AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVEBTENTIEBLAD VOOR ZEEUW&CH-VLAANOEREN. Levert de lijnste soorten HOMNGKOEK. No 7287. Vrijdag 14 April 1922, 70- Jaargang. Uit het hooge Noorden. Stoom-, Koek- Beschuitfabriek 8 n H E N L A N~p7~ „ST. AMTOIKE" BEBSTE BL.AJD- Wegens hst Paaschfeest zal a. s, Maandag- GEEN nummer van dit blad versckijnen. xx. E/ e c L -A. s. Opsiagplaats yoor Ter Neuzen en Om&treken: Firma Wed. A. H. DONZE, H. H. Brievtngaar- ders enz., worden verzocht de abonne- mentsgelden van de Ter Neuzensche Courant over het lstekwartaal 1922, op onze postrekening 38200 te doen overschrijven vodr 22 April a. s. Firma P. J. VAN DE SANDE, Uitg. Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders van Hoek maken bekend dat ouders, verzorgers of voogden van kindergn, die hunne kinderen of pupillen op 1 Mei a.s. wenschten geplaatst te zien op de openbare lagere school zich daartoe tot en met 29 April a.s. kunnen vervoegen bij het hoofd der school. Kinderen, die vo6r 1 November 1922 den zesjarigen leeftijd bereikt hebben worden toegelaten. Hoek, 11 April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Het Lukas-evangelie verhaalt ons de epi sode der Emmausgangers. Als zij vertroost en gesterkt zijn geworden door wat hun tegenklonk uit den mond van hun mederei- ziger op den weg, van hem in wien zij later den Christus hebben herkend, dan vragen zij, wanneer zij hun woning hebben bereikt: „Blijf bij ons, want het is bij den avond en de zon is gedaald". Zij willen hem nu niet laten gaan, want hij heeft hen getroost en hij heeft hun geloofsvoorstelling verhelderd Neen, nu moet hij bij hen blijven, totdat het morgen is en de duisternis heeft plaats ge- maakt voor het nieuwe zonnelicht. fn hun eenvoudige Oostersche gastvrij- heid en gulheid bieden zij hem, die voor hen toch immers een vreemdeling is, een maal- tijd en een nachtverblijf aan. „Blijf bij ons". Het is een bede, die ook door ons mag worden gebeden. Want het kan een mensch somtijds gebeuren, dat hij in druk en kommer is ter nedergezeten en dan heeft hij behoefte aan eenige vriend- schap en deelneming van menschen. Maar zulk een deelneming vinden wij slechts voor enkele oogenblikken. Dan gaat ieder weder zijn eigen weg. Wij hebben het met allerlei zoo druk, het leven vraagt zooveel van ons, dat wij nooit onafgebroken voor anderen iets kunnen zijn, ook al willen wij dat nog zoo gaarne. Trouwens men kan slechts goed helpen, als er zielsverwantschap bestaat. Telkens komen allerlei zorgen en bekommernissen in eigen naaste omgeving onze aandacht tot zich roepen, zoodat het ons, ook met den besten wil, ondoenlijk is om geheel vervuld te zijn van eens anders nooden. Ook al ware het mogelijk, dat een mensch zich blijvend bezig hield met een andere ziel, daar is nog zooveel anders bij andere menschen, dat hef verre boven menschelijke kracht gaat aan iedereen, die hulp te schenken, die hij noo- dig heeft. Wij moeten zoeken naar een hulp, die kan blijven, die afdoende is, en dat vinden wij nergens anders dan in ons geloofsleven met God, met den Heilige en Eeuwige, die in ons hart Zijn heilige tale fluistert en die ons niet vergeet en niet verlaat bij's levens nood. Blijf bij ons en vervul ons telkens weder van Uw heiligen geest! Maak tot lijden en tot strijden ons bekwaam, telkens opnieuw! Geef ons moed en kracht naar kruis! De weg, dien wij moeten gaan, is zoo lang en zoo verre. Schenk ons bezieling en volhar- ding en levensmoed om dien weg te blijven voortgaan met opgericht hoofd! Het leven met al zijn zorgen en bekom mernissen doet telkens ons bukken. De noo den buigen ons omlaag. Maar in Hem, die onzen God, onze persoonlijke God is en blijft, in Hem weten wij telkens opnieuw het ge- bukte hoofd weder omhoog te heffen, om- hoog om opwaarts te zien naar het zonne licht: opwaarts, want niet in de laagte ligt het ideaal van onze beste begeerten en ver- langens. Ons ideaal is, de