ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7268. Woensdag 1 Maart 1922. 70e Jaar gang. HIMDERWET. K0STEL00ZE VACCINAT1E; 8INNENLANP. FEBILLET0N. STEIJD TE9EN MISDAAB. j.^kiUS xyfw BUITEN LAN D. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, maken bekend, dat op Woensdag IS Maart a.s., des namiddags ten twee ore, ten Gemeente- huizeop Donderdag 16 Maart a.s., des namiddags ten twee en een half □re, in een der localen der OpenbareLagere School in den Grooten-Huissenspolder, en op Vrijdag 27 Maart a.s., des namiddags ten twee en een half ure, in een der localen der Openbare Lagere School te Othene, gelegenheid zal bestaan tot: dat de REVAGCINATIG zal plaats hebben op Maandag 27 Maart d a.v., des namiddags ten twee nre, ten Gemeentehuize op Dinsdag 28 lVla£ts*t a.s., des namiddags ten twee en een half ure, in den Grooten Huissens- polder en op Dinsdag 28 JVioart a.s., des namiddags ten drie en een half nre te Othene. Zaamslag, den 27sten Februari 1922. JOH. DE FEIJTER Pzn., Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. 6 <o NIEUWE STAATSLEENING. Door den Staat wordt uitgegeven een 6 °/o leening van 150 millioen gulden, ver- deeld in stukken van 2500 gld., 1000 gld. 500 gld. en 100 gld., waarvan 75 millioen gld. in stukken van 2500 gld. in Amerika geplaatst is. De looptijd der leening is 50 jaar. Voor 1 Maart 1932 zal niet tot aflossing of con- versie kunnen worden overgegaan. De betaling der toegewezen stukken moet plaats hebben op 16 Maart. WIJZIGING ZEGELWET 1917. Het Staatsblad no. 74 bevat een Kon. besluit van 21 dezer, houdende bepaling van den dag, waarop de wet van 24 December 1921 (Stsbl. no. 1409), in werking treedt, Daarbij is bepaald: De wet van 24 December 1921 (Stsbl. no. 1409), houdende aanvulling en wijziging der Zegelwet 1917, treedt in werking met in- gang van den lsten Maart 1922. VR1JSTELL1NG VAN ZEGELRECHT. Het Staatsblad no. 73 bevat een Kon. besluit van 21 dezer, houdende vrijstelling van zegelrecht. Daarbij is bepaald, dat vrij stelling van zegelrecht wordt verleend voor: a. de in artikel 40a der Zegelwet 1917, onder 2°. bedoelde stukken, indien deze ge- dagteekend zijn en de geldigheid, blijkens een daarin opgnomen en door den afgever onderteekende verklaring is beperkt tot den dag der afgifte en twee daarop volgen- de dagen. De dagteekening van het stuk wordt als dag van afgifte aangemerkt. De Zondag en de daarmede in artikel 92, laatste lid, der Zegelwet 1917 gelijkgestelde 119) Hoe dan? jk Tegen het einde van Mei had ik een zaak onder handen, waarvoor ik dikwijls in La Force moest zijn en daar ontmoette ik telkens een vrouw, die allerlei toegela- ten eetwaren bracht voor een gevaiigene. Louter uit nieuwsgierigheid vroeg ik aan den cipier, voor welke gevangene die vrouw kwam en hij zeide mij, dat het voor Soufflard was. Die bijzonderheid schoot mij gisteren eensklaps te binnen, toen wij spraken over alle maatregelen, die tegen Soufflard en de mooie Alliette genomen waren, om hen te beletten ergens in Parijs een schuilplaats te vinden. Het was alsor mij eensklaps een licht opging en ik dacht: Wanneer zij nergens meer onder dak kun nen komen, dan zulien zij misschien bij die vrouw een toevlucht hebben gezocht Vanmorgen om 6 uur was ik bij den por- tier van La Force en gelukkig had deze, op een verzoek van de vrouw zelf, haar naam en adres opgeschreven, om het aan Soufflard te kunnen overbrengen, wat hij ook gedaan heeft, toen onze vriend Gal- genaas weer vrij kwam. Hij had dat adres nog in zijn notfitieboek staan en gaf het mij: Marie Laricau, bijgenaamd Karne- melk-met-Stroop, rue Hautefeuille no. 16. Ik nam dadelijk een rijtuig reed hierheen, snuffelde wat in de buurt rond, vond hier een zeer geschikten observatiepost en ;a- dagen, in voormelden termijn vallende, wor den niet medegerekend; b. de in artikel 40f der Zegelwet 1917. onder 1°. genoemde stukken, als de aan de vervoerders of expediteurs verschuldigde vracht minder dan tien gulden bedraagt en J daarvan uit het stuk blijkt. Dit besluit zal in werking treden met Hi- gang van 1 Maart. NEDERLAND EN BELGIE. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Crt.: Maandag is de Action Nationale, het Ant- werpsch orgaan van het Comite de politique nationale, Voor de laatste maal verschenen. fti dit laatste nummer heeft de redactie ge- meend, met een anti-Nederlandsch hoofd- artikel te moeten uitpakken, waarin beto'ogd wordt, dat het Nederlandseh-Belgiseiie vraagstuk na de conferentie te Genua weer aan de orde zal komen. Minister Jaspar, aldus het stervende blad, zou liefst de zaak laten rusten en wenscht geenszins de sla- pende kat van de Wielingen weer wakker te maken, maar hij zal wel verplicht worden en door de aanmatigende houding van Ne- derland en door die van Vlamingen als Ca- miel Huysmans en Van Cabwelaert, die steeds de belangen van Nederland tegen die van Belgie hebben verdedigd tot het weder- aanknoopen van de afgebroken onderhan- delingen. De Action Nationale aarzelt niet te schrijven, dat een hervatting van deze besprekingen ongewenscht zou zijn en voeg: er woordelijk aan toe: Ieder vergelijk met Nederland zou op een bedrog neerkomen. Dat deze meening niet meer in den smaak valt van het publiek en wel het minst van de Antwerpsche bvolking, mag echter blijken uit het feit, dat de Action Nationale, naar het zelf mededeelt, er niet in geslaagd is. eenige kapitaalkrachtige personen te vinden. die bereid waren, haar deficit te dekken en haar voortbestaan mogelijk te maken. DE KAMERVERK1EZINGEN. Het dagelijksch bestuur van de Christe- lijk-Historische Unie deelt mee, dat, als re- sultaat van de stemming in de zes groeps- vergaderingen, de candidatenlijst is vast- gesteld als volgt: Eerste lijst: No. 1, Mr. J. Sohokking, af tredend lid; no. 2. Jhr. Mr. D. J. de Geer, Minister van Financien; no. 3. Dr. J. Th. de Visser, Minister van Onderwijs; no. 4. J. R. retson, aftredend lid; no. 7. J. A. Bakker, aftredend lid; no. 8. mej. Mr. C. F. Katz, Amsterdam; no. 9. J. M. Krijger Jr., 's Gra- venhage; no. 10. H. W. Tilanus, s Graven- hage. Tweede lijst no. 11. Dr. C. W. Th. baron Van Boetzelaer van Dubbeldam De Bilt; no. 12. Jhr. Dr. J. W. H'. Rutgers van Rozen- burg, Baarn; no. 13. Dr. H, J, Lovink, 's Gravenhage; no. 14. J. ter Haar Jr., Am sterdam; no. 15. Jhr. Mr. D. E. van Len- nep, Heemstede; no. 16. H. van Boeijen, Voorburg;- no. 17. Kr. Timmers, Klundert; no. 18. Jhr. W. Roell, 's Gravenhage; no. 19. J. Knoppers, Meppel; no. 20. P. J. Nahuy- sen, Utrecht. Plaatsvervangers: no. 21. Jhr. G J. A. Schimmelpenninck, Rhenen; no. 22, B. W. Okma, IJpecolsga; no. 23. W. F. C. van den Broek, Zwolle; no. 24. C. E. van Koetsveld. Leeuwarden; no. 25. B. van Eesteren. Al- blasserdam; no, 26. Dr, J, van Biuggen. Goes; no. 27. A. N. Vaandrager, Charlois; no. 28. mej. L. C. Diehl, Amsterdam; no. 29 H. 1. Meijboom, Nijmegen; no. 30. K. Kis- tenmaker, Haarlemmermeer. De beide lijsten, met het eerste twintig- tal namen, worden ingediend in alle 18 kies- kringen. Mocht nog een van deze 20 candi- daten bedanken, dan wordt de lijst voltallig gehouden door opschuiving van de namen der plaatsvervangers. Bij de candidaatstelling in 1918 werd dt eerste candidaat op de lijst gebracht met wel, het duurde niet lang of ik zag de mooie Alliette, die voor het venster daar een luchtje schepte. Vol vreugde riep Milloc uit: GalgenaasHa, eindelijk heb ik hem gevonden. Ik dank je wel, Castro en ik maak je mijn compliment voor je werk, het is kranig! Die man alleen weet, wat er van de Bretonsche is geworden. Maar zal hij het willen zeggen? opper- de Castro. Als -hij haar vermoord heeft niet. 