INDIEN GIJ PUN LIJDT NA HET ETEN, PREDIKBETJRTE1 6EMENGDE aERiCHTEN, Ramp met een veerboot, 11 dooden. BURSERLIJKEN STAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. In aansluiting aan een bericht in ons blad van Woensdag 1.1. deelt de Dir. der A. B. ons mede, dat bij hem, alsmede bij zijn cor- respondenten, inlichtingen zijn te bekomen omtrent de voorwaarden waarop landarbei- ders in Frankrijk kunnen worden geplaatst. DE CHR. LAGERE LANDBOUWSCHOOL TE AXEL. Op 1 juni zal de opening plaats hebben van de Chr. Lagere Landbouwschool te Axel. Men deelt ons hieromtrent van be- voegde zijde het volgende mede: Het doe I van de lagere landbouwschool is aan jongens die in het landbouwbedriji werkzaam ziin, dus aan zonen van land- bouwers o van landarbeiders onderwijs te geven, dat zooveel mogelijk verband houdt met hun bedrijf. Het onderwijs duurt 4 jaren, dus heeft een school,, die volledig aan den gang is, 4 klassen. Er is echter een regelint gemaakt ten opzichte van den duur van die klassen, waardoor vooral de oudere leer- lingen zoo weinig mogelijk aan het bedriji worden onttrokken. Die regeling is aldus: De eerste klas 40 weken per jaar, gedu- rende 2 dagen per week; de tweede klas 40 weken per jaar, ge- durende 1 dag per week; de derde klas 30 weken per jaar, ge- durende 1 dag per week; de vierde klas 30 weken per jaar, gedu- rende 1 dag per week. Bovendien worden deze lesweken natuur- lijk zoo over het jaar verdeeld, dat ze ge- houden worden gedurende de minst drukke tijden in den landbouw. De eerste en de tweede klasse zijn hoofd- zakelijk voorbereidend land'bouwonderwijs. In die klassen wordt les gegeven in rekenen, N£derl. taal. aardrijkskunde, geschiedenis en staatsinrichting; deze vakken zooveel mo gelijk in verband met het boerenbedrijf. dus schrijven van brieven, requesten, contracten, enz., berekenen van inhouden en oppervlak- ten, vraagstukken over meststoffen, voeder- stoffen, melk, enz. Verder plantkunde, dier- kunde. natuurkunde en scheikunde. In de derde en vierde klasse komen de eigenlijke landtoouwvakken aan de orde. Vooral door het onderwijs, dat in de eerste klassen is voorafgegaan, zal dit landbouw- onderwijs beter tot zijn recht kunnen komen. Een leerling, die flink gewerkt heeft, zal aan het einde van het vierde leer jaar niet alleen goed de gronden van zijn vak kennen, maar ook in staat zijn, om zelf in behoor- lijken vorm brieven te schrijven, verzoek- schriften op te stellen. en ook voor zijn be drijf een eenvoudige boekhouding in ie rich ten. Kortom de bedoeling der lagere landbouw school is op eenvoudige wijze onze ionge landbouwers toe te rusten met zooveel mo gelijk nuttige kennis die zeer zeker in de toekomst meer en meer voor den boer nood- zakelijk zal zijn. Als Directeur dezer inrichting is aange- steld de heer P. le Feber, landbouwonder- wijzer alhier. Deze is tevens belast met de leiding der cursus en zat voorloopig ais eenige leerkracht optreden. SLUISKIL. De storm van Woensdag 1.1. heeft ook hier eenige scliade aangeoracht. Behalve dat er van sommige gebouwen nog al wat pannen weggesiingerd werden, viel ook een gro.ote olin op het dak van J. Meijer's woning. Door neervaliende dakpannen werd ook het kippenhok van zijn buurman vernield en eenige daarin aanwezige hoenders ge- dood. Bij storm verkeeren vele bewoners daar langs de waterleiding steeds in ge- vaar dai hunne huizen getrolfen worden door de daar langs de leiding staande boom en. Dezer dagen had de werkinan F. v. H. op de Cokesfabriek het ongeluk ge- troffen te worden door een gloeiende ijzer- plaat van een oven. Daardoor werd do man erg aan zijn been gekwetst en werd naar zijn huis vervoerd op een k r u i- w a g e n. KLOOSTERZANDE. De onthuliing van het monument aan Tasdijk zai waarschijnlijk plaats hebben op 23 MaarL Door de drie muziekgezel- schappen is een feestcantante in studie onder leiding van den oudsten directeur, den heer A. de Waal directeur der ver- eeniging Vrijheid—Eendracht te