ster die eeuwig voor ons blinkt de ster van Bethlehem, die in den Kerstnarht heeft geschenen en die evenals weleer de drie wijzen uit het Oosten op htm pelgrimstocht naar het kindeke in de Kribbe, ook ons leidt op den weg van ons lot, ons leidt om te zoeken en zoo mogeliik te vinden: het heerliikste Ievensgeluk, dat voor ons te bereiken valt. Blijf bij ons, want het is bij den avond en de zon is gedaald!" Bii een overdenking van die bede der Emmatisgangers, valt In dezen tiid de nadruk op het tweede gedeelte van dien zin. De sombere tijdsomstandig- hedon dringen ons daartoe. Terwiil de receerinpen der mogendheden in Genua beraadslacen om misschien door nieuwe overeenkomsten een dreigenden on- dergang te voorkomen, terwijl de internatio- nale toestand spannender geworden is, ge- voelen wij de noodzakelijkheid om te bidden: Blijf bij ons, geest van Christus, blijf bij ons, geest van waarheid en liefde en gerechtig heid Want zoo er ooit in ons persoonlijk leven een tijd is geweest, waarin wij twintigste- eeuwers het broodnoodig hebben, dat wij in ons hart meedragen een voorraad van waar heid en liefde en gerechtigheid, dan is het zeker wel de tegenwoordige tijd, nu het mpr.eele peil allerwegen omlaaggezakt is. Meervnog: als ooit eenig volk'die deugden noodig heeft, als ooit in het bijzonder ons eigen Nederland het behoeft, dat de zielen der menschen vervuld zijn van den levenden Christusgeest, dan is het zeker wel deze tijd, waarin het woelt en werkt en bruist om ons heen. Wij staan aan den vooravond van onge- kende inzinking van de welvaart. Daar- naast wij naderen den dag, waarop beslist worden zal, hoe een nieuwe volksvertegen- woordiging een nieuwe regeering zal bren- gen. En de gevoelens beginnen zich te ver- menigvuldigen. De partijen splitsen zich. Ach, wie zal thans kunnne voorspellen waf de naaste toekomst zal brengen? Ook die toekomst is in den hand des Heeren! Zullen wij met ons volk worden geleid door het dal van zware beproeving? Zullen wij met ons volk misschien een pijnlijken tijd moeten doorleven, een tijd, waarin de natie in zich zelf is verdeeid? Hgt is bijna avond en de zon is gedaald Zal misschien straks de nacht aanbreken voor een vredig voortbestaan, de naciht voor rebht en wet en orde, de. nacht voor burger- lijke vrijheid, de nacht voor welvaart en rust? Het is bijna avond: Zwarte wolken hebben den hemel bedekt, een duisternis van onte- vredenheid en afgunst, van machtsbegeerie en bandeloosheid, van arbeidsschuwheid en zucht naar vermaak trekt over Europa heen. De zon is gedaald: De luister en de maje- steit van het recht, de eerbied voor het wet- tig gezag, het ontzag voor eens anders vrij heid, het gebiedende van plichtsbesef en verantwoordelijkheidsgevoel is van omhoog naar omlaag getuimeld. Blijf bij ons, geest van waarheid en liefde en gerechtigheid! Zoo moet thans worden gebeden. Blijf bij ons, blijf ook bij ons volk en blijf bij die andere volken om ons henen. Ach wij gevoelen het alien wel: Wanneer het in dezen tijd maar zoo mocht wezen, dat de harten van velen weder werden ver vuld en versterkt door Christelijke deugd en Christelijke liefde, als het maar zoo was, dat liefde tot den naaste het gemoed ver- vulde, dat een drang naar waarheid Ieiding gaf aan de daden der menschen, dat gerech tigheid al ons doen en laten bestuurde, dan konden wij met vertrouwen afwachten, wat de toekomst, die in Gods hand is, ons mis schien brengt. Dan konden wij rustig afwachten, omdat wij dan mochten hopen, dat de nieuwe tijd, 1 die gaat aanbreken, in werkelijkheid nieuwen •zegen aan de menschheid bracht. Maar nu weten wij niet, hoe het gaan zal, wij weten niet, in hoeverre andere volkeren en in hoe- verre ons eigen volk ondergaan zal de in- werking van den geest van waarheid, liefde en gerechtigheid. Ach, dat weten wij evenmin van ons per soonlijk. Zal het straks blijken, dat wij kleingeloovig waren, zwak en niet bestand tegen beproeving? Of