ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7269 Vrijdag 3 Maart 1922. 70e Jaargang. DRANK WET. Uit het hooge Noorden, b I nTeITlTn o. Fu I T E N L A N D. E'lBSTBi BXjA.33. XVII. Misschien zullen onze lezers ook getrotfen j zijn gevvorden door het feit, dat tegenwoor- dig bij het naderen der verkiezingen plotse- i ling alle partijen de zuinigheid zijn gaan aan- prijzen. Natuurlijk is dat zeer verstandig, want een partij, die dit zou nalaten, zou een grooten aanhang verliezen. Immers, iedere belastingbetaler zuciht over zijn hoogen aan- slag en elk mensch gevoelt, dat de uitgebro- ken wereldcrisis in landbouw, hahdel en nijverheid eischt, dat wij ons gaan bepefken in onze staatsuitgaven. Dat geeft mij aanleiding om u "ieis te ver- tellen over een oud-minister, die rhans in vele ktingen wordt genoemd en misschien wel eens een nieuwe rol zou kunnen gaan spelen. Het opilferkelijke feit heeft zich voorgedaan, dat de kiesvereenigingen van den Vrijheids- bond voor 15 Februari de groslijsten hebben samengesleld, waaruit nu de candidatenlijs- ten worden opgemaakt, en dat tal van af- deelingen daarbij verschillende kamerleden hebben losgelaten om dien oud-minister naar voren te schuiven. Natuurlijk is op dit oogen- blik onbekend, -of hij zulk een goede plaais op de definitieve lijst krijgt, dat hij straks wordt gekozen. Maar dat is zeker, dat hij op 't onverwachts een bijzonderen invloed heeft verkregen en reeds gedoodverfd wordt als de nieuwe minister van financien, als de uitslag zoo worden zou, dat er een zooge- naamd zakenkabinet werd geformeerd. Dat is Prof. Dr. Anton van Gijn. Uit een Dordsohe koopmansfamilie, 17 Sept. 1866 geboren, studeerde hij te Leiden en promo- veerde in 1892 op een onderwerp over be- lastingzaken (Herziening van de belastbare opbrengst van onroerend goed). Vervol- gens was hij twaalf jaren werkzaam op de Zuid-Hollandsc'he provinciale griffie, voorai bij de afdeeling financien. Ondertusschen was hij secretaris van de Gezondheidscom- missie geweest en lid van een commissie voor de Woningwet. Die laatste commissie werd beslisseno voor zijn verderen levensloop. Daarln zat hij met den beroemden oud-minister van fi nancien Pierson, die den jeugdigen Van Gijn leerde waardeeren en toen in 1905 het ministerie De Meester was opgetreden en een nieuwe Adiministrateur aan de Thesau- rie (schatkist) noodig was, zei Pierson: Neem Van Gijn! Dat gebeurde en hij werd Thesaurier-Generaal, de rechterhand van den minister, die man voor de cijfers en dubbel- tjes, die alles voor het ineenzetten van de begrooting regelen moet. Ruim tien jaarwas Van Gijn bel'ast met dit ambt en wist daar- door ten slotte een wetsontwerp tot hervor- ming der staatsbegrooting in te dienen, waardoor deze op juister wijze ingericht is geworden. Tijdens den oorlog geschiedde het, dat plotseling Treub het ministerie verliet. Toen werd 8 Februari 1916 Van Gijn zijn opvol- ger. Deze kwam aan in den moeilijksten tijd, want 1°. er moest geld worden gevon- den in den vorm van nieuwe belastingen om de schrikbarend stijgende uitgaven te be- strijden, 2°. de Eerste Kamer was weer- spannig, 3°. de distributie was begonnen en eischte steeds meer, 4°. het heele ministetie (behalve Van Gijn) was als 't ware in een roes geraakt van steeds opnieuw uitgeven. Als minister \vist Van Gijn aangenomen te krijgen o.a. de befaamde Oorlogswinst- belasting, verdedigingsbelasting, statistiek- recht en verhooging der successiebelasting (erfenis). Eohter deze laatste eerst, nadat de Eerste Kamer het