m ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTfEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fijnste soorten HOMMKOEK. No. 7278 Vrijdag 24 Maart 1922. 70e Jaargac#: Stoom-, Koek- Beschuitfabriek „ST, AKTOligE" r S3 IBILi^p jaloerschheid. BINNENLAND. ~B U 1 T E N L A H D. B E C L A M H. Oiislagpiaats voor Ter Neozen en Omstreken: Firma. Wed, A. H. DQNZE, Men kan van de jaloerschheid eigen- lijk geen ie ongunstige voorsteiling en over haar geen te ongunstige meening hebben. Jaloerschheid is een versehrik- kelijk groot kwaad, en zij is een te ge- vaarlijker kwaad juist, orndat zij zoo'n heel gewone ijjivt. jaloe' wordt veelai en door een ieder o. der <j 1 vergeielijke zonden gov. d. spreekt dan vergoelykend en tegeiijk vergevend over: „:n beetje" of ,,'n klein beetje jaloersch". En toch is^er in den grond der zaak niets wat ons leven, ons eigen leven en het leven van andercn zoo verbitteren kan als jaloerschheid. 'n Ja- loersch mensch is een verkeerd en eeii diep ongelukkig mensch. 'n Jaloersch mensch vergeet alles, wat hij zelf heeft, vergeet alles wat hij op anderen voor- heeft, vergeet ook, dat hij in den grond der zaak nergens recht op heeft. 'n ja- loersch mensch geniet nooit volkomen van wat er te genieten valt, omdat hij met ziet op wat hij heeft, maar alleen op wat hij mist'n jaloersch mensch is nooit eens echt blij, nooit eens echt veiheugd, "n jaloersch mensch leeft eigenlijk niet, n jaloersch mensch is tegeiijk een or verstandig en dom mensch en 'n altijd en bij alles nadenkend en vergelijkend menschjaloerschheid is de hoofa- cndeugd der kleine menschen, der kleine geesten, der kleine zielen, dergenen, die het niet van zichzelf hebben maar het altijd van(anderen moeten hebben. Ver lost zijn is meer dan straks, later, in den hemel komen, verlost zijn is ook: niet meer, nooit meer jaloersch zijn, verlost zijn ishet een ander gunnen, leven voor anderen, zichzelf kwijt zijn, omdat men zichzelf bezit, en zichzelf bezitten omdat men zichzelf kwijt is en dan, dat voelt ieder wel, is alle reden tot jaloerschheid voorbij. •Onder de kenmerken van onzen tijd is geen Zoo teekenend als de jaloerschheid. Misschien was het vroeger ook zoo, maar wij weten zeker: Nu bederft de ja loerschheid ontzaglijk veel. Wij hebben bijvoorbeeld alien in ons, als het goed is, een begeerte om vooruit te komen in het leven en in de wereld. Wij willen niet blijven staan ons leven lang van ons 20ste tot ons 60ste of 70ste jaar op het- zelfde inkomenwij willen vooruitkomen, en dat is goed en billijk, en al lukt het ons niet in alien deele misschien, als wij dat verlangen maar hebben en er ons de- gelijk voor inspannen, dat houdt er den moed bij ons in en de taaie volharaings- kracht. Maar nu komt daarbij de ja loerschheid ,en als die er bij komt, dan wordt het ineens alles bedorven. Nu lee- ren wij er kennen, die het beter hebben dan wij en die het, althans naar onze particuliere meening, minder verdienen. Wij gunnen hun dien voorrang, dien voorsprong niet, en nu - in plaats van al leen te streven naar eigen vooruitgang - beginnen wij (en dat gaat dikwijls heel wat gemakkelijkerons toe te leggen op de vermindering van die anderen. Komen wij dan al niet vooruit, nu, dan gaan zij tenminste achteruit; zoo wordt dan het verschil kleiner en vallen dezen ten offer aan onze jaloerschheid. Zij val