ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7292- Vrijdag 28 April 1922. 70e Jaargans. B B IT E NTA N D. B INN E N L A N D. T WJEJEJIDiHi D. DE ORONDWETSHERZIENING. Nieuwe wetsontwerpen ingediend. Bij de Tweede Kamer zijn heden inge- j diend nieuwe wetsontwerpen tot het in j overweging nemen van verandering m het Ille, in het IVe hoofdstuk van in de Addi- tioneele Artikelen der Grondwet, en van een vooi^tel tot wijziging van de wet tot het in overweging nemen van een voorstel van verandering van het lie hoofdstuk der Grondwet, voor zooveel be- treft art. 73 (vier wetsontwerpen). De Memoipe van Toelichting luidt ais vodgt: De verwerping door de Eerste Ka mer van het ontwerp tot het in overwe ging nemen van verandering ih het derde Hoofdstuk der Grondwet plaatste de Re- geering voor de beslissing of zij in dil votum zonder meer zou berusten, dan wel alsnog een nieuw voorstel indienen. Zij heefl gemeend laatstgenoemden weg te moeten inslaan. Komt thans een grpnd- j wetsherziening tot stand, waarbij het derde hoofdstuk ongemoeid wordt gela+en, dan is in de naaste toekomst de gelegenheid afgesneden om daaraan weder de nand te slaan. Terecht toch wordt aan een Grond wet de stabiliteitseisch gesteld. Daarom is de Regeerjng te rade geworden, het voorstel tot wijziging van het derde hoofd stuk aanstonds weder in te dienen, behou- dens enkele wijzigingen welke het gemak- kelijker zullen maken 00k in de Eerste Kamer een meerderheid tie vinden. Die wijzigingen zouden kunnen bestaan in een verlenging van den zittingsduur der Eer ste Kamer tot zes f aren, gepaard aan af- treding van de helft der leden om de drie jaren. Ofschoon de Regeering, gelijk bekend, aan haar oorspronkelijk voorstel de, voorkeur blijft geven, acht zij de be- zlwaren tegen een en ander niet van zoo overwegende beteekenis, om niet ter wll- le van 't gemeen ovecleg, deze conces- sie te doen. Hiermee moet gepaard gaan verdaging van de beslissing over het in de Addi- tioneele Artikelen uitgewerkt voorstel tot regeling van het evenredig kiesrecht voor de Eerste Kamer. De gewone wetgever kan aan dit vraagstuk in het komende jaar zijn voile aandacht wijden en wellicht sommige bedenkingen, die thans met meer of minder klem naar voren zijn gebracht, ondervangen. Het hierbij gevoegde nieuwe voorstel tot herziening van de Addifioneele Arti kelen bevat dan 00k geen wijzigingen meer van de Kieswet of van de Provin ciate wet. Ook is daarin geen piaats meer gegund aan het oorspronkelijk art. XIV. dat terugwerkende kraeht beoogde te ver- ziekeren aan de pensioenen voor de le den der Tweede Kamer en uit dien hoof- de gewichtige bezwaren uitlokte. Daaren- tegen is wel opgenomen een bepaling in den geest van het destijds niet toelaatbaar verklaarde amendement-Snoeck Henkeinans dat strekte om den wetgever, die uitvoe- linjg geeft aan het laatste lid van art. 89 der Grondwet, te beteften aan het wedu- wen- en weduwenpensioen terugwerken de kracht verder dan tot 1 Januan 1921, te verleenen. Wat het IVde hoofdstuk betreft, bleef het ongewijzigd, dan zou een stuitende tegenstelhng tusschen sommige bepalingen der Grondwet niet ontstaan, terwijl bo- vendien enkele voorschi(iften, die een ge- zonde ontwikkeling van het gemeenterecht kunnen bevorderen, achterwege zouden blijven. Deze overwegingen hebben er toe geleid het wetsonfwerp betreffende dit hoofdstuk eveneens opnieuw aanhangig te FBtJilLETOM. De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) Mevrouw Lynne, die eigenlijk de opzich- tige dochter van den notaris