8UITENLAND. tSEMENGDE BERICHTEN. haar zetel, waarna de uitvoering van een cantate plaats had, waar aan vgf zangver- eenigingen meewnrkten. Na den kerkgang brachten de vorstelijke personen een be- zoek aan het stadhuis. Van het hordes af sprak de Koaingio de Brielsehe bevolking toe Des middags over drie unr nam het hiatorische spel een aanvang. Duizenden en nog eens duizenden zgn uit uile om- atreken naar Brielle samengestroouidde straten in het alleraardig3t veraierde htadje zgn overvol met feestgaugers, die de vorste lijke bezoekeri overal, waar deze zich ver- toooden, op de ineeat hartelgke wgze toe- gejuicht en op enkele piaatsen werd hun spontaan het Wilhelmus toegezongen. In het oorsprcnkelijke programma werden enkele wgzigingen gebracht. DE VERMLAAMSOHING DER GENTSCHE HOOGESCHOOL. In veroand met de beapreking in de cen- trale afdeeling der Kamer van het wetsvoor- atel van Van Cauwelaert, strekkende tot vervlaamsehing van de Gentsche universi- teit, schrijl't de „Standaard"Men weet dat de centrale commissie, die 12 leden telt, samengesteld is uit zea regenstanders van bet wetsvooracel Van Cauwelaert en zes voorstandera. De afwezigheid van twee tegenstanders, de heeren Bertrand en Del- vigne (socialisten), heeft belet dat het wetsvoorstel-Van Cauwelaert met gelgkheid van atemmen verworpen werd, Thans werd het wetsoatwerp-Van Cauwelaert goedge- keurd met zes sjemmen tegen vier. De heer Poullet werd tot rapporteur aange- wezen. Voordat de stemming plaats had, hadden de heeren Bouchery en Heyman een flinke verdediging gegeven van het wets- voorste'-\an Cauwelaert. De heer bou chery (socialist) wees er op, dat beidecul- turen, de Vlaamsche en de Fransche, in het Vlaamsche gedeelte van het land niet kunnen aamengaan en dat de Fransche cultuur beter gediend zal zjjn, wanneer de Vlaamsche cultuur tot haar recht zal zjjn gekomen. In Holland vinden wij daarvan een treflend bewjja en wie beweert dat de Fransche cultuur uit Holland geweerd wordt De heer Heyman (katholiek) deed toen, naar het blad verder medeelt, opmerken, dat het voor de Vlaamsche katholieke unio- nisten oprecht te betreuren is te moeten vaststellen, dat geen enkel Waalsch katho liek de Viamingen heeft willen erkennen. Daardoor worden de katholieke Vlaamsche unioniaten in een moeiljjke positie gebracht wat den opbouw van de katholieke unie betreft. De „Standaard" concludeert; De uitslag van de stemming in de commissie is een flink succea, waarover dan ook de katho lieke Vlaamsche volksvertegenwoordigera hun voldoening uitdrukken, te meer omdat de heer Poullet als verslaggever thans op de bespreking in de Kamer een machtigen indruk kan uitoefenen. In alle geval, de strgd zal in het parlement worden uitge- vochten. In anti-Vlaamsche kringen houdt men het er voor, dat de oplossing van het vraagstuk zal gevondea worden in de splitsing van de leergangen der huidige hoogesehool. Naar verluidt zal Fischer, aocialistisch Kamerlid voor Brnasel, een nieuw voorstel indienen tot oprichting van een Vlaamsche universiteit te Antwerpen. DE MIJNWERKERSSTAKING IN AMERIKA BEGONNEN. In het hoofdkwartier der stakera te lndiarapolis weri Vrjjdag medegedeeld, dat meer dan een half millioen mgnwerkers het werk /ullen neerleggen overeenkomatig de uitgegeven stakingsorder Overeenkomatig het stakiogsparool hebben de mgnwerkers* in,alle mijncentra Zaterdag den aroeid neefgelegd, met uitzondering van Kentucky, waar voor 5000 arbeiders de contracien nog een jsar gelden. 