Sportliefhebbers. Voorloopig Eericlit. H.H. Landbouwers, "Woonhuis met Erf, 91 Spreekkamer Verloren: Greemailleerde Boeieiea, T A F E L S Hoog watergetijte Ter Neuzeo. De yerkooping van een Rentenierswoning gaat niet door, Dinsdag 25 April 1922 Een gouden Broche Zeeuwsche Landbouw-IYiaatsrtiappi;. Afdeeling AXEL, Teekenbehoeften. een Kinderwagentje, en een fiink ijzeren 2persoons Ledikant Voor mensda* a. s. hebben ^wederom ieta buitengewoons. Ons hoofdnummer is een sensationeel Cbineesob drama in 6 acten, getiteld: 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN IN DIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. D A G E N. Voorm. Nam Dinsdag 21 Maart. 7.37 8.18 Woensdag 22 9.03 9.47 Donderdag 23 n 10.31 11.07 Vrij dag 2i 11.37 Zaterdag 25 n 0.03 12.25 Zondag 26 0.44 1.03 Maandag 27 1.19 1.34 J. A. LUIJK, Ter Neuzen. met telefoon Allen,die den InternatlonalenVoetbalwedstrljd «HOLLAND-BELGIE", welke 26 Maart a. s. te Ant- werpen plaats heeft, wenschen bij te wonen, gelieven zieh een Binnenlandsch paspoort, voorzien van photo, aan te schaffen. HET BESTUUR VAN „T. S. C." Algemeene Ledenvergadering F. C. Z0NNEVIJLLE te Axel, TE KOOP AINGEBODEN: een goed onder houden GROOTE VOORKAAD: D. E. W0LFERT Hz., Ter Neuzen TE KOOP: Prijs 1-. Firma P. J. VAN DE SANDE. deze verschrikkelijke orKaSSdle'Se'Skra'ovS'd?^ j? de macht der Chineesche vereenlglng San-Ho-Hu. Ook LI maakt deel uit van Verde, geven wij hierblj een mooi bijwerk. Voo, deze prach.film kLen wiiTeen verlndel 1 S Beheimzi""^ dMlei"d™ geen enkel midSel terugdeinsf y- w. 3e Rang 0,50. wijs, dat voor hem nog steeds het onderwijs is, en welks belangen reeds te lang verwaarloosd .zijn. Ook hij sluit zieh aan by den wensch voov wederinstelling der schoolreisjes, welke een ge- legenheid bieden, om bij het kind het gevoe' te wekken voor iets moois. Ook vestigt hij de aandacht op de klacht der eommissie, dat zij zoo weinig door burgemees- ter en wethouders wordt geraadpleegd, dat dit maar eens is voorgekomen. Hij meent, dat, nu de eommissie er is, zij ook behoort te worden erkend. Er maken nu ook menschen deel van die practisch met de belangen van het onder wijs zijn bekend en hij meent, dat burgemees- ter en wethouders met die eommissie voor de behartiging der onderwijsbelangen samenwer- king behooren te zoeken. De VOORZITTER geeft te kennen, dat bur- gemeester en wethouders gaarne rekening zul- len houden met de gemaakte opmerkingen. Hij hoopt, dat burgemeester en wethouders spoe- lik met voorstellen zullen kunnen komen voor bezetting der onderwijzersplaatsen aan school B. Het nieuwe hoofd is nu hier werkzaam en be hoort zieh eerst wat in te werken om te kun nen nagaan welke onderwijskraehten hij voor de nieuwe school kan ovdrnemen. Wat de schoolreisjes betreft, die staan ook reeds op het programma van burgemeester en wethouders. j. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 24 Februari 1922, waarbij voorzien van het bewijs van definitieve vast- stelling wordt teruggezonden het raadsbesluit van 2 September 1921, tot voorloopige vast- stelling van de gemeenterekening over 1920, vrgezeld van de bijlagen. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een mededeeling van het bestuur der ver- eeniging voor Christelijk onderwijs te Driewe- gen (gemeente Ter Neuzen), dat deze vereem- ging besloten heeft tot verandering van de in- richting van hare bijzondere lagere school. Overeenkomstig de Lager onderwijswet ver zoekt het bestuur de daarvoor benoodigde gel- den uit de gemeentekas te verstrekken. Blijkens de bijlagen voldoet de speelplaats niet aan de eischen van het Bouwbesluit, we- gens onvoldoende afwatering en afsluiting in de tweede plaats wordt de bijdrage gevraaga wegens slijtage van de schoolbanken en leze- naar, en 3o. is geld benoodigd voor de noodza- kelijkheid van den aanleg van electrische ver- lichting. Voor het behoorlijk verharden van een over- dekte speelplaats met voetmuurtje en tegels, benevens het verharden met steenslag van een terrein, met afwatering, zijnde thans speel plaats. om in te richten voor onderwijs in licha- melijke oefening wordt geraamd 2500, voor het afsluiten van genoemd terrein met een ijze- ren hek in aansluiting aan het bestaande f 350, voor het aanschaffen van 72 nieuwe schoolban ken f 3050, voor het aansluiten aan het pro- vinciaal lichtnet f 200 en voor het aanbrengen van binnengeleidingen met ornamenten en lam- pen 300, samen f 6400. Burgemeester en wethouders stellen voor deze stukken te stellen in hunne handen om be- richt en raad. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 1. Een schrijven van gedeputeerde staten, dd. 17 Februari 1922, luidende als volgt: Een bepaling in de bestaande regeling der jaarwedden van burgemeesters en secretarissen heeft aanleiding gegeven tot uitkomsten, welke niet in de bedoeling gelegen hebben. Wij hebben termen gevonden, wijziging te brengen in die regeling overeenkomstig ons hierachter afgedrukt concept-besluit. Met het oog op het bepaalde bij art. 73 eerste lid en art. 104 eerste lid der Gemeentewet zal het ons aangenaam zijn, voor 15 Maart's Raads advies daarover te vernemen. Gedeputeerde staten van Zeeland, overwegende, dat het gewenscht is gebleken eenige wijzigingen te brengen in hunne beslui- ten van 7 Januari 1921 no. 22', 3de afdeeling, en van 24 Maart 1921 no. 45, 3de afdeeling (welke zijn goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 9 Mei 1921 no. 35), tot vaststelling van eene regeling van de jaarwedden van burge meesters en secretarissen der gemeenten in Zeeland; gelet op de artikelen 73, eerste lid, en 104, eerste lid, der Gemeentewet; besluiten: I. hun besluit van 7 Januari 1921 no. 22' te wijzigen als volgt: a. Het begin van het bepaalde sub 2°. wordt gelezen als volgt: „De aanvangsjaarwedde wordt vijfmaal, tel- kens na twee jaar dienst in dezelfde gemeente in dezelfde betrekking, verhoogd": b. De derde alinea van het bepaalde sub 2°. meest gewenscht te dien opzichte de bestaande wordt gelezen als volgt: ,,Als dienstjaren worden ook gerekend die, in eene gelijknamige betrekking vervuld in eene andere gemeente, ook buiten Zeeland, waarvan het bevolkingscijfer aanleiding zou geven tot plaatsing in dezelfde of eene hoogere loon- schaal."" c. De laatste vijf woorden van de eerste- alinea van het bepaalde sub 3°. worden ver- vangen door het volgende: ,,verlaagd en wel bij cumulatie: van twee betrekkingen, voor iedere betrek king met 25 van drie betrekkingen, voor iedere betrekking met 30 van vier betrekkingen, voor iedere betrekking met 35 van vijf betrekkingen, voor iedere betrekking met 40 van zes betrekkingen, voor iedere betrekking met 45 van zeven en meer betrekkingen, voor iedere betrekking met 50 met dien verstande, dat zoo noodig afronding van elk vast inkomen naar boven plaats heeft tot op het naastlig- gend veelvoud van f 25, „In zeer bijzondere gevallen, ter beoordee- ling van gedeputeerde staten, kan verlaging met meer dan 50 plaats vinden." d. De bepaling in de tweede alinea onder 3°. vervalt. II. hun besluit van 24 Maart 1921 no. 14 te wijzigen als volgt: De tweede alinea sub 2°. wordt vervangen door de volgende: „Als dienstjaren worden ook gerekend die, in eene gelijknamige betrekking vervuld in eene andere gemeente, ook buiten Zeeland, welker zielental op 31 December van het jaar, voor- afgaande aan dat der ambtsaanvaarding, m voile duizendtallen ten minste gelijk was aan dat van deze gemeenten." III. te bepalen, dat de bij dit besluit vast- gestelde wijzigingen niet van toepassing zijn op de op 1 Januari 1922 in functie zijnde titu- larissen. Burgemeester en wethouders deelen hierom- trent mede, dat de uitkomsten, waarvan in het schrijven burgemeester en wethouders sprake is, zieh hebben voorgedaan in de gemeente Groede. In de bestaande regeling toch staat de bepa ling, dat de dienstjaren als burgemeester ook medetellen als secretaris en omgekeerd. Nu doet zieh in Groede het geval voor, dat de secretaris aldaar, die meer dan