ALGEMEEN NIEUW8- EN ADYERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tee M I L_I T I E. MILITIE. V A CCI1TA TIE. 7277. Woensdag 22 Maart 1922. 70e Jaargang. I L I T I E. Vrijstelling vegeus Kostwinnerschap. i L 1 T I E. i LI T I E. HINDERWET. Herhalingsoefeningen in 192 2. gratis VACCINATIE en REVACCINATIE KIBZERSLIJST. BINWEWLAND. Het is noodig, zich ten minste een half uur \6ov het vertrek van-den trein, de train of de stoomboot aan het sta tion of de aanlegplaats te bevinden. B1JZONDERE BEPALLNGEN. Hij, die zonder gcldige reden met voldoet aaii deze oproeping, wordt, na daartoe door den Minister van Marine verstrekten last, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich te laat aan boord aanmeldt, maakt zicb strafschuldig. Het niet-ontvangen van eene persoonljjke kenmsgeviDg van ae oproeping ontbeit den verlofganger geenszmsvan zpne verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de open bare kennisgeving, tenzjj de ver lofganger zich op den dag van laalstbe- doelde kennisgeving niet buitenslands op- houdt en zjjn adres bij den Burgemeesier bekeud is, EEN1G en ALLEEN als BE- W1JS geldt, dat bij beboorlijk is opgeroepen. vrijstelling wegens kostwinnerschap hen „voldoende middelen tot levensonderhoud" Het Yorenstaande geldt niet alleen voor hen, die voor het eerst zijn inge schreven, maar ook voor hen, die voor de lichting var. net volgend jaar opnieuw zyn ingeschreven. Tot dezen behooren o. a. zij, die het vorig jaar tijdelijk zijn vrijgesteld bij eene uitspraak van Gcde- puteerde Staten, die vodr 1 September onherroepelijk is geworden, of bij een Koninklijk besluit, dat voor dien datum is genomen op een ingesteld beroep. Omtrent de vrgstelling wegens kostwin nerschap wordt beslist door Gedepnteerde Staten, zoo de reden van vrgstelling aan wezig is op 21 Maart van het jaar, waarin het inschrijvingsregister gesloten is anders door de Koningin. Deze vrjjstfeliing wordtaanvankeljjkslechts 1 jj d e 1 jj k en wel ten hoogste viermaal voor een jaar en daarna, zoo de grond voor de vrijsteUing ook bp de ten vijfden male te nemen beslissmg nog aanwezig bljjkt, voorgoej) verleend. Voorts wordt ook vrijstelling ver leendin het gevaldat Omtrent het verleenen van vrpstelliDg wegens aanwezigheid van het bedoeld geval wordt echter uitsiuitend beslist door de Koningin. Vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst, broederdienst of aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders of halfbroeders. Eigen vrijwillige dienst. Broederdienst. Aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders of halfbroeders. Om vrjjgesteld te worden wegens eigen vrjjwilligen dienst of wegens broederdienst, moet de reden van vrijstelling bestaan op 21 Maart van het jaar, waarin omtrent hem, voor wien vrijstelling wordt gevraagd, door den Militieraad uitspraak moet worden gedaan. Om vrijgesteld te worden wegens aan wezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders of halfbroeders, moet de reden van vrijstelling bestaan op bet oogenblik, waarop de Militieraad uitspraak doet. Ter Neuzen, 17 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Vrijstelling van Geestelijken enz. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN brengt ter kennis van belang- bebbendeD, dat vrijstelling van den dienst bij de militie wordt verleend Vrijstelling wegens woonplaats of toekomstige woonplaats in de kolonien enz. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN brengt met betrekking tot boven- genoemde vrgstelling het volgende ter kennis van belanghebbenden: Omtrent het verleenen van de hnrbeioelde vrijstelling wordt beslist door de KoDingin. Deze vrijstelling wordt telkenjare opnieuw verleend. VASTSTELLING DER TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. j De motie-Duys, vragende om afschaf- fing van de veilingsrechten op land- en tuinbcuwproducten, wordt aangenomen met 46 tegen 36 stemmen. De motie-Weit- kamp, vragende om die afschaffing, als de financieele toestand het toelaat, is hiermede vervallen. De heer Duys (s.-d.) vraagt verlof tot het houden van een interpellate tot voor- koming, hetzij door onze regeering alleen, hetzij door haar in vereeniging met andere regeeringen, van den dreigenden gerech- telijken moord op sociaal-democraten, wier proces vandaag in Rusland begint. Op dit verzoek zal morgen worden beslist. Aan de orde is de nieuwe pensioenre- geling voor burgerlijke- ambtenaren. De heer Van Stapele (s.