Lams- waarde. Alie bestaande vereenigingen in de gemeente zuiien worden uitgenoodigd aan de piechtigheid deel te nemen. (ZeL) Zondag 12 Maart 1922. Woensdagavond was de stoomtram uit Zwartsluis om haifzes in Noorde, een stop- plaats voor het dorpje Genemuiden, dat aan het Zwarte Water is gelegen. Met pont en roeiboot wordt hier overgezet. Hoe het on geluk heeft plaats gevonden, is nog niet bekend, maar door den hevigen storm zijn verntoedehjk pont en roeiboot los geslagen De roeiboot is nog zoek; de pont is terug- vonden tusschen Genemuiden en Zwart sluis. Vast staat, dat drie personen zijn ge red. Overleden zijn mevrouw Groote Balde- haar ten Velde, vrouw van den burgemee ter, de veerman en een rijksveldwaehter. De burgemeester, de heer Groote Baldehaar ten Velde, en een veldwachter worden nog ver- mist. Nader meldt men aan de N. R. Crt- Door den Zuidelijken en Zuidwestelijken wind was het water de laatste dagen in de Zuiderzee opgestuwd naar de Overijsselsche kust. Wanneer daarop de wind naar het Westen loopt, wordt het zeewater met groote kracht het Zwartewater opgedieven waardoor dan steeds overstroomingen plaats hebben. Dit moet wel als de oorzaak wor den aangemerkt van de vreeselijke ramp die het stadje Genemuiden getroffen heeft. Woensdagavond zes uur kwam de stoom tram ZwolleBlokziil aan de Noorde, de halte waar de passagiers voor Genemuiden afstappen. In de tram bevonden zich o.a. de burgemeester van Genemuiden en zijn vrouw mevrouw H. Groote Baldehaar te Velde, ge- boren Hoogevorst, die terugkwamen van Sparendam, waar de vader van den burge meester woont, die juist dien dag 80 jaar was geworden. De veerman Thijs Veithuis was er met de. roeiboot, maar mevrouw Groote durfde bij den vliegenden storm niet in het roeibootje en zeide: Haal mij de pont Er stonden 14 mensohen te wachten. De veerman bracht de couranten, die met deze tram altijd aankomen, over en keerde me: zijn zoon Jan met de pont terug. Onderwijl wies het water met geweld en de storm stak reeds meer op. Het electrisch licht, dat op dien kant van den oever is aan- gebracht, een sterkte heeft van 300 kaars en het water tot aan de overzijde verlicht, wilde door een nog niet opgeloste oorzaak niet branden. De gemeenteopzichter Hellenthal was bij de passagiers. EnkelCn, die het niet vertrouwden, vroegen: zou de kabel het wei houden? Het is eene nieuwe kabel; die houdt het wel was het antwoord. Toen ginger, de 14 menschen, die daar in het barre weer stonden te wachten, in het roeibootje en van- daar op de pont, daar de pont de wal niet kon bereiken. De veerman had veiligheids- halve het bootje langs zij. We zuiien een trek hebben, zeiden de mannen Tegen elkaar en men had dan ook wel, volgens ooggetui gen, die op de andere zijde de aankomst van de trampassagiers afwachtte een half uur noodig om de pont los van de wal te krijgen. Alle mannen trokken voor op de pont aan den kabel. Toen de pont een 20 meter van de oever was, lconden zij haar niet meer vooruit krijgen en hoe zij ook zwoegden, na korten tijd zagen zij het hopelooze van hun poging in. Op dit oogenblik ruimde de wind, liep iets meer naar het Westen, waardoor de voi le kracht van den storm en het naar binnen- vliegende zeewater ten voile op de pont kwam te liggen. Men had gepoogd den ka bel uit de achterste katrol te iichten en de pont daardoor zoogenaamd te laten gieren, waardoor ze vanzelf aan den overkant zoi zijn gekomen. De druk op den kabel was echter zoo groot, dat men hem niet uit de katrol kon iichten en de pont werd steeds weer in het verlengde van de rivier neoerst. Men besloot naar de andere zijde van de rivier terug te keeren, maar ook in deze richting was geen beweging in de pont te krijgen. Het duurde maar kort, of het zware water ging voor over de pont en ook van achter begon zij water te scheppen. Alles liep nu op het bootje toe, behalve Dirk Tim- merman, postbode, die begreep, dat het bootje overladen zou worden. Hij bieer staan, tot hij voelde, dat het water