tien dienstjaren had, ook burgemeester is geworden, waardoor hij dus ook direct zijn maximum als burgemeester krijgt, van welke bedragen alsdan voor iedere betrek king 1/8 afgaat. Daardoor komt de ambtenaar in eene vrij voordeelige positie. Om dat nu verder onmoge- lijk te maken, wil men de bepaling opnemen, dat dienstjaren in gelijknamige betrekkingen maar medetellen wanneer die vervuld zijn in ongeveer evengroote gemeenten. De ongunstige bepaling, dat dienstjaren alleen meetellen van gelijksoortige plaatsen, waartegen ook uw col lege bezwaar maakte, wordt gehandhaafd, doch daamaast wordt de regeling de dienstjaren be- treffende veel ongunstiger gemaakt. Wat toch is van deze regeling ook het gevolg? Dat een secretaris met eenige dienstjaren in zijne ge meente, in zeer ongunstige positie komt te ver- keeren wanneer hij burgemeester wordt in eene andere gemeente, aangezien dan in de nieuwe gemeente geen dienstjaren meetellen en hij dus weer moet beginnen met het minimum-salarls. Ons lijkt het niet in het belang der gemeente daar men praktisch ervaren ambtenaren op die manier vrjjwel uitsluit voor het bekleeden van eene burgemeestersfunctie. Wij zouden dan ook uwen raad willen voor stellen, gedeputeerde staten in overweging te geven een bepaling op te nemen om bij combi- natie van betrekkingen van burgemeester en secretaris, de dienstjaren die men bekleedde ais burgemeester of secretaris niet mede te tellen bij de betrekking die men krijgt, doch die dienstjaren steeds mede te tellen als van com- binatie geen sprake is. Vroeger trok men bij combinatie af Vs van iedere betrekking, thans stelt men nu daarvoor eene nieuwe regeling, welke vrijwel woordelijk is overgenomen uit het tweede deel van het rapport Raaijmakers. Het verwondert ons we!, dat men de ongunstigste bepalingen overneemt uit het rapport Raaijmakers, terwijl men ook niet de meer gunstige bepalingen daaruit over neemt. Nu toch straft men den ambtenaar in de eerste plaats met zijn dienstjaren, doch in de tweede plaats door bij cumulatie, den aftreX veel grooter te maken. Wij vinden dat onbillijk en het lijkt ons het regeling te handhaven Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. m. Een adres van A. J. van Minnen, W. de Feijter, rcsp. voorzitter en secretaris der Cbr. Trapsportarbeidersvereeniging; J. van Rossum, P. A. d'Hont, resp. voorzitter en secretaris der R.-K. Transportarbeidersvereeniging, beide af- deelingen van den Chr. Besturenbond, alhier; dat de toestand onder de werkloozen voor wat betreft het transportbedrijf met den dag on gunstiger wordt en velen onder hen met ge brek hebben te kampen, door den langen duu hunner werkloosheid dat door Z. Exc. den Minister ter voorziening in dezen nood eene steunregeling is getroffen, waarvoor de medewerking is gevraagd van do gemeentebesturen en waarin bedragen werden vastgesteld voor de steunregeling; dat burgemeester en wethouders een voorstel hebben gedaan, waarin cijfers werden vastge steld, belangrijk lager als door den Minister zijn bepaald, welk voorstel is aangenomen; dat tijdens de behandeling van dit voorstel in de vergadering van den raad op 26 Januari 11. een voorstel door den heer Nolson werd inge- diend, gesteund door de heeren Geelhoedt er. I Hamelinlc, waarin de bedragen van den Minis ter werden overgenomen; dat helaas dit voorstel werd verworpen, waardoor de toestand der gezinnen zeer is ge- drukt gebleven; dat de cijfers door den Minister genoemd toch al niet te hoog waren en deden vermoeden, dat vele gezinnen daarvan nog nauwclijks zouden rondkomen. Redenen waarom de ondergeteekenden na- mens de vertegenwoordigende vereenigingen beleefd doch dringend vragen, dat uw raad op het genomen besluit terug moge komen en als- nog het voorstel Nolson worde aangenomen. Burgemeester en wethouders stellen voor het nemen van een beslissing op dit verzoek aar. te houden tot door den Minister van Binnen- landsche zaken zal beslist zijn op het verzoek der gemeente inzake het verleenen van