ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aankondiging. Onderwijzer(es), '^YuTllTt 0N, BUITENLAND. [Vrijstelling en Vergoeding wegens Kostwinnerschap. Gemeente PHILIPPINE. BINNENLAND. der Meulen, A. van over Meer**n, A. van der Heyden, B. Raumer en B. J. Linet. Naar het Hbl. verneemt, heeft zich een aantal personen van vrijzinhigeh huize, welke zich bijzonder interesseeren voor de belangen van Ned. Indie, tot een com- missie gevormd om de verkiezing te be- vorderen van de door den Vrijheidsbond, den Vrijz. Dem. Bond en de Democrati- sche Partij op de candidatenlijsten geplaat- ste candidaten, geleid door de overweging dat het van groot 'belang zou zijn, dat ook van vrijzinnige zijde Indische spe- cialiteiten de belangen van Indie in ons parlernent kunnen voorstiian en verdedi- gen. De algemeene vergadering van het vqr- bond tot democratiseering van de weer- macht heeft met algemeene stemmen be sloten, den heer G, B. van der Werf,' oud- voorzitter van den Ned.-Ind. Bond van Europeesche Militairen, candidaat voor de Tweede Kamer te stellen, in de plaats van den heer Wijk, die voor een candi- datuur bedankt heeft. WEER EEN NIEUWE PARTIJ. Maandagavond is in een te Amsterdam gehouden vergadering de Landelijke Kie- zerspartij van Handelsreizigers en Agen- ten opgericht A.s. Zaterdag zal deze nieuwe partij in een te Amsterdam te houden verga dering candidaten voor de Tweede Kamer stellen. NOG EEN PLATTELAhJDERSPARTIJ. Naast den Plattelanders bo n d van den heer Braat is nu ook een Plattelanders- partij gevormd. De partij van den heer Teenstra heeft zich dien naam gegeven inplaats van dien welke oorspronkelijk ge- kozen was van „Land- en Tuinbouwpar- tij". Als de bedoeling daarvan wordt op- giegeven dat zij sterker wil doen uitko- nien, dat de partij naast de speciale land- en tuinbouwbelangen zal behartigen de algemeene plattelandsbelangen, waarbij ook het burgerlijk gedeelte van het platte- land betrokken is. Secretaris van het Co- mite is P. Teunissen Sr. te Amsterdam. VERGADERING VAN ROOMSCH- KATHOLIEKEN. Zaterdag heeft te Utrecht een verga dering plaats gehad van Roomsch-Katho- lieken uit nagenoeg alle rijkskieskringen des lands, die de democratische begjnse- len aanhangen, teneinde te bespreken, wat onder de huidige omstandigheden behoort te geschieden, ter verdediging van de de mocratische beginselen, die huns inziens ernstig gevaar loopen door het streven van hen, 'die de katholieke staatkun.de in Gonservatieve richting wejischente lei- den. De vergadering was eenstemmig van oordeel, dat een bijzondere actie voo<- alsnog onnoodig is, in het vertrouwen, dat de gezonde democratische denkbeel- den, die leven bij de groote meerdepheid van de leden der Roomsch-Katholieke Staatsparpj, verwezenlijkt zullen word en. SPLITSING IN DE S.D.A.B.? Te Heerlen hebben Zondag verschillen- de ontevreden en uitgestooten leden der S. D. A. P. een vergadering belegd, waarfn is besloten tot het vormen van een aparte organisatie op denzelfden voet en van het zelfde principe uitgaande als de S.D.AiP. Besloten is tot het jstichten van een eigen orgaan ,jDe Sociaal Democraat'", een weekblad, waarvan het eecste num- mer 1 Mei zal verschijnen en waarVan het bestaan door een garantiefonds voor den eersten tijd verzekepd is. Overwogen is, voor de Tweede Kamei- met een ejffen lijst uit te komen, dochi iets definjtiefs is hieromtrent niet be sloten Het voorloopig bestuur, dat de belangen der S. D. A. P. beter wil behartigen dan het officieele gewestelijke bestuur, heeft geen bezwaar om later, wanneer het par- tijbestuur een en ander beter inziet, mot haar in onderhandeling te treden. DE GRONDWETSHERZIENING. Hernieuwde indiening van gewijzigde voor- stellen betreffende hoojdstuk III en IV. De „Standaard", de verwe;uping van hoofdstuk III der Grondwet met de gevol- gen daarvan besprekend in een hoofdarti- kel, getiteld