y ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7285 Woensdag 12 April 1922. 70e Jaargang. Aaubesteding. "buTtenT a guT~" Wegens het Paaschfeest zal as. Maandag GEEN N UMMEB van dit blad verschijnen. aan te besteden: B1NNENLAND. Burgemeester en Wethouders van Z4AM8LAG, zullen op Dins- dag den 25 April 1922, des voor- middags lO ure, ten Raadhuize dier ge- meente trachten A. De ondarhoudswerken, harstellin- gen en vsrnieuwingen aan de ge- meantegabouwen enz. behalve die te Othene, gedurende het dienstjaar 1922. B. Idem die aan de gemeentegebouwen enz. te Othene. Bestek en voorwaarden liggen bij den Gemeente-Architect en ter Secretarie ter inzage. Zaamslag, den llden April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Voorzitter. J. STOLK Lzn., Secrelaris. DE WATERSTA ATSBEGROOTING. De dure spoorwegtarieven. Het voorloopiig verslag der Eerste Ka- mer in zake de Waterstaatsbegrooting is verschenen. Hieraan is het volgende ont- leend: Nagenoeg algemeen werd aangedrongen op verlaging der spoorwegtarieven en op het weder verkrijgbaar stellen van kilo meter- en vacantie-kaarten. Behalve de tarieven voor het personen- vervoer was men van oordeel, dat ook de vrachten voor het goederenvervoer nood- zakelijk moeten worden verlaagd. Laatst- genoemde zijn zoo hoogj, dat het vaak goedkooper is gebruiik te maken van vracht-auto's. GEEN RUSSISCHE KINDEREN NAAR ONS LAND. Mede naar aanleiding van de vele aan- vragen uit verschillende streken van het land, die bij het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden binnenkomen^ heeft dit bureau het gevoelen van bevoegde autori- .teiten ingewonnen omtrent eventu- eele kindertransporten uSt Rusland naar Nederland. Aldaar was mefl van meening, dat de regeering vrij stellig in het belang van de volksgezondheid voorshands be- zwaar zou moeten maken tegen derge- lijke edele pogingen. Ook o.a. de Engel- sche regeering heeft dezer dagen, na ern- stige overweging om dezelfde redenen, haar toestemming moeten weigeren, wijl het gevaar daaraan verbonden,, zelfs bij de grootste voorzichfigheid, niet te ont- gaan is. Een gehouden overleg tusschen 't R.-K. Huisvestingscomite te 's-Hertogenbosch en het Centraal Bureau der K. S. A. had tot resultaat; dat besloten moest worden om voorloopig van dit plan af te zien, om dat de moeilijkheden en de gevaren, aan zulk een ondememing verbonden^ hiet te on- derschatten zijn. Bijgevolg zullen binnen afzienbaren tijd geen Russische kinderen naar ons "land komen. STEUN AAN BELG1SCHE EN ANDERE SLACHTOFFERS. Het Ned. comite t°t steun van Belgi- sche en andere slachtoffers te Brussel is geliquideerd. Mr. Th. Stuart, de president van dit co mite heeft aan prins De Linge, Belgische gezant te 's-Gravenhage den volgenden brief geschreven De liquidateuren hebfoen volgens de be- sluiten van de algemeene vergadering het saldo in geld bestemd voor den aankoop van frs. 100.000 aan stukken Belgische leening a 5 pet. met coupons vervallende op den eersten December 1919 en van frs. 62.050 aan bankbiljetten. Wij hebben de eer U deze waarden over te maken en bieden daaitbij onze beste wenschen aan voor het geluk van Uw mooi vaderland De verwoeste landstreken zullen spoedig dank zij de Belgische ener- gie weer worden hersteld. Moge de vrede de welvaart der volken weer doen herstellen. Overeenkomstig den wensch uitgedrukt door den president van het comite Allien deze bedragen door de Belgische Regee ring worden aangewend ten behoeve van den opbouw der vervyoeste gebieden." Prins de Linge heeft aan de liquidateu ren den dank overgebracht van de Belgi sche regeering welke de groote edelmoe- digheid van de Nederlandsche bevolking hoogelijk waardeert, evenals de toewij- ding en de onvermoeide activiteit waar- van het comite en speciaal zijn president^ de heer Stuart, hebben blijk gegeven je- gens de Belgische vluchtelingen geduren de hun verblijf in Nederland. WIJZIG1NG