ontwerp had verwor- pen, de minister zijn ontslag had gevraagd, maar niet gekregen van H. M. de Koningin. waarna een eenigszins gewijzigd ontwerp wel aangenomen werd. Ondertusschen was Van Gijn geschrokken van de stijgende royaliteit der andere minis ters. Dat werd onbetaalbaar, want reeds had hij begrepen, dat na den oorlog spoedig een crisis uitbreken moest. Maar het meest schrok hij van de geweldige onkosten der distributie. Hij zag hoe verkeerd deze was ingericht. Toen kwam in Februari 1917 de groote botsing met zijn collega's. Hij eischte, dat men zich in zijn uitgaven sterk beperken zou en de distributie beter en min der kostbaar zou inrichten. Toen men dat niet wilde, ging hij liever heen dan door aan te blijven mede verantwoordelijk te worden voor de honderden millioenen, die aan de distributie zijn verspild. Daarnaast stond nog een andere strijd. Van Gijn was Koninklijk Commissaris bii de Nederlandsche Bank. Hij was het oneens met de „goud-politiek" van den directeur j Dr. Vissering. Dat is te ingewikkeld om hier j kort uiteen te zetten. Trouwens de vraag kan niet beantwoord worden, of Van Gipi met zijn deskundige medestanders gel heeft gehad, n.l. dat de duurte minder groot zou geworden zijn, als de Bank gouu naar het buitenland had afgegeven. Ondertusschen hadden zijn uenkbeelden zoo de aandacht getrokken, dat het Leidscii Universiteitsfonds hem in Mei 1918aanstelde tot buitengewoon hoogleeraar in de leer der financien te Leiden. Sinds September 191'. doceert hij dit ook aan de Handelshooge- school te Rotterdam. Verder is hij presi- dent-commissaris van de N. U. M. (Neder landsche Uitvoermaatschappij) en redac- teur van het wetenschappelijke tijdsctuifi,. over linancieele kwesties: de Economist. Reeds had Van Gijn onophoudelijk in rende enkele maanden de handeleen bloeitijd Civis) zijn bijdragen gelcverd om aan te sporen tot grooter zuinigheid, maar het leek wel: preeken voor doovemansdeuren. Toen begon hij populaire stukken over den econ. - mischen toestand en de geldelijke vooruit- zichten te schrijven in De Haagsche Post. Dit weekblad wordt door ongeveer een ha! millioen mensChen gelezen en hierin schret hij zijn waarschuwende artikelen. Voorai grooten opgang heeft gemaakt een reeks, die als brochure is verschenen (Febr. Ma'art 1919): ,,Wat zal de Naaste Tijd ons brengen?", waarin hij populair behandelde: 1. Het wezen van het kapitaal. 2. De verar- ming der wereld. 3. Bezuiniging is nood- zakelijk. 4. Meer loon voor minder werk. 5. Sombere vooruitzichten. 6. Slotbeschouwin- gen. In die brochure pleitte hij klcek en krachtig voor een zeer sterke bezuiniging er: waarschuwde hij, dat binnenkort de schpn- wdlvaart zou verdwijnen en zou blijkeu, u. ons land was verarmd geworden. Noodi was dus, dat men ophieid de uitgaven te vergrooten en minder te arbeiden. Ook nu weder wilde men niel luisteren. Het geld kon niet op. De uitgaven werdeh geweldig omhooggejaagd en daar gedu- rende-nkele maanden de handePeeh bloc bleef doormaken, omdat het groote publiek maar bleef koopen en verteren, leek het ook gedureode eenigen tijd, alsof de sombere voorspelling onjuist geweest was. Maar in den loop van 1920 bleek het wel, dat Van Gijn het precies had ingezien, dat onver- mijdelijk een crisis uitbreken moest. En ik geloof, dat menigeen tnans in stilte zucht: Had de regeering en de volksverte- genwoordiging maar geluisterd naar de waarschuwende stem! Als dat gebeurd was, dan zou din er niet zoo taboos veel millioe nen zijn verspild geworden en behoefde de belastingbetaler