Gestrand, hoopt;, dat de re- geering onverwijld nieuwe hoofdstukken III en IV zal indienen, ontdaan .van de nieuwe bepalingen omtrent de samenstel- ling van de Eerste Kamer en de ontbind- baarheid der Pjpvinciale Staten. Er blijft dan nog genoeg over, waarop door ieder prijs wordt gesteld. Natuurlijk zouden wij aldus het anti- revolution naire orgaan het op hoogen prijs stellen, indien de verankering van het vrouwenkiesrecht in de Grondwet ach- terwege kon blijven en de schadeloossteli- ling voor de leden der Tweede Kamejr< niet verhoogd werd. Maar zelfs met die twee drukkende ransels op den rug zullen we nog wel meekomen, indien maar aan de hoofdbezwaren werd tegemoet geko- men. Verder verdient, naar het genoemd blad voorkomt, een suggestie van den heer De Waal Malefijt de aandacht om den zrit- tingsduur van de leden der Eerpte Kamer te verkorten van 9 toft 6 jaren en dan de helft om de 3 jaren te laten aftreden, waardoor eenigermate tegemoet zou wor- den gekomen aan den wensch van hen, die oordeelen, dat thans een omzetting van den geest onder het volk zich te lang- zaam in de Eerste Kamer afspiegelt Volgens De Tijd overweegt de regee- ring inderdaad de ontwenpen over de Hoofdstukken III en IV en de Additio- neele Artikelen eenigszins gewijzigd op- nieuw bij het parlernent aanhangig ,te ma- ken en zal te dien einde trrinister Ruys overleg plegen met de Jeiding van de rechtsche partijen. Waarschijnlijk wordt het voorstel tot ontbindbaarheid van de Provinciale Staten teruggenomen. In dit geval zal in de herziening van Hbofdstuk IV blijven gehandhaafd de principieele ver- ruiming van het statuut der gemeente. Bij zijn overleg, dat hoofdzakelijk loopt over de evenredige vertegenwoordiging en het gelijktijdig om de vier jaren aftreden van de Eerste Kamerleden, is het den mi nister niet slechts er om te doen, een kleji- ne meerderheid voor zijn plannen te vin- den. De Regeering zal, wanneer zij kans ziet met nieuwe ontwerpen te komen, en- kel voorstellen indienen, waarvan na het gepleegd overleg redelijkerwijze kan wor den aangenomep, dat er in het nieuwe parlernent na de ontbinding van de bei- de Kamers, een vrij gnoote meerderheid voor gevonden zal worden. SLACHTOFFER VAN ZIJN OVER- TUIGING. Ds. Fraanje, predikant bijf de Ger. Ge meente te Barneveld, die zich als een te- genstander van de Invaliditeitswet heeft doen kennen en ihderdaad dat ook de be- kende circulaire voor hen, die tegen deze wet gewetensoezwaren beweerden te heb ben, heeft onderteekend, waardoor hij van de verplichting tot het plakken van zegeltjes voor zijn dienstbode werd ont'ne- ven, heeft ook geweigerd het hietfvoor op zijn belastingbiljet aangebrachte bedrag te betalen. Deswege hebben de ambtenaren thans beslag op zijn inboedel gelegd, welke bij verdere weigering van betaling Za terdag 29 dezer gerechtelijk zal worden verkocht. Bij vier zijner gemeentena.yen zal om dezelfde reden weldra een dergelijke ver- kooping plaats hebben. NEDERLAND EN BELGIE. De correspondent van de N. R. Ont. te Brussel jneldt: In het rapport, uit naam van de se- natoriale commissie van buitenlandsche za- ken door markies Imperial! in verband met de aanstaande bespreking van de be- grooting uitgebracht, komt het volgende voor: Wat een overeenkomst met Ne- derland betreft, wij kunnen slechts ons rapport van het vatage jaar bevestigen. Wij hopen, nadat alle hinderpalen uit den weg geruimd zijn, een verdrag met dit land te zullen mogen sluiten, aldus de politiek voortzeftend, welke jarenlang door August Beernaert, onzen grooten staats- man, werd gevoerd. DE TOESTAND. De rede van Poincare Maandag als voc^r- zitter van de generale staten van het de- partement van de Maas heeft gehouden, stelt, schrijft de N. R. Cr|t,.