13 dui- zend man olijven aan 't werk voor het in orde bouden der mijnen. Verwacht wordt, dat 18000 spoorweg- arbeidera in Pennsylvania werklooa zulien worden, ten gevolge van de staking der mgnwerkers. iZWARE SNEEUWVAL EN NOODWEER. De sterke aneeuwval heeft in Cardiff, Swansea en Newport het tramverkeer stop- gezet. De sneeuw ligc in aommige atraten vier voet hoog. Feitelgk alle mjjnen liggen stil, daar de mgnwerkers niet in staac zjjn zich naar de mjjnen te begeven. Verscbeiden lammeren en schapen zgn onder de sneeuw bedo'veo. In Zuid-Wales is hetspoorweg- verkeer ge^toord. in het Kanaal woedt een orkaan. De reidingbooten zjjn uitgevaren. WAAROM AMERIKA NIET NAAR GENUA GAAT. Op een vraag, waarom de Ver. Staten niet deelnemen aan de conference te Genua, heeft Vanderlip geantwoord. dat de houding van Amerika het gevolg is van een aantal principieele overwegingen. Een daarvan zou zjjn, dat de Europeesche staten nog niet verzoening'igezind genoeg jegens elkan- der zijn en dat zjj daarom met in staat geacht mogen worden het meeilijke vraag stuk van het herstel van Europa op te lossen de Ver. Staten hebben bjj de op lossing van dit vraagstuk hoofdzakelijk belangin bun boedanigheid vanschuldeischer KARL VAN HABSBURG. f Uit Funchal komt het bericht, dat de gewezen keizer-koning Karl overleden is. De gunstiger berichten over zijn toestand, die Vrjjdag van Madeira werden ontvangen zjjn das geloochenstraft en de hoop der doctoren om den zieke lijdende aan griep en longontsteking nog te redden, is jjdel gebleken. Ver van zjjn land is deze nog jonge man Karl Franz Joseph, een zoon van den aartshertog Otto, den broeder van den te Serajewo vermoorden aartshertog Franz Ferdinand werd in 1887 geboren in balling'chap gestorven. DE DUURSTE KRANT TER WERELD. De ,/Neue Freie Presse" 600.000 kronen per jaar. Naar van de zjjde der posterjjen werd meegedeeld, is de abonnementsprjjs voor Nederland van de Weensche ,/Neue Freie Presse", welke tot dusver ruim 9 per kwartaal bedroeg, met ingang van 1 April verhoogd tot 53,30 per kwartaal. Een jaarabonnement komt dan te staan op f 213,20, dat is, naar den huidigen koers omgerekend, de kleinigheid van ruim 600.000 (zegge en schrijve zeshonderd- duizeud) kronen DE POOLSCHE BEGROOTING. De Minister van Financien, Mischaiski, deelde in den Landdag mede, dat de uit- gaven van de Poolsche staathuishouding van 1 November 1918 tot aan den 31sten December 1921 meer dan 321 milliard Poolsche mark hadden bedragen. De in- komsten van den staat beliepen in dat tjjdvak 102 milliard Poolsche mark. Daaruit bljjkt, dat de Poolsche staathuishouding een deficit van rond 222 milliard Poolsche mark aanwgst. Op 31 December 1921 bedroeg de binnenlandsche schuld meer dan 231 milliard Poolsche mark, terwjjl de buitenlandsche schuld van Polen meer dan 238 millioen dollar beliep. Volgens de begrooting voor 1922, welke voor de eerste maal alle drie de Poolsche dselgebieden omvat, bedragen de voor dit jaar geraamde uiigaven meer dan 591 milliard Poolsche mark, terwjjl de inkomsten op ongeveer 458 milliard mark worden geraamd. Het deficit voor het loopende financieele jaar bedraagt dus 133 milliard Poolsche mark. Op de be grooting is ook een crediet van een mil liard geplaatst voor de in3telling van een Poolsche emmissiebank met behulp van binnen- en buiteulandsch kapitaal. (Wolff). EEN GEVECHT AAN DE BURMEE3CHE GRENS. Volgens een Reuterbericht uit Delhi aan de Fngelsche bladen, hebben Chineesche Roovers een aanval gedaan op de stad Muse aan de grens van Burma. Twee bataljons van de Burgameesche militaire politie wisten hen echter onmiddelljjk weer te verjagen. Er ontstond een gevecht bij de Nampau- rivier, ten Oosten van Muse. De roovers dedeu