STUWADOORSWET. Blijkens het voorloopig verslag nopens het wetsontwerp tot wijziging der Stuwa- doorswet betreurden verscheidene leden het, dat de Minister geen gevolg heeft gegeven aan zijn voornemen om de Stuwa- doorswet te vervangen door een Scheeps- arbeiderswet. Zij wezen er op, dat het dekpersoneel der koopvaardijvloot op zee nog altijd 84 uren arbeid per week ver- richt, met rustpoozen van hoogstens 5 a 6 uur. Deze leden betreurden het eveneens, dat nog zooveel arbeiders buiten de wet vallen. Opgemerkt werd, dat zij, die met de leiding van arbeid zijn belas(, bazen enz. nog zeer lange arbeidstijden hebben, soms zelfs van 16 uur per dag. Men achtte het noodig, dat ook deze person en te dien aan- zien door de wet zouden worden be- i schermd. Gevraagd werd, of in dit ontwerp de voorgestelde arbeiderstijden van 8 uur per dag en 45 uur per week niet moeten worden vervangen door acht en half uur per dag en 48 uur per week, nu ook in het wetsontwerp tot wijziging van de Ar- beidswet deze wijzigingen worden voor- gesteld. Sommige leden konden zich niet ver- eenigen met de voorgenomen afschaffing van de arbeidskaarten. Het stelsel door de werkgevers bij de havenarbeidersre- serve gevolgd, konden zij allerminst toe- juichen. Intrekking van het havenreserve- boekje beteekent immers uitstooting uit het bedrijf, hetgeen in den laatsten tijd nog ten aanzien van eenige du^izenden arbeiders heeft plaats gehad. De arbei- dersorganisaties zullen dus ongetwijfeld pogen tot afschaffing van dit systeem te geraken; de arbeidskaart zal dus als con- trolemiddel niet kunnen worden gemist. Sommige leden hadden er bezwaar te gen,, dat de uitvoering van de regeling van den arbeidstijd geheel zal geschieden bij algemeenen ma'atregel van bestuur, zoodat de uitvoering afhankelijk is van heht inzicht van den Minister. DE VLOOTWET. Naar de Rsb." uit parlementaire krin- gen verneemt, worden pogingen aange wend om Minister Van Karnebeek te ver- zoeken, zoo spoedig mogelijk uit Genua terug te komen, om onmiddellijk na het Paaschreces de behandeling van de Vloot- wet te kunnen voortzetien. Deze poging wordt echter van katholieke zijde niet gesteund. Wat de houding der katholieken zou zijlr^, indien deze poging slaagde, en of ze kans van slagen heeft kon men nog niet mee- deelen, doch men achtte die kans na het besluit der katholieke fractie zeer gering. Wei ligt het in de bedoeling van de Kamer, uiterlijk half Mei voorgoed uiteen te .gaan. Indien Minister Van Karnebeek niet spoedig na Paschen terugkomt, achtte men een behandeling van de Vlootwet voor de verkiezingen zoo goed als uitgesloten. AANBOD AAN DE D1ENST- WEIGERAARS. De Minister van Oorldg heeft aan de dienstplichtigen tier Voorja4rspIoeg die zich thans wegens dienstweigering "in ar rest bevinden doen mededeelen,, dat hun, zoo zij daartoe genegen zijn, uitstel van eerste oefening kan worden verleend on- der voorwaarde dat zij zich verbinden te zijner tijd ter vervanging van hunne mili- taire oefening diensten te verrichten 'in een of andere Staatsinstelling van niet militairen aard, waartoe het bij Kon. Bood- schap van 17 Februari j.l. ingediende weis- ontwerp ais het jot wet zal zijn verhe- ven de gefegenheid zal bieden. KAMERVERKIEZINGEN. De Amsterdammer verneemt;, dat in de anti-rev. partij bij de zg. meer democrati- sche leden plannen .bestaan om, als bij de candidaatstelling blijk^, dat den heer Smeenk geen goede plaats op de lijst ver- zekerd is, waardoor de kans dat deze her- kozen zou worden,, zeer gering zou zijn, een aparte lijst voor den heer Smeenk in te dienen. Vasten vorm hebben de plannen nog niet aangenomen, doch is het blad goed inge- licht dan zouden zij zijn bedoeld als een stellingneming tegen de planneh der mid- denstanders in de A.-R. en C.