GEMENGDE BER1CHTEN. loop der bevolking van Ter Neuzen WOLKENKRABBER UITGEBRAND. SPORT. VOETBAL. Zondag speelde te Antwerpen hat Neder- landsch elftal tegen het Belgische. Het weder, dat zich aanvankelijk slecht liet aanzien, knapte geheel op en het zonnetje de wedstrijd op- vroolijkte. Dit was gelukkig want het was het eenige waarover de duizenden Hollandsche voetballiefhebbers zich konden verheugen, daar het Nederlandsch elftal danig heeft klop gehad. Letterlijk niets hadden de Oranjemannen in te brengen en waren de Belgische spelers over de geheele linie overwegend sterker. Daarbij komt nog dat de Belgen met enthousiasme heb- ben gespeeld, terwi.il de Hollanders wel den slechtsten internationalen wedstrijd hebben ge speeld. De Belgische spelers hebben keurig spel ge- leverd en met een 40 overwinning hun meer- derheid volkomen getoond. Bi.i de rust was de stand 20. Voor zeer velen was het een tegenvaller, dat de chauffeurs in staking waren gegaan, daar het gemeentebestuur het tarief voor de ritten had vastgesteld ter voorkoming, dat de chauf feurs de gepeperde prijzen rekenden. Dit was niet naar hun genoegen en zij hebben heele- maal niet gereden. De gemeente had nu alles in het werk gesteld om met extra-trams den dienst zoo goed mogelijk te regelen en is daarin vrij goed geslaagd, maar na afloop van den wed strijd was het ook haar onmogelijk om de naar schatting 40.000 bezoekers te vervoeren, zoodat velen den geheelen weg te voet hebben moeten afleggen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. Hamelink geb. Klouwers, zonder beroep, Donze-Visserstraat 129, van Rotterdam. G. Ligthart, opzichter, Van Steenbergenlaan 27, van Axel. P. F. M. den Hartog, slager, Van Steenber genlaan 1, van Apeldoom. P. de Zwarte, bakkersknecht, Noordstraat 80, van Hoek. L. den Exter, landbouwersknecht, O 202, van Axel. C. C. Kielman, zonder beroep, Zandstraat 8, van Hoek. L. M. Roofack en gezin, slooper-aannemer, 20 N, van Gent (Belgie). G. J. Luijk, koopman, Korte Kerksti'aat 9/11, van Schore. D. F. Bauwens, zonder beroep, Baandijk 55, ambtshalve ingeschreven. Vertrokken: L. H. Dewaerheijt, machinist, Dekkerstraat 13, naar Dordrecht. H. J. Schoof, landbouwersknecht, O 202, naar Westdorpe. C. Wouters, landbouwersknecht, P 102, naar Westdorpe. C. Vermeulen, zonder beroep, Javastraat 13, naar Haarlem. R. F. Briquet, fabrieksarbeider, Niewediep 65, naar Westdorpe. M. C. Kristelijn, verpleegster, 8 N, naar 's Gravenhage. A. Harms, varensgezel, Klaassenstraat 7, naar Duiven. t L. den Hartog, zonder beroep, Tholensstraat 93, naar Hendrik Ido-Ambacht. M. L. Dai-con, dienstbode, Noordstraat 2, naar Niel. EEN GEDEELTELIJKE ZONS- VERDUISTERING. Icdien Pluvius wat minder wil spotten met o-nzen zomertijd dan hij vandaag en de voorlaatste dagen met den wintertgd placht te doen, dan kunnen belangstellenden Dinsdag 28 dezer te kwart voor drie (zomer- t^d) een gedeeltelijke zonsverduistering waarnemen schrijft de H. Crt. Op dat moment zal de rand der mean voor onze oogen een stukje van de zonneschyf ge- leidelijk indeuken tot 3.40 1/5 dier sehyf zal zijn bedekt, om daarna weer geleidelijk den deuk te herstellen, hetgeen te ruim half vijf geheel zal ajjn geschied. Men deuke er aan niet met onbeschermd oog tegen de zon inkyken, doeh een donker gekleurd of bewalmd stukje glas voor het oog houden DE SLAAPZIEKTE. In de gemeente Boekel (N.