algemeen NIEUWS- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No 7270, Maandag 6 Maart 1922. 70e Jaargang. D R AaN KiW E T. ST BUB Till! MJSBAAD. BINNENLAHD. FEUILLETON. TWEEDE KAMER. Van den heer De Kanter aan den Minis- van Landbouw, Nijverheid en Handel: 1. Is het den Minister bekend, dat de bokkingrookerijen ten gevolge van de moei- lijkheden bij den uitvoer van de bokking in zoodanige omstandigheden verkeeren, dat de ondergang van dit bedrijf ernstig moet worden gevreesd? 2. Is de Minister bereid, het treffen van maatregelen te bevorderen, welke de bok kingrookerijen in staat stellen in het bedriif te blijven, totdat de omstandigheden vol- doende te haren gunste zijn gewijzigd? TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De beraadslaging over de begrooting van binnenlandsche zaken wordt voort- gezet. De heer Bijleveld (v.-b.) meent, dat nog meer kan bezuinigd worden op de uitga- voor het Centraal Bureau voor de Statis- tiek. Verscheidene statisltiieken zijn vrij- wel waardeloos. De heer Van der Waerden (s.-d.) is daarentegen van oordeel, dat er op de statistiek niet belzuinigd moet worden. Zij is geen weelde, doch een dringende noodzakelijkheid. De heer Deckers (r.-k.) ondersteunt het betoog van den heer Van der Waerden. Niet het mjinst voor de indusfrie is de statistiek van groove beteekerxis. De heer Oerretson (c.-h.) is voorstander van inkrimping van de statistiiek. De heeren Marchant (v.-d.) en Van Be- restevn (v.-d.) bestrijden het betoog van den heer Bijleveld. Minister Ruys de Beerenbrouck wil niet verder gaan met de bezuiniging van de statistiek. De post wordt zonder stemming aange- nomen. De heer Van Zadelhoff (s.-d.) verzet zich tegen de posten voor de burgerwacht en den vrijwilligen landstorm. LOONSVERLAGING NIEUWE TIJDE- LIJKE AMBTENAREN. Naar de Res. bode meldt, heeft de regee- ring aan de departementen en rijksinstellin- gen bericht, dat het minimum-salaris voor gehuwde ambtenaren en werklieden niet meer zal worden uitbetaald aan ambtenaren, welke in tijdelijken dienst van het rijk ko- men. Het minimum-salaris bedroeg tot nu toe in lste klas gemeenten 1600. Ter aanvulling van dit bericht meldt men: De raad van Ministers heeft ingetrokken de indertijd getroffen regeling, dat aan ge- huwd manneliik tijdelijk en hulppersoneel 'n minimum-loon naar reden van f 1600 in 120) XXXVI. De voorbereiding. Toen zij van den eersten schrik beko- men was kreeg Alliette weer de verme- telheid en onbeschaamdheid, welke ka- raktertrekken van haar waren. Wat wil je eigenlijk van mij? vroeg zij aan Milloc. Wat heb ik gedaan dat je mij gevangen neemt? Dat zal mijnheer de rechter van instruc- tie je wel vertellen. Milloc wendde zich daama tot Kame- melk-met-Stroop, die, in een hoek van de kamer tegen de muur gedrukt, op haar beenen stond te beven en vroeg haar kortaf Waar is Soufflard? De straatvenster liet slechts een paar onverstaanbare klanken hooren, de angst maakte haar het spreken onmogelijk. Alliette belastte zich er mee, de vraag te beantwoorden en met een gemaakt lach- je riep zij nit: Soufflard? Is het om hem te doen? Nu, die loopt ver weg, ten minste als zijn bee nen hem zoolang willen dragen. Doe maar geen moeite om ons voor den gek te houden, snauwde Milloc haar toe. Hij is hier, dat weet ik. Jij weet veel! Wie je dat verteld heeft, die heeft je wat op de mouw gespeld, ouwe jongen. Dat zullen wij wel eens zien. En tegen Castro: standplaatsen der lste klasse, 1540 in die der 2e klasse en 1480 in die der 3e klasse zou worden uitbetaald, met dien verstande, dat de thans in dienst zijnden in het ,r van het hun toegekende loon kunnen blijven. In verband hiermede zal aan het gehuwt mannelijk tijdelijk en hulppersoneel (en die gehuwd zijn geweest), hetzejfde loon wor den toegekend als aan ongehuwden, even- tueel vermeerderd met de