AL0E1EEN NIEUWS- EN ABVERTEMTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7282. Maandag 3 April 1922. 70e Jaargang. Bekendmaking. fiBUNDBELASTINST BIWNEHtASii. FETTILLETON, EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Na aanneming zonder hoofdelijke stem ming van eenige kleine ontwerpen, zet de heer Idenburg (a.-r.) zijn rede over de In- dische begrooting en de wijziging van de Tariefwet voort. Spreker zal voor de motie- Van Lanschot stemmen. Zoo spoedig mo- I gelijk moeten de speciale heffingen worden afgeschaft, desnoods met verhooging der belastingen op winst, extra-winst en over- winst. Voorts weerlegt spreker de beweringen van den heer Van Kol tegen den heer Colijn, en dringt hij aan op spoedige uitvoering van de maatregelen inzake de bestuurshervor- ming. Tenslotte bepleit spreker vrijheid j voor zending en missie. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Ingekomen is een wetsvoorstel-Duys tot afschaffing van de veilingsrechten voor land- en tuinbouwproducten. Het ontwerp inzake dekking van de na- deelige saldi op crisisinstellingen wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is de begrooting van land- bouw. De heer Teenstra (wilde), laat aan- teekenen, dat hij is tegen den post van 110.000 voor een tijdelijke crisisafdeeling aan het departement. De heer Hiemstra (s. d. a. p) vraagt spoed met de landbouwwetgeving, vooral j met de wetgeving in het belang van de land- arbeiders. Hij critiseert verder het ontwerp- Jachtwet. De heer Bakker (c.-h.) vraagt naar den stand der werkzaamheden der staatsoom- missie voor het pachtstelsel. Hij wenscht een wijziging van de landbouwarbeidswet. De heer Weitkamp (c.-h.) zegt, dat de uitvoerverboden voor landbouwproduCten schadelijk zijn voor het algemeen belang. Het voorstel van den voorzitter, om de motie-Teenstra inzake opheffing van crisis instellingen, op een nader te bepalen dag te behandelen, wordt aangenomen met 52 tegen 16 stemmen. De motie-Van Beresteyn, betreffende re- stitutie van de door de N. U. M. gedane heffingen, zonder dat uitvoer is gevolgd, wordt verworpen met 43 tegen 25 stemmen. De motie van denzelfden afgevaardigde, omtrent storting van consentgelden voor uitvoer van kaas in 's rijks kas, wordt ver worpen met 38 tegen 33 stemmen. De motie-Duys, vragende om een nieuw onderzoek in de zaak-Herzberger, wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Voortgegaan wordt met de behandeling van de landbouwbegrooting. De heer Wintermans (r.-k.) bepleit spoed met het tot stand komen van verschillende wetgevende maatregelen in het belang van den landbouw. De heer Colijn (a.-r.) acht beschermende maatregelen voor den landbouw noodzake- lijk. De vergadering duurt voort. DE KAMERVERKIEZINGEN. De Gereformeerde Staatspartij heeft be- sloten, Ds. Kersten te ierseke op aiie in te dienen candidatenlijsten bovenaan te plaal- sen. ROOMSCH-KATHOLIEKEN EN SOC1- AAL-DEMOCRATEN. Mr. A. van Wijnbergen, voorzitter van den Alg. Bond van R. K. Rijkskieskring- organisaties, schrijft in De Fijd (r.-k.) Zeker, wij weten het, iiet land inoet ten slotte toch geregeerd worden, en de inogelijkheid is dan ook aUerminst ustge- sloten, dat men,, evenals in 1913, toen het Kabinet-Cort van der Einden is opge- treden, straks weder zijn toevlucht zai moeten nemen tot een exftra-parlemen- tair Kabinet, doch vast moet staan, dat mochten de verkiezingen tot heti resul- taat leiden, dat in de nieuwe Kamer het aantal s ocialistische en katholieke Kamer- leden meer dan vijftig bedragen zou, toch het samengaan dier beide groepen tot vorming van een parlementair Kabinet zelfs niet in overweging wordt genomen. Het „nulla communio", geen gemeen- schap, geldt ook op politiek terrein. Gelijk men gezien heeft, is door een der R.