't Is nu maar te hopen, dat hij er ook is, zeide Moulin. In tegendeel, antwoordde Milloc, ik hoop dat hij°er niet is op het oogenblik. Waarom? Hij is tegelijk zoo slim als een vos en zoo sterk als een leeuw; wanneer hij thuis is, dan heeft hij allerlei middelen ter ver- dediging tot zijn beschikking en wordt het even moeilijk hem door list als door geweld te grijpen. Wanneer wij daaren- tegen tijdens zijn afwezigheid in de wo- ning kunnen doordringeh en hem bij zijn binnentreden onvervvachts op het lijf val- len, dan zal hij overmeesterd zijn eer luj tot bezinning komt en zoo kunnen wij hem inrekenen zonder het leven van een onzer te wagen. *x Wat dat betreft zal het moeilijk gaan, zeide Moulin, want wij kennen onzeh Gal genaas. Hij zal niet gevat kunnen worden, zonder dat er bloed bif vloeit en wie zal het spit afbijten? Dal is maar de vraag. Op ernstigen toon zeide Milloc: Die vraag is al opgelost: dat zal ik zijn. Er volgde een oogenblik stilte, die nie- mand durfde te verbreken. 8837 stemrnen. De 20ste candidaat verkreeg 1749 stemrnen. Thans, bij dezelfde wijze vqn stemrnen, bedragen deze cijfers 22,818 en 3187. DE TORPEDEERING VAN DE „TUBANT1A". De Internationale Enquete-commissie in zake den ondergang van het stoomschip ,,Tubantia" heeft blijkens haar Zaterdag in het Paleis van het Permanente Hof van Arbitrage (Vredespaleis) voorgelezen rap port de overtuiging gekregen, dat de „Tu- bantia" op 16 Maart 1916 tot zinken is ge bracht door de ontploffmg van 'n torpedo af- geschoten door 'n Duitschen onderzeeeer. De vraag of de torpedeering opzettelijk is ge- schied of ten gevolge van een vergissing van den commandant van den onderzeeer, blijft onopgehelderd. Niettemin is kunnen worden vastgesteld, dat de ondergang van de ,,Tu- bantia" is veroorzaakt door een schok van een torpedo, die was blijven drijven. Of- schoon niet te ontkenneij valt, dat een aantai aanwijzingen ten gunste van die mogelijk- heid blijken, kon de commissie niet erken- nen, dat deze aanwijzingen voldoende be- wijskracht bezitten. Geen enkele aanwijzing s kunnen worden aangevoerd, waaruit zou kunnen worden geconstateerd, dat aan een andere oorzaak de ondergang van de „Tu- bantia" moet worden toegeschreven. GEEN CANDIDA I UUR BROEKHUYS. Naar aanleiding van het bericht, als zouden vrienden van den heer Broekhuys voornemens zijn hem bij de a.s. Kamer- verkiezingen candidaat te stellen, ver- zoekt de heer Broekhuys mede te deelen, dat hij niet de minste lust en roeping ge- voelt een dergelijke candidatuur te aan- vaarden. DE TOES^TAND. De samenkomst die Lloyd George en Poincare Zaterdag te Boulogne hebben ge- had, heeft de conferentie van Genua tot een zekerheid gemaakt, schrijft de N. R. Crt., indien er ten minste in de ruim vier-en-een- halve week, die zij uitgesteld is, geen nieuwe verschillen rijzen. Ook het beletsel, dat de Qy^.riWiyevffl%iini.U^.Y,91,:re(l9-.j^GQr Facta, een aanhanger van Giolitti, uit den weg geruimd. Voor een degelijke voorbe- reiding zal de spoedig te Londen begin- nende bijeenkomst der deskundigen zorg dragen. De Prawda ziet in deze voorberei- dende samenspreking tusschen Groote en Kleine Entente (de laatste heeft intusschen zichzelf herdoopt in Viervoudige Alliantie) „zonder en ten koste van Rusland", een onderonsje, dat aan de later volgende con ferentie hare waarde ontneemt, een rede- neering die eenigszins ver gezocht lijkt, om- dat Sovjet-Rusland toch eerst wel kan af- wachten. hoe het definitieve program eruit ziet en wat er te Genua ten slotte besloten wordt. Het officieele comminique over het over- leg tusschen de twee eerste-Ministers geeft nog geen houvast voor een afwijzende hou ding van Sovjet-Rusland. De commentaren die verder van Fransche en Engelsche zijde op dit officieele communique gegeven wor den, bevatten niets verrassends, als zij mede- deelen, dat de kwestie van de erkenning van de Sovjet-regeering pas beslist kan worden door de wijze, waarop devertegenwoordigers van die regeering te Genua zullen optreden, d.w.z., dat pas de erkenning van de vroe- gere schulden van Rusland een erkenning van de tegenwoordige Russische regeering kan medebrengen. Er zijn in het verleden heel wat erger maatregelen genomen door staten, die voor de belangen van hun schuld- houder-onderdanen