len, maar wat misschien nog veel erger is, wij vallen ook. En wij vallen en zin- ken zedelijk, moreelwij worden slechter en zij alleen misschien minder. Zoo mag men gerust verklaren, dat er tegenwoordig heele richtingen en par- tijen zijn op allerlei gebied, in den staat en ook in de kerken, die niet in de eerste plaats positief werken voor den vooruit gang, doch die er tevreden mee zijn, om enkel maar negatief-optredend anderen naar omlaag te halen om daardoor zelf niet zoo erg klein te zijn. Zoo bederft meniger jaloerschheid een heele sociale actie, die, verstandig en met beleid gevoerd, tot onberekenbaar. groote zegeningen zou kunnen leiden voor heel een land en volk in al zijn ge- ledingen, maar die nu (door de lasteren- de en op schandalen beluste jaloersch heid) niets opbouwt en enkel maar af- breekt. Er zouden meer voorbeelden te noemen zijn, zoo in het groot als in het klein. Er zijn menschen, mannen en vrouwen, en ook reeds kinderen, op wier gelaat het niet alleen t.e lezen staat, dat zij niet gelukkig zijn, maar de oorzaak van hun onvoldaanheid staat er bijzij worden door jaloerschheid verteerd; tel- kens weer aangevochten, bezwijken zi maar al te vaak. Jaloerschheid bederft menig feest, menigen kring, menig gezin, menig familieleven. Jaloerschheid staat in den weg om te genieten en om te be- wonderen, om te waardeeren en om lief te hebben, om te eeren en om te vree- zen, om te eerbiedigen en zich te verheugen. Zoo is het ieven van den ja- loerschen mensch wel een zeer somber bestaan. Wij strijden veelai tegen de groote en grove zonden in anderen en misschien ook wel in onszelf, maar het tiende ge- bod: „Gij zult niet begeeren" wordt meestal vergeten Er zijn tal van zonden, waar wij letterlijk van walgen, zonden, waar wij misschien niet van kunnen be- grijpen (al zal voorzichtigheid ook ten deze zijn aan te bevelen) dat wij daar werkelijk nog eens toe zouden kunnen komen. Tegen die zonden vait het strij den gemakKelijkde slag is tevoren ai beslist, maar intusschen zijn wij zen misschien het slachtoffer van de ja loerschheid, die ons leven verwoest, ge- lijk, luidens het iiijbelverhaal, de ja- loeischheid (het niet tevreden zijn met eigen levenslot en eigen levensroeping) reeds in het Faiadijs de oorzaak is ge- worden van aes eersten menschen val. En waar wij nu alien nun of meer de ran ging in ons hebben tot deze kwaal, weten wij geen beter ge icesmiddel dan til: niet, dat gij ophoudt met jaloersch te zijn, want dat gaat zco-maai' niet, maar dat gij van nu ai' begint jaloersch te zijn op hen, op wie gij jaloersch rnoogl en moet wezen, ik bedoel op die men schen, die een rein leven leiden in eer- baarheid en deugd, in Godsbetronwen en waren ootmoed, in berusting en kinder- lijken eenvoud, menschen die hoog be- voorrecht zijn boven alien, die deze din- gen niet bezitten. Op zulke menschen jaioersch worden, zie, dat strekt tot ons behoud. Dat wij alien eens mochten beginnen niet zoo jaloersch te wezen of te worden Al die andere dingen, waar wij dan wei eens jaloersch op zijn, zijn tenslotte maar tijdelijk, al die andere dingen geven evenveel onrust als gemak, evenveel zorg als rust, evenveel verzadiging als toch altij d-weer-bovenkomende onvoldaan heid. De gewone jaloerschheid eindigi niet voor het graf, ja, gaat nog verder dan dood en graf. Maar deze iaatst door ons genoemde en