minder te klagen. Ook is bekend, hoe Van Gijn een reeks artikelen heeft geschreven om te betoogen, dat de drooglegging van de Zuiderzee veel meer millioenen kosten zal dan aanvankeli ons was voorgespiegeld. Misschien heeft hij ook daarin gelijk. Toch zou ik het betreu- ren, als men die drooglegging niet doorzette, reeds omdat de werkzaamheden aan zeer vele werkeloozen een bestaan zal verschaf- fen. En hoe kostbaar ook de afsluitdijk moge wezen, nog steeds geloof ik, dat deze dijk van uiterst groot toekomstig belang is. Uit Van Gijn's brochure geef ik dit voor- beeld: Er is een landbouwer, die met vijf wolwassen kinderen, die in zijn bedrijf werk zaam zijn, en een halve ton kapitaa, zeer goed door de wereld komt. Echter zij krijgen alien hevige ziekten, moeten worden geopereerd enz., kunnen niet meer arbeiden. Voor alles wil die landbouwer hun gezond- heid herstellen. Hij spaart geen kosten, ver- koopt een deel van zijn vee (dus vermindert zijn kapitaal), en besteedt minder aan on- derhoud. Het gevolg is, dat hij aohteruit- boert, maar de kinderen merken het niet. want 'zij krijgen alles wat zij noodig "hebben Eindelijk zijn zij weer gezond en herstekl, maar de landbouwer is eenige duizenden guldens achteruitgegaan, dus tegelijk is net inkomen sterk verminderd. Nu zegt hij: Jongens gij zijt weer sterk, nu gaan wij hard aan den arbeid om het verlorene terug te verdienen. Maar zijn onverstandige kin deren zeggenWij hebben zulke nare jaren gehad en dus moeten wij wat plezier hebben. Dus niet dat vervelende werk. Eerst allemaal een reisje naar het buitenland. Dat kan im- mers best, want er zijn geen dure dokters- rekeningen meer. Als nu die vader daaraan toegeeft, zal het* niet lang duren, of hij gaat bankroet. Had prof. Van Gijn niet gelijk met dit ver- haaltje? Gedurende den oorlog had ons land onvoldoende kunnen produceeren, waardoor minder verdiend werd aan het buitenland, maar wel had men groote rekeningen voor leger en distributie te betalen gehad, waar- voor men moest leenen. Dus had men na den oorlog een einde aan het leenen moeten maken en niet langer moeten interen en in plaats van minder te arbeiden meer moeten gaan werken om te sparen. Eindelijk begint men deze les te begrij- pen. Maar wat drie jaar geleden is gezegd en nu eerst. begrepen wordt, had reeds drie jaar toegepast kunnen zijn. Misschien zullen mijn lezers begrijpen, dat ons land behoefte heeft aan mannen, die zich niet bekommeren om de volksgunst, maar die den moed hebben om een voorbeeld van zuinig Staatsbeleid te geven. T. g. T. De Minister van Landbouw deelt mede, j dat een contract met Polen, volgen« hetwelk direct een derde en het vorige in 10. jaar zal worden betaald, bijna gereed is. Erzberger heeft zich zonder eenigen drang van de regeering bereid verklaard, de provisie, verminderd met de kosten en de betaalde belasting, in de staatskas terug te storten. DE GARN1ZOENEN IN ZEELAND. Door den voorzitter van het cornite te Middelburg tot behoud van het garnizoen in Zeeland, is in antwoord op een telegram aan H. M. de Koningin van Paron Bentinck, d.d. grootmeester, het volgCyde antwoord ont- vangen. „H. M. hoopt Vrijdag 3 Maart, des mid- dags kwart voor vijf cornite voor behoud garnizoen in Zeeland in audientie te ont- vangen." KAMERVERKIEZING. De Kamerkieskringfederatie Zeeland van denVrijzinnig-Democr. Bond heeft candidaat gesteld voor plaats no. 5 op de candida- tenlijst den heer Jacob Wclleman, land bouwer en burgemeester te Krabbendijke, en voor plaats no. 6 den liter