Modemagazijn DE VLINDER DeDressuumnden V erd.edigingsh.oiid, Eiken-en Marmeien Pendules Doet Uw voordeel H J. BOSIAI to Bmt Landbouwers HofSlBBBJB, Klaver- Gras- en Voederbietensaden SproelePi OEST VAN DA LEN Voetbalvereeniging T. S, G, Zoetemelk KALFSVLEESCH F. Daelman-De Rijcke, J. Hoogkamer, tlitvoeringen W R A A K. Mooie HARLEY DAVIDSON Kerkboeken en Bijbels. VOLMAAKTE LEKKERNIJ ft. J. P's AMANDELTJESPUDDING Polder Noord Zondag le Paaschdag speelt T. S. C I Germinal I van Gent, Maandag 2e Paaschdag speelt T. S. C. I Genigst en vertrcuwdst adres voor prima Rund' en 7arkensvleesch. Heeren- en Kindercostuums, Tweed Sportcostuums, Nederlandsche Phosphaatmaatschappij Oor-, Neus-, Keelziekteu, EEN LEMMERSJACHT Fa P. J. VAN DE SANDE, Tooneelv. Vooruitgang is ons Streven op Zondag 16 en Mag 18 April, R. J. DE KRIJGER, Zaamslag, voor Kleeding naar maat en Manchesterkleeding. Moderns Machinate Loonzwingelarij enKunstmatige Roote.rij Osc. Hamsrlinck, Ter Neuzen, tel. No. 1 en Eug. Bauwens, Westdorpe, tel. No. 4. een BUISKACHEL, Af te geven N.V, J. SBBALLEGANGE, Ter Nenzer. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Booostenblij Benoordenpolder Tandarts, Ter Neuzen, Daring- Football Club is P. v. d BENT, Ontvangen: in blauw of fantaisie. hot nieuwsta voor Kinderen, Dijkstraat 8. Telef. 150. Ter Neuzen. Voorhanden: C. W. H. CROES, Opperwachtmeester, Roosendaal. Prijs f 0.90. Franco p. post f 1 IN NA AM DER KONiNGlN. JAN KLAPPER EN ZI1N LIEN. DAAR IS fttiJNHEER! na afloop B A L. Ruime keuze EIKEN- en KNOPREGULATEURS met Gong-, Bfmbam- en Carillonslag. WEKKERS. KINDERPAKJES BELEF.FD AANBEVELEND. Uit de hand te koop Adres: T E KOOP: voorhanden. VELERLE! I AAnHET^.EriSCigQM Firma P. J. TAN DF SAXHE. met Orenadine-Saus. in ieder pakje, gratis een pakje. Tijclelijke reclame. Alva, keer spoedig terug, we geven graag 12 waarmede men te kennen wilde geven, dat men nu 15 tot 20 moet geven. Ook de arbeiders moeten inzien, dat het algemeen welzxjn ook afhangt van het behoud van het kapitaal, want dat door vernietiging daar- van, de geheele maatschappij ten gronde gaat. In dit opzicht sluit ik mij geheel aan, bij de meening van den heer V:an Hasselt, en de rechtsche raadsleden die tegen het voorstel van len heer Nolson stemden. De heer HAMEL1NK meent, dat de heeren wel zullen begrepen hebben, dat hij de recht sche raadsleden heeft aangehaald, omdat deze nun stemmen tegen het voorstel-Nolson niet hadden gemotiveerd. De heer Scheele heeft dit nu wel gedaan. Spreker en zijne fractie is getroffen door de houding van die heeren, over hunne toepassing van de beginselen van bet Christendom. Het betreft hier toch alle kinderen van denzelfden Vader, en die kin deren hebben toch dezelfde behoeften als de heeren die hier zitten. En wanneer die heeren nu eens bedenken, wat het voor hen zou zijn. als ze met hun gezin eens moesten rondkomen van het bedrag, dat ze de werkloozen toe- aohikken, waarvoor ze straks met een gerust geweten zullen stemmen, zullen ze dan ook voor zichzelf tevreden zijn, dat ze tegenover die hulpbehoevenden hun plicht zijn nage- komen Dat was sprekers grootste grief, dat aldus gestemd werd, zonder aanvoering van eenig motief, en dat zulk een wijze van behandelen der werkloozen indruischt tegen alle begin selen van Christelijkhedd, als men de men- schen onthoudt, datgene wat ze voor hun eer- ste levensbehoeften noodig hebben. Het betreft hier toch ook menschenlevens, ouders van kinderen. Kan dan de maatschap pij alleen in goede banen worden geleid, ten koste van de gezondheid en het leven van vrouwen en kinderen? Dat is, naar sprekers meening niet het die nen van den Grooten Meester van den Chfis- tus, maar wel de leer van den Mammon. Ook wij, zegt spreker, willen de instand- bouding van het kapitaal, maar niet tot dien prijs. Is dat dan het mooie van de