ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. smnTri&M mismad. No. 7276. Maandag 20 Maart 1922. 70e Jaargang. 165 M3. ONDERHOUDSGRIND, GRIND. De Burgemeester en Wbthouders van 'I'ek i>Tii.ijy.i£:rs" VERORDENING tot wijziging der Algemeene PolitieYerordening: BESLUIT: BEKENDMAKING. FEUILLETON. BINNENLAND. 8UITEN LAND. BESLUIT: Burgemeester en Wethouders van HOEK, zullen op Vrijdag 24 iVLaart 1922, des voormiddags tien ure ten raadhuize aanbesteden de levering v6or 1 Juni 1922 vrij op den wal op aan te wijzen plaats aan In zake den moord op juffrouw Renault werden voor het Hof van Gezworenen ge- bracht: Louis Sitnon Lesage, 38 jaar oud, katoenspinner; Alphonse Andre Micaud, 26 jaar oud, koopman en Alliette Micaud, geboren Villars, 24 jaar, zijn vrouw; de eerste beschuldigd van moord en diefstal, de beide anderen van medeplichtigheid. Lesage ontkende hardnekkig, ofschoon de bewijzen verpletterend tegen hem wa- ren en ook Alliette volgde deze taktiek en wendde voor, niets af te weten van hetgeen den dooden Soufflard ten laste werd gelegd. Zij was beweerde zij alleen bij hem gebleven, onidat hij haar beschermde tegen haar man, die haaj-mishandelde en. meermalen naar het leven had gestaan. Micaud daarentegen legde een volledige bekentenis af en zijn verklaringen wareh zeer verzwarend tegen zijn vrouw en Le sage, welke laatste eenmaaj, onder de zitting van het Hof van Gezworenen, zich zoodamg door zijn woede liet meesleepen, dat hij zijn medebeklaagde naar de keel vloog. De gendarmen rukten hem terug en ver- wijderden hem uit de zaal, waama de voor zitter de zitting schorste. Na de heropening werd Lesage in een afzonderlijke bank geplaatst en, schuim- bekkend van woede, hoorde hij aan, hoa zijn vroegere medeplichtige hem beschul digd e. Alliette van haar kant, nqg vol haati je- gens haar man, deed al het mogelijke om hem te bezwaren, zij beschreef hem aan de rechter als een ellendeling, een wreed- den nieuwen westelijken kanaalarm te Ter Neuzen van van 1 tot 4 e./VI. De meting geschiedt op den wal per den hoop. Betaling heeft plaats na de levering. Gezegelde inschrijvingsbiljetten geteekend door den inschrijver en twee borgen kunnen tot op het uur der besteding franco ten raadhuize worden bezorgd. Hoek, 8 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANSj Secretaris. Burgemeester en Wethouders der Gemeente ZAAMSLAG, maken bekend, dat zij op Woensdag den 22 Maart a.s., des voormiddags ten half tien ure, bij in- schrijving zullen trachten te verkoopen de navolgende langs de wegen liggende losse afgestoken grond. Perceel De in de Neu&ensche atraat liggende grond. Perceel 2. De in de Polderstraat liggende grond van weide A. de Feijter tot aan het zooge- naamde Flietje. Perceel 3. De voor de begraaf- plaats liggende grond. Zaamslag, den 18den Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. BEZUINIG1NG. B. en W. van Zwolle stellen den Raad voor, met de gemeentebesturen van De- venter, Enschede, Hengelo, Almeio en Kampen in overleg te treden over de aan- steiling van een gemeenschappelijken be- zuinigings-inspecteur. EEN R.-K. ARBEIDERSPARTIJ. Men meldt aan de „N. R. Crt.", dat te Groningen R.-K. aroeiders zullen sainenko- men, om de oprichting van een R.