Belooning 5,-. Voorloopig Bericht. roefen DROL Nieuwe DROGEVISGH. Spreekkamer Belgische Drol, Aanbesteding. een Vulhaard, S L 0 0 P E R IJ een Woonhuis met Magazijn, Oarnevelder Sroedeieren LANDBOUWBERICHTEN. GEMENGDE BEB CHTEW," gaat niet door, H.H. Beetonverbouwers Axel. p. KOOLE. 200 STOELEN, Donderdag 11 Mei 1922. met telefoon Prima kwaliteit 76 cent per el. een DAMESFIETS Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. een Woonhuis en Erf, H.H Landbouwers, In- en verkoop van alle soorten HOUTWAREN, Ontvangen: Keeltjes en Lipjes, J. Dieleman-van IJk, Kerkbocken en Bijbels. PIETER LEENDERT LOS, een gouden broche. De 76ikoopifig van een Rentenierswoning Contracteeren yan Suikerbeeten G. J. LUIJK, Ter Neuzen. Zeeuwsche Landbouw-lflaatschappij. Afdeeling AXEL. Algemeene Ledenvergadering Voor de a.s. Landbouwtentoonstelling T E KOOP: en een TAFEL op een poot. Het bouwen van een W00 NH IMS nabij het Station te Sas van Gent. een groote partij oette HUISHOUDELIJKE EOEDEREN, HER- BERG- en SLAGERSGERIEF, als: TER 0VERNAME AANGEBODEN NOG VOORHANDEN: Origineel Friesch witbloem Zaailijnzaad Nabouw HHansholt's gekrniste extra korte groene Erwten. C. VAN EERDENBURG, Noordstraat 84. TER NEUZEN. CHR. RIEMENS, Boschkapells en J. J P. SCHEELE, Zaamslag, J. SCHRODER, V nisterieele beschikking van 16 April 1919; stichting van nieuwe centralen moest zooveel mogelijk w or den tegengegaan. In <le zomerzitting van 1920 werd door ccm- missarissen uitvoerig rapport uitgebracht over dezen ongunxtigen stand van zaken on der mededeeling, dat ei" in den raad zelis stenimen waren opgegaan, welke voor ont- binding der maatsehappij spraken. .Viaar laat ik op den feestdag van heden met verder uit- v>ijden over deze minder opwekkende passage ait liet historieboek der maatsehappij. Om streeks Augustus 1920 kwam eindebjk eene regeling tot stand, waarmede zoowel de Mi nister als de raad van commissarissen en de .Staten accoord gingen. Ten aanzien van Zeeuwsch-Vlaanderen hield die regeling in, dat aldaar eene zelf- standige centraie zou worden opgericht. Ik moge nog slechts aan 't korte historisch over- zich toevoegen, dat in de zomerzitting der Sta ten van het vorige jaar eene bsrlangrijke en levendige diseussie heeft plaats gehad van de piannen der P. Z. E. M. en ten aanzien van bet daarvoor van provinciewege toe te stane kapitaal. Deze diseussie heeft geleid tot het besluit van 20 juli 1921, waarbij Ged. Staten machtiging ontvingen om tot dekking van de kosten der electrifieatie van de proyincie eene ieening aan te gaan van ten hoogste f 1.600.000. Mijne Heeren! Wij leven tegenwoordig- he- laas nog steeds onder emstige tijdsomstan- digheden en de vraag of er wel aanleiding bestaat om van provinciewege de groote of fers, welke dat werk zal vorderen, bijeen te brengen, moest en is ook met emst onder de land niet over een nacht's ijs zijn gegaan, too- nen m. i. de discussies in de zomerzitting van oogen worden gezien. Dat de Staten van Zee- het vorige jaar. Er zijn optimisten en er zijn pessimisten. Wilt het mij niet ten kwade dui- den, dat ik mij in de rij der eersten sehaar. Ja, zeker, wie zal 't zeggen, of de moeilijk- heden, waarmede wij tc kampen hebben, nog niet veel zwaarder zullen worden en of de malaise reeds haar toppunt heeft bereikt. Het antwoord op die vraag ligt in het