-K. Rijkskieskringorganisaties een voorstel ingediend voor de a.s. Algemeene Bondsvergadering, daartoe strekkend, dat de R. K. Staatspartij zich duidelijk uit- spreke tegen een samengaan van katholie- ken en sociaiisten bij eventueele Kabiriets- formatie; blijkbaar niet, omdat zij daaraan twijfelt, maar omdat zij terecht inziet, dat het openlijk worde verklaard. Waar die vergadering pas 13 Mei ge houden wordt, doet het ons grOiOit ge- noegen, dat de Haagsche Briefschrijver het nu reeds zoo kloek en onomwonden. in aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende woorden heeft gezegd, dat de overgroote meerderheid (veilig te stel- len op 95 pet.) der Katholieken van een samenwerking met de sociaiisten beslist niet weten wil. En, gelijk men zal zuen gebeuren, komt tegen die krasse uitspraak in onze kringen geen woord van tegen- spraak. Maar dan hopen en vertrouwen wij nu ook, dat men in sommige kringen zal op- houden met de waanvoorstclling te ge- ven, alsof op katholiek-politiek terrein aan een zoodanig verbond zelfs maar zou worden gedacht, maar zich nu overtuigd zal houden, dat op de vraag van samen gaan met de sociaiisten zal worden geant- woord en zal worden blijven geantwoord: Uitgesloten; tot geen prijs; onder geen voorwaarde. GEEN WERKLOOZEN BIJSLAG DOOR DE GEMEENTEN? Het Haagsch Correspondentiebureau meldt: Te oordee'.en naar berichten in de dag- bladen, zou er bij de regeering geen be- zwaar tegen bestaan, dat de gemeentebe- sturen voor eigen rekening een bijslag verleenen op de uitkeeringen aan de z.g. wuitgetrokkenen". Naar men ons van welingelichte zijde mededeelt, berust de opvatting dat tegen het verleenen van dien bijslag bij de re geering geen bedenking bestaat op een misverstand. DE MAATSCHAPPIJ „ZEELAND". De heer Van Beresteyii heeft den Minis ter van Waters taat de volgende vragen gesteld: lo. Is de Minister niet van oordeel dat, indien bij de a.s. zomerdienstregeling de dagdienst naar Engeiand aan de stoom- vaartmaatschappij ,;Zeeiand" wordt toege- wezeti, het verkeer over Vlissingen dreigt te verloopen? 2o. Is de Minister niet van oordeel, dat de export naar Engeiand van versch vleesch ernstig schade zal ondervinden van de verplaatsing van de aankomst der Zeelandbooten van Folkestone naar Har wich? 3o. Welken invloed heeft de opheffing van de nachtboot op het postvervoer van en naar Engeiand? 4o. Zal de ochtendverbinding van Zee- De Patient van dokter Vincent. door HAEDON HILL. (Geautoriseerde Vertaling.) 2) Ze babbelden samen nog een poosje door, en eindelijk moest de dokter wel opstaan, omdat zijn plichten hem riepen. Hij moest naar het vooronder om naar een lascaar te zierf, die een klap van de stoom- Iier had gekregen, maar op weg daarheen herinnerde hij zich opeens, dat hij niet genoeg windsels bij zich had. Hij ging daarom naar den anderen kant van het dek, waar de apotheek gelegen was en schopte de deur daarvan open, terwijl hij een jolig walsje floot; maar toen hij zijn eigen domein betrad, eindigde het wijsje plotseling in een paar schrihe tonen van verbazing. Een knappe, goed gecon- serveerde vrouw stond bij de plank, waar hij zijn medicijn had staan; haar vingers bewogen zich tusschen de flesschen en potjes. „Mevrouw Uvedale," riep hij uit, en er klonk duidelijk ontstemming in zijn stem, toen zij zich langzaam omkeerde op zijn binnentreden en van doodelijk bleek plotseling vuurrood werd. ,i,Och toe dokter, ik hoop niet, dat ik iets verkeerds doe", zeide ze met veel drukte. Ik heb tweemaal geklopt en toen ik geen antwoord kreeg, moest ik wel naar binnen om te halen wat ik noodig had. Ik werd gek van de hoofdpijn. Ik i zocht naar wat phenacytine, maar ik heb het niet kunnen vinden". „Dat goed heb ik niet," zeide Cosmo kortaf. „ik zal u wel wat anders geven, dat minstens even goed helpt." O alstublieft. En vergeett u mij als- tublieft, als ik iets vreeselijks heb gedaan. U kijkt zoo boos." ,}Niet boos, hoop ik, maar wel wat ver- baasd," zeide Cosmo, die zich weer her- steld