niet kon uit- staan, liep toch haastig op haar toe, en zeide een paar woorden van deelneming. C°smo kookte van kwaadheid, maar hij moest zijn moeder wel volgen. Als zijn theorie juist zou blijken, kon Stella Sleath a niet meer ongelegen komen. Elk oogen blik verwachtte hij Jessop te zien op- dagen met zijn geheime zending. Er was echter niets aan te doen, en hij beg|reep^ 1 cat net dwaas zou zijn om te aarzelen. Hij deed het hekje open en ondersteunde het hinkende meisje. ,/Qeeft u mij maar een arm;, dan zal ik u naar de apotheek bjTengen," zeide hij koel. „Het zal wel niet zoo erg zijn, als u denkt." S Zwaar op hem steunend en met onder- drukte pijngilletjes begon Stella Sleath te loopen. Mevrouw Lynne ging haar voor- uit om de deur open te doen. De patiente werd naar de half ledige kamer gebracht, die dienst deed als apotheek, en Cosmo maakte het haar gemakkelijk op de bank. Zij droeg een avond japon, die eerder geschikt was voor een loge in de opera, dan voor een avond- j wandt^Iingetje in het dorp, en mevrouw i Lynne keek met duidelijke afkeuring naar de ontbloote schouders en haar diep de collete. De donkere kwijnende oogen van het meisje bleven onderzoekend rusten op maken, zij het dan zander de bepaling, welke de ontbindbaarheid van de Provin ciate Staten beoogde. Eindelijk is van deze gelegenheid ge- bruik gemaakt om in, art. 73 van de wet tot het in overweging nemen van een voorstel van verandering van het He hoofd stuk der Grondwet, wijzigfing te brengen nu, met de intrekking van het IVde hoofd stuk, ook de mogelijkheid van ontbinding van de Provinciate Staten zal vervallen. Indien de Staten-Generaal de hierbij aan- geboden wetsontwerpen aanstonds moch- ter. willen behandeien, zal het mogelijk blijken nog voor de a.s. ontbinding ze te- gelijk met de bereids aangenomen wets ontwerpen tot herziening van de Grond wet, at te kondigen. BESTEMPELDE BANKBILJETTEN. De Minister van Financien heeft de di- recteuren der dir. belastingen en der regi- stratie en domeinen er op gewezen, dat hem gebleken is, dat 's Ministers cincu- latre van 16 Maart inzake de opschriften enz. op bankbiljetten door sommige amb- tenaren te ruim is opgevat- De bedoeling van deze aanschrijving is alleen deze geweest, dat in den vervolge niet meer in betaling mogen worden aan genomen biljetten, welke in die mate door het daarop plaatsen van stempels, recla me enz.. zijn misbruikt, dat reeds op het eerste gezicht valt te constateeren, dat zij voor verdere circulate ongeschikt zijn ge worden. Het voorkomen op een biljet van een enkelen datum, van een naam, een paraaf, een nummer, een potloodstreep en derge- gelijke meer voorkomende teekens, mag geen aanleiding opleveren om op de in de vorige circulaire aangegeven wijze te handelen. Bedoelde aanschrijving mag al leen worden toegepast in die gevallen, waarin de biljetten inderdaad zijn mis bruikt. LOCAALSPOORWEG WEST-BRABANT EN THOLEN. Ten raadhuize te Bergen op Zoom ver- gaderden Maandag de burgemeesters van West-Brabant en Tholen, belanghebbenden bij de tot standkoming van den locaal- spoorweg West-BrabantTholen. Zooals men weet is uit deze hoofden der geineenten een vereeniging gevormd die steeds propagandistisch optreedt voor de tot standkoming van dezen spoorweg. Waar thans het stadium is ingetreden van afwachtexl, besloot men niet alleen niet uiteen te gaan, doch integendeel bij el- kander te blijven en elk in zijn kning uit te zien naar het geen piaats vindt, om< wanneer het gunstige oogenblik zal zijn aangebroken, handelend op te treden