ALGEMEEN NSEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No, 7273 Maandag 13 Maart 1922. 70e Jaargaag. UITLOTING gsldleeningen Gemeente-Geneesheer, ^OTfTFLTNDT" STEIJD XI6SN MISBAAH. Gproeping Gemeente- Geneesheer. BINNENLAND. FEUILLETOK. wwmamsBmaBme- 'w&4 der gemeente SAS VAN GENT. Geldleening 1893 uitgeloot No. II aflosbaar vanaf 1 Mei a.s. 1894 uitgeloot No. f aflosbaar vanaf 1 Juli a.s. 1904 uitgeloot No. 2(1 aflosbaar vanaf 1 Juli a.s. 1915 uitgeloot No. 39 en 51 aflosbaar vanaf 1 December a.s. 1919 uitgeloot No. 9 aflosbaarvanaf31 December a.s. 1920 uitgeloot No. 9 aflosbaar vanaf 1 Maart 1923. 1921 uitgeloot No. II en 23 aflosbaar vanaf 1 April 1923 Sas van Gent, den 9 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders, L. W. G. HOEFNAGELS, Burgemeester, F. P. J. STUBBfi, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT, roepen op sollicitanten naar de betrekking van belast met de armen-practijk, doodschouw en gratis-vaccinatien. Voor jaarwedde en instructie.inlichtingen te verkrijgen ter Gemeente-Secretarie. Sollicitatien in te zenden bij den Burge meester v6or 25 Maart a. s. Indiensttreding l April a. s. Sas van Gent, 13 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. W. G. HOEFNAGELS, Burgemeester. F. P. J. STUBBfi, Secretaris. DE GRONDWETSHERZIEN1NG. Een ongustig voorloopig verslag der Eerste Kamer verwacht. Naar de „Maasb." verneemt wordt in par- lementaire kringen waarde geihecht aan het gerucht, als zou het voorloopig verslag der Eerste Kamer op de ontwerpen tot wijziging der Grondwet met name ten aanzien van de hoofdstukken III en IV zeer ongunstig lui- den, zoodat voor deze veranderingen in ons Hoogerhuis geen meerderheid zou te vinden zijn. Het blad brengt in herinnering, dat be- doelde hoofdstukken omvatten de samen- stelling der Staten-Generaal en de artikelen die op de Provinciale Staten en Gemeente- besturen betrekking hebben. O.m. zijn in deze wijzigingen begrepen: het vrouwen- kiesrecht, de evenredige vertegenwoordiging voor Eerste Kamer en Staten, de 4jarige zittingsduur der Eerste Kamer, de schade- loosstelling en pensioenregeling der Tweede Kamerleden, de 2-jaarlijksahe begrooting en de ontbindbaarheid der Staten. LANDBOUWPARTIJ TEENSTRA. Te's Gravenhage is opgericht een Land- bouwpartij, die met een eigen lijst zal uit- komen bij de a.s. verkiezingen. Als no. 1 zal daarop staan de heer Teenstra. DE ZONDAGSWET. Het Comite voor Zondagsrust, waarvan het secretariaat is gevestigd Ruysdaelstraat 146 I, te 's-Gravenhage, besloot een onder- houd aan te vragen bij den tijdelijken voor- zitter van den Minrsterraad, een adres te richten aan de Tweede Kamer en de mede- werking in te roepen van de rechtsche Ka- Toen liep Castro naar den anderen kant van het dak, sprong, vlug als een kat in de dakgoot en klom daar met groote durj en behendigheid naar den nok. Op hetzelfde oogenblik dat Soufflard de hand ophief, om Milloc den noodlotti- gen slag toe te brengen zag deze eens-. klaps Castro van achter den acnoorsteen te voorschijn komen. In zijn hand had hij een z.g. „pioer- tendooder", een kort stokje, zeer Jxrig- zaam en van een zwaren looden knop yoorzien, een geliefkoosd wapen van Cas- trOj dat hij altijd in zijn binnenzak droeg. Een ondeelbaar oogenblik... daar suiS' de het wapen van Castro door de lucht en met een doffen slag daalde de looden Knop neer op den rechtersehoeder van Soufflard. Met zooveel kracht was de slag aan- gekomen en zoo welgemikt, dat de rnis- dadiger, met een gil van pijn, zijn boks- beugel losliet, die van het dak rolde. Zijn arm, plotsehng verlamd, zonk mach- teloos langs hem neer. En toen hij zijn wapen nakeek, dat op de straat viel, zag hij juist Alliete, dje, met geboeide handen en door een agent geleid, het huis verliet. La Biche! schreeuwde hij. Zij keek omhoog. Soufflard