-d.) neemt de interpellate betreffende het voornemen van de regeering inzake de pensioenrege- ling terug. Spr. verwijt de regeering een zwabber-politiek ten aanzien van de pen- sioenwetgeving. Spr. verwijt den Minister, dat deze de premievrijdom in de Eerste Kamer zeer zwak verdedigde. Hij meent, dat de Twee- de Kamer niet mag bukken voor de Eer ste en de premievrijdom weer moet opne- men. f ingeschreven (Staatsblad in NAMEN EN VOORNAMEN DER VERLOFGANGERS. 1. Lichting GEMEENTE, DATUM VAN OPKOMST. 4. SCHIP, AAN liOORD WAAIt- VAN DE VERLOF GANGER ZAL WORDEN GEOEFEND 5. PLAATS, WAAR HET SCHIP ZICH HEVINDT. 6. VOOR WELKE DE VERLOF GANGER DIJ DE Mll.ITJS IS INGELIJFD. 2. 3. Huijssen I'ieter Johannes de Putter Marinus Daniel van Driel Cornelis Jules de Mul Joos 1919 1919 1920 1920 Ter Neuzen it 7 April 1922 12 Mei' 1922 7 April 1922 Wachtschip Vlissingen A WI.1ZE EN UUR VANOPKOMST. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dragen,dat zij zich, ieder op den voor hem aangegeven dag, gekleed in de hiiq bij vertrek met groot-verlof medegegeven militaire kleeding stukken en voorzien van hunne kooigoede- ren, zoomede van hun zakboekje met verlofpas, aanrnelden op het schip, waarop zij zullen worden geoefend, en wel a. zij, die verblijf houden in de plaats van op- komst, uiterlijk te 8 uur voormiddags b. zij, die verblijf houden binnen 20 Kilometer van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voormiddags c. de overige verlofgangers voor zooveel zij binnen het Rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van op komst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van versneld vervoer langs de op de vervoerbewijzen aangegeven route en met de op die bewijzen vermelde vervoermiddelen moeten be- geven, voor zooveel zij buiten het Rijk verblijf houden, voor 4 uur namiddags. ZIEKTE. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst moehten verhinderen, dient de verlofganger hiervan zoodra doenlijk dooi overlegging van eene gelegali- seerde geneeskundige verklaring ter gemeente- secretarie te doen blijken. Na zijn herstel vervoegt hij zich onverwijld aan boord van het Wachtschip te Willemsoord. VERVOER. De verlofgangers die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op de reis edn of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en mel rooden inkt ingevulde vervoerbewijzen en passagebiljetten, behoeven zich voor hun vertrek naar boord niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn dat hun het zakboekje wordt terug- gegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten .werkdag voor hun vertrek, naar boord des vooriliiddags tusschen 10 en 12 uur, ter Gemeente- secretarie aanrnelden, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte bescheiden. De verlofgangers, die zich vier of meer uren voor het tijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, genieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van f 0.25, ongeacht den rang, dien zij bekleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wenschen te ontvangen, moeten het in ontvangst nemen ter Gemeente-secretarie, den laatsten werkdag voor het vertrek naar boord. Ter Neuzen, den 17 Maart 1922. VRIJSTilLLlNG. Geheele of gedeeltelijke vrijslel- ling van herhalingsoefeningen kan worden verleend aan hem lo. die na volbrachte eerste-oefening gedurende zoodanigen tijd in werkelijken dienst is gebleven of gekomen, dat op grond van de door hem in dien tijd verkregen geoefendheid herhalingsoefeningen voor hem niet of slechts gedeeltelijk noodig worden geacht 2o. die tijdens den duur der herhalingsoefeningen onmisbaar is hetzij voor het bedrijf. waarin hij werk- zaam is, hetzij voor de instandhouding der middelen van bestaan van zijn gezin of van dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel voor personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan een en ander ter beoordeeling van den Minister van Marine. Wie op een van deze gronden voor vrijstelling in aanmerking wenscht te komen, behoort spoedig eene aanvrage daartoe te zenden aan den Minister van Marine. Het verzoek kan op ongezegeld papier worden geschreven en behoeft, tenzij het uit het buitenland wordt verzonden, niet gefrankeerd te worden. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen belangheb- benden zich rechtstreeks tot den Minister van Marine wenden met een ongezegeld, door den verlofganger mede-onderteekend, verzoekschrift' tot het ontvangen van eene geldelijke vergoeding'. Het verdient aan- beveling het verzoekschrift spoedig, zoo mogelijk ten minste zes weken voor de opkomst, in te dienen. Het behoeft niet gefrankeerd te worden, tenzij het uit het buitenlandwordt verzonden. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voldoende middelen tot levens onderhoud zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin bij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed-of aanverwantschap bestaan. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleer.d, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken haar met te ver- leenen en bij toekenning eener vergoeding van ten hoogste een gulden per dag voldoende in de middelen tot levensonderhoud van het gezin of van bedoelde personen zou worden voorzien. Voor het kostwinnerschap in den zin van de Militiewet wordt niet vereischt, dat de eenige of voornaamste bron van inkomsten gelegen is in den arbeid van den militieplichtige, doch is het voldoende, indien door zijne mogelijke dienstvervulling de ge- zamenlijke inkomsten der betrokkenen met een zoodanig bedrag zouden worden verminderd, dat het overblijvende niet meer gezegd kan worden voor te vertegenwoordigen. Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens kost winnerschap moet worden overgelegd een staat van inlichtingen, opgemaakt door den burgemeester der gemeente, waar de belanghebbende voor de militie is ingeschreven of voor welke hij heeft geloot. De staat kan echter ook door een anderen burgemeester worden opgemaakt, als daarvoor een bijzor.dere reden bestaat. Indien het bezwaren oplevert, den staat van inlichtingen hier te lande te doen opmaken, kan in de plaats van zulk een staat worden overgelegd hetzij een gelijksoortig, hetzij een ander in het buitenland opgemaakt stuk, waaruit met genoegzame zekerheid de omstandigheden blijken, welker be- kendheid - voor de beoordeeling van het recht op vrijstelling noodig is. Door of vanwege dengene, die vrijstelling verlangt wegens kostwinnerschap, moet zooveel mogelijk ter secretarie der gemeente aanvraag worden gedaan tot het opmaken van bedoelden staat van inlichtingen, en wel lo. tusschen en 31 Maart van het jaar, waarm het inschrijvingsregister is gesloten, ingeval de reden van vrijstelling aanwezig was op eerstgenoemden datum 2o. in de maand November van het jaar vooraf- gaande aan dat,. waarin hij zou moeten worden ingelijfd ingeval de reden van vrijstelling is ontstaan tusschen 21 Maart en 1 November van eerst- bedoeld jaar; ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maal verkeerde in het geval, om- schreven onder a 3o. binnen een maand nadat de reden van vrij stelling is ontstaan, ingeval dit heeft plaats gehad op of na 1 November van het jaar, voorafgaande aan dat, waarin hij is of zou moeten worden ingelijfd 4o. in de maand, op een na voorafgaande aan die, waarin de loopende vrijstelling eindigt, ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maal verkeerde in het geval, omschreven onder 3o. Degene, die aanvraag doet tot het opmaken van zulk een staat van inlichtingen, dient zooveel mogelijk daarbij opgaven te verstrekken omtrent de omstan digheden, waarin de militieplichtige en waarin het gezin of de naaste bloed- of aanverwanten verkeeren. Bij voorkeur zal voor het opmaken van staten en inlichtingen ten behoeve van het aanvragen van vrijstelling wegens kostwinnerschap, voor zoover dit tusschen 21 en 31 Maart moet gesehieden, zitting worden gehoudcn op Donderdag 24 Maart a. s., voor middags tusschen 9 en 12 uur. een dienstplichtige, aan wien gecn vrijstelling is verleend wegens kostwinnerschap, zoodanigpersoonlijk nmisbaar is voor de instandhouding der middelen an bestaan van zijn gezin of van dat, waartoe hij I ehoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, rlan wel van personen, die hem in den eersten of i weeden graad van bloed- of a. i verwantschap bestaan, dat zijn aanwezigheid daarvoor