en de verkeersverlangen in deze streek, die zeer veel te wenschen overlaten, bij Re geering en Staten andermaal aanhangig te maken. Eene levendige gedachtenwisse- ling vond in die vergadering piaats en met vertrouwen ziet men de toekomst te- gemoet. Aan Gedeputeerde Staten der beide proivincien zal van een en ander mededeeling worden gedaan. (Msb.) ACHTERUITGANG DER LEVENSVERZEKERING I>e „Verzekeringsbode" schrijft: Onze collega W. W. Leemans becijfert in het „Verzekeringsblad voor Nederland en Bel gie", dat bij 29 Maatschappijen van Le- venszerzekeringen, die reeds opgaven kon- den verstrekken, de productie in 1921 ruim 23 millioen gulden minder bedroeg dan in 1920; daar het royement bovendien bijna 8.500.000 meer beliep, blijft de vooruitgang meer dan 31.500.000 ten achter bij 1920t Van de zeer groote Maatsdhappijen is daaronder nog maar alleen de ft V. S. Bereiden wij ons dus voor op erger nieuws. RADENWET. De minister van Arbeid heeft het voor- loopig verslag beantwoord betreffende het wetsontwerp wijziging van de Radenwet In het bestaande stelsel van de organi- satie onzer sociale verzekering, waarbij de uitvoering van de vej^zekering voor 'n belangrijk deel berust bij de 38 zelfstandi- g-e R^len van Arbeid, en waapbij die licha- men de voor de vervulling van hun taak noodige middelen putten u;t fondsen, voor j wier beheer zij zelf geen verantwoordelijk- heid dragen, is zegt de minister een oontrole, welke 01 .Gi te waken voor de noodige eenheid in de uitvoering der ver- zekering en voor een zuinig beheer onmis- baar. Zoodanige controle kan echter niet tot haar recht komen, indien de Verzeke- iringsraden zich niet op de hoogte stellen Van de wijze, waarop de Raden hun admi nistrate voeren. Voor zoover den minis ter is kunnen blijken, gaan de Verzeke- ringsraden bij haar toezicht niet bureau- cratisch te werk. Het aan de Raden gege- ven zelfbestuur komt in thoofdzaak tot uiting in de toepassing der ondeitecheide- ne verzekeringswetten, in de zorg, dat die wetten binnen het ambtsgebied van iede- ren stand bij de bevolking inburgeren. Daar vooral ligt, naar de overtuiging van den minister de dankbare taak, den Ra den opgelegd, en in die taak hebben zij voile vrijheid naar eigen inzicht te hande len. De meening, dat, indien de bestaande controle der Verzekeringsraden ongewij zigd blijft gehandhaafd, de Raden binnen zeer koptten tijd niet anders zouden zijn dan bijkantoren der Verzekeringsraden, miskent dan ook ten eenenmale de eigen- lijke taak der Raden. De functie van plaatsvervangend voor- zitter van een Raad van Ariaeid kan naar de meening van den Minister niet verdwij- nen. DE VROUW EN HET RECHTELIJK AMBT. Van den heer Marchant c.s. is zijn ant- woord verschenen op het verslag betref fende zijn voorstel van wet tot wijziging van de „Wet op de rechterlijke organisa- tie en het beleid der Justitid". De maatschappelijke en Staatsrechteriij- ke positie van de vrouw aldus de me- morie van antwoojtld - is van dien aard geworden, dat er geen gegronde reden is aan te voeren om door wettelijke bepalin gen aan de Regeering de bevoegdheid te onthouden, vrouwen te roepen tot de ver vulling van het rechter-ambt. Niet alleen in den vreemde, ook in Ne- der.