ALGEMEEN NSEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. „stb nnTOiise" - 9 Levert de fijnste soorten HONINGKOEK. No. 7275. Vrijdag 17 Maart 1922. 70e Jaargang. Oil hot hoop Men, Steom-f Koek- Beschnitfabrieis HEasrE BLAD. R B C L A M B. Opslagplaats voor Ter Neuzen en Om&trekenFirma Wed. A. H. DONZE, FBEBIKglXJETli XVIII. Een klein smidje te Rotterdam zonder kapitaal werkt in concurrentie met een aan- tal veel kapitaalkrachtiger sineden. Dezc iaatsten voeren hun zaken niet boven het middelmatige op. Maar dat kleine smidje beschikt over buitengewone energie en be- kwaamheid in zijn vak. Hij werkt van vroeg tot laat, geholpen door zijn vrouw. Lang- zamerhand voert hij zijn zaak in de hoogte. Zijn zoons zetten de grootere zaak voorL Thans is dat de wereldberoernde scheeps- werf en droogdokmaatschappij Wilton. De-groote machinefabrieken van Stork te Hengelo danken hun.oorsprong eveneens aan een klein smidje. Het derde voor'oeeld is de geschiedenis van Friedrich Krupp, wiens staalwerken de grootste der wereld zijn en bekend was wegens zijn kanonnen en pantserplaten. Ook Krupp is begonnen heel in het klein, werkend met een paar knechts en soms heeft hij het zoo arm in het begin, dat een knecht hem aardappelen leent. Meermalen dreigt hij failliet te zulien gaan. Eindelijk gelukt het hem staal te s-rne- den, dat beter en voortreffelijker is. Dan gaat hij er zelf op uit, des Zondags, om als voetreiziger zijn staal aan smeden in den omtrek te verkoopen. Dag en nacht werkt hij en gunt zich zelf geen rust. Ten slotte begint de zaak beter te marcheeren en lang- zamerhand wordt de gieterij opgevoerd tot het tegenwoordig reuzenbedrijf. Wie daar- van de historie lezen wil, kan dat beschreven vinder, in Rudolf Herzog, De Stoltenkamps en hunne vrouwen. Uit diens beschrijving leert men ook hoe de oude Krupp in de jaren van zijn harde worsteling tegen de armoede juist staande gebleven is door de kloeke hulp van zijn nimmer versagende vrouw. Daar hebt gij drie voorbeelden uit de metaalnijverheid, hoe uit een klein, bedrijf met kleine geldmiddelen concurreerend met groote bedrijven, die financieel sterk staan, toch een reuzenonderneming voortkomt. In deze gevallen heeft aan den grondlegger der zaak het kapitaal ontbroken om terstond een groote zaak op touw te zetten. Hij heeft moeten aanvangen met een werkplaats, die van geringer omvang was dan die: van hon- derden anderen en waarin aanvankelijk ter- nauwernood een droog stuk brood werd verdiend. Hoe werd dit bereikt? Ten eerste doordat de grondlegger der zaak een in zijn vak superieur workman was, die alles wat hij in zijn werkplaats vervaardigde, zoo degelijk mogelijk afgewerkt leverde. Dus allereerst omdat hij een zeer bekwaam vakman was. Ten tweede, omdat hij vooruitkomen wilde en daarom hem geen moeite te veel was. Hij arbeidde met grooter ljver en gedurende meer uren dan zijn vakgenooten. Dat 'was mogelijk, doordat hij een groot uithoudings- vermogen, dus een sterk lichaam bezat. En in de derde plaats, omdat de vrouw tot machtige steun was door onverdroten te blijven medewerken en door spaarzaam overleg in de huishouding. Ongetwijfeld zou bij een opzettelijk inge- steld onderzoek naar den invloed'van de vrouw op het welslagen van groote onder- nemingen blijken, dat in een zeer groot aan- tal gevallen het juist hare medewerking was, die haar zwoegenden echtgenoot of zoon door de moeilijkheden heengeholpen heeft. Een van de treffendste voorbeelden is mevrouw Boiicicaut te Parijs. De reusachtige modemagazijnen Au Bon Marche, waar men alles wat men wil koopen kan, en die over de heele wereld hare relaties heeft, zijn voor een zeer groot deel de schepping van de vrouw. In ons land zijn natuurlijk ook allerlei voorbeelden te vinden. Twee zeer sprekende gevallen, waar de vrouw medewerkte op het kantoor, zijn de groote reederij (te Rotter dam) W. H. Miiller en Co., waarvan thans de heer A. G. Kroller de groote man