eeD aanval op de afdeelicgen der politie, doch werden teruggedreven met achterlating van twintig dooden. De Burmeesche politietroepen deden ver volgens een aanval op het fort der roovers, dat door een stormloop met gevelde bajo- netten werd veroverd. Zestig roovers wer den gedood. Van de Burmeesche politietroepen werd een officier, kapitein Anderson, zwaar gewond. HELDHAFTIGE VROUWEN. In een bjjeenkomst der National Lifeboat Institution te Londen zijn o.a. drie vrouwen van het Holy Island, voor de kust van Northumberland, gehuldigd, die in Januari j.l. het grootste aandeel hebben gehad in het reddingswerk van een in nood verkeeren- den treiler. Zg voeren met de reddings- boot uit, eigen levensgevaar trotseerend. DE VERL1EZEN OP ZEE. De Fransche Kamerafgevaardigde Louis Marin heeft een overzicht gegeven van de verliezen in den oorlog ter zee geleden. De verliezen der Fransche zeemacht, van 2 Augustus 1914 tot 24 Augustus 1919, waren 11.387 dooden of vermisten; de verliezen der Engelsche zeemacht zijn 34.483 man waarvan 6688 in den slag bij Jutland; de verliezen der Amerikaansche zeemacht 1035 dooden; der Italiaansche 3169. De Duitschers zouden 38.847 man. ver- loren hebben, doch deze statistiek bevat eveneens de door ziekte overledenen. De Fransche koopvaardij heeft 1244 doo den en 265 vermisten verloren. Het percen tage van de verliezen op de gemobiliseerde sterkte van Frankrijk is 16.83 pCt. voor het leger en 7.4 voor de zeemacht. TER NEUZEN, 3 April 1922. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag 6 April, des na- middags 2 uur te houden openbare vergade- ring van den gemeenteraad, komen de vol- gende punten in behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. VoorsteWan Burg, en Weth. om gun- stig te beschikken op het verzoek van den Christelijken en R. K. Transport- arbeidersbond in zakesteunverleening aan werkloozen. 3. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Driewegen, tot beschikbaarstelling van gelden ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920. 4. Benoeming onderwijzeres aan school D te Sluiskil. De voordracht bestaat uit: no. 1 J. van der Lubben, tijdelijk onderwijzeres aan school B al'hier; no. 2 M. F. Wie- land, onderwijzeres te Heerewaarden. 5. Voorstel van Burg, en Weth. tot vast- stelling der verordening bedoeld in art. 15 der I.eerplichtwet. 6. Voorstel om geen aandeelen te nemen bij de Bank voor Ned. Gemeenten. 7. Voorstel tot gunstige beschikking op het verzoek van J. Dekker te Hoek, om vergunning tot het leggen van een riool in gemeentegrond. 8. Voorstel om gunstig te beschikken op het verzoek van A. E. IJsebaert, alhier, om vergunning tot het leggen eener buisleiding in gemeentegrond. 9. Voorstel om naar aanleiding van een verzoek van C. C. Nobels tot verlen- ging van den termijn tot 15 April '23, waarop hem een stuk gemeentegrond aan de B. Geiilstraat in huur is af- gestaan, daarop gunstig te beschikken en het stuk grond weder in huur af te staan voor 1 jaar, onder dezelfde voorwaarden als vervat in het raads- besluit van'20 Oct. 1921. 10. Voorstel in verband met een sehrijven van Ged. Staten, tot wijziging van het raadsbesluit van 16 Maart 1922, be- treffende het aangaan eener geldlee- ning van /41.800, om de aflossing in plaats van hoogstens 42 jaar te doen plaats hebben, dit te veranderen in hoogstens 40 jaar. 10a. Benoeming leden hoofdstembureau en stembureaux voor de a.s. verkiezingen. 11. Behandeling verzoeken om ontheffing en reclames schoolgeld, diverse tijc- vakken. 