-Indie warden verschillende rechter lijke functies door vrouwen met eere ver- vukl. Het Hooggerechtshof van Ned. In die heeft de rechtmafigheid van de be- kleeding der rechterlijke functie door de vrouw in hoogste instantie bevestigd. Met den minister van Justitie zijn de voorstellers niet van oordeel, dat art. 10 der wet op de rechterlijke organisatie de Regeering belet, vrouwen tot eenig rech- terlijk ambt te benoemen. Mocht de Regeering, indien de eenige wettelijke Bepaling, die naar haar mee ning de vrouw den weg verspert, zal zijn weggenomen, ten aanzien van rechterlijke college's, het bezwaar hebben van eenige leden, dat er „eigenaardige toestanden" zouden ontstaan, nl. dat een rechter wel met zijn vrouw, doch niet met een zuster van zijn vrouw in eenzelfde college kan zitting nemen, dan zal zij een wetswijzi- ging kunnen voorstellen. Vrees voor het onthouden van de Kon. bekrachtiging koesteren de voorstellers geenszins. Het is hun zelfs niet verklaar- baar, hoe men kan onderstellen, dat de Regeering aan het voorstel als een onvol- dragen vrucht den pas naar het Staats- blad zou afsnijden, wanneer de Eerste Kamer, 11a de Tweede, haar zegel eraan zou hebben gehecht. BIJ WERKWE1.GERING GEEN STEUNVERLEENING. In de MemoTie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het Wetsontwerp tot aanvulling en verhooging van Hoofdstuk K a der Staatsbegrooting voor 1921, er- kent de minister,, dat de critiek in het Voorloopig Verslag geoefend op de over- schrijding van eenige begrootingsposten, ten deele gegrond is en dat het overschrij- den van posten zoo dat maar eenigszins mogelijk is, moet worden vermeden. Ten aanzien van de mededeel'ingen in de dagbladen inzake een aanbod van wehk aan sigarenmakers, merkt de minister op, dat ook de regeering meent, dat^ indien werkweigering piaats grijpt, geen steun- verleening mag piaats hebben en dat hier- aan zeer krachtig de hand moet worden gehouden. Ten aanzien van de weirkloosheidsverze- keiring geldt daarom de regel, dat bij weigering van passend werk met het ver strekken van werkloosheidsuitkeering niet mag woirden voortgegaan. ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN. Belgie is een van de weinige landen, waar de vreemdeling slechts na vecto ring van de openbap-e orde kan worden uitgezet, merkt de Stand aard opt Daar de immigratie in de Vent Staten en Ca nada door onlangs genomen maatfegelen zeer bemoeilijkt woirtlt ,Sfroomt het dui- zenden emigranten doorgaans Poolsche en Russische Joden, Italianen en inwo- ners uit den Balkan c|ie meestal uit ontevredenheid over de nieuwe politie- ke en economische toestanden hun land verlaten om elders hun brood te gaan zoeken,. Zoo hebben zich vanaf November 1920 tot einde Februari, alleen in het arrondis- sement Brussel meer dan 12000 buitenland- sche gezinnen gevestigd. Reeds wordt de ze toevloed van ongenoode gasten van wie er velen ten laste komen van crfisis- fonds en openbare weldadigheid in den laatsten fijd gestremd door de in- voering van een verplicht visa voor onbepaald verblijf in Belgie. Meer afdoende ware echter, meent het blad, de vreemdelingenwet, tijdelijk zoo men wil, te wijzigen. Wat in vele Europeesche en Amerikaansche landen reeds gebeurd is. IERLAND. De bomaanslag voor de Katholieke St. Mattheuskerk fe Belfast, waarvan een kerkgangster o.p de treden van de stoep Zondagavond het slachtoffer werd, ver- wekte een paniek. De vrouw, zekere me vrouw Elizabeth Mc. Cabe, wertl door verscheidene scherven getroffen en ziel- togend de kerk ingedragen, waar de pries- ters haar de laatsfe sacramenten toedien- den. Andere vrouwen snelden verschrikt naar het altaar en trachtten te biddert. Sommigen vielen in zwijm. De dienst werd gestaakt en onder t°ezicht Van soldaten verlieten de kerkgangers het gebouw Tioor een zij-uitgang. Tegelijkertijd werd tweehonderd me ters van de