-Br.) doen zich gevallen van slaapziekte voor. Een patient slaapt reeds een week aan een stuk. Tot nog toe kwamen gelukkig geen sterfgevallen voor. DOOR ELECTR10ITE1T GEDOOD. Te Viaardingen is bericbt ontvangen, dat de 2fi-jarige donkeyman A. van Wezel, varende op het s.s. vZaandatn", te St. Na- zaire in aanraking is gekomen met een electrischen draad en geaood werd. De ongelukkige laat een vrouw en kinderen na. GO DSDIENST W AANZIN. "^Te Lochem en Barchem deden zich in de afgeloopen week twee gevallen van gods- dienstwaanzin voor. Twee pensiongasten, een heer uit Leiden en een dame uit Wage- ningen, schreven afscheidsbrieven aan hun familie en verdwenen. Na lang zoeken wer- den ze in de omliggende dorpen gevonden Zij hadden besloten als liefdegpredikers de wereld in te trekken. Ze zijn naar hun familie terruggebracht. EEN VADER DIE ZIJN PL1CHT NIET KENT. Dezer dagen is de politie te Breda tot een ontzettende ontdekking gekomen. Ten huize van den bankwerker B., aan de Lange Gampelstraat heerschte de grootste wanorde en onregelmatigheid. De moeder werd reeds eenige dagen verpleegd in het ziekenhuis, terwijl baar vier kinderen aan zorgen van iedereen werden overgelaten, behalve van deDgene, die daarvoor bet eerst was aangewezen. De vader trok zich echter van de kinderen niets aan en zocht verdooving in den drank, terwijl hjj zich niets aan zijn gezin liet gelegen liggen. Het jongste kindje van 17 maanden is nu dezer dagen dood in zijn bedje gevonden, terwyl de vader zijn roes uitsliep. Het lykje werd in verband met de doods- oorzaak in beslag genomen, terwjjl de vader gearresteerd werd. EEN KIND DE ARM AFGEKNELD. Twee zoontjes van 8 en 10 jaar van een arbeider, waren spelenderwijs bchulpzaam op een molen te Apeldoorn, w-lke door motorkracht wordt gedreven. Plotseling viel de jongste naar beneden en kwam terecbt in een in volten gang zjjnde ma chine voor het breken van lijnkoeken. Hij bieef op zijn rug op den walssteen liggen, waardoor hem de kleeren van het lijf werden getrokken het had niet Sanger moeten duren of zij zouden om zijn hals zijn vasl- gesnoerd, waardoor hij had moeten geworgd zijn. Zelf bekwaun hjj bijna geen letsel. Zijn 10 jarig ouder broertje kwam by de pogiDg om hem te redden, met den arm tussehen de walsen, waardoor hem dit lichaamsdeel by den elleboog werd afge- kneld. Hij liep naar huis en vertelde aan zijn moeder, dat bem de arm zoo'n pjjn deed. Men kan zich de ontsteltenis van de vrouw voorstelleD, toen deze bij het uittrekken van het buisje in het geheel geen arm meer voud. EEN ROOVERSBENDE GEKN1PT. Een paar jaar geleden werd Kampen onveilig gemaakt door een jeugdige dieven- bende, welke alies in de wacht sleepte, wat van haar gading was. Wegens de geslepenheid, waarmee te werk gegaan werd en een goed georganiseerden spionnagedienst duurde het vrij lang, voor het de recherche mocht gelukken de hand op de bende te kunnen leggen. Deze bleek toen te bestaan uit ten troepje opgeschoten jongens, die werkten onder aanvoering van een lOjarigen, zekeren B. R v. d. B. De vrees voor dezen koofdman, die voor niets terugdeinsde, was onder de bende zoo groot, dat geen der volgelingen durfde weigeren een op- dracht uit te voeren. En by het verhoor, toen wegens afgedwongen bekeDtenis der anderen ontkennen niet meer kon baten, toonde dit gevaarlijke heerschap een