zal het blijken, dat wij in staat zijn uit kracht vaft onze vroom- heid en zeltbedwang vast te houden aan wat ons plichtsbesef ons gebiedt? Slechts langs den weg van vroomheid kan het geschieden, dat een nieuwe tijd, die ook een betere tijd is, aanbreekt, en dat van een verniiuwde samenleving grooter zegen voor de mensch heid uitgaat, een betere tijd: zonder dat daaraan vooraf gaat: een tijd die kwaad is voor iedereen. In het leven der volkeren komt telkens na verloop van een paar eeuwen een verande- ring in het maatschappelijke. De historie leert ons, dat elk dier veranderingen een verbetering medebracht, en de menschheid stelde op een hooger trap van ontwikkeling. Maar ook leert de historie, dat zulke ver- andering in het samenstel der nfaatschappij zich geleidelijk voltrok, en dat nooit een bepaald tijdstip aangewezen worden kan, waarin die verandering optrad; maar wel, dat het economisch leven langzaam vervloei- de in andere banen. Hoe het proces, dat tijdens den wereld- oorlog begon, zal verloopen, dat zullen misschien eerst onze kleinkinderen weten. Maar wel gevoelen wij alien, dat wij aan den vooravond staan, waarop een nieuw wereldbeeld wordt gevormd. De vrome, die een goddelijke Ieiding in de wereldhistorie aanvaardt, zal opk geloovig vertrouwen, dat dit nieuwe wereldbeeld schooner zal zijn dan het oude. Welke gestalte dit nieuwe wereldbeeld over een aantal jaren zal vertoonen, niemand is er, die dat voorspellen kan. En de idea- listische wereldhervormers, die zich thans roeren, en die meenen, dat hun denkbeelden moeten worden verwezenlijkt, ja, dat zij zelf de bekwaamheid en het doorzicht be- zitten om te kunnen leiden, is op hen niet het woord van Job toepasselijk: ,,Wie zijt gij, die God's raad verduistert met woorden zonder wetenschap!" Alleen dit ££ne weten wij: want het is resultaat van de goddelijke wet der histo rie: Zooals het nieuwe wereldbeeld, dat ontstaan zal, beter en schooner zijn zal dan het oude, zoo zal het toch blijven: onvol- maakt menschenwerk en nimmer wordt het een ideaal beeld. Maar een komend geslacht zal daarin zijn g^luk en zijn zegen vinden. Thans is het o.ude bezig vporbij te gaan. Straks zal het oude Paaschlied weder een nieuwen inhoud ontvangen, want dan wordt het opnieuw, zooals reeds herhaaldelijk in den loop der eeuwen het geval was, zooals het was: na Jezus's kruisdood, na de heer- schappij van Kare! den Groote, na het ein- digen der kruistochten, na de ontdekking van Amerika, na de vrede van Munster, na den van Napoleon: ,,Het oude is voor- bi i van. ziel het is alius nieijw geworden. Blijf bij ons, want het is bij den avond en i is gedaald! God weet: Jioe lang het avond zal zijn. Maar de vromejweet ook dit: -■ L-r>, avond volgt straks d«4$jde morgen- zonne. i, T. g. T. DE KWEST1E VAN FIRMA-STEMPELS ETC. OP NEDERLANDSCH BANKPAPIER. Van verschillende zijden bereiken ons klachten en ingezonden stukken over de dezer dagen aangekondigde maatregelen in zake Nederlandsch bankpapier, dat licht beschadigd, of van stempels, mededeelin- gen enz. is voorzien. De Rijksontvangers nemen dergelijke biljetten niet meer aan. Thans hebben verschillende postkantoren dit voorbeeld gevolgd. Ons wordt ge- vraagd, of dit nu maar zoo mag| waar de bankbiljetten wettig betaalmiddel zijn, en of niet minstens gedurende zekeren tijd de gelegenheid moet worden openges.teld, om zulke biljetten in te wisselen. Tendeele berusten deze vragen op een misverstand. Immers de inw;sseling van dergelijke biljetten, indien zij niet inder- daad als ernstig beschadigd moeten wor den beschouwd, nog precies even goed mogelijk als vroeger, ten kan tore van uit- gifte, d.w.z. bij de Nederlandsche Bank zelf. Alleen heeft de staat, ongetwijfeld in overleg met de Nederlandsche Bank, be- zwaar gemaakt, om voort te gaan met het accepteeren van bankbiljetten, die ien deele aan hun oorspronkelijke bestemming zijn onttrokken. En zuiks niet geheel ten