hem be gon te iichten. Hij gooide zijn tasCh en cape af en zwom naar den kant, vanwaar de pont gekomen was. Elf menschen waren op dat oogenblik in het bootje. Door het vreeselijke zuigen van het naar binnen stroomende zeewater zonk het bootje recht naar beneden. De eenige, die dit heeft kunnen navertellen, de heer Jan Visser, organist te Genemuiden, hoorde een schreeuwen van O, God! O, God! en een andere stem riep: O, Vader, vader! Toen was het plotseling stil. Niets hoorde hij meer dan het gieren van den storm. Klaas Hellenthal, die ook in het bootje was gegaan, sprong, toen het bootje zonk, er uit. Jan'Visser spoelde van de pont af. Hij zag een balk drijven, die nog aan de pont vastzat en wist daarop te klimmen. Op dat oogenblik staken alleen de vler uiterste punten van de pont nog boven water uit. Hij dacht: daar sta ik beter dan dat ik hier op de balk zit. Hij wist op de pont ie komen, tot aan zijn hals in het water staan de. Even later zag hij Thijs Veithuis op de balk zitten, den veerman, en Kiaas Heilen- j thai. Aan de voeten van Hellenthal hing zijn. schoonzuster, de vrouw van den ge meenteopzichter. Men wist de balk over de pont te krijgen, waaraan Visser en Helien- thal zich vastklemden. Veithuis bleef op de i balk zitten. Even voordat Hellenthal op de pont kwam, moest zijn schoonzuster zicii loslaten, zij kon niet meer. Houd nog even vol riep haar zwager, maar haar krachten waren uitgeput. Op dit oogenblik moet de kabel over de verschansing gegleden zijn. Tenrninste in snelle vaart dreef de pont in de richting van Zwartsluis. Voor de pont uit dreef Jan Veithuis, de zoon van den veerman. Telkens riep zijn vader van de pont. Jan, ben je er nog? Dan klonk het antwoord in dat nood- weer: Ja, vader. Eindelijk kwamen de Iich ten van de schippers, die bij Zwartsluis la- gen, in het zicht. De drie mannen schreeuw- den uit alle macht, maar in die orkaan weru het niet gehoord. Ze dreven in den vliegen den storm, telkens klotste een felle regenbui op hen neer. Het water uit de' pont liep wat weg. Visser, die een arm door de ring van de pont had, liet zich wat zakken: zijn bee- nen waren verstijfd. Hellenthal lag op de pont. Weer schreeuwde Thijs Veithuis: Jan, leef je nog? Er volgde geen antwoord. Toen liet Thijs zijn handen van de balk los, zijn bovenlijf viel achterover. Visser riep Thijs toe: Hou nog even vol; ze laten ons niet aan ons lot over, er komt zoo redding! Maar geen antwoord volgde. De pont dreef een eindweegs voorbij Zwartsluis, in het geheel is zij ongeveer 7 a 8 K.M. afgedreven. Men raakte op het land bij de Velde vast. Het was half drie geworden. Van kwart na zes tot half drie hebben deze menschen met den dood geworsteld. Hellen thal had twee stukjes chocolade in zijn zak, die hij deelde met Visser. Het zal ongeveer drie uur zijn geweest, toen Visser het licht van zoekliohten zag over het water en over den dijk. Er zijn zoekliohten en wij zijn het doel" riep hij tegen Hellenthal, maar die kon niet meer praten, uitgeput door het staan in het water. Visser schreeuwde en de drie man nen, die met de fiets zochten, waren bij hen. Even te voren hadden ze het lijlc gevonden van mevrouw Groote, dat tegen den dijk aan- gespoeld lag. Ze hoorden den hoorn van een sleepboot, die uit Zwartsluis vertrokken was om te zoeken en werden aan boord ge bracht. Van een flesch cognac weid de hals afgeslagen en een scheut werd hun inge geven. De twee geredden werden gebracht naar Zwartsluis in het huis van Buisman, waa ze van droge kleeren, voedsel, warm drin ken, kortom van alles met de grootste liefde voorzien werden. Weldra verschenen de burgemeester en de dokter uit Zwartsluis, die Visser in goeden staat verklaarde doeh Hellenthal was geheel bewusteloos. Om 5 uur werden Visser, Hellenthal en het lijk van den veerman Thijs Veithuis, dat gevonden was nog met de beenen geklemd om de balk en het hoofd zwaargewond hangende in hei water, per sleepboot naar Genemuiden ge bracht. De vrouw van Visser