dringend nood/ifkelijk is. Tot het verkrijgen van vrijstelling op dezen grond moet worden gehandeld in overeerikomstigen zin als tot het verkrijgen van vrijstelling wegens kostwin nerschap. Ter Neuzen, 17 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ten aanzien van vrijstf lliii« van fteu tlirust bij de militie om een der hierboven vermelde redenen het volgende geldt Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens eigen vrijwilligen dienst moet worden overgelegd een be- wijs van dienst of een uittreksel uit het stamboek. Voor hen, die nog dienen of wier verbintenis nog loopende is, worden deze stukken door de zorg van de daarbij betrokken autoriteiten bij den Militieraad ingediend, zonder eenige bemoeienis van de zijde van belanghebbenden. Voor zooveel betreft ingeschrevenen voor de militie, die gediend hebben, maar niet meer in dienst zijn, moet het opgeveu van de reden van vrijstelling, indien dit niet reeds bij de inschrijving heeft plaats ehad, door of vanwege hen gesehieden ter secretarie ezer gemeente tusschen 21 en 31 Maart, bij voor keur op Donderdag, 23 Maart a.s., des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. p Aldaar wordt gezorgd voor het opvragen en het indieuen van de vereischte stukken. Medebrengen van zakboekje of paspoort is zeer gewenscht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat van een even getal broeders of halfbroeders de helft en van eer. oneven getal de groolere helft wordt vrijgesteld, en voorts, dat een broeder, die ter inlijving bestemd is, met betrekking tot vrijstelling wegens broeder dienst wordt gelijkgesteld met een broeder, die dient. De wet bepaalt n.l., dat vrijstelling wegens broeder dienst wordt verleend aan den ingeschrevene, wiens wettige broeder of halfbroeder hetzij bestemd is ter inlijving of wel dient of gediend heeft bij de militie, hetzij als vrijwilliger dient of gediend heeft bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de kolo- niale troepen wat het eerste geval het bestemd zijn ter inlijving bij de militie betreft, tenzij het voor de inlijving bepaalde tijdstip reeds verstreken en hij niet ter inlijving opgekomen is. Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens broeder dienst moet worden overgelegd: lo. edn bewijs van bestemming ter inlijving, een bewijs van dienst of een uittreksel uit het stamboek van elken wettigen broeder of halfbroeder, die ter inlijving bestemd is, dient of gediend heeft, zoomede ten aanzien van elken wettigen broeder of halfbroeder, voor wien een plaatsvervanger is gesteld, een bewijs van dienst of een uittreksel uit het stamboek van den plaatsvervanger; 2o. een getuigschrift betreffende de wettige broe ders en halfbroeders van den ingeschrevene. De stukken, onder 1o. bedoeld, worden, voor zoover de reden van vrijstelling(reeds bij de inschrijving is of binnen den hierna te noemen tijd ter secretarie dezer gemeente alsnog wordt opgegeven, zonder ver- dere bemoeienis van de zijde van den ingeschrevene opgevraagd en ingediend. Tot het opmaken van het getuigschrift, onder 2o. bedoeld, moet door of vanwege den ingeschrevene aanvraag worden gedaan ter secretarie dezer ge meente, tusschen 21 en 31 Maart, bij voorkeur op Donderdag 23 Maart a. s., des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Daarbij moet door of vanwege den ingeschrevene worden gezorgd voor de tegenwoor- riigheid van twee getuigen, die ineerderjarige manne- lijke personen moeten zijn, van wie kan worden tiangenomen, dat zij met het gezin, waartoe de inge schrevene behoort, voldoende bekend zijn. Medebrengen van zakboekjes of paspoorten is zeer gewenscht. Het getuigschrift wordt in den regel opgemaakt door den Burgemeester der gemeente, waar de be langhebbende voor de militie is ingeschreven, doch kan ook door een anderen Burgemeester worden opgemaakt. Zijn er twee of meer broeders of halfbroeders in hetzelfde jaar geboren en moet aan een of meer van hen vrijstelling wegens broederdienst worden verleend, dan wordt in de zitting van den Militieraad door loting uitgemaakt, aan wien of aan wie hunner de vrijstelling zal worden toegekend. Onder zekere voorwaarden kunnen zij echter, met afwijking hiervan, bij onderlinge overeenkomst aanwijzen wie hunner om bedoelde reden zal of zullen