„ een bluf te- genover den bluf, die ook aan het samen- gaan van de Russen en Duitschers in het tractaat van Rapallo niet vreemd is. In* dien Duitschland, zoo verklaarde hij, op 31 Mei niet voldaan heeft aan de eischen van de commissie van herstel betreffende de aanneming van de nieuwe belastihgeh en het toezicht op zijn financien, maar zich verzet en in gebreke blijft, hebben de geallieerden het recht en dus den plicht om voor de bescherminlg van hun belan gen maatregelen te treffen. Liefst in over- leg met elkaar, maar is dit niet miogelijk, dan zal Frankrijk alleen handelen. Een bedreiging dus met een sanctie, die den viorm zou kunnen aannemen van een be- zetting van het Roergebied door Fransche troepen, misschien met medewerking van de Belgen. De soep wordt echter ge- meenlijk niet zoo warm gegeten als zij te vuur staat. De bedreiging, die Poincare uitsprak, moge aangenaam klinken in het oor van de rechtejjzijde van het Fransche parlernent, de vraag is,, of zulk een po litiek daar den steun van de meerderheid zou vinden. Want de gevolgen ervan zijn niet te overzien. Duitschland is volgens het tractaat van Versailles gehouden, om zulk een sanctie niet als een vijandige daad te beschouwen, maar op de ver- lamming, die de Duitsche nijverheid door een bezetting van het Roergebieu zou treffen, zou Duitschland, of zouden gnoe- pen die buiten de regeering te Berlijn om handelen, kunnen ahtwoorden met bv. een bezetting van het Poolsche deel van Opper-Silezie. Dan werd Polen, dat zich al klem voelt tusschen de bolsjewi- ki en de Russen,. het kind van de reke- ning. De Engelsche regeering zou mis schien ook nog wel dwangmiddelen bij de hand hebben tegen een dergelijke Fransche politiek. De deelneming van En- geland aan de bezetting van den linker- Rijnoever is gebonden aan het voortbe- staan van de Entente. Valt zij uiteen, dan zou Lloyd George geneigd kunnen zijn de heeleEngelsche politiek te herzien. De innigheid tusschen bolsjewiki en Duitschers zou er ongetwij- feld nog door toenemen. Het doet er niets toe, of er al dan niet geheime mi- litaire afsp.raken aan het tractaat van Rap- pallo zijn toegevoegd. Dat men ze vreest. is voldoende bewijs, dat zij liggen in de lijn van een politiek, die zich te Rappallo voor het eerst in het openbaar heeft ge- manifesteerd. Voor zulke afspraken zou dan de tijd rijp zijn geworden. Poincare kan voor dit gevaar niet blind zijn, want hij gewaagde »zteff van de Al- Burgemeester en Wethouders van Hoek maken bekend: dat ouders, voogden of verzorgers van kinderen, die hunne kinderen of pupilten op 1 Mei a.s. wenschen geplaatst te zien op de openbare lagere school zich daartoe tot en met 29 April a.s. kunnen vervoegen bij het hoofd der school. Kinderen die vdor 1 November 1922 den zesjarigen leeftijd bereikt hebben worden toegelaten. Hoek, 11 April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente HOEK brengen ter kennis van belang- hebbenden, dat te beginnen op Maandag 15 Mei 1922, vanwege de gemeente eene Alge meene Opneming zal worden gehouden van de voetpaden met de kunstwerken. Hoek, 25 April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Aan de O. L. school wordt gevraagd een tijdelijke om zoo spoedig mogelijk in functiete treden. Stukken in te zenden aan den Burge meester voor of op 5 Mel 1922. Burgemeester en Wethouders van Philippine, P. A. RAMMELOO, Burgemeester. GEIRNAERDT, Secretaris. OVERl 1JDEN GROOTHERTOGIN MARIE VAN MECKLENBURG. Het hof zal wegens het overlijden van H.K.H. Groothertogin Marie van Meck lenburg, moeder van den Pjiins der Ne- derlanden, Herfog van Mecklenburg, ge- durende vijf weken zwaren, d,rie weken middelbaren en twee weken lichten rouw aannemen. Het stoffelijk hulsel van de Groother togin is Dinsdagochtend uit de sterfka- mer ten koninklijken paleize overgebracht naar de tot rouwkamer ingerichte ach- tervestibule van het paleis. De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) De visscher spuwde eens op den grond en keek heel nijdig. ,/Is