duister, maar dit neemt niet weg, dat een menschdom zonder hoop een prooi wordt van diepe ellende. Hoop doet leven en het leven eischt vooruit- gang, geen stilstand. Hoe somber en donker, de tijdsomstandigheden dan ook schijnen of in werkelijkbeid zijn, wij mogen, neen wij moeten de hoop blijven koesteren, dat betere tijden weer eenmaal zullen aanbreken. Die betere 'tijden zullen ook straks aanbreken. Mogen, neen moeten wij dan thans niet daar mede rekening houden? Zouden wij, Zeeuwen, t-rwijl in nagenoeg alle provincies de hand aan den ploeg wordt geslagen en van de ontwikke ling der electrotechniek partij wordt getrokken, rostig en kalm stil blijven zitten, waar het geljlt de uitvoering van een werk, waarvan de nood- zakelijkheid en de wenschelijkheid niet in twij fei kan worden getrokken? Niemaml zal toch willen ontkennen, dat wij thans in het tijdperk der eiectriciteit leven en dat, waar het nu niet, dan toch over eenige jaren tot stichting der centraie zou moeten worden overgegaan. Maar door uitstel zouden •wii achteraan komen en dan in landbouw, indu- strie enz. niet meer kunnen wedijveren met on- ze buren in binnen- en buitenland. Besturen der gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan deren. De staten dezer provincie hebben een zeer prijzenswaardig besluit getroffen om de gelden beschikbaar te stellen voor de oprich tmg dezer centraie. Ik zou u thans willen toe roepen: toont U dit besluit waardig. toont het door in talrijke mate U aan te sluiten aan het net der Maatsehappij. Wilt niet eerst de kat uit den boom kijken, en steeds maar afwachten, wat anderen doen. Neen, overtuigt U zelf, dat met i)e stichting dezer Centraie rechtstreeks het voordeel Uwer gemeente en hare inwoners wordt beoogd. Onnoodig zal het zijn hier te gaan uitwijden over het nut van den electrischen stroom. De stroom die U van uit deze centraie zal worden toegevoerd, zal U licht en kracht brengen In tans tn boerderij. stal en erf, in fabrieken en winkels, op den openbaren weg en overal, waar zulks wenschelijk mocht blijken. Voor talrijke doeleinden zal hij kunnen worden toegepast voor den landbouw, de groot- en klein industrie, tractie, polderbemalirg, chdnkwatervoorziening enz. enz. Speciaal ook voor den landbouw zal Hi van groot nut kunnen zijn; ik denk aan 't electrisch ploegen, dorschen. voederbereiding, srraanmalen. 't zij cooperatief, 't zij met eigeii motoren, het elecD'isch schapenscheren, wellicht ook electrisch melken. Laat ik hiermede volstaar om aan te toonen dat eene landbouwende provincie als Zeelani haren goeden naam op het spel zou zetten, In- dien zij zich niet wist aan te passen aan cic eischen van den tegenwoordigen tijd. Licht en kracht. zeide ik, zal deze centraie U brengen. Moge het niet alleen in letterlijken maar ook in figuurlijken zin zijn en moge de stroom ook Uw geesten, Uw energie en tTw arbeidslust steeds meer en meer doen ontvlam- men. Het wil mij voorkomen, dat de dag van heden een zekere voldoening en vreugde zal schenken aan alien, die hebben meegewerkt aan of hun invloed hebben uitgeoefend bij de voor- bereiding der stichting van dit bouwwerk. Heden toch mag met vrij groote zekerheid worden aangenomen, dat op den ingeslagen weg zal kunnen worden voortgegaan en dat de voor Zeeuwsch-Vlaanderen ontworpen piannen wer- kelijkheid