Vaarwel En met een geweldigen sprong, stortte hy zich van het dak. merfractie ter verkrijging van een spoedige behandeling van de Zondagswet. WIJZIGING ARBE1DSWET. Men meldt, dat een ontwerp tot wijziging van de Arbeidswet thans bij den Raad van State is, en de indiening ervan bij de Twee de Kamer waarschijnlijk binnen eenige da- gen kan worden tegemoet gezien. Er zou volgens dit ontwerp een groote vereenvou- diging komen in de administratieven romp- slomp, vooral wat betreft de vergunning voor overwerk. DE NEUTRALITE1T. In een uitvoerig artikel over Belgie's neti- traliteit merkt het „Handelsblad van Ant- werpen" o.m. op: Wie durft op het oogenblik onze vroegere neutraliteit nog verdedigen? Met welk mis- prijzen wordt men behandeld door sommige rnenschen, en zeifs door zekere dagbladen, als men ooit nog zou durven beweren, dat er in dat ,,vodje papier" toch wel iets goeds stak en dat men nu, gelijk een stuurman, zonder magneet, aan het zoekeri is naar een nieuwen koersjuist omdat wij onze neu traliteit prijsgaven. Men moet de helderheid van geest de kalmte en de onafhankelijkheid van opvat- ting hebben van een Woeste, om in de blijk- baar verbaasde Kamer verleden jaar eene lans te durven broken voor een neutralen status, gelijk voor den oorlog. Er is moed noodig, om het altijd gemak- kelijk succes te trotseeren van een Hymans, die, toen Minister van Buitenlandsche Za- ken, als een Jupiter Tonans, de neutraliteit verketterde en de groocheid', de schitterende toekomst voorspelde van een voortaan on- afhankelijk Belgie, de eenige Staatsrechter- lijke toestand, die aan een zegevierend en gemarteld land past! Maar sedert is men wat nuchterder be- ginnen te denken, sedert dien vielen er veel illusies, die wij vroeger nog over de vriend- schap van staten en staatslieden koesterden, sedert is ook bij ons het klatergoud van zekere patriotards naar zijn juiste waarde beoordeelden door een reflexieve be- weging, die niet vreemd is aan de logica, komt men hier en daar weer terug, al fs het nog schoorvoetend, tot het neutraliteits- gedacht. Onder de baanbrekers voor deze stelling begroeten wij met genoegen de flinke „Revue catholique des idees et des faits", die thans steeds ir. breedere kringen eene leidende rol begint te vervullen, wat, he- laas, tot nu toe te veel ontbrak. Ook van Engelsche zijde heerscht doorgaans de op- vatting, dat wij met een hernieuwde neutra liteit, op moderne leest gesohoeid, beter be- diend zijn, dan wel met een zoogenaamde onafhankelijkheid, die veel plichten en wei- nig rechten meebrengt. DE TABAKSWET. Onder het opschrift „een kreet om recht'' heeft de Bond van Ned. Sigarenwinkeliers een oproep gericht tot de Nederlandsche burgerij, waarin wordt geprotesteerd tegen het aannemen van de Tabakswet, die ge- noemd wordt „slecht en niet te aanvaarden.'' „Het tabaksbedrijf, aldus de oproep, is door en door ziek! Duizenden arbeiders zijn werkloos. Vele fabrieken zijn gesloten en er komen er dagelijks meerdere bij. De export, de levensader van de tabaksindustrie, staat absoluut stil en de invoking van de Tabaks wet neemt zelfs de geringe kans op herstel hopeloos weg. De regeering zegt, noodlij- dende bedrijven te widen steunen en ver- moordt deze altijd bloeiende Nederlandsche industrie moedwillig. De Tabakswet. en hier is de regeering op gewezen, moet noofl- wendig het prduct duurder maken door de perceptiekosten, en voor de burgerij de pijp tabak en de sigaar onbereikbaar makep. Aldus wordt haar het weinigje genot nog Alliette slaakte een doordringenden gil en zonk half bewustloos van ontzefting in de annen van den agent, die haar opving. Drie passen van haar af. kwatn het lichaam van Soufflard neer, het hoofd van Galgenaas bonsde met een zwaren slag op werd verbrijzeld. Toen verloor zij geheel het bewustzijn en de agent