Tyzard bij mij geweest?" bromde hij. ,,/Wat heeft hij daar uitgevoerd. Niet veel goeds zekerf." ,,'Daar zit het 'm iuist. Volgens het ver- haal van je vrouw heeft hij heelemaal niets goeds gedaan," zeide Cosmo voor- zichtig. ,/Je moet niet ^oo kwaad kijkenl Jessop. Ik zeg niet, dat hij iets verkeerds heeft gedaan juist het tegenovergestel- de, als je hem gelooven wilt. Hij kwam ambtshalve onderzoeken of het water in jullie reservoir wel zuiver was en naar wat je vrouw me vertelde, zou ik zegtren dat hij zijn plicht niet heeft gedaan uit gemakzucht." „.Kunnen we hem daarmee pakken?'' vroeg Jessop gretig. Misschien later." zeide Cosmo, voor- zichtig zijn woorden wikkend. „Maar zoo- ver is het nu nog lang niet, het lijkt er niet naar. Maar de moc'ilijkheid is nu, dat ik Tyzard niet te pakken kan krijgen, zonder je vrouw te grieven, als jij mij ten minste niet helpen wilt. Jij weet hoe gauw ze op haar teentjes is getrapt, als je wat van naar kamers zegt." „.Kleeden en spiegels en porselein," zuchtte Jessop wanhopig. „Verduiveld las- tige dingen, dokter^ en niks waard vootr ons lui. Maar dat ligt moeder de vrouw allemaal erg na aan het hart! Wat moet ik doen, dokter Lyntie. Ik doe het graag!,< In die chapelle ardente heeft des nam. 3 uur een rouwdienst plaats gehad. De ze dienst droeg een meer intiem karak- ter en werd behalve door de vorstelijke personen ook de Koningin-Moeder heeft dien dienst bijgewoond en de leden der hofhoudingen, slechts bijgewoond door verschillende dames en heeren, die tot de meer bekenden van de ontslapene be- hoorden. Onmiddellijk na afloop van deze gods- dienstige plechtigheid werd het stoffeliik overschot overgebracht, in een ce- remonieelen stoet, naar het station van de Staatsspoor in de Rijnsgaat, ten einde aldaar in een spoorrfjtuig te worden ge plaatst en na een kor+ tijdsver'loop ver- moedelijk een dag te worden vervoerd naar Mecklenburg, waarheen reeds Maan- daomiddag is vertrokken de hier yertoe- vende laatst regeerende Grpothertog van Mecklenburg Schwerin, Friedrich Franz IV, ter regeling van de begrpfenisplecht|ig- heid aldaar. De stoet naar het Staatsspoorstation was als volgt, samengesteldeen majjo,0|U-Hj|- knecht, gevolgd door twee rijknechts, al ien te paard. Een gala hofrijtuig, waarin gezeten waren de kamerheer-ceremonie- meester van de Koningin, baron Vah Hait- denbroek van Lockhorst en Freiherr Von Bulow Stolle, verbonden aan het huis van den Prins der Nederlanden. De met zes paarden bespannen rouwwagen. Eenige ga- larijtuigen, waarin de vorstelijke personen plaats hadden genomen, achter welke rij- tuigen zich eenige gewone .hofrijtuigen aansloten, bestemd voor de leden van het wederzijdsche gevolg. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Na het trekken van de nieuwe afdeelin- gen wordt de agenda vastgesteld. Het voorstel-Schaper, om de wijziging van de Arbeidswet niet erop te plaatsen, womdt verworpen met 49 tegen 22 stemmen. De voorzitter zegt den heer Schaper toe, dat de Landbouwongevallenwet nog voor het reces zal worden afgedaan. De heer Troelstha vraagt verlof tot het houden van een interpellatie over de ver- werping van hoofdstuk III der Gjjond- wetsherziening door de Eerste Kamer. Op dit verzoek zal morgen warden beslist De voorzitter zal dan voorstellen de in terpellatie dadelijk te houden. Aan de orde is het wetsontwerp inzake den boschbouw. De heer Visser van IJzendoqrn (V.-Bj.) zal tegen stemmen. De regeling zal te veel kosten. De heer Van Sasse van Ysselt (r.-k.) begroet het ontwerp met ingenomenheid. De heer Schaper (s.