viel, toen zij haar man gezond en wel zag, bewusteloos neer De toestand van Klaas Hellenthal is minder gunstig. De postbode Dirk Timmerman kwam doodsbleek en uitgeput bij de Noorde aan en verteide het vreeselijke ongeluk. meende, dat hij de eenige geredde was. Da delijk ging de Noorder boer met zijn twee zoons kijken, maar niets was er meer te zien. In den tijd, dat de postbode, die 20 meter zwom en naar de Noorde liep, was ieder spoor van het ongeluk verwenen. Timmerman ging met de tram naar Zwart sluis en telefoneerde vandaar nasr Gene muiden wat geschied was en de namen van hen, die zich op de pont bevonden hadden voor zoover hij zich die herinnerde. Die na men werden opgeplakt en heel Genemuiden liep uit om te zien of men ook familie onder de slachtoffers had. De vier kinderen van opzichter Hellenthal waren plotseling wees geworden. De vrouw van den veerman ver- loor man en oudsten zoon en blijft met drie drie kinderen achter. De burgemeester laat geen kinderen na. De twee rijksveldwach- ters Moedt en Rook zijn omgekomen. Rook zou juist Donderdag geinstalleerd worden. Zijn vrouw ligt ernstig ziek in het ziekenhuls te Zwolle. Donderdagmorgen om elf uur waren nog geen andere lijken dan van mevrouw Groote en Veithuis aangebracht. De onafzienbare watervlakte het Zwarte Water stond van diik tot dijk en had zijn slachtoffers nog niet weergegeven. Het parket uit Zwolle en de Commissaris van de Koningin in Overijsel begaven zich naar Genemuiden. De omgekomenen zijn H. J. Groote Bal- derhaar ten Velde, lxirgemeester van Gene muiden en mevrouw, Thijs Veithuis (veer man), zijn zoon Jan "Veithuis, Hendrik Hei lenthal (gemeenteopzichter) en diens vrouw J. J. Hellenthal—Verhoef, Grietje van Half sen, Cornelis Hulleman (bakker), wed. H Eenhoorn, O. Moedt (rijksveldwaehter te Zwartsluis), Rook (rijksveldwaehter te Ambt Vollenhove). EEN TWEETAL SCHEPEN GEZONKEN Zes menschen verdronken Woensdagmiddag is ter hoogte der vlucht- haven te Dintel de stoomboot „Edison" uit Dordrecht volgeloopen en gezonken, als mede het met steenen geladen Rijnschlp „Binnenvaart 19" (schipper N. Oome), welke door de „Edison" naar Vlissingen werd gesleept. Het schip zonk eerst. Van de vier opvarenden van het schip en van den kapitein-machinist en den matroos der boot, alien te Dordrecht wonende, is tot heden niets vernomen, zoodat vennoed wordt dat alien verdronken zijn. De twee eersten zijn gehuwd en vader. HOTELDIEVEN. Een ambtenaar van de rechterlijke macht te Zierikzee, die in een hotel in de Kalver- straat te Amsterdam logeerde, is het slacht- offer geworden van hoteldieven, die zijn kof- fer hebben gestolen, welke, behalve lijfs- goederen, o.a. bevatte zes obligation a 1000 der 6 pet. leening Amsterdam 1922. (Hdbl.) VREESELIJK ONGELUK. Te Beerta is de 17-jarige zoon van den watermolenaar P. in het molenhuis door den watersohroef gegrepen en vermorzeld. VERDRONKEN. Dinsdagmiddag is onder Hendrik-Ido- Ambacht de 60-jarige schipper J. C. S. P., die met zijn schip op stroom lag, overboord gevallen en verdronken. HUIZEN INOESTORT. Doordat de Dieze-muur circa een halven meter verzakte, zijn Zondagavond in het Volderstraatje te 's Hertogenbosch, eenige huisjes ingestort, alsmede een gedeelte van de bakkerij van den heer Gielen. Eenig huisraad is verloren gegaan. De woningen werden tijdig verlaten. Persoon- lijke ongelukken kwamen niet voor. IN DE KLAUWEN VAN EEN WOEKERAARSTER. Een 67-jarige juffrouw te Amsterdam, wilde een pension opriohten. De 250, die zij daarvoor ter leen behoefde, kon zij bij de enkele hier gevestigde voorsohotbank, noch bij 'n instelling voor maatschappelijk hulpbetoon verkrijgen, omdat zij geen bor- gen had. Zoo kwam zij, vertelt „de Tijd", bij een geldschieter terecht, die bij monde- linge overeenkomst 250 leende tegen 10 pCt. per maand. Van toen af aan droeg zij van haar zuur verdiende geld elke maand f 25 af aan de woekeraarster, let wel: als rente, niet als aflossing! Toen zij na een paar maanden tweemaal dat