-K. ar- beiderspartij te bespreken. DE NIEUWE LANDBOUWPARTIJ. Over de verleden week in Den Haag opgerichte landbouwpartij, die met een eigen lijst van 10 cahdidaten (met den heer E. M. Teenstra als noi. 1) in alle kieskringen zal uitkomen, meldt het Aig. Ned. Landb. bl.: Deze organisatie zou in de eerste plaats haar kracht zoeken in het indienen van z.g. initiatief-voorstellen. Voor het tot het indienen van zulke voorstellen komt, zou de geheeie landbouw, voor zooverre die door de landbouwpartij is te bereiken, er over worden gehoord. De regeering en het parlement zullen dan kunnen weteh, wie er achter de voorsteilers staan. De landbouwpartij zou dus een geheel nieuwe werkwijze gaan volgen en den geheelen boerensiand willen betrekken in haar arbeid. Dat zou, naar zij meent, kun nen leiden tot een opbloei van het platte- land en tot meer belangstelling van den landbouwer voor de agrarische politiek. Bij nadere informatie vernamen we, dat het eerste werk zal zijn te tirachen een definitieve oplossing te krijgen van het aard die voor geen misdaad terugdeinsde. zelfs met voor een moord. Hoe gaarne zou zij hem van den moord op de koopvrouw in de rue du Temple be schuldigd hebben, maar dat kon zij met, omdat zij hardnekkig bleef ontkennen, iets met die zaak uitstaande gehad te hebben of er zelfs maar van te weten. Micaud daarentegen verteide precies en naar waarheid, welk aandeel hij in de zaak gehad had; n.l. dat hij slechts op den uitkijk had gestaan. Alleen loog hij, niet geweten te hebben, dat Soufflard en Lesage vooraf beraamd hadden, de koopvrouw te vermoorden, vol gens zijn voorgeven zou alleen zijn afge- sproken, in het huis aan de rue du Temple te gaan steien en zou hij eerst later van de beide anderen, die tot dien diefstal waren aangewezen, vernomen hebben, dat zij de vrouw „er om koud gemaakt had den." Alliette knarstandde van woede, toen haar man dit zeide, maar zij kon hem zijn leugen niet in het gezicht slingeren, hoe- veel moeite het haar ook kostte, zich te bedwingen. Een lange reeks van getuigen trok aan de rechters en de gezworenen voorbij en meerdere dagen waren met het hooren van hun \erklaringen belangrijk en oti- belangrijk gemoeid. Milloc, Castro en Moulin werden ook als getuigen gehoord en de president bracht hem openlijk hulde voor hun moed en bekwaamheid, waardoor zij Parijs van deze gevaarlijke bandietenbende hadden gezuiverd. De procureur-generaal bracht een ver pletterend requisitoir uitb waari|n hij den gezworenen uiteenzette, dat hetgeen den beklaagden in de acte van beschuldiging werd ten laste gelegd, als wettig en over- tuigend bewezen moest worden geacht. pachtvraagstuk. Waar de helft van de landbouwers pachiers zijn een hon- derdduizend moet een regeling tot stand komen, die aan de pachters ge- bruikszekerheid van den grond geeft, zoo- dat zij niet uit hun beslaan kunnen ge- stooten worden. Bij de- vaststelling van de pachtsom hebbe niet de verpachter het laatste woord. De z.g. hypotheekboeren, die door de dalende prijzen in het gedrang komen, zouden door credieten moetei worden ge- holpen. GRQN^BELASTING. De Hoefijzercorrespondent van het Hand, verneemt, dat van een behande- ling der wijziging van de Grondbelasting voorloopig verjno«jde!ijk niejg zal komen, omdat, bij de dalMg der grondprijzen, de opbrengier van dtjj wijziging haar kosten waarschljnlijk nietj'eens zou dekken. WIJZIGII-f i ARBEIDSWET. „fcie't Volk" zegt, dat Minister Aalberse het advies van den Hoogen Raad van Arbeid, in zake de thans door hern voor- gestelde afschaffing van den 8-urendag, niet heeft ingewonnen. Wei is aan den Hoogen Raad voorgelegd een wijzigings- ontwerp, dat mogelijk wilde maken, dat in gemeen overleg van werkgevers en werknemers van den 8-urigendag zou kun nen worden afgeweken. Verscheidene ledsn van den Hoogen Raad hebben, volgens het blad, op deze regeling scherpe kritiek geoefend en haar als een aanval op den 8-urendag afge- wezen Over de wijziging, die de Minister mi voorstelt, en welke veel verder gaat, is in den Hoogen Raad geen woord ge- sproken. NEDERLAND EN BELGIE. De liberaie afgevaardigde Robijn uit Aaist had gevraagd of de regeering ge- neigd