zullen worden. Hulde en dank in de eerste plaats aan heeren commissarissen voor al hunne werkzaamheden en voor het aandeel, hetwelk zij in de voorbe- reiding hebben gehad. Buitenstaanders zullen zich wellicht niet gemakkelijk een denkbeeld kunnen vormen van de talrijke beslommeringen en zorgen, welke het commissariaat eener maatsehappij als de P. Z. E. M„ vooral in de jaren harer eerste ontwikkeling medebrengt. Aan hen, die het werken der commissarissen evenals spreker van meer nabij hebben mogen gadeslaan, zal het duidelijk zijn, dat op den dag van heden, waarop de eerste kiemen van het zaad, door commissarissen uitgestrooid, tot de oppervlakte der aarde doordringen, woorden van dank en lof namens de provincie niet mo gen ontbreken. Ik wil niet nalaten hierbij ook te der.ken aan den vorigen president-commissaris. den heer Jhr. De Casembroot en aan alien, die hebben deel uitgemaakt van den raad van commissa rissen. Men zal 't in mij intusschen kunnen b'l- lijken, indien ik in mijn huldiging van commis sarissen eene eereplaats toeken aan den pres*- dent-commissaris, den heer Van Rompu en den secretaris, Mr. Dieleman. Kort na mijn komst in deze provincie mocht ik reeds in de zomer zitting der staten van het vorige jaar woorden van groote hulde en dank spreken voor alies wat mijn ambtsvoorganger voor Zeeland heeft gedaan. Gij zult het ongetwijfeld alien met mij eens zijn, dat ook op dezen dag de zegenrjjke invloed, welke er van den heer Mr. Dijckmees- ter uitging, met dankbaarheid moet worden herdacht. Hulde ook aan Prof. Feldman, wiens uit- nemende en heldere rapporten door een ieder zeer op prijs zijn gesteld en die door kracht zijner argumenten er in is mogen slagen om het Dag. Bestuur dezer provincie, zoomede de sta ten van dit gewest, tot het juiste inzicht te brengen. Hulde t>ok aan den directeur, den heer Streefkerk, die met rijke kennis van zaken de maatsehappij onder toezicht van commissaris sen tot dusverre heeft bestuurd, de piannen welke thans tot uitvoering komen en die welke straks tot uitvoering zullen komen, heeft ont worpen, toegelicht en verder voorbereid, de noo- dige onderhandelingen voert enz. enz. Hij is de spil der Mij.. de man om wien alles draait. De taak, die op de schouders van den directeur eener Mij. als de P. Z. E. M. rust, "is zeer groot en veelomvattend, vooral waar het nog een Maatsehappij betreft. welke in het eerste sta dium harer ontwikkeling verkeert. Het is onnoodig en daarom wil ik thans geen paging doen U den directeur te schetsen, hem kennende, zult gij alien hem ongetwijfeld naar waarde kunnen schatten. Alleen een woord van lof voor den ijver, de toewijding en de ambi- tie, welke de heer Streefkerk aan den dag legt, is hier zeker wel op zijn plaats. Onlangs ont vingen Gedep. Staten een van den directeur af- komstig voorstel tot toekenning der noodige concessies aan de P. Z. E. M. Daarin was o.m. voorgesteld, dat alle rechten van een zuiver povinciaal electrisch bedrijf aan de Mij. zouden worden toegekend. In het midden latende of dit voorstel door Gedep. Staten zal worden aan- vaard, mocht ik daaruit toch tot mijn vreugde afleiden, dat ook de heer Streefkerk van oor- deel is, dat de P. Z. E. M., ingericht in den vorm eener vennootschap, toch een publiek- rechtelijk cachet draagt en dat dus ook naar zijne meening de