semehsde" berichten7 BURGERLIJKEN STAND. genie niet vergeten, dat wij de sterk- sten o! Brabo! zijn. Wanneer wij de Hollandsche wateren doorwillen, dan zal er g^en enkel Hollandsch schip ons durven tegenhoudenGebeurt zulks toen. dan verklaren we, dat we te goeder trouw waren, doen uitleg vragen in Den Haag, en breken ondertusschen door! Oni dit alles is het noodig dat M. Theu- nis onverwijid enkele nieuwe millioenen besteedt aan het gieten van scheepska-i nonnen. Want zonder wapehs kutihen we niet vechten! De oorlogsvloot, die we van Duitschland hebben overgeerfd, kost ons thans aan herstellingen reeds meer dan ze waard is. Zeifs wanneer we ze in Hochseefiotte herdoopen, kan ze ons nooit eenig nut bewijzen. Welk is dan de maatregei die past in het raam der bezuinigingspolitiek Heei die nuttelooze vloot voor oud ijzer ver- sjacheren. Op de keper beschouwd is het krijgs- haftige genie, dat een Hollandsch-Bel- gisch conflict aanpredikt het met deze ar- gumenten eens. Waarom, vraagt ge me, wil hij dan een.... zeeslag op de Schelde? Hij zal 't u zelf zeggen. Wii moeten ook het nagesiacht een Viel jenfoi^ode nalaten. Het ware elen schande. indien het vernam, dat we ge- kli"'s erd op de Schelde zijn blijven lig- gen uit schrik voor Holland. RUSLAND. Een artikel in de Nowyj Mir over de hulp- actie voor de hongerlijdenden, onder der. titel „Doode kostbaarheden tot redding der hongerenden", geeft de volgende bijzonder- heden over den rijkdom der Russisehe ker- ken en kloosters. In Riudand zijn vier hoofdkerken, 800 zeer rijke kloosters en meer dan 60.000 kerken. Men heeft uitgerekend, dat wanneer men ai de kostbaarheden, die deze gebouwen be- vatten, in een trein zou laden, deze trein een lengte van 7 werst zou hebben. En wanneer men deze kostbaarheden zou ruilen voor brood, zou men daarmee alle hongerlijden den in het Wolga-gebied en andere streken 2 jaar tang kunnen voeden. Bovendien zou er dan genoeg overblijven om 1500 lancl- bouwscholen te openen. 3000 landbouw- machines te koopen of wel om een 'hoevee;- heid tegen droogte bestand zaaikoren te koopen, dat geheel Rusland voor tien iaar lang een goeden oogst zou verzekeren OORLOGSQEDENKTEEKENS. President Harding heeft het Congres verzocht, een oorlogsmonumentencommis- sie in te stellen tot het oprichten van ge- denkteekens in Frankrijk, Belgie, en Italie ter nagedachtenis aan de oorlogsdiensten, bewezen door de Amerikaansche soldaten. Het ligt in de bedoehng de slagvelden van zoodanige kenteekenen te voorzien, dat Amerikaansche toeristen gemakkelijk al le sectors zullen kunnen terug vinden, waar Amerikanen hebben gevochten. Mo- numenten van artistieke waarde zullen o>a. aangevenwaar de eerste Amerikaan werd gedood; waar de eerste Amerikaan werd gewond; het gebied van den Duitschen aanval op de troepen van de le Amer. div. op 3 Nov. 1917, toen de eerste Amerikaan werd gedood en de eerste Amerikaan gevangen genomen; den eersten sector, die werd bezet door een Amerikaansche divisie, die optrad als een eenheid; de plaats, waar de pioniers vochten te Cam- brai; de punten te Casara (Italie), waar de infanterie heeft gevochten. WAT DE FRANSCHE BEZETT1NG KOST. De sociaal-democratische afgevaardigde Stucklen heeft in den Rijksdag scherpe critiek uitgeoeefnd op de houding der Fransche milita'ren in het bezette ge bied en enkele voorbeeldeti gegeven hoe zij Duitscnland op hooge kosten jagen. In den Palts zijn 2000 hectare bosch omgekapt voor 190 militate gebouwen, die elders gezet moesten worden. Voor het vervoer Ynoest een spoorlijn aangelegd worden, waarvan de kosten geraamd wor den op 200 millioen mark. Volgens bere- kening van de entente hebben de bezet- tingskosten bedragen tot eind December 5 milliard mark in goud. Duitschland heeft betaald echter sedert den wapensjtilstand 11.2 mil iard in goud. De Dtilsche bevolking wordt geteisterd door de inkwartieringen. Fransche zaken- menscheri, die