is, 2o. de fabrieken van W. A. Scholten in de pru- vincie Groningen. Wie zijn biografie (ge- schreven door A. Winkler Prins) leest, ont- dekt, dat het zijne echtgenoote was, die het dezen industrieel mogelijk maakte zich uit- sluitend met de fabrieken te bemoeien, om dat zij zorgde voor de boekhouding. Maar naiuurlijk is de omstandigheid, dat hier de vrci.w medewerkte om het bedrijf te doen slagen de gelukkige bijkomende om*tandig- De hoofdredenen, waarom de genoemde mannen met hun ondernemingen succes had- den, zijn gelegen in hun eigen persoonlijk- heio, n.l. dat zij superieure werkkrachten wa en en dat zij beschikten over §en onge- woon groote volharding en uithoudingsver- I mogen. In het voorbijgaan mag opgemerkt, dat geen enkele man het tot een betee- kemsvolle positie heeft gebracht met slechts acht uren arbeid. Wie wat wil bereiken in de maatschappij, moet zijn dagtaak verdub- belen. Er is voor hen, die slagen willen noodig, dat zij zich aan hun doel dag en nacht toewijden. Er is wel eens gezegd, dat elke soldaat den maarschalkstaf in zijn ransel draagt. Verschillende onzer beroemdste Indische generaals zijn inderdaad hun loopbaan be gonnen als gewoon soldaat. Ook in het leger van Keizer Napoleon waren verschillende generaals van den allerlaagsten rang opge- klommen. Wanneer iemand beschikt over buitengewone capaciteit, breekt hij zich baan, zoodra de gelegenheid daartoe open- staat. Maar omdat er slechts weinige gene raals noodig zijn (ook in den oorlog) in verhouding tot het aantal soldatcn, is de kans voor den gewonen soldaat om den ai- lerhoogsten rang te bereiken toch uiterst klein. Maar er zijn dan ook feitelijk zeer weinig mannen onder hen, die werkelijk over buitengewone capaciteiten beschikken. Daar- j bij komt natuurlijk, dat men steeds ,,het kind cter omstandigheden" is. Een gewoon,sol daat, die deze buitengewone capaciteiten be- zit, heeft slechts kans, wanneer hij leeft in oorlogstijd. Zoo ook kan de scheepsjongen het bren- gen tot admiraal en opperbevelhebber van de vloot. Wij zien dat bewaarheid in drie j Hpllandsche jongens: Piet Hein, Tramp, De Ruyter. Zij waren alle drie van bijzondere j begaafdheid, doch zij slaagden door de om standigheid, dat zij leefden in een tij-d. toen ons land voortdurend in zee-oorlogen was gewikkeld. Hadden die scheepsjongens met dezelfde capaciteit in onze dagen geleefd, dan zouden zij in onze marine geen admi- raals geworden zijn. Wij geven deze voorbeelden om te doen zien, dat de omstandigheden een rol mee- spelen. Dat is ook het geval met de genoem de fabrikanten. Om te blijven bij twee voor beelden: De fabriek van Wilton is groot ge worden, omdat de aanvang ervan samenviel met den opbloei van de Rotterdamsche zee- haven. Een smid van Wilton's bateekenis zou in de jaren tusschen 1850 en 1870 geen groote onderneming in Rotterdam hebben kunnen opbouwen. En de opkomst van de fabrieken van Scholten valt samen met bijzondere econo- mische verhoudingen, die van invloed waren op de aardappelenverbouw in de prov'incie Groningen. In de jaren, waarin Scholten met haast bovenmenschelijke inspanning ge- zwoegd heeft, en waarin hij door zijn energie en moed om alles desnoods te ontberen het volhield, terwijl andere fabrikanten failleer- den, of hun bedrijf staakten, was het moge lijk een nieuwe industrie voor sago en stroop te vestigen in ons land. Wie thans datzelfde zou beproeven, nu die industrie gevestigd is, zou zeker, als hij onbemiddeld was, niet slagen. Onder de grootbedrijven neemt de gloei lampenfabriek van Philips een overheer- schende positie in. Zij zijn de schepping van de gebroeders Philips, die in den tijd, toen de electrische verlichting een nieuwighe'sr* was, zeer in het klein zijn begonnen. Door superieur werk te leveren, hebben zij alle concurrentie uitgeschakeld. Een technicus die thans zonder middelen beproeven zou een nieuwe fabriek te beginnen. zou hoogst waarschijnlijk geen afzetgebied