ont- stellende brutaliteit en cynisme. De daders zyn toen gestraft, dock de hoofdaanlegger werd ontoerekenbaar verklaard en naar een krankzinnigengesticht verwezen. Na een jaar te Deventer verpleegd te zyn. kwam v. d. B. echr te Kampen terug en vanaf dat moment begonnen bijua onmiddellijk de rooverjjen opnieuw. Geregeld kwamen by de politie de neringdoenden weer aangifte doen van diefstallen. Petten, dassen, hammen, sigaren, de meest uiteenloopende dingen verdwenen weer spoorloos uit de etalages, terwijl ook de marktkramen byzondere attractie bleken te hebben. De recherche, die natuurlyk wel vermoedde, in welke richting gespeurd moest worden, was nacht en dag in de weer, maar een tyd lang bleef het weer bij aauwjjzingen zonder afdoend bewijsmateriaal. Zelfs wist de politie er achter te komfen, dat de bende op grooter werk bedacht was en een inbraak in optima forma bjj een der plaatseljjke bankinstellin- gen voorbereidde, welk gebouw toenonde<- speciale bewaking werd gesteld. Een steeds grooter wordende brutaliteit is echter dezer dagen de bende eindelijk noodlottig geworden. Ze liep in de val en twee van de leden, de 20jarige P. S. en de 19jarige G. v. D. werden tot bekentenis gebracht. Ook nu weer bleek de heillooze invloed van B. R v. d. B., voor wien de jongens sidderen. Zelfs bij de confrontatie krompen ze onder diens dreigende blikken bevend ineen. Met een zucht van verlicbting zal de burgerij vernemen, dat de jonge booswicht weer achter slot is gebracht. (Tel.) EEN ADRES AAN ME VROUW ZIJN ECHTGENOOTE. De gemeenteraad van Amerongen telt 7 leden, waaronder een vrouwelijk lid (soc.- dem.), wier echtgenoot onderwyzer aan de openbare school No. 1 in die gemeente is. Wegens het steeds dalendaantalleerlingen dier school zijn twee onderwyskrachten over- compleet geworden. Bedoelde onderwyzer, echtgenoot vaa het raadslid, bevreesa dat ook hem //op wachtgeld stellen" boven het koofd bangt, heeft aich, naar de ,,Stand." meldt, tot den raad gewend met het beleefd verzoek, hem niet op wachtgeld te willen stellen. In het onderhavige geval klinkt eenigszins e'genaardig de aanhef van het adres Elelachtbare Mevrouw en Heeren Mynheer vraagt dus aan mevrouw zyn echtgenoote om in zijn positie gehandhaafd te mogen bljjven. Mevrouw zal daarover zeker wel niet ongunstig ooideelen. DE RIDDERORDE-KWESTIE TE ZWIJNDRECHT. De daders bekend. De bedrijvers van de Zwijndrechtsche ridderordegrap zyn bekend. Het zyn een kantoorbediende en een pakbuiskneeht der firma Jos Ryers, zaadhandelaar te Zwijn- drecht. Hnn namen zyn H. Kooyman en A. van Dalen alsmede G. S. Husen, boek- drukker, wonende te Dordrecht. De ridderorde werd aangekocht door be- middeling van den heer C. M. van Diemen vaandelfabrikant te Dordrecht en de oor- konde werd geleverd door Henskes Druk- kerjj aldaar. Zoowel orde als gescbrift ver- toonen groote afwykingen met de officieele stukken. (Tel.) ALS HET LICHT BRAND Als een zoethoudertje was den Ned. Herv. predikant van Aartswoud toegezegd door kerkvoogden, dat by verhooging van tracte- ment zou krygen, als de aanleg van het electrische licht, maar op kosten van ge- noemde kerkvoogdij gereed zou zyn. »Als het licht brand" was het parool. Ongeluk- kig genoeg voor den dominee baastte men zich niet met dezen aanleg, en de toezeg- ging in 't voorjaar 1921 gedaan, is eerst 21 dezer in vervulling