-_BU!I_ENJlAN D- Iandbouwberichten. Laatste Berichten. den toegestaan. Daardoor is ook de vor- rning van een drieploegenscelsei met zulke arbeiders in Duitschland ni>jt zooals in Nederland oeperkt tot enkele door de overneid aangewezen oedrijven of onder- nemingen, maar kunnen ahe ohdernemiti- gen of oedrijven, die daaraan behoefie heoben, tot het vormen van zulk een drie- ploegensteisel overgaan. In het algemeen ontoreekt in Dujtsch- land de in ons land voor het bedrijlsleven zoo belemmerde bepaling, dat niet ge- werkt mag worden tusschen 6 uur 's avonds en 7 uur 's ochtends. Alieen een verood van nachiarbeid aan vrouwen en jeugdige personen beueden de lb jaar is ingevoerd. Treffend is dan ook, dat in Duitschland steeds met alle arbeiders bo- ven de 16 jaren in twee ploegen van 71/2 a 8 uur elk gewerkt kan worden, wanneer het oedrijf ol de onderneming daaraan be- hoefte heeft. In Nederland is van zulk een \rijheid geen sprake. De vrije Zaterdagmiddag is in Duitsch land niet wettelijk voorgeschreven, en hoe wel wij gaarne erkennen, dat de overgroo te meerderheid der Nederlandsche onder nemingen op het behoud van den vrijen Zaterdagmiddag prijs stelt, mag niet vooi- bij worden gezien, dat de strenge vvette- lijke regeling, die onze Arbeidswet op dit stuk heeft, menigmaal zeer bezwarend werkt. De regeling van het overwerk is in Duitschland op verschillende punten be- duidend leniger dan in Nederland. Zoo wijzen wij op de interpretatie van het be- grip Nottstandsfalle en op de 5de conclu- sie van het rapport, waar wij o.m. lezen, dat de praktijk van de Duitsche wet ten aanzien van overwerk van beperkten om- vang dat, zonder het beginsel van den 8-urendag aan te tasten, een vlotte be- drijfsleiding zeer kan bevorden, voor die drijfsleiding zeer kan bevorderen, voor die derlandsche. Ook werd in het rapport geconstaleerd, dat voor buitenlandsche orders zeer be- reidwillig overwerkvergunningen worden afgegeven. En tenslotte moeten wij er nog de aandacht van Uwe Excellentie op ves- tigen, dat de commissie eenparig tot de slotsom is gekomen, dat de administrative bemoeii'ngen, welke de Duitsche verorde- ning op den arbeidsduur eischt, eenvou- diger zijn dan de Nederlandsche en dit ook zuilen blijven na eventueele aanne- ming van het Duitsche ontwerp Arbeids wet. Wij meenen, dat wij derhaive in den aanhef van dit schrijven niet te veel heb- ben gezegd, toen wij Uwe Excellentie er opmerkzaam op maakten, dat uit het rap port, dat w ij liier bespreken, duidelijk blijkt, dat de Duitsche Arbeidswet min der bezwarend voor het bedrijfsleven is dan de Nederlandsche. Aangezien het nu een t'eit is, dat op het oogenblik de Ne derlandsche industrie reeds uit anderen hoofde slechts uiterst moeSlijk de con- currentie kan voihouden, meenen wij, dat de Nederlandsche wetgever zich moet onthouden van alles, wat die concurrence nog verder zou bemoeilijken. Namens \rijwel de geheele Nederland sche industrie, vragen wij dan ook Uwe Excellentie met den meesten nadruk, dat hij spoedig een herziening vkn de Ar beidswet bevordert, waardoor de wette- lijke regeling van de ar'oeids- en rust- tijden veel minder bezwarend voor de Ne derlandsche nijverheid wordt, dan zij nu is. DUITSCHLAND. De geallieerde controle-commissies. Volgens