kunnen vin den. D. w. z.: het genie moet zich werpen op iets nieuws. De voorbeelden zouden met verschillende namen kunnen worden vermeerderd (bijv. Lips en Fongers) om te laten zien, hoe juist tal van de grootste bedrijven in ons land in het klein begonnen zijn door mannen zonder fortuin, die door energie en bekwaamheid hun concurrenten overvleugelden. Maar het- zelfde zien wij op het gebied der vveten- schap. Niet alleen zijn de grootste ontdek- kingen gedaan door arme jongens (Step henson: locomotief, Edison: telefoon, enz.) maar ook vrijwel alle geleerden van eenige beteekenis zijn van ongefortunerde ouders afkomstig. Ieder, die aan de universiteit ge studeerd heeft, weet wel, dat het bijna nim mer de rijke studenten zijn, die reeds als stu dent blijken geven van buitengewone be kwaamheid. Het schijnt, dat in de „kleine burgerij" voortdurend bronnen van bijzon dere energie en begaafdheid te voorschijn sprlngen en daardoor telkens beteekenis- volle mannen zich omhoog werken in de in dustrie, in de wetenschap, ook in den han- de! (Van Aalst: Ned. Handelsmaatschappij, Detering: petroleum). Het is in ons land zeker niet „de rijkdom" die de groote zaken in handel en industrie te voorschijn roept, maar het is de bijzon dere begaafdheid en energie, die in de on- gefortuneerde burgerij schuilt, die telkens plotseling zich naar voren dringt, een zaak ■tot ongekende hoogte opvoert en daardoor nieuwe rijkdom te voorschijn brengt. Van- daar het in ons land treffend verschijnsel, dat reeds verscheiden eeuwen lang zich ver- toont, dat in elk nieuw menschengeslacht uit de kleine burgerij zich families omhoog weten te werken. die dikwiils de oude reeds gevestigde families overvieugelen, terwiil tegelijk andere families in elk volgend ge- slacht op den maatschappelijken ladder da- len. Langs die ladder stijgen de besten om hoog, doordat zij in het bezit zijn van bijzon dere gaven en geschiktheid en dalen ande ren, doordat de nreestkracht van hun vaderen is uitgeput. Die beweging van rijzing en daling is de werking van het zoonenaamd intellect, van den geest die schuilt in de hersens, van den geest, die een Meerdere dan menschen ons schonk. T. g. T. TER NEUZEN, 17 Maart 1922. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Donderdag gehouden raadszitting werd aangenomen het voorstel van burge- mecster en wethouders tot reorganisatie der brandweer. Deze is daartoe strekkend, dat het verplichtend dienstdoend brandweerper- soneel, hetgeen de laatste jaren feitelijk toch maar alleen op papier bestond, wordt af- geschaft en vervangen door een in aantal bescheiden korps vrijwilligers, hetgeen mo gelijk is geworden door de aanschaffing eenei motorspuit. Burg, en Weth. verwach- ten> dat, indien voor ernstige branden meer spuitmaterieel noodig is, vrijwillige hulp in voidoende mate zal worden geboden om ook de handspuiten te gebruiken. Naar aanleiding van de door Ged. Staten medegedeelde nieuwe regeling voor de jaat- wedden van burgemeesters en secretarissen besloot de raad te kenr.en te geven, dat hij de voorkeur geeft aan het behoud der be- staande regeling, daar de nieuwe in som- mige opzichten zeer nadeelig zou kunnen zijn voor de betrokken titularissen en ook niet in hei belang der gemeenten, daar er uh kan voortvloeien, dat het voor bekwame ambtenaren een bezwaar is om te sollicitee- ren naar vaceerende burgemeestersplaatsen. De in December vastgestelde nieuwe ver- ordening op het heffer." van rechten voor het ruimen van privaatputten en -tonnen wero teruggenomen, nadat het gemeentebestuur er zich van vergewist heeft, dat er bij de re- geefing principieele bezwaren bestaan tegen het goedkeuren van dergelijke regelingen volgens eene heffing naar draagkracht. De oude regeling blijft dus van kracht. Door het bestuur der Christlijke school in de Jozinastraat wordt bericht, dat het zich genoodzaakt ziet de school voor m.u.l.o. en lager onderwijs te splitsen. Daardoor wor den