Christen- ieer. dat als de maatschappij alleen bestaat voor de bezittenden, maar dat al het andere maar moet uitgeworpen en weggetrapt wor den? Moet er daarom op de reeds karige uitkee- ringen voor de werkloozen nog beknibbeld worden? Als men dan medewerking en hulp rnroept, voor de lijdenden in andere landen, iaat men dan eerst eens de woningen onzer menschen betreden en onderzoeken welken nood daar geleden wordt. Als dat de leer der Christenen is. dat men een deel wil laten ondergaan, om de rest te "redden, dan is spreker maar blij geen Christen te zijn. Hij zou liever zeggen: als we dan moeten ondergaan, laat ons dan samen onder gaan. Door den heer Geelhoedt is zijn veranderd standpunt gemotiveerd door de mededeeling, dat hij eerst niet wist hoe aan de dubbeltjes te komen. Dat is juist een fout. Hij had tot het uiterste moeten zoeken, zoolang tot hij de dubbeltjes had, en dan pas zijne meening hebben bevestigd. Was het dan absoluut on- mogelijk geweest, dan was zijn meening toch eevestigd, dan had hii een vaste overtuigine En wat nu de behandeling in de commissie betreft. ook toen beschikte hij niet over cij- fers. Indien zijn meening beslist vaststond, had het niet mogelijk moeten zijn, dat hij in de vergadering der commissie omviel. Overigens blijft hij er nog bijdat de be handeling dezer kwestie de vorige maal een vreemd verloop heeft genomen. Hij betoogt, dat bij hem en zijn medestan- ders in hun spreken en stemmen over dit ver- aoek, geen politiek ten grondslag ligt, doch zij doen dit. omdat ze zelf arbeiders zijn, en den toestand kennen, en spreker acht het een averechtschen toestand, dat er door een deel der menschen honger geleden wordt, terwijl er toch nog voor alien is. Had zijne fractie Mer uit politieke munt willen slaan, dan kon zij met voorstellen gekomen zijn, om de uitkee- ringen op peil te houden, zij hebben dit ecbter nagelaten. om de behartiging van het belang der arbeiders. Spreker's fractie heeft ernstig overwogen, wat in deze het meest de belangen der arbeiders kon dienen, want het stond bij hen vast, dat de rechtsche raadsleden niet voor het voorstel van burgemeester en wethouders zouden te vinden zijn, terwijl ook niet was aan te ne- ,men, dat de heer Van Hasselt van meening veranderen zou. Deze heeft- althans zijne mo- tieven voor zijne houding uiteengezet. Zij hebben gevoeld, dat hier een stuk klas- sestrijd zou worden behandeld, want de tegen- standers zeggen wel het algemeen maatschap- pelijk belang op het oog te hebben, doch zij bezien dat algemeen belang lit het oogpunt, dat dit alleen samengaat met het belang van de bovenste lagen der maatschappij. En het is nu wel mooi, om dat in mooie woorden te kun- nen zeggen, maar sprdker ziet liever daden. De heer Van Hasselt meent. dat bij een uit- keering van f 8 's weeks de uiterste grens bereikt is, maar deze zal toch ook wel gevoe- len, dat met die paar gulden dan de regeling van den minister, die burgemeester en wet houders nu willen overnemen de maatschappij niet in stand zal kunnen worden gehouden? Men ziet het wel ir de verschillende landen, waar de nood zeer groot is, hoe ziekten daar om zich heen grijpcm. Bij ondervoeding e.d. vindt de tuberculose een ruim veld, en wat op de hier bepleite wijze op uitkeeringen voor eerste levensbehoeften wordt bespaard, zal langs anderen weg ruimschoots moeten wor den uitgegeven aan bestrijding der tubercu lose. Als een mensch moet leven van een te- kort, dan wreelct zich dat ten laatgte. Hij doet in naam der menschelijkheid en der Christe- lijkheid een beroep op de heeren, en verzoelct hen te overwegen, of ze, tegen het voorstel stemmende, heden avond in hunne woning onder hun deksel kruipende, zich met een ge rust geweten zullen kunnen neerleggen. in het bewustzijn, dat ze tegenover de menschen die het hier betreft hun plicht zullen hebben ge daan. De