ketk een blinde man van mid- delbaren leeftijd, Robert Miller,' een Pro testant, terwijl hij thuis bij den haa^d zat, door een bende bandieten overrom- peld. Zij joegen hem een kogel door het hoofd en de man bezweek. Een commen- saal in hetzelfde huis kreeg een schot door het hoofd en de schouders en vlucht- te naar het dichtsbijzijnde yiekenhuis. Ook gewelddaden met messen komen nu voor. Op het einde van de vorige week, zijn drie mannen door messteken gewond. DE VLAAMSCHE HOOGESCHOOL. De bijzondere commissie uit de Kamer der Volksvertegenwoordigers, die de quaes- tie van de Vlaamsche univepsiteit in behan- deling heeft, ondepzocht Dinsdag het wetsvoorstel-Meysmans tot oprichting van een Vlaamsche univepsheit te Antwerpen. Met zes stemmen tegen een, weirtd het voorstel verworpen; een lid onthield zich, twee waren afwezig. Een amendement van Hymans, om die univepsiteit te Gent te vestigen, werd verworpen met zes stem- men tegen drfe, terwijl een ander voor stel van Hymans, die een oud vobnstel van Destree voor zijn rekening nam, even eens van de hand werd gewezen met zes stemmen tegen twee en een bianco brievf- je. Volgens dit ontwerp zou te Gent een Vlaamsche universiteit worden ingericht in dezelfde lokalen als de bestaande en zouden reeds leergangen in de wijsbegeeri te, de letteren en de wetenschappen in het schooljaar 19221923 worden gegeven. DE KOLENVONDSTEN IN Z.-AFR1KA. Een verborgen diamantrivier? Een correspondent van de Times geeft een verslag van zijn bezoek aan de pas ontdekte holen en gangen in het Koster- district ten westen van Johannesburg, waar zooals wij melden, de ver^teende licha- men van verscheidene dieren zijn gevon- den. De gangen strekken zich mijlen ver on der den grand ujit, in een tocht van vele uren kon de omvang niet worden vast- gesteld. Het onderzoekingswerk was door de duisterdis, de onveilige rotsen en de afgronden, niet zonder gevaar. In een hooge rotskloof zagen de onder- zoekers het gebalsemde lichaam van een grooten bok, waarboven het lichaam van een grooten tijger mqt uitgespreide klau- wen. Een poging om deze exemplaren te bemachtigen, werd door vallende rotsbtok- ken verijdeld. Onder de eveneens onvergane uitwerp- selen van vleermuizen, die den grand van het hoi bedekten, vond men het intact gebleven lichaam van een 6 voet langen aap. Op den grand lagen talrijke been- deren verspreitV Een jongmensch, wiens vader destijds op de nabij de holen gelegen boerderij had gewoond, vertelde dat hij omstreeks 1912 met kameraden een tocht door deze ondergrondsche gangen had on- deTnomen. Bij het licht van kaarsen ont- dekten ze groote brokstukken van hooge dikke muren, bedekt met teekeningen, ver- moedelijk van Boschjesmannen afkomstig. Verderop ontdekten ze een hoi, bewoond door een schare vleermuizen die, door hun nadering verontrust, begonhen te flad- deren en de kaarsen door hun wieksla- ge.n doofdes. De jongelui hoorilen bene- den zich, als van ondefr den vloer van het hoi, gexuisch van water, zoodat ze de aanwezigheid van een onderaardschen stroom venuoedden. Deze mededeelingen brengen sommigen in verband met vroeger geuite vermoedens dat de in de Vaalrivier gevoniden dia- manten, naar de herkomst waarvan uit- voerig onderzoek werd gedaan, zouden zijn aangevoerd door een onderaardsche Stjvier als die welke men onder de thans ontdekte gangen aanwezig acht. Wellicht zal binnenkort van gouverne- mentswege een wetensehappelijk onder zoek worden ingesteld. EEN WATERVLIEGTUIG MET 6 PASSAGIERS VERMIST. Maandagmoipgen jl. is uit Keywest in