verschillende veranderingen aan de lo- kalen noodig, waarvan de kosten zijn ge- raamd op 4808,04/2Het verzoekt inge- volge de Lageronderwijswet die gelden be- schikbaar te willen stellen. Uit de daarover volgende besprekingen bleek uit de mede- deelingen van de heeren De Jager en Scnee- le, die Dij het bestuur dier school zijn be trokken, dat het bestuur ongaarne tot het aanbrengen van veranderingen overgaat, en dat het ailes liever had behouden zooais het thans is, doch dat het door den inspecteur daartoe genoodzaakt wordt. De veranderin gen zijn zoo bescheiden mogelijk gehouden, want, had men eenig. comiort in het oog gcnouden dan zou wel f 10.000 noodig zijn geweest. Er werd bij deze gelegenheid nadruk op gelegd, dat de gemeenteraden van verschil lende zijden wordt opgelegd een zuimg be- heer, uoch dat hieruit duidelijk blijkt, dat de gemeenteraad niet verantwooraehjk is voor alle uitgaven. Hier blijkt ook weer, uai die uitgaat noodig is tengevolge een aan- drang van bovenaf en de raad eenvouuig veiplicht is die gelden te verstrekken, terwiji aan te nemen valt, dat die uitgaaf voor het belang van het onderwijs.nietnoodzakelijkis. Op een verzoek van de weduwe Goetnals voor het langer openstellen van haar cafe te Driewegen op Nieuwiaarsdag en de Pink- sterdagen, en het daarvbor wijzigen der po- litieverordening, werd afwijzend beschikt. Besloten werd ten behoeve van den door- gang van de Tholensstraat naar de Klaas- senstraat nog een strookje grond aan te kcopen van J. A. van der hoott. Door den heer Colsen werd de tusschen- komst ingeroepen van den voorzitter, ais hoofd der politie, met betrekking tot hande- lingen van den inspecteur van politie, die genoemd raadslid voor een paar weken in her publiek op de markt zeer minderwaardig bejegende, dat hij den inspecteur ook zal aanmanen wat meer als mensch op te tre- den tegenover de agenten, daar spreker er dezer dagen getuige van was, dat diens op- treden meer dan ergerlijk is, en dat de voor- zitter voorts zal voorkomen, dat de agen ten gebruikt worden voor persoonlijke diensten, zooais bijv. het ophalen van konijnen-eten voor den inspecteur. De heer Hamelink protesteerde er tegen, dat door den heer Colsen in de vorige ver- gadering de S. D. A. P. beschuldigd is, dat zij de werklieden zou hebben weerhouden naar de cokesfabriek te gaan werken. Hem is als voorman, van het houden eener ver gadering dier partij niets bekend. Misschien is er een vergadering gehouden van wege de moderne vakbeweging, maar de heer Colsen mag dat de politieke partij der S. D. A. P. niet aanwrijven. De heer Colsen wil die beschuldiging dan gaarne ten opzichte der S. D. A. P. terug- nemen en verklaart met de verschillende or- ganisaties der werklieden niet bekend te zijn. De heer Van Driel waarschuwde, dat he draaiwerk van de schuif op de rioleering z.i. zeer onvoldoende is gerepareerd en er geen zekerheid bestaat, dat dit te avond of mor- gen geen aanleiding zal geven tot een cata strophe door een overstrooming van het lage stadsgedeelte, als de schuif der rioleering met gesloten kan worden. De voorzitter zei- de nader onderzoek toe. LEENIGING NOOD IN RUSLAND. Voor de leniging van den hongersnood in Rusland is door de Padvinders ontvan- gen: op lijsten 376.50 gld., in busjes 30.69 gld., makende met hetgeen in de bi- oscoop werd gecollecteerd ad 47.75 gld. een totaai van 454,94 gld., welke som bij de Bank-Associatie aihier werd gestort. Dt AANBIEDING VAN HET AXELSCH COSTUUM, GESCHONKEN DOOR ZAAMSLAGS INGEZETENEN AAN PRINSES JULIANA. Daaromtrent meldt men ons: Op uitnoodiging van H. M. de Koningln toog Dinsdagmorgen het Dames-comite met den voorzitter Van het comite voor de ont- vangst bij het bezoek van de Vorstelijke Fa- milie aan Zaamslag op 16 September 11., naar Den Haag, om het toegezegde Axelsch costuum aan het paleis te bezorgen. Het gezelschap arriveerde te 10,40 en werd in 2 gereed staande hofrijtuigen naar het pa leis