kindertoelage STANDBEELD VOOR DE WET. De heer A. Kroller alhier laat op zijn be- zitting te Hoenderloo een standbeeld voor Christiaan de Wet oprichten. VOOR HET BEHOUD VAN DEN 8-URENDAG. Zaterdagmorgen om 10 uur hebben de bouwvakarbeiders te Utrecht het werk neer- gelegd om te demonstreeren voor het behoud van den achturigen werkdag. Eigenlijk kan van een staking niet gesproken worden, daar zij aan den patroon vrijaf hebben ge- vraagd. Men vereenigde zich op het Sta- tionsplein en trok gezamenlijk naar het Ge- bouw voor K. en W., waar aan de werk- geversorganisatie in het bouwbedrijf, die aldaar in congres bijeen was, 'n motie werd aangeboden, waarin op het behoud tegen den achturigen werkdag werd aangedron- gen. HOOGE BELASTINGEN. Te Gorinchem is de gemeente-belasting tot 15 pCt. van het zuiver inkomen geste- gen; tegen deze drukkende lasten zijn vele stemmen ■can belastingplichtigen opgegaan. Men heeft thans een z.g. „bezuinigings- partij", aanvankelijk met 133 leden opge richt die kleurlooze candidaten voor den gemeenteraad zal stellen. Uit verschillende gezindten werd een bestuur gekozen. POOLSCHE AARDAPPELEN. Enkele dagen geleden zijn bekende expor- teurs uit Stadskanaal en uit de omgeving naar Polen afgereisd met het doel daar aardappelen te koopen, zoowel voor invoer in Nederland, als. rechstreeksche levering aan Belgie en Frankrijk. Thans wordt ons bericht, dat goede consumptieaardappelen en tegen redelijken prijs te koop zijn en wor den de noodige maatregelen getroffen voor dezen nieuwen handel. ONTSLAG AAN TIJDELIJKE DEPARTE- MENTSAMBTENAREN. Naar de Tel. verneemt, hebben een aan- tal tijdelijke departementsambtenaren aan- zegging van ontslag gekregen. In ambte- naarskringen heerscht hier en daar nogal onrust, omdat men vermoedt, dat nog andere bezuinigingsmaatregelen zullen volgen. PLAATSEL1JKE KEUZE. Nu het wetsontwerp-Rutgers door de Eerste Kamer verworpen is, worden alom in den lande vergaderingen voorbereid, waarin geprotesteerd wordt tegen de ge- nomen beslissing en de volgende motie zai worden voorgesteld: „De openbare vergadering, kennis geno- men hebbende van de beslissing der Eerste Kamer, die met de kleinst mogelijke meer- derheid het initiatief-voorstel-Rutgers ln- zake plaatselijke keuze heeft verworpen, „wraakt het feit, dat de Eerste Kamer zoo weinig rekening heeft gehouden met den wensch der Tweede Kamer en van een zeer belangrijk deel van ons volk, „is van oordeel, dat de argumentatie der tegenstanders het vertrouwen wettigt, dat door versterkte voortgezette actie in alle kringen ten opzichte van plaatselijke keuze zulk een krachtige volksovertuiging kan worden gevestigd, dat geen vertegenwoor- digend licihaam zich meer aan haar invloed zal kunnen onttrekken, „en wekt alle voprstaanders op, de actle Bind die vrouw de handen op den rug en houd haar in bedwang, terwijl wij naar Soufflard zoeken, die zich hier verborgen moet hebben. Terwijl Castro zijn handboeien uit zijn zak haalde om het bevel van zijn chef op te volgen, trok Alliette snel een fleschje uit haar voorschoot, en wjlde er reeds de kurk afnemen. Het was vitriool. Haar wapen. Zij droeg het altijd bij zich, steeds on- der het bereik van haar hand zooals Gaf- genaas zijn mes. Castro was echter op zijn hoede, hij had haar scherp in het oog gehouden, want hij wist maar al te goed, met w"ie hij te doen had. Voordat zij den tijd had om het fleschje te ontkurken en hem het bijtende vocht in het gelaat te werpen, rukte hij het haar met een snelle beweging uit de handen terwijl hij op spottenden toon zeide: Dank u wel, daar zal ik geen gebrujk van maken. En tegelijk deed hij het in den binnen- zak van zijn jas verdwijnen. De mooie Alliette huilde van woede en brulde als een leeuwin. Lafbek, gilde zij, terwijl haar oogen vlammen schoten en al het bloed haar naar het gelaat vloog, laffe