m m i ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7283. Woensdag 5 April 1922. 70e Jaargaug. HINOERWET. DB AN KW ET. Bekendmaking. DIEMSTPLICHT. KEUR1KG Fjnj X L L E T 0 N. HINNf NLAND. De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 3) „Dat allegaartje daar," bromde een be- t.er" ;.|gel"eraai altijd tegen zijn vrienden, Senior UniteT "aar de Kapitein Quyse zou zeker niet onder En znSab je'. ®erekend willen worden. HoK c? 8-! h'J ^aar °P de stoep van zijn te hehh scheen hlf er alle recht toe te hebben om op een hoogeren titel aan spraafc te maken. Lang, sl;u,k en onberis-" pehjk gekleed, het toonbeeld van een oe- pensioneerd officier! Hij was glad ee- schoren, had een besiisten mond heldere 00gen en een gebruinde gelaatskleur, niets was er in zijn verschijning noch in zijn optreden dat zou kunnen verklaren, waar- om hij behoorde tot het samenraapsel waarvoor, mettegenstaande hun schitteren- de verbhjfplaats, zoovelen den neus op- haalden. Zoo er al een reden was waar- om deze militair lid was van de Colossus- Lj" i11ft tnt;er in dienst was, op een leettijd dat anderen verlangend uitzagen naai een commando over hun regiment dun verborg hij deze reden meesterlijk. et huis van Lady Uvedale, waarheen de taxi den kapitein had gebracht, was een van de mooiste in Grosvenor Square. Sir Joseph, haar.overleden echtgenoot, had geen kosten gespaard bij de inrichting- en omdat hij een verstandig mensch was, had hij niet alleen op zijn eigen smaak ver- trouwd, toen hij liet huis, dat hij aan zijn dochter mt zijn eerste huwelijk wilde ver- maken, m orde liet brengen. Hij bad den ra-v iiigev, omen van deskundigen op elk gebied, die zich weer met elkaar hadden verstaan, en zoo een verrukkeiijk geheel te voorschijn hadden gebracht; en de grootste aantrekkelijkheid was de eenvoud van de inrichting. Overdreven luxe was zorgvul- dig vermeden; de inrichting leek niet duur maar was in haar smaakvollen eenvoud juist bu:tengewoon kostbaar. Maar juist hier- door ondersche;dde het zich van de huizen van rijk geworden kruideniers en anderen Maar Sir Joseph had zich zorgvuldig ge houden buiten de geldmagnaten,' wier ideaal liet is om een smakelooze weelde ten toon te spreiden. Ee« grappenmaker had eens beweerd, dat de oude Joe Uvedale een gentleman was geweest, voordat hii een parvenu werd. Toen kapitein Guyse in het salon werd gelaten, zag hij onmiddellijk;, dat hij op den misten tiid kwam. Hii slaakte een zucht van verlichting, toen hij zag, da® de vervelende plichtplegingen van een ont- vangdag voor de gastvrouw nagenoeg wa re" afgeloopen. Lady Uvedale nam^ juist een hartelijl; en Tuid afscheid van een dame met een vlasharige pruik en een zeer mocjieus gekleed heertje. Bij het raam zaten twee meisjes te praten; overi- gens w'as het terrein vrij. De gastvrouw belde om den knecht en keerde zich toen tot den nieuwen bezoe- I fell met ee" lieVe"' vertrouwelijken glim- ,vDat is nu eens lief van u, kapitein Guyse," riep ze uit, terwijl ze hem nauw- (ettender aankeek dan strikt noodzakelijk was, maar op zijn streng gelaat viel niets te lezen. „Ik wist a] niet, waar u toch meet en was benieuwd, of u vergeten wasy welk vonnis mij boven het hoofd hangt." Guyse lachte even, maar zijn oogen sche- nen veel te zeggen. „Dat klinkt al heel theatraal, mevrouwlief," zeide hij. „Ik ben wel wat onbeleefd geweest, maar ik heb net ook zoo druk gehad." Hij keek de fraai-gemeubelde kamer eens rond en ging verder: ,-,U moet niet denken, dat ik niet met u meevoel. Ik begrijp volkomen, wat net voor u moet zijn o-m dit -alles te verlaten, nadat u er zoo lang geregeerd debt, maar toen ik u een redmiddel aan de hand deed, zeide u„ nogal kortaf, dat ik wartaal uitsloeg." Lady Uvedale keek eens naar de beide meisjes bij het raam. Ze konden niets hoo- ren en bovendien waren ze verdiepi in haar eigen gesprek. jjLaten we hier gaan zitten," zeide ze „Ik wordt wanhopig, nu het oogenblik na- clert. Ik wilde u niet beleedigen, maar er zijn redenen, waarom het gevaarlijk waarom ik niet kan..../.." Guyse, die naast haar was gaan zitten viel haar onmiddellijk in de rede. Maar u hoeft zelf niets te doen," zeide hij. ^Laten