band en de samenwerking tusschen provincie en Mij. zoo nauw mogelijk moet zijn. Zeer hoop ik, dat ook zijnerzijds daarnaar steeds zal worden gestreefd. Het woord van hulde, hetwelk ik tot den di recteur richtte, wenscli ik uit te strekken tot heel het onder hem werkzaam zijnde personeel, tot den heer ingenieur, den heer hoofd-boek- houder, heeren teekenaars en alle ambtenaren, die deel uitmaken van het corps zijnor ondcr- geschikten. Hulde ten slotte ook aan den heer Magen- dans, den adjunct-secretaris van den raad van commissarissen, dien in stilte achter de scher- men werkende toch zeker een omvangrijken rot heeft gehad bij de tot dusverre verriehte werk zaamheden en wiens heldere nota's en ont- werp-voorstellen zoo menigmaal de goedkeu- ring en de instemming zijner superieuren ver- kregen. Met name meen ik nog te moeten noemen den heer A. A. Kok, architect te Bussum, die reeds menigmaa] blijk van goeden kunstzin gaf en die voor de P. Z. E. M. een centralegebouw ontwierp, hetwelk algemeen, ook in zijn gevel- vormen, geprezen wordt. Den aannemer van het werk kan ik, zooals vanzelf spreekt, moeilijk thans reeds een woord van lof toespreken. Zeer hoop ik intusschen, dat op zijn bouwwerk straks de eerste regel van het ned ,,Von der Glocke" ,,Fest gemauert tn der Erde" van toepassing zal zijn. Mijne heeren. Door toevallige omstandig- heden is de plechtigheid, waartoe wij hier zijn samengekomen, uitgesteld tot den 21sten Maart, den dag waarop er weer een nieuwe lente voor ons aanbreekt. Moge dit tyd^tlp een bonurn omen voor de P. Z. E. M. zijn en moge evenals het jonge groen, dat zich weldra thans een weg zal banen door de knoppen, wrike het omhullen, ook deze jcugdige maat sehappij zich krachtig ontwikkelen en weldra een bron van voorspoed en welvaart zijn voo> heel Zeeuwsch-Vlaanderen, ja voor heel onzc provincie. Deze rede werd door de talrijke aanwezigen met applaus begroet. Hierna werd nog het woord verleend aan den heer Ph. J. van Dixhoom te Axel, die met vreug de dezen dag begroette, die hij voor Zeeuwsch- Vlaanderen van groote beteekenis acht. Hij deed dat als lid der Provinciale Staten, die nog dikwijls hoopt mede te werken aan beslui- ten, die als de stichting dezer centale, kunnen strekken tot bevordering van den Bloei der streek, als inwoner van Zeeuwsch-Vlaanderen. die met genoegen het tot stand komen van de centraie begroet, die hij zoozeer in het belang der streek acht, en ten slotte ook als voorzitter van de afdeeling Axel der Zeeuwsche Land- bouwmaatschappijdaar hij van meening is, dat ook de landbouwers van deze stichting voor'hun bedrijf voordeelen zullen kunnen plukken. Hij spoorde alien aan, om( door aansluiting, en stroomafname, den bloei te verzekeren van de stichting, waarvan hetjen de eerste steen is gelegd. Onder leiding van den directeur der maat sehappij, den heer Streefkerk, die omtrent de verschillende in aanbouw zijnde lokalen uitleg gaf, werd door den Commissaris en meerdere heeren van het gezelschap het bouwwerk be- zichtigd, waama men zich weer aan boord van het stoomschip begaf, waar de Maatsehappij hare gasten op guile wijze onthaalde op een eenvoudigen maaltijd, waarbij wegens de voite aan boord een deel der gasten eenig gedukl moest oefenen tot een ander deel zich wat had versterkt. Dit onthaal kwam aan vele hit'ren die