gegaan. Een goed- hartig notabel had voorgesteld de verhoo ging dominee al maar vast toe te kennen, maar neenniet eerder dan „als het het licht brandt". Nu brandt het en dominee krijgt zyn verhooging. ERNSTIGE OPL1CHT1NG. Een pianohaDdelaar aan den Vaartweg te Hilversum is dezer dagen de dupe gewor den van een oplichterss'reek. Als zyn ver- tegenwoordi^er had hy iemaud aangesteid wonende te Haarlem. Deze bleek een handig verkooper te zyn, want teikens ea teikens had bij een piano aan den man gebracht. Hoe de handelaar echter op afrekening aandrong, steeds wist de ver- tegenwoordiger het een en ander te ver rinnen, waardoor de afrekening werd uit- gesteld, zoodat het door hem te betalen bedrag reeds de 17,000 bad bereikt. Dezer dagen kreeg de p.anohandeiaar van een pianofirma te Amsterdam bericht, dat zijn vertegenwaordiger op zyn naam twee piano's had besteld, we'ke waren afgeieserd. Het bleak dat de z.g. vertegenwoordiger de piano's ver beneden den inkoopprys had verkocbt, waardoor het hem zoo gemakkeljjk was gevallen er veel te plaatsen. Ook had hjj herhaalde malen andere namen gebruikt Op aangifte der Amsterdamsche firma ie de oplicnter thans aangehouden. Overbrenging naar Hilversum bleek echter met het oog op zijn overspannen toestand nog niet mogelyk. Voor den piano-koopman is het een groote schadepost, want van het verduisterde bedrag zal wel niet veel terecht komen. EIGENAARDIGE SCHERTS. Bij het station Willemsparkweg te Amster dam hadden twee mannen een ongeveer 15ja- rigen jongen op de raits gelegd op een oogen- blik, dat op 50 meter een trein naderde. De machinist zag den jongen en stopte tijdig. De stationschef riep de hulp van de politie in om de beide mannen te arresteeren Deze verklaar- den ,,uit scherts" te hebben gehandeld. DE ZONDERL1NQE SCHIETPARTIJ. In verband met de eenigen tijd geleden gemelde schietpartij aan den Rijswijk- schen weg te 's-Gravenhage, waarbij een dame uit een zijspanwagentje van een door twee heeren bereden motorfiets eeni ge revolverschoten loste op een achter haar rijdend motorrijwiellrijder, en vervol- •gens het geheele gezelschap bij nadering der politie in de richling Rijswijk ver- dween, kan nader worden gemeld, dat de Haagsche politie in samenwerking met de politie te Rotterdam er in geslaagd is, deze dame op te sporen. Zij bleek te zijn een 24-jarige juffrouw, uit Rotterdam. De heer, op wien zij schoot, woont eveneens te Rotterdam. Beide personen hadden reeds sedert geruimen tijd oneenigheid. Zij hadden zich juist dien dag verzoend en wilden deze geheurtenis met eenige vrienden vroolijk vieren. Onderweg, nabij het cafe aan den Rijswijkschen weg, stak de toorn van de dame nog eenmaal in alle heftigheid op, met het bekende gevoljr, dat zij uit het zijspanwagentje sprong, de fietslantaarn en den motor omvent'rapte en revolver voor den dag haalde en een paar- schoten loste. PAKKEND SLOT. In den gemeenteraad te Lichtenvoorde, was quaestie over de strekking van een verorde- ning op de controle over de uitgaven voor we; onderhoud. Het verslag der Geldersche Bode bericht daaromtrent; „De voorzitter maakt speciaal bezwaar tegen art. 10, waardoor de commissie bij verordening gemachtigd wordt tot uitgaven, waarvan mis- bruik kan worden gemaakt. Spreker denlct in dit verband aan Duys e.a. te Zaandam. De heer Zeiler: Och. kom! De heer Jaartsveld: We worden dus