepu- teerde Staten, daarbij terugzendende de inge- zonden verordening houdende geldendverkla- ring der verordeningen tegen welker overtre- ding straf is bedreigd met de opmerlting, dat alsnog in dat besluit cfienen te worden opge nomen: 1. De verordening op het keuren van vleesch en spek d.d. 2 November—14 December 1885 aangezien deze voorloopig tot het inwerking- treden der Vleeschkeuringswet behoort te wor den gehandhaafd. 2. De verordening op het houden der jaar lijksche veemarkt, d.d. 19 Septemebr 1862. 3. De verordening op het vervoer van lijders aan een besmettelijke ziekte d.d. 29 April 1873, gewijzigd d.d. 26 Augustus 1881. 4. De verordening betreffende bestriding drankmisbruik bij demobilisatie, d.d. 29 Sep tember 1916. 5. Alle wijzigingen der algemeene politie- verordeningen moeten worden vermeld; en dat de verordening op het gebruik der haven enz. d.d. 17 December 1897 als vervallen moet worden besehouwd (zie hoofdstuk VI der algemeene politieverordening) Dienovereenkomstig stellen Burgemeester en Wethouders voor, vast te stellen. met intrek- lcing van te voren genomen besluiten: De navolgende verordening houdende verkla- ring, dat de verordeningen, tegen welker over trading straf is bedreigd, die voortdurertd en met uitsluiting van alle andere geldend blijven zijn de volgende: 1. Verordening -op het keuren van vleesc.i en spek, d.d. 26 Augustus 1881. 2. Verordening op het houden der jaarlijk sche veemarkt, d.d. 19 September 1863. 3. Verordening op het vervoer van lijders aan eene besmettelijke ziekte, d.d. 29 April 1873, gewijzigd 26 Augustus 1881. 4. Algemeene verordening van politie voor de gemeente Zaamslag, d,d. 28 Jun1. 1904, zoo als die is gewijzigd hij besluiten. d.d. 11 Junt 1912,'18 Maart 1913, 29 Mei 1914, 7 Augustus 19.56 Bouwverordening als bedoeld m art. 1 der Woningwet, vastgesteld 27 Ja^ar' \9^ 6 Verordening tot regelmg .van het yerkeer op de wegen in de gemeente Zaamslag, in ver- band met het gebru.k van motor^ u^n eii rijwielen, vastgesteld 27 April 19-0. laatsteliji eewii zisrd den 30sten Juli 1920. g 7 Verordening op de keurmg de 'gemeente Zaamslag, vastgesteld 10 Jum 1981- Verordening betreffende bertri.jding drankmisbruik bij demobilisatie, d.d. 29 Sep teST.™Ling wordt m* alEeme«». .tom- 11115e s'ch'eELE soett konnon. dathjjd- ding van het rijden over de stoepjes, ne g hijnfvOORZITTER zegt toe, dat binnenkort eet^ voorstef tot wijzighig der politieverorde- n De CfsCHEELE'verWaaTzich hiermede Een schrfjven, AjM, -n Ge^u- teerde Staten, daarb terug zendende der Koninklijke goe October9 December SfSSeot t.V»n^op..n«oo op do enf29Kanderan, '^^^f^^gjvoriens te kennen geven met verschuld g buurtschap van do leerd en daarboven een goot wordt aangelegc dat zij gaarne hun bewilliging willen verlee- nen er. hun toestemming willen geven dat de helft van de sloot, die hun rechtens toebehoor., on bovengemelde wijze wordt gedempt, Pdat ook de heer J. Riemens, wien de andere helft van de sloot toebehoort, geen enkel oc- zwaar in den weg zal leggen. dat ook die helft wordt gedempt; dat de heer J. Riemens door medeondertee- kening van dit request zijn toestemming to. dit dempen verleent; reden. waarom ondergeteekenden U beleefd doch met nadruk verzoeken, cm voor rekening van de gemeente bedoelde sloot te doen no ee- ren, dempen en er een goot over heen te leggen. opdat zoo aan een voor velen ondraaglllken toestand een einde moge worden gemaakt. Burgemeester en Wethouders zijn van mee- ning, dat indien het verzoek mocht worden m- gewilligd, de bet.rekkelijke uitgaven moeilijk uit den dienst 1922 kunnen woixlen bestreden, stellen voor dit adres aan te houden tot bij ne behandelinv der hegrootinsr dienst 1®23 De VOORZITTER deelt nader mede, dat Bur gemeester en Wethouders ter plaatse den toe- stand hebben opgenomen en van meening znn, dat de toestand door het geheel dempen eni no- leeren der sloot niet kan worden verbeterd omdat de grondslag van sommigen daar staan- de wpningen lager is dan de goot zou moeten gelegd worden Het beste middel za,l znn om de sloot uit te diepen eh een buis te leggen voor iedere woning, met