te lui zijn een hotel te ko- men bestellen gaan eenvoudig naar den Franschen inkwartiermeester, die voor hen zorgt. In Wiesbaden werd voor een Fran sche generaal een woning klaar gemaakt, wat 435.000 mark kostte. De woning be- viel hem echter niet, hij bleef in het ho tel. En dit kost nu nog 170.000 mark per jaar extra. Voor den Franschen cotnman- deerenden generaal te Bonn werd een gewezen paleis tot woning ingericht. Kost- prijs 824.000 mark. Alleen de tapijten kost- ten 226.000 mark. Daarna. eischte de gene raal nog een nieuwe parketvloer, omdat de oude kraakte. Voor den Franschen legerbisschop wer- den 14 kamers verlangd. Want bij hem zouden wonen zijn moeder, zuster en nicht. De Fransche commandant in Mainz eischte centrale verwarming, in plaats van kachels. Kosten 141.000 mark. En aan dergelijke overbodige eischen worden miHiarden uitgegeven. INBRAKEN. Flet Hdbl. meldt: In een winkel in de 2e Laurierdwarsstraat te Amsterdam is na opensluiting, ontvreemd 200 en 60.000 mark. In voormalig Nieuwendam zijn in- brekers de woning van een veehandelaar bln- nengedrongen en hebben daar een linnen- kast opengebroken. De buit was hier een spaarbankboekje met een tegoed van f 7000, een damestaschje met eenig zilvergeld, 4000 marken en 5000 Oostenrijksohe kronen. Voorts is ingebroken in een perceel in de Jacob van Lennepstraat. Daar zijn ont vreemd een geldtrommel met 5000 en drle spaarbankboekjes. EEN ZENUWPAT1ENT. Een paar reehercheurs, die in de Fransclie Bazar te Amsterdam surveilleerden, bemetK- ten een net gekleed heer, die ter sluiks een hoesje van een paraplui van een ultstalling wegnam. Zij volgden hem, zonder dat hij hiervan iets merkte. lets verder op nam de man een zak-camera weg, even later een taschje. De reehercheurs arresteerden Tiem op heeterdaad. Hij werd meegenomen naar het politie-bureau Singel, alwaar men bij fouilleering de voorwerpen vond De arre- stant bleek een bekend domine te Amster dam te zijn. Het geval vvekte bij de politic eenige bevreemding, daar hij bekend staa; als een rechtschapen mensch. Het bleek cen ter, dat de man ten prooi was aan een ern- stige zenuwaandoening, waardoor hij niez verantwoordelijk voor zijn daden gesteld kon worden. Hij is, nadat proces-verbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. DE OCEAAN MET 1JSSCHOTSEN BEDEKT. Een bericht uit St John (Newfoundland) behelst, dat de Oceaan over een ongewoon groote uitgestrektheid met ijsschotsen bedekt is, waardoor in het Westen van den Atlan- tischen Oceaan toestanden ontstaan zijn, die voor de scheepvaart ernstiger zijn dan in vele jaren het geval is geweest. EEN DUBBELE MOORD IN DEN VRIJSTAAT DANZIG. Een gruwzame misdaad heeft eenigen tijd geleden beroering gewekt in de streek van Garkes Werder, in den Vrijstaat Danzig. In den nacht van 5 op 6 November werd de landeigenaar Mekelburger en zijn vrouw ge dood in de schuur van hun landhuis te Pla- tenhof. Zij waren naar de schuur gegaan, waar zij indringers meenden te hooren. Men vond hem met schoten in het hoofd en in de borst. De verdenking viel aanvankelijk op twee arbeiders, die echter hun onschulu konden bewijzen en weer vrijgelaten wer- den. Daarna dook het gerucht op, dat de vader van den vermoorden Mekelburger, die bij hem inwoonde, met medeweten van zijn eehtgenoote, den dubbelen moord had be- gaan, daar tusschen ouders en kinderen dik- wijls getwist werd over de verdeeling der erfenis. De oude Mekelburger en zijn echi- genoote werden gearresteerd, maar het ge- lukte hen. de verdenking van hen af te lei- den, zoodat zij weer op vrije voeten kwamen. Tot opheldering van de nioordzaak loofde de familie Mekelburger een belooning van 100.000 Mark uit. Nasporingen van reehercheurs leidden Dinsdag tot een verrassende wending. De oude Mekelburger werd met zijn vrouw opnieuw gearresteerd. Hij viel bij het verhoor in zwijm en hing zich later in ae gevangenis op. Zijn