-H. partij waarover dezer dagen in de pers wend bericht. In een vergadering van de afdeeling Maastricht van den Nederl. Bond van ge- pensionneerden is met algemeene stem- men besloten bij de verkiezingen voor de Tweede Kainer met eigen candidaten uit te komen. Er werd een comite van actie benoemd, dat zich met alle afdeelingen van den bond en met de andere bonden en vereenigingen, welke actie voeren voor verhooging van de pensioenen, in verbin- i ding zal stellen. De bedoeling is, over het geheele land dezelfde candidaten te stellen. DE DEMOCRAT1SCHE PARTIJ. Zaterdag en Zondag werd te Utrecht onder voorzitterschap van prof. mi". J, E. Heeres, een vergadering gehouden tot oprichting van de democratische partij. In zijn openingsrede behandelde prof. Heeres het ontstaan van deze partij, wel ke ten doel heeft de vestiging eener al gemeene democratic, zonder onzuivere toevoegsels als „sociaal"„ ,,christelijk" of „vrijzinnig". De partij werd geconstitueerd en als secretaris in plaats van den heer F. Per- dok Hzn., die wegens drukke bezigheden niet in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd de heer mr. M. Coppius te Groningen. CR1S1SWETGEVING. Het Kon. Ned. Landbouw-Comite heeft een schrijven gericht aan den Ministerraad waarin wordt uiteengezet dat het hand- haven der distributiewetgeving eene ge- vaarlijke maatregel is, omdat daardoor, zooals ook de Minister van Landbouw het uitdrukte, een wapen beschikbaar blijft om eene kunstmatige prijsverlaging door te drijven ten voordeele van de eene groep en ten nadeele van een andere groep der bevolking. Onder deze omst'andigheden wordt ver- zocht zoodanige maatregelen te willen treffen met betrekking tot de crisiswetge- ving, dat een misbruik daarvan als thans plaats heeft onmogelijk wordt. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. minister van Binnenlandsche Zaken heeft. den ccnmiissarissen der Koningin verzocht er de aandacht van de burge- meesters op te vestigen, dat het, gelijk gebruikelijk is, aanbcveling verdient, de cpenDare feestelijkheden bij gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, welke dit jaar op een Zondag valt, op den daarop volgenden Maandag te hou- den. DE FORENSENBELASTING. In zijn antwoord op de vragen van het Kamerlid Hermans inzake de forensenbe- lascing voor arbeiders, heeft de minister; van Binnenlandsche Zaken geantwoord, dat arbeiders-Torensen niet in een andere po- sitie verkeeren dan andere categorien van forensen, en dat de forensenbelasting uit- gaat van de groncjgedachte dat ook tus schen de gemeente en de daar werkzame personen een band bestaat, die aanle>i-i ding geeft tot het deelen in de lasten. Wei erkent de minister, dat de regeling in bepaaide gevallen tot ongewenschte ge- volgen leidt, en dat het yoomemen be staat een onderzoek te do en naar een practischer en billijker regeling. DE TOESTAND. Het voorgevoef, dat op de conferentie .van Genua de ontwapening misschien wel om den hoek zou komen kijken, heeft ons dus niet oedrogen. Tsjitsjerin heeft Maandag een incident verwekt, dat in het aanroeren van die kwestie zijn voornaam- ste oorzaak had. De onregelmatigheid heeft automatisch een protest van den eersten Franschen gedelegeerde Barthou doen ver- rijzen, maar voor door de hitte van den woordenstrijd tusschen beiden een gevaar- lijke brand ontstond, waren Lloyd George en Facta eroij met een bluschtoestel. L>e conferentie van Genua blijft dus een zui- ver financieele en oeconomische conferen tie. De verontschuldiging van Tsjitsjerin, dat -hij niet officieel wist, dat hij de ontwa pening, de wereldvreaesconferentie en de herziening van "het Volkenoondstatuut (bij gevolg van het tractaat van Versailles) enz. te Genua niet mocht aanroeren, was al te naief voor een diplomaat van zijn kaliber. Er is nauwelijks twijfel aan, dat hij een demonstratieve verklaring heeft wil len afleggen en dat kon natuurhjk niemand hem verhinderen, aangezien alle censuur op redevoeringen op een dergeiijke bij- eenkomst repressief moet zijn en nooit praeventief