een dam daarop voor uitweg naar den weg. Burgemeester en Wet houders zouden de betrokken eigenaars der woningen willen verzoeken, de helft der kos- en bij te drag-en. Er zullen moeten aangeschaft worden 42 cementen buizen van 30 c.M. mid- de'lijn en het graafwerk zouden de menschen zelf kunnen verrichten, of het zou dezen win ter door werkloozen kunnen worden verricht. Burgemeester en Wethouders achten het't best dat de gemeente zelf de buizen koopt, omdat men ar.ders gevaar loopt, dat niet alle belang- hebbenden gelijke buizen zouden nemen. Burgemeester en Wethouders zouden deze zaak nader willen behandelen bij de begrooting voor 1923, omdat zij meenen, dat er op de be grooting van dit jaar geen geld meer beschik- baar zal zijn. De heer VAN HOEVE vraagt, of ze dan met een volledig voorstel zuilen komen. De VOORZITTER zegt dit toe. g. Een schrijven van Ged. Staten van Zee- land, waarbij wordt toegezonden een beschik- king van hun college op een reclame tegen den hoofdelijken omslag van D. E. de Kraker, die wordt teruggebracht tot de 13e klasse. Aangenomen voor kennisgeving. 0. Bcnoeming oiulerwijzeres aan de open- bare lagere school in den Grooten Huijs- senspolder. Burgemeester en Wethouders leggen over tie navolgende in overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs opgemaakte voordracht: 1. J. van der Lubben, tijdelijk onderwijzeres te Ter Neuzen; 2. M. M. Risseeuw, tijde ndervvijzeres te Zaamslag, en stellen voor de enoeming te doen ingaan 1 Juni a.s. De VOORZITTER deelt op een vraag van den heer Scheele om nadere inlichtingen mede dat mej. Van der Lubbe niet in het bezit is der acte gymnastiek en dat de inspecteur op grond daarvan liever had gezien, dat mej. Risseeuw no. 1 stond. Anders is er niets bekend. Hij deelt nog mede,.dat de benoeming ook geldt voor het vervolgonderwjjs. De nu gehouden stemming heeft tot uitslag, dat mej. Van der Lubbe wordt benoemd met 8 stemmen. Op mej. Risseeuw zijn 2 stemmen uitgebracht. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot opheffing der bestaande com- rnissie tot wering van schoolverzuim, instellen van eene nieuvve en benoeming leden daarv'oor. Nu artikel 21 der nieuwe leerplichtwet be- paalt, dat iemand die tusschentijds in de com- missie tot wering, van schoolverzuim gekozen is moet aftreden op het tijdstip van dengene wiens plaats hij in neemt, geven Burgemeester en Wethouders den raad in overweging mede in verband met de circulaire van den Corpmis- saris der Koningin dd. 26 Januari 1922 A num mer 24 P B nummer 9, de commissie in haar geheel te doen aftreden met ingang van 1 Mei 1922. b. de nieuwe te doen bestaan uit evenvee) leden als de te ontbinden commissie n.l. vijf, en c. voor leden der nieuwe commissie aan te bevelen vacature P. C. de Moor: 1. P. C. da Moor; 2 G. F. H. Luwema, beiden werkzaam bij het openbaar lager onderwijs; vacature A. Hoste: 1. A. Hoste; 2. J. Kosten, beiden werkzaam bij het bij zonder lager on derwijs; vacature G. van Dis: 1. Ds. G. van Dis; 2. Ds. L. de Bruijne, beklen ouders van school- gaande kinderen; vacature J. P. Geelhoedt: «1. J. P. Geelhoedt; 2. C. Missu, behoorende tot de overige meer- derjarige inwoners; vacature W. de Klerk: 1. W. de Klerk; 2. J. Stolk, behoorende tot de overige meerder- jarige inwoners. De heer KAIJSER betreurt het, dat bij he4 samenstellen der voordracht weer in het geheel geen rekening is gehouden met menschen uit de werkende klasse. Hij gelooft, dat deze toch als lid der commissie daar zeer nuttig werk zouden kunnen doen, en juist omdat ze zelf werkman zijn, eerder de motieven zouden kun nen begrijpen waarom men soms een kind uit school thuis houdt en dan de medeleden daar- over ook inlichten. De VOORZITTER merkt op, dat Burgemees ter en Wethouders de aanbeveling maar geven als een leiddraad, om veelvuldige stemmingen te voorkomen, doch de raad is vrij in het be- noemen. Er wordt ook wel overwogen, dat het voor werkmenschen dikwijls bezwaren kan hebben, om de vergaderingen der commissie bij te wonen. De heer KAIJSER wilde nog niet verlangen, dat terstond een werkman als no. 1 werd aan- bevolen, als men er