was, in overeenstemming met de Nederlandsche regeering, een kanaal van de Maas naar den Rijn te graven. De regeering heeft hun geantwoord, dat het recht tot den aanleg van het kanaal, dat Belgie aan het verdrag van Versail les ontleend, niet aan voorwaarden on- derworpen is door de Nederlansch-Bel- gische onderhandelingen waar het betreft het graven van een "deel van het kanaal in Duitschland. Voor den doorgang van het kanaal door Nederland is echter overeenstemming met dat land noodig, aangezien Nederiand niet gebonden is door het verdrag van Versailles. Het zal dus noodig zijn te wachten, tot deze overeenstemming is ver- kregen voordat definitief het trace van het kanaal wordt vastgesteld. Het schijnt op dit oogenblik beter, deze kwestie los te maken van de vraagstuk- ken, die zijn opgeworpen door de herzie- ning der verdragen van 1839. MINISTER DE GEER OVER DE VOORUITZICHTEN. Ter verdediging tegen de opmerking dat hij in de Eerste Kamer de Pensioenwetten door zijn uiteenzetting te zwak zou heb ben verdedigd schrijft Minister De Geer in de M. v. A. op de hernieuwde wet: De Minister van Financien meent geen passende gelegenheid te mogen iaten voorbijgaan om te wijzen op den beden- kelijken toestand, waarin allengs onze Rijksmiddelen komen te verkeeren. Hij leeft in het dagelijks groeiend besef, dat zelfs bij handhaving van de tegenwoordige belastingpercentages, die te hoog zijn, de opbrengst der directe belastingen in de waarom hij de jury met klem verzocht geen medeiijden te toonen met misdadi- gers, die ook voor hun evenmensch mee- doogenloos geweest waren en eeii brave vrouw, een deugdzame moeder, in den bloei van haar leven aan echtgenoot en kind hadden ontrukt. Met veel talent werden de beklaagden verdedigcl, doch al dat talent was niet bij machte, de centenaars-zware bewijslast die tegen de beschuldigden was opgesta- peld, te ontzenuwen. Nog het ineeste succes had de verde- diger van Micaud, die althans kon wijzen op het berouw, dat zijn client tooride en als bewijs daarvoor aanvoerde de openhartige bekentenis door hem gedaan. Daarna trok de jury zich terug in haar raadkamer om het verdict vast te stellen. Hiertoe was niet veel tijd noodig, alle gezworenen wareii van de schuld der be klaagden overtuigd en de uitspraak werd met aigemeene stemmen vastgesteld: De vraag, of Louis Sitnon Lesage schul- dig was aan moord op de koopvrouw Re nault in de rue du Temple gepleegd op 5 Juni 1838, gepleegd na gemeen overleg met den inmiddels overleden Jean Vic tor Soufflard, bijgenaamd Galgenaas en met diefstal als drijfveer, beantwoordde de jury met algemeene stemmen bevesti- gend en eveneens of Alphonse Andre Micaud en vrouw Alliette Micaud, geboren Villars zich aan bovengenoemd feit mede- plichtig hadden gemaakt, terwijl de 2e ge- stelde vraag, of voor de beschuldigden verzachtende omstandigheden in aanmer- king konden genomen worden, slechts voor Micaud in toestemmenden zin beant- woord. Het vonnis Iuidde dus: Voor Lesage de doodstraf; Voor Alliette levenslange dwangarbeid; Voor Micaud 5 jaren opsluiting. Lesage hoorde in doffe verslagenheid eers'tkomende jaren een zoodanigen in- vloed der huidige crisps zullen vertoo- nen, dai zonder pijnlijke bekrimping van een sluitend budget geen sprake zal kun nen zijn. Dit feit waarschuwend bloot te leggen acht hij zijn plicht. Struisvogelpo- litiek verergert den toestand. En verderop schrijft hij: Ook de regeering is van meening, dat de bezuiniging in de eerste piaats ge- zocht moet worden in vermindering van het aantal ambtenaren en in „de vele an- dere Staatsuitgaven, die daarvoor in aan- merking komen". Zij hoopt, dat zekere eenstemmigheid omtrent den aard dier uitgaven zal