Klaver- Gras- en Voederbietensaden Tandlrts Eertstein Kalkgrosn. Muurgrauw. Witkalk. Brusselsche aarde. GULDENWEEK A. J. P's Amandeltjespudding Handelsberichten. Gewone Algemeene Vergadering Bietenbond ZAAMSLAG iemand als COMPAGNON VAN DALEN N. V. DE HOOP Slechts 3 dagen J. R. PLATTEEUW KONINKLIJK ERKENDE PITMANSGHOOL. J". S/Eeexa.wsea,- 8EMEN6DE~ BEBICHtInT NJ. J. SBIALLEGANGE, Ter Neuzen. bekendmakimo. NIET te consulteeren. een partijtje Lap pen Vstrage Wit en Creme, Waterverf in verschillende kleuren. NOOSDSTRAAT 59. TER NEUZEN. van 10 tot en met 15 April VOLMAAKTE LEKKERNIJ Loop der bevolking van Ter Neuzen. RECHTSZAKEN. Zaterdag 29 April 1922, voorhanden. E. H. BOASSON Co. Tandarts, Ter Neuzen, Scheren en Haarsnijden, MUNHASDTS LAXEER-TABLETTEN K G. C/j pond) goede Koffie. V» (I be»*e Rijst. 1U k (Vs n Pnuimen. V10 (I ons Koekjes. I pak Peekoffie. 1 u Wennex Bleekpoeder. 2 groote Sinaasappelen. 'NQEZONDEN MEDEPEELINGEN met Grenadine-Saus, GRATIS een zakje in ieder pakje TIJDELIJKB RECLAME DE JACHTWET. Verschenen is de Memorie van Antvvoord :>etreffende het wetsontwerp-Jachtwet. Met het landbouwbelang is meer dan vroeger rekening gehouden, doordien in het welsont- werp het uitsluitend recht tot het bemachtigen en dooden van wild is toegekend aan den jrondgebruiker op den bij hem in gebruik zijn- Jen grond: dus aan hem, die krachtens zake- !ijk recht het gebruik van den grond heeft. Zorgvuldig dient te worden onderscheiden tusschen het wild en het schadelijk gedierte, die ieder afzonderlijke voorziening vereischen. In het nieuwe wetsontwerp is de grens tus schen beiden zo6 getrokken, dat onder het wild zijn gebracht diereh, die in den regel niet na- deelig voor de landbouwgewassen zijn, terwijl zulks met betrekking tot de schadelijke dieren, waaronder thans het lconijn, de fazant en het wilde zwijn behooren, wel het geval is. Wordt een diersoort in een bepaalde streek zoo talrijk, dat zij schadelijk dreigt te worden of geworden ts, dat zal zij bij algemeenen maatregel van bestuur naar het schadelijk gedierte kunnen worden overgebracht. Omgekeerd zal bij zoo- damgen maatregel met name de fazant in die streken als wild kunnen worden aangemerkt, waar hij weinig voorkomt en dus onschadelijk Het behoud van een matigen wildstand be- Tiadeelt den landbouw niet. Toekenning van een algemeen doodingsrecht van wild is niet raadzaam, omdat daardoor het in menig op- I zicht nuttig gevleugeld wild zou verdwijnen en bovendien tot talrijke vergrijpen tegen de Vo- j geiwet 1912 aanleiding zou worden gegeven. Zoo is voor het wild het stelsel der gesloten jachttijden gehandhaafd. Zoo daartoe termen zijn, kan aan grondge- nruikers een kostelooze vergunning van den Minister van Landbouw worden verleend tot het dooden van wild, de verleening daarvan in de nieuwe regeling is opgedragen aan de noofden van plaatselijke politic te platten- lande, de burgemeesters, met hooger beroep op den Minister van Justitie. Het poten van schadelijk gedierte is verbo- den, ter verdelging hiervan zijn de krachtens de Vogelwet verboden beugels en vallen geoor- l'xifd, mits hiervan te voren kennis wordt ge geven aan het hoofd der plaatselijke politie. In het gewijzigd ontwerp is een bepaling pgenomen, krachtens welke de grondgebrui- ker, die de jacht verpacht heeft, van den kan tonrechter wegens gewichtige redenen