had. „Het is streng verboden, om zonder toestemming van den dokter de apotheek binnen te gaan. En die bepaling wordt altijd zoo trouw gevolgd, dat ik de deur niet eens meer afsluit, zooals ik eigenlijk behoorde te doen; dus het is gedeeltelijk mijn schuld." Toen hij haar poeders had klaargemaakt en haar verteld had, hoe zij die nemen moest en haar op zijn meest doctorale wijze de deur uit had gezet, dwong zijn zin voor orde hem om de fleschjes, die van hun plaats waren genomen, weer recht te zeiten. Verscheidene waren verschoven en toen hij ze werktuigelijk weer op hun eigen plaatsen zette, voelde hij zich al boozer en boozer worden, omdat hij nu j land met het overige gedeelte van Neder- land niet slechter worden, nu des mor- gens geen booten te Vlissingen meer aan- komen? WIJZIGING REGISTRATIEWET 1917. Zooals reeds gemeld heeft de heer Duys c.s. een voorstel van wet ingediend tot wijziging van de Registratiewet 1917. Nu de vcorstellers de zekerheid hebben verkregen aldus de Memorie van Toe- lichting dat van de regeering een wets- ontwerp tegemoet komende aan den in de motie-Duys doo: de Kamer uitgespro- ~ken wensch, niet is'te verwachten, ineen- den zij hunnerzijds tot het verkrijgen der bedoelde wetswijziging dezen eersien stap te moeten d'oen, geheel in overeenstem- ining met hetgeen reeds door den heer Duys bij de behandeling van de motie werd in uitzicht gesteld. Het voorstel van wet is strikt beperkl tot datgene wat door de Kamer als wen- schelijkFeid werd uitgesproken. Met name is door hen dit voorstel niet ujtgebreid tot verkoopingen, gedaan door of vanwege visschers, in de uitoefening van hun be- drijf. V/aar toch de op 21 Maart j.l. door de Kamer gegeven uitspraak niet verder ging dan tot de verkoopingen in land- en tuin- bouwbedrijf, zal het begrijpelijk voorko- men,. d at ook de voorstellers zich voor- hands daartoe hebben bepaald. BEZUINIG1NG BIJ DE SPOORWEGEN. Op de drie hoofdgebouwen der admi nistrate der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, is aan ongeveer 400 tijdelijke hulpkrachten ontslag aangekondigd, zulks in verband met de huidige bezuinigings- maatregelen. De directie der Nederlansche Spoorwe gen heeft, naar de Tel. verneemt;, den Loonraad voorgesteld de loonen van het personeel op uurloon werkende, met 10 te verminderen. Volgens de toelichting aan den Loon raad is het niet de bedoeling het week- loon als zoodanig te verminderen, maar "den werktijd te verlengen en te komen tot een 50- a 55-urige werkweek, waar- door wel het uurloon gedrukt wordt, maar het weekloon hetzelfde biijft. 19 April a.s. zal de Loonraad over dit voorstel der directie vergaderen. Het is niet bekend. of de directie vooraf met de organisaties hierover in overleg zal treden. In verband met het ontslag van perso- neei op groote schaal aan de spoorwegen en in het bijzonder van administratief per soneel te Utrecht, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel een spoed- onderhoud aangevraagd met Directie, als- inede met den Minister van Waterstaat. DE GRONDWETSHERZIENING. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eersie Kamer be treffende de voorstellen tut herziening van de Grondwet erkent de regeering, dat er inderdaad bij het volk weinig geestdrift is voor deze herzieningsvoorsteilen, maar ze zijn daarom nog niet minder belangrijk. De wijzigingen in de Troonopvolging en in de Indische staatsregeling zijn voor ons land van groot gewicht te achien. Zoodat er ook geen reden is voor het verwijt der Eerste Kamer, dat de regeering al te lichtvaardig tot een nieuwe herziening overging, zoo kort na de vorige. De Mi nister van Binnenlandsche Zaken verklaart, dat hij de principieele quaesties bij deze herzieniiigen steeds zoo krachtig moge- lijk heeft verdedigd. De Minister verde- digt en handhaaft zijn mededeeling, in de Tweede Kamer gedaan, dat de Koningin voornemens is over