12. Behandeling reclame hoofdelijken om- slag van J. A. van Rompu, dienst 1920/21. AMBACHTSSCHOOL TE TER NEUZEN. Jl. Vrijdag werd de cursus van de avond- teekenschool der ambaehtsschool alhier "oe- eindigd, en aan de leerlingen de beoorciee- ling van hun werk meegedeeld. Voor ouders en belangstellenden was er ook gelegenheid, om in de verschillende lokalen. waar de leer lingen zich met hun werk hadden opgesteld, dit te bezichtigen. Van die gelegenheid werd door velen gebruik gemaakt en er bleek door vele leerlingen mooi werk te zijn gemaakt, hetgeen getuigde zoo voor de toewijding der leeraren, als den ijver der betrokken leer lingen. Te 7 uur vereenigde men zich in een der teekenzalen en werd de bijeenkomst geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer Huizinga, die aan de leerlingen die het vorig jaar het einddiploma voor 5jarigen cursus hadden behaald, en waaraan zij toen een voorloopig bewijs kregen, thans het naar een ontwerp der school fraai uitgevoerde offi- cieele diploma uitreikte. Voorts werden bevorderd:. Van de algemeene voorklasse naar de 2e klasse: M. A. Molegraaf, F. Clemminck, K. C. Gazan, Jac. van Eck, P. Wisse, D. Jan- sen, C. A. de Doelder, R. Kroon, P. Stout- hamer, A. de Doelder, J. L. van Tatenhove, G. J. Simons, J. C. Eijke, Jac. Haak, G. Min- nik, J. Wolfert, Joh. Meertens, W. P. 't Gilde, Jolh. H. L. van der Veiden, J. P. Vercouteren, Jac. Hamelink, D. E. Wolfert Cz., Joh. van de Wege, J. H. Will en M. van der Wiel, al ien te Ter Neuzen en A. H. J. Taelman te Philippine en C. A. de Visser te Zaamslag. Voorwaardelijk naar 2e klasse: M. Wisse, C. P. Riemens, C. v. d. Hee, C. K. Dees, C: Klaassen en F. J. van Es alien te Ter Neuzen. Niet bevorderd 4 leerlingen. 2e klasse timmerlieden naar 3e kjasse: L. L. Kaijser, J. C. Christiaansen.SM. J. Rie mens. J. N. van Dixhoorn, C. Bedet, F. Haak, A. P. Faas en Iz. C. Colijn, alien te Ter Neuzen. Voorwaardelijk bevorderd: J. C. de Bree, Iz. Verelst, Joh. Lansen, P. Nieuwelink, G. F. Koch (meubelmaker) en P. Dieleman, al ien te Ter Neuzen. Niet bevorderd 1 leerling. 2e klasse metselaars naar 3e klasse: P. Izeboud, Z. Wisse, Jac. Meinema en A. M. Hubregtse, alien te Ter Neuzen, J. P. van Hermon en M. C. Meertens te Hoek, P. J. van Fraaijenhove te Zaamslag. Voorwaardelijk bevorderd: N. Faas te Ter Neuzen. 2e klasse instrumentmakers-electriciens naar 3e klasse: J. I. Lok, L. C. Remerij, D. I. Helmendach, J. P. F. van Baal, P. J. van Driessen, J. W. de Reus. Chr. J. D. van Damme, F. Romeijnsen en Chr. P. de Maree, alien te Ter Neuzen, L. J. Rammeloo te Phi lippine, W. C. Ruiitenburg te Axel. Voorwaardelijk bevorderd: P. Leenhouts en H. A. Vermast te Ter Neuzen. Niet bevorderd 1 leerling. 2e klasse schilders bevorderd naar 3e klasse: Jac. Dees te Ter Neuzen. Voorwaardelijk bevorderd: P. Kaijser te Ter Neuzen. Niet bevorderd 1 leerling. 2e klasse huissmeden naar 3e klasse: Abr. den Exter,"Chr. Franken en C. L. Hamelink, alien te Ter Neuzen. Voorwaardelijk bevorderd: A. F. Kalfsvel te Sas van Gent. 2e klasse machine-bankwerkers naar 3e klasse: L. van Langevelde, J. van de Ree en C. J. A. Aaertsens te Ter Neuzen. 3e klasse timmerlieden en meubelmakers bevorderd naar 4e klasse: B. Huizinga, R. Scheele, Jac. 't Gilde, C. Lansen, Joh. van den Ouden, F. C. Eekman, M. 't Gilde, H. Kaijser, F. C. A. Ciemminck, J. Riemens, W. Koster, J. J. Kolijn, J. P. D'hert en D. H. de Feijter, alien te Ter Neuzen, J. H. Kaijser en Abr. Dieleman te Zaamslag, W. J. M. Nieuwelink te Hoek. Voorwaardelijk bevorderd: Iz. C. Kaan, Joh. G. JoChem en W. Loot, alien te Ter Neuzen. 