beschreven jaloersch heid werkt in ons een aanhouden in stre ven en zoeken, en van haar geldt wat Jezus gezegd heeft, toen Hij sprak„Wie zoekt, die vindt, en wie klopt, dien zal opengedaan worden." Tot nu schreven wij alleen nog maar over jaioersch-zijn. Wij zouden echter ook nog iets willen zeggen over ja- loersch-maken. Is jaioersch maken eigenlijk nog niet veel slechter dan jaloersch zijn.'' Dit moet women toegegeven. Jaloersch-zijn moge reeds verkeerd zijn, jaloersch- maKen hjkt auivelswerk. in jaloersch heid ligt nog iets vergefelijks, iets be- gnjpelyks, maar jaloersch-maken is zoo opzetteiijk, en is dus wel zeer slecht, doortrapt. Wat woi'dt er echter ook op dit gebied niet zwaar en menigvuldig gezondigd! Dikwijls, zondej' het te bedoeien, maakt men zijn naaste jaloersch. Men denkt dan niet na en zegt iets en het treurig gevolg, is, dat de naaste jaloersch wordt. Of men is zoo opgefbgen over zijn schatten of behaalde winst, dat men eens wil laten zien, wat men verkreeg, en het gevolg is alweer: jaloerschheid. Wie dat eens of meermalen ondervonden heeft, wordt langzamerhand wat me6r terughoudendmen zegt niet alles meer, men vertelt niet alles meer, men ver- zwijgt menige bizonderheidmen wil liefst maar geen aanstoot geven en geen wangunst opwekken, en dus men zwijgt. Gevolg daarvan: minder goede verstandhouding, minder vertrouwelijk- heid; vriendschap en toegenegenheid dreigen te gronde te gaan. Wie onze menschelijke zwakheid en overgevoelig- heid kent, verbaast er zich over, dat er onidanks dat alles toch nog wel hechte genegenheid en den-tijd-verdurende- vriendschap hier en daar worden gevon- den. Mag men dan niets meer zeggen Mag men dan letterlijk nergens meer eens in roemen? Mag men dan zijn rijkdom niet eens toonen, zijn blijmoedigheid en geluk niet eens uiten? Ik zou willen zeggen: Ja en neen. Eerst: neen. Want als men er mee bedoelt zichzelf te verheffen, zijn eigen wijsheid of vernuft of slimmigheid eens te laten uitkomen, dan is deze ja- loersch-makerij beslist verkeerd. En toch ookhet mag wel, mits het zij onbewust, of in ieder gevalongewild en onbedoeld. Als wij er maar nooit mee be doeien onszelf te verheffen of op een voetstuk te plaatsen. Jaloerschmaken mag dus wel, mits het geschiede geheel-vanzelf. Dan kan van zoo'n jaloerschmaken zelfs zegen en vrucht uitgaan. Paulus is zoo'n man ge- we^st. Hij heeft na zijn bekeering eigen lijk slechts een doel gehad, en hij zegt zelf, dat ook zoo duidelijk en mooi„Of ik eenigszins mijn vleesch tot jaloersch heid verwekken, en eenigen uit hen be ll ouden mocht." Wie dat woord even be- ziet, begrijpt het. Zijn vleesch, dat zijn zijn volksgenooten. Paulus heeft deze menschen harteliik lief, en hij verlmsd onder al zijn beslommeringen, hen geen oogenblik uit het oog. Hij wil zoo gaarne iets, hij wil zoo gaarne veel voor deze menschen zijn. Als zij nu maar zien hoe gelukkig en hoe blijmoedig, hoe hoop- vol en hoe vertrouwend hij is. Hii heeft een verzoend verleden, een g-eborgen heden, een blije, verzekerde toekomst. Was ons leven, ons leven van alle dag, in werkplaats of op kantoor, op het veld of in de schuur, in huis en op straat toch maar zoo dat anderen daar jaloersch op werden! Werden zij jaloersch op onze werkkracht en op onzen werkijver. op onzen stillen wandel en onzen eerliiken handel, op onzen eenvoud en ons Gods- betrouwen. Zulk