worden vrijgesteld. Minderjarigen moeten voor zulk een overeenkomst de toestemming hebben van hem of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij over hen uitoefent. Het aangaan van de overeenkomst en het vefleenen van de toestemming kan gesehieden hetzij schriftelijk ten overstaan van den Burgemeester of van een'door uezen daartoe aaugewezen gemeenteamblenaar, bij voorkeur op den hiervoren bedoelden dag, hetzij mondeliog in de zitting van den Militieraad. Deze aanwezigheid kan ook op zich zelf reden tot vrijstelling geven, zonder dat er reden tot vrij stelling wegens broederdienst bestaat. De wet bepaalt namelijk onder zekere voorwaarden Indien twee of meer broeders, die geen recht op vrijstelling wegens broederdienst kunnen doen gelden, in hetzelfde jaar zijn geboren, wordt de helft van hun getal of, zoo dit oneven is, de grootere helft vrijgesteld. Om voor vrijstelling om de hierbedoelde reden in aanmerking te komen, rnoet door of vanwege den ingeschrevene tusschen10 en 18 Juli ter secre tarie dezer gemeente aanvraag worden gedaan tot het opmaken van een daartoe vereischt getuigschrift. Wie van de broeders of halfbroeders zal of zullen worden vrijgesteld, wordt uitgemaakt door een loting of bij overeenkomst, op dezelfde wijze als hiervoren omschreven is onder „Broederdienst", doch voor dit geval moet het opmaken van een schriftelijke over eenkomst en het geven van een schriftelijke toe stemming gesehieden in de maand Juli, bij voorkeur tegelijk met het opmaken van het voor vrijstelling vereischt getuigschrift. lo. aan den geestelijke, den bedienaar van den godsdienst, den zendeling-leeraar, den broeder-diakoon van een godsdienstige vereeniging en den Roomsch- Katholieken ordebroeder, die tot een binnen het Rijk gevestigde kloosterinrichting behoort 2o. aan den student in de godgeleerdheid en den zendeling-kweekeling, die aan een bij algemeenen maatregel van bestuur aan te wijzen inriofcting van onderwijs tot geestelijke, tot bedienaar van den gods dienst of tot zendeling-leeraar wordt opgeleid en aan den proefbroeder, die tot broeder-diakoon van een godsdienstige vereeniging wordt opgeleid. Wie geacht worden een dezer hoedanigheden te bezitten, is omschreven in een tweetal tabellen, die door belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente kunnen worden geraadpleegd. Door of vanwege deugene, die op grond van een dezer hoedanigheden vrijstelling verlangt, moet een \erklaring, waaruit het bezit dezer hoedanigheid blijkt, worden ingeleverd bij den Burgemeester der gemeente, waar hij voor de militie is ingeschreven cf voor welke hij heeft geloot. De verklaring moet zijn ingericht overeenkomstig een model, waaromtrent ter secretarie der gemeente inlichtingen kunnen worden verkregen. De inlevering moet gesehieden lo. voor 1 April vjin het jaar, waarin het in schrijvingsregister is gesloten, ingeval de reden van rijstelling aanwezig was op 21 Maart van bedoeld jaar; 2o. in de maand November van het jaar, vooraf gaande aan dat, waarin de belanghebbende zou moeten worden ingelijfd a. ingeval de reden van vrijstelling is ontstaan tusschen 21 Maart en 1 November van eerst- bedoeld jaar b. ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maal verkeerde in het geval, omschreven onder a 3o. binnen eene maand nadat de reden van rijstelling is ontstaan, ingeval dit heeft plaats gehad op of na 1 November van het jaar, waarin hij is of zou moeten worden ingelijfd 4o. in de maand, op een na voorafgaande aan die, waarin de loopende vrijstelling eindigt, ingeval liij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maai verkeerde in het geval, omschreven onder 3o. Voor hem, die vermeld is op het inschrijvings register voor de militie, dat laatstelijk gesloten is, rn op 21 Maart na de sluiting een der voornoemde hoedanigheden bezit, moet de verklaring op genoem- den datum worden afgegeven of moet althans uit de \erklaring blijken, dat de foestand, die grond tot vrijstelling oplevert, op dien datum aanwezig was. Voor hem, die eerst later een van bedoelde hoe danigheden verkrijgt, moet in de verklaring de toe- stand worden vermeld, gelijk die is op het oogenblik der afgifte, en mag de afgifte niet gesehieden voor het tijdvak, binnen hetwelk de verklaring moet worden ingeleverd. Wat