vrouw werd ter besehik- king van de justitie te Danzig gesteld. EEN OUDE EIK GEVELD. Wah-ha-gun-ta, ook wel genaamd John Smith, die ongetwijfeld de oudste Chippe- wa-Indiaan en, naar hij en velen met hem beweerden, ook de oudste man van de we- reld was, is dezer dagen te Casslake in den staat Minnesota op 137-jarigen leeftijd ge- storven. Smith was in den loop van zijn langdurlg leven negenmaal gehuwd geweest; toen hij de negende maal in het huwelijk trad, had hij de honderd reeds lang achter den rug. Hij was zijn ge'heele leven opperhoofd van zijn stam geweest en speelde een groote rol bij de onderhandelingen over't verdrag, dat in 1848 tusschen de Chippewas en de blan- ken werd gesloten. Dikwijls gaf hij een le- vendige beschrijving van de expeditie van Pike in het gebied van de Boven-Missisippi, welke in 1804 plaats had. De meteorenregen van 1833 wist hij zich nog tot in de klein- ste bijzonderheden te herinneren. Smith weigerde zijn geheele leven icts te maken te hebben met tafels, stoelen en bed- den. Eerst toen hij over de dertig was, be- gon hij met rooken. Toen hij stierf. was hij bijna blind; zijn laatste tand had hij onge- veer 20 jaren geleden verloren. Tijdens zijn begrafenis waren alle winkels, scholen en fabrieken van het stadje Casslake gesloten. Uit alle deelen der Noordweste- lijke Staten stroomden de Indianen toe om de laatste eer te bewijzen aan het beroemde opperhoofd der Chippewas. De oude In- diaan werd niet begraven volgens den ritus van zijn stam; hij was namelijk tot het Ka- tholieke geloof overgegaan. EEN BEGEERDE POS1TIE. Onder de zestienhonderd dames, die, naar de „Chicago Tribune" uit Geneve verneemt, gesolliciteerd hebben naar de betrekking van secretaresse van een Amerikaansch bankier daar ter stede, bevonden zich drie prinses- sen, negen baronessen en dertig gravinnen. De vacature was geadverteerd in een le Miinchen verschijnend blad. Er werd een „dame met goede opleiding" gevraagd; bo vendien werd „savoir faire" vereischt, en een flinke talenkennis. Het salaris zou drie- honderd Zwitsersche francs bedragen. Uit alle deelen van Duitschland en Oos- tenrijk stroomden de aanbiedingen binnen. In de meeste gevallen waren het weduwen en dochters van voormalige hoogwaardig- heidsbekleeders, wier brieven een d-;evig relaas behelsden van vroegere grootheid en tegenwoordige armoede. EEN ZONDERLINGE VONDST. Visschers uit de Spaanschc havenplaats- Palamos, hebben volgens een Exchange- bericht het lijk van een man opgevischt, hetwelk met een ketting aan een ladder en een rijwiel was bevestigd. De politie tracht een oplossing te vinden door de vreemde vondst. EEN ONGEWONE MISDAAD. Van een onigewone misdaad maken de Fransche bladen melding. Op een-avond in December is een jongeman in het dorpje St. Georges Pointadiaux in de Vendee toen hij naar het huis van zijn ouders terugkeerde vlak bij de woning doodgeschoten. Gerui- men tijd is de moordenaar onbekend ge- bleven; eerst dezer dagen is er licht geko- men in deze duistere zaak. De moordenaar blijkt een jonge boerenknecht te zijn, die den moord gepleegd heeft om de streek van „een toovenaar" te verlosscn. De familie van den vermoorde werd er n.l. van verdacht zich met de zwarte kunst af te geven en in nauwe betrekking te staan tot „den boozen geest." ONSCHULDIG VEROORDEELD? Naar uit Epinal aan de Parijsche bladen wordt gemeld, wordt aldaar met groote be- langstelling het verloop der affaire-Adam gevolgd. Den 13den Maart 1891 waren Adam pere, diens vrouw en een der zonen t ,t vijftien jaar dwangarbeid veroordeeld, wegens een misdaad, die zij volgens hun ver- klaringen niet hadden bedreven. Het betrof een moord op de weduwc Barthelemy gepleegd, van welk misdrijf de Adams tot bovengenoemde straf werden ver oordeeld. Thans, 31 jaar na het vonnis, schijnt de justitie voldoende gronden te hebben gevon- den om aan een revisie van het proces tc gaan denken. Er