droeg haar weg. XXXVIII. Op het laatste oogenblik- Toen Milloc zag, dat Soufflard zich van het dak wierp en zijn hoofd op de straat- steenen verpletterde, bromde hij: Drommels, die ellendeling, was de eenige die mij zeggen kon, wat er van de Breton sche is geworden en hij neemt het ge- geheim mee in zijn graf. En hij wierp een gramtorigen biik op Castro, niettegensl'aande deze hem toch het leven had gered, want was hij slechts een seconde later gekomen, dan zou Mil loc in die diepte neergestort zijn. Beiden klommen van het dak, zonder een woord tegen elkaar te spreken en keer den terug naar de woning van Karnemelk- met-Stroop, waar deze nog steeds op de- zelfde plaats zat, onder bewaking vart een rechercheur. Milloc gaf bevel, dat men Marie Lauri- cau ook naar de prefectuur zou brengen. Zij slaakte een doordringenden gil, toen zij dit hoorde. Onder een vloed van tranen bezwoer zij haar onschuld, dat zij een eerlijke vrouw was, die leefde van haar handen- arbeid en zich nooit met diefstal of schel- merij had ingelaten. 1 ontnomen. De controle op de uitvoering zal duizenden nieuwe ambtenaren vereischen en nog niet afdoende de knoeierij kunnen tegen- houden. De eventueele opbrengst zal ver- dwijnen- door de groote kosten van ambte naren, enz. Het is dus een Nederlandsch be- lang bij uitnemendheid onzen eisch te sieu- nen, althans de invoering van deze wet uit te stellen tot betere tijden hiertoe de moge- lijkheid openen. Dat het Nederlandsche publiek deze po- ging steune en mede helpe, opdat het Ne derlandsche volk bewaard blijve voor deze ramp, die niet minder dan een nationaie ramp zoude wezen. Wij hebben gestreden, zoolang daartoe de gelegenheid was met or- delijke middelen. Het mocht niet baten. Helpt ons, opdat niet noodeloos duizenden ondernemers in ons bedrijf, die tot heden liun brood konden verdienen op behoorlijke wijze, uit ihun brood worden ge- stooten. Helpt ons, bespreekt deze zaak In uw kringen, opdat den Minister van Fi- nancien het besef worde bijgebracht, dat het niet aangaat, zoovele rnenschen in het on- geluk te storten. Dat u oog hebt voor den buitenlandschen nood is nobel. Reden te meer, in uw eigen land de ellende niet te ontketenen." VOORRECHTEN AAN EEN GEVANGENE De heer Van Schaik vroeg aan den Mi nister van Justitie: Is het juist dat ongeveer 10 dagen geleden door een uit de zoogenaamde cellenbarak te Scheveningen ontslagen gevangene een gift is ter hand gesteld aan den directeur dier instelling ten behoeve van het personeet als bewijs van erkentelijkheid voor genoten voorrechten en zoo ja, welke zijn die voor- rechten en zijn zij te recht toegestaan? Acht de Minister het aanvaarden van een dergelijke gift gepast? Is, nu in gevangenissen en huizen van bewaring geen plaatsgebrek meer heerscht. niet het oogenblik aangebroken, om deze cellenbarak buiten gebruik te stellen? TE VEEL GEMEENTE-BELASTINC. Het Dagibl. van N.-Br. schrijft: Naar aanleiding van loopende geruchten omtrent te veel geheven gemeentelijke inkom- stenbelasting over het belastingjaar 1921/22 volgens het door den gemeenteraad vastge- steld vermenigvuldigingscijfer 1.4 vernemen wij, dat bij nader onderzoek gebleken is, dat werkelijk een veel te hoog bedrag (men noemde ons een cijfer van f 330.000) van de belastingplichtigen in de gemeente Breda zou zijn geheven. Men had dus, verzekerde men ons, met het vermenigvuldigingscijfer 1 kunnen vol- staan waaruit zou volgen dat 4/10 of 2'5 te veel is geheven. OPHEFFING KADERLANDSTORM. Naar wij vernemen bestaat het voorne- men, als uitvloeisel van het K. B. van 28 Febr., tot vaststelling van een regeling voor den vrijwilligen landstorm, over te gaan tot opheffing van het instituut van den Kaderlandstorm in zijn tegenwoor- digen vorm. In genoemd K. B. nl. wordt bepaald, dat de kaderopleiding voortaan zal plaats