onrechte. Niet alleen gaat het bankpapier en door al zulke opschriften vaak uiterst onsmakelijk. Doch bovendien neemt de kans op vervalsching toe, wanneer de stempeis of opschriften bepaalde kenteeke- nen op de biljetten bedekken of onduide- iijk maken. Dit zal ook wel de reden zijn, waarom de directie der Nederlandsche Bank maatregelen tegen dit hand over hand toenemende euvel wenschelijk heeft geacht. Bij onderzoek bleek ons echter, dat het geenszins de bedoeling is der Nederland sche Bank, om bezwaar te maken tegen elk streepje of krabbeltje, dat misschien bij ongeluk op een biljet terecht kan zijn ge- komen, 'maar dat de maatregelj zooals ook uit het bovenstaande reeds volgt, ten doel heeft, een einde te maken aan de ergste uitwassen van reclamezucht etc. De bank- derectie zelf volgt, wat net weigeren van biljetten betreft^ een zeer gematigde po- lijtiek. Het is dan ook zeer goed mogelijk, dat bij^le toepassing van den maatregel qp de postkantoren en bij de onhangers verder wordt gegaan, dan eigenlijk in de bedoe ling heeft gelegen. Het Kamerlid Heems- kerk heeft dezer dagen hieromtrent eenige schriftelijke vragen tot Tie regeering ge- richt. Met belangstelling mag men het ant- woord hierop tegemoet zien, daar het geenszins uitgesloten is, dat hierdoor een eind zal worden gemaakt aan wellicht be- staand niisverstarid. Waar het feitelijk in de bedoeling ligt een gematigde toepassing van den maat regel na te streven, uitsluitend om het toenemende misbruik van reclames enz. op bankbiljetten te bestrijden, bestaat er geen reden om gedurende een bepaalden tijd de gelegenheid tot invvisseling van zulk bankpapier open te stellen. Immers mag men aannemen, dat na terugkeer der thans uitstaande ,„!verminkte" biljetten in de kassen der Bank, aan dit euvel vanzelf een einde zal komen. Daartoe zal een ieder kunnen medewerken, door zich te onthouden van het aanbrengeti van mis- plaatste reclames op bankpapier. (Hbl.) NEDERLAND EN HONGARIJE. Hoe onze hulp gewaardeerd wordt. De op 26 Maart uit Holland naar Hon- garije vertrokken kindertrein, waarmede 530 kinderen, die in Holland waren onder- gebracht, reisden, is in Boedapest aange- koinen. De aankomst dezer kinderen geeft de geheele Hongaarsche pers weer aanleding tot het publiceeren van begroetingsartike- len, waarin de edelmoedigheid der Hol- landsche pleegouders geprezen en de sym- pathie van Hongarij jegens Nederland "be- tuigd wordt. De kinderen zien er krachtig uit en zijn alien in gewicht aanzienlijk toegeno- men: een 13-jarig meisje bereikte het re cord met de toeneming in gewi'cnt van 21 K.G. De kinderen, die alien vrtj goed Hol- landsch spreken, brachten kleeren,, levens- middelen en andere geschenken van huh Hollandsche pleegouders mede, die teza- men een waarde van vele millioenen Hon gaarsche kronen vertegenwoomdigen. Bijzonder trefferyi zTjn de vernalen der kinderen, waaruit blijkt, welke groote be langstelling de pleegouders voor de ellen- de in* HongarTje aan den dag fegden. EeiJge Holfandsche families zorgden voor cfe gefieefe toekomst hunner pifeeg- kinderen, een meisj'e kreeg van naar pleeg- JO If. w. d. SAMOE-*. d. H E U O W, TiEburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Onibijt. cyders afs souvenir op ftaar thuisreis, een bedrag van een millioen kronen mede. Op 2 Juli a.s. zal weder een groep van Don nongaarscne kinderen naar Nederland vertrekken. De pers betuigt in cfit verband haar groote erkentelijkheid jegens het ,/Cen- traal comite voor Hongaarsche kinderen" en de vereeniging „JvIederland in den Vreemde." DE CONFERENTIE TE GENUA. Te Parijs en in geheel Frankrijk is men maar half tevreden met de wending die de conferentie te Genua dreigt te nemen. Bar- thou kan met bogen op een onverdeeld gunstige pers. Tsjitsjerin blijft het zwarte schaap en voor Lloyd George blijft men huiveren, van Italie hadden de Franschen enthousiasten bijval verwacht. Bij Wirth's rede verveelden zij zich