steun aan werkloozen. De heer HAMELINK wil zieh niet direct ver- zetten tegen dit advies van burgemeester en wethouders, omdat hij daarvan in deze onvol- tallige vergadering toch geenerlei resultaat ver- wacht, maar hij betuigt toch zijn spijt, dat bur gemeester en wethouders niet terstond met een afdoend voorstel zijn gekomen, daar het adres juist ten doel heeft juist de beslissing van den minister niet af te wachten, maar terstond maatregelen te nemen om in den nood te voor zien. Hij verzoekt thans in elk geval bij den Minister op te nemen eener spoedige beslissing aan te dringen. De VOORZITTER meent, dat er binnenkorl wel een besluit zal kunnen worden genomen, daar de raad binnen kort weer zal vergaderc De heer HAMELINK: Over twee maanden: De VOORZITTER: Neen. ik wilde een da tum noemen, doch dat werd mij ontrad°-> is misschien ook bcter, orfldat niet altijd aan uitgesproken voomemens gevolg kan worden gegeven, maar ik verwacht toch. dat de raad weer binnenkort zal moeten worden bijeenge- roepen. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Wordt vervolgd). GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Donderdag 9 Maart 1922, des namiddags 4 ure. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: C. Th. van de Bilt, A. E. C: Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn, J: Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Dieleman, J. de Feijter en M. Koster, be nevens de Secretaris. Afwezig de heer J. M. Oggel. 7. Omvraag. a. De heer KRUIJSSE meent er thans nog op te moeten wijzen, dat nu gebleken is hoe moeilijk het voor een gemeenteraad is, om in eene zaak van beteekenis tot een beslissing te komen, als er geen voorstel is van Burge meester en Wethouders. De heer VAN DE BILT voert hiertegen aan, clat daaraan toch niets te doen is, als het col lege onvoltallig vergaderd en de beide aan- wezige leden tot geen overeenstemming kun nen geraken. Het rapport van den gasdirecteur was er toen ook nog niet. De heer KRUIJSSE voert hier weer tegen aan, dat Burgemeester en Wethouders dan be hooren te zorgen te wachten met vergaderen tot alles behoorlijk gereed is. Dat men dan geen vergadering uitschrijve voor de stukken ge reed zijn. b. De heer VAN DIXHOORN komt terug op de mededeeling door den Voorzitter in den aanvang der vergadering gedaan, dat Burge meester en Wethouders het werk betreffende een andere uitwatering aan de brug niet van voldoende beteekenis achten voor werkver- schaffing. Hij is van een andere meening en zou gaarne zien, dat Burgemeester en Wethou ders de zaak nog eens opnieuw onder de oogen zagen, en tot uitvoering overgingen. Het zou allerminst een doelloos werk zijn, daar het den plaatselijken toestand zou verbeteren en mede- werken'tot bestrijding der werkloosheid, een dubbel resultaat dus. De VOORZITTER: Burgemeester en Wet houders zijn er niet op ingegaan, omdat bij onderzoek bleek, dat de werkloozen -er niet mede gebaat zouden zijn, omdat de uitgaven voornamelijk zouden moeten dienen voor aan- koop van materialen. De heer VAN DIXHOORN kan dit niet in- zien, er zijn wel eenige materialen noodig, maar er zou toch ook heel wat werkloon moe ten worden besteed. Het zou toch altijd hel- pen. Daarbij komt, dat de verbeterde toestand, die men dan verkrijgt, ook niet uit het oog verloren moet worden. Men zou dan daar de beschikking krijgen over een onuitputtelijken voorraad goed water, in geval van brand, ter wijl men nu alleen de beschikking heeft over een put, met een inhoud, dat men zieh moet af- vragen of men niet beter z'n boeltje kan zien verbranden, dan het daarmee te zien redden. De VOORZITTER: Burgemeester en Wet houders zien die verbetering ten voile in. maar het ging thans over de kwestie werkverschaf- fing en daar dit werk daarvoor niet van vol doende beteekenis is, is voor uitvoering daar van thans van Burgemeester en Wethouders geen voorstel te wachten. c. De heer WEIJNS verzoekt eens bij de posterijen aan te dringen op een vroegere eer ste bestelling op het