hebben bij de landstormverbonden, zoodat de afdeelingen van den kaderlanstorm on- dergebracht zullen worden bij den gewo- nen Landstorm. De overgang zal plaats hebben tegen 15 April. (Hbl.) BEZUINIGING. De Minister van Waterstaat heeft aan de commissarissen der Koningin verzocht. in verband met de groote wenschelijk- heid van bezuiniging i'n ernstige over- weging te nemen een voorstel van den commissaris der Koningin in de provincfe Zeeland om de toezending van de bekend- makingen van afgegeven rij- en nummer Niemand sloeg acht op haar beweringen die, ofschoon juist, toch met de werkelijk- heid in strijd schenen. Milloc verwijderde zich, na zjjn bevel te hebben herhaald en aan Castro ver zocht, gven voor twaalven bij hem aan huis te widen komen. Het was 10 uur. Dus had hij nog 2 uren te leven en in dien tijd wilde hij zijn laatste beschik- kingen nemen. a De rue Hautefeuille stond zwart van de rnenschen. Als een loopend vuurtje was het gerucht door de geheeie buurt gegaan, dat de poiitie gekomen was om den moorctenaar uit de rue du Temple te vangen, wiens naam men nog niet kende en veleh had- den gezien, hoe de misdadiger, in het nauw gedreven, zijn doodensprong had gemaakt. Het lijk was spoedig opgenomen, in een doodenbrancard gelegd en naar de Morgue gereden en nu verdrong men zich om den bloedplas, die op de straat was achtergebleven en de plek aanwees, waar de ellendeling zichzelf had recht gedaan. Een vrouw had men reeds geboeid zien wegvoeren, zeker een medeplichtige van den moordenaar, doch de poiitie was nog in huis en waarschijnlijk zouden er meer arrestaties zijn gedaan. De menigte hoopte zich dus op bij het huis, doch werd door agenten van de straatpolitie op een afstand gehouden. Reeds had men vernomen, dat de moor denaar was gevonden in het huis van Ma rie Laricau en de vrouwen uit de buurt; voor wie zij wasschen deed, verheugden zich er over, dat zulk een monster, de medeplichtige van een moordenaarsbende bewijzen ingevolge de motor- en rijwiel- wet, weike uiteraard zeer kostbaar is, *e beperken tot enkeie centrumgemeenjen. Wijl het zeer waarschijnlijk is, dat voor de kleine gemeenten de toezending van die bescheiden van weinig of geen nut is, wil het den Minister voorkomen dat zoodanige toezending aan alle gemeenten onder de gegeven omstandigheden niet j meer gerechtvaardigd is. NEDERLAND EN BELGIE. \v oensaagavoiui zijn de neeren van het Comite de politique nationaie andermaal Dijeengekomcn om leest te vieren en te- vens aen uag nerdenken waarop de Op- perste Raad op 6 Maart lylq plecnpg Bei- gie's recnt heeft erkend op de nerziening van de tractaten van 1839. Gene- raai de Witte zat de vergadering voor. Een deiegaue uit riodandscn Limourg heet aanwezig te zijn geweest. Eerst neeit Pierre iNothomo natuunijk gesproken van de wereldpolitiek en de Rijnpolitiek, ver- voigen over de Beigisch-Luxemburgscne overeenkomst die hij zi'ch gewaaruigde goed te keuren en hij besloot met er op te wijzen dat thans nog het Sche.dereg.em en den toestand van Limhurg dienden ge- regeld. Indien de Belgische diplomaten, zoo meende Nothomb, de onderhandelin- gen met Nederland hervatten en daarbij de plechtige belofte der mogendheden op 8 Maart 1919 uit het oog veriiezen, dan zouden zij aan hun plicht te kort komen en stuiten op een onverbrekelijken tegen- stand van het nationaal gewefen. 