schoelje, je zoudt zooveel praats niet hebben als Souf flard hier was, want je weet wel, dat hij jou en je kornuiten onder zijn hakken zou doodtrappen, maar tegen vrouwen dur- ven jelui wel he? Bah! Castro gaf geen antwoord op deze uiting van razernij, maar hij had aan die furie zijn handen vol, want zij bood een vertwijfelden tegenstiand, al was zij ook ontwapend. terstond en met alie kracht te hervatten en niet te rusten, voor het doel zal zijn bereikt." HET JAAR 1922 HERINNERINGSJAAR. De Oude Hagenaar schrijft aan de H. Crt.: Op 1 April de inneming van Den Briel door de Watergeuzen drie-en-een-halve eeuw" geleden. Op 7 April zal het twee-en-halve eeuw zijn geleden, dat ons Gemeentebestuur door j vier mogendheden den oorlog werd ver- j klaard door den wuften koning van Enge- land Karel 11, door de le roi Soleil, Lode- wijk XIV; door den 'oisschop van Munster, in de geschiedenis bekmd als Bommen- Berend en door den Keurvorst van Keuien, Zoodat het land reddeloos sciheen de Regeering radeloos het volk redeloos. In den nacht tusschen 3 en 4 Juli van dat- zelfde jaar werd Willem 111 de latere Koning-Stadhouder als Stadhouder door de Staten benoemd met vernietiging van het eeuwig edict. Eindelijk zal het op 20 Augustus a.s. ook twee en een halve eeuw zijn geleden, dat de gebroeders De Wit gruwelijk werden ver- moord. DE UITBRE1DING DER VRIJWILL1GE OUDERDOMSVERZEKERING. Blijkens het voorloopig verslag in zake de wijziging der Ouderdomswet 1919, had- den sommige leden tegen de voorgestelde uitbreiding der vrijwillige verzekering be- zwaar, omdat daardoor een ongemotiveer- de concurrence wordt aangedaan aan de particuliere verzekeringsmaatschappijen. Verscheidene andere leden kwamen hier- tegen op. De aandrang tot de voorgestelde uitbreiding is van de gegadigden zelf uit- gegaan. Particuliere maatschappijen bieden niet altijd voldoende waarborgen van soli- dariteit. Bo-vendien merkten deze leden op, dat de pensioensverzekering de minst ge- slaagde afdeeling van de verzekeringsmaat schappijen is; deze verzekering was tot dus- verre hier niet tot voldoende ontwikkeling gekomen. Eenige leden die met het beginsel van uitbreiding van de vrijwillige verzekering wel konden medegaan, hadden er echter bezwaar tegen, dat de grenzen voor het te verzekeren pensioen worden verruimd tot een minimum van j 1en een maxi mum van 20,per week. Andere leden konden z.ch met het be zwaar tegen het voorgestelde minimum ver- eenigen. Zij waren van meening, dat het be- staande minimum van f 3,moet blijven gehandhaafd. 't Voorgestelde maximum van f 20, achtten zij echter niet te hoog, omdat de bevordering van dergelijke verzekeringen van groot nut is. Sommige dezer lede-< wenschten zelfs de grens van 20,te doen wervalten en geen maximum in de wet te zien bepaald. Gevraagd werd, of door het voorstel om de bevoegdheid tot ontheffing der premie- betaling van de Bank over te brengen naar de Raden van Arbeid, niet vooruit wordt ge- loopen op een nog te nemen beslissing ten aanzien van deze Raden. Eenige leden wenschten de grens van f 2000,tot welke men vrij zal zijn van betaling van admim-. stratie-kosten. verhoogd te zien tot f 3000, Andere leden kwamen daar tegen op. DE INVLOED VAN DE ZEGELWET OP DE SPOORWEGDOCUMENTEN. Met ingang van 1 Maart 1922 is een aanvulling en wijziging van de Zegelwet 1917 in werking getreden tengevolge waar- van terstond de navolgende bepalingen van kracht zijn: lo. De vrachtbrieven en adreskaarten van zendingen, waarvoor aan vracht een bedrag van 10 gld. of hooger is verschul- digd, moeten tenzij reeds voorzien van een van rijkswege aangebracht zegelstem- Zij wrong zich in alle bochten, beet en krabbe en spuwde naar hem, zoodat Moulin er nog aan te hulp moest komen om haar de handboeien aan te doen. Milloc, die zich inmiiddels voor Marie Lauricau had