3e klasse metselaars bevorfierd naar 4e klasse: M. Wagenaar te Hoek. 3e klasse instrumentmakers-electriciens bevorderd naar 4e klasse C. D. Guequierre en P. van Tatenhove te Ter Neuzen. 3e klasse schilders bevorderd naar 4e klasse: W. Wisse te Zaamslag en Anth. J. Jurrij te Hoek. 3e klasse huissmeden bevorderd naar 4e klasse: Abr. de Bree en D. 't Gilde te Ter Neuzen. Voorwaardelijk bevorderd: L. Balnikker en C. Iz. Kaan te Ter Neuzen. 3e klasse machine-bankwerkers bevorderd naar 4e klasse: F. L. Slock, Math. Leunis, A. van Moeffaert, J. Verbrugge, P. J. Plansoen en M. H. Leunis, alien te Ter Neuzen, M. E Stockman te Sluiskil, M. W. van Nieulande te Zuiddorpe en J. D. Porreij te Axel. Voorwaardelijk bevorderd: D. C. de Coo ker, L. J. Hamelink en L. F. Kaijser te Ter Neuzen. 4e klasse timmerlieden bevorderd naar 5e klasse: D. J. J. de Bruijne, Z. van Wijck, J. P. Meertens en J. Fraanje te Ter Neuzen, J. M. Meertens te Hoek. 4e klasse metselaars bevorderd naar 5e klasse: J. Deij te Ter Neuzen. 4e klasse machine-bankwerkers bevorderd naar 5e klasse: J. J. L. van Minnen, M. Ver elst, L. van Eck, P. Loot, J. P. 't Gilde, P. de Bree, P. C. J. de Smit en F. Tollenaar, alien te Ter Neuzen. 4e klasse huissmeden naar 5e klasse: J. Wisse te Ter Neuzen. Cursus voor volwassenen en diverse vak- ken naar hoogere klassen bevorderd: Typografen: Jac. van Es; J. van Dronge- len en F. van de Wege te Ter Neuzen, A. Koene (bakker) te Ter Neuzen, J. S. Lou- rens (kleermaker) te Ter Neuzen. Timmerlieden: C. Goossen te Sluiskil; J. C. van Driel te Axel, P. Lourens te Ttr Neuzen. Vervolgcursus bouwkunde: le naar 2e studiejaar bevorderd: C. F. L. Kaijser te Ter Neuzen. Cursus voor hout-, marmer- en decora- tief schilderen: Bevorderd van le naar 2e studiejaar: C Wisse J.Jz. en Jac. Oppe te Zaamslag, G. P. de Feijter te Ter Neuzen, Bevorderd van 2e naar 3e studiejaar: 1. van Breen, Adr. Koster, Chr. J. de Zwart, P. van Tatenhove en J. Meeuwsen te Ter Neu zen, C. Wisse Fz. te Zaamslag en J. J. de Zeeuw te Ter Neuzen. DE NIEUWE KAMER VAN KOOP- HANDEL. Zaterdagmiddag werd in de raadzaal al hier gehouden de eerste vergadering der nieuwe Kamer van Koophandel en Fabrieken. In den aanvang werd de vergadering geleid door de commissie van voorbereiding, en geopend door den voorzitter dier commissie. den heer H. W. R. Kramer, die in het kort een uiteenzetting gat van de reorganisatie der Kamers van Koophandel en het werk, dat deze te wachten staat. Vervolgens had plaats de bestuursver- kiezing. Tot algemeene voorzitter werd benoemd de heer J. A. van Rompu. Tot onder-voorzitter uit de afdeeling grootbedrijf de heer R. G. E. Nolson, en die voor het kleinbedrijf de heer J. D. Thielman, alien te Ter Neuzen. Tot leden der financieele commissie wer den benoemd de heeren P. A. Neeteson en J. M. Oggel. Tot secretaris werd benoemd de heer N. J. Harte, tot klerk de heer V. Wijnman, ter- wijl de bode der oude Kamer G. A. Hamelink in deze functie werd herbenoemd. DE KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. In de Zaterdagmiddag te Middelburg ge houden eerste vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden werd tot voorzitter gekozen met 19 van de 20 steminen, de heer Jos. van Raalte te Vlis- singen, tot nu toe voorzitter der Kamer te Vlissingen, sedert 1902 en voorzitter van de commissie van voorbereiding der nieuwe Kamer. Tot vice-voorzitters werden geko zen, de heeren C. Boudewijnse, voor de af deeling grootbedrijf en L. A. Stofkoper voor de afdeeling kleinbedrijf, beiden te Middel burg. De begrooting gat aanleiding tot uitvoe- rige discussie, maar ten slotte werd zij aan- genomen zooals de voorldopige commissie ze opmaakte