haar inkomen onder zekere. omstandigheden gedeeltelijk niet te beschikken. De regeering acht de oppositie tegen de verhoogde schadeloossteliing der Twee de Kamerleden en tegen de pensioenrege- ling min of meer overdreven. Zij verdedigt die, evenals de terugwerkende kracht der pensioenregeiing, waartegen in het Voor loopig Verslag der Eerste Kamer zeer vele leden bezwaren hadden ingebracht. nog zooveel last had van „de brutaliteit van dat mensch", zooals hij het bij zich zelf noemde. Maar opeens verdween de uitdrukking van ergernis en Cosmo scheen hevig te schrikken. Het drong opeens tot hem door dat de fleschjes, die aangeraakt waren, alle het opschrift „Vergif", droegen. „Te drommel ja en de stop is van de flesch met arsenicum!" mompelde hij „is dat nu met voorbedachten rade of is het louter toeval?" Toen hij het fleschje opnam en het wat nauwkeuriger bezag, ontdekte hij tot zijn veriichting, dat er geen droppei uit was. Als Lady Uvedale inderdaad wat van dat vergif had willen nemen, was ze klaarblijkelijk gestoord eer ze tijd had gehad haar voornemen ten uitvoer te brengen. Het was een onrustbarende, een angsiige gebeurtenis, maar Cosmo be- greep, dat hij niet handelend kon optre- den. Zij had hem verklaard, waarom ze naar ,de apotheek was gegaan een reden opgegeven, die ze misschien wel verzonnen had, maar die Clarice zou kun nen bevestigen. En die reden zou weer worden opgegeven, de bevesting her- liaald en Lady Uvedale zou waarschijnlijk hoogelijk verontwaardigd zijn, als hij nog een woord over deze zaak repte. „En," zoo stelde hij zich zelf gerust, ,,als ze iets slechts wilde uithalen, dan is dat voorkomen door deze geschiedenis. HET ONTWERP-JACHTWET. De Minister van Landbouw heeft in de Tweede Kamer medegedeeid, dat het ont werp Jachtwet de Kamer heden of morgeif zal bereiken. Daarin wordt het jachtrecht gegeven aan de gebruikers van den grond. DE „TUBANTIA"-KWESTIE. Het Departement van Buitienlandsche Za ken deelt mede, dat de Duitsche regee ring, na kennisneming van de uitspraak der internationale enquete-commissie, be- last met het Underzoek naar de oorzaak van het stoomschip „Tubantia", aan de Nederlandsche Regeering heeft doen we ten, dat zij tot schadevergoeding bereid is. WEKELIJKS BELAST1NG BETALEN. Aan het Rijksbelastingkantoor te Eind hoven is het tegenwoordig eene gewel- dige drukte van belastingbetalers die in wekelijksche termijnen komen betalen. De dienst en de ruimte is op dien grooten toeloop niet ingericht, met het gevolg, dat de menschen elkander verdringen, stom- pen en trappen. De politie is er reeds aan te pas geko- men om de orde te handhaven. Velen hebben vruchteloos eenige malen achtereen getracht om hunne belastingpenningen af te dragen. DE WJJN ACCIJNS. Bjj K. B. van 15 Maart j.l. (/-/St.-bl.'' no. 123) zijn eeDige bepalingen vastgesteld betreffende den wijnaccjjos. VERBOD TOT UITVOER VAN FRIESCHE KLE1AARDAPPELEN. De minister van Landbouw heeft afwjj- zend beschikt op het verzoek van de Friesche Maatscbappij van Landbouw om den uitvoer van Friesche borgers kleiaardappelen toe te staan. CONFERENTIE VAN GENUA. Naar gemeld wordt zullen als vertegen- woordigers van Nederland ter conference van Genua optreden de heeren Jhr. Mr. Ch. J. M. Rugs-de Beerenbrouck en Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. Aangezien de ambtsbezigbeden van den Minister van Binnenlandsche Zaken hem slechts zullen veroorlooven gedurende korten tjjd in Genua te vertoeven, zal als plaats- vervacger optreden Mr. R. J. EL Patijn, buiterigewoon gezant en gevoimachtigd Minister, oud-secretaris-generaal aan het Departement van Buitenl. Zaken. A. HOLLESTELLE. f Te Tholen is op bijna 90jarigen leeftijd overleden de heer A. Hollestelle, die van 1888 tot 1919 lid was van de Provinciale Staten van Zeeland en van 1900 tot 1919 lid van den gemeenteraad en van 1903 tot 1919 wethouder. De overledene