zijn reeds stappen in die richting ge- daan, en het onderzoek is opnieuw geopend n.et het ondervragen van een aantal perso- nen in Anoult en Habeaurupt, waar o.a. een zekere Husson gehoord is. Deze verklaarae o.a., dat hij niet kan zeggen, door w.ic(n) de vveduwe Barthelemy vermoord was, docn wel dat de Adams niet de daders waren. Met spanning wordt door de inwoners van Epinal het resultaat van het gerechtelijk onderzoek afgewacht. OPRUIM1NG VAN VELDMUIZEN. Het blijkt, dat de strenge winter waardoor de vorst ongeveer 40 c.M. in den grond drong, finale opruiming ge.uaakt heeft on der de veldmuizen in de Friesche weilanaen. Was de muizenplaag voor den winter groo- ter dan ooit te voren door den drogen zomer en herfst nu is het leed geleden. OP HET KANTJE AF. I usschen Rugby en Northampton (Enge- land) is dezer dagen door de oplettendheiu van een stoker een botsing tusschen een passagierstrein en een gederailleerden goc- derentrein voorkomen, welke de meest ern- stige gevolgen had kunnen hebben. Van een goederenwagen was een as gebroken, waar door vier wagens van den trein uit de rails liepen, en vrijwel tot splinters geraakten. 1 ersoonlijke ongelukken vielen gelukkig niet voor. Nauwelijks was het personeel van den schrik bekomen, of het kreeg 'n passagierstrein in het zicht, die in voile vaart naderde. De stoker van den goederen- trein had echter de tegenwoordigheid van geest, een roode vlag te grijpen, en daar mee zwaaiende den trein tegemoet te Snel len. De machinist begreep het sein, remde met voile kracht en slaagde er in den trein op enkele meters van de plaats des onheiis tot staan te brengen. De reizigers hielden een inzameling voor stoker en machinist, die beide het opgehaal- de geld wel verdiend hadden. VALSCHE POSTZEGELS. De politie te Brussel heeft een poging ont- dekt tot het vervaardigen van valsche post- zegels van 2 franken met het gehelmde- borstbeeld van den koning. Deze zegels zijn zeldzaam en zijn reeds voor 75 a 100 fran ken per stuk op de postzegelsbeurs verhan- deld. De vervalscher had verscihillende gra- veurs getracht over te halen jeen gravure te maken, gelijk op den postzegel van 2 fran ken voorkomt, doch dezen weigerden, tot hi; ten slotte een list te baat nam. Hij verkiaar- de aan een firma, die gewone reclame-plaat- jes maakt, dat hij een nieuw soort tabak in den handel wilde brengen met de teekening van een leeuw, die een schild draagt met het gehelmde borstbeelh van den koning en gaf voor dat borstbeeld een zegel van 10 cen- timen als model. Toen de firma zei, dat na- druk daarvan verboden was. zei hij: maak het dan een millimeter kleiner en laat ae cijfers weg. Zoo kreeg de vervalscher zijn zin, want nu had hij precies de afmetingen van het zegel van 2 franken. Hij had reeds alle benoodigdheden voor het drukken tier zegels ingeslagen en zich ook reeds laten voorstellen als lid van een vereeniging van postzegelverzamelaars om zijn valsche waar aan den man te brengen. Men gelooft echter niet, dat hij reeds ze gels in omloop heeft gebracht. Een genees- heer en drie financiers van verdacht allooi steunden den vervalscher. „ZIJN HERSENEN GEDOOD." Een twintigjarig jongmensch uit Chicago zou volgens de Daily Mail" Vrijdag jl. we gens moord op twee inzittenden van een auto zijn opgehangen, nadat pogingen van kerke- lijke en andere instellingen om de executie te voorkomen zouden zijn mislukt. De veroor- deelde heeft een heelen tijd tevoren reeds languit in zijn eel gelegen zonder eten tot zich te nemen, zonder te spreken en te be- wegen. Verscheidene vooraanstaande artsen uit Chicago, die hem onderzochten, hebben ver- klaard, dat hij met voorbedachten rade „zijn eigen hersenstel had gedood". Den dag voor de executie zag de jongeman er uit als een persoon van veertig jaar; hij had toen at een maand lang zijn oogen niet geopend. Zijn lichaam was zoo stijf als een lijk, het gelaat was waskleurig. Toch leefde de man nog. Hij was echter absoluut niet vatbaar voor eenig pijngevoel. WILD STROOPEN. Zaterdagmorgen, vier uur, ging zekere K., 38 jaar oud, wonende te Snellegem, bp Brugge, wild stroopen. Hij droeg een ge- weer en een lichbak mee. Een half uur later hoorden buren gewcerschoten. 