-d.) acht het wets ontwerp noodig en wenschelijk. De heer Teenstra (vrijz.) heeft bezwiaar tegen het instellen van een bosShraad, en vreest als gevolg daarvan arnbtenarij en duurte. De minister wijst er op, dat de bosch- raad slechts een adviseerend college zal zijn. Spr. neemt het amendement-Van Rap- pard over, om het aantal leden van den boschraad te vermindeiren met 9 op 5. Artikel 1 van het ontwerp wordt aan- genomen met 57 tegen 14 stemmen. DE KAMERVERKIEZINGEN. De Landelijke Partij voor Pensioen-be- langen heeft besloten, bij de a.s. Tweede Kamerverkiezingen met 5 candidaten uit te komen. Deze partij stelt zich ten doel een betere pensioneering voor ouden van dagen te verkrijgen en alle oud-gepension- neerden in de nieuwe pensioenwet te doen opnemen. De namen der candidaten zijn R. van als ik Tyzard er mee uit den weg kan helpen als het maar geen stor*m thuis geeft." „tiet zal geen storm thuis geven, als je maar voorzichtig bent en zelf doet, wat ik je vrouw anders had willen vragen. Zie je, ik geloofjtoat dokter Tyzard groot ge- Iijk heeft met het in jullie huis niet le vertrouwen. Dat heb ik gemerkt, toen ik Tommy behandelde. Je kunt den ioneen aanzien, dat hij iets drinkt wat niet goed voor hem is. Maar nu ben ik er van over- tuigd, dat het onderzoejk van Tyzard in het geheel geen waarde heeft. Wil jij nu, zonder dat je vrouw het weety mij een kruik water bezoajgen? Dan zend ik het door naar Londen en zal het daapi scheikundig laten onderzoeken. Als er nu iets verkeerds in wordt gevonden, is Ty zard door de mand gevallen." Bill's glimlach reikte van het eene oor tot het andere. „(En moeder de yflouw krijgt ook een standje, als ze vinden,' dat haar reservoir vuil is. Dat mes snijdt dus van twee kanten", grinnekte hij. ^,Eh ze zal niet tegen mij aangaan, als ze weet, dat ik het om den jongen heb gedaan. Zeker, ik zal u vanavond na donker een kruikje brengen." ,,'Beslj," zeide Cosmo. ;;AIs er iets ver keerds in zit, heb je waarschijnlijk het leven van je kind gered. En is alles in orde, dan zal niemand oojit iets van ons afspraakje weten. Maar er is nog iets, dat je moet doen, om zeker te zijn, dat er nerggens gevaar dreigt. En dat is misschien wel een beetje lastig." „Wat dan,, dokter?"?" vroeg Jessop, terwijl hij zenuwachtig met zijn mond trok. Er was geen moediger tzeeman Op zee dan hij, maar thuis kroop hij altijd dadelijk in zijn schulp. Hij zlat niet aan het roer in het keurige huisje, daar zwaaide zijn wederhelft den scepter. „Het komt hierop neeij," zeide Cosmo zoo gewichtig mogelijk. Het duurt dtje weken, eer het water behoorlijk onderzocht is. Voor 'Ik den uiitslag dus weet zou Tommy....: nu misschien een heel ern- stige ziekte kunnen oploopen door het gebruik van dat water. Jullie reservoir moet onmiddellijk grondig worden schoonge- rnaakt. Kan dat gebeuren, zonder dat je vrouw zich er anstig over maakt, zonder dat ze het weep bedoel ik?" De visscher trok zijn boinstelige wenk- brauwen samen, maar dadelijk ontspande zich zijn gelaafsuitdrukking weer. ,,Daar zal ik voor z(orgen, voor ik bij u kom, doKter," zeide hij. „Martha krijgt Vrijdag gasten, dat heeft ze m'j verteld en omdat ze den aldoor op honk moet blijven, heeft ze gezegd, dat ze vanavond naar haar nichtje wil gaan om een oogenbllikje te babbelen. En ze heeft me nog gezeid om op "het huis te passen, terwijl ze weg was. Ik ben dus vast wel een uur of drie alleen. Dan kan ik het mooi doenl" „Doe het vooral grondig. Zorg, dat er geen druppel water in blijft;schrob het reservoir dan flink uit en droog het voor je er weer water in Iaat." „Ik zal wel zorgen, dat mijn jongen er geen hinder van kan diebben, dokter," was het antwoord. „Ik zal wel rappoptee- ren, als ik met het water bij u komu" Ik zal op je wachten", zeide Cosmo. „En," voegde hij er bij, alsof hem dat plotseling inviel. „Klop aan het raam van de apotheek, links van de voordeur. Het meisje hoeft niet te weten, dat je bij mij bent geweest. We rnoeten dit zoo still mogelijk houden, vriendlief, anders mis- lukt ons plannetje." ,„Dat zal waar zijn," zeide Jessop, ter wijl hij zijn vrachtje weer opnam. „Ze mo gen Tyzard hier wel niet, maar hij heeft toch zijn