P. Nolting te Amsterdam. VERGOEDING VOOR KOST- WINNERSCHAP. Bij Kon. besluit is betreffende de uitvoe- ring van artikel 38 der Dienstpliohtwet be- paald, dat de vergoeding voor kostwinner- schap ten hoogste f 2,50 zal bedragen voor elken dag verblijf in werkelijken dienst van den ingeschrevene. De vergoeding gaat niet te boven: het bedrag der inkomsten, dat aan den persoon, voor wien de ingeschrevene als kostwinner optreedt, ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van dezen wordt onttrokken; of het bedrag, dat be- doelde persoon ter voorziening in voldoende middelen voor levensonderhoud geacht kan worden noodig te hebben boven het voile bedrag van alle inkomsten, waarover die persoon mogelijk nog kan beschikken tijdens het verblijf in werkelijken dienst van den ingeschrevene. TABAKBELASTING. Men meldt aan de N. R. Crt., dat de tabaksbelasting, die eerst met 1 Maart in- gevoerd zou worden, nu waarschijnliik 1 Mei in werking zal treden. DE ZOMERTIJD. In Belgie begint id e zomertijd in den nacht van 25 op 26 dezer. TWEEDE KAMER. In de vergadering van Donderdag werden een aantal kleine wetsontwerpen en conclu- sies op rapporten aangenomen. Bij een der conclusies vraagt de heer Duys inlichtingen over den verkoop van militaire goederen aan Polen en de provisie die Erzberger daarvan zou hebben genoten. TER NEUZEN, 3 Maart 1922. CHR. VERZORGING VAN KRANKZIN- NIGEN IN ZEELAND. In de NX. oensdagavond gehouden verga dering spr-jk de heer J. de Jager een woord over ^Israel en het tegenwoordig geslacht". Als afgevaardigde naar de de zen zomer te houden algemeene vergade ring werd gekozen de heer P. Fraanje. Door den heer W. Rouw was 901.75 gld. bijeengezameld voor het stichten van een nieuw kerkgebouw op Vrederust. Besloten werd om a.s. winter een spre- ker uit te noodigen een lezing te houden voor de afdeeling Ter Neuzen. EEN ONGEVAL. Bij het beloodsen van het Eng. s.s. Abe- ville op de reede alihier, viel de loods van het Belgisch loodswezen P. de Pauw van de verschansing. Ofschoon hij zich zoodanig i bezeerde, dat hij zijn taak niet kon verrich- ten, schijnt het letsel niet van ernstigen aard te zijn. Hij werd met de loodsboot aan wal ge- bracht en is per brancard naar zijn woning vervoerd. GESCHIL iN DE BOUWVAKKEN. Van patroonszijde berichtte men ons, dat door de bouwvakarbeiders, naar aanleiding van het besluit der aannemers-patroons, om het loon te verlagen met ingang van 6 Maart a.s., is bericht, dat dezen in geen geval ver- mindering van loon aanvaarden, zoodat zeer waarschijnlijk a.s. Maandag door verschil lende vaklui zal worden gestaakt. Later berichtte ons het bestuur van de samenwerkende Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond en de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. afd. Ter Neuzen, dat door hen aan den Bond van Bouvakpatroons in Zeeuwsch-Vlaande- ren O. D. het volgende schrijven is verzon- den: Namens de besturen van de samenwer kende bouwvakarbeidersbonden, heb ik de eer, U mede te deelen: dat in de ledenvergaderingen onzer afdee- lingen is besloten, vanaf 6 Maart e.k. onder geen mindere arbeidsvoorwaarden te wer ken, dan in den laatsten tijd geldende waren; dat deze voorwaarden zullen gelden tot overeenstemming is bereikt tusschen pa- troons- en werkliedenonganisaties over de hoogte der loonen en andere arbeidsvoor waarden voor het bouwbedrijf in Zeeuwsch- Vlaanderen O. D.; dat het gewenscht is de arbeidsvoorwaar den te omschrijven in een collectief con tract; en dat de onderhandelingen over de daarin op te