'Eerij tweede dischgenoot de heer Crockaert sprak over de verdediging der Oostgrens en over het Schelderegiem. Hij meende dat, daar de verplichtingen in 1839 aan- gegaan thans opgeheven zijn, het vrije regiem dat van 1831 tot 1839 bestond weer ingevoerd te worden en de Belgi sche schepen ongehinderd de Schelde moeten gebraiken. Met het oog op de ver dediging der Oostgrens heeft Belgie de steenwegen van Venlo en Sittart noodig. Holland heeft erkend Limburg niet te kun nen verdedigen zoodat Belgie gerechtigd is van Holland het passagerecht te eischen door Limburg. Verder sprak een afgevaar- digde uit Hoilandsch Limburg d,ie zou hebben gezegd dat de Limburgers een levendige sympathie voor Belgie koeste- ren en die den wensch zou hebben ^uit- gedrukt dat de tractaten van 1839 zouden worden herzien tot voldoening van de Belgen en de trouwe Limburgers. Een tweede Limburger zei hetzelfde in hef Nederlandsch terwijl een derde meende, dat het recht is gekrenkt1 zoolang Lim burg, dat zooals de zaken thans staan, door niemand tegen een Duitschen in- val zal worden verdedigd, niet vrij zal hebben mogen kiezen over zijn lot. Die Limbur.gers werden naar het heet dapper toegejuicht. De Brusselsche correspondent van de ,,N. R. Crt." meldt: De Belgische regeering heeft aan de Nederlandsche kennis gegeven van haar opzegging van de international convebFe van Den Haag van 17 fuli 1839 loooen de wettelijke conflicten bctreffende de gevol- gen van het huwelijk on de rechten en verplichtingen der echtelieden, hun per- soonlijke betrekkingen en het huwelijks- goederenrecht. Deze conventie zal, wat Belgie betreft. 22 Augustus 1922 ophou- den van kracht te zijn. DE FEESTEN IN DEN BRIEL. Vanwege het Ministerie van Oorlog zal op de fundamenten van de voormalige Noord- poort een eenvoudig gedenkteeken worden opgericht. Op een gemetseld voetstuk komt een gedenkplaat te staan, waarop een in- schrift, vermoedelijk van den volgenden in- houd: ontmaskerd was. Arme Karnemelk-met-Stroop. Een paar uren geleden nog achtte men haar als een brave vrouw, die met eerlij- ken arbeid haar brood verdiende en nu was iedereen overtuigd van haar m«sda- digheid. Ik mag nog van geluk spreken, zeide een oud moedertje tegen haar buurvrou- wen, wanneer ik bedenk dat eergisteren nog ik den sleutel van mijn woning voor haar bij den portier heb achtergelaten, op dat zij mijn waschgoed zou kunnen halen. En heeft zij uw woning niet leegge- stolen? Neen, ik heb niets veifmits, zelfs geen kromme speld, maar dat is het juist wat mij nu nog de haren van schrik te berge doet rijzen. Waarom? Wel, dat heeft zij natuurlijk alleen ge daan, om mijn vertrouwen te winnen, ten- einde dan later terug te komen en mij lie vermoorden. Ja, ja, dat kan best, want een wijf dat met zulk gespuis heult, is tot alles in staat. Kijk, daar komen zij 1 Alles drong naar voren en de poiitie had de grootste moeite om de straat vrij te h,ouden. Een rijtuig wachtte op den hoek van de straat. De inspecteur Moulin, met verbonden hoofd, en Castro kwarnen naar buiten. Even later kwam Marie Laricau tusschen 2 agenten, zij werd naar het rijtuig ge- voerd en moest instappen, gevolgd door Castro en Moulin. Aldoor weende zij. Niettemin vonden de rnenschen ujt de buurt dat zij een gemeene tronie „Hier ter plaatse rammeiden de Water- geuzen de Brielsche Noordpoort op Dinsdag 1 April 1572, des avonds omstreeks half 9". Zaterdagmorgen is de eerste steen van het metselwerk gelegd. GEDISTILLEERD. Ingediend is een wetsontwerp tot verzeke- ring van den accijns, op het gedistilleerd, houdende verbod van het bezitten van een distilleertoestel en strenge strafbepalingen op overtredingen. RIJKSPREMIE VOOR WONINGBOUV. De Minister van Arbeid maakt bekend, dat in verband met het groote aantal aan- vragen om de premie, welke ingevolge het Kon. besluit van 8 November 1920 no. 29, ten behoeve van den bouw van woningen wordt verleend, het bedrag der premie, die zal worden toegekend voor zoover de be- schikbare middelen dat toelaten, opnieuw wordt verlaagd en voor die plannc-n, waar- voor het verzoek op 10 dezer het bureau van den hoofdinspecteur der volksgezon 1 j heid den heer Van der Kaa, niet had bereil;!, in het algemeen wordt vastgesteld op ten hoogste f 8 per M2. woningoppervlakte; in- geval een kostbare fundeering noodig is, kan de premie tot f 10 per M2. worden ver- hoogd. Zij zal een bedrag van f 600 per woning niet mogen overschrijden. Voor industrige- len, die voor hun personeel bouwen, be- draagt de premie ten hoogste f 7 per M2. met een maximum van 500 per woning. Voor toekenning van premies gedurende het eerste kwartaal van 1922 zijn geen gel- den meer besdukbaar. Uit de gelden voor het tweede kwartaal beschikbaar zullen niet vodr einde April premies worden toege kend. (St.ct.) DE TOESTAND. Edwin Samuel Montagu, de liberale mi nister voor Indie, de vader van de jongste bestuurshervorming daar en lid van het Brit- sche kabinet, is overboord gezet, wegens een eigenmachtige stoutigheid. En de heele re geering kraakt ervan in haar voegen, schrijft de N. R. Crt. Het is gekomen door het tele gram waarin de Indische regeering, na overleg met alle provinciale regeeringen, de verlangens van de Mohammedaansche on- derdanen van den Keizer van IndiS ten op- zichtet van de wijziging van het tractaat van Sevres nog eens nadrukkelijk aan de mce- derlandsche regeering meedeelde. Die ver langens zijn: ontruiming van Konstantino- pel; suzereiniteit van den Sultan over.de heilige plaatsen (Mekka, Medina en Bag dad) teruggave van het Ottomaansche Thracie (met inbegrip van Adrianopel. dat voor Turkije een heilige stad is) en van Smyrna. Dat telegram kon een leidraad zijn voor Lord Curzon bij zijne aanstaande be- raadslagingen te Pariis met de Fransche en Italiaansche ministers van buitenlandsche zaken over het Naburige Oosten. maar mocht, bijlol, niet aan de groote klok ge- hangen worden, althans niet zonder toe- stemming van het kabinet, dat zich reeds een bepaalde politiek in den strijd tusschen Griekenland en Turkije had afgebakend. Montagu zette het in de krant, en deze stou tigheid heeft hij met zijn ministerieele levc - betaald. De Griekschgezinde politiek van de regee ring van Lloyd George laatstelijk nog dul- delijk aan den dag gekomen in de botsing met Frankrijk over deszelfs extra-dans met Angora, loopt volgens het traditioneele richtsnoer van vriimaking van alle christen- bevolkir.gen van d" Turksohe heerschapnii. Lord Byron's lichaam is in Engeland be- graven, maar zijn hart te Missolongi. op het sohouwtooneel van den Griekschen vrijheids_ strijd. Op 1 Maart 1894hield Gladstone zijn had, waarop de misdadigheid stond te lezen en men verwonderde zich er over dat men dat vroeger niet had opgemerkt! Het rijtuig reed weg en in de buurt keerde de rust weer, ofschoon het geval nog druk besproken werd in de portiers- loges en onder de vrouwen, die groepjes vormden aan de huisdeuren. Milloc was naar zijn woning aan de rue de la Chalaudre gegaan. Hij had op zich genomen de moordenaars van juffrouw Renault aan de justitie over te Ieveren, de bende van Galgenaas, die een bedreiging voor heel Parijs was, on- schadelijk te maken. De bende was thans geheel in handen der poiitie, op den hoofdman na, maar ook van hem was het menschdom bevrijd. Milloc had dus zijn taak volbracht, maar tot welk een prijs? Bij zijn jacht op de misdadigers was hij zelf een misdadiger geworden, misschien niet in de oogen der justitie, maar daarom niet te min in zijn eigen oog. Zoo onverbiddelijk als hij voor andere misdadigers was, wilde hij ook voor zich zelf zijn. k Was hij niet evengoed een moordenaar als Soufflard en zijn medeplichtigen? Had hij zich niet den dood te verwijten van een onschuldig meisje, dat hij. om zoo te zeggen, als lokaas had gebruikt om Galgenaas in de val te krijgen en dat hij door hem had laten vermoorden, ter wijl het zijn plicht was geweest, haar le beschermen? Daarom voelde hij nu. ook niet de minste aarzeiing om nu ook datgene ten uitvoer, waartoe hij zich tegenover zichzelf ver- plicht had. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1