geldt voor hen. die voor het eerst zijn inge schreven, geldt ook voor hen, die voor de lichting van het volgend jaar opnieuw zijn ingeschreven. Tot dezen behoqren o.a. zij, die het vorig jaar tijdelijk zijn vrijgesteld bij eene uitspraak van Gedeputeerde Staten, die voor 1 September onherroepelijk is ge worden, ol bij een Koninklijk besluit, dat voor dien datum is genomen op een ingesteld beroep. Omtrent de vrijstelling van de hiervoren bedoelde I ersonen wordt beslist door Gedeputeerde Staten, zoo de reden van vrijstelling aanwezig is op 21 MAART van het jaar, waarin het inschrijvingsregister gesloten is; anders door de Koningin. Deze vrijstelling wordt aanvankelijk slechts TIJ DELIJK en wel ten hoogste viermaal voor een jaar en daarna, zoo de grond voor de vrijstelling ook bij de ten vijfden male te nemen beslissing nog aan wezig blijkt, VOORGOED verleend. Ter Neuzen, den 17 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens woon plaats in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen moet worden overgelegd eene verklaring, waaruit blijkt, dat de dienstplichtige, om een andere reden dan ter zake van krijgsdienst, zijne woonplaats in bedoelde kolonien of bezittingen heeft. Deze verklaring moet zijn afgegeven door het hoofd van het plaatselijk bestuur der woonplaats van be langhebbende. Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens tor komstige woonplaats in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen moet worden over gelegd een stuk, waaruit overtuigend blijkt, dat bij den dienstplichtige het stellige voornemen bestaat om een andere reden dan ter zake van krijgsdienst zijn woonplaats in bedoelde kolonien of bezittingen te vestigen. Deze bewijsstukken moeten door of vanwege den belanghebbende worden ingediend bij den burge meester der gemeente, voor welke hij heeft geloot 1o. voor hem, die voor de eerste maal op vrij- ptelling aanspraak kan maken a. zooveel mogelijk in de maand November van het jaar der loting, ingeval de reden tot vrij stelling reeds voor die maand aanwezig was b. zooveel mogelijk in de maand November van het jaar van inlijving, ingeval de belang hebbende uitstel van eerste-oefening heeft en de reden tot vrijstelling reeds vo6r die maand aanwezig was; c. zoo spoedig mogelijk, indien het onder a of b vermelde diet toepasselijk is; 2o. voor hem, Bie reeds eenmaal vrijstelling heeft verkregen, in de maand op een na voorafgaande aan die, waarin de loopende vrijstelling eindigt. Het bewijsstuk voor hen, die reeds in de kolonien of bezittingen wonen, mag niet eerderzijn afgegeven dan twee maan^en, en dat voor hen, die voornemens zijn daar te gaan wonen, niet eerder dan een maand voor de indiening er van b\j den burgemeester. Ter Neuzen, den 17 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd, J HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat gelegenheid tot het nazien van de door den heer A. SPRUITENBURG, gemeente-ge- neesheer. zal bestaan in de kom der gemeente, op DONDERDAG 23 MAART 1922 in het Vereenigings- gebouw in de Donze-Visserstraat, 's namiddags half twee uur. en te Sluiskil op ZATERDAG 25 MAART 1922 in een der lokalen der openbare lagere school, des namiddags twee uur. Ter Neuzen, den 22 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de op heden door hen vastge- stelde kiezerslijst voor het jaar 19221923, van 23 Maart tot en met 21 April a. s., ter secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 15 April a. S is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbeterlng van de vast- gestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelt of een ander, in strijd met de wet. daarop voor- komt, niet voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier wor den gesteld. Ter Neuzen, 22 Maart 1922. BuYgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I ZONNEVIJLLE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van JOHANNES VAN DER UNDEN, te Ter Neuzen, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie M, no. 39 een ruwolie- motor en vier klompenmakersmachines te mogen plaatsen en in werking brengen, door hen is INGE- W1LLIGD. Ter Neuzen, 20 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA, De Secretaris. B. I. ZONNEVIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1