heer DE JAGER wijst er op, dat de heer Hamelink zegt, geen politieke munt te willen slaan uit den toestand der werkloozen, maar als men zijn redeneering hoort, blijkt hij een der grootste politiekers uit Ter Neuzen, en hij heeft de gelegenheid aangegrepen om de heeren van rechts, onder verwijzing naar hun grooten voorganger, Jezus Christus, eens aan den tand te voelen, als zouden zij als Christenen in naastenliefde tekort komen. Maar de heer Hamelink geeft hierbij blijk van een groote eenzijdigheid. Indien hij eens wat nauwkeuriger in de Heilige Schrift was door- gedrongen, zou hij ook meer gelet hebben op de historie en zou hem onder de aandacht ge komen zijn, dat hetgeen zich thans voordoet, door alle eeuwen heen is voorgekomen, er zijn altijd tijden van voor- en tegenspoed ge weest. Spreker wijst daiarvoor op de geschie- denis van het voile van Israel, in den tijd van Pharao, toen Jozef tijdens de 7 vette jaren zooveel mogelijk alle voorraden moest opkoo- pen, en hoe tijdens de 7 magere jaren het geheele volk, ja ook de omliggende volken, bij hem moesten komen om koren te koopen, en hoe we lezen, dat zij ten slotte hun lijf en leven moesten verpanden, om koren te kun nen verkrijgen. Dat was in de tijden van schaarschte in Egypte. Nu is er echter een gebrek over de gansche wereld, hetgeen spre ker beschouwt als een gevolg van de zonde, die in de wereld is gekomen. De begrippen over dezen toestand zouden geheel anders zijn, indien de menschen zich meer indachten, dat wij leven onder het al- ziend oog van God, die alles bestiert, alles beheert, regelt en inricht naar Zijn wil, en ieder meer het aangezicht des Heeren zocht, hetzij hij arbeider is of kapitalist, en spreker verwijst naar de woorden van den profeet Habakkuk: „Hetzij dat de vijgeboom niet bloeien zal, en geen vrucht aan den wijnstck zijn zal, dat het werk des olijfsbooms liegen zal, en de velden geen spijze voortbrengen; dat men de kudde van de kooi zal afscheuren, en dat er geen rund in de stallingen wezen zal: zoo zal ik nochthans in den Heere van vreugde opspringen, ik zal mij verheugen in den God mijns Heils". We moeten bedenken, dat we niet alleen leven volgens de wetten van menschen, maar bij de ordonnantien Gods. De heer HAMELINK: Dan moet het volk dus maar crepeeren? De heer DE JAGER verwijst naar Rusland en Oostenrijk, de landen waar honger geleden wordt op eene in Nederland onbekende wijze, en alien leven wij onder het alwijzend bestuur van het Opperwezen. Te wenschen ware het dat men zich daarvan meer doordrong. Ten slotte geeft hij te kennen, zijn mandaat alhier naar zijn beste weten te vervullen; hij sluit zich aan bij hen die te kennen gaven, dat wanneer men personen weet, die meer de v lmaaktheid zullen nastreven, hij voor hen gaarne zijn zetel zal beschikbaar stellen. De heer GEELHOEDT betuigt zijn spijt, dat de heer Nolson, wiens naam in het debat meermalen genoemd is, niet tegenwoordig is, daar deze dan zichzelf zou kunnen verdedigen. Hij kan echter verzekeren, dat aan diens voor stel geen enkele politieke bedoeling ten grond slag lag, het is volkomen uit practische over- wegingen voortgekomen. Aan den heer Scheele vraagt hij, of het dan zoo verkeerd is, als iemand, door te berde gebrafchte argu- menten overtuigd wordende dat een andere weg beter is, zijn meening wijzigt. De heer SCHEELE: Ik gun u dat graag. De heer GEELHOEDT meent er ten slotte op te moeten wijzen, dat juist op het betoog van den heer Hamelink de politiek duimen dik legt. De heer VAN HASSELT betoogt, dat lie heer Hamelink zeer geestig en verstandig heeft getracht partij te trekken van de om- standigheden, maar toch blijk gegeven heeft van bijzondere kortzichtigheid. Spreker gaat niet uit van de gronden van den heer De Jager, al schaart ook hij zich onder de Chris tenen. Hij stelt zich op het standpunt, dat er