eigen- lijk niet vertrouwd door den burgemeester, die echter zelf niet te vertrouwen is. Omdat de •voorzitter zelf niet deugt, vertrouwt hij ook geen ander. De voorzitter roept den heer J. tot de orde er. sommeert hem de openbare beschuldiging aan zijn adres in te treklcen. De heer Jaartsveld weigert zulks pertinent. De voorzitter verklaart, dat hij dan niet ver- der wenscht te vergaderen en sluit de zitting. Vad. OVER DE GRENS GEVLUCHT. Te Tuddern, een Duitsch plaatsje, even over de grens, werd de heer W. uit Sit- tard door een Duitschen beambte aange houden als verdacht van smokkelarij, ver- telt de „Msb." Daar genoemde W. gebrekkig is (hij heeft een houten been), werd hij met den douane-ambtenaar met een dogear naar den burgemeester van Havert gereden om daar gehoord te worden en in voorloopige bewaring te worden gesteld. Toen men op de plapts van bestemming aangekomen was, stamen de voerman en de beambte uit om den burgemeester te verwittigen. Onze Limburger maakte nu van de gelegenheid gebruik de teugels te grijpen, de zweep over het paard te leggen en in vliegende vaart de Holland sche grens op te zoeken, wat hem gelukte. Aan het revolverschot, dat hem werd na- gezonden, had hij lak, verklaarde hij. EEN STUDENTENGRAP. ,,Dr. Emil Busch, psygoloog." De studenten aan de universiteiL van Oxford hebben dezer dagen een kostelijke grap uitgehaald, die hun trouwens ge- leerd was door hun Chicagosche collega's die een kameraad, als Duitsche geleerde vermomd, onder den naam dr. Einstein een lezing lieten houden over de relati- viteitstheorie, van welke mysftiflcatie een enorm aantal aanhangers van Einsteih's leer, onder wie helaas blijkbaar te veel snobs die „schijn" voor „zijn" believen te nemen, het slachtoffer werden. De jongefui uit Oxford kondigden tegen Zaterdagavond per advertentie een lezing aan, welke onder de auspisien der „Home Counties Psychological Society" zou wor den gehouden door „Dr. Emil Busch, hoogleeraar in de phychologie aan de universiteit van Frankfort a.-M." over het onderwerp: Freud in de nieuwe psycho logic. De voorzitterszetel zou worden in- genomen door „dr. Heythrop". Alle be langstellenden werden uitgenoodigd, de toegang was vrij. De groote zaal van het stadhuis was op het aangekondigde uur gevuld met een aanzienlijke menigte, waaronder tal van studenten en twee reetoren-magnifici, al ien saamgeslrcomd op de aanbeveling dat deze Duitscher, de eerste die na den oor- log in Engeland sprak, reeds een psycho- loog met Europeesche vennaardheid'was. In werkelijkheid was „dr. Busch" een geWoon Oxford student, en „dr. Heyth rop" zelfs een eerstejaars. Het gezelschap zat anderhalf uur lang doodernstig naar den Duitschen geleerde" te luisteren, en beloonde hem met luid applaus. Daarna kwam de ontnuchterende mede- deeling van de waarheid. De verlegenheid van het „psychcIogische" auditorium laat zich denken. Een hevige brand heeft gewoed in Chi cago, waarbij een „wolkenkrabber" van 21 verdiepingen geheel is uitgebrand. De brand oncstond in het centrum der stad, viak bij het Uniondepot. In de stry-seraper was een geldswaarde ondergebracht van 5 millioen dollars. De brand is ont- staan in een fabriek, tengevclge waarvan 20.000 personen werkloos zijn gekomen. DE MILLIOEN EN-FARMER. Een hoogst avontuurlijke geschiedenis, waarbij een Braziiiaansche farm-bezitter met een vermogen