beeindi- ging van de overeenkomst tot verpachting der iacht kan vorderen, zoodra van den wildstand schade aan zijn landbouwbedrijf zakelijkerwijs te duchten is. Verder kan de Minister van Landbouw tot wering van schade aan grond- gebruikers op hun verzoek vergunning verlee- nen om op gronden bij henzelf in gebruik of op naburige gronden wild en schadelijk gedierte op te sporen, te bemachtigen en te dooden met afwijking van de bepalingen der wet, dus met schietgeweer, zonder jachtacte, in gesloten iacfittijd, met wildstrikken enz. Eindelijk kan de Minister ambtshalve last verstrekken tot op- ruiming van wild en schadelijk gedierte De opheffing der heerlijke jachtrechten kan met zonder schadevergoeding geschieden. Het H^jk zal hiervan niet een deel voor zijn rekening: -nemen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. van de Wege en gezin, Tholensstraat 91, van Alphen en Riel. J. M. de Jong, vepleegster, Q 176 van Hooge en Lage Zwaluwe. M. A. van Oosterhout, verpleegster, Q 176, van Hooge en Lage Zwaluwe. C. Wokke, religieuse-verpleegster, Q 176, van Hooge en Lage Zwaluwe. L. D. Versprille, schildersknecht, Tholens straat 53, van Oostburg. W. van Dijke, huishoudster, 20 N, van IJzendijke. C. J. 't Gilde, stationschef Z V. T. M. Lange Kerkstraat 32, van IJzendijke. D. de Kramer en Gezin, brievenbesteller, Nieuwe Woningbouw 10, van Zuidzande. W. Lvan den Broeke, venter, Kerkhoflaan 39, van Axel. D. J. Seegers, landbouwersknecht, Q 182, van Sas van Gent. P. J. Verlinde, zonder beroep, Grenulaan 14, van Middelburg. A. J. Konings, fabrieksarbeider, Q 215, van Best (N.-B.). Vertrokken: J. Dieleman, zonder beroep, O 28, naar Zaamslag. P. Oppeneer, dienstbode, Noordstraat 23, naar Axel. A. S. Verras, veldarbeider, 0 186, naar Zaamslag. W. J. de Baare, metaaldraaier, Q 199b, naar Middelburg. D. Hartog, boekhouder, Nieuwstraat 56/58, naar Rotterdam. G. Duisters, verpleegster, Q 176, naar Hooge en Lage Zwaluwe. J. A. Kerkvliet, geest. zuster, Q 176, naar Hooge en Lage Zwaluwe. T. Schinkels, veldarbeider, P 105 naar As- senede Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 7 April 1922. Heden werden de volgende zaken behandeld: Th. F. de C., oud 25 j., arbeider te St. Jan- steen, werd beklaagd, dat hij op 7 Maart 1922 te St. Jansteen 1°. opzettelijk en wederrech- telijk een ruit, toebehoorende aan E. de Vos, met een steen heeft ingegooid, en dat hij P. Saman heeft mishandeld, door hem geweld- dadig met een mes in zijn hals, op zijn rech- terhand en in zijn rechterbovendijbeen te snij- den of te steken, waardoor hij bloedend werd verwond. Deze zaak werd uitgesteld tot 11 April a.s. C. L. E., oud 32 j., werkman; D. F., oud 19 j., metselaar, beiden wonende te Hulst, wer den beklaagd, dat zij in het laatst van JanUari 1922 te Hulst een haan, toebehoorende aan P. Jansen, hebben weggenomen. Eisch ieder f 20 of 20 dagen hechtenis. G. N., oud 29 j., landarbeider te Sas van Gent, werd ten laste gelegd, dat hij op 19 Febr. 1922 te Westdorpe opzettelijk H. Scheir, jachtopziener en onbezoldigd rijksveldwach- ter, die hem aanhield heeft beleedigd. Eisch 15 of 15 dagen hechtenis. F. G. de B., oud 48 j., paardenkoopman te Goes, werd ten laste gelegd, dat hij in den 1°°P 1921 te Zaamslag opzettelijk A. j>an Fraaijenhove heeft beleedigd. Eisch 10 of 10 dagen hechtenis. H. R. A. de M., oud 32 