bedrag niet kon betalen, werd eenvoudlg 50 bij de hoofdsom opgeteld en was zij in vervolg 10 pCt. van't verhoogde bedrag, dus f 30 per maand aan rente schuldig! Doode- lijk bang als zij was voor de bedreiging van de woekeraarster, om, als zij in gebreke bleef, bij haar aan de deur „schandaal zou maken", hield zij bijna vier jaar die beta- ling vol aldus bij elkaar meer dan 1400 be- talende aan „rente", terwijl van eenige af lossing natuurlijk nog niets had kunnen komen), toen het Bureau van den Armen- raad op het geval attent gemaakt door een kennis der juffrouw, er in sfaagde haar uit den greep der woekeraarster te verlossen en de voorschotgeefster zuchtend de verklaring teekende, van verdere vordering af te zien. Teekenend voor de manier, waarop 't een voudige mensch geintimideerd werd, was wel 't .testament", door haar, toen zij eens geen rente betalen kon, onderteekend, waarbij z; haar „gebeele naiating, zooals mijn inboeaer en verders wat er is" aan de voorschotgeer- ster vermaakte. Gelukkig kon de Armenraad der juffrouw verzekeren, dat die, gewoon op een gezegeld velletje gestelde ,,testamentaire beschikking" van nul en geener waarde was. DE CYCL.OON TE CHINDE. Een wonderbaarlijke ontsnapping. Het is thans zeker, aldus wordt d.d. 5 Maart uit Beira aan de „Times" gemeld, dat de cycloon, die Chinde van de aarde weg- veegde, de grootste ramp is, welk ooit op de Oostkust van Afrika plaats vond. Uit nadere bijzonderhaden over de cata strophe blijkt, dat Chinde letterlijk met den grond gelijk is gemaakt en dat op weinig uitzonderingen na, de geheele vloot van ri- vierschepen, waarvan de groote plantages aan de Zambesi afhankelijk zijn voor het vervoer der producten, verpletterd of gezon ken is. Op den oever liggen de wrakken der vaartuigen boven op elkander. Twee-en- vijftig schepen zijn vernield, alsmede een Portugeesche kanonneerboot. Slechts twee vaqrtuigen zijn ontsnapt. Toen de cycloon, uit Noordwestelijke richting gekomen, zicii op Chinde wierp, was de stad in een oogen blik tijds in een golf van water en zand ge- huld. Op de rivier deden de bemanningen der vaartuigen heldhaftige pogingen om de schepen nog te redden. De ,,Penduma" van de Engelsche Central Africa Company vloog al spoedig tegen den oever. De kapitein en diens vrouw en kind verdronken. De super- intendant van de Sena Sugar Estates tracht- te hen nog met een motorboot te redden, doch ook hij kwam om het leven. De Cobra", eveneens behoorend aan de hierboven genoemde maatschappij, werd uit elkaar geslagen. De kapitein van dit schip werd door inlanders gered. Drie passagiers van de „Cobra" zijn op wonderbaarlijke wijze aan den dood ont snapt, nl. kolonel Smeaton, diens echtge noote en een handelsreiziger Johnson. De Cobra" bevond zich reeds in een gevaar lijke positie, toen een ander schip, de ,,Prin cess" naderde, die op dat moment minder gevaar liep. De positie van de Cobra daarentegen werd steeds ernstiger en het beste wat de passagiers konden doen, was te trachten de „Princess" te bereiken. Kolo nel Smeaton en Johnson, met de echtgenoote van eerstgenoemde tusschen zich in, spron- gen te water en zwommen naar de Prin cess" doch het was hen onmogelijk het vaar- tuig te bereiken, dat intusschen zelf door botsingen met andere schepen, menige lee- lijke deuk bekomen had. De drenkelingen hadden reeds alien moed opgegeven, toen zij door de golven medegesleept, op den oever geworpen werden. Intusschen woedde de cycloon in Chinde op verschrikkelijke wijze. De wind rukte de daken der huizen af en slingerde ze ver weg. Muren stortten ineen en in enkele uren waren van de driehonderd woningen er nog slechts acht intact. De sehade te Chinde alleen wordt op circa drie millioen geschat, on- gerekend de verliezen op de rivier aan sche pen geleden. De cycloon duurde van s mor- gens acht uur tot in den nacht van den 24- sten, en bereikte haar hoogtepunt's middags tegen vijf uur, toen de wind, een srtelheid had van 75 mijlen per uur. Het