van 8 millioen dollar een hoofdrol speelde, diende dezer dagen voor de Berlijnsche strafrechtbank. Een zekere Schafer, een koopman, stond terecht wegens bedrog en valschheid in geschriften. Na het verlies der Duitsche kolonien trachtte een Duitsche firma overzeeplan- tages in handen te krijgen, vooral in Zuid- Amerika. Daar aankoop met het laagstaande. Duitsche betaalmiddel niet mogelijk was, wilde die firma betrekkingen aanknoopen met buitentandsche kapitalisten. Daardoor kwam ze in aanraking met bedoelden Schafer, die zich Duitsch-Braziliaansch plantagebezitter noemde, en zei lid van de fa. Weil en Schafer te zijn, die aan den boven-Amazone een reusachtigen farm dreef met een kapitaal van acht millioen dollar. Schafer wilde daarvan vier millioen ter beschikking van de Duitsche firma stellen. De laatste geloofde met een bona-fide zaak te doen te hebben. Ze organiseerde op eigen kosten een expeditie naar Brazi- lie. Schafer nam bovendien bij de Duitsche firma een som gelds op. Maar reeds on derweg kregen de leden der expeditie argwaan, zoodat ze vanaf het schip draad- loos naar de Duitsch firma seinden: „Schafer klaarblijkelijk zwendelaar". In Rernambuco verdween Schafer opeens van boord en liet de overige expeditieleden aan hun lot over. Deze konden zich er- van overtuigen, dat de fa. Weil en Scha fer in het geheel niet bestond, maar alleen een ter slechter naam en faam bekende farmer Weil, die onder verdenking van valsche munterij stond en aan den boven- Amazone een miniatuur-boerderijtje ex- ploiteerde. Twee jaar later kwam Schafer plotseling in Duitschland opduiken, waar hij gevart- gen werd genomen. Thans is hij veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. DE EERSTE KERSEN. De Figaro weet te vertellen, dat de eerste kersen Donderdag in de Parijsche Hallen zijn verkocht. Het waren er precies twaalf en zij zijn verkocht voor een rede- lijken prijs van honderd vijftig frank. Er waren voor dezen handvol kersen drie liefhebbers, vertegenwoordigers van dlrie groote delicatessenhandels, die er geen geheim van maakten wat ze met het do- zijn kersen van plan waren. De eene wilde de vroege vruchten aan een gewichtig politiek personage aanbieden; de andere had de kersen toegedacht aan een beken de Russische danseres; de derde had er slechts zijn winkeletalage mee willen op- sieren. En hij heeft ze gekregen. Verleden jaar heeft het eerste dozijn kersen „slechts" negentig frank opge- bracht. Zij zijn toen aangeboden, zoo weet de Figaro verder te vertellen aan een Pa rijsche artieste, die ze door haar papagaai heeft laten opeten. Welk dier zijn genoegen stellig niet op den juisten prijs heeft geschat. EEN POES, DIE MENSCHENLEVENS REDT In het Engelsche dorp Barlow in York shire heeft een poes drie mensqhenle- vens gered. De bewoner van het huis was als naar gewoonte, om vier uur 's morgens opgestaan, had het vuur in de keuken aangemaakt en daarna het huis verlaten om aan zijn werk te gaan. Zijn vrouw en twee kinderen, een jongen eh een meisje, sliepen nog. Om half zeven werd het meisje wakker, doordat Nippy, de kat, op haar bed sprong en haar met zijn pootje in het gezicht aaide. Zoodra het dier zag, dat het meisje ontwaakte, sprong hij op den grond en holde naar de slaapkamer van de vrouw des huizes, die hij ook wakker maakte. Het huis stond al vol rook. De vrouw riep haar zoon en alle