'Om 6 urn 's morgens zagen voorbijgangers een lijk op een jachtgoed liggen. Ze herkenden K. Naast den doode lagen het geweer en een lichtbak. Dit jachtgoed wordt niet bewaakt, maar ligt dicht bij het munitiedepot. Men ver- moedt dat de ongelukkige gedood is gewon- den door een munitiedief, die hem voor een schildwacht gehouden heeft. DRAADLOOZE TELEGRAFIE. Naar de Intransigeant meedeelt heeft het station voor draadlooze telegrafie bij Buenos Ayres directe verbinding gehad met een station in Japan. Hiermee is een afstand overbrugd, grooter dan de halve aardom- trek. DOOR EEN KLOK GEWOND. Uit Foix wordt aan de Petit Parisien ge meld, dat toen de klokkenist te Prayols ter eere van de pauskeuze de klok van zijn kerk wilde luiden, hij door een verkeerde bewe- ging met het hoofd beklemd geraakte tus schen de klok en den torenmuur. Hadden zijn kinderen, die bij het ongeluk tegen- woordig waren, hem niet gegrepen, dan zou hij door de klok van den toren geslagen zijn. Nu werd hij niettemin dermate verwond, dat hij eenige uren later in het hospitaal te Foix den geest gaf. AMERIKAANSCH! is weer de poging, die men op het oogen- blik te Buffalo neemt met reclame's te kaat- sen tegen de wolken aan. Lampen met enorme lichtsterkte zijn daar natuuriijk voor noodig; milliard-kaarsen-lampen, anders kan men wolken, die een kilometer of tien hoog drijven, niet voldoende bereiken. Of de pogingen al geslaagd zijn, daarover hoort men niet veel. De projectie van een toren is gelukt, maar over tandpasta, Pin': Pillen en corsetten bewaren de betrokken autoriteiten nog een angstig stilzwijgen. DE LAATSTE VERLOOFDE* VAN LANDRU OP DE PLANKEN. Juist 16 uren na de onthoofding van Lan- dru heeft mile. Fernande Segret, de eenig overlevende ,,financee" van den Blauwbaard, haar debuut op de planken gemaakt in korte rolcken en laag decollete, in het schitterend licht van een tingeltangel in de Parijsche volkswijk Levallois Perret, Zaterdag-avona. Gedurende het langdurige proces van den man, die haar beloofd had te zullen trouwen, heeft juffrouw Segret Landru's foto ver- spreid met haar handteekening er op als de eenig overlevende". Zij teekende eenigen tijd geleden een con tract om zich te vertoonen in een tingel tangel en daarin was, naar men zgt, over- eengekomen dat zij zou optreden den avond van dag waarop haar vreerndsoortige brui- degom terechtgesteld zou zijn. De „laatste verloofde" werd daverend toegejuic'ht, toen zij onder vrool'jke muziek voor het voetlicht HEVIGE ONTPLOFFING TE CHICAGO Vrijdagavond heeft zich in de nabijheid van Chicago een hevige ontploffing voor- gedaan, ten gevolge van het explodeeren van tien ton dynamiet in een ijsfabriek al daar. De geheele stad schudde. De schade wordt geschat op ongeveer vier a vijf mil lioen dollar. De schok werd 30 mijlen in den omtrek gevoeld en op twaalf mijlen afstand werden de ruiten door den luchtdruk ver- brijzeld. SCHADELIJK WILD. Op den rand van het Elbertsveld tusschen Schoonloo en Schoonoord, werd in 1920 door den heer Boon te Delft, een omplex heide van pl.m. 8 H.A. in cultuur gebracht, door beplanting met vruchtboomen, hoog- stammen, meest met als tusschenbeplanting struikvormen. Voor een paar weken consta teerde men, dat een groot aantal dezer boompjes, die 't in den vorigen zomer vri goed deden, onder aan den stam van schil waren ontdaan, gewoonweg geringd, en men sprak er algemeen zijn afkeuring ovei uit, dat iemand zich tot zulk een schand- werk had verlaagd aldus het Hbl. Er werden reeds allerlei gissingen ge maakt tot onverwacht het raadsel werd op- gelost: 't was het werk van hazen en ko- nijnen, die