Spui. Thans komt de eerste bestelling, die uit Ter Neuzen geschiedt, daar des namiddags pas om drie of vier uur en dan is de tweede bestelling er ook al, die heeft daarom voor de buurtschap Spui geen verbetering gebracht. Hij zou wenschen, dat die eerste bestelling al om een uur of negen in den voormiddag kwam. De VOORZITTER zegt toe, dat daarover zal geschreven worden. d. De heer DE KRAKER geeft te kennen zieh aan te sluiten bij den heer Van Dixhoorn omtrent de wenschelijkheid der uitvoering van het door dezen voorgestelde werk. e. De heer DIELEMAN vraagt, of het bij de aanstaande stemmingen niet aldus zou kun nen geregeld worden, dat er een stembureau zal gevestigd zijn in de buurtschap Spui, beter was nog de Magrette, maar daar is geen lokaal te vinden. Hij doet vooral die vraag met het oog op het stemmen der huismoeders. Eigen- lijk zou het wel gewenscht zijn, dat er in alle buurten een stembureau was, maar bij gebrek aan geschikte lokalen kan dat niet. Gaarne zou hij zien, dat Burgemeester en Wethouders de vestiging, waar mogelijk, wilden bevorderen. De VOORZITTER zal dit in de vergadering van Burgemeester en Wethouders bespreken, De heer DIELEMAN vraagt nog, of er ook geen burgers in benoemd kunnen worden. De VOORZITTER merkt op, dat men in den regel daarvoor raadsleden neemt, maar bij het vestigen van meerdere stemburaux moet men wel buiten den raad gaan, aangezien men dan geen leden genoeg heeft. f. De heer DIELEMAN vraagt, hoe het komt, dat het wederopenstellen der wegen, na de sluiting wegens dooi weer zoo laat bekend is? Aan de Sassing was het de laatste maal eerst te vier uur namiddag bekend, dat de slui ting met middemacht te voren was opgeheven. Van die late mededeeling ondervond een be- langhebbende veel- schade. De VOORZITTER deelt mede, dat dit niet anders kan. De sluiting der wegen wordt tele- grafisch uit Middelburg bericht. doch de ophef- fing schriftelijk per post, zoodat dit bij het ge- meentebestuur ook niet eerder bekend is. g. De heer DIELEMAN herinnert, dat de gemeenteraad in de vergadering van 25 Octo ber besloot voor de stokers der gasfabriek 2 kielen per jaar beschikbaar te stellen. De men schen hebben er echter naar hij vernam maar een ontvangen en de directeur weigert de an- der kiel te geven. Hij meent, dat op deze wijze niet voldaan wordt aan de bedoeling van den gemeenteraad, die twee kielen beschikbaar stelde, opdat de menschen iedere week een schoone kiel zouden kunnen aantrekken en dan de vuile weer .laten wasschen. Nu kunnen zij dat niet en spreker begrijpt ook niet welk be zwaar er zou kunnen zijn om de 2 kielen tege- Maak geen gewoonte van het gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zijt, hebt gij waar- schijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gij weder gezond zijt, dient gij met het gebruik op te houden. Zorgzame gewoonten. lichaams- oefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlas- ting, en geregelde, verkwikkende slaap, dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van verschijnselen van nierzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schept geen gewoonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 's morgens met een doffe, kloppende pijn in den rug Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen? Is de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loozing te veel of te weinig? Zijn uw ledematen beve- rig en l-heumatisch, vooral bij vochtig weder? Zijt gij moedeloos, altijd vermoeid, zonder lust en wiiskracht? Wordt gij duizelig na een poos gestaan te hebben Hebt gij last van rheuma- tiek, spit of ischias? Als gij ,,ja" moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald, noodig om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddellijk te begin nen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed A OverbeekeLeunis a 1,75 per doos. 32 lijk te geven, daar ze er per jaar toch niet meer dan 2 kunnen krijgen. De VOORZITTER zal hiemaar een onder zoek instellen. 