opkwamen, tegen een Daarop hernam hij: Wanneer ik den dood van dat meisje veroorzaakt heb, dan is het ook aan mij om daarvoor boete te doen, door mij het eerst aan de slagen van haar moordenaar bloot te stellen. frowwens, ik had tot die boetedoening toch reeds besloten, dat weet jelui, het zal nu alleen een paar uren vroeger gebeuren, dat is alles. Het was of Moulin en Castro zich hier- tegen wilden verzetten, maar hij voor- kwam hen met te zeggen: Dat blijft zoo afgespnoken: in de wor- steling, die zal losbreken tusschen Sojuf- flard en ons een vreeselijke worsteling want het gaat om zijn hoofd is de ge- vaarlijkste post voor mij, ik wil het, ik„ eisch hem op. Plotseling sloeg hij een geheel andere toon aan en, terwijl hij naar het venster wees, waar hij de mooie Alliette gezien had, ging hij voort: Nu komt het er o'p aan, om daar binnen te dringen en daarover moeten wij ons met elkaar verstaan. Of Soufflard er al dan niet is, het zal moeilijk zijn, Jelui hebt de mooie Alliette aan het werk ge zien en aan het voorbeeld van Berton kan je weten, dat zij geen katie is om zonder handschoenen aan te pakken. Zij moet wel voortdurend op haar hoede zijn en het is niet met list, dat wij bij haar kun nen binnendringen. Ja, zeide Castro, maar op welke manier dan? Milloc, die onder het spreken onafge- broken naar buiten had gekeken, riep eensklaps uit: Gevonden Wat dan? staat die zijn verplichtingen niet nakwamen. Een erkenning van schulden staat ook nog geenszins gelijk met hun betaling, zooais verscheidene geallieerden die in een finan- cieele impasse zitten, de eersten zullen zijn om toe te geven. In de verhouding tusschen Engeland en Frankrijk heeft het onderhoud van Boulog ne een onmiskenbare ontspanning en ver- betering gebracht en dat zou, afgescheiden van de conferentie van Genua, niet moge lijk geweest zijn, indien Lloyd George zich ook niet had laten vinden voor concessies ten aanzien van het onworpen bondgenoot- schap. Het ontwerp, dat Briand ervan uit Cannes meebracht, werd te Parijs ten eenen male als onvoldoende beschouwd. Dat men nu te Parijs ten aanzien van de mogelijkheid van zijn totstandkoming een veel optimis- tischer toon aanslaat, is op zichzelf genoeg- zaam bewijs, dat er in het oorspronkelijke ontwerp wat gewijzigd moet zijn. Poincare kan er van zijn kant niet rouwig om zijn, dat hij aan Engeland de conces- sie gedaan heeft, de methode van onderhan- delen met nota's en antwoorden te laten varen, en dat hij tot het mondeling overleg is teruggekeerd. Het bereikte resultaat is voor hem van dien aard geweest, dat het cte reis naar Boulogne wel waard lijkt g€weest te zijn. Voor Lloyd George was het er voor alles om te doen. Frankrijk voor de confe rentie van Genua te winnen en, met dit doer voor oogen, heeft hij aan het Fransehe standpunt menige tegemoetkoming betoond. Wordt inmiddels de eendracht en overeen- stemming tusschen Engeland en Frankrijk op hechten grondslag gevestigd, dan is dat ook een goed voorteeken voor de conferen tie van Genua. DE KWESTIE DER VLAAMSCHE HOOGESCHOOL. Donderdagmiddag hebben alle afdeelin- gen der Belgische Kamer vergaderd ten einde zich uit te spreken over de kwestie der Vlaamsche Hoogeschool. Er waren twee voorstellen ingediend, n.I. dat van Cauwelaert, dat de verandering vraagt van de Hoogeschool te Gent in een Vlaamsche universiteit en dat van Meche- lynck, waarin de noodzakelijkheid wordt er- kend van de stichting van een Vlaamsche Hoogeschool, volkomen onafhankelijk van de Gentsche Hoogeschool. Het voorstel-Van Cauwelaert is verworpen met 74 tegen 64 stemrnen en 19 onthoudin- gen, terwijl ook het voorstel-Mechelynck werd verworpen, n.I. met 91 tegen 41 stem- men en 25 onthoudingen. Het is dus zeker, dat de beide voorstellen ook in de Kamer zullen worden verworpen. Er zal dan zeer waarschijnlijk een compro- mis-voorstel komen, dat een verdubbeling der cursussen, aan de Gentsche Universiteit beoogt, waar dan dus cursussen in de Vlaamsche en in de