stortregencie zoo hevig, dat de voornaamste verkeers- wegen van Chinde meer op een rivier dan op een straat geleek. Het water stond voeten hoog. Het aantal menschenlevens, dai ver loren ging, wordt op ongeveer zestig ge schat, onder wie acht Europeanen. DE MOORDENAAR GRUPEN ONT- VLUCHT EN WEER GEARRESTEERD. De architect Peter Grupen, te Hirschberg (Silezie), die ter dood veroordeeld was we- gens moord op twee minderjarige meisjes, waardoor hij in het bezit hoopte te komen van een groote erfenis, ontvluchtte Donder- dagnacht uit de gevangenis te Hirschberg. iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Den vorigen dag was zijn revisie- en gratie- verzoek verworpen. Zijn vlucht is slechts met de hulp van derden mogelijk geweest. Daar men vreesde, dat hij zijn poging tot zelf- moord, die hij reeds eens gedaan had, zou herhalen, was hij in de gevangenis met twee anderen in een eel opgesloten. De vlucnt heeft tegen middernacht plaats gehad. De tralies voor het venster waren doorgezaago, en daarna heeft Grupen zich aan een touw laten zakken. Met hem waren ook zijn twee celgenooten ontvlucht; deze hebben zich echter in de vroegte weer aan de gevangenis poort aangemeld. Daardoor is de vlucht be kend geworden. Met politiehonden wera naar liet spoor van den ontvluchte gezocht. De honden vonden het spoor onmiddeliijk, doch konden het slechts korten tijd volgen, daar het ten gevolge van den regen was uit- gewischt. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Grupen zich Vrijdagavond weer vrijwillig bij de gevange nis heeft aangemeld. Volgens sommigen zou Grupen, om te kunnen ontvluchten, zijn bewakers hebben gehypnotiseerd. Ook zou hij den cipier een bedwelmend middel hebben weten toe te dienen. t VOOR DE ZEVENDE MAAL IN HET HUWELIJK GETREDEN. Voor de zevende maal is Zaterdag te Kingston a. d. Theems-de 74-jarige weduwe Sarah Qpllett in het huwelijk getreden, dit- maal met den 66-jarigen Lewis Robert Goodwin. De bruid had haar eerste huwelijk gesloten op achttienjarigen teeftijd en heeft het groot ste gedeelte van haar leven te Kingston ge- sleten. Zij is moeder van zestien kinderen van wie er zes nog in leven zijn. Voorts heeft zij negen kleinkinderen en vijftien ach- ter-kleinkinderen. Haar eerste man was machinist bij het spoor, haar tweede banketbakker, haar derde bootsman, haar vierde veidarbeider, haar vijfde politie-agent, haar zesde koetsier op een postkoets en haar tegenwoordige werk- man bij een omnibus-maatsohappij. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. CORRESPONDENTIE. Den heer Jan de Putter te Axel. Late om- vangst en plaatsgebrek noodzaakt ons uw schrijven uit te stellen tot het volgend^num- mer. Red. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 6 Maart. Eng. s.s. Binbrook, 2043 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Yokefleet, 2327 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Noorsch s.s. Frances, 3230 M3., vlas, van Revde voor Gent. Noorsch s.s. Eldrid, 4845 M3., ledig, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Ashton, 2802 M3„ aardappeis, van Belfast voor Gent. Eng. s.s. Thurland Castle, 13402 M3., rest lading, van Gent naar Antwerpen. Ned. s.s. Folmina, 3293 M3., ledig, van Sluiskil naar Dunston. Fransch s.s. La Seine, 838 M3„ ledig, van Gent naar IJmuiden. Eng. s.s. Hibernia, 735 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Staghound, 1325 M3., ledig, van Brugge voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3„ stukgoed, van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Blackcock. 