j., expediteur te Ter Neuzen werd in hooger beroep beklaagd, dat hij op 13 Juni 1921 's nachts, stuwadoorsar- beid heeft laten verrichten zonder vergun ning. Door den kantonrechter te Ter Neuzen was hij daarvoor van alle rechtsvervolging ont- slagen. De ambtenaar van het O. M. was daartegen in hooger beroep gekomen. De eisch luidde thans bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. H. W. R. K., oud 48 j., stuwadoorsonder- nemer te Ter Neuzen, werd in hooger beroep ten laste gelegd, dat hij op 20 en 21 Juni 1921 te Per Neuzen door een ploeg werklieden arbeid heeft laten verrichten langer dan 12 uren zonder daartoe vergunning te hebben. Bij vonnis van den kantonrechter was be- klaagde daarvoor van alle rechtsvervolging ontslagen. De ambtenaar van het O. M. was daartegen in hooger beroep gekomen. De eisch was thans bevestiging van het vonnis van den kantonrecher. Nog werd behandeld de zaak tegen J. F. C., huisvrouw van J. C. B„ wonende te Mid delburg, gedetineerd. die beklaagd werd, dat zij te Middelburg haar dochtertje M. C. Stout- jesdijk, opzettelijk zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht door haar sedert 1918 op verschillende tijdstippen herhaalde malen met een stuk hout te slaan, aan de haren te trekken, te krabben, te knijpen, bij de keel te pakken! bijna te worgen, met een gloeiende pook te branden, met een poot van een stoel te slaan, te steken of te snijden, zoodat het kind on- geveer 45 litteekens vertoonde; haar nage- noeg zonder deksel te doen slapen op de vloer van een keuken, bijna zonder kleeren te laten, geheel zonder kousen, niet voldoende eten te geven, waardoor het kind, ofschoon 13 jaar oud, slechts 27 K.G. woog. Mr. Adriaanse verdedigde de beklaagde. Wegens afwezigheid door ziekte van een be klaagde werd de behandeling geschorst tot 5 Mei a.s. Een 14tal getuigen werden gehoord, waar onder de doktoren Schoute en Knapaert, wel ke beiden zeer bezwarende verklaringe'n af- legden. Een voile zaal getuigde van veel belang- stelling. EINDELIJK. De Rotterdamsche politie heeft een ouden bekende aangehouden, die ze ze- ker al wel honderd malen geaitvsteerd heeft zonder ooit zooveel bewijSs tegen hem te krijgen, dat ze hem in arrest kon doen stellen of doen veroordeelen. Thans echter zijn er zooveel laanwij'zingen te gen den man, dat hij overgebracht is naar het Huis van Bewaring. De arrestant is een berucht befoover, gehuwd met een prostitu'ee die zelf van beroovingen leeft. Hij heeft er een flap per", een beroovingshol, op na gehouden in de Wijnstraat, Vischsteeg en op den Visschersdijk. In dat laatste "pand werd nog maar kort geleden een „ouitenman" 1200 gulden lichter gemaakt. Zondagavond was de man met een vriend op stap gegaan en lichtelijk aan- gescnoten, verzeild in een cafe aan het Steiger. Hier ontstond ruzie met den ca- fehouder, die het tweetal niet wilde tap- pen. De waard kwam van achter zijn buffet en smeet met behulp der andere bezoekers, de lastige vrienden de straat op. Ze werden op de straat, waar ze met bebloede koppen terecht kwamen, opge- vangen door de politie, die hen naar het bureau Groote Pauwensteeg transportepr- de. Aan dit bureau deed de cafehouder aangifte van de vermissing van zijn gou- den horloge met ketting, dat hem in de worsteling ontrukt was Dit horloge werd onder de bank gevonden waarop de ar- restanten plaats