nog maar eens een paar als no: 2 op de lijst had gezet, maar die komen nergens tusschen. Voor het Burgerlijk Arm- bestuur heeft spreker er ook al eens op ge- wezen. Hij heeft het hier niet over een of an dere fractie, maar meent, dat het in het belang der commissie zou zijn, als er een werkman deel van maakte. De heer SCHEELE geeft te kennen, ook wel voor de opmerking van den heer Kaijser te voelen. Het gaat nu voor den raad moeilijk, om in het wilde op menschen uit die categorie te stemmen, maar ook spreker is van meening, dat zulke menschen, daar nut zouden kunnen stichten. De VOORZITTER meent, dat de raadsleden de menschen voldoende kennen, om die te kun nen kiezen, indien ze buiten de aanbeveling willen gaan. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is, dat worden benoemd de heeren De Moor en Luwema ieder met 10, Geelhoedt met 9, Van Dis met 8, De Klerk met 6 stem- men. Op de heeren M. Kaijser, D. de Rubber en J. Stolk zijn ieder 2 stemmen uitgebracht. 7. Vaststelling nieuwe verordening op de heffing en unordering eener hondenbe- lasting. Vermits de verordeningen op de heffing en de invordering van de Hondenbelasting niet in overeenstemming zijn met de bepalingen van de wet van 30 December 1920, Staatsblad nummer 923, zoodat volgens paragraaf 2 van deze wet de gemelde verordening en van meergemelde belasting van rechtswege met ingang van 1 Mei 1922 komen te vervallen, stellen Burge meester en Wethouders voor vast te stellen de navolgende verordeningen: VERORDENING op de heffing van een be lasting op de honden in de gemeente Zaamslag. Artikel 1. In deze gemeente wordt, onder den naam van hondenbelasting, geheven een belasting op de honden. Art. 2. 1. De belasting is verschuldigd door de hou- ders van honden, die in de gemeente hun hoofd- verblijf houden of er gedurende meer dan 90 dagen van het belastingjaar verblijven. 2. Het hoofd van een huisgezin wordt be sehouwd als houder van de honden, die door een der leden van het gezin worden gehouden. Art. 3. 1. De belasting bedraagt jaarlijks f 5,— voor elken hond. 2. Dit bedrag wordt verminderd tot f 2, voor elken hond, uitsluite-d gehouden ten dienste van den landbouw of eenig bedrijf an nijverheid, of ter bewaking van gehciw - c ven of vaartuigen. Hieronder zijn niet b; 1 F _n jachthonden, gehouden door personen, die de jacht niet als beroep uitoefenen; evenmin hon den, die iosloopen op den openbaren weg, ten- zij dit Iosloopen voor het doel, waartoe zij worden gehouden, noodzakelijk is. 3. De honden, waarvoor de voile belasting verschuldigd is, behooren tot de eerste klasse, en die, waarop de verminderde belasting van toepassing is, tot de tweede klasse. Art. 4. De belasting is niet verschuldigd voor: a. honden die gehouden woixlen door koop- lieden in honden, als voorwerpen van hun liandel; b. honden beneden den leeftijd van drie maanden; c. honden, gehouden door z. g. n. leurders en die gebruikt worden als trekhonden in hun bedrijf. Alt. 5. 1. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. 2. Voor een hond, in den loop van het jaar verkregen of belastbaar geworden, is de be lasting verschuldigd: ten voile, wanneer dit plaats heeft in de eerste zes maanden, en voor de helft, wanneer dit later plaats heeft. Art. 6. Voor honden, die in den loop van het jaar blijken niet meer tot de tweede klasse te be hooren, is de voile belasting verschuldigd en wel gedurende het geheele of het halve jaar, naarmate de verminderde belasting voor 1 Juli of na 30 Juni heeft opgehouden van toepassing te zijn. Art. 7. 1. Jaarlijks in de maand Januari zenden Burgemeester en Wethouders aan alle bekende houders van honden in de gemeente een aan- giftebiljet, dat na acht dagen wordt terugge- haald. 2. Op dit biljet zal de houder moetqn invul- lqn of doen invullen het getal honden, waarvoor hij belastingplichtig is, zoomede de klasse, waartoe zij behooren, 3. Het biljet wordt door den aangever on- derteekend. Indien hij verklaart niet te kunnen schrijven, geschiedt de onderteekening namens hem door den ambtenaar, die met het ophalen der biljetten door Burgemeester en Wethouders is belast. 