drie vluchtten zij met handdoeken voor hun gezicht door den dichten, verstikkenden rook de trap af, langs de keuken, die al in lichte laaie stond. Als Nippy er niet geweest was zouden alle drie de bewoners stellig zijn omgeko- men. AAN DEN KABEL VAN EEN BALLON CAPTIF 2000 M. DE LUCHT IN. Te Angers waren eenige militairen be- zig om een „ballon captif" uit zijn hangar te brengen. Een der twee kabels, waar- aan de ballon vastzat, brak. De comman dant riep de mannen toe uit alle machjt aan den anderen kabel te trekken, wat zij deden. Toch ging de ballon de lucht in met 5 man, die aan den kabel hingen. Drie sprongen bijtijds naar beneden, de vierde liet te laat los en viel van een hoog- te van 20 M. doodeiijkgekwetst op den grond. De vijfde, Clinkemaille, kon zich niet los maken. Zijn voet zat in het touw verward en met zijn hoofel naar beneden steeg hij op en verdween spoedig in de wolken. Een vlieger werd uitgezonden om de ballon op te sporen. Spoedig was hem dit gelukt, en hij ontdekte op een hoogte van 2000 M. den militair, die zSch in de lucht naar boven gewerkt had, den kabel om zijn middel had geknoopt en aldus in een vrij veilige positie voortzweefde Door met zijn zakdoek te zwaaien, gaf hij tekennen, dat alles goed ging. Na eenige uren daalde de ballon en bleef even in een boom vasthangen. Clin kemaille profiteerde van deze gelegenheid om zich naar beneden te laten glijden en hij kwam veiiig op den grond terecht. Uooreen miiitaire auto werd hij bij BouiJ- le-Menard (Maine en Loire) gevonden en naar huis gebracht. De ballon heeft zich later weer losgewerkt en is verder door- gezweefd. EEN NOODLOTTIGE DROOM. Hp heer Albert Saltwell in Schotland Green. Tottenham, had dezer dagen een onrustigen droom. Hij is een uitstekend zwemmer en dui ker, en droomde blijkbaar van deze laatste sport, want eenskiaps viel hij, in zijn slaap, uit het raam van zijn slaapkamer. Hij kreeg een schedelbreuk en emstige hoofdwonden en moest in het North Middlesex ziekenhuis worden op- genomen. ONGESCHIKT VOOR MENSCHELIJK GEBRUIK. Een ambtenaar van het openbaar ministerie tc New-York heeft verklaard, dat een nauw- lettend onderzoek van den sterken drank, welke elken dag te New-York en andere plaatsen on- wettig verkocht wordt, heeft aangetoond, dat 98 percent ongeschikt voor menschelijk gebruik is en dat een groot deel doodelijk vergif is. Tus sehen den drank in de voomame hotels en die in de smerigste kroegen is qualitatief geen verschil. HET DERTIENDE ONGELUK. Te Birmingham is een man, genaamd West- macott, op 58jarigen leeftijd overleden aan de gevolgen van het dertiende emstige ongeluk, dat hij in zijn leven had gehad. Hij had een leelijken val gedaan. Daarvoor was hij o.a. tweemaal bij een spoorwegongeluk gekwetst geweest en had hii driemaal een been gebroken. 's Mans zenuwen hadden, volgens de verklaringen die een zoon an hem voor den lijkschouwer aflegde, door al die ongelukken ernstig geleden en hij had steeds in vrees voor een nieuw ongeluk ge- leefd. VAN SCHOONMAAKSTER TOT MILLIONNAIRE. Een negerin, Lillie Guy Taylor, die tot dus- ver een karig stuk brood als werkvrouw ver- diende, bezat een stuk land in Lousiana. Op dit land zijn oliebronnen aangetroffen, waardoor het een waarde kreeg, die tussehen tien en twintig millioen dollar wordt geschat. Natuur- lijk werd er, toen deze enorme waarde bekend