kan zijn. lets anders )s het natuurlijk met schriftelijk ingediende voor- stellen. Die kunnen, ais er stoutigheden in voorkomet\, na onderzoek buiten de orde verklaard worden. Tsjitsjerin heeft intusschen officieel voor Rusland gezegd wat hij had willen zeg- gen en dat was het volgende: Briand heeft te Washington verklaard, dat Frank- rijk niet aan ontwapening kon denken van- wege het gevaar, dat dreigt van de Sow- jet-republiek met haar anderhalf millioen soldaien. Sowjet-Rusland verkeerde daar door in de meening, dat, wanneer het van zijn kant ontwapening voorstelt, een reden voor oorlogstoerustingen Jerzijde gesteld zou worden. Diplomatiek en handig was dit van Tsjitsjerin stellig. In Frank- rijk is men juist in den laatsten tijd weer ongerust geworden over booze offensieve plannen van Sowjet-Rusland tegen Polen, enz. Het heet, da^ de kracht van het Pool- sche leger door bolsjewistische propagan da is ondermijnd. Mocht het werkelijkj, hoe dan ook, tot een rooden aanval op Polen komen, dan kan nu de verontschul diging dienst doer^, dat de geallieerden met Frankrijk aan het hoofd zelven niet naar het Russische denkbeeld tot ontwa pening hebben willen luisteren. Maar ook als het vrede blijft en de klacht worcit geuit, dat de wapeningslast het herstel van de welvaart tegenhoudt, heeft Tsjit sjerin dan daarvoor het odium op Frank rijk gelegd. Intusschen is de verklaring dat Frank rijk zich niet wil ontwapenen alieen van- wege het Russische gevaar natuurlijk on- volledig. Het vreest immers niet zoo zeer dit gevaar op zichzelf, als wel in veroand met een wraaklustig Duitschland. Sowjet- Rusland en Duitschland samen zouden pas een bedreiging voor de Rijngrens worden. De geniepige dynamiet-aanslag te Glei- witz, in Silezie, op Fransche soldaten vlak voor de opening van de conferentie van Genua heeft het wanp-ouwen in Frankrijk tegen den Duitschen revanchegeest weer versterkt. Telkens worden onder de ge- allieerde troepen juist Fransche soldaten op Duitsch gebied het slachtoffer van zul- ke aanivallen en het heeft niets gebaat„ of Fransche soldaten na dc groote ont- ploffing bij Ludwigshafen als barmhartige Samaritanen gehandeld hebben. Herhaal- delijk komen in Duitschland wraak-instinc- ten tot uiting die het Fransche wantrou- wen levendig houden. Het beste wat men van de conferentie te Genua verwachten mag is echter, zoo als Lloyd George uiteenzette, dat zij we- derzijdsch vertrouwen en daardoojr den vrede tusschen de volken vestigt. Dan zal daaruit van zelf de ontwapening voort- komen. „Begint ge met ontwapening zon der wegneming van het wantrouwen, dan begint gij bij het verkeerde einde." In de woorden van Lloyd George schemerde anders wel duidelijk door, hoe zeer hij innerlijk met het door Tsjitsjerin opge- worpen denkbeeld meevoelde. Voor zijn vertrek naar Genua, wisten de Engelsche bladen trouwens van e»en ontwapemng- plan van Lloyd George te berichten. Als hij, ondanks de afspraken van Boulogne, zulk een plan gehad mocht hebben, is het stellig in de voorloopige confereti- ties tusschen de geallieerden afgewimpeld. Het blijft dus, wij herhalen het, een fi nancieele en oeconomische conferentie, maar met dit voorbehoud dat aan de Rus- sen, zonder hen uitdrukkelijk te noemen, voor samenwerking met de andere mo- gendheden (lees: erkenning op den duur) als derde voorwaarde wordt gesteld „dat geen land aanvallende maatregelen zal ne- men tegen het gebied van een under land," Deze buiten financien en oeconomie val- lende voorwaarde slaat duidelijk op een Russischen aanval op Polen of een ande- ren randstaat. Daar nu echter Polen en twee naburige staten pas te Rfiga met Sowjet-Rusland een tractaat hebben ge- sloten waarin algemeene beginselen over vrede en ontwapening opgenomen zijh eh de partijen zich verbonden hebben, te Ge nua voof de verwezenlijking van deze be ginselen te ijveren, zal de conferentie, naar te verwachten