de bepalingen van het verdrag van Versailles zal de geallieerde inarine- commissie van controle deze maand uit Duitschland worden teruggenomen. Het za: daarna vrij staan aan den Raad van den Volkenbond een onderzoek te gelasten, in- dien daartoe te eenigertijd reden zou zijn om na te gaan of de bepalingen betreffende de marinevaartuigen wellicht door Duitsch land worden overtreden. De militaire en cie luchtvaart-controle-commissie zullen even- eens binnerrkort automatisch worden opge- heven. De geallieerden zullen vobr zekeren tijd in Duitschland, op kosten der gallieer- den, een kleine toezicht-commissie hanti- haven. Groot-Brittannie wil, indien Duitschland hierin toestemt, aandringen op ontruimln;; van de Ruhr-havens. Deze zaak is echter nog bij den raad van ambassadeurs in over weging. RUSLAND. Tegen dansjeestenin het hongergebied. De Moskousche Pravvda van 17 Februari bevat een telegram uit Sarahof, een centrum van het hongergebied, waarin gemeld wordt: ,,De Uitvoerende regeeringscommissie heeft krachtige maatregelen genomen om de ontucht, de orgien en de wilde feesten, die in den laatsten tijd een reusachtigen om- vang genomen hebben, te onderdrukken. Verboden zijn: hasardspel, naohtelijke dansfeesten, het optreden van vrouwen op de planken in cafe's en restaurants, het di- neeren met vrouwen in cabinets particuliers enz." Wanneer zelfs in het hongergebied het ge- ringe volksvermogen op deze wijze ver- kwist wordt, is het geen wonder, dat het in andere streken van Rusland nog veel erger is. De Moskousche Prawda verneemt uit Twer, „dat een tot nu toe ongekende epide- mie van feesten" door de stad gaat, van ge- wone dansavonden tot groote gemaskerde bals. Er heeft zich een groep van burgers gevormd, die deze ,,feestgelagen in tijd van pest" ten goede van de hongerenden wil doen komen. Midden in de orgien en bals klinkt dan plotseling trompetgesahalspre- kers wijze de feestvierenden op den schrilc- kelijke honger, die op hetzelfde oogenblik zijn doodendans uitvoert in uitgestrekte ge- bieden van het rijk. Er wordt dan met scha- len rondgegaan om te collecteeren en er wordt ruim gegeven. DE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Uit Moskou wordt aan de „Frankfurter Zeitung" gemeld, dat de hongersnood zich steeds uitbreiid. Nieuwe lands,treken zijn tot hongergebied verklaard, o.a. Turkestan, dat vroeger zelfs 200.000 personen wilde voeden, maar dusdanig door vluchtefingen uit de qyerige hongergebieden werd over- stroomd, dat het land thans zelf honger lijdt. Het aantal personen, dat door den hon gersnood geteisterd wordt, bedraagt meer dan 30 inillioen. In de plaatsen van het Wolgagebied komen gevallen van kanniba- lisme voor. Van alle kanten komen tele- grammen binnen van de partijen eh vak- vereenigingen, waarin zij hun dank be- tuigen yoor verleenden steun. De autori- teiten en de bevolking hopen, dat de hulp- verleening uit het buitenland wordt voort- gezet. IMPORT VAN AARDAPPELEN UIT POLEN? Volgens berichten u'it Polen heerscht aldaar groote overvloed aan gogde con- sumptie aardappelen tot lagen prijs. In verband hiermede zijn met het oog op de schaarschte en toenemende duurte van de eet-aardappelen ten onzent, met name in de noodlijdende veenstreken, eenjige