jaloersch-maken van onze ziide is goed, ja nuttig. Zulke la- loerschheid van hunnen kant kan hen er brengen i O v. EMHOE-v. d. HEJJBFg, Tifbupg. Grossiers en Winkeliers schrijit ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Pare! - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. CO U RANT DE VERRADEIfS VAN MiSS CAVELL IN INDIE? Aneta seint uit WeMjevreden d.d. 21 Maart: De fndische Ccurant meldt, dat twee verraders van Miss Cavetl op het oogeri- blik in Indischen Staatsdienst zijn. De Be!- gische consul telegrafeerde aan de Beigi- sche regeering dat, indien Belgie hun uf - levering niet wenseh^, aan te vragen, Enge- land dat doen zal, •ngezieri Miss Cavell een Engelsche "ondi^oane was. De Indi- sche Courant acht bet gewenscht, dat de regeering beide verraders in eik gefvaj uit den Staatsdienst n staat. Het blad wijst er op, dat hieruit blijkt, de onverantwoor- delijke wijze van aanwerving van beamb- ten voor den Staatsdienst. Een later telegram meldt, dat de ver raders van Miss Cavell werkzaam zijn bij1 de B. O. \V. Het Nieuws van den Dag van Ned. Indie dringt er op aan, dat de regeering zal onderzoeken of inderdaad bedoelde ambtenaren de gezochte verra ders zijn. Zij zutlen dan ontslagen moeten werden en ter beschikking gesteld van de Betgische regeering. DE TOESTAND. De eommissie van herstel is, na veel W'kken en wegen en ongetwijfeld ook na veel mwendig'-D strjjd, tot overeenstena- mu g g-'komen, schajft de N. R. Cit. Zij hetft het oedrag, da'. Duitschland in 1922 te betalen zal hebben, gesteld op 720 millioen goud n marken in specie en een waarde van 1450 ml ioen gouden marken aan le»eringen in natuia. Deze getalieu geven geen aanl-id ng tot bijc.ondere op- ajerkingen, daar zy geen atwyking ver- toonen van beigeen reeds te Cannes besloten is. Van de 720 nnlhoen gouden marken heeft Duitschland trouwens reels 248 mil lioen beiaald, samenuest.eld uit zeven tien- daag-che hetatingen van 31 millioen volgens het vnorlo ptg verh-ende //Uitstel van be- taling" en ten waarbo-gstermijo van 31 miili en die op 8 Januari van dit jaar yeatort wan. Uui schland bljjft dus nog 472 millioen ol ongpveer 50 mi lioen g .uden marken per maand aan specie schuldig. O er de belungrijke kwestie welke voor- waarden en waarbirgen aan Duitschland opgelegd woiden, in ruil voor het voorlo pig veileet de moratorium, last bet korte com munique ons nog in het duister. Van Fransehen kat t was geeischtToezichtop de uitgaven en de ontvangst-n, op de gestie van de Ruksbank en op de buiten landsrhe betaa'middelen, waarmee Duitsch land zyn scbuld afdoe'. Het communique zegt alleen dat de eommissie zich verstaan be ft over zoodan'ge voorwaarden en waar- borg"n. Hun toepassmg is echter een vraaystuk van zoo bot ge politiek, dat de geallieeide regeeringen er in gekend moeten worden en dat zal, als wij het wel be- giyp>-D, nog moeten gebeur-n. OM HONDERD MARK. De Eden van den Ryksdag krjjgen een vast sala'is docb vonr elke zitting die zij mi8«en, wortt bonderd mark afgetrokken. En daarom moeten de heeren, zoodra zij de zaal betrede.ii, de presentielyst teekenen. Dat deed dezer dagen dan ook de communist Bartz, die echter onder zyn raam die schreef van den afwezigen collega Fries. Een bode merkte deze knoeierjj en eischte van den heer Bartz, dat by deze handteekening zou schrappen. Hetgeen hij deed. Valschheid