werd, ook door anderen aanspraak op gemaakt. doch een uitspraak van het Amerikaansche Hof van Appel is, naar de Chicago Tribune meldt, het eigendom der zwarte schoonmaakster be- vestigd. Zij heeft thans haar armoedig hutje ver laten, en heeft het voornemen te kennen ge- g-even, thans iets van het leven te willen zien. Zij is van plan een deel van haar rijkdom te bestemmen voor philantropische organisaties der negers. EEN POL1T1EKE ECHTSCHEID1NG. Een „Landgericht" in Duitschland heeft dezer dagen, op verzoek van den man, een huwelijk ontbonden verklaard. Dit is niets bijzonders in een land, waar thans zcovele echtverointenissen gescheiden worden. Maar wel is in dit geval de moti- veering. vreemd geweest, die de rechter zijn vonnis gaf. De man, een lid van de feudale, zeer vertakte familie van Tschirschky, een hooggeplaatst militair, vroeg echtschei- ding, omdat zijn vrouw sedert de revolutie wat de politieke overtuiging betreft, steeds rooder was geworden. Van een hoofdofficier mag men niet verwachten, dat hij in-vrede en vriendschap leeft met een links-radicale vrouw, betoogde de heer van Tschirschky. En de rechter gaf hem gelijk. Deze rechter oefent zijn beroep uit inPotsdam. EEN BEROSTORTINO. Verleden week waren eenige boeren te Arvier, ten Oosten van het meer van Ge neve, hun land aan het bebouwen, toen plotseling een bergmassa van naar schat ting duizend voet hoogte en een millioen kubieke meter inhoud losraakte en met een donderend geraas naar oeneden stort- te. Er waren spleten in de rotsen ontstaan, doordat er steengroeven waren gemaakt aan den voet van het gebergte, en men had de bewoners van die streek reeds lang tevoren op het dreigende gevaar ge- wezen. Deze hadden de streek toen ont- ruimd, zoodat er geen menschenlevens te betreuren zijn. De groote massa der neergestorte rol)s- blokken viel op den zachten bodem van de vlakte, waardoor deze eenige honder- den meters in het rond werd opgehoogd. Boeren, die op een afstand van tweehon- derd meter aan het werk waren, schjrok- ken hevig, toen zij den grond onder hun voeten voelden stijgen. De vlakte, die vroeger geheel effen was, vertoont thans glooiingen, die op soinmige plaatsen een hoogte van vijftig voet bereiken. VAN DRIE MEISJES EN DRIE SLANGEN. Drie Parijsche zusters, Angele, Marie en Frangoise, zoo vertelt de Daily Mail", werden door een jongen Algerijn uitgenoodigd om bij hem op zijn kamer in de wijk Montpamasse te komen dineeren. De jongedames, die alle drie bekende be- zoeksters zijn van Parijsche nachtgelegenheden bedienden hun gastheer zoo rijkelijk van zijn eigen champagne, dat hij in slaap viel. Toen gingen ze heen, met medeneming van zijn geld, zijn horloge en de voorwerpen van waarde die hij bezat. Juist toen ze het vertrek wilde verlaten, zag een der meisjes een groote teenen mand in een hoek staan. Zij opende die en een groote slang stak zijn kop naar buiten. Even later kwamen nog twee slangen uit de mand te voorschijn e.n begonnen te sissen. De meisjes liepen gillende de kamers uit, en de Algerijn werd tijdig genoeg wakker om zijn drie lievelingen de drie reptielen nl. de fruitschalen op tafel te zien leegeten. Dade- lijk waarschuwde hij toen de politie, en thans zitten de drie gezusters achter slot en grendel, in afwachting van haar veroordeeling wegens diefstal.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2