een verre reis hadden moeten maken om ter plaatse te komen, goed te pas. En, men kon er zijn gemak van nemen, wan: ten genoege (jer gasten liet de heer Van Rompu de reis Uitstrekken tot Sas van Gent, waar men langs den middenkanaalarm opvoer, om langs den westelijken kanaalarm terug te keeren. Voor velen, zelfs uit de naaste omgeving, was die vaart een attractie, omdat men hoogst zeld- zaam op deze wijze de reis maakt. Omstreeks 3 uur namiddag meerde het stoom schip met de gasten nabij de Westsluis, waar men landde en het gezelschap zich scheidde, de heeren van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen vervolgden hun weg te land en die van benoor- den de Sehelde en het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen zetten de reis voort met de gewone Prov. boot naar Vlissingen. Algemeen was men voldaan over den tochr, en de wensch werd geuit, dat men van eenzelfde gelegenheid nog eens zal kunnen genieten, als de centraie in exploitatie komt, hetgeen de heer Streefkerk, ondanks het vele werk, dat nog geschieden moet, verzekerde, dat met Sep tember het geval zal zijn. Van verschillende gemeenten, vooral daar, waar men op het oogenblik alle kunstlicht mist, konden we bemerken, dat men verlangc naar het tijdstip, waarop ook bij hen de cen- rale den^ stroom in de woningen zal brengen, op dat zij dan ook kunnen profiteeren van het mooie, modemste licht. Tijdens het begin der rede van den Com missaris der Koningin werd de heer Blanker^, gemeente-secretaris van Cadsand, door een on- gesteldheid getroffen, en werd door omstan- ders aan boord van de „Luctor et Emergo" gedragen. Het was voor het gezelschap aan- genaam te vememen, dat de heer Blankert bij afloop der plechtigheid reeds zoo goed als her- steld was en smakelijk z'n kopje koffie met een broodje kon nuttigen. SLACHTVEE NAAR BELGIE. De redacteur te Brussel van de „Msb." verneemt, dat eerstdaags een Ministrieel besluit een gelijk regiem zal instellen voor den mvoer in Belgie van Nederlandsch, Fransch en Luxemburgsch slacht- en kweekvee. Het besluit in quaestie zal den invoer van herkauwers uit Nederland en die niet voor den vleeschandel bestemd zijn, toelaten over de volgende tolkanio- ren: Middelburg, Watervliet, Selzaete (sta tion, C linge (station), Clinge (dorpl Srmt- vliet, Esschen (station), Esschen(dorp) Meerse) (Meerle), Strijbeek (Meerle), Weel de (station), Arendonck, Achel (station), MaaseycR, Vise (station), de Plancke. PEPEK IN DE OOGEN GEGOOID, Brutale inbraak. Zaterdagavond heeft te Amsterdam weder- om een zeer brutale inbraak plaats gehad. Uitmaai was de 2e Coostantpn Huygens- straat het terrein van hun operaties. Het was nog in den vooravond toen een erouw, wier echtgenoot niet thuis was, gestommel op de benedenverdiepiog hoorde. in den aacvaog schrok ze hevig, maar ten slotte ging ze de trap af. Piotseiing be- vond ze Zich tegenover een tweetal personen, die daar aan het inbreken waren. De vrouw bemerkte, dat een dier individuen 't tafelzilver der familie gelukkig was. een gedeelte van imitatie-zilver benevens andere sieraden in een zak stopte lri de hand van den tweeden inbreker zag ?jj den inhoud van het geldkistje van haar man, ten bedrage van omstreeks duizend gulden. Zjj bedacht zich niet, sprong op den man met het geld af en rukte hem het papier uit de hand. De