was een //selfmade" manhij begon als arbeider, jverd onderwijzer en later wateibouwkun- dige. Hp schreef verschillende werken op waterbonwkundig en historisch gebied. DE BRIELSCHE FEESTEN. Onder begunstiging van scbitterend weer zijn Zaterdagmorgen de herdenkiegsfeesten van de inneming van den Briel begonnen met een blijde inkomste van de geheele koninkljjke familie. Om half lien kwarnen de Koniogin-moeder en prins Hendrik be- nevens het gevolg met verschillende jachten in de Brielsche haven aan. De Koningin en priDses Juliana waren reeds gisteravond per //Bydrograaf" in de Brielsche haven gearriveerd en hadden den nacht aan boord van dezen stoomer doorgebracbt. Dadeljjk na aankomst van de Koningin- moeder begaven de vorsteljjke personen I zich onder enorm gejuich van de dichte menigte aan wal en ricbiten hun schreden naar de plaats, waar eens de historische Noordpoort moet hebben gestaan. Op deze plaats is thans door de zorgen van het ministerie van Oorlog een gedenkzuil op- gericht. Om deze plaats te bereiken, nam de Koningin haar weg door 't nauwe Dijk- slop, de historische steeg, waar vrceger Coppelstock heeft eewcond. De bewomrs die hun huizen kwistig met groen en oranje badden versierd. juichten de vorstelijke personen overal zeer hartelijk toe. Na de onthulling van de gedenkzuil. welke plech- tigheid een eenvoudig karakter droeg, begaf het koninklijk gezelschap zich per auto naar de St. Catbarinakerk. Nadat de leden van het vorstelijk huis, bg den ingang der kerk, dcor kerkvoogden waren ontvangen, beklom dr. J. Th. de Tfsser, minister vao Ouderwgs, Kunsten en Wetenschappen, den kansel, om de plechtige feestrede uit te spreken. Bg ging allereerst voor in een k'-rt gebed en liet daarna zingen het zesde vers vsn Psalm 66. Zich vervolgens allereerst weudend tot de vorstelgke gasten, wien hij een woord van eerbiedig welkom toeriep, wees dr. De Visser er op, hoe Gods hand kenbaar was in het gebeuren op 1 April 1572. Zelfs een zoo nuchter man als onze groote historicus Robert Fruin eikende»De geschiedenis van Neerlands verlossing in 1572 verdient een plaats onder de woiider- verhalen". Spreker wilde echter nog een stap verder gaan en dankbaar de oogen omhoog slaan, want voor hem zgn die kinderen der zee, de Watergeuzen, de kinderen der Voorzienigheid. En daarom was het zoo goed gezien, deze Brielsche feesten te doen beginnen met een gang naar Gods huis. Geen Gods- huis kon op dezen dag beter betreden worden, dan de Brielsche St. Catharina kerk, waaraan zoovele nationaletradities verbonden zgn. Nadat spreker in een historische uiteen- zettiDg was getreden, wees hg op de groote beteekenis van de innemiDg van den Briel in die dagen. Klein als den Briel zelf, was de strijd der geuzen. Maardeicdruk in Holland en Zeeland was ontzettend. Ret wachtwoord bad geklonken, waarop als het ware geheel de bevolkirg met spanning had gewacht. Het sein tot den algemeenen volksopstand was gegeven, de vonk in de overvloedige brandstof geworpen. Eindelgk was de natie in beweging ge- komen. Geen vrees voor Alva brak meer den moed en men liet Willem van Oranje niet langer alleen staan. En men kan ook niet dankbaar den len April 1572 gedenken, zonder in den geest een krans van immortellen te hechten aan de Delftsche graftombe en een eerbiedige hulde te brengen aan den geloofsbeld, den volksheld, die prins Willem van Orauje, in de meest benarde tjjden van Neerlands volksbestaan is geweest. Dr. De Visser, eindigde zgn rede met er op te wijzen, dat een feestdag als deze, ons volk een spoorslag moet zijr), de eigen taak. gelgk God die heeft aangewezeD, m bet groote wereldgebeuren te volbrengen. In zulk een plechtige ure moet Nederland den eed van trouw aan ziju Koningin her- nieuwen en met woord en daad geheel het koninklijk huis steunen. Traehteu wij, al dus spreker, te zijn kinderen van onzen tijd, mannen en vrouwen