Florida een watervliegtuig met zes pas- sagiers aan boord, waaronder zich eenige dames bevonden met bestemming voor Bahamas vertrokken. Tot op heden is dit viiegtuig niet aangekomen. Amerikaan sche marinevliegtuigen zijn uitgestuurd om de vermiste machine op te sporen. dacht van den vijand af te leiden. ,JDaar ben ik nu op heetepdaad be- trapt," zeide hij, naar Jessop toegaand en de kruik van hem overnemende. „Als u mijn geheim niet goed bewaart, juf- frouw Sleath, weet morgen het heele dorp dat de nieuwe dokter drinkt. Bill Jessop wist namelijk een tapperijtje, waar een heel bijzonder soort cognac te krijgen is en ik heb de verleiding om er wat van in te slaan, geen weerstand kunnen bie- den. Ik denk wel, dat deze kruik voor een jaar of vijf genoeg za! zijn." Hij vreesde, dat Bill hem misschien niet rou begrijpen, maar de vlieger ging uitste- kend op. Hij keek van den een naar den ander en wendde zich eindelijk tot me vrouw Lynne: ,,U moet niet denken/, dat we gesmokkeld hebben, mevrouw. Daar is tegenwoordig ook 31 niks meer mee te verdienen. Mijn grootvader heeft me, toen ik een kleine jongen was, wel eens verteld, dat er vijftig vaten tegelijk op het strand werd en gebracht. Zoo'n zaak- je hebben we tegenwoordig niet mee,it Nou, g'naclrt, dokter, mevirouw. Ik moet weer naar huis." „)AIs je een oogenblik wacht, dan ga ik een eindje met je mee. Ik moet naar "het hotel," zeide Cosmo, terwijl hij de kruik opnam en er meer de trappen opholde, om alles in zijn slaapkamer weg te sluiten. Het was een heele waag, maar in geen geval wilde hij de heldin met den verstuik- ten enkel gelegenheid geven o,m te onder- zoeken, wat voor soort verfrisschincr de kruik bevatte, terwijl hij niet thuis °was. Bij bet hek haalde hij Jessop in en zag, dat zijn moeder de deur van de apotheek weer gesloten had. Toch liepen de twee mannen nog een eihdje door, eer ze be- gonnen te spreken. (Wordt vervolgd.) het knappe gelaat van den arts, die haar schoen uittrok en de pijnlijke piaats betast- te. Zij beet op haar lippen, toen hij op de plek, die zij als pijnlijk aanwees, druktq, maar hoe handig ze dat ook deed, juist daantloor verraadde ze zich. Toen hij voor de tweede maal den voet nog eens onder- zocht, kwam de beweging van pijn en het onderdirukte gilletje een halve secon- de te laat namelijk toen hij op een plek- je drukte, dat even te voren nog onge- voelig was geweest. Dat was genoeg om hem te overtuigen, dat juffrouw Sleath hem, om de een of andere reden, voor den gek hield. „U weet misschien niet), dat ik een ge- diplomeerd verpleegster ben, dokter Lyn ne," waagde ze bescheiden. „Zal ik mijn kous misschien' liever uitdoen? Ik weet bij ondervinding, dat het niet gemakkelijk is om door zijde een kwetsuur te diagno- seeren. „Draagt u zijde?" mompelde Cosmo op- zettelijk onverschillig. ^Neenj," ging hij voort op zijn meest pipfessoralen toon, „kik behoef uw voet niet nader te onder- zoeken, juffrouw Sleath. Mijn vingers heb ben mij al voldoende op de hoogte ge bracht." De kwijnende oogen bleven kwijnen, maar toch lichte er even iets brutaals in de donkere diepten. ,/Wat is er dan? Wat doet mij zoo'n ontzettende pijn?" wilde de patiente weten. „:Hebt u de anatomie bestudeerd?" „Neentt eigenlijk niet." ,^Goddank zuchtte Cosmo bij zich zelf en meteen vond hij een schoon-klinkenden maar totaal verzonnen naam uit voor deze verzbnnen ziekte, die, zooals hij onmiddel- lijk begreep, slechts ten doel had om de schoone lijJeres gelegenheid te geven aan c zijn arm naar huis te wandelen. „U hebt