gebracht, en aldaar hoffelijk ontvangen. Nadat zij in de gelegenheid waren gestela zich wat te verfrisschen, werd hun de koffie toegediend, waarop de dames werden ge- noodigd in de kamer van Prinses Juliana, iCEt. v.gd. SANDE.v, d. HEIJBEK, TiSburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde cfferte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Dntbijt. waar H. M. de Koningin ook reeds tegen woordig was. Er werd toen een aanvang ge- maakt met het kleeden, waarbij ook de Ko ningin behulpzaam was. Zij nam van alles nauwkeurig notitie en sprak voortdurenu Hare bev/ondering uit over de schoonheid en nette vervaardiging van het costuum. In- zonderheid was Zij voldaan over het kora- lensnoer en de gouden sieraden. Het kleeden nam ongeveer een uur in be- slag. Daarop werden de Prinses en cle Zaamslagsche bezoekers met 2 hof-autn's naar een fotograaf gebracht, alwaar eerst eenige foto's van de Prinses werden ge- maakt, daarna van de Prinses met de dame?, en daarna van de Prinses met de dames en den voorzitter van het comite. Hierna werd weer naar het paleis gereden, waar aan het gezelschap een lunch wera aangeboden. Nadat aan de tafel alle eer was aangedaan, werd het gezelschap aan H. M. de Koningin, Prins Hendrik en de beide aanwezige grootouders der Prinses voorgesteld, waarbij Hare Majesteit aan de dames Haren dank betuigde.voor de nette uitvoering van het costuum en de vele zor- gen daaraan besteed. Zij sprak er Hare voldoening over uit dat het costuum de Prin ses zoo keurig stond. Ook aan den voorzitter van het comite bracht de Koningin Haren hartelijken dank uiL voor het prachtig costuum en verzocht hem aan de gansche bevolking van Zaam slag dien dank over te brengen. Bij het verder onderhoud kwam nog het bezoek aan de gemeente Zaamslag ter sprake en inzonderheid roemde Hare Maje- sieit de vele en fraaie eerepoorten, met de mcoie opschriften. Daarna werd den voorzitter gelegenheid gegeven aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana een fraai uitgevoerd album aan te bieden bevattende de namen van het mmite van ontvangst, van de dames die het costuum vervaardigden en de meisjes die de bijdranen daarvoor hebben ingezameld. De voorzitter sprak daarbij de hoop uit. dat 'net costuum als een aandenken aan het bezoek aan de gemeente Zaamslag zal bewaard blijven tot in lengte van dagen, en dat God, de Heer, Haar moge sparen voor Haar ouders, voor ons land en volk, en dat de ge meente nog dikwijls met een bezoek van Hare Koninklijke Hoogheid zal mogen wor den vereerd. Alsnu werd afscheid genomen van de Ko ninklijke familie, ging het gezelschap Den Haag bezichtiren en reisde den volgenden dag huiswaarts, met voldoening herdenken- dfc de harteliike ontvangst, aan het hof der Koningin genoten. ONTHULLING VAN HET GEDENK- TEEKEN AAN DEN TASDIJK. Daaromtrent meldt „ZeI". nog het vol gende: Prins Hendrik zal op 23 Maart a.s. onge veer om een uur per torpedojager te Wal- soorden aankomen, zoodra het vaartuig de dam van het „Oude Hoofd" is gepasseerd, za! door de fanfare-gezelschappen van Ter Hole en Lamswaarde, onder leiding van den heer De Waal, eenige volksliederen gespeeld worden, bij aankomst zal den Prins, verwel- komd worden door den heer Collot d'Escury, buigemeester van Hontenisse, waarna de stoet over Groenendijk naar hier vertrekt. Om half 3 zulien alle deelnemende gezel- schappen en vereenigingen van Hontenisse, zich op de Markt aihier opstellen, en in op- tocht naar Tasdijk gaan voor de onthullings- plechtigheid. Na afloop zulien de verschillende muziek- gezelschappen om beurten een uitvoering geven. Bij de onthulling van het gedenkteeken ter herinnering aan het Koninklijk bezoek tij- dens den watersnood in 1906, in tegenwoor- digheid van Z. K. H. den Prins der Neder- landen op Donderdag, 23 dezer, des namid- dags ten drie ure aan den Tasdijk, zijn ook j uitgenoodigd de Commissaris der Koningin in Zeeland, leden van Gedeputeerde Staten, de gemeenteraadsleden, eenige burgemees ters en verder genoodigden. Na afloop van de onthulling van het ge denkteeken heeft de ontvangst der genoodig den op het gemeentehuis plaats. KAMERS VAN KOOPHANDEL. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de Kamers van Koop- handel en Fabrieken meegedeeld, dat het zijn voornemen is te bevorderen, dat de dag van ontbinding van de kamers worde vastgesteld op 1 April en aan de commis- sies van voorbereiding in overwegtng te geven, de eerste samenkomst van de nieu we kamers zoo mogelijk op dien dag te laten plaats vinden. WEER BOVEN WATER. Frans de Mul, uit Philippine, van wiens veidwijnen voor eenigen tijd melding werd gemaakt, en van men over het algemcen ver- moedde dat hij in verband met ge'oeurtenis- sen tijdens den oorlog „verduisterd" was, is plotseling weer in zijne woning terugge- keerd. Hij bewaart over zijn afwezigheid het stilzwijgen. DE BELGISCHE LOODSEN TE VLISSINGEN. De correspondent van de „Maasbode" te Brussel seint: In de „Nation Beige" spreekt de reser- ve-luitenant De Muyter zich in de taal der annexionisten uit tegen een eventu- eele overplaatsing der Belgische loodsen moeten te Vlissingen blijven, zegt hij, omdat hun vertrek Jit die stad onze po sitie tegenover de mogendheden zou ver- zwakken op het oogenblik, waarop de aanstaande Belgisch-Hollandsche onder- handelingen er oris zulien toebrengeli on ze in 1839 geofferde rechten op te eischen. De souvereiniteit van de Schelde zal dan opnieuw op het tapijt komen en deze sou vereiniteit moet gesteund worden door de aanwezigheid van 3400 Belgen, geinstal- leerd op een der oevers van de rivier, die de weg is voor de ademhaling van oris land. In afwachting moeten de moreele en materieele banden tusschen de Belgi sche loodsen te Vlissingen en het moe- derland verstrekt worden. Uit dit bericht blijkt voidoende dat het annexionistisch gestook in zekere kringen in Belgie nog steeds voortduurt. VLISSINGEN. De opbrengst der verpachting van staan- plaatsen op de kermis aihier bedraagt voorloopig 12.540 gld. Dit bedrag zal ech- ter nog worden verhoogd door nadere toewijzingen en herverpachting, zoodat de geheele opbrengst ongeveer 14000 gld. zal bedragen, terwijl de raming 11500 gld. bedraagt. Voor de gemeentekas dus een meeval- lertje van 2500 gld. De verpachting te Middelburg heeft 8400 gld. opgebracht. WESTDORPE. Met ingang van heden is tot onderwij- zer aan de R. K. school aihier benoemd de heer A. J. M. Pladet. Zondag 19 Maart 1922. RECHTSZAKEN. HANDIGE CAFEHOUDER. Politie kwam bij een cafehouder te Balk een onderzoek instellen of't Tapverbod ook overtreden werd. Zij zag gevulde glaasjes voor bezoekers staan, doch voor zij deze in beslag kon nemen, had de handige cafe houder ze al gegrepen en den inhoud op de vloer geworpen. De man stond Maandag te Heerenveen te- recht, wegens belemmering der politie bij haar onderzoek; tegen hem werd zes weken gevangenisstraf geeischt. TER NSCHE COURA Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9i u., Ds. A. Timmerman en 2 u., JDs. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. Sluiskit. 9$ u., dhr. L. Dek en 2 u., dhr. L. Dek, Voorbereiding van het H. Avond- maal. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E, Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9u en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9i u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Boos. Hulst. 10 u., Ds. Herroanides. Hontenisse. Id u Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9t u. en 2 u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 a. en 2 u., Ds. L. de Bruijite. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vloo sw(j kstraat Ter Neuzen. 9 n., 2 u. en 5* u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5* u Evangelisaue. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. it. Diensten om 7, 8£ en 10 uur s Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1