nemen bepalingen ten spoedigste be- hooren aan te vangen, opdat aan de thans bestaande onzekerheid een einde worde ge maakt. In de overtuiging, dat Uwe Bond zal wil- len medewerken om een rustigen bedrijfs- gang te behouden en in de naaste toekomst te verzekeren, vertrouwen wij, dat Uw be richt om de onderhandelingen aan te van gen, spoedig in ons bezit zal zijn. AMBACHTSSCHOOL TE TER NEUZEN. Voor den nieuwep cursus aan de am- bachtsschool alhier hebben zich aangemeld 38 leerlingen, nl. 19 timmerlieden, 4 selli 1 - ders, 8 instrumentmakers-electriciens en 7 bankwerkers. ZEELANDIA-BIOSCOOP. De Woensdag en Donderdag gegeven voorstelling waren voor de ondernemers een groot sucecs, daar het bezoek overdruk was, Het hoofdnummer „Quo Vadis" trok bij- zondere belangstelling. De beelden waren scherp en de ensceneering breed en weelde- rig opgevat. Voorts werden vertoond eenige comische films en natuuropnamen. Zoowel die welkc ons het leven van den mol, de zeesierren en zee-anemonen deden zien, als de fraaie berg- gezichten waren zeer interessant. GEREF. KERK. Beroepen te Maasland Ds. A. Thielen te Axel. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmetjtelijke ziekten over de week van 19 tot en meL 25 Febr. 1922 in de prov. Zeeland bedroeg: Roodvonk: Wemeldinge 4. Diptheritis: Graauw en Langendam 1; St. Philipsland 2; Zierikzee 2. HET'ZEEUWSCHE CONCOURS HIPPIQUE. Het Centraal cornite voor de Concoursen Hippique in Nederland, heeft aan de Zeeuw- sclie Concours Hippique vereeniging een wisselbeker aangeboden voor trekpaarden- merrien in Nederland geboren. De condi tion, waaronder deze beker kan worden ge- wonnen, zullen nader worden medegedeeld. FRAMWEG BRESKENS—SLU1S. (Schriftelijk beantwoordde vragen). Op de, vragen van den heer De Muralt be treffende de vermindering van het aan de stoomtrammaatschappij BreskensMalde- ghem toegekende rentelooze voorsclfot voor den aanleg en het in exploitatie brengen van den tramweg BreskensSluis, antwoordde de Minister van Waterstaat: Onder dagteekening van 6 Juni 1921 is aan de Stoomtram-Mij. BreskensMaldeghem te Breskens bericht, dat de Minister van Wa terstaat, voor zoover van hem afhing, in be- ginsel bereid was te bevorderen, dat onder nader te stellen voorwaarden het ten behoeve van den tramweg BreskensSluis, met zij- takken, bij de wet van 29 Mei 1916 toege kende rentelooze voorschot zou worden ver- hoogd tot ten hoogste 768,650. Den 24sten Jan. j.l. is aan de maatschap- pij te kennen gegeven, dat met het oog op den toestand van's Lands linancien de ver hooging tot zoodanig maximum niet kan worden bevorderd, en dat het rentelooze voorschot niet meer dan 1/3 der kosten (thans geraamd op f 1.816.000) zou kunnen bedragen. Bij iiet nernen van de bovenbedoelde be- slissing heeft men zich rekenschap gegeven van de moeilijkheden, die daardoor voor de totstandkoming van den onderwerpelijken tramweg kunnen ontstaan. Ook de Regeering zou het betreuren, in- dien wegens dit besluit van den aanleg der verbinding zou moeten worden afgezien. Daar de toestand van's Lands financien de uiterste zuinigheid gebiedend eischt, mag zij echter tot haar leedwezen geen aanleiding vinden van haar eenmaal ingenomen stand- punt af te wijken, ook niet bij wijze van ult- zondering voor het onderwerpelijke geval, daargelaten of zulk een uitzondering billijk ware. EEN ONEEBLIJK BESTUURDER. Door den penningmeester van de afd. Vlissingen van den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond is over een tijdsverloop van twee jaar f 1600 tot 1700 