wij nu alles eens rustig samen bepraten en den toestand goed onder de oogen zien. Volgens de bepalingen in het testament van Sir Joseph hebt u het voile genot van zijn inkomen gehad en het ge bruik van dit huis, gedurende de minder- jarigheid van uw stiefdochter, maar bij haar meerderjarigheid moet u van alles afstand doen, en krijgt een toelage DE VLEESCHKEURINGSWET. De memorie van antwoord aan de Twee- de Kamer is verschenen op het voorloop.ig verslag betreffende het wetsontwerp tot wijziging van de Vleeschkeuringswet. Dat de indiening van dit ontwerp een emstige verzwakking van de wet zou zijn. kunnen de Ministers allerminst toegeven. De bedoeling toch is vrij te laten van over- heidsbemoeii'ngen die persoonlijke hande- lingen, die voor de volksgezondheid zonder gevaar zijn. Maar dit bestek laat niet toe gevolg te geven aan den wensch van zeer vele andere leden, die een algemeene vrij- stelling van de huisslachtingen begeeren, onder voorbehoud, dat voor bepaalde stre- ken de vrijstelling zou kunnen worden op- geheven. Werd Vrijstelling regel van de wet, dan zou opheffing daarvan een zeer nadrukkelijk uitzonderingskarakter hebben. Voor de streek, die zij zou treffen, zou zij min of meer brandmerkend zijn en zoo- lang met zeer ernstige feiten voorkwamen zouden telkens protesten niet uitblijven. De Ministers kunnen zich zeer goed ver klaren, dat het pgtteland hier en daar meer verlangt dan het ontwerp Siedt. Reden om dat te geven, is er niet, wanneer dat meer- dere de belangen der volksgezondheid in gevaar zou brengen, maar er is evenmin reden voor het platteland "net uiterste te blijven begeeren en af te wijzen een rede- duizend pond per jaar. En dat grooto teit staat te gebeuren aan het eind van dit jaar, nietwaar?" „Den tweeden December wordt ze een I en twintig." Juist. Maar zoolang die gewichtige ge- f beurtenis nog niet heeft plaats gehad mag ik toch veronderstelien, dat u de' vnje beschikking heeft over het fortuin van uw echtgenoot. Nietwaar, dat is toch juist. Djat dacht ik wel; maar als ik u wil helpen, moet ik zeker van mij lijke tegemoetkoming, die rekening houdt met de belangen der volksgezondheid. Wanneer op ruime schaal van de vrij stelling wordt misoruik gemaakt en met name vleesch van ziek vee met behulp van de vrijstelling der huisslachtingen in con- sumptie wordt gebracht en wanneer die rnisbruiKen niet met Ttracht worden tegen- gegaan door het gemeentebestuur, dan zal de vrijstelling moe'ten worden .ingetrokken. Gevaar voor misoruik van stempels be- staat natuurlijk steeds. Worden huisslachtingen vrijgelaten dan Kunnen geen maatregeien worden geno- lricn tegen wreedheid oij het siachten. De gemeenten behoeven geen kosten uit de belastingpenningeii te befalen; de kos ten kunnen geheel worden gedekt door een keurloon. Dc wet kost dus aan de gemeen ten niets. Tegen de regeling van een gedwongen samenwerking worden bezwaren aange- vcerd, die naar de meening van de Minis ters niet gegrond zijn. De regeering ziet er bij nadere overwe- ging geen bezwaar in het verboden ver- voer te stempelen tot overtreding. Het yoorontwerp wordt daarom dienovereen- komstig gewijzigd. Voor het geval van recidive wordt evenwel in verband met gevaar, dat uit de overtreding dreigt, ver- zwaring van straf voorgesteld. NEDERLAND EN BELGIE. De te Brussel verschijnende „Standaard" meldde dezer dagen, dat de Belgische af- gevaardigde Segers bij de behandeiing in de afdeeiingen van het voorstel der soci- a'isten tot Deperking van den djiensttijd zou hebben verklaard: „Twee landen zijn voor ons gevaarlijk, Nederland en Duitsch- land." De heer Segers spreekt thans nadruk kelijk tegen, ooit iets dergelijks te hebben gezegd. Hij heeft slechts gewezen op het gevaar, dal z.i. van Duitscnen kant dreigt en daarop de hoop uitgesproken, dat een- inaal tusschen Belgie en Nederland een overeenkomst zal worden gesloten om de oostelijke grens te beveiligen. CENTRAAL COMITE DER A. R. PARTI j". Tot leden van het centraal comite der A. R. partij zijn gekozen de heeren H. Coliin met 9057, L. F. Dujmiaer van Twist met 8991, H. Bijleveld Jr. met 8685, j. j. Croles met 8491, A. A. de Veer met 8436 en