8. Besloten vergadering. De VOORZITTER schorst de openbare ver gadering, die overgaat in eene zitting met ge- sloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergade ring deelt de VOORZITTER mede, dat in de vorige vergadering door den gemeenteraad in beginsel was besloten te trachten grond aan te koopen van den heer P. Buijze, om te dienen voor bouwterrein. Bij informatie is echter ge bleken, dat de heer Buijze als koop vraagt f 2,25 per M3., hetgeen hooger is dan het be- drag dat de gemeenteraad er voor wenschte beschikbaar te stellen. Mitsdien wordt besloten hicrop niet verder in te gaan. Tot deze onderhandelingen heeft aanleiding gegeven het volgende schrijven van den heer P. Buijze, te Axel, die daarin te kennen geeft: daar er in de gemeente veel gebrek is aan geschikt bouwterrein en door de bouwvereeni- ging reeds een perceel gedeeltelijk bezet en voor uitbreiding vatbaar is, maar met het oog op de groote eischen door de gemeente gesteld, b.v. straten van 9 meters breed met trottoirsj komen die kosten te hoog en de bouwgrond te duur tegenover andere gemeenten. Aangezien nu reeds de Julianastraat voor een derde deel op de bovenomschreven wijze uitge- voerd zal worden, heeft adressant aan den raad in overweging de rest, zijnde twee derde deel der straat, aan de stad te schenken,_ mits die naar haar genoegen voor de bestrating zorgt en 't geen nog niet aan de rioleering is geschied in orde maakt. Hij dringt hier nog meer op aan, omdat er naar hem is medegedeeld, nog meer dan 30 aanvragen zijn voor een woning, ook hebben bij hem reeds eenigen uit gegoeden stand zieh aan- gemeld om bouwterrein te verkrijgen, teneinde een woning in de Julianastraat te bouwen. Aangezien het zeer in het belang der ge meente is om de uitbreiding voor te staan, verzoekt hij deze zaak in emstige overweging te willen nemen en zoo goed mogelijk te be- handelen. Besloten wordt, ook op dit verzoek niet in te gaan. De vergadering wordt door den VOORZIT TER met dankzegging gesloten. it 9 H te Philippine op 25 Maart bij instel en op 1 April bij verblijf, ten verzoeke van den Heer A. F. ARBROSCHEER e a. als zijnde uit de hand verkocht. Notaris DUMOLEYN, Ondergeteekende, Agent der Centrale Suilcermaat- schappij, beveelt zieh beleefd aan voor het contracteeren ■van Suikerbeeten. beschikbaar tijdens de marktdagen in een gelegenheid in het centrum van de graanmarkt te Axel- Te be vragen aan het bureau van de Axeische Courant. De verkoopinii van den Landbouwlnspan, ten ver zoeke van den Heer ARTHUR BRUG- GEMAN te Ossenisse, zal plaats heb ben op Notaris DUMOLEYN. op den weg van de Prov. boot, Burge meester Geillstraat, Markt, Heerengracht, Schuttershofweg naarZaamslag, Donker- straatje, Katspolder enz. naar Zaamslag Tegen belooning terug te bezorgen aan het bureau dezer Courant. op Zaterdag 25 Maart, des nam. 1 uur, op de bovenzaal van dhr. G. Gilijamse te Axel. AGENDA: I. Bespreking verzoek aan Zijne Ex. den Minister van Landbouw ophef- fing van uitvoerverbod op onge- zwingeld vlas. II. Benoeming van minstens 3 afge- vaardigden der eene te houden ver gadering op 30 Maart uitgeschreven door de vlassers. III. Agendahoofdbestuursvergadering (zie Landbouwblad 18 Maart). Namens het Bestuur, PH. J. VAN DIXHOORN, Voorz. JAN DE PUTTER, Secrt Firma P. J. VAN DE SANDE. kooptuwSulkerbletenzaad Klein lVanzlebener, voor deze cam- pagne, tegen zeer voordeeligen prijs van 75 cent per Kilo, bij staande te S1 u is k i 1 aan het kanaal, Te bevragen bij C. H. H. WISSE. Zaamslag. aan lage prijzen.almede gegalvaniseerde Emmers, Waschketels en Waschbakken als n i e u w. Yerbindingatr. 22. bevattende het werkloon van 1 tot 300 vierkanteGentsche-, Blooische-.Schouw- sche- en Rijnlandsche roeden, berekend naar de verschillende loonen, die per gemet worden uitbetaald voor alle land- bouw-werkzaamheden. (Loon van f 2 tot f 50 per gemet.) gifT" Vljfde druk. Franco per post f 1.10. ZEELANDIA-BIOSCOOP NEUZEN De Chineesche Duivel"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3