4. Ieder, die een aangiftebiljet heeft ontvan gen, is verplicht dit aan den in het vorig lid genoemden ambtenaar terug te geven. 1. Houders van honden, die op 31 Januari geen aangiftebiljet ontvangen hebben, zijn ver plicht voor 16 Februari ter gemeentesecretarie de in artikel 7 voorgeschreven opgaven te doen, door invulling en onderteekening van een aldaar kosteloos verkrijgbaar aangiftebiljet. 2. Met betrekking tot honden, die in den loop van het jaar zijn verkregen of belastbaar zijn geworden, of waarop de verminderde be lasting in den loop van het jaar niet langer van toepassing is gebleven, is de houder ver plicht binnen veertien dagen gelijke opgaven te doen. Art. 9. 1. Jaarlijks in den loop der maand Maart maken Burgemeester en Wethouders een ko- hier op. 2. Zij. die niet ep het oorspronkelijk kofaier zijn geplaatst, worden op een aanvu 11 ingsk<f- hier gebracht. 3. De kohieren worden dadelijk, nadat zij door den gemeenteraad zijn vastgesteld, aan den gemeente-ontvanger ter invordering ge zonden. 4. Bij het in den loop van het jaar niet lan ger van toepassing zijn der verminderde be lasting wordt rekening gehouden met de reeds opgemaakte kohieren en wordt alleen het meer- dere bedrag der belasting op het aanvullings- kohier gebracht. 5. De belastingplichtigen worden, om het even of en hoe de aangifte heeft plaats gehad. op de kohieren gebacht met vermelding van het aantal der honden en van de klasse, waartoe zij behooren. Art. 10. 1. Wanneer blijkt dat een aanslag ten on- rechte is achterwege gebleven of te laag is opgeiegd, kan de te weinig geheven belasting van den belastingplichtige of zijn erfgenamen worden nagevorderd, zoolang niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaar zijn verstreken. 2. De in het eerste lid bedoelde personen worden op een afzonderlijk kohier gebracht. Art. 11. Deze verordening wordt voor het eerst toe- gepast over het belastingjaar 1922. VERORDENING op de invordering van de Hondenbelasting in de gemeente Zaam slag. Artikel 1. De invordering \an de hondenbelasting ge schiedt door den gemeente-ontvanger op het kantoor, de kantoren of andere plaatsen, daar toe in de aanslagbiljetten of bij latere kennis geving aan te wijzen. Art. 2. Het aanslagbiljet wordt door den gemeente- ontvanger zoo spoedig mogelijk kosteloos uit- gereikt, volgens het model, door Burgemeester en Wethouders vast te stellen. De termijn van betaling wordt daarop vermeld. Art. 3. 1. De belasting is verschuldigd binnen den termijn, door den gemeenteraad bij de vast stelling van de kohieren te bepalen. 2. De belasting is dadelijk verschuldigd, zoodra de aangeslagene in staat van faillisse- ment is verklaard of op zijn roerende of onroe- rende goederen executoriaal beslag is gelegd. Art. 4. De gemeente-ontvanger is verplicht voor elke betaling onmiddellijk bewijs van kwijting op het aanslagbiljet te stellen. Art. 5. 1. Binnen drie maanden na het vervallen van den termijn van betaling zendt de ge meente-ontvanger aan Burgemeester en Wet houders een staat met toelichting van de pos- ten op het kohier, welke hij niet heeft kunnen invorderan. 2. Burgemeester en Wethouders zenden de zen staat aan den gemeenteraad met een voor stel tot niet-invorderbaarverklaring van die posten, welke zij daarvoor va'cbaar achten. 3. Het besluit van den gemeenteraad, waar bij aanslagen niet-invorderbaar verklaard worden, ontheft den gemeente-ontvanger van verdere pogingen tot invordering. Art. 6. Onverminderd het bepaalde in artikel 271 der Gemeentewet, wordt niet- of niet behoorlijke invulling van de formulieren, welke tot richtiga heffing der belasting worden aangeboden of niet- of niet-behoorlijke vervulling van dc in art 8 der heffingsverordening gevordarde for- maliteiten, gestraft met hechtenis van ten hoo zes dagen of geldboete van ten hoog- ste vijf en twintig gulden. Art. 7. Deze verordening wordt voor het eerst toe- gepast bij de invordering der belasting over 1922. Deze verordeningen worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. De heer DE KOEIJER komt ter vergadering. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 6