wegens de sneeuwlaag heel moei- lijk op het heideveld aan voedsel konden komen en nu zich vergenoegden met de schil van de vruchtboomen. Intusschen is de scha de voor den eigenaar zeer groot en het voor- uitzicht op toekomende winters niet aange- naam. Ook in de Staatsbosschen nabij Odoorn en in de bij het Staatsboschbeheer behoo- rende Emmer Dennen constateerde men aan het jonge loofhout veelvuldig beschadigin- gen door wild. DE BIER-BOYCOTT. Volgens de „Evening Standard" is de bier-boycott te Londen in schuim ge- eindigd Havenarbeiders hielden >"feh flink flink zoolang er posters in de nabijheid waren, maar gingen de „bars" binneu, zoodra de kust veilig was. Somtnige bar- houders verklaarden zelfs, dat de boy^ cott een reclame voor hen was geweest. VERHUURDERS-TRUCS. Welke vindingrijke menschen men tegen- woordig onder huiseigenaren aantreffen kan leert het volgende verhaal: Op de Oudegracht te Utrecht stond de zer dagen een groot bovenhuis te hnur voor den civielen prijs van f 700, niet meer dan door de Huurcommissie was vastgestcld. Gegadigd^n natuuriijk bij tientallen. Wad bleek hun evenwel? Het bovenhuis was to- taal uitgewoond en de eigenaresse een Goudsche dame, maakte de volgende voor- waarden: De huurder zou zich verplichten alle kosten van reparatie, verven, stuea- dooren ect. geschat op ongeveer f 1400, voor zijn rekening te nemen; de verh-.iurder zou zich verplichten twee van de mooiste kamers af te staan aan den in Utrecht studeeren- den zoon der eigenaresse, kosteloos; deze kamerbewoner zou voor bediening betalen de somma vanvijf gulden per maand! Vrije kost werd niet gevraagd. Het zonderlingste van de geschiedenis is, dat er werkelijk nog ieniand gevonden is, die deze voorwaarden heeft aanvaard. BOSCHKAPELLE. GRAAUW. SAS VAN GENT. HONTENISSE. KOEWACHT. ZAAMSLAG. AXEL. Huwelijks-aangifteri. 2 Febr. Jan Jozias de Mees- ter (van ZaamslagJ, oud 25 j„ jm. en Neeltje de Feijter, oud 23»j., jd. 3 Febr. Jan Jausen, oud 25 j., jm. en Maria Bakker, oud 20 j., jd 9 Febr. Jan Donze (van Hoek oud 22 j., jm. en Sara Dieleman,oud 21 j.,Jd. Pieter Deij, oud 22 j.. jm. en Maria Verschelling oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen2 Febr. Pieter Rouw (van Ter Neuzen). oud 26 j., jm. en Levina Tanneke Kiel, oud 27 j., jd, 16 Febr. Jan Jozias de Meester (van Zaamslag), oud 25 j., jm. en Neeltje de Feijter, oud 24 j., jd. Jan Jansen, oud 25 j., jm. en Maria Bakker, oud 20 j., jd. 23 Jan. Jan Donze (van Hoek). oud 22 j jm. en Sara Dieleman, oud 2t j., jd. Geboorten. 2 Febr. Pieter, z. van Jacobus van Meurs en van Adriana I ir.denberg. 8 Febr. Jan Hubrecht, z. van Pieter Verhelst en van Flisabeth Jansen. 15 Febr. Martinus, z. van Adriaan Dieleman en van Janna Koster. Elisabeth Cieertruida Magdalena d. van Jan Pieter van den Broecke en van Janna Cove. Henriette Louise Jeanne, d. van Auguste Oueseine Theophile Demauez en van Juliana Maria Lambrechts. 16 Febr. Jacob, z. van Karel Pieter de Koeijer en van Margaretha Poulina van Tatenbove. 19 Febr. Jacomina, d. van Krijn de Visser en van Adriana Donze. 21 Febr. Cornelis, z. van Reinier Cornelis Boeije en van Maria Zegers. 23 Febr. Pieter, z. van Jacobus de Putter en van Adriana Levina Cornelia de Feijter. 24 Febr. Dingeman, z. van Willem Jo hannes van Leuven (van Ouddorp) en van Pietertje Grinwis. 26 Febr. Adriana Catharina, d. van Daniel Adriaan van den Berge en van Francoise Cornelia Scheele. Johannes, z. van Cornelis van den Bos en van Anna Catharina van Goethem. 27 Febr. Pieter- nella, d. van Levinus Faas en van Suzanna Riemens. Overlijden. 5 Febr. Madeleine Louisa de Coninck. oud 1 j., d. van Camiel Marie en van Anna Maria van de Walle. 7 Febr. Ebrina Anna Wolfert, oud 63 j echtg. van Ferdinandus van Driel. 9 Febr. Abraham Haak, oud 12 j., z. van Abraham en van Elisabeth Donze. Anna Maria Tieleman, oud 11 d., d. van Jacobus Johannes en van Maria Anna Jose- phina Willems. 