aardappelenhandelaars uit Ter Apel, dezer dagen naar Polen vertrokken om te trach- ten aanzienlijke hoeveelheden op te koo pen en naar deze streken te verzenden. OVERSTROOMINGEN IN GAL1CIE. In Galicie zijn verscheidene rivieren bui ten haar oevers getreden. Van de Wisko- ka en de Biala zijn de bruggen door den vloed weggeslagen. De Poolsche Ministerraad heeft ver scheidene besluiten genomen, om een ca tastrophe te verhinderen en snel hulp te verleenen. BELGIE. Het Belgische staatsblad publiceert de resultaten van de volkstelling, welke op 3 December 1920 j.l. in Belgie is gehouden. Volgens deze resultaten heeft Belgii 3.639.683 mannelijke en 3.759.041 vrouwe lijke inwoners, dus in totaal 7.398.724 per sonen. TER NEUZEN, 6 Maart 1922. WONINGBOUW. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toegekend aan de gemeente Ter Neuzen 1200 gld. voor een woning van K. P. Uijt den Boogaard te Sluiskil. COLLECTE IN Dk BIOSCOOP VOOR NOODLIJDENDEN. De door de Padvinders gehouden collecte m de bioscoop Zeelandia heeft opgebracht f 95,53, welk bedrag gelijkelijk is verdeeld voor de Drentsche venen en den Russischen hongersnood. EEN AANVARING. Zaterdag is hier door de sleepboot Cas tor" in zinkenden toestand binnengesleep: de Eng. barge „Lord Nelson", die, zeilende op de Schelde nabij Ter Neuzen, door de naar Antwerpen varende Emgelsche stoom- boot „Pendennis" was aangevaren en zoo- danig lelc geworden, dat het ruim reeds vol water stond en het vaartuig dreigde te zin- ken, toen de sleepboot er bij kwam. De barge was geladen met superphosphaat voor Cowes. De lading is grootendeels waarde- loos geworden. Het schip zit thans op de sliktong in de buitenhaven, en za] daar voorloopig worden gerepareerd, .om het later naar een werf over te brengeri. „FLANDRIA". Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, geeft de zangvereeniging „Flandria" a.s. Vrijdag weder eene zanguitvoering Deze vereeniging maakte sinds het vorlg concert geen gemakkelijke tijden door. We- gens het vertrek van den vorigen directeur, den heer Dr. Ten Bruggencate verkeerde z' geruimen tijd in een rustperiode, tot de neei Hennink, die zich inmiddels alhier vestigoe, bereid bevonden werd de leiding van het koor op zich te nemen, en de ijver waarmede de leden daarop.de studie weer hebben aan- gevangen toont aan, dat zij in eene behoefte voorziet, zij het ook dat de vereeniging nog meer dan vroeger te kampen heeft met he. bezet krijgen der mannen stemmen. Er zullen worden gezongen 4 koorwerker,. waarvan het hoofdwerk is „Der Ostermor- gen" van Neukomm (de Paaschmorgen). Dit werk bestaat naar men ons mededeelt u soli, tercetten en koren en zal worden begc- ieid door de orkest vereeniging „De Voi- harding", die hare medewerking welwillend toezegde. Als solisten treden ditmaal op leden van het koor. „De. Paaschmorgen" is verdeeld in 15 dee- len. In het eerste deel vertoikt het koor de strijd tusschen licht en duisternis. In no. 2 zingt de sopraan-soliste, dat de opstan- dingsgedachten bloemen op de graven bren- gen, het koor komt-daardoor in verrakking en zingt in no. 3 van opstanding en juiciu ,,dort wo tausend sonnen straslen jauchzen auferstehungswonnen". Neen, zoo vlug gaat dat alles niet en de tenorsolist (mej. C.. b gebreke van