inbrekers schrokken geweldig. De man, die den zak met zilver droeg nam de vlucht via de opengebroken achterdeur en was spoedig verdwtnr'n. De dame trachtte z(jn kameraad beet te pakken, maar deze deed een greep in zpn jaszak en wierp de vrauw een schetp poeder, zeer vermoedelpk peper in de oogen. Het slachtoffer, dat bevige pjjn leed, gilde, er kwamen buren opdagen, maar de inbrekers waren en bleven verdweneD. De politie van het bureaa Leidsche plein stelde een onderzoek in. Heden was er van de daders nog geen spoor. De toestand van de dame is, de omstandig- heden in aanmerking genomen, gunstig. STORM EN ZWARE REGENS. Ook Brussel heeft geleden van den storm en de zware regens. De telefoonverbindin- gen met verschillende provincies zijn ver- broken. In de stad zelf is er veel schade aan- gericht. Een vrouw is gedood door een neer- vallende schoorsteen. In een fabriek is ook een schoorsteen neergevallen, waardoor vier arbeiders zijn gedood. Gedurende enkele uren woei de wind met een snelheid van 25 M. per seconde. DE AV1ATEUR HARRIS LARSEN DOOD GEVALLEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Kinxiereu iijden al te vaak aan huidaandoeningen als uit- slag, gordelroos, dauwworm enz. Een probaat geneesmiddel vindt gij in Foster's Zalf, prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. 5 Eng. s.s. Vork, 3202 M3., stukgoed, van Antvverpen voor Gent. s-s- Harlich, 3059 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. Hibemia, 735 M3., kolen, van Berwick voor Gent. Noorsch s.s. Hauk, 3918 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Fransch's.s. Portrieux, 6388 M3., kolen van Gent naar Rouaan. Fransch s.s. Colmar, 5814 M3., kolen van Gent naar Rouaan. Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3«, gemengd, van Galveston voor Gent. Eng. s.s. Nestie Williams, 1385 M3„ ledig, van Gent naar Boston. Noorsch s.s. Askelad, 2148 M3 ledH van Gent naar Burnt Island. Noorsch s.s. P. G. Halvorsen, 3117 M3 tosfaat, van Odda voor Gent. 18 Maart. Blijk ens een telegram uit Turijn aan tie „Chicago Tribune^ is j.l. Maandag de aviateur Harris Larsen, die van een para chute voOrzien, op een hoogte van 3900 v°et boven het vliegveld van Turijn uit een vkegmachine sprong, door het weigeren der parachute dood gevallen. WEERBERICHT van 22 Maart. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 770.2 Blacksod Laagste barometerstand 748.9 Dyon. Verwachting tot den avbnd van 23 MrH: In het Noorden afnemende, later zwakke tot matige Noordelijke tot Noordwestelij- ke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, later wellicht regen, zachter. In het Zuiden krachtige tot matige Ooselijke tot Noor delijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei- mg of geen neerslag, lichte vorst 's nachts zachter overdag. SCHEEPVAARTBEWEGING. 17 Maart, Eng. s.s. Yokefleet, 2327 M3., kolen, van Gooie voor Gent. Fransch s.s. St. Enogat, 6353 M3., ledig van Havre voor Gent. Fransch s.s. Chaudronnied, 3013 M3., le- dig, van Rouaan voor Gent. Fransch s.s. Radium, 3552 M3., ledicr - van Rouaan voor Gent. Spaansch s.s. Elanchore, 8549 M3„ erts 1 van Huelva voor Rieme. - I Heden ontsllep in de hope 1 des eeuwigen levens onze geliefde Man en Vader, 1 ir leven onderwijzer aan de Chr. School, in den ouderdom van bijna 54 jaar, Wed. P. L. LOS- Van de Ree. Scheveningen F. LOS en Verloofde. J. L. LOS. S. O LOS. Ter Neuzen, 22 Maart 1922. 