kunnen worden bereikt. Of daarnaast nog vermindering der salaris- sen hetzij door premieheffing hetzij op andere wijze noodig zal zijn, is een vraag, die de toekomst zal uitmaken; over welker waarschijnlijke beantwoording wel verschillend zal worden gedacht naar ge- ling van het onderscheiden inzicht in de naastbijiiggende economische ontwikkeling doch waarover bij dit wetsontwerp niet wordt besiist. Een overgangsbepaling voor de thans in functie zijnde ambtenaren, als in het Voorloopig Verslag gevraagd, is in strijd met de gedachte van hef nieuwe artikel: handhaving van den tegenwOordigen toe stand, waarin de vraag der nremiebetaling wordt beheerscht door een koninklijk be sluit. DE TOESTAND. ,/De joDgste daling van den markkoers bewgst welke rampzalige gevolgen de aarikoop van vieemde betaalmiddelen moet hebben. De entente schijnt. zelf beginnen in te zien, dat een dergeljjke gang van zaken ook op den duur voor haarzelf na- deelige gevolgen zal moeten hebben. Indien men echter de oplossing van de haDgerde vraagstukken steeds uitstelt, zal de toe stand er ook niet beter op worden." Aldus sprak Hermes, de Duitsche minister van financien, Vrijdag in den Rjjksdag. Dit is schrijft de N. R. Crt, een zjjdelingsche bevestiging van het bericht van de Parijsche Matin uit Berljjn, dat twee vertegenwoor- digers van de rijksregeering naar Parjjs zjjn gegsan, om aan de commissie van herstel mee te deelen dat Duitschlard gezien de daling van de mark, geen buitenlandsche betaalmiddelen meer ban koopen. De minister zegt het wel niet zoo scherp ge- formuleerd, maar zyn woorden laten nau- weljjbs een andere slotsom toe. Hermes belooft verder met zjjn collega's het plan van een Internationale leening, dat in Entente-kringen is opgedokeD, te zullen onderzoeken, en dan ook uit te zullen maken, of het te vereenigen is met het plan van de gedwongen leening in Duitschland. Een internationale leening kan natuurljjk niet tot stand komen zonder een degelijk onderpand. Men heeft voorgesteld, ervoor op de Duitsche douane-inkomsten beslag te leggen. Duitschlacd zon er door komen in de positie van Turkije vroeger, dat in 1881 in een raad tot beheer van de openbare schuld moest toestemmen, aan wien, ter verdeeliDg onder de schuidhouders, de op brengst van de accijnzen en eenige andere middelen werden overgedragen. Bij het tractaat van Sevres werd TurRpe's positie nog vernederender door de instelling van het doodvonnis over zich uitspreken op de gebruikelijke vraag van den president, of hij nog iets te zeggen had, schudde hij nauwmefkbaar het hoofd, niet in staat eenig geluid te geven. Micaud, tot wien dezelfde vraag gericht werd, bedankte den president voor de ge- nadige straf en verklaarde, dat hij in zijn vonnis berustte. Toen de president daarop Alliette vroeg, sprong zij van de bank der beschuldigden op, en terwijl zij haar vlammenden blik op haar man richtte, schreeuwde zij heesch van woede: Ja, ik beken dat ik medeplichtig ben aan den moord in de rue du Temple. Het is waar dat Lesage die koopvrouw heefti doodgestoken, het is waar dat ik op de uitkijk heb gestaan, maar het is ook waar dat hij, die Judas en zij wees naaj, haar man die ons verraden heeft, met Lesage naar binnen is gegaan en mee den moord gepleegd heeft. Alle getuigen, die zeggen, dat zij Soufflard met Lesage in het huis hebben zien gaan of er weer uit- kornen, hebben zich vergist of gelogen. Micaud is evengoed een moordenaar als Lesage en wanneer u recht wil doen, mijnheer de president, dan moet u hem ook ter dood veroordeelen De rechters haalden de schouders op. Het was al te duidelijk, dat die vrouw slechts wraak wilde nemen op haar man en het onderzoek had onbetwistbaar