bij de gratie Gods! En klimme bjj de'herinnering aan Gods gunst, die in het verleden aac het Nederlandsche volk werd bewezen, altijd weder, vooral als wjj staren in de veels- zins donkere toekomst, de plechtige, oud- vaderlijke bede omhoog: God zij met ons" Nadat nog door de gemeente wasgezon- gen van gezang 259 vers 2a en vers 6b, sprak Dr. De Visser de zegenbede uit. Terwgl de aaDWezigen het Wilhelmus 'ongen, begaf het koninklijk gezelschap zich naar den vcet van den toren, waar de Koningin de gedenktafelen onthulde, deze plecbtigheid duurae Blechts kort. Onmid- delljjk begaf de Koniogin zich weder naar Zij zou nooit vergif durven gebruiken, behalve voor zich zelf, nu ze zulk een getuige a charge had. Als ze ergens an ders haar vergif kon verschaffen, dan weet ze heel goed, dat nog jaren later mijn verhaal van haar geheimzinnig be- zoek aan de apotheek op de „Melita" haar ten val zou brengen. Over het ge heel genomen, geloof ik;, dat het maar 't beste is er met niemand over te spre ken". Hij bleef vooral bij zijn b<?feluit, toen hij bedacht, dat zijn liefde voor Clarice hem misschien wat overdreven angstig maakte, en dat het toch al te dwaas wask om een dame met een smettelooze reputa- tie van een afschuwelijke misdaad te ver- denken, alleen omdat ze hem persoonlijk antipathiek was. Per slot had ze toch niets meer dan haar plicht gedaan, als ze haar rijke stiefdochter beschermde voor de al te groote toenadering van vreemde- lingen, dien armen drommel van een scheepsdokter niet uitgezonderd. In hoeverre Cosmo gelijk had om geen slapende honden wakker te maken zal uit het vervolg ddzer geschiedenis blijken. HOOFDSTUK I. Een vertrouwensman. Kapitein Walter Guyse stond in de hal van zijn club en bladerde in zijn notitie- boekje. T e oordeelen naar de uitdrukking van zijn gelaat scheen het hem moeite te kosten! om te beslissen, welke van de aangeteekende ontvangdagen hij met zijn tegenwoordigheid zou vereeren. Maar eindelijk knipte hij het zilveren slot dicht en stak het boekje weer in zijn binnenzak met het voorkomen van iemand die een netelige quaestie heeft opgelost. ,,Juist. Adeia Uvedale is het verste heen, mompelde hij half luid. „Nog een oogen- i blikje geduld en lie! gebraden gansje vliegt ons in den mond. En omdat het nu vah- daag toevallig haar ontvangdag is, doe ik, geloof ik, het verstandigste om naar Grosvenor Square te gaan." Hij beval den portier om een auto aan te roepen en drentelde naar de voordeur van het gebouw, om daar op de komst van de taxi te wachten. De Colossus was, zoo met de meest gesloten, dan toch zeer zeker de meest weeldeng ingerichte dub te Londen. Zij had een enorm aantal leden, waarvan de meeste elkaar slechts van aanzien kenden, iets wat nogal grappig was, daar zij zich in haar statuten om- schreef, als uitsluitend bestaande om een band te vormen tusschen de leden onder- lmg. Zij had weliswaar een smetteloozen naam, maar toch glunlachten de leden van meer bescheiden clubs soms op een bij- zondere wijze, als zij den drempel van dit weidsche gebouw overschreden. (Wordt vervolgd.) is® zmzk De Burgemce9ter rier gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat eerie Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Donderdag S April 1938. des na- middags 2 uur. Ter Neuzen, den 3 April 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. fie Burgemeester van TER NEUZEN. Gelet Op art. 15 der wet van 26 Mei 1870(Staats- blad No. 82) tot regeling der grondbelasting. Brengt ter kennis dat dedoor hem ontvangen staten der uitkomsten van de meting en schatting erjz in bo- ven gemeld artikelbedoeld, gedurende 30 dagen op de secretarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd en dat aan ieder wiens eigendommen in die staten ver- meld zijn eane kennisgeving zal worden toegezonden. Ter Neuzen, den 4 April 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1