ten nadeele der af deeling verduisterd. NOG GEEN GEBREK AAN WERK. Op de Kon. Mij. „De Sehelde" te Vlis singen schijnt nog geen gebrek aan werk te zijn, men heeft ten minste voor 400 werk- lieden nog geruimen tijd overwerkvergun- ning aangevraagd voor het afbouwen van schepen. In een andere afdeeling moesten echter een 20tal overbodige werkkrachten worden ontslagen. VERBOD TOT UITVOER VAN AARDAPPELEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft ingetrokken de bij zijn beschik- king van 9 juli 1921 verleende dispensatie van het verbod tot uitvoer van aardappelen, laatstelijk ingesteld bij Kon. besluit van 24 Juli 1915 (Stbl. no. 339). Deze beschikking treedt onmiddellijk na de afkondiging in de Nederlandsche Staats- courant in werking, met dien verstande, dat na dien alleen nog de partijen aardappelen, welke, blijkens de daarbij behoorende docu- menten, zijn ingeladen in ten uitvoer be- stemde spoorwagons voor of op den datum van die afkondiging, zullen worden geacht te vallen onder de bovenvermelde dispensatie van het uitvoerverbod. In bijzondere gevai- len kan buitendien de Minister ontheffing van dat verbod verleenen aan de N. V. Ne derlandsche Uitvoermaatschappij te 's Gra- venhage, tot welke naamlooze vennootschap belanghebbenden zich zullen kunnen wenden. Het Ned, Correspondentie-bureau meldt in verband hiermede: i De intrekking van deze dispensatie is een voorloopige maatregel, waarmede uit- sluitend wordt beoogd te voorkomen, dat op de een of andere wijze misbruik wordt •GE/ONDF.N MEfEDEF.LINGEN moeder: denk eu om. gemaakt van de mogelijkheid tot uitvoer van aardappelen tijdens het officieele on- derzoek naar de in ons land beschikbare hoeveelheden van dit artikel, dat inmiddels is ingesteld. Dit onderzoek is thans noo dig te achten in verband met de ongun- stige berichten uit verschillende landen, o.a. uit Malta, waaruit wellicht geen ver- dere hoeveelheden aardappelen zullen kunnen >vorden betrokken. Eerst wanneer de resultaten van dit on derzoek bekend zijn, zal de Minister van Landbouw een definitieve beslissi/ig ne men inzake den al of niet vrijen uitvoer van aardappelen. SLUISK1L. Met de St. Crt. van 28 Februari zijn verzonden de statuten der afdeeling Sluis- kil van den R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Breda. V7ESTDORPE. Het ligt in het voornemen om de Elec- trische Centrale in Zeeuwsch-Vlaanderen van de Provinciale Zeeuwsche Maatschap- pij op Dinsdag 14 dezer, te openen in te- genwoordigheid van den commissaris der Koningin, leden van Gedeputeerde en Pro vinciale Staten, de Dagelijksche Besturen der gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen en verder genoodigden. (ZeL) BOSCH KAPELLE. Aan de werklooze leden van de veldar- beidersvereeniging „St. Deus dedit" is in Februari j.l. 964 gld. uitgekeerd aan de werkloozenkas dier vereeniging. De uitvoering door de R. K. propa- ganda-club „H. H. Petrus en Paulus" ge geven, heeft zich in een buitengevvone belangstelling mogen verheugen. Zoowel Zaterdag, Zondag als Maandag was het groote cathechismuslokaal slamp- vol, zoodat er elken keer ongeveer 300 bezoexers waren, die zich geen van alien zullen beklaagd hebben, want het program werd uitstekend afgewerkt. Het opende met een paar schoone zang- nunimers, waarna het drama in drie be- dr^ven „De twee broedcrs" gedurende twee uren aller aandacht onafgebroken wist te boeien. Na de pauze vergastte een jeugdig, ta- lentvolzanger op het mooie lied „Het lot des Zeemans, daarna kregen we ue leuke voordracht „De