is, in het openbaar nog weleens gevaarlijk dicht bij de Maandag zoo plechtig buiten de orde verklaarde kwestie van ontwapening of vermindering van oorlogstoerustingen komen. En w.ie zal zeggen, wat er buitendien in de com- missies en in de vertrouwelijke gesprek- ken tusschen al die gedelegeerden, voor wie de vergaderzaal te klein is, nog over afgehandeld zal worden? Ook de waamemers uit de Vereenigdc Staten, wier regeering al eerder duidelijk aan Europa te verstaan heeft gegeven dat vele zwaar met schuld belaste Euro^ee- sche staten boven hun krachten le'ven op het stuk van wapening, zouden bui ten de conferentiezaal nadere toelichtingen van het Amerikaansche standpunt iunneh geven. 331/2 MILLIOEN HONGERENDEN. Uit Moskou wordt aan de Frankfurter Zeitung gemeld, dat het aantal honger- gebieden bedraagt, 22 gouvernementen in Europeesch Rusland, 7 districten in"Noord- Kaukasie en Siberie en 7 districten in de Oekraine. Het aantal der hongerenden be draagt 33,5 millioen. In de hongergebieden is de hoeveelheid levensmiddelen,, die noodig is voor de voeding van een volwassen persoon tot 25 pet. gedaald. GEWAPEND NEW YORK. ,„Is New York vervallen in den toestand die een kwart eeuw geleden te San Fran cisco en andere steden van de Wild-West heerschte, toen 'n geweer tot de uitrus- ting van elkeen behoorde?" Deze vraag wordt gesteld door de New York Herald welk blad de cijfers be- spreekt, welke het van de politie-auto- riteiten kreeg, en die aantoonden, dat het aantal vergunningen om revolvers te dra- gen sedert 1 Januari 25000 bedroeg. bit getal is tweemaal zoo hoog als het aan tal revolvers, dat de geheele politiemacht van de stad bezit. Inmiddels protesteert het publiek^ ge- leid door de perSj, heftig tegen wat het noemt het falen der politiebij het be- strijden van den golf van misdaad, die de laatste zes maanden steeds toeneemt. DE VEROORDEEL1NG VAN DEN VERRADER JEANNES. Het Belgische Kamerlid Gerardon, afoe- vaardigde voor Luik,, heeft tot den mi nister van Justitie de vraag gericht, of de minister niet van oordeel is^ dat het doodvonnisj, dezer dagen door het Assi- zenhof van Henegouwen uitgesproken over den verrader Jeanne^, dient te warden voltrokken, zooals door de vox populi. wordt geeischt. Jeannes werd veroordeeld wegens het verraden van tal van leden van den Belgischen inlichtingendienst aan de Duitschers. Het doodvonnis werd door de publieke tribune met applaus en met geroep „,a mort" begroet. Tot nu toe is in Belgie een dergelijk vonnis echter steeds veranderd in gevangenisstraf. Thans verneemt de Soir, dat de procu- reur-generaal van het Assizenhof gewei- gerd heeft, het traditioneele verzoek om gratie te onderteekenen, zoodat de moge- lijkheid bestaat, dat voor het eerst sedert 1865 de doodstraf weer zal worden vol trokken. DE VERKIEZING VAN DE LONDEN- SCHE ARMBESTUREN. De Donderdag gehouden verkiezing voor de 29 Londensche armbesturen is^ naar men verwachtte, ten nadeele van de arbeiders- partij uitgevallen. De ^municipal refor mers", die in de gemeente-politiek de con- servatieve richting vertegenvvoc^digert, hebben gebruik weten te maken van de ontstemming, verwekt, doordat de arm besturen, waarin veel leden van de Labour partij ztiting hadden, zooveel geld hebben uitgegeven aan de ondersteuning \an werkloozen. JAPAN. In den Japanschen landdag is, naar de correspondent van de Daily Mail" te To- kio meldt, dezer dagen een paniek veroor- zaakt, doordat een kleine jongen van de galerij een slang in het Lagerhuis wier'p en zich vervolgens uit de voeten maakte. Een aantal leden liep haastig weg. De politie had juist het parlementsgebouw omsingeld om een groot aantal kiesrecht- betoogers te belejten het parlementsge bouw binnen te gaan. Volgens de „Kobe Herald" viel tijdens de verwarring het hoofd der politie het parlementslid Tanaka aan, die hem in den weg kwam toen hij poogde de slang te vangen. Dit zal hem