dood, maar de ge matigde toon er van deed niet onaange- naam aan. De Duitsche pers zegt, dat de eerste suc- cessen zonder eenig voorbehoud aan Lloyd George moeten worden toegekend; dat de Russen sympathieker zijn gebleken dan men aanvankelijk had kunnen verwachten en dat Frankrijk bitter tegei\gevallen is. Engeland is vrij tevreden. Geen wonder. Lloyd George heeft het er goed afgebracht. Vrienden blijkt Engeland meer .te .hebben dan het dacht en Frankrjjk deed vreemde bokkesprongen, maar liet zich lijmen. De Engelsche pers ziet aankomen, dat Rusland voor verzoening vatbaar zal zijn. Eenmaal zoover, moeten alle gedelegeerden hun schouders zetten onder de alles-belemme- rende slagboomen en die met een: een, twee, drie, hup, cpruimen. Van de oommis- sievergaderingen verwacht Engeland groo te successen, ads zij a la Lloyd George werken. Enkele vermeldenswaardige feitjes zijn nog, dat Tsjitsjerin op een onaardige ma- nier .protesteerde tegen opname van Roe- menie en Japan in den Raad van Elf; Roe- menie had Bessarabie ingepalmd en Japan bemoeide zich met Gostelijk Siberie. Roe- meni'e antwoordde met een verdediging en Japan zei ijskoud: „Wij nemen zitting in den Raad van Elf, of Tsjitsjerin het goedvindt of niet. Wij zijn hier gekomen om te werken en niet om te kiobelen." Lloyd George goot olie op de woelige baren en Tsjitsjerin lei het hoofd in den schoot. Dat is nu al tweemaal, dat hij luis- tert naar den gemoedelijken, en to'ch poh- tiek-verzienden raad van den Engelscheh premier. DE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Van de honger-ellende in het Russische rijk getuigen op aangrijpende wijze brie- ven van de gedelegeerden van het Oekrain- sche Roode Kruis, die het geheele hongers- noodgebied hebben bereisd. De straten van Jekaterinoslaw zijn geheel gevuld met hon- gerige kinderen en volwassenen. die met meer om hulp vragen, maar er om schreeu- wen. De kinderen met lijkgrauwe gezicht- jes zien er uitgeput uit en men vraagt zich wel eens af, of men levende kinderen voor zich ziet, dan wel dat het wandelende kin- derlijken zijn. In sneeuw ziet men men schen zitten, die huilen van honger. Ook ziet men vaak menschen liggen, die zoo uitgeput zijn, dat ze niet meer vragen of schreeuwen kunnen. Van 's morgehs vroeg tftt 's avonds laat ziet men deze ongelukkigen door de straten dwalen, in de hoop, dat hier of daar hulp zal worden gebodenop een gegeven oogenblik val- len ze neer en sterven. Als er hier of daar een paard sterft, dan storten de menschen zich, nog voordat het dier dood is op het beest, en snijden "de stukken vleesch van het dier af. In de haast om hun honger te stillen, eten ze het bloedierig vleesch zoo maar rauw op. In de dorpen is het niets beter. De lij- ken van honden, katten en paarden wor den inet huid en haar verslonden. Een van honger waanzinnig kind heeft liet lijk van zijn eigen vader afgeknaagd. Een vrouw zat haar kind op te eten. In de drie zuiaelijke districten van het gouvernement Zaporosjo lijden 190.000 menschen honger. Een vierde gedeelte van deze menschen is zoo zwak, dat ze zich met kunnen bewegen. De bevolkihg schijht ten doode te zijn opgeschreven. Alle hon den en katten zijn daar reeds lang in de magen der bewoners verdwenen. De voor- raden gedroogde onkruiden beginnen op te raken. Alles wordt gegeten. In het dorp Blagowesjtsjenka hebben een vader en een moeder hun 9jarig zoontje en hun 7jarig dochtertje opgegeten. Elders worgde een hongerige vader zijn vrouw en zijn twee kinderen. In verschillende districten is er geen paard meer in leven, ze zijn alien opgegeten. Om in de genoemde districten hulp te verleenen is per maand minstens 50.000 poed koren noodig. De voeding van die ongelukkigen moet uitermate voorzichtig geschieden. Gaat men on voorzichtig te werk, dan sterven er heel wat menschen tengevolge van het te veel aan voedsel, dat hun zwakke magen niet kunnen ver- werken. Een groot aantal ingewandziek- ten