een van de kleinere pezen vart de Epithel- ma verrekt," antwoordde hij met den grootsten ernst, en vroeg zich angstig af, of hij niet te veel had vertirouwd op de onwetenheid van zijn patiente. ,JDat klinkt heel onrustbairlend^," zeide zij, terwijl ze hem scherp-onderzoekend aankeek. „En wat moet ik er aan doen?" „Koude compressen en volkomen rust voor minstens een week, het been aldoor gestrekt houden," was de ondeugende raad die hem werd ingegeven door zijn vurig verlangen om een poosje van haar be- vrijd te zijn. Cosmo verwachte geen oogen blik, dat zijn advies zou worden opge- volgd, maar hij lachte vergenoegd,; als hij bedacht. dat ze wel verplicht was, om de comedie voort te zeften, zoodat hij althans voor eenige dagen haar niet meer behoef- de te ontloopen. ,,Maai u zult natuuylijk uw huisdokteir, dokter Tyzard er bijhalen," voegde hij er aan toe. „We moeten u nu allereerst naar huis zien te krijgen; ik zal even naar het hotel gaan en een rijtuig bestellen. Wilt u juffrouw Sleath zoo lang gezelschap hou den, moeder?" En Cosmo wilde vertrekken, erg In zijn schik, dat hij door deze handige regeling een tweeledig doel bereikte; hij dw^s- boomde namelijk de schoone sirene in haar plannen om een wandeling in den maneschijn met hem te maken en hij kon Bill Jessop opvangen en zoo verhinderen, dat deze op een ongelegen oogenblik ver- scheen. Maar het noodlot had het anders gewild. Een zware sfap werd op het grint gehoord en onmiddellijk daarna werd er op het raam getikt. ,,'AlIes in orde;, dokter ik ben het maar," klonk de grove, maar vriendelijke :m van den zeeman. „Het is best gegaan en ik heb het ver- frisschinkje, dat u noodig had,, bij me." In de war gebracht door dien tegen- slag, wist Cosmo niet zoo gauw wat hem nu te doen stond. Hij wist, dat Jessop een kruik met het bekende water bij zich had, en hij was zich er van bewust, dat hij zich de vrouw, die het tooneeltje van de sofa af spotachtig lag aan te zien, tot vijandin had gemaakt en zij was de dochter van een van de beide mannen, die hij van medeplichtigheid in dit mis- dadig plan verdacht. Hij henstelde zich echter spoedig en besloot de voordeur uit te gaan en Bill wejg te zenden, tot er zich een geschikter .oogenblik voor- deed, maar tot zijn grooten schrik be- dierf mevrouw Lynne alles door haar al te groote moederlijke bezorgdheid. Zij liep naar de tuindeur, deed die open en nu zag het gezelschap in de apotheek den reus staan met een bruin kruikje onder zijn arm. ,,'n Avond, mevrouw", zeide Jessop; tegen het licht knipoogend en blijkbaar wat van zijn stuk gebracht door het onver- wacht tooneeltje. Toen hij echter het meis je op de sofa herkende, kwam er iets hards in zijn eerlijke blauwe oogen. Hij was daar om een vijandelijk plan tegen den boezemvriend van haar vader ten uitvoer te helpen brengen, en ofschoon hij niet wist, hoeveel' er op het spel Sfond, toch ■/had hij het niet op dat volk van SI path begrepen." Cosmo was ten einde raad en wist haast niet hoe zich uit de moeilijkhed te red den. Maar die oogen van Stella Sleath, die hem wantrouwend aankeken, prikkel- den hem en hij had goddank nog zin voor humor. Het zinnetje, dat Jessop ge- bruikt had, hielp hem op weg. Hij zou een schijnbeweging maken om de aan- A TER NEUZENSCHE CO U RANT. Ml MM ii 11 ii. i ■Willi nilI III I II IIIIIIM Illl mill II—llll I I ■-IHII II Ml ■■■miHMill! nil— WPW III I IB— ■■■IIMIIIfll IWIIMWIWI ■mil HI ■■Ill iiwibumiiiiiiiiiimiiiiiiiiiwiiii'biiwbmiii 1 1WIIIHIW—nTl'l

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5