9 I VERLOREN op den weg van de Prov. boot, Burgemeester Qeillstraat, Markt, Heerengracht, Axelsche weg, Donkerstraatje, Katspolder, Prov. weg naar Zaamslag, Terug te bezorgen tegen f 5,. looning Bureau dezer Courant. be- te P h Hip pi n e op 25 Maart bij instel en op 1 April bij verblijf, ten verzoeke van den Heer A. F. ARBROSCHEER e.a. als zijnde uit de hand verkocht. Notaris DUMOLEYN. Ondergeteekende beveelt zich weer beleefd aan voor het voor de fabriek W1TT0UCK Sel zaete, belovende. als altijd eene nette en accurate bedlening. Uw dw. dn. Ondergeteekende, Aycnt der Centraie Suikermaat- schappij, beveelt zich beleefd aan voor Het contracteeren van Suikerbeeten. Korte Kerkstr. ft. op Zaterdag as Maart, des nam. 1 uur, op de bovenzaal van dhr. G. Gilijamse te Axel. AGENDA I. Bespreking verzoek aan Zijne Ex- den Minister van Landbouw ophef- fing van uitvoerverbod op onge- zwingeld vlas. II. Benoeming van minstens 3 afge- vaardigden der eene te houden ver- gadering op 30 Maart uitgeschreven door de vlassers. III. Agendahoofdbestuursvergadering (zie Landbouwblad 18 Maart). Namens het Bestuur, PH. J VAN DIXHOORN, Voorz. J AN DE PUTTER, Secrt- wordt huurprijs gevraagdvoor te leveren voor IS Juni, terug van 15 tot 20 Juli. Aanbiedingen worden ingewachtdoor P- J. G A S T, Hotel „De Patrijs", Colijnsplaat. De verkooping van den Kapualen Landbouw- amten verzoeke van den Heer JOS. HESTERS te Sint-Jansteen, Heikant, zal plaats hebben op Notaris DUMOLEYN. Eng. s.s. Heriot, 3500 M3^ stukgoed, van Leith voor Gent. Fransch s.s. Romanitza, 9691 M3„ ledig van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5929 M3., kolen. van New-Castle voor Sluiskil. Noorsch s.s. Trane. 2959 M3., kolen van Swansea voor Sluiskil. Fransch s.s. Debardeur, 3013 M3, kolen. van Gent naar Havre. Eng. s.s. Oukford, 1923 M3., ledig, van Gent naar,Blyth. Eng. s.s. Ferryhill, 3044 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Amerik. s.s. Eikhorn, 17891 M3., stuk goed, van Havre voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Beig. s.s. Ubier. 8057 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Charles le Borgne, 2886 M3., ledig, van Caen voor Gent. Fransch s.s. Ouvrick, 3013 M3„ kolen van Gent naar Caen. Eng. s.s. Margareth Murray, 553 M3. kolen, van Boston voor Gent. Duitsch s.s. Cordelia, 3845 M3., sal- peter, van Gent naar Hamburg. Eng. s.s. Equity, 2635 M3., stukgoed, van Gent naar Cioole. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3„, stuk'goed van Gent naar Londen. Beig. s.s. Sierra Madre, 6516 M3., ledig. van Gent naar New-Castle. 19 Maart. Letlands s.s. Sigulda, 5647 M3. van Gent naar Blyth. _>t Evers- Eng. s.s. Hibemia, 735 M3., led.aa!- Gent naar Berwick. Eng. s.s. English Rose, 533 faat, van Gent naar Goole. >i-demo- Noorsch s.s. Johsa, 1654 M3. faat, van Rieme naar Nokskod. H.Vlie- Noorsch s.s. Trane, 2959 M3., .'er; 4. W. van Sluiskil naar Hartlepool neijer; 7. Fransch s.s. Stilbe, 9139 M3„ ledio- Muij!