komen er voor, maar daar naast ook zeer veel gevallen van uitputting en vele huidziekten. Zvveren en steenpuisten ziet men in ongekend groote getalen. Ih De cember deden zich 937 gevallen van vlek- tvphus voor en 1554 gevallen van cho lera. In Januari verdubbelden deze getai- len zich. Naast een groot gebrek aan le- vensmiddelen heerscht er een enorm tekort aan geneesmiddelen. Het Moskousche blad Iswestia deelt me de, dat de Russische Radenregeering ten gevolge van de geringe hoeveelheden le- vensmiddelen, zich genoodzaakt heeft ge- zien, het aantal personen, die ondersteund worden, aanmerkelijk te verminderen. Ook het aantal arbeiders in de genationaliseerde bedrijven, die tot op heden van staatswe- ge levensmiddelen kregen, zal men aan zienlijk moeten beperken. In Februari be- droeg het aantal van deze arbeidersi 3.274.439, in Maart 2.936.085, lin April werd het aantal nog veel kleiner. Volgens een bericht uit Moskou wor den van de 7 millioen noodlijdende kin deren in het Wolgaggebied er thans vier millioen verzorgd door de buitenlandsche hulporganisaties. Uit Kasan wordt gemfld, dat 95 pet. van de bevolking in het Boeinskgebied honger lijdt. Fn het gou vernement Tambow lijden 400.000 perso nen honger. De helft hiervan zijn kihde- fen. Volgens mededeelingen van het Nan- sencomite lijden er in het Skerjongebied 171.721 personen honger. De regeeTj'ng steunt daarvan slechts 25.000 personen. TER NEUZEN, 14 April 1922. TENTOONSTELLING VAN NAA1WERK. J.I. Woensdag werd in een der boven- zalen van de Ambachtssohool alhier de aan gekondigde tentoonstelling gehouden, van het werk vervaardigd door de leeriingen van den cursus in lingerienaaien die hier op ini- tiatief van de vereeniging „Hulpbetoon door samenwerking" is gegeven door de Middel- burgsche Huishoudschool. Bij het bezichtigen van een en anaer bleek, dat de leeriingen den tijd niet onge- bruikt hebben laten voorbijgaan. Er bleek reeds een beduidende hoeveelheid diverse onderkleeren te zijn vervaardigd, die bij critische beschouwing getuigden voor het gegeven onderwijs. wegens de keurige uit- voering en de algemeene netheid op het werk. De hagelwitte kleederen, met daartusschen bloemversieringen, de stralende oogen der cursisten, blijkbaar trotsch op hun werk en de belangstelling die daarin naar de op- komst te beoordeelen werd betoond, de van vertrouwelijkheid tusschen leidend dames- comite, leerares en leeriingen getuigende omgang, dat alles bracht terstond een aan- gename en gezellige stemming te weeg. Te 3 uur nam de burgemeester Huizinga, tevens voorzitter der vereeniging het woord! en schetste de aanvankelijke moeilijkheden die men had ondervonden om met den cur sus te beginnen, nadat door het dames- comite reeds een groot aantal leeriingen wa ren ingeschreven, waaruit de behoefte aan den cursus reeds voldoende was aange- toond. Ten slotte heeft men het werk kunnen aanvangen en men heeft daarmede een goed werk verricht. De cursus is een succes ge weest. hetgeen ook wel daaruit blijkt, dat zich reeds 30 cursisten hebben aangemeld voor het deelnemen aan een vervolgcursus en 10 voor een nieuwen cursus. Hij bracht dan': aan de Middelburgsche Huishoudschool, door wier medewerking de cursus kon plaats hebben, en wenschte ook deze met het verkregen succes geluk.- Met de directrice der Middelburgsche school was tegenwoordig de seeretaresse mevrouw Hartman, die dank bracht aan het dames-comite voor de wijze waarop dit den cursus heeft geleid en ook aan het gemeen- tebestuur voor den steun aan den cursus verleend, zoowel door de subsidie als door het beschikbaar stellen van een zeer ge- schikt lokaal. Mevrouw Snruitenburg bracht namens het dames-comi.te een woord van hulde aan de leerares, mej. Van Markesteijn, die getoond r zffssaDWL&mujummM?* waKsmpmaxsasizms r i--;. De stemming in Engeland, Frankrijk en Duitschland. Een tweede incidentje.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1