en de regeering ze goedkeurde. Inzonderheid was over het voor den secre taris uitgetrokken salaris van f 5000 veel gesproken en ook na overname der onge- wijzigde begrooting werd dit voortge,zet, en stelde de heer Jeronimus voor de jaarwedde te bepalen op./3600. Dit werd echter ver worpen met 13 tegen 8 stemmen. De voorloopige commissie had voorgestelo den tegenwoordigen secretaris, den hieer Mr. H. Doorenbos, tot secretaris te benoemen. Er kwam ook hier opposibe tegen, men had een voordracht van meer personen gewild. De heer Mr. Doorenbos werd tenslotte benoemd met 15 stemmen tegen 6 bianco. Bij de rondvraag bracht de heer Stofkoper de actie tegen de hooge spoorwegtarieven ter sprake; en zeide, dat het comite van actie uit de uit middelpuntige provineien zich met een adres en uitvoerige memorie van toelichting zal wenden tot de Tweede Kamer, hij hoopt, dat de Kamer daaraan een krachtige adnaesie zal betuigen. De kamer zal dit doen als een afschrift van het adres is ingekomen. De heer Jeronimus wees op de schade die zal worden ondervonden door het verande ren van de Zeeland-route Vlissingen Folkestone in VlissingenHarwich, hij ziet daarin een nieuwe manier om te trachten de Zeeland den doodsteek te geven. Hij meent. dat de Kamer direct actie moet voeren bij de regeering. De heer Van Raalte meent, dat er niet veel meer aan te doen is, de Zeeland is reeds te veel gebonden financieel. De heer M. Laernoes gelooft ook, dat men voor de Zeeland aan het begin van het einde staat, todh dient er nog eens opgiewe- zen te worden welk een belang de provincie bij de Zeeland heeft en dat die lijn geen concurrentie meer is van de Ostende-Dover- lijn als zij naar Harwich in plaats van naar Folkestone vaart. Besloten werd ten deze dilligent te blijver. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Bij de op 29 Maart 1922 aan het hoofd- bgstuur der Posterijen en Telegrafie ge houden aanbesteding van het vervangen van ijzer- door koperdraden langs den spoorweg ZutphenHengelogrens bij Springbiel, dienst 1922,, werd het minst ingeschreven door H. de Kruif te Ter Neuzen voor 4534 gld. ONDERWIJS.. Tot kweekeling aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg zijn be noemd: I. J. Baart, Aardenburg; J. v. d. Berg, Zuidland; J. T. Berting, Roosendaal; F. S. Dieleman, Axel; H. de Graaf, Rotter dam; J. A. Hoi, Axel; P. Platschorre, Elle- woutsdijk; D. C. Steun, Burg (Schouwen); C. van den Tak, Delft; A. Verheijke, Elle- woutsdijk; J. S. Versprille, Aardenburg. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 19 tot en met 25 Maart 1922, in de provincie Zeeland, be- dioeg: Diphtheritis: Middelburg 2; Schoondijke 1. ZAAMSLAG. Benoemd tot onderwijzer aan de Cfr Kuyperschool te Vtaardingen de heer J. Verlinde alhier. (Stand.) OSSENISSE. Alhier had een zoon van den landb. F. V., die bezig was krainmen uit de weide- palen te slaan, het ongelijk dat een stuk van den hamer afvloog en in zijn oog terecht kwam. Door het getroffen oog kon hij niets zien. Terstond begat hij zich' naar een geneesheer, die verklaarde dat waarschijnlijk het oog verloren zou zijn; de getroffene heeft zich dadelijk naar Utrecht begeven. (Zel.) SPORT. VOETBAL. Gisteren trok Blauw-Wit van Ter Neuzen naar Hulst om aldaar een wedstrijd te spelen tegen Majelia. Deze wedstrijd werd door Majelia, na veel gezwoeg van beide partijen, met 2 -• gewonnen. Zaterdag speelde te Hoek de v.v. Excelsior i van De Knol een wedstrijd tegen D. E. S. van Boeregat, voor welken wedstrijd een bronzen niedaille was uit- geloofd. Bij de rust was de stand 2—0 voor Excelsior. Na de rust doelpunfte Excelsior nog tweemaal, terwijl D. E. S. driemaai het net wist te vinden, zoodat Excelsior met 43 doelpunten den wedstrijd won. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. Remeijnsen, vlasbewerker, O 158, van Krabbendijke. P. Platteeuw, Postbode, van Weesp. P. de Brouwer, landbouwersknecht, Q 182, van Hontenisse. P. J. M. Koppen, religieuse, Nieuwstraat 12, van Bergen op Zoom. E. M. Notte, zonder beroep, O 192s, van Koewacht. Ch L. Cleeren en gezin, arbeider, Q 128, van Ossendrecht. C. P. Openneer, zonder beroep, Steen- kamplaan 21, van Vlissingen. M. Ypes, timmermansknecht, Q 157, van Rotterdam. L. Paardekooper, O 45, van Middelburg. C. P. Braet, landbouwersknecht, Q 190, van Westdorpe. Vertrokken: J. F. S. Gijsel, zonder beroep, Q 153, naar Sas van Gent. P. van Aalst, slooper, Steenkamplaan 6. naar Groede. D. J. Minnik, slooper, Steenkamplaan 6, naar Groede. C. den Engelsman, zonder beroep, Q 94, naar Hoek. C. M. 't Gilde, zonder beroep, Donze- Visserstraat 55, naar Axel. B. J. van den Bergen, procuratiehouder, Westkolkstraat 38, naar Goes. J. F. J. van Hecke, dienstbode, Westkolk straat 38, naar Goes. A. David, landbouwer, Q 87/88, naar Woensdrecht. j. Verelst, zonder beroep, Tholensstraat 2, naar Bergen op Zoom. RECHTSZAKEN. Zitting van 31 Maart 1922. Heden werden de volgende zaken be- handeld: P. F. de L., oud 20 j., zonder beroep te Philippine, thans gedetineerd, werd be- klaagd, dat hij heeft weggenomen: in den nacht van 10 op 11 Dec. j.l. te Clinge 10 Belg. franken en 60 cent, toebehoorende aan P. E. Praet, een pakje tabak en een doos ledersmeer, behoorende aan J. de Koster, op 22 Dec. 1921 te Breskens een paar gummi waterlaarzen, toebehoorende aan H. A. Vermeulen en in 1921 te Breskens een gou- den dasspeld, een zilveren dasspeld, een uikkelen tabaksdoos van J. de Putter, alles gepleegd bij herhaling. Eisch 2 jaar gevang., met aftrek preven- tieve hecbtenis. M. P. oud 22 jaar, veldarbeider te Groede, werd ten laste gelegd, dat hij op 22 Febr. 1922 te Groede 2 paar rijgschoe- nen en een paar pantoffels, 2 manchester- werkbroeken en een stofjas, toebehoorende aan 1. Verduijn. Eisch 25 of 25 dagen hechtenis. D. I. M., oud 50 j., winkelier te Kemseke, werd beklaagd, dat hij op 25 October 1921 te Clinge (Kapellebrug) heeft gepoogd met behulp van een valsche factuur den ontvan- ger te Kapellebrug D. A. van Vuuren te mis- leiden en meer goederen in te voeren dan op de factuur vermeld stonden. Eisch 1 maand gevang. I. A. B.. oud 32 j., metselaar te Oostburg, werd ten .laste gelegd, dat hij tussehen Maart 1921 en September 1921 te Biervliet als aannemer van metselwerk andere mortel- specie heeft gebruikt dan in de bestekvoor- waarden stond omschreven; althans van veel slechtere kwaliteit dan overeengekomen v/as, waardoor de schuur, die gebouwd werd op 6 November 192! gedeeltelijk is ingestort en gevaar opleverde voor verschillende personen. Eisch 1 maand gevang. MAJESTE1TSSCHENNIS. Door de politie te Vlissingen is een sol- daat, gekleed in militaire uniform^ gear- resteerd, die in staat van dronkenschap zich herhaaldelijk luide op beleedigende wijze over H. M. de Koningin uitliet. Een onderzoek in deze aangelegenheid werd tegen hem geopend, waarna hij ter be schikking van het militair gezag zal wor den gesteld. EEN WELGESTELDE BEDELAAR! Te Rotterdam heeft een bedelaar bij de politie aangifte gedaan, dat van hem van de door hem bewoonde kamer in de Tweede Lombardstraat aldaar, twee pakjes bank- papier en zilverbons, te zamen f 529,50, zijn gestolen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2