mannenstemmen) roept u terug en brengt u bij de graven „wo geliebte Herzen ruhn". Het koor wil u dan laten medeleven met die schoone gedachten en zingt u toe, uw zin en wil te wijden aan dat eene doel. In no. 6 maakt de bas-solist de opmerking, dat Gods vrede voor iedereen is, het dan volgend tercet in no. 7 is een monument te midden van alles. Het toont u een graven- wereld. Vrede, een rustoord, waar de moede pelgrim kan rusten, morgenschemering, fris- sohe bloemen en ten slotte de laatste rust- plaats, waar wij alien eenmaal verwacht worden. Ook de tenor-solist brengt ons in no. 8 weer terug bij de graven en zingt, dat zij, die moe zijn, daar rust zullen vinden en dat die „frische Erde" de wonden verkoelt en heelt. In no. 9 vraagt de sopraansolisU onze gedachten voor iets dat wonderbaarliik is. Ze zingt, dat de vrede alleen is voor hen, die een teedere ziel hebben. Ja, zegt de bas- solist, in no. 10 „een zwaren kamp heeft zij gestreden" ze maakt de bemerking ,,Ach, wie kan die kamp ontvluchten", maar eindigt met het troostvolle „daA het ware geloof daar verzoening zal vinden. In no. 11 wijdt het koor nog enkele ge dachten aan aardsche vreugden en aardsche zorgen, zou nog gaarne terugwenschen de harten, die eens voor ons klopten, maar ru reeds rusten. De muziek geeft hier aan een diep gevoelde melodische iijn, met geweldige accenten. Het tercet no. 12 wijst u naar boven, roept een feestzang aan te heffen „Wij leven in Engelgedaanten voort!" Het koor no. 13 klinkt als een ,,amen' daarop ,,alle zielen zuilen leven en zullen Gods stem hooren". No. 14 tercet (canon) inaken een begin aan- het slot en zingen om beurten „Preis und Ehre sei den Geber alias Lebens", zangers wijdt uw harptoonen en verheven psalmen aan Hem". Ten slotte bt sluit het koor in no. 15 met een Triumfzang. Ons voorbeeld leeft. Het Christengelool triumfeert. Halleluja. Moge bovenstaande voor velen een aan- sporing zijn de uitvoerir.g te bezoeken, c het zoowel voor directeur als leden van „Flandria" succesvolle avonden worden waarop zij met dankbaarheid kunnen terug- zien. DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE ELEC- TRISCHE CENTRALE. Op Dinsdag 21 dezer zal door den Com- missaris der Koningin Jhr. Mr. Quhrles van Ufford, de eerste steen woruen gelegd van het door de N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteitsmaatscihappij" nabij Sluiskil op een tot de gemeente Westdorpe behoo- rend terrein langs het kanaal te stichten ge- bouw der electrische centrale voor Zeeuwscii Vlaanderen. DE M1J. ZEELAND. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de Maatschappij Zeeland niet uit Vlis- singen verplaatst worden. Wel kan een reorganisatie van den dienst worden te gemoet gezien, waaromtrent echter thans nog geen nadere mededeelingen gedaan kunnen worden. (M. Crt.) BEHOUD VAN GARNIZOEN IN ZEELAND Vrijdag is „het comite voor behoud van 't garnizoen in Zeeland" vertegenwoordigd door de heeren H. A. Enkelaar, voorzitter, J. J. Kerkmeijer, secretaris, en L. F. Groos- man, bestuurslid, door H. M. de Koningin in audientie ontvangen. Nadat bij monde van den voorzitter de motieven voor behoud van het garnizoen waren voorgelezen, en afschriften waren overhandigd van de stukken gezonden aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, werd verder alles mondeling toeigelicht H. M. was zeer belangstellend in alles wat Zeeland betrof, deed verschillende vragen, en gaf de verzekering dat ook de hand tee keningen der Zeeuwen gezonden aan den Minister, zouden worden opgevraagd or daar inzage van te kunnen nemen. Hoewel niet definitief antwoord kunnende geven, gaf H. M. de verzekering al het Hare te zui len doen om Zeeland te helpen en met den Minister er over te spreken, en zou het co mite schriftelijk antwoord ontvangen. SCBEEPVA ARTBE WEGING. Gedurende de ma&nd Februari 1922 pas- seerden door de Weatsluis: Zeevaart Geladen op 113 stoomschepen 367945 M3. Ledig 20 n 56320 u Totaal 133 424265 M8. Waaronder voor Ter Neuzen: Geladen op 10 stoomschepen 36038 Ms. Waaronder voor Sas van Gent: Geladen op 1 stoomechip 1920 M3. Geladen af 63 stoomschepen 221033 M8. Ledig 78 256062 n Totaal 141 477095 M8. Waaronder van Ter Neuzen 11 stoomschepen 42035 M8. 1 zeilschip 278 t, Waaronder van Sas van Gent 1 stoomschip 1920 M3. Geladen op 3 zeilschepen Ledig 1_ Totaal 4 871 M8. 273 Geladen af 1 zeilschip Binnenvaart Geladen op 20 schepen Ledig 31 n Totaal 51 Geladen af 9 vaartuigen Ledig y 59 Totaal 68 1144 M8. 225 M3. 25813 M3. 684 26497 Mk 8313 M3. 35437 43750 M3. MOORD. In het naburige Selzaete is in de vooraf- gaande dagen een vreeselijke moord ge- pleegd. Het slachtoffer is een jongeling uit West- dorp, zekere P. v. D. De moord is het gevolg van een twist over een meisje. Eenige andere jongelieden schijnen den verslagene op het lijf te zijn gevallen en na hem vreeselijk te hebben mishandeld in het kanaal te hebben geworpen. Tot dusverre heeft men het lijk nog niet gevonden. Nadere berichten omtrent de daders ont- breken nog. SLUISKIL. Voor de verkiezing van vier candidaten voor de definitieve candidatenlijst der R. K. Staatspartij voor de a.si Tweede Ka- merverkiezing in den Rijkskieskring Mid- delburg werd Zondag 1.1. hier door 95 personen gestemd van de ongeveer 200 R. K. kiezers. Als no. 1 verkreeg L. A. Fruytier 80 stemmen; als no. 2 F. J. L. M. van Waesberghe 79 stemmen; als no. 3 J. W. Vienings 80 stemmen; als no. 4 G. Adriaansens 80 stemmen. IJZEND1JKE. Alhier vergaderden Woensdag in het hotel bij den heer De Lozanne, de besturen der polders Clara-, Nieuwe Passageple en Groo te Jonkvrouw bczuiden met het dagelijkscli bestuur der gemeente IJzendijke ter bespre- king eener wegverharding van af de Balhof- stede, over den Schorredijk naar de Piramiae en verder langs het withuis naar den nieuw aangelegden verbindingsweg in den van Dunnepolder. Wegens het enorme verkeer langs den nieuwen verbindingsweg waren genoemde besturen van oordeel, dat de door hen voorgenomen verharding noodzakelijk is om den kortsten weg tusschen het 4de en 5de te voltooien en' besloten zij zoo spoedig mogelijk deskundigen te benoemen om alles in kaart te brengen en een ko-stenberekening op te maken. Daarna zullen bij rijk en provincie de noo- dige stappen worden gedaan om hun mede werking tot het tot stand komen van clen weg te verkrijgen. (M, Crt.). SPORT. VOETBAL. Gisteren speelde T. V V. van hier een vriendschappelijken wedstrijd tegen Spar ta van Hansweert. De wedstrijd eindjgde met een 5—2 overwinning voor T. V. V. Daarna speelde T. S. C. II tegen Ajax van Sluiskil. De uitslag was 6—2 in het voordeel van Ajax. Gisteren trok Blauw-Wit van Ter Neuzen naar Axel om een wedstrijd te spelen tegen Wilhelmina (comb.) Met de rust was de stand 1—1 en bij het einde 21 in het voordeel van Wilhelmina. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. B. de Coninck, machinist, O 193d, van Axel. J. F. Emmaneel, huisschilder, de Feijter- straat 46, van Hulst. L. de Braal, landbouwersknecht, P 68 van Hoek. J. de Braal, landbouwersknecht, P 68, van Hoek. P. S. van Hijfte, stalknecht, P 99a, van Philippine. A. Sage en gezin, sehipper, ,,Heemaf", van Heusden. G. van der Sijde en gezin, zonder beroep Kazernestraat 46, van Dordrecht. J. J. de Doelder, landbouwersknecht, O 186, van Hoek. D. de Feijter, landbouwersknecht, Baan- dijk 91, van Hoek. A. Simons en gezin, zonder beroep, Nieuwediepstraat 4, van Sas van Gent. Vertrokken: G. B. Wezenaar, sergeant mil. politic, ka- zerne, naar Vlissingen. L. D. Versprille, schildersknecht, Donze- Visserstraat 77, naar Oostburg. M. Roth, beeldhouwer, De Feijterstraat 29 naar Ramillies. J. L. Erauw, opzichter cokesfabriek, O 193b, naar Axel. P. van Tatemhove, landbouwersknecht, P 194, naar Hoek. A. L. D'haene, landbouwersknecht, P 72, naar Sas van Gent. J. J. Hanse, sloopersknecht, Kazernestraat 30, naar Elkerzee. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 Maart 1922 de volgende vonnissen uit- gesproken: Chr. de M., oud 27 j., veldarbeider te Serooskerke. gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal te Groede, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met afrek preventieve hechtenis. Fl. E. J. M,, oud 17 j., landbouwers knecht te Boschkapelle, is wegens mis- handeling veroordeeld tot eene boete van 10 gld. of 3 weken tuchtschool. C. B. M., oud 18 j., landbouwersknecht te Boschkapelle, is wegens alsvoren ver oordeeld tot eene boete van 15 gld. subs. 15 dagen hecht. D. M., oud 58 j., veldarbeider te Koe- wacht, is wegens diefstal veroordeeld tot eene boete van 10 gld. subs. 10 dagen hecht. A. B., oud 26 j., landbouwer te Honte- nisse is wegens mishandeling veroordeeld tot eene boete van 20 gld. subs 20 dagen hecht. R. v. d. V., oud 45 j., werkman te Hon- tenisse, is wegens diefstal veroordeeld tot eene boete van 25 gld. subs. 25 dagen hecht. M. de D., huisvr. van A. Baart, bierhuis- houder te Hontenisse, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot eene boete van 25 gld. subs. 25 dagen hecht. J. J. S., oud 20 j., en P. S., oud 22 j., veldarbeiders te Zuidzande, beklaagd ge- weest van rnishandeLng, zijn vrijgesproken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft een nader onderzoek gelast, te hou- den op 5 April a.s. voor het hooren van nog eenige getuigen in de zaak van C. M., molenaar te Ter Neuzen en M. J. M., molenaar te St. Jansteen, beklaagd van verduistering van een schuldbekente- nis, ter zake waarvan de rechtbank te Middelburg den eerstgenoemden bekl. veroordeeldc tot 6 maanden gevangenis straf, terwijl de tweede werd vrijgespro ken. Zitting van 3 Maart 1922. Heden werden de volgende zaken be- handeld: Ph. J. de S., oud 18 j., landbouwersknecht te St. Kruis, werd ten laste gelegd, dat hij op 2 Januari 1922 te St. Kruis heeft weg- genomen een