aan- getoond, welk aandeel Micaud in de mis daad had gehad. Men voerde de veroordeeiden weg. Micaud berustte iri zijn vonnis, geluk- kig dat men hem niet naar het bagno zond, waar hij gemakkelijk vrienden van Souf flard en Lesage had kunnen aantreffen, die wellicht wraak zouden genomen heb ben over zijn verraad. In de gevangenis zou hij veiiiger zijn en 5 jaren is een langen tijd, waarin het ge- een financieele controle commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van Engeland, Kran- krjjk en Italie, nut recht van toezicht op alle inkomsten en uifgaven. Onder de rubru k Frankiijk is gisteren melding gemaakt van een ander aenkbeeld betreffende het onderpand, dat Pan! Ray naud aan de hand doet „Laat ons", zco zegt bp, //partjj trekken van het deckbeeld, dat er opgesloten ligt in het plan van Hirscb, den Doitschen minister. Het kapitaal van alle maatschap- pjjen op aandeelen zou mtt een vijfde uitgebreid worden en de aldu3 gevormde aandeelen zouden gestort worden niet, geljjk Hirsch voorzag, in de Duitsche staatskas, maar wel in die van de coaimissie voor de vergoedingen. Bovendien zou er een hy- potheek genomen worden op alle Duitsche onroerende goederen, ten bedrage van een vijfde van hun waarde en deze hypothecaire stukken zouden aan dezelfde kas gegeven worden. Aandeelen en stukken zouden 40 milliard mark goud vertegenwoordigen vol gens den maatstaf van voor den oorlog. Het zouden zekere stukken van waarde zjjn die elk jaar dividenden en rente zou dragen. Zjj zouden tot onderpand kunnen dienen voor een leening, uitgegeven op de markt van New York en Londen." De moeilijkheid is, naar Reynaud voor- ziet, om de goedkeuring van de industrieelen op dit plan te krijgen. Inderdaad moet men daar een hard hoofd in hebben, want van vroegere onderhandelingen tusschen de Duitsche regeering en de groote njjverheid tot verschafficg van middelen voor de af- betaling van de sehadevergoeningstermijnen is niets gekomen, omdat de industrie in ruil voor zulk een steun de macht over de rjjksspoorwegen verlangde. Daalt de mark echter steeds meer, dan zullen de loonconflicten met arbeiders en ambtenaren niet van de lucht af zijn Men zakt dan af daar den toestand van Oosten- rjjk, waar de kwestie van lconsverhooging chronisch is geworden. Een belangwekkende vraag bij de rege ling van de financieele vraagstukken, is ook wat men moet doen, als de fcesluiten van Genua niet in overeenstemming zjjn met die van de commissie van herstel. Deze laatste is een lichaam dat voort is gekomen uit een oorlogstoestand en de uitvoering van een aan de overwonnen voorgeschreven vrede beoogt. De oeconomische conferentie mag eigenljjk geen overwinnaars, over- wonnenen of neutralen meer kennen, hoewel bij bare voorbereiding de oude groepen nog te herkennen zijn en stelt zicb daarmee op een heel ander standpunt, maar zjj mag, volgens de afspraak, weer niet tornen aan den inhoud van de vredestractaten. Het midden tusschen beide kan echter de Vol- kenbond innemen, met opnieuw erkend en bevestigd gezag ook voor de regeling van financieele en oeconomische vraagstukken, maar dan zoo uitgebreid dat ook alle over- wonnenen er deel van uitmaken. TER NEUZEN, 20 Maart 1922. DE ZOMERTIJD begint 26 Maart en zal duren tot 3 October. ONDERWIJS. Voor het Zaterdag j.l. gehouden toelatings- examen voor de Chr. Normaallessen alhier (dir. de heer J. C. Jansen) slaagden de volgende candidaten: M. Dieleman, D. de Feijter en J. beurde van nu, wel vergeten kon worden. Alliette en Lesage gingen in hooger be- roep, maar het Hof van Cassasie verwierp hun appel en de vrouw van Micaud ver- trok met het eerstvolgende convooy naar i Noumea, om daar haar verdere leven on der zwaren arbeid