in geschrifte voor honderd papieren marken. TER NEUZEN, 24 Maart 1922. EEN HERVORMDE SCHOOL. Naar wij vernemen is thans door den kerke- raad der Ned. Herv. gemeente alhier definitief besloten over te gaan tot de stichting eener lagere school op Hervormden grondslag. CONCERT VAN CRESCENDO. Het aangekondigde concert van de orkestver- et.niging ..Crescendo", directeur de heer J. Bierle, werd bezocht door een overtalrijk pu- bliek, zoodat de bovenzaal van het .Hotel de Commerce" overvol was. De opgekomen leden met hunne huisgenooten hebben zich goed ge- amuseerd met de verschillende nummers die door het orkest werden uitgevoerd, zoowel als door de solo's voor viool van den directeur. Eene groote attractie was het optreden van den ook reeds een vorig jaar hier opgetreden caba- retzanger den heer Willy Derby, die op dit con cert niet minder dan 16 liedej^n uit zijn uitge- breid repertoire ten beste gaf en daarmede groot sucees had. Het is een zware taak, voor £en artist, om een geheelen avond een audito rium te boeien, doch de heer Derby bleek in staat, tot het Iaatst toe aller voile aandacht te trekken. De avond was alzoo weer. een succes voor Crescendo''. Het bal, dat den avond be- sloot, hield velen nog geruimen tijd gezellig bij een. -« ZEELANDIA-BIOSCOOP. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, worden de volgende week in de Zeelan- dia-Bioscoop speciale voorstellingen voor kin deren gegeven, waarin zal vertoond worden de Zuidpool-expeditie die door den thans overleden Zuidpoolvaarder Ernest Shackleton in 1914 aangevangen en waarvan hij met zijn beman- ning, doch zonder schip, in 1917 is terugge- keerd. Deze film vertoont een reeks vooi-valien van dien tocht door het land van sneeuw en ijs, van het leven en het lijden van dien koenen na- tuuronderzoeker en zijne bemanning, hetgeen is opgenomen door den onverschrokken film- operateur Frank Hurley. Men krijgt kijkjes op het leven aan boord, tot het Zuidpoolschip ,:Endurance" vast in het ijs bekneld geraakte en kapitein Shackleton op het ijs een ander verblijf in gereedheid liet brengen. De film vertoont hoe de mannen daar gedurende een paar jaren leefde, hoe zij ten slotte door brek alien dreigden om te komen. en het ten slotte aan Shackleton met enkele manschap- pen in een klein bootje geiukte te ianden te Punta Arenas in Chili en van de Chileensche regeering hulp te krijgen voor het redden zijner manschappen, waama het geiukte alien weer in de bewoonde wereld aan land te brengen. Deze film zal worden geexpliceerd door den heer Henrij Biermans, conferencier te Amster dam. DE ZOMERTIjD, De Eerste Kamer heeft zonder stemming aangenorr.en het we so.it^erp tot verlen- ging van ,den duur van den zomertijd in het voor- en najaar. Alleen de heer Do- jes verzocht aanteekening dat hij tegen was. Op den nacht van Zaterdag, 25 Maart, op Zondag, 26 Maart a.s., te 2 uur be- hooren alle klokken op 3 uur te worden gezet. Men kan gemakshalve Zaterdagavond a.s. voor men zich ter ruste begeeft, de klok een uur vooruitzetten. OPBRENGST OORLOGSWINST- UITKEERING AAN GEMEENTEN BELASTING. Bij K. B. van 17 Maart j.i. (St^-bl. no. 127) zijn aan de volgende gemeenten, als uitkeering uit de opbrengst der Oorlogs- winstbelasting, de erbij vermelde bedragen toegekend: Axel: 2271 gld.; Goes 4750 gld.; Hengst- dijk 1248 gld.; Kruiningen 2568 