geplaatst, ofschoon hij niet de minste moeite had om haar in bedwang te houden, want de arme vrouw was als verstijfd van schrik, voegde haar barsch toe: Als jij nu niet, net als die daar, geboeid naar de prefectuur gebracht wilt worden, dan wijs je ons onmiddellijk de plaats, waar Soufflard zich verborgen heeft. Maar mijnheer, stamelde Karnemelk-met Stroop, ik zweer u bij mijn ziel en mijn zaligheid, dat hij hier niet is. Laten wij zoeken. Met Moulin doorsnuffelde hij de geheele woning, wat in korten tijd gebeurd was, want zij bestond slechts uit 2 vertrekken. Soufflard was er niet. Ik heb het je toch wel gezegd, dat je noodelooze moeite doet! riep Alliette hen op tartenden toon toe. Soufflard is nfiet hier en daarvoor mag jelui van geluk spreken, want als hij er was, dan leefde jelui nu al geeri van drieen meer. Souf flard is hier niet, dat zeg ik en herhaal ik Jawel, antwoordde Milloc, maar je her- haalt het te djkwijis. Daarop liet hij haar een mansbroek en een bruine jas zien, die hij op een stoel gevonden had en vroeg haar: Zijn die kleeren bijgeval van jou? Waarom niet? antwoordde Alliette onbe- schaamd. Als bij mij nu eens lust komt, om als man verkleed uit te gaan, dan staat mij dat toch vrij, zou ik meenen? Kijk, hernam de detectieve, weet je ook wat dat voor een bruine jas is? Nu antwoordde Alliette niet meer. Dan zal ik het je wel eens zeggen: het pel van 0.25 gld. door den afz. worden voorzien van een plakzegel van 0.25 gld. te plakken ter plaatse waar de afzender den vrachtbrief onderteekent resp. op de adreskaart zijn naam als afzender stelt, j zoodat het zegel daardoor onbruikbaar wordt. 2o. Aan een zegelrecht van 0.25 gld. zijn verder onderworpen die bewijzen van ontvangst van vervoerde goederen, waar voor aan vracht een bedrag van 10 gld. of hooger verschuldigd is. Naar aanlei- ding hiervan moet door het station van aankomst op de kennisgevingen van aah- komst, op de bestellijsten voor ijl- en vrachtgoed en in de kwijtingregisters voor goederenstation restant ter plaatse waar de geadresseerde voor ontvangst teekent zoo wel bij gefrankeerde als ongefrankeerde zendingen, een plakzegel van 0.25 wor den geplakt en dit bedrag den geadressee- de in rekening worden gebracht. 3o. Aan een vast recht van 0.50 gld. zijn onderworpen bewijzen van opslag, volg- briefjes, opdrachten en machtigingen af- gegeven door hem, die het recht heeft over de goederen te beschikken, zelfs al zijn ze ongeteekend, onverschillig in wel- ken vorm opgemaakt. AARDAPPELEN. De heer Sannes heeft den Minister van L. N. en H., de volgende vragen gesteld: lo.' Heeft de Minister een onderzoek in- gesteld naar de oorzaken der buitengewoon hooge verbruiksprijzen van aardappelen en groenten, alsmede naar de vraag, of er vol doende zekenheid bestaat, dat goede con- sumptie-aardappelen in voldoende hoeveel- heid tot den nieuwen oogst verkrijgbaar zullen zijn? 2o. Zoo ja, wil de Minister de resultaten van dit onderzoek mededeelen? Is de Minis ter voornemens maatregelen te treffen, die: a. tot prijsdaling kunnen leiden; b. de in vraag lo. bedoelde zekerheid zooveel moge- lijk kunnen waarborgen, met name door be- perking of stopzetting van den uitvoer van aardappelen? 3o. Indien het antwoord op vraag lo. ontkennend luidt, is de Minister alsdan be reid, een onderzoek als in vraag lo. bedoeld met spoed te doen plaats hebben en in af- wachting van de uitkomst van dit onder zoek den uitvoer van aardappelen te doen ophcuden? MISBRUIK GIROBILJETTEN. Dr. Gunning schrijft in „Pniel": Door 't misbruik, dat er van gemaakt werd men gireerde bijv. gratis een bedrag van 3 centen, schreef dan aohter op het giro- biljet een heel brief je en spaarde zoo 7 cen ten uit! heeft de Postdirectie al zulke correspondence verboden. Er zal zeker, als 't verbod niet helpt, weldra boete .voor den ontvanger bijkomen! Men