P. S. Gerbrandy met 7613 stemmen. Tot leden-plaatsvervangers zijn gekozen de heeren J. Schouten met 1364, S. de Vries Cz. met 1308, C. W. J. van Lummel met 1017, H. Dienier met 992, G. van Baren met 817 en A. Zijlstra met 726 stemmen. DE GRIEP IN 1922. Het „Ned. Tijdschrift voorGeneeskunde" bevat de mededeelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek aangaande de griep-epidemie in de maand Januari van dit jaar. Wij ontleenen er een en ander aan-. De sterfte in Januari is over het geheele land belangrijk toegenomen, het aantal stert- gevallen bedroeg voor ons geheele land in Januari 1921 slechts 6708, in Januari 1922 12.581 of bijna het dubbele. Het sterftecijfer. per 1000 inwoners en per jaar, heeft dan wok in Januari 1922 bedragen 21.23 tegen 11.50 in Januari van het vorige jaar. De verdee- ling van de sterfgevallen over de leeftijds- klassen leert, dat de leeftijden boven het SOste jaar een zeer belangrijke vermeerde- ring aanwijzen. In de groep van 50 tot 79 jaar klom het aanta! sterfgevallen van 2695 tot 5630, in die van 80 jaar en ouder van 861 tot 1863. In die grootere sterfte had ae influenza, in tegenstelling met December, een zeei groot aandeel; tegenover 64 geval len in Januari 1921 en 122 gevallen in De cember 1921, staan nu in Januari 1922 niet minder dan 16.7 gevallen van influenza als doodsoorzaak. Ook organische hartgebreken vertoonden tig, als er veel op hejt spel staat en ver- trouwt u nu maar op-mij, er zal heusch geen nangheid uit voortkomen. Zooals ik u reeds zeide, ik geef u alleen maar raad, die mits hij stipt wordt oo- gevolgd u niet den minsten last zal b'e- zorgen." Er heerschte nu een oogenblik stilte, die alleen maar werd verbroken door het ge- babbel van de meisjes in de vensterbank. De man en de vrouw op de sofa keken wu neipen, moet ik zeker van mijn zaak elkaar aan- hii r,oZ T 7.^ zijn. Nu, Lady Uvedale, dan eindigl dit de hmS ',LJ g afw,achtend' Z,J ,n alles in een eenvoudige weddenschap. Wilt u met mij om veertig duizend pond wed- den, dat u ten slotte niet de eenige zult Door creen - a zijn die voordeel trekt van dat dwaze Orvc h,aarVern,ed kaP,te,n ,kWat is uw raad," bracht ze eindelifk nauw hoorbaar uit. testament? Met andere woorden, wilt u mng aeea nu had aldor bB,W«- i verstaanbaa, voor deEene, die van waardige positie komt?' vWil dat zeggen, dat ik u veertigduizend pond, dat is mijn inkomen van twee jaar, moet uitbetalen voor.... voor..,." En kapitein Guyse maakte den zin voor haar af. „Voor mijn raad, mevrouw," zei- de hij. „Voor een onschuldigen raad, die van de daken verkondigd mag worden. Ik zal met verder gaan, dan u wenschf, alleen houd ik mijn meening vol. Dat is alles." En de kapitein kruiste zijn beenen over elkaar en leunde achterover in zijn stoel alsof het gesprek hem verveelde. „Maar, als u dat geld wilt krijgen, dan... dan moet Clarice voor dien datum.../' „Kom mevrouwtje," ging Guyse kalm voort. „Verdiept u zich nu niet in onaan- gename bijzonderheden. Ik wil u liever alle akeligheid besparen en al de moeilijkheden die tusschen u en uw doel staan, uit den weg ruimen. Ik ben heusch heel voorzich- Guyse hoeveel genoegen hem zijn overwin- mng deed. Hij had aldoor half-luid gespro- met hem sprak, maar nu dempte hij' zijn stem nog meer. <,Hebt u niet gemerkt, dat freule Uve- cislt niet hcclcnicial in ordc schijnt tc zijn na haar Australische reis?" vroeg hij „Er is niets ernstigs, maar ze voelt zich wat lusteloos, wat moe?" wZeker, uat heb ik ook gemerkt," zeide Lady Uvedale gretig. JHeeft ze ook geklaagd over het een of ander? Niet? Nu, luister nu naar mijn raad en u zult u wel verlicht voelen, als u ziet dat hij volkomen strookt' met uw phchten van voogdes. Zeg haar, dat u zich ongerust maakt over haar gezondheid en gtaat u er op, dat zij1 naar een specia- nm g^ai' Vincent Carnac, Harley street 101, dat is de man; dien moet u raadple- gen. Denkt u daarom! Qeen andere dok- ter is in staat om dit geval met goed ge volg te behandelen." (Wordt vervolgd). TER ENSCHE Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN rriaben bekend, dat het verzoek van PIETER MARI- NUS MAAT te Ter Neuzen, om in zijne bestaande bakkerij, kadastraal bekend in sectie L, no. 401 een electromotor te mogen plaatsen en in werking brengen door hen is INGEWII.LIGD. Ter Neuzen, 3 April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HU1ZINGA. De'Secretaris. B. I. ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 37, in verband met ar- tikel 12, le lid der Drankwet, ter openbare kennis. dat bij hen is ingekomen een verzoebschrift om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank van C. L. DE PAUW, te Ter Neuzen, voor het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie L, no. 1992, gelegen aan de Burgemeester Geillstraat en de Walstraat. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof, schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, 5 April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. GEELHOEDT, Lo. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat het door den Directeur der Directe Belastingen enz. teBreda den 30 Maart 1922 invorderbaar verklaarde kohieren van de Personeelebelasting dezer gemeente over het jaar 1921, No. 24 en 25 op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te vol- doen. Ter Neuzen, den 5 April 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. VOOR DEN toe.stand van den te keuren persoon het onder- zoek niet gedoogt. De uitspraken van den keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Wie voor Aen keuringsraad moeten verschijnen. In het algemeen is ieder, die voor den dienst - plieht is ingescheven, verplicht op de hierboven aangegeven plaats en tijd voor den keurings raad te verschijnen. Hij kan echter aan den Vcorzitter van den keuringsraad het verzoek j doen om het onderzoek bij een anderen keu ringsraad te ondergaan. Dit verzoek kan on- gezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzon- den worden, Desgewenscht kan hij het ver zoekschrift ook indienen bij den burgemeester, die alsdan zorgt voor de verzending. Op den ingeschrevene, die tijdelijk ongeschikt wordt verklaard, rust de verplichting om voor den keuringsraad te verschijnen nogmaals in het jaar, volgende op dat, waarin de th'deliike ongeschiktverklaring plaats had. Hij, die voor den keuringsraad verschijnt, is verplicht zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een ge- neeskundig onderzoek te onderwerpen. Het staat den ingeschrevene vrij, bij de kev- ring een geneeskundige verklaring omtrent de lichaamsgesteldheid over te leggen, opdat de keurende geneesheeren daarmede rekening kun- nen houden. Wie niet voor den keuringsraad behoeven te verschijnen. Voor den keuringsraad behoeven niet te ver schijnen de ingeschrevenen a. Aie zijn opgenomen in een krankzinni-, gen-, idioten-, doofstomnien- of blindengesticht Voor deze ingeschrevenen wordt door de be- stuurders der gestichten een geneeskundige verklaring ingezonden. b. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als on- der a bedoeld; De hier bedoelde personen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. Het on derzoek geschiedt door twee door den Voorzit- ter van den keuringsraad aan te wijzen genees- kundigen. c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe - Aingsgesticht, een tuchtschool, een gevan- genis of een rijkswerkinrichting; Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepalingen, als voor de categorie, onder b vermeld. d. Aie hun beroep maken van de buitenland- sche zeevaart of van de zeevisscherij buv- tenslands; De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de KEURINGSRAAD ,oor de inge schrevenen voor den dienstplicht, lichting 1923, dezer gemeente zitting zal houden te Ter Neu zen in het stadhuis op Maandag, Dinsdag en Woensdag, 8-, 9- en 10 Mei 1922, des voor- rrdcldags te 9,30 uur, en des namiddags te 1 30 en 4 uur. Taak van Aan keuringsraad. Behalve in de na te noemen uitzonderings- gevallen geschieden voor den keuringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschiktheid voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden geacht; 1. zij, die kleiner zijn dan 1,55 M.; 2. zij, die lijden aan of behept zijn met ziek- ten of gebreken, vermeld in een bij Koninklijk besluit vastgesteld keuringsreglement. Zij, die bij de