een grens is tot waar men kan gaan voor het verhoogen van het peil van den anbeid en de vernietiging van het kapitaal, en we moe ten onder de tegenwoordige omstandigheden trachten te redden wat te redden va.lt, maar verder kunnen we niet gaan. Het is niet tegen te spreken. dat we leven in een tijd van ma laise, en of we in dien toestand gekomen zijn' door een Hooger Bestier, dan wel door onze eigen stommiteiten, zal spreker in het midden laten, we moeten er ons echter in schikken en samenspannen om er uit te komen. Door den heer Hamelink is betoogd, dat het niet Christelijk is, als men hier de menschen het noodige ontheudt. Men moet er echter toch rekening mee houden of men het geven kan. Spreker herhaalt, dat hij meent, dat van gemeentewege met de tegenwoordige regeling de grens bereikt is. Evenwel, de omstandig heden leiden er hij hem niet toe, dat hij in de gezinnen der kleinere menschen komt, doch hij kan zich zeer good indenken, dat hij zich dan geroepen zou gevoelen, om uit eigen zak guldens tp offeren en hen te steunen. Dat is echter iets heel anders, dan wanneer men hier gelden neemt uit de zakken van de een, om die aan een ander te geven. Wat zouden ten slotte ook de het meest in nood verkeerenden er mede vooruit zijn, wan neer me maar onbekommerd voortgaan met uit de openbare kas te putten, tot men ten slotte op den hodem zit en de geheele natie maar beneden gehaald wordt. Er zijn ook beter geciviliseerden, die het moeilijk hebben. Wat zijn de minstbedeelden er mede vooruit, indien hun aanfcal steeds vergroot. Zie eens naar Rusland, waar niet een tiende, maar wellicht negen tiende der bevolldng in nood verkeert. Spreker acht het wel degelijk een Christelijk standpunt, dat de overheid er zich op toelegt het daarheen te sturen, dat de natie in het algemeen gespaard blijft. ze doet dat dan niet om het kapitaal te helpen, maar ten bate van de geheele maatschappij. Zeker, het is voor de arbeiders te bejammeren, dat zij de eersten zijn die daaronder lijden, doch, dat is nu eenmaal de economische wet, die niemand veranderen kan, dat doet zich evenzoo voor in Rusland, dat Zal ook zoo geweest zijn in Egypte. Wanneer een geheel volk gaat lijden, zullen het ook in de eerste plaats de arbei ders zijn, die daardoor getroffen worden. En het lijden van het geheele volk kan de over heid niet voorkomen, wanneer zij maar voort- gaat met de factoren, die het volksbestaan moeten voeden geheel uit te putten. Er zullen altijd blijven bezitters en niet-bezitters, om dat de menschen niet geheel gelijk zijn, om dat de een meer zal weten te bereiken dan de ander en ook omdat de een anders met het geen hij bezit zal omspringen dan de ander. En welke maatschappij er ook komt, er zal al tijd verschil blijven, het zou alleen anders kunnen zijn, als de menschen onder een Gods- bestuur van al het noodige werden voorzien, zooals de vogelen cies hemels, maar dat is nu eenmaal in onze maatschappij onmogelijk, omdat wy menschen alien onze bijzondere begeerten en verlar.gens hebben. Spreker meent, dat dit met een standpunt van christelijkheid of naastenliefde niets te maken heeft. De overheid moet verder zien, dan haar neus lang is. Zij moet weten hoever zij gaan kan en zij moet voorkomen, dat zij door hare maatregelen oorzaak is, dat het ge- tal dergenen die lijden hoe langer hoe grooter wordt. De overheid moet de vrijheid en de vrijmoedigheid hebben te zeggen, hoever zij kan gaan. Nu valt over de grens te twisten. Er is van wege de bestuurstafel medegedeeld. dat de maatregel 1000 aan de gemeente zou kunnen kosten. Spreker heeft bezwaar, die I f 1000 van gemeentewege te geven, maar in dien de heer Hamelink een particulier comite wnscht te vormen om die 1000 bijeen te bren- gen en op die wij ze de werkloozen te steunen, dan zal spreker hem steunen,, maar hij doet dat dan uit zijn eigen