hadden genomen. Er zijn bovendien nog verschillende aanwijzingen, waaruit de zakkenrollerij blijkt. DE LAGE LUCHTVRACHT. Zooals gemeld, zal de K.L.M. haar dienst op Londen 18 April hervatten, voorloopig met een eemnaal daagschen dienst in el- ke richting. De tarieven zijn daarbij zeer verlaagd en het is belaqgwekkend te zien hoezeerv in het korte bestaan van het han- delsluchtverkeer, de prijzen van het lucht- verkeer zijn gedaald. In 1920 vloog men naar Engeland voor 150 gld. enkele reis. begin 1Q21 was het nog 125 gld. doch daalde weldra tot 100 gld. Nu kost een enkele reis naar Londen 75 gld. In twee jaar tijds is het tarief dus tot de helft gedaald. Hetzelfde doet zich voor bij de tarie ven voor het goederenvervoer. In 1920 kostte 1 K.G. per vliegtuig naar Londen gebracht 2.50 gld. en bij contracten voor grootere hoeveelheden kon de verminde- ring tot 1.50 gld. worden toegestaan. in 1921 was het maximum per K.G. nog 1.50 gld. en het minimum 1 gld. Thans in 1922 kost alleen het eerste K.G. nog maar 1.50 gld. de volgende 1 gld. en bij eenigs- zins groote hoeveelheden 0.80 gld. De Engelsche, Fransche en Duitsche maatschappijen zijn in haar prijsdaling nog verder gegaan. In Duitschland kost een luchtreis niet meer dit jaar dan een reis over denzelfden afstand per eerste klasse D-trein. De passage Londen—Parijs per vliegtuig kost 5 p.st., dit is een weinig meer dan de reis per trein en boot. Wje trouwens eens alles bijeenlegde, wat hij op een reis per trein en boot aan verfe- ring, fooien enz.„ buiten zijn passage uit geeft zou tot de ontdekking komen, dat alles bij elkaar heel dicht de 75 gld. na- derde, welke thans voor een reis Amster dam of Rotterdam naar Londen wordt ge- vraagd. NA DE REDDING OVERLEDEN. Bij Goutum (Fr.) geraakten twee 14- jarige jongetjes al spelende te water; ze werden beiden gered, doch het zoontje van J. v. d. Kooi, is kort daarop overleden. EEN KERK AFGEBRAND. De vorige week is tijdens een politieke veigadering, de GereformeelrlJe Kerk te Driesum afgebrand. De pastorie bleef be- houdcn. Oorzaak is een schoorsteenbrand- je. De kerk is \erzekerd bij de Gronin- ger Brandwaarborg-Maatschappij. Persoon- lijke ongelukken kwamen niet voor. BEROOVINGEN TE AMSTERDAM. Niet minder dan 5 personen hebben 2ich de vorige week te Amsterdam in verdachte huizen laten berooven. In het perceel Oudezijds Achterburijwal 5 kostte deze be- rooving den gelukkigen bezoeker 5000 m. en 10 gulden; een paar huizen verderop nummer 25, miste het slachtoffer 200 gul den. In perceel St. Olofssteeg 5 kwam de gast er met een verhes van 5000 mark af en in hetzelfde slob op nummer 9, twee hoog, werd het slachtoffer eveneens 5000 mark armer. Tenslotte heeft iemand aan gifte gedaan dat hij beroofd is van 2000 mark en 105 francs. de gelden waren er uit verdwenen. Eeu der beroofden ontdekte pas de vermissing van zijn portefeuille, toen deze hem door den vinder werd thuisbezorgd. De zakkenrollers hebben nog op andere plaatsen geopereerd. Op den Amstelveen- schenweg ontstalen zij een dame een por- temonnaie met 85 gld., op een tram van lijn 4, rolden zij een heer een gouden hor loge met ketting. EEN WONDERDOKTER? Gaat men af op de uitvoerige mededee- lingen, die Engelsche bladen doen over de genezingkunst van den heer Goue uit Nan cy, dan staat deze in het middenpunt van L-onden's belangstelling. Zijn