mag alleen een korte mededeeling over het gezondene schrijven, maar niet doen wat een afzendster wier girobiljet mij heden bereikte, er op vermeldde: 1) dat zij't goed maakte; 2) dat ze bijna't huis niet warm kon krijgen; 3) dat poes ziek was; 4) dat Ds. N. vervelend ge- preekt had; 5) dat zij spoedig hoopte te schrijven; en 6) dat een tinnen kruikje op't dorp niet te krijgen was. lnderdaad het is te begrijpen, dat onze vaderlijke Posterij, die ons zoo grondig leert wat betalen is, deze ontduiking van het hoogere briefporto ver- biedt. TEGENSTAND BIJ MALARIA- BESTRIJDING. Zeker noodig is het ook op Walcheren met kracht de malaria te bestrijden. Dit werk is door het rijkstoezioht op de gezondheid dan ook ter hand genomen en rekende men daarbij begrijpelijk op den steun der ge meenten, aan wie slecht 5 cent per inwoner werd gevraagd. Toch zijn er nog verschil- is de bruine jas, die Soufflard gedragen heeft op den dag, toen hij de koopvrouw uit de rue du Temple vermoordde. Alliette haalde haar schouders op. Welja, waarom niet? zeide zij. Fanta- zeer maar voort, op een leugentje meer of minder komt het er niet aan als jelui je haat tnaar aan Soufflard kunt koelen. Milloc nam Moulin ter zijde en fluisterde hem toe: Soufflard heeft vannacht hier geslapen, dat is duideiijk te merken. Hij is van- morgen uitgegaan en zal zeker spoedig thuiskomen, want de lucht in de straten van Parijs is nu al te ongezond voor hem. Wij moeten dus nu onze maatregelen ne men, dat hij ons niet meer kan ontkomen. Ga naar beneden waarschuw al onze inan- nen, dat zij zich gereed moeten houden en ze:g hen, dat zij zich verbergen, iin plaats van zoo openlijk de straat op en neer te loopen. Met een man als Soufflard is dat een al te gevaarlijk spel, hij is veel te slim om niet op het eerste gezicht te zien, wie hij in die wandelaars voor heeft. Ga nu heen en kom zoo gauw mogelijk terug, maar vcrwaarloos geen enkele voor- zorgsmaatregel, want het zal een vreese- lijke worsteling zijn, die wij nu tegemoet gaan, het is de eindstrijd die zal gestre- den worden. Moulin ging heen. Tijdens zijn afwezigheid nam Milloc nog eens nauwkeurig de plaatselijke ge- steldheid van de woning op om zich er van te verzekeren dat er geen andere uit- gang was, dan de deur die op het portaal uitkwam. Hij nam ook de voorzorg om alles te verwijderen, dat zij if vijand tot wapen zou kunnen dienen, zooals de tang, de pook, de kolenschop, een keukenmes, tal- nouten en andere dingen. lende gemeenteraden die het gevraagde ven weigeren, zoo o.a. verleden week weer de gemeente St. Laurens. (Hbl.) DE KOSTELOOZE SLEEPDrENST ANTWERPEN—DORDRECHT. De Etoile Beige meent te weten, dat de Belgische regeering er aan denkt niet al leen haar binnenl. kosteloozen sleepdienst doch ook den dienst AntwerpenDordrecht af te sChaffen. Deze laatste dienst werd na den oorlog ingevoerd ter hulpverleening aan Antwerpen in zijn concurrence met Rotter dam. PLATTEL.ANDERSBOND. De Plattelandersbond heeft dezer da gen te Utrecht een zeer druk bezochte algemeene vergadering gehouden. De oe- sprekingen waren hoofdzakelifk gewijd aan de a.s. Kamerverkiezing. De vergadering besloot met algemeene stemmen, in alle 18 kieskringen op de linksche lijsten den heer Braat, op de rechtsche den heer \>an der Hoeven en op de R.