zak met ongeveer 80 K.G. tarwe, toebehoorende aan C. M. Wijffels. Eisoh 1 maand gevangenisstraf. C. J. D., oud 27 j., werkman te Hontenisse, thans gedetineerd te Middelburg, stond te- recht ter zake, dat hij in den nacht van 26 op 27 Januari 1922 te Hulst heeft wegge- nomen 5 kippen, 1 haan en 3 duiven, toe behoorende aan F. Kramer. Eisch 5 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Kuipers vroepr vrii- spraak. J R- A., oud 46 j., zonder beroep, huisvr. van D. d'E., te Stoppeldijk, werd ten laste gelegd, dat zij te Stoppeldijk in de maand Januaii 1922 een aantal paauwenveeren, toebehoorende aan A. J. Michielsen heeft weggenomen. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. C. S., oud 55 j., arbeider te Zuiddorpe, werd beklaagd, dat hij op 20 Januari 1922 te Zuiddorpe opzettelijk en wederrechtelijk eene heining van kippengaas aan palen be- vestigd, toebehoorende aan Alouis Pottel- berghe heeft vernield, door het gaas van de palen te verwijderen. Eisch f 25 of 25 dagen hechtenis. J- A- v. O., oud 27 j., bietencontroleur te I er Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 19 Januari 1'922, des avonds =fc 614 l|ur nabij Philippine, toen de wachtmeester der marechaussee, hem beklaagde, die op een rijwiel zonder licht reed, bevel gaf om af te stappen, daaraan niet heeft voldaan, doch zijp rijwiel heeft omgedraa'id en snel is weggereden. Eisch 15 of 15 dagen hechtenis. RO'ITERDAM. Zaterdagmiddag werd de Zandstraat in rep en roer gebracht. Op ouderwetsehe manier werd er gevochten Reeds des avonds tien uur, toen'de politie de twee vechtenden wilde scheiden, keerde het publiek zich tegen de politie. Nadat assistentie was aangerukt, werd door het uitvoeren van eenige charges de buurt schoongeveegd. Uit vensters en dakgoten werd met aller- lei voorwerpen op de politie gegooid. Kor- ten tijd later ongeveer 12 uur werd de politie genocdizaakt eenige cafe's in die buurt te ontruimen. In het eethuis van de B. in die buurt ontstond een twist tusschen diens vrouw en een bezoeker. Toen de zoon dit zag, haalde hij een lepel met kokende olie, om die over den bezoeker te werpen. Eenige aanwezigen schopten evgnwe! tegen den lepel, waardoor de zoon den inhoud in het gelaat kreeg. Met enrstige brandwonden overdekt moest hij naar het Ziekenhuis wor den vervoerd. De politie moest met revolver en sabel ingrijpen. Toch bleef het den ge- heelen nacht onrustig. CENTRALE HENGSTENKEURING. De uitslag van de Donderdag onder groote belangstelling te Goes gehouden hengsten- keuring is als volgt: Driejaiige liengsten. 1. Burrhus d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis; 2. Klaas, B. L. IJsbaert, Axel; 3. Carnaval d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis; 4. Admiraal, Gebr. De Waal, Ossenisse; 5. Comte, C. B. Tas, Waterlandkerkje; 6. Willem van Ronde- putte, F. Dekker Pzn., Axel; 7. Porto's de Velm, Gebr. Aernaudts, Sluis; 8. Coureur d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis; 9. Loustic de St. Anthonie, G. Luijk, Vlake; 11. Albertus, L. J. M. Blondeel en Co., Aardenburg; 11. Botha Nemrod, Corn de Feijter, Boschkapelle; 12. Jalon de Laboureur, Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 13. Conquerant d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis; 