1393 M3„ stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Yokefleet, 2327 M3, ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Rawcliffe, 2450 M3., stukgoed van Gent naar Goole. Eng. s.s. Heriot, 8500 M3., ledig, van Gent ^Necterl. s.s. Schieland, 6372 M3., ledig, van Sluiskil naar New-Castle. Van 8 tot en met 9 Maart werden langs de Middensluis alhier 34 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschut; langs de Westslms - op- en 6 afgeschut. gebruikt dan een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium in eene kleine hueveelheid warm water. Hierdoor wordt het zuur in de inaag op snelle zekereen veilige wijze geneutradseerd, de gisting van het voedsel ten einde gebracht, en Uw maag in staat gesteld haar we'k op eene pijntooze.normaie wijze te verrichten. Duizenden personen in elk deel van het land weten door eigen ervaring dat Gebismureerd Magnesium het eenigste mlddel is waardoor zij in staat worden gesteld fiink te eten van de spijzen waarvan zij houden, zonder te behoeven be reesd te zijn voor de gevolgen. Het beste is, Fl. 1.40 nog heden bij Uw apotheker te deponeeren en de proef te nemen m»t Gebismureerd Magnesium. Gij kunt desgewenscht Uw geld terugkrijgen, Gebismureerd Magnesium Depot, Nassaukade, 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o a. bij A vanOver- beeke-Leunis, Ter Neuzen Ds. H. Akersloot van Houten Philippine. Hulst. Hontenisse. Ds. H. Akersloot van Houten Sas van Gent. 9J u., Roos. 2 u., Roos. 10 u., Ds. Hermanides. 10 u Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerk. 9i u. en 2 u., leeskerk. Hoek Zaamslag. Chr. Gereformeerde Kerk. 9 a. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vloo swij kstr aat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5f u., Ds. Hubrechtse van 's Graven polder. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5^ u Evangelisatie. Ned. Herv. Kerk. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8^ en 10 uur s Namiddags om half drie Lof. Ter Neuzen. SluDkit. Hoek. Zaanslag. Axel. 9i u., Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. G. van Dis. 91 u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u., Ds. E. Raams en 2 u., Ds. E. Raams, Bediening van den H. Doop. 9 u., Ds. G. van Dis en 2 u., dhr.J. Kortenhoeven, Diacon. Godsdienst- onderwijzer. 9 u dhr. J. Kortenhoeven van Heem- stede en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspaning en slaap, van eik acht uren per dag, doen wonderen voor de gezund- heid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan onspan- n;ng zij verstoren het evenwichtder lichame- lijke gezondheid door overmatig werk. Overwerking overlaadt het bloed met afge- werkte stoffen en urinezuur. De niereri worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozeD strijd om een dusdanige hoeveelheid uit het bloed te filtreeren. Dientengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellin- gen, duizeiigheid, hootdpijn, een vermoeid ge- voel enz. Foster's Itugpiin Nieren Pillen geven de noo- dige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leef wijze ver- imjdmg van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen vpor de noodige ontspanning en slaap versterken Foster's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkseling van rheuma- tiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischius, nier- en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat ais gij weder gezond zijt> gij moet trachten gezond te blijven zonder geneesmiddeten. 36 Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekening van James Foster. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. v. OverbeekeLeunis, a 1.75 per doos. Huwelijks-aangiften. 3 Maart. Pieter Willem Riernens. oud 26 j., jm. en Cornelia Maria 't Qilde, oud 22 j., jd. Jan Cornells van Es, ond 45 j., Jin en Jacomina Dieleman, oud 40 j wed. Geboorten. 27 Febr. Abraham, z. va« Guiljaam Klaassen en van Cornelia Anna Maria van der Gou we. 3 Maart. Adriana Elisabeth Anna, d. van Isaac van de Velde en van Janna den Exter. 4 Maart. Su- zanna Janna, d. van Abraham Kolijn en van Leviua Wiebregt Witte. .Daniel Jozias, z. van Abraham Dees en van Francoise Jacomina de Fejjter. Overlijdeii. 28 Febr. Sara de Bruijne, oud 01 j., wed van Willem de Feijter. 3 Maart. Cornells Dekker, oud 74 j., echtg. van Andriezina Pieteruella Dieleman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2