- St. Nazaire voor Gent. Eng. s.s. Heriot, 3500 M3^, st£ELAND van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Claremorrio, 1788 M; an Axel van-Gent naar Seaham. n den Mi- Noorsch s.s. Solner, 5515 M3(ail adhae- van Gent naar Newport. comitie Eng. s.s. Fox, 393 M3., aardappels, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Grinkle, 911 M3., aardappels, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3„ gemengd, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed. van Goole voor Gent. Eng. s.s. Claremorris, 1788 M3., ledig van Nreede voor Gent. Fransch s.s. Chaudronnier,, 3013 M3. kolen, van Gent naar Havre. Van 20 tot en met 21 Maart zijn langs tie Middensluis alhier 37 binnenvaartuj en op- en 32 afgeschut; langs de Westsluis 2 op- en 5 afgeschut. komen vroeg iit t voorjaar, koop bijtijds een pol SPRUTOL ^'erkrijgb. bij alle drogisten. beschikbaar tqdens de marktdagen in een gelegenheid in het centrum van de graanmarkt te Axel- Te bevragen aan het bureau van de Axelsche Courant. Winkeliers bekende korting. Aanbevelend, Axel. J. VISSER-K00LE. Verbindingstr. 22. Door den heer E A. COENE te Sas van Gent, zal op Donderdag 30 Maart 1922, 'snam. 4uur, in het cafd van den heer T. van Vooren aan de Zandstraat aldaar, in 4 perceelen en in de massa worden aanbesteed Bestek en teekening zijn ad /2.— verkrijgbaar bij den architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen. De Notaris J. A. DREGM ANS te Axel, «AK,te^.^.r,ZOeke van den Heer MAX VAN DIJCK en Kinderen aan het nog door hen bewoond cafd te Sas van Gent Stationstraat, op Woensdag den 29 Maart 1922, des voormid- dags 10 uur, verkoopen 4 complete Slaapkamer-ameable- menten, Stoelen, Tafels, Bureau, Waschtafels, Fasten, Rachels, Buf- fetten, Banken, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Brandhout enz. enz. Betallng contant. RPH«T,nm.E^EEN BURQERL1JK ARM- bca i UUK te Zaamslag, zal op Zater- d®< 1 April 1922. des na- middags ten drie ure. ten Gemeente- huize aldaar, publiek verkoopen: wijk D, no. 32, staande en gelegen aan de Kraag, gemeente Zaamslag, groot 3 aren 86 centiaren. Betaling der kooppenningen uiterliik 1 Mei 1922. Nadere iniichtingen te bekomen bij den Voorzitter. Namens het Algemeen Armbestuur der Gemeente Zaamslag, C. A. WISSE, Voorzitter. zoo goed als nieuw, voor den hal ven prijs, M AdresBureau van dit Blad. en Zaamslag. A. DE MUL. In- en Verkoop. Bergplaats Oostslols naast het Schietplein bij Java. Ter Neuzen. oud en nieuw Te koop: Heipalen, Sparren van 13 M tot 1,50 M., geschlkt voor af- heining, Ledikanten, Tafels, Stoelen, Nachtkastjes, Deuren, Ramen en Kozijnen, Huistrapjes, Vailnlsbakken, Fasten, Fachels, enz. Een voorraad van 20 ton Puntdraad, aan concurreerende prijzen, een partij Gasbuizen in alle maten, ijzeren Balken, een grenen Mast, Wasch- tobben, Spektonnen, Dekzeilen, Farren, Rechters en Fruiwagens, 1200 M. Fip- spoor met 21 karren. Alle materialen te koop of te huur. TE KOOP: direct te aanvaarden. Aanbevelend, Telefoon 121. Ter Neuzen. e n (fijnste Zoutevisch), Aanbevelend, NOG IN VOORRAAD: 9 voor den zani, Verkrijgbaar bij J. KAIJSER L.Fz., Zaamslag. te koopIS cent per stuk, v. v. e- b. v. r. k., te bekomen bij Poonhaven. zijn Electrisch licht of K r a c h t wil laten aanleggen, infor- meert eerst naar prijs en conditie's van het Electro-Technisch Bureau J. Schroder teSas van Gent, welke reeds meer dan 20 jaar practijk bezit van net vak. Reparatie's van Magncteo en alle Electrische Apparaten. Aanbevelend, SAS VAN GENT. Firma P. J. VAX I)E SANRE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3