14. Satan, wed. Ivo de Deijne, Aarden burg; 15. Isaak de Laboureur, S. van Hoeve Fzn., Axel; 16. Valeur d'ljzendijke, G. Buijsser Biervliet; 17. Alidor van Dierkensteen, A. H. de Milliano en Co., Waterlandkerkje; 18. Castor, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 19. Piston de Kieldrecht, D. Verburg Dzn., Kamperland; 20. Picar, P. J. "Michielsen, Zaamslag; 21. Viking, A. Wisse, Anna Jacobapolder; 22. Mondor, e' A. Suij, Kruiningen; 23. Gagnant, G. Buijsse, Biervliet; 24. Ivo de Weyde Line, C. Steendijk Az., Zierikzee; 25. Domino Laboureur, wed. F. Dekker, Ter Neuzen. Vierjarige dekhengsten. 1. Issu de Laboureur, Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 2. Oscar de Marquis, Gebr. Aernaudts, Sluis; 3. Isaac de Laboureur, Ph. J. van Dix hoorn, Axel; 4. Hubert, A. de Dobbelaere, IJzendijke; 5. Moustic de Vilt, F. C. v. d. Bout, Nieuwerkerk; 6.. Koos, A. H. de Milliano en Co., Waterlandkerkje; 7. Germain de Cane- ghem, P. J. Lannoye, Aardenburg; 8. Indigene II de Wisbecq, H. V. Volharding, Schoondijke; 9. Marinus Zuid, L. de Bruijckere en Co., Sluis; 10. Donald I, G. Buijsse, Biervliet; 11. Conde de Laboureur, C. A. de Bruijckere, Breskens; 12. Clairon d'Absdale, P. Vael-IJsebaert, St. Jansteen; 13. Rocmont, A. J. Daelman, West dorpe; 14. Ivrogne de Laboureur, Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 15. Conde van Brennus, A. v. Flootegem, Kruiningen; 16. Hillebrand, "H. v. Vooren, Sluis; 17. Robert, Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 18. Prins Willem, idem; 19. Alban West, C. J. van Waes, Westdorpe. Vijf- en zesjarige hengsten. 1. Wilson, H. V. De Verwachting, Axel; 2. Tambour de Laboureur, L. v. Besien, Aarden burg; 3. Frans, P. F. de Kock, Hontenisse; 4. Joubert, H. V. Hoop op Vooruitgang, Zaam slag; 5. Peter, A. Mog.gre en Zonen, Schoon dijke; 6. Brin d'Or, H. V. Eigen Hulp, Ter Neuzen; 7. Don, Abr. Dieleman, Zaamslag; 8. Frans, G. Luijk, Vlake; 9. Ibrahim, A. v. Hoo- tegem, Kruiningen; 10. Dragon, Wilhelmina- polder; 11. Bon Vivant, J. Wisse, Anna Jacoba polder; 12. David, L. de Bruijckere, Sluis; 13. Samson, J. J. Lako en A. Moggre, Breskens; 14. Piet, P. J. Lannoye, Aardenburg; 15. Karel, A. Ferket, Boschkapelle. Zeven- tot dertienjarige hengsten. 1. Nemrod d'Ossogne, H. V. Stoppeldijk; 2. Zig-zag du Fosteau, H. V. Ons Belang, El kerzee; 3. Elegant de Laboureur, H. V. Excel sior, Kamperland; 4. Desor, A. en J. J. Moggre, Schoondijke; 5. Cesar, H. V. St. Philipsland 6. Bristol, H. V. Cats; 7. Moustiquaire de Bou- lant, F. C. v. d. Bout, Nieuwerkerk; 8. Cadum, de St. Gertrude, H. V. Walcheren; 9. Burrhus de Velisque, Gebr. Aernaudts, Sluis; 10. Con sul de Sas, A- J. Daelman, Westdorpe; 11. Dore, Gebr. Mesu, N. en St. Joosland; 12. Cer tain de Corroy, H. V. Ons Belang, Elkerzee; 13. Dumas, W. ten Haaf, Zierikzee; 14. Fleu- ron de Mel, H. V. Absdale, St. Jansteen; 15. Dagon, C. Hage te Poortvliet. Hengsten met 5 afstammelingen. 1. Nemrod d'Ossogne, H. V. Stoppeldijk; 2. Zig-zag du Fosteau, H. V. Ons Belang; 3. Brin d'Or, H. V. Eigen Hulp, Ter Neuzen; 4. Hussard, J. F. Lorenaar, Kapelle; 5. Mon Reve de Roeulx, H. V. Biezelinge en O.; 6. Dor£, Gebr. Mesu. N. en St. Joosland.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2