methode is die der auto-suggestie. Hij verklaart natuurlijk, niet in staat te zijn iemand met een gebro- ken been weer op de been te helpen; doch iemand, die sinds jaren soms al lijdt onder de onmogelijkheid om een oog of een ander orgaan of lichaamsdeel te gebruiken, kan j hij het gebruik daarvan terug doen krijgen j door hem te laten gelooven, dat dit mogelijk is. Zoo moet hij blinden en dooven hebben genezen en kreupelen weer tot loopen heb ben gebracht. POSTZEGELS VAN 22500 ROEBEL. We meldden reeds, dat in Sovjet-Rusland opdrukken waren verschenen van 5000 roe- bel. In het geheel we meldden er dade- lijk na de verschijning een drietal van verschenen 8 opdrukzegels, n.l. een opdruk rood van 5000 roebel op 1 roebel (oranje), op 2 roebel (bruin), op 5 roebel (blauw) en op 20 roebel (blauw); verder dezelfde woorden met zwarten opdruk. Verder ver schenen twee zegels van 10.000 roebel (op druk zwart en rood) op 40 roebel; twee on- getande nieuwe zegels elk van 7500 roebel met den bolsjewistischen hamer en sikkel en een zegel van 22.500 roebel, waarop een vuist, een hamer omklemmend, is afgebeeki. 1NGEZONDEN MEDEPEELINGEN. URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan i zoowel de oorzaak als het gevolg- zijn van nierzwakite. Zware, moeilijk verteerbara spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige ge- woonten leiden tot de vorming van een du»- danige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspan- ning om het uit hiet bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken da taak der nieren en voorkomen, dat niet-gefil- treerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maatregelen kunnen wor den aangevul door tijdige versterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pilien, Dit speciale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoe- ning en verchijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. f oster's Rugpijn Nieren Pilien werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en gene- zend, wordt dit niergeneesmiddel alom aan- bevolen als gevolg van de uitmuntende resul- taten, die rnen ermede behaalde. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. van OverbeekeLeunis, a 1,75 aer doos. 32 EEN AFSCHUWELIJKE ROOFM(X)RD. Uit Miinchen wordt gemeld: Op een in het bosch gelegen boeren- hoeve in Boven-Beieren heeft een zesvou- dige roofmoord plaats gehad. Men vond daar twee 70-jarige boeren, de eigenares der hoeve, haar 8-jarig dochtertje en een 3-jarig jongetje, zoomede een onbekende bezoekei dood. De lijken lagen er met stukgeslagen schedels, deels in de woon- kamer, deels in den stal en ook in de schuur. Het schijnt, dat er slechts baar geld is gestolen. ZAKKENROLLERS IN ACT1E. Dezer dagen waren de zakkenrollers in actie bij de vestiaire van het /Grand-The atre" te Amsterdam, waar na afloop dei voorstelling weer het gebruikelijke ge- drang was. De zakkenrollers ontstalen in dit gedrang ami drit bezoekers, hun portefeuilles. De portefeuilles werden Zondagochtend in den tuin van het „Paleis voor Volksvlijt" teiuggevonden. De papieren, portretten en andere paperassen waren er nog in, maar Rotterdam, 10 April 1922. VEEMARKT. Aangevoerd werden 425 vette runderen, 395 vette- en graskalveren, 282 schapen en lammeren en 1318 varkene. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,35 tot 1,40 2e kw. /1,25 tot y 1,15 3e kw. 1,05 tot /0,95 Ossen le kw. 1,30 tot 1,35 2e kw. 1,20 tot 1,103e kw. 1,— tot 0,90 Kalveren le kw. 1,85 tot /2,05 2e kw. 1,65 tot 1,45; 3e kw. 1,25 tot 1,05Schapen le kw. 0,70 tot 0,80 2e kw. 0,60 tot 0,50 3e kw. 0,40 tot Lammeren 0,80 tot 0,95 Varkens le kw. 0,82 tot 0,86 2e kw. 0,80 tot /0,76; 3e kw. 0,72 tot 0,66 export /0,82 tot 0,88 alles per K.G. Vet vee met redelijken handel in eerste kwaliteiten; mindere soorten matig gevraagd. Schapen en lammeren met tragen handel. Varkens meest redelflken omzet tot iets hoogere prjjzen. F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 20,tot 21, Bruin Mosterdzaad 30,tot 32,— Geel Mosterdzaad 28,tot f 30, Karwjjzaad 41,tot 42,Kanarie- zaad 18,tot 19,Buitenlandsch boekweit 17,per 100 K.G. VLAS. Aangevoerd: Blauw 17800 K.G. 1,20 tot /1.50, Groningsch 16000 K.G. y 1,10 tot 1,50, Hollandsch Geel 5350 K.G. 1,— tot 1,25, Wit 14150 K.G. /1,20 ot 1,50, Dauwroot 5150 K.G. 1,10 ot 1,30; alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers 7,tot 8, Blauwe Eigenheimers tot f Poters 6,50 tot 7,50; Spuische Eigen. heimers 8,—, tot 9,-Zeeuwsche Blauwe 10,— tot 11,75 Zeenwsche Bonte 10,— tot 11,75; Red Star 9,75 tot f 10,25 Braro's 10,tot 11,25; Malta 12 tot 16 cts. per K.G. EIEREN. Zeeuwsche en Orermaassche dooreen f 6,50 tot f 8,per 100 staks. SCHEEPVAARTBEWEGING 7 April. Zweed. ss.. Uranus, 2732 M3.. steenen, van Lysekill voor Gent. -Lug. s.s. Riding, 3642 M3., kolen, van New- Castle voor Gent. Fransch s.s. Saint Marc, 6365 M3., ledig, van St. Nazaire voor Gent. Nederl. s.s Eolmina, 3293 M3„ kolen, van Dunston voor Sluiskil. Eng. s.s. Naworth, 1782 M3., pijpaarde, van Foweij voor Ter Neuzen. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Hibemia, 735 M3„ ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Girasol, 1703 M3., kolen, van Gent naar Havre. Duitsch s.s. Simson, 604 M3., ledig, van Gent naar Amsterdam. Duitsch zeel. Presse, 1131 M3„ ledig, van Gent naar Amsterdam. 8 April. Deensch s.s. Laura Maersk, 4051 M3., vlas, van Reval voor Gent. Grieksch s.s. Spyridon, 10040 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Ballybrack, 856 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Vlissingen. Fransch s.s. Rhuys, 8265 M3., ledig, van Sas van Gent naar New-Castle. Fransch s.s. Ouvrier, 3013 M3., kolen, van Gent naar St. Malo. Noorsch s.s. Solver, 5515 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Nederl. s.s. Folmina, 3293 M3„ ledig, van Sluiskil naar Dunston. Eng. s.s. Abaris, 8184 M3., ledig, van Bor deaux voor Gent. Eng. Harelda, 3645 MS., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3„ stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Ned. s.s. Loosdrecht, 4261 M3., kolen, van Gent naar Rouaan. Fransch s.s. Colmar, 5814 M3., kolen, van Gent naar Cherbourg. Deensch. s.s. Lidsue. 532 M3., aardappels van Kallundsborg voor Gent. 9 April. Eng. s.s. Waterwitch, 586 M3., pijpaarde, van Foweij voor Gent. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Solo, 3495 M3., kolen, van New- Castle voor Gent. Eng. s.s. Ousel, 4355 M3., stukgoed, van Glasgow voor Gent. Eng. s.s. Middleham Castle, 12831 M3.r gemengd, van Galveston voor Gent. Eng. s.s. Riding. 