vriendjes. God mag weten, hoe. Niets meer te zeggen, dokter?" Cosmo schudde het hoofd en keek den grooten visscher na, die moeizaam door net mulle zand voortsjokte. Toen ging hij ook weg, het eerste onderhoud, dat zulke verreikende gevolgen kon hebben, had plaats gehad. „Jk heb nu bloed geproefd," mompelde hij, terwijl hij de trappen, die van het strand naar den boulevard leidden, opklom. „Maar ze mogen er niet achter komen, dat ik hun op het spoor ben. Dat zou het gevaar nog dreigender maken, want dat zou hen er toe brengen om een nieuw schurkenplan te ontwerpen om toch nog hun doel te bereiken." HOOFDSTUK VI. De enkel van Stella Sleath. Het werd donker buiten, maar "het was zoo heerlijk zacht in de lucht en de rozen geurden zoo venrukkellijk in het tuintje van ,iDe uitkijk", dat mevrouw Lynne maar niet kon besluiten om naar buiten te gaan. Het 'was al bijna tien uur en nog altijd liep ze met haar zoon *heen en weer, van het hek naar het huis en terug. Zij voelde zich zoo inn,i|g-gelukkig, zoo dankbaar voor dit vredig bestaan na haar zorgelijk leven op goedkoope kamers, toen ze eiken cent wel driemaal mioest om- draaien, eer ze hem uitgaf, om Cosmo althans te kunnen geven wat hem toekwam En hij genoot van haar vreugde; hij vond het heerlijk om te zien, hoe trotsch ze was op haar rozen en op haar keurig poppenhuisje, en hoe rustig ze het vond hem altijd bij zich te hejbben; maar, ter wijl hij naast haar liep en zijn schreden wat inhield om gelijk te blijven met haar lang- zame passen, betrapte hij er zich op^ dat hij hoopte haar zoo gauw mogelijk in huis te zullen zien verdwijnen. Nadenkehd trok hij 'aan zijn pijp. Bill Jessop kon' elk cogeriblik met zijn kruikje verschijnen, waarin hij het water uit het reservoir bracht, dat scheikundig onderzocht moest worden, en Cosmo hoopte niet, dat hij een reden zou rnoeten verzinnen om het late bezoek van den visscher te verklaren. Doch, wat er ook gebeurde, hij wilde zijn moeder sparen voor al den angst, dien ze rnoeten doormaken, als ze zijn vermoedens deelde. ,\Nog eenmaal heen en weer en dan ga ik naar boven, jongen," zeide Mevrouw Lynne, toen ze voor de twihtigste maal bij de voordeur waren gekomen. Ze richten hun schreden weer naar het hekje, en Cosmo, troostte zich al met de gedachte, dat hij dan toch zeker alleen zou zijn tegen dat Jessop kwam, toen hij een donkere gestalte, die hij in de sche- mering niet goed kon onderscheiden, te-, gen het hekje zag leunen. Het volgende oogenblik maakte een diepe altstein een einde aan zijn twijfel, en Cosmo mompelde een paar woorden, die niet voor oververtel- len geschikt zijn. „>JBent u daar^ mevrouw Lynne,!" riep ze. „He, daar ben ik blij orm Ik was al bang, dat u naar bed zou zljh em ik; zou graag willen, dat u mij chaperonneerv de, terwijl ik den dokter om\ raad vraag. J a, ik ben Stella Sleath en ik heb een ongeluk gehad. Niet erg, maar wel heel pijnlijk, en ik kan mijn voet bijna niet neerzetten. Waarschijnlijk heb ik hem met die beroerde besfcrating verstuikt. (Wordt vervolgd.) iMiiiwiiMi i— whim m 111 miIHIMIB'——11" De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat aan de lotelingen der lichting 1922, die nog ingelijfd rnoeten worden alleen vergoeding zal worden toegekend, ingeval de behoefte daaraan eerst tijdens den duur der eerste-oefening ontstaat en ingeval de belangen van den dienst niet toelaten den inge- lijfden kostwinner alsnog vrij te stellen. Het verleenen van viijstelling is regel-, de toe- kenning van kostwinnersvergoeding uitzondering geworden. De aanvragen om vrijstelling voor de dienstplich- tige kostwinners die op 1 Juni of 1 Juli a.s. hun eerste-oefening moeter. aanvangen, rnoeten reeds dadelijk geschieden. Ter Neuzen, den 22 April 1922, De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. ■Wjwwuw w—r ni.au,,.j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1