-K. den heer Rekveld no. 1 te plaat- sen. Voorts werd huide gebracht aan den heer Braat wegens zijn verdediging den plattelandsbelangen in ons parlement. DE ARBEIDSTIJD IN ONS LAND EN IN DUITSCHLAND. Aan den Minister van Arbeid is het vol gende adres gericht: De besturen der zes centrale werkgc- versorganisaties: de Algemeene R. K. Werkgeversvereeniging, het R. K. Ver- bond van Werkgeversvakvereenigingen, het Verbond van Nederlandsche Fabrikan- tenvereenigingen, de Vereeniging Cen traal Overleg voor Werkgeversbonden in Arbeidszaken, de Vereeniging van Chris- telijke Werkgevers en Groothandelaren in Nederland en de Vereeniging van Neder landsche Werkgevers, nemen de vrijheid zich tot Uwe Excellentie te wenden naar aanleiding van het rapport van de com- missie van onderzoek naar den arbeidstijd in de Duitsche industrie. Uit dit rapport blijkt immers duideiijk, dat de Duitsche Arbeidswet minder be- zwarend voor het bedrijfsleven is dan de Nederlandsche. Zoo wijzen wij er in de eerste plaats op, dat in Duitschland als wettelijke norm de 48-urige week geldt, terwijl onze Ar beidswet als regel de 45-urige arbeids- week voorschr;jft. Weliswaar immers is aan verschillende takken van nijverheid een langere arbeidsduur dan 45 uren per week toegestaan, maar dit rs en blijft toch steeds volgens het systeem onzer Wet een overgangs-toestarid. Een werk- tijd van 48 uren per week wordt bij ons dus verleend bij wijze van uitstel van executie; de takken van nijverheid, wel ke daarvan genieten, blijft het gevaar be- dreigen, dat ook zij binnen korter of lan- ger tijd tot de 45-urige week zullen wor den gedwongen met alle voor hen en voor ons land noodlottige gevolgen daar van. Dan mogen in Duitschland de continu- bedrijven, die op Zondag moeten door- werken, een gemiddelde 56-urige werk- week invoeren, waardoor het vormen van een volledig drie-ploegenstelsel moge lijk is. In Nederiand echter schrijft de wet aan zulke continubedrijven een vierploegen- stelsel voor, terwijl, dank zij slechts tot October a.s. gcldende overgangsmaatregel, voor de overgroote meerderheid der vol ledig continuwerkende fabrieken een nog maar gedeeltelijk drieploegenstelsel is toegestaan. Nachtarbeid van mannelijke volwassen aibeiders is in Dujfcschland niet verbo den. In Nederland echter kan zulk een nachtarbeid alleen bij uitzondering wor- Na een minuut of tien kwam Moulin terug en Milloc vroeg hem: Welnu? i Alles is geregeld. Is Pierre er? Ja en in een voortreffelijke stelling. Waar? In een torentje op een huis wat verder op in de straat, vanwaar hij naar alle kan- ten kan uitkijken, zonder dat hij zelf ge- zien kan worden. Een prachCge waameempost, Het torentje is op het oogenblik onbe- woond en de portierster heeft het hem met vreugde afgestaan, toen zij hoorde dat het er om ging Soufflard gevangen te nemen. Kent zij dan de zaak uit de rue du Tem ple? En nog des te beter die van de rue de l'Hirondelle, want zij is een zuster van moeder Rabouin, wier loge Fifi Vollard zoo netjes heeft „schoongeveegd'' en hel is voornamelijk uit haat tegen dien ver- vloekten kwajongen, dat zij het torentje voor ons ter beschikking heeft gesteld. Is Pierre er wel zeker van, dat hij Souf flard zal herkennen? Geen nood, hij was bij mij aan de bar- riere dCtalic toen Soufflard aan hel ven- ster van den kastelein Coufin stond en alle leden van zijn bende door dat ven- venster deed ontsnappen. Hij heeft hen minstens 10 minuten in het gelaat gezien en ik geef er u mijn woord op, dat hij hem onder alle omstandigheden zal her kennen. (Wordt vervolgd.) ZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN breagen ingevolge artikel 12, le lid der Drank wet. ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een tweetal verzoekschriften om vergunning voorden verkoop van sterken drank in bet klein van Wen A. MAANDAG en Wed D. P. SOLLEVELD, her- bergiersters, wonende te Ter Neuzen, resp. voor 1 e! benedenvoor- en benedenachterlokaal, plaatseiyk ge- merkt Noordstraat no. 3, en voor het benedenlokaal, plaatselijk gemerkt Korte Kerkstraat no. 9. Binnen twee weken, nadat deze bekendmakmg is geschied, kan ieder tegen het verleenen van die vergunning schriftelijk bezwaren bij Bnrge- meester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, 6 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJI.LE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1