Maandaghouder" en werden vlot gespeeld de twee blijspelen „De waarzegster" en ^Abraham, de pho- tograaf". Zoowel bij het drama als de blijspelen bleken de hoofd- en bijrollen in goede handen te zijn. De heeren De Maat en Verdurmen, die respectievelijk de tooneel- en muzieklei- ding verzorgen, hebben alle eer van hun werk. De propagandaclub mag zeker met groo te voldoening op de uitnemend geslaagde uitvoering terugzien. Bij het verlaten van het lokaaJ was er gelegenheid iets te geven voor de Missie, de opbrengst was ruim 19 gld. GRAAUW. Aan den kantoorhouder A. de Nijs te Graauw is op zijn verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. SPORT. KAPELLEBRUG. Zondag 1.1. had te Nieukerken (Belgie) Ge laatste match plaats van de seriewedstrij- den aldaar gehouden, waarbij „De Grens- strijders" van hier en „Waesland" van Bel- cele uit moesten komen. Al spoedig was her te zien, dat ,,Waesland", die hun uitersie best deden voor de overwinning, niet op konden tegen het ordelijke spel der Grens- strijders. Deze behaalden dan ook een 42 overwinning. Den aanvoerder der Grens- strijders werd een prachtige zilveren t overhandi :d. Daarna werd ecu optocht door de straten van Nieukerken gehouden, bege- leid door het muziekgezeischap van die plaats en des avonds kwamen onze jongens opgeruimd en vroolijk op Kape!lebni T URANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 12, te lid rier Drankwet, ter openbare kenriis, dat bij lien is ingekomen een verzoekschrift om vergunning voor den verkoop van sterken drank in bet klein van NATHALIA D'HERT, zonder beroep, wonende te Ter Neuzeu, Dijkstraat 85, voor het recliterlokaal van het per- ceel, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Seetie L, no. 1573, gelegen aan de Dijkstraat, plaatselijk gemerkt 85. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is gescbied, kan ieder tegen bet verleenen van die vergunning schriftelijk bifVBnrgemeester en Wethouders bezwaren inbrengen. Ter Nenzen, 2 Maart i922. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJI.LE, Secretaris. Vrouwen dienen meer rust te nemen A'- volwassencn deden wat zij onderwijzen - vroeg naar bed gaan zouden veei minder mensehen lijden aan nierkwalen. Het is n>t verstandig orn na de inspanning overdag 's avonds nog laat te strijken, verstellen, stop- pen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk ver- giftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den nig, in de lendenen en zijden, is een waar- schuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nierontsteking, blaas- kwalen, nierwaterzucht, niergruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver- minder de inspanning der nieren. Vevmijd laat naar bed gaan en onverstandige gewoonten, Geniet meer frissehe lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondheid-gevenden slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bij - staan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resulta.ten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, docli niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het be" f Bijtijds genomen, kunnen Foster's Rugp:'n Nieren Pillen de.ontwikkeling van nier- blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankb vrouwen danken haar geluk en gezondht aan dit speciale niergeneesmiddei De handteckcning van James Foster komt voor op elke ec-hte doos. Te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij Wed. A. van OverbeekeLeuni- a f 1.75 per doos. 36.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1