gld.; Mid- delburg 183.941 gld.; Ter Neuzen 3364 gld.; Vllssingen 302.811 gld.; Wemeldinge 1267 gld.; Zuiddorpe 399 gld. 0 WAARSCHUW1NG. De aandacht van het publiek wordt ge- vestigd op twee personen die per autornq- biel de boerderijen bezoeken tencinde af- gepaste lappen manufacturen te verkoo- pen tegen zeer hooge prijzen, terwijl zij daarbij allerlei trues bezigen om de koop- lust op te wekken. Een hunner, die Duitsch spreekt, ver toont eerst eenige kleine arfikelen, welke voor spotprijzen door hem geleverd kun nen worden, waarop meestal eene bestel- ling wordt gedaan. Daar zij deze artikelen echter niet met zich voeren, beloven zij dat de levering daarvan de dag daarop zal plaats hebben. De andere persoon vestigt intusschen de aandacht op de coupons manufactu ren, die zij wel bij zich hebben, om die door bedriegelijke voorgevens tegen ab normal prijzen in handen te spelen van de op koopjes belusce menschen, wat hun dan ook meermalen gelukt. Ook verzamelen zij adressen en bijzon- derheden van de personen die zij bezoch- ten, om daarmede op andere plaatsen re clame te maken. Het publiek zij op zijn hoede. (Zel.) VERM1NKT BANKPAP1ER. Gevaar van ongeldigheid. Naar de „Maasb." verneemt, heeft de Minister van Financien aan de directeurs der directe belastingen enz. en aan de di recteurs der registratie en domeinen he! volgende schrijven gericht: „Meermalen komt het voor, dat bankbil- jetten ill de circulatie voorzien worden van teekeningen, opschriften, stempels, enz. en op die wijze misbruikt worden voor alierlei reclame en propaganda. De Directie der Nederlandsche Bank beschouwt dergelijke verminkte bankbit- jetten als niet meer te verkeeren in den vorm, waarin zij door de Nederlandsche Bank zijn uitgegeven. De biljetten zijn voor de verdere circulatie ongeschikt en worden daarom door de Bank mgetrok- ken, terwijl het al dan niet aanvaarden der gemutileerde biljetten afhankelijk is van eene beslissing der Directie, aange- zien degene, die de biljetten aldus ver- minkt, ze onbevoegd onttrekt aan de be- stemming, waarmede zij in omloop zijn gebracht. In verband met het bovenstaande noo- dig ik U uit, om biljetten als bovenbedoeld voortaan niet meer in betaling aan te nemen, doch den aanbieder naar de Ne derlandsche Bank te verwijzen. Ik teeken hierbij nog aan, dat, indien soortgelijke biljetten zich op het oogenblik nog \n 's Rijks kassen mochten bevinden, de Di rectie bereid is, de betrokken comptabele ambtenaren in de gelegenheid te stellen, ze alsnog in te wsselen. DE CANDIDATEN VOOR DEN VRIJHEIDS- BOND. De Centraie Verkiezingsraad van den Vrij- heisbond bestaande uit gevolmachtigden der partij in de verschillende Rijkskieskringen, heeft besloten, dat in de navolgende Rijkskies kringen een gelijkluidende lijst zal worden in- geleverd: I. 's Gravenhage, Rotterdam, Dordrecht, Leiden. II. Groningen, Leeuwarden, Assen. Zwolle. III. Amsterdam, Haarlem. Den Helder. IV. Middelburg, Tilburg, 's Hertogenbosch, Maastricht. V. Utrecht, Amhem, Nijmegen. De candidatenlijst werd vastgesteld voor: Middelburg, Tilburg, 's Hertogenbosch, Maastricht, als volgt: 1. Jhr. R. R. L. de Muralt, 's Hage. 2. F. J, W, Drion, 's Hage: 3. Mr. E. P. van Lanschot, Breda. 4. W, J, W, J, Bijleveld, 's Hage. 5. Ph. J. van Dixhoom, Axel. 6. Mej. Joh. Westerman, 's Hage. 7. Mr. A. Hacn, Heerlen. 8. C, G, de Gelder, Amersfoort. 