en streng toezicht. door te brengen. Een laatste hoop bleef Lesage nog over om zijn hoofd te reddenhet verzoek om gratie, dat zijn advokaat hem deed onder- teekenen. Het werd afgewezen. Op een schoonen Mei-morgen, bij het aanbreken van den dag, kwam men hem wekken, met de mededeeiing daarvan en dat het uur gekomen was om zijn inoed te toonen. Daarin slaagde hij niet. De man, die, onder den noodlottigen invloed van Galgenaas, in koelen bloede een mensch had geslacht, sidderde voor den dood, die hem nu kwam opeischen, in naam van de menschelijke gerechtig- heid. Als werktuigelijk liet hij zich door de bewakers naar het iokaal geleiden, waar zijn laatste toilet werd gemaakt, de haren uit zijn hals weggeknipt en de kraag van zijn hemd gesneden. De woorden die de aaltnoezenier der ge vangenis tot hem sprak, om hem op het sterven voor te bereiden, kionken hem als verwijderd gegons in de ooren en toen hij buiten kwam en de guillotine zich als een somber spooksel in de ochtendsche- mering aan hem vertoonde, zonk hij mach- teloos ineen. Men inoest hem naar de guillotine dra gen en het was bijna reeds een iijk, waar- van de valbijl het hoofd scheidde. Einde. doen te weten dat door den Baad dier gemeente in zijne vergadering van 26 Januari 1922 is vastgesteld de volgende verordening Be Raad der gemeente TER NEUZEN; Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wet- houders artikel 64, 2e lid der algemeene politieverordening te lezen als volgt»Jjoor de Noordstraat te rijden met rij-, motorrij- of Yoeftuigen, anders dan in Nooi-- delijke richting." Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland volgens hun bericht van den 3/8 Maart 1922, No. 13U, 3e Afdeeling in af- schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort 20 Maart 1922. Burgemepster en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ingevolge artikel 75 der Lager-Onderwijswet 1920, het volgende besluit van den Gemeenteraad ter openbare kennis De Gemeenteraad van TER NEUZEN; Gezien het verzoek van het Bestuur der Vereeni- ging voor Christelijk Onderwijs te Ter Neuzen, Jo- zinastraat, dd. 2 dezer, waarbij onder overlegging der vereischte stukken wordt gevraagd, ingevolge artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920, gelden be- schikbaar te willen stellen voor het aan brengen van vermderingen en verbeteringen aan de school, ge- legen aan de Jozinastraat, kadastraal bekend ge meente Ter Neuzen, Sectie L, No. 2021, d4t deze veranderingen en verbeteringen nood- zakelijk zijn wegens de splitsing der bestaande school in een school floor I,. 0. en U. L. 0. ingevolge de Lager-Onderwijswet 1920, waardoor een nieuwe school gesticht wordt, welke moet voldoen aan de bepalingen van het bouwbesluit van 1921, dat bovendien nog noodzakelijk eenige kasten moeten worden aangekocht en een bergptaats voor fietsen moet worden gebouwd, dat het betrokken schoolbestuur zich heeft ver- booden een bedrag gelijkstaanda met 15 pCt. der kosten in de gemeentekas te storten als waarborgsom voor- dat met den bouw zal worden begonnen, dat de voorloopige raming der kosten vier duizend acht honderd acht gulden vier en een halven cent 4808,04J) bedraagt, Gelet op de artikelen 72 en volgende der Lager- Onderwijswet 1920, Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wet houders, zijne medewerking te verleenen tot beschikbaar- stelling der gevraagde gelden tot een maximum van vierduizend achthonderd acht gulden vier en een halven cent. 4.808.041.) Ter Neuzen, 16 Maart 1922. De Gemeenteraad voornoemd, get. J. HUIZINGA, Voorzitter. get. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Tar Neuzen den 20 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1