3642 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Nederl. s.s. Schieland, 6372 M3., kolen, van New-Castle voor Sluiskil. Van 7 tot 9 April zijn iangs de Midden^ a1 hier 66 binnenvaartuigen op- en 63 afge- schut; langs de. Westsluis 6 op- en 15 afge- schut. Zeer bewogen door de vele belangstelling en attention bij de herdenking van de 80ste geboorte- dag van onze Moeder ondervonden, be- tuigen ondergeteekenden hun welge- nteenden dank. I D. ELVE. Utrecht. H. ELVE. M. G. ELVE. Ter F. ROUW. Neuzen. J. ELVE en Kinderen. Zaamslag. j. ElVE. van Aandeethouders der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramueg Maatschap. pij, te houden op des namiddags te 2 uur, in het Hotel „des Pays Bas" te Ter Neuzen. De punten van behandeling liggen van af 14 dezer ter visie ten kantore van de Maatschappij te Axel. Aandeelhouders die de vergadering wenschen bij te wonen, worden er aan herinnerd, dat zij hunne aandeelen ten minste 5 dagen v66r de vergadering moe,ten deponeeren ten kantore der Maatschappij te Axel. Ter Neuzen, 10 April 1922. De Raad van Commissarissen, Mr. M. LIPPENS, Voorzitter. Mr. P. DIELEMAN, Secretaris. Groote Markt C 6 en 7, Middelburg, Magazljnen en Kantoren zijn wegens Israelitische Feest- dagen GESLOTEN op Don derdag en Vrlldag 13 en 14 April en WoensdagenDon- derdag is en 19 April. Tramha lten. Dengenen die bij voornoemenden bond bieten wenschen op te geven, kunnen dit doen tot Woensdag- a vond 6 ure. Hetaantalgemrten bieten zal Woensdagavond om 7 ure bij Mej. de Wed. J. Platteeuw bij inschrljving te koop worden aangeooden. Opgave bij £6n der ondergeteekenden A. HAAK j P. J. DIELEMAN Zaamslag. C. A DEES I GEYRAAGI): voor Boomkweekerij en Groenteteelt en Bloemmlsterij. Vakkennis geen vereisch- te. Benoodigd Kapitaal 4000 Gld. Brieven onder No. 433 Bureau van dit blad. zal van a.s. Vrijdag, Zaterdag en Zondag, niet te consulteeren zijn. TER NEUZEN. Vergadering van Aandeel houders van bovengenoemde Vennoot- schap op Donderdag 27 April 1922, des namiddags ten 2 ure, in het H6tel Centraal te Ter Neuzen, Punten van behandeling liggen ter inzage ten kantore der Vennooischap. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 16 der Statuten. Volmachten en aandeelen 3 dagen te voren te depo neeren ten kantore der Vennootschap, welke bepaling zal gehandhaafd worden. De Directeur, G. F. P. v. p PE1JL. Voortaan zal er elke Vrijdag, vanaf 2 uur s'nam. tot lO uur'savonds, gelegenheid gegeven worden voor in „Sluiskilsch Koffiehuis", bij J. A. Konings. Aanbevelend, G. C. DE R1JKE. is Woensdag 12 April 11, 12 en 13 A contant, bij K. FONTEIJN, Brouwerijstraat 11. Ter Neuzen. V |gb'' on regelmai igen - sloelgang, gal en slijtn, Beslagen tongGele qelaab- kleur Gebruik hierlegen Zuiveren het bloed. Per doos SOri Kweekschool voor Kantoorpersoneel. TER NEUZEN: Lange Kerkstr. 48. GOES. Oostsingel 20/22. Telef. 222. Type- Copleer- inrichting VLISSINGEN. Bellamypark 14b.' De nieuwe cursussen in: STENOGRAFIE, A. B. of C. (Systeem I. Pitman) en MACHINESCHRIJVEN (Foi.mer's tienvingersysteem) zullen dd. 22 April a. s. te Ter Neuzen weder een aanvang nemen, en zal Zaterdag IS April a. s. ten huize van den heer PLANSOEN, Lange Kerkstr. 48, de gelegenheid worden opengesteld zich voor boven genoemde cursussen aan te melden, vanaf 12 tot 6 uur. Inllchtingen worden vanaf heden schriftelijk verstrekt. De Directrice IV. CRUCQ, GOES. Oostsingel 20/22. A anbevelend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3