zak. De heer COLSEN: Dat mag wel 2000 zijn. De heer HAMELINK: Daar kan niets van komen, in het begin van den oorlog haalde men voor het Steuncomite maar f 400 op en toen zaten ze nog alien in de rats. De heer VAN HASSELT herhaalt nog, niet aan den voorgestelden maatregel te kunnen meewerken, omdat hij inziet, dat een voort gaan op dezen weg zal leiden tot algemeene achteruitgang, hetgeen tegen het belang der maatschappij is. De heer DE MEIJER betreurt het, dat de heer Hamelink, der traditie getrouw, door zijne betoogen den raad weer een paar uur langer bijeen hou'clt. dan voor de behandeling der zaken noodig is. Hij kan zich wel aan- sluiten bij de woorden van den heer Van Hasselt. Hij vraagt bij deze gelegenheid, of de voor- zitter den raad niet eens zou kunnen inlich- ten, hoe het eigenlijk met de werkloosheid staat. Naar hij vemeemt, haalt de directie der cokesfabriek de menschen des nachts als het ware uit hun bed. Kunnen nu ook onze werklieden daar geen werk vinden. Waarom presenteeren ze zich daar ook niet. Naar spreker meent bestaat toch nog steeds het „arbeid-adelt", en is het beter verdiend loon te ontvangen, dan tweemaal daags naar het bureau op Java te gaan. Kan de voorzitter hierover inlichtingen geven. De VOORZITTER verklaart, dat dan eerst te moeten onderzoeken. De heer SCHEELE wil tegenover het be toog van den heer Hamelink, die het voorstel alsof het hier zou zijn God dienen of den Mammon verklaren, dat de rechtsche leden van den gemeenteraad zich ook gaarne wil len richten naar hun grooten Meester, in het betrachten van naastenliefde, maar we staan hier voor een probleem. De loonen zijn ge- daald, en als de raad nu uitkeeringen ging geven gelijk aan, of boven de loonen, dan zou men een geheel verkeerden toestand krijgen. Dan zou de werklust geheel verdwijnen. De slapheid der handen maakt het huis wankel, zoodat het dak doorlekt en de gebindten zwak zijn. We moeten weer een anderen weg uit en trachten het leven te leiden in de banen van voor den oorlcg. De heer VAN CADSAND wijst er naar aan- leiding van de bemerkingen op, dat de werk loosheid de loonen bij den landbouw zou druk- ken op, dat er, tot hun eer gezegd, zeer wei- nig landbouwarbeiders om ondersteuning ko men aankloppen, hij kan dat wekelijks eon- stateeren, als hij op Java zitting houdt. Tot eer dier menschen gezegd, blijken zij. toch met hunne lage loonen te kunnen toekomen. De VOORZITTER geeft te kennen, na het vele, dat over dit onderwerp gesproken is, daarop niet dieper te zullen ingaan. Hij wil echter een ding nog recht zetten. De heer Van Driel heeft reeds getracht, de zaak in meer practische banen te leiden, door er op te wij zen, dat de minister de uitkeeringen reeds heeft verlaagd, waardoor de werklieden, die er zelf een groot bedrag voor bijeen gebracht hebben, 5 per week worden verminderd. Hij acht het echter een onbillijkheid, dat er on- derscheid gemaakt wordt tusschen de catego rien A en B, C en D. De heer De Meijer achtte dit ook verkeert, en spreker meent, dat ook de heeren De Jager, Scheele en Van Cad- sand die ongelijkheid niet kunnen goedkeuren. Omdat zij zich niet tijdig bij een organisatie hebben aangesloten. of daartoe misschien wegens afwezigheid niet in de gelegenheid waren, worden die menschen, beboorende tot de laatstgenoemde 3 categorien gestraft met een lagere uitkeering. De minister heeft gezegd, plaats ze gelijk. De vorige maal, is er op ge- wezen, dat het wel billijk was, dat de geor- ganiseerden, die eene hooge eontributie heb ben betaald, iets voor hadden, maar nu de minister zelf het loon gaat drukken. meent spreker, dat er een anderen weg behoortte worden ingeslagen. Er zijn ook reden aan te nemen, dat de werkloosheid nu zal gaan afnemen. Waar de mogelijkheid bestaat, de noodige fondsen te vinden, is er alles voor te zeggen, dat de raad de ongelijke