9. Ds. Th. Siemelink, Vlissingen. 10. Mevr. P. Gravin van Heerdt tot Evers- bergQuarles van Ufford, Bloemendaal. DE KAMERVERKIEZINGEN. Het Volk vermeldt de volgende sociaal-demo- ciatisehe candidatenlijsten voor: Zeeland, Braban^ en Limburg: 1. W. H. VIie- gen; 2. W. C. de Jong; 8. G. F. Lindeijer; 4. W. Drop; 5. G. G. Gruijs; 6. J. A. Bergmeijer; 7. H. v. d. Ploeg; 8, mevr. v. Kersenv. Muijl- wijk; 9. J. Jansen; 10. J. Onderdijk. BEHOUD GARNIZOEN IN ZEELAND. Door het gemeentebestuur van Axel werden aan H. M. de Koningin den Mi nister van Oorlog telegrammen van adhae- sie met het doel en werken van het comilie gezonden. HET GARNIZOEN TE MIDDELBURG. De Minister van Oorlog heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de manschappen uit Zeeland, beneden de Ooster-Schelde wonende, te Middelburg in gamizoen zullen blijven. ZAAMSLAG. Bij de Donderdag gebouden aanbesteding voor de levering van 130.000 K.G. Chillsalpeter, levering April, en 131.800 K.G. Chilisalpeter. levering Mei, door de vereeniging „In't belang der landbouwers", werd ingeschreven door de heeren: Wauters te Westdorpe voor 1732 en 17,Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthan- del te Ter Neuzen voor 17.47 en 17,47, D. Scheele te Ter Neuzen voor 17,32 en 16,89, W. Bedet te Ter Neuzen voor f 17,29 en f 17,17 en G. Wieland te Ter Neuzen voor f 17,23 en f 16,89. De eerste prijs was voor de levering in April, de tweede voor de levering in Mei. April- en Mei-levering werden gegund aan den heer C. Wieland te Ter Neuzen. SAS VAN GENT. Naar aanleiding van een onderhoud van den heer G. Stevens met de spoorwegmaatschappjj GentTer Neuzen, zal van af 1 April a.s., bij wijze van proef gedurende 1 maand en dan uitsluitend de Vrijdag- en Zondagavond de laatste trein uit Gent vertrekkende om 7,30 uur n.m. tot Sas van Gent (tot nutoe slechts tot Selzaete) doorrijden. Aankomst te Sas van Gent omstreeks 9 uur n.m. Amsterdamsche tijd. Tevens heeft de heer Stevens zich in verbin- ding gesteld met de directie van de Z. VI. Tram om de tram vertrekkende van hier om 8,30 uur n.m., aansluiting te geven op genoemden trein ten gerieve voor de reizigers van Philippine, IJzendijke, Hoek, Ter Neuzen en Zaamslag. Voor Axel en Westdorpe is er een tram, ver trekkende om 9,34 uur van hier. BOSCKAPELLE. De algemeene vergadering onzer Boerenleen- bank was druk bezocht. Na opening door den voorzitter en lezing en goedkeuring der notulen van de vorige verga dering, werd mededeeling gedaan van het ver- slag der Inspectie, vvaaruit bleek, dat de boek- houding in orde was hevonden. Hierna werd verslag uitgebracht over 1921, waaraan het volgende is ontleend: In den loop des jaars klom het aantal leden van 119 tot 123. Er werden 23 nieuwe spaarboekjes uitge- reikt en 12 ingetrokken, zoodat het aantal in gebruik zijnde boekjes klom tot 160. Aan spaareelden werd ingelegd f 82.208,89 U en terugbetaald f 29.199,03, zoodat op 31 Dec. het saldo der spaargelden was gestegen tot f 132.065,48. De rente beliep /4.448,68. Eerst werden 12 nieuwe voorschotter. ver- leend tot een bedrag van f 21,200; geheel af- gelost werden 15 voorschotten en in totaal te rugbetaald f 18.888.50, zoodat op 31 Dec. loo- pende waren 65 voorschotten tot een bedrag van f 94.869,50. Er stonden met de Bank 23 leden in loopende

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1