eerste maal, <lat omtrent hun geschiktheid uitspraak wordt gedaan, verkee- ren in een der owder 1 en 2 bedoelde gevallen, worden geacht slechts tijdelijk ongeschikt te zijn, mdien onderscheidenlijk: a. de lengte meer dan 1.50 M. bedraagt; ,b- aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaar zal hebben opge- houden te bestaan. In alle andere gevallen worden de onder 1 en 2 bedoelde personen geacht voorgoed onge schikt te zyn. Zij, die op grond van hun lichaamslengte voorgoed ongeschikt moeten worden verklaard, behoeven geen onderzoek ter zake van ziekten of gebreken te ondergaan. Het onderzoek blijft geheel of ten deele aeh- terwege, voor zoover blijkt, dat de gezondheids- Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich voor den keuringsraad aan net onderzoek onderwerpen, voor zoover zij geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om voor 16 Maart een dergelijk onderzoek te ondergaan vanwege den Plaatselijke- of Gar- nizoenscommandant in een gamizoen of den Commandant der afdeeling Mariniers te Rot terdam. e. die langer Aan een maand in het buiten- land verblijven; Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den keurings raad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kun nen bovendien op de hiervoor aangegeven wijze met een eigenhandig g-eteekend verzoekschrift vragen om het onderzoek voor een anderen keuringsraad te ondergaan. V oorts kunnen deze ingeschrevenen zoo zij met voor een keuringsraad verschijnen. bij den keuringsraad voor de sluiting zijner zitting in- zenden een na 1 Maart afgegeven vferklarin" waaruit blijkt: dat de ingeschrevene met geslachtsnaam, voomamen en leeftijd aan te duiden door hen, die de verklaring hebben afgegeven, voor- goed ongeschikt voor den dienst wordt geoor- deeld; en voorts de aartl en de graad van de ziekte of het ge brek, op grond waahvan de ongeschiktheid aan wezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dra- gen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte beijpegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde. In Nederlandsch-Indie mag de verklaring door enkel dokters-djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zij door een doktc-r-djawa met een ander genees kundige alleen dan worden afgegeven, wanneei tei plaatse niet meer dan een ander genees kundige is. De handteekeningen van hen, die <le verklaring hebben afgegeven, moeten' be- hoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoe- ging, dat zij, door wie de handteekeningen z; gesteld, ter plaatse bevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde, dan wel dokter- djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door j een dokter-djawa, moet bovendien blijken. wel- ke van de hierbedoelde gevallen aanwezig' is. De ingeschrevene wordt alleen voorgoed on geschikt verklaard, ingeval de verklaring om trent de ongeschiktheid geen twijfel laat en met aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaar zal hebben op- gehouden te bestaan; f. die een geestelijk of een godsdienstig- menschlievenA ambt bekleeden of tot zoo- danig ambt worden opgeleid; Deze ingeschrevenen kunnen zich evenwe*, indien zij dit wenschen, aan het onderzoek voor den keuringsraad onderwerpen. Zij kunnen bo vendien op de hiervodr aangegeven wijze met een eigenhandig geteekend verzoekschrift vra gen om het onderzoek voor een anderen keu ringsraad te ondergaan. g. die als vrijwilliger behooren tot de land- macht, Ae zeemacht of de overzeesche weermacht, uitgezonderd den vrijwilliger, landstorm. lndeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De Voorzitter van den keuringsraad verza- melt tijdens de zitting gegevens omtrent de in- deeling. In verband hiermede staat het den Inge schrevene vrij alsdan den Voorzitter mede te deelen, ot hij, zoo hij tot gewoon dienstplich- tige mocht worden aangewezen. zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor de hospitaalsoldaten, voor een bereden korps en ook aan welk ander korps hij zich het liefst toegewezen zou zien. Ook kan hij zijn wen schen opgeven omtrent het garnizoen en het tijdvak van inlijving. Voorts kan de ingeschre vene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eemg vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. Met deze wenschen kan evenwel slechts re kening worden gehouden, voor zqover de dienst- belang-en het toelaten. De ingeschrevene en zijn wettige vertegen- woordiger zijn verplicht de opgaven, die in ver band met de Dienstplichtwet aan hem worden gevraagd, naar waarheid te verstrekken (zie ook hetgeen hieromtrent is vermeld onder „Strafbepalingen houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. Tusschenpersonen. Belanghebbenden bij de keuring doen goed zich er voor te wachten, zich met tusschenper sonen in verbinding te stellen om voor den keuringsraad te worden afgekeurd, omdat, indien ongeschiktheid inderdaad aanwezig is, de afkeuring ook zonder de tusschenkomst van die personen zou plaats hebben. Afkeuring enzt door bedrog. Blijkt, dat iemand voor goed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt hij op last van den Commissaris der Koningin in de provincie, binnen welke hij was ingeschreven, opnieuw voor den dienstplicht ingeschreven' tenzij hij reeds heeft geloot, in welk geval hij op last van den Minister weder wordt geplaatst in de verhouding tot den dienstplicht, waarin hij stond, toen hij ongeschikt werd verklaard. Van deze beslissing geschiedt openbare ken- nisgeving. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad te verschijnen en niet op de daar- voor aangegeven plaats en tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan de meting of het geneeskundig onderzoek onder- werpt, alsmede de ingeschrevene, die moet wor den onderzocht op de plaats, waar hij zich be- vindt, en zich niet onderwerpt aan de meting of hfft geneeskundig onderzoek, en voorts de voor den dienstplicht in te schrijven of inge schreven persoon en zijn wettige vertegen- woordiger, die de in verband met de Dienst plichtwet van hem gevraagde opgavap niet oi met naar waarheid verstrekt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien Aagen of geldboete van ten hoogste honderdvijftig gul den. Pleegt hij het feit opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat luidt als volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee iaren wordt gestraft: 1°. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken; 2°. hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt Indien in het laatste geval het feit den dood tengevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Ter Neuzen, 3 April 192?. De Burgemeester, L. J. GEELHOEDT Lo. B. Herkeuring. Ten aanzien van elken ingeschrevene om trent wien de keuringsraad uitspraak heeft ge- «iaan, kan bij den herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd: a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens "wettigen vertegenwoor- diger; b. iloor elk der overige voor de gemeente ingeschreven personen of diens wettigen ver- tegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aannemelijke in het verzoekschrift omschreven gronden en binnen tien dagen na den dag, waarop de uit spraak in het openbaar is medegedeold, zijp ingeleverd bij den burgemeester der gemeente waar de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt voor den dienstplicht ingeschreven is. Aan vragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de hier omschreven wijze, kunnen geen ge volg hebben. Verschijnt de ingeschrevene niet op den be paalden tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan'door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt; of door diens wettigen vertegenwoordiger, als vervallen beschouwd, tenzij hij verkeert in een van sommige der gevallen, waarin hij tot ver schijning niet in staat geacht wordt. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene heeft ook plaats, zoo de beide geneeskundigen van den keuringsraad niet eenstemmig zijn in hun oordeel ten aanzien van geschiktheid tijdelijke ongeschiktheid of ongeschiktheid voorgoed. Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den herkeuringsraad, die gewoonlijk zitting houdt in de eerst helft van Juni. Indien het vanwege den herkeuringsraad te oy j-viiuv* auuu^;. .-on lllr.cr. i_i_

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1