behandeling der werkloozen weg- neemt. Spreker wijst er nog op, dat de minister heeft bepaald, dat voor het werk aan den betonmuur, bij de aanlegplaats der Prov. boot slechts 37% cent per uur mag worden betaald. De heer HAMELINK merkt op, dat daar- mede ook een fout is begaan, want dat de ver- mindering van loon nu ten slotte een voordeel wordt voor den aannemer. Tegen leverkwalen, galzucht, hartwater, verstopping en alle voe- dingsstoornissen gebruike men de zeer zacht werkende Foster's Maagpillen, welke geen hrampen veroorzaken en geen verstoppende reactie hebben. Prijs 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. 7 De VOORZITTER merkt naar aanleiding van enkele gezegden nog op, dat de werk loozen indien ze hun aangeboden werk niet aannemen, zij voor uitkeering- niet in aan- merking komen. De heer VAN DRIEL bevestigt, dat daar- aan streng de hand wordt gehouden. En wai de bemerkingen betreft over het zich niet aanmelden aan de cokesfabriek te Sluiskil, deelt hij mede, dat de directie, indien zij dat wil, hier dagelijks 200 werklieden krijgen kan. Maar om zich daar te kunnen presenteeren moeten de werklieden toch eerst contact kun nen krijgen met den directeur, hetgeen hun niet mogelijk was. De portier laat hun aan den ingang der fabriek niet toe, om met den directeur te gaan spreken en buiten, op straat mogen ze den directeur ook niet aanspreken. Er zijn er nog, die schriftelijke toezegging hebben, dat ze bij het weer in exploitatie ko men der fabriek in hun oude plaats zouden worden hersteld, doch die ook van niets hoo- ren. De heer COLSEN vraagt, of ze willen wer- ken voor het loon, dat de fabriek heeft vast- gesteld. De heer VAN DRIEL bevestigt, dat ze graag daarvoor aan het werk willen. De VOORZITTER zegt toe, hiernaar een onderzoek te zullen instellen. De heer DE MEIJER vraagt nog, wat de kosten zijn van het voorstel van burgemeester en wethouders. De VOORZITTER antwoordt, zooals ge zegd, voor de eerste 3 maanden ten hoogste 1000, wat de heer De Meijer zeide voor te staan, het gelijkstellen van alle categorien, wordt door het voorstel van burgemeester en wethouders beoogd. Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Hamelink, Geen- sen, Van Driel en Geelhoedt; tegen stemmen de heeren De Meijer, Colson, Van Hasselt, De Jager, Scheele en Van Cadsand. (Word vervolgd). WEERBER1CHT van 12 April 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 764,3 Memel. Laagste barometerstand 746.9 Valentia. Verwachting tot den avond van 13 April: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen, later waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. SCHEEPVAARTBEWEGING. 10 April. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Ardgantock, 2383 M3., kolen, van Port Talbot'voor Gent. Ned. s.s. Hoogvliet, 2359 M3., ledig, van Caen voor Gent. Eng. s.s. Burnhope, 7593 M3„ kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3., kolen, van Gooie voor Gent. Zweed. s.s. Uranus, 2732 M3., ledig, van Gent naar Leith.' Duitsch s.s. llga, 1312 M3., steenen, van Stromstadt voor Gent. 11 April. Eng. s.s. Entreprise, 3152 M3., kolen, van Goole voor Gent. Noorsch s.s. Woerden, 2140 M3., papier- pap, van Arendal voor Gent. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Ned. s.s. Schieiand, 6372 M3., ledig, van Sluiskil naar Immingham. Eng. s.s. Ardgantock, 2383 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Deensoh s.s. Laura Maersk, 4051 M3., ledig, van Gent naar Van 10 tot 11 April zijn langs de Midden- sluis alhier 39 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschut; lags de Westsluis 5 op- en 4 af- geschut. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze gellefde Ouders GELEIN VERHELST EN PIETERNELLA HAMELINK, op Maandag 17 April, hun 20jarlge Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven, is de wensch van Hun dankbare Kinderen- Uit aller naam, PIETER VERHELST. Axel, Steenovens. Vflor de vele blijken van deelneming na het overlijden van onzen geliefden Man en Vader on- dervonden, betuigen wij U onzen wel- gemeenden dank. Wed. P. L- LOS en Kinderen. Ter Neuzen, II April 1922. Het Bestuur van den maakt bekend, dat de door hen vast- gestelde lijst van stemgerechtigde in- gelanden voor ingelanden van den polder ter inzage ligt van 15 tot en met 29 April a s. ten kantore van den Ont- vanger- Griffier te Axel, Noordstraat B 63. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSfER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUIJSSE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den gemeente AXEL,, maakt bekend, dat de door hen vast- Ifestelde lijst van stemgerechtigde in gelanden voor ingelanden van den pol iter ter inzage ligt van 15 tot en met 29 April a.s. ten kantore van den Ont- vanger-Griffier te Axel, Noordstraat B 63- Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER Cz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUIJSSE, Ontv.-Griffier. zal as. Vrijdag, Zaterdag en Zondag niet te consulteeren zijn. tegen Reserve le klasse Belgie. tegen van Antwer-pen, winnaar van 13 bekers in 2 jaar tijd. Zie voor volledig programma de adver- tentie in het Vrijdagavondblad. HET BESTUUR. K.>Kerkstr. 2. Deze week prima waar aan billijke prijzen. Tevens best een groote sorteering vanaf 7 gulden. te TER NEUZEN. De door art. 32 der statuten voorge- schreven jaarlijksche Algemeene Ler- gadering van aandeelliouders zal worden gehouden op Dlncdat 25 April 1922. des voormiddags te elf uur, in het kantoor van de Anglo- Continentale (vormals Ohiendorff'sche) Guano-Werke, Konigsallee 14/16, te Dlisseidorfwaar de aandeelen moeten worden gedeponeerd uiterlijk 2 2 April a.s- De punten van behandeling liggen ten gemelden kantore en ten kantore van ondergeteekende ter inzage voor aandeelhouders. Ter Neuzen, den 11 April 1922. Namens den Directeur, VAN 0ER M0ER, Notaris. Geneesheer Specialist, zal in de maand April den tweeden en vierden Zaterdag spreekuur houden te Hulst fn het Liefoehuis. HIT UK Hand IE KOOP: met Motor, groot 20 ton goed onderhouden. Te bevragen te Philippine bij e„ A. DE MEL,. DOOR TER NEUZEN. Uitgever. Ter Neuzen. telkens des avonds 8 uur, in de bovenzaal van het „Hotel du Commerce" bij dhr. A. de Vrieze, Markt. Oorspr. Tooneelspel in 2 Bedrijven. Blijspel in den bedrijf. Hum. Samenspel met Coupletten. Blijspel met Zang in edn Bedrijf. Entrde /I,—. Gereserveerde plaatsen 1,25. Plaatsbespreking beide dagen van 12 tot 2 uur. Dinsdag 18 April 2 jaar garantie. Rage prijsen. in Goud en Zilver. en koopt Uw toedkoopste adres in den Elisabethpolder te HIER- VLIET, groot 4.45.59 H.A. (10 gemeten oude maat). Eigenaar en bewoner B. Doens. Onmiddellijk te aanvaarden. Te bevragen bij de firma J. TH. HENltRTKSE te I.Tzendijke. Rooten, Braken en Zwingelen van Vlas, op zeer voordeelige conditien. Tevens is ook gelegenheid tot in huur nemen van 't geheele bedrijf op zekere termijnen. Tafel op een poot en een prachtig Kamerlampje, 6 flinke Zonneblinden. Verfcsincilngs.tr. 22. (electrisch), voor lagen prijs, bij Joh, Wisse, Motoren, Zaamslag. Telef. 21. komen vroeg in t voorjaar, koop j ccn pot SPRliTOL i Verkrijgb. bij alle dcogisten. Tc Ter Neuzen bij P. SIMONS- VAN DER PEIJL, J. J. KENSE, Wed. A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Te Hulst bll H. P. 80RGHSTEYN, Te Koewacht bijJ. VAN MOSSE- VELDE—VAN BOUCHAUTE. Waarschuwlng Koopt geen Pain-Expeller met Duit- sche prijzen en verpakking. veroorzaakt door verkoudheid wordt direct verzacht door het gebruik van Lakerol- Pastilles. Deze hebben een aangename oplossende werking en ver- frisschenden smaak. Overal verkrijgbaar Fl. 0.50 per doos. 14.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3