vermoedelijk zijn be- trekking kosten. De correspondent ver- meldt niet of en hoe het reptief, dat zich naar het spreekgestoelte had begeven, ten slotte onschadelijk werd gemaakt. EEN ONDERW1JZERSSTAK1NG. Van de 450 onderwijzers aan de lagere scholen te Southampton zijn 445 in sta king gegaan, omdat ze meenen, dat ze te laag gesalarieerd worden. Den eer sten dag der staking hielden de hoofden der scholen de kinderen bezig, terwiji en- kele oudere leerlingen mochten optreden als ordebewaarders. Op een school had het hoofd den heelen dag 440 jongens onder zijn toezicht;, op een andere liet het hoofd 300 jongens in de hal bijeenkomeny waar hij twee uur lang met hen praatte. Van emstig werken was natuurlijk geen sprake. Het schoolbestuur heeft thans besloten, de scholen te sluiten. Alieen de speelpljaat- sen zullen open blijven, om te voorko- men, dat alle kinderen hun heil op straat zoeken. Van deze staking zijn 19.000 kinderen het slachtoffer. TER NEUZEN, 12 April 1922. CONCERT VAN HET MUZIEK- GEZELSCHAP. Maandag gaf het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" het aangekondigde concert. Zoowel dien avond, als bij gelegen heid van den den vorigen avond gehouden generale repetitie, was er goede opkomst, in de bovenzaal van het cafe „La belle vue". Door de harmonie werden onder leiding van den directeur, den heer Schirris, 5 mu- zieknummers gespeeld, die alle voor het eerst werden uitgevoerd en goed voldeden. De humoristische fantaisie „De dageraad in het Geuldal" viel bijzonder in den smaak, vooral van de jieugd. Voorts werd het programma als naar gewoonte aangevuld met verschillende ver- dienstelijk uitgevoerde voordrachten, terwiji voor slot werd opgevoerd „De moord in de Plantage". Hoewel die titel bijna zou doen rillen en doet denken aan een „draken- stuk, bleek er niet te rillen, doch wel te schudden van het lachen, om de comische misverstanden waartoe de intrige aanleiding geeft, en die door de optredenden goed werden uitgebeeld. Er heerschte een bepaald gezeliige stem ming, die zich na afloop van het program ma nog geruimen tijd voorzette op het bal, waarmede deze uitvoering werd besloten. PROVINC1ALE STOOMBOOTDIENST. Door Gedeputeerde Staten is met ingang van 1 April benoemd tot goederenklerk bij den Provinciale stoombootdienst te Ter Neuzen, de heer J P. Stoffels. DE N. V. SUIKERFABRIEK „SAS VAN GENT". Het trok reeds de aandacht, dat het be richt in ons vorig nummer, omtrent finan cieele moeilijkheden bij de N. V. Suikerfa- briek ,,Sas van Gent" ontleend aan de Tel." den toestand aanmerkelijk gunsti- ger voorstelde, dan de wilde geruchten die wij de laatste maanden, weken, vooral de laatst voorafgaande dagen gehoord hadden. Toch is ook dit bericht, naar we van de best ingelichte zijde vernamen, nog veel te donker gekleurd. Wat toch is de zaak? Voor de bedoelde conferentie waren door de directie opgeroepen een vijftigtal con- tractanten, die nog een kleinigheid op de door hen in de laatste campagne geleverde bieten te goed hadden. Zij hadden reeds f 18 per 1000 K. G. geleverde bieten op rekening ontvangen, zqodat nog /5 te vorderen bleef, en het bedrag waarover gesproken is beliepx dan ook geen 300.000 doch nog minder dan een tiende daarvan, daar dit geen f 30.000 bedraagt, een aanmerkelijk verschil alzoo. Van een rumoerige vergadering is geen sprake geweest, er is gewoon zakelijk over- leg gepleegd, en de belanghebbenden heb ben uit hun midden een commissie van 5 personen benoemd, die daarop met de di rectie de beschreven minnelijke schikking hebben aangegaan. De weersomstandigheden tijdens het afle- veren en aanvoeren der suikerbieten, ge- paard aan de overstelpende hoeveelheden, wegens de groote kwantums die per gerpet t«C*3 tKmamsmxai «rju*u*^juasn»v Een echec voor de Labour partij. Een slang in het parlement. 19.000 kinderen verstoken van onderwijs.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1