11 Jan. Adriaan Hendrik de Kraker, oud 8 mnd., z. van Dominicus en van Janna Pieter- nella Kotvis. 15 Febr Elisabeth Maria Geelhoedt, oud 37 j., d. van Johannes en van Maria Willemsen (heiden o\ferl 21. Febr. Johanna Versprillen, oud 88 j., d van Bartel en van Grietje Carlier (beiden uverl.) 26 Febr. Pieter IJzebaart, oud 2 j., wedn. van Neellje van Hoorn. Huwelijks-aangiften. 11 Febr. Martinus Cornelis Verhelst, oud 27 j.,jm.en Maria Louisa Dhaene, oud 19 j jd. Huwelijks-voltrekking. 24 Febr. Martinus Cornelis Verhelst, oud 27 j., jm. en Maria Louisa Dhaene, oud 19 j., jd. Geboorten. Agnes Mathilda, d van Theopiel Petrus Verbist en van Silphia van Dorsselaar. 10 Febr. Johannes Franciscus Marie, z. van Josephens Pres- sens en van Anna Catherina Koolegem. 11 Febr. Eduardus, z. van Theophilus Petrus Ottjes en van Regina Philomena Dullaart. Huwelijks-aangiften. 10 Febr. Eduardus Fruijtier, eud 23 j jm. en Martha Apolonia van de Vijver, oud 22 j. jd. Huwelijks-voltrekking. 24 Febr. Eduardus Fruij tier, oud 23 j., jm. en Martha Apolouia van de Vijver, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Febr, Angela Cornelia, d vanEd- mondusClementmus Verbist en van Catharina Angelina Weemaes. 18 Febr. Agnes Ida, d. van Ludovicus Roelands en van Maria Paulina de Deijn. 20 Febr. Clementine Maria, d. van Johannes Alphonsus Kindt en van Maria Petronella van Immerseel. 24 Febr Julma. d. van Petrus Franciscus Roelands en van Eulalia Pieternella Segers. Overlijden. 7 Febr. Desire Pertus de Bilde, oud 21 j.. z. van Adrianus en van Rosalia Bracke. 9 Febr. Andries Maas, oud 78 j z. Jacobus en van Pieternella Vlasveld. 12 Febr. Rosalia van Bunderen, oud 64., echtg. van Theodorus de Smaek. 15 Eebr. Sophia Wilhelmina de Coluvve, oud 72 j., wed. van Fidelus Dominicus Mariman. 24 Febr. Petrus Kou- ijz r, oud 51 j., z. van Francies Kouijzer en van An na Maria Louisa Hofman. 26 Febr. Virginia Kint, oud 80 j., echt. van Petrus Bern. Verschote. Huwelijks-Voltrekkingen. 18 Febr. Johannes Do minicus Arens, oud 23 j., jm. en Martha Vereecken, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Christina Eisa, d. van Theophile de Caluw6 en van Emma Elisabeth Pauwels. 4 Febr. Roger Eduard, z. van Constantinus de Meijer en van Maria Romania van de Winckel. 6 Febr. Caesar Alphons z. van Valpntia Annaert. 19 Febr. Maurice Caesar Marie z. van Leon Cardon en van Irma Maria Mathilda van de Winckel. 25 Febr. Arnold Charles, z. van Livinus Leonicius van Bracken en van Leontine Martha van Vooren. 28 Febr. Agnes Martha Louisa, d. van Anthonie Reedijk en yan Maria Louisa de Causmaecker (woonplaats Axel). Overlijden. 9 Febr. Napoleon A eke, oud 88 j., wedn. van Maria Petronella van Ham. 10 Febr. Robert de Ridder, oud 2 j z. van Charles Louis en van Irma Maria van Hecke. 27 Febr. Cornelis Adriaan van Hoeve, oud 8 mnd., van Marinus Servaas en van Elizabeth Jacomina Dekker. Huwelijks-aangiften. 9 Febr. Josephus de Bakker. oud 29 j jm. en Anna Maria Elias, oud 27 j., jd. Petrus Hoop, oud 27 j. jm. en Philomena van Sik kelerus, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Febr. Alouisius Fran ciscus Vonk, oud 21 j., jm, en Magdalena Dorothea Vernimmen, oud 18 j., jd. Petrus Arends, oud 42 j., jm. en Anna Catharina Rosseel, oud 37 j., wed. 25 Febr. Josephus de Bakker, oud 29 j., jm. en Anna Maria Elias, oud 27 j., jd. Petrus Hoop, oud 27 j., jm. en Philomena van Sikkelerus, oud 22 j jd. Geboorten. 6 Febr. Alphonsus Elisa, z. van Andreas Hermans en van Maria Clementina de Meijer. 7 Febr. Jacomina, d. van Petrus van Jole en van Maria van Dommelen. 12 Febr. Anna Josepha, d. van Francies Rombout en van Anna Maria van Steene 18 Febr. Paulina Honorma, d. van G. J. Stailaert en van JI. M. Borm. 19 Febr. Lodewijk Jacobus Alfonsus, z. van G. Adriaansens en van P. L. Stailaert. 20 Febr. Bernardus Dingenum Anna, z. vanJos.de Waal en van C. A. M. Kint. 21 Febr. Elza Emelie, d. van J. P. Menu en van M. M. van llijfte. 22 Febr Alphons, z. van C. A. de Roeck en van I. M. van Looij. Overlijden. 3 Febr. Elza de Roeck, oud 15 mnd., d. van ©amile Augustinus en van Irma Maria van Looij. 5 Febr. Paulina Maas, oud 67 j., d van Judocus en van Maria Anna van der Walle. 6 Febr. Anna Catharina Kegelaer, oud 90 j., wed. van Jaco bus de Maat, te voren wed. van Andries de Schepper. 13 Febr. Apolonia de Rooij, 86 j., wed. van Pieter van Puijvelde. 20 Febr. Judocus van der Poel, oud 52 j.. echtg. van I^ouisa Eggermond. 26 Febr. Ren^ Theodorus Hermans, oud 9 mnd van 0. Th Hermans en van M. P. Maas. Huwelijks-aangiften. 4 Febr. Josephus Francieacus de Coninck (van Overslag), oud 28 j., jm. en Helena Maria Leonia de Schepper. oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Febr. Alphons Herwegh, oud 24 j jm. en Leontina van Goethem, oud 20 j., jd. 21 Febr. Josephus Franciscus de Coninck (van Over- slag), oud 28 j., jm. en Helena Maria Leonia de Schepper, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Martha Maria Amelia Clemen tina, d. van Alphons Audenaerde en van Clementina Josephina Maria de Smet. 6 Febr. Martha Sidonia. d. van Hubertus Wezepoel en van Augusta Maria van Waesberghe. 13 Febr. Eugene, z. van Joannes Franciscus Buijs en van Elisabeth Blondina van Aver- naete. 14 Eebr. Pharaildus Maria, z. van Franciscus de Guchteneire en van Lucia d'Olieslager. 16 Febr. Henricus Josephus, z.' van Thrijphon Joseph de Pau en van Elisa van Walle. Paula Maria Rosalia, d. van Petrus Franciscus Verschraegen en van Josephina Maria van Poele. 21 Febr. George Marie, z. van Aloijsius Dominicus de Munter en van Leontina Thiron. 28 Febr. Gerard Honore, z. van Josephus Alphonsus Suij en van Maria Hortensia Mannens. Overlijden. 2 Febr. Maria Louisa Verhoosel, oud 15 mnd. d. van Theophilus en van Josephina Maria Verschraegen. 14 Febr. Rosalia de Block, oud 71 j., wed. van Bernardus van Poele. Bernardus Breijaert, oud 81 j., echtg van Joanna Coleta Blommaert. Edegardus Josephus Verstraeten, oud 8 mnd. z. van Adolf Jozef en van Maria Louisa Annaert. 18 Febr. August Jozef Elegeert, oud 19 mnd. z. van Heart en van Maria Mathilda Kouijzer. 20 Febr. Camillus Wijnacker, oud 1 mnd. z. van Joseph en van Eugenia Maria de Jonghe. 2* Febr. Joannes Franciscus Verschuren, oud 71 jwedn. van Maria Theresia van Hooije 27 Febr. Bernardus Antonius Verschuren, oud 3 mnd., z. van Dominicus Franciscus en van Tridolina Maria Savoije. Huwelijks-aangiften. 23 Febr. Jan Dees, oud 22 j jm. en Catharina Elisabeth Riemens. Huwelijks-voltrekking. 2 Febr. Cornelis Donze, (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Catharina Fran coise Oppeneer, oud 22 j., jd. Geboorten. 9 Febr. Angenita Johanna, d. van Jan Andries van Doorn en van Pieternella Jansen 13 Febr. Maria Johanna d. van Adolf van Arenthals en van Janna de Jonge. 16 Febr. Izaiik, z. van Izaiik de Jonge en van Catharina Hamelink. 20 Febr Cornelis, z. van Cornelis Michielsen en van Catharina dr Kraker. 26 Febr. Willemina Cornelia, d. van Willem Koster en van Hendrika Moens. Overlijden. 3 Febr. Jacob WillemseD, oud 76 j., echm. van Sara de Pooter. 4 Febr. Cornelis Pieter Duerink, oud 7 j., z. van Cornelis en van Dina Ver- straten 8 Febr. Cornelia Florussen, oud 71 j., echt. van Jacobus Snap 11 Febr. Pieter Faas, oud 85 j., wedn. van Pietgrnella de Vos. 13 Febr. Jozias van Hermon, oud 81 j,. wedn. van Adriana Verpoorte. Janneke den Beer, oud 9 mnd. d. van Johannes en vtin Pieternella Suzanna Deij. Marinus den Ha- tner oud 59 j echt. van Jacomina IJsebaart. 14 Febr. Suzanna Duijze, oud 42 j., echt. van Leendert Ringelberg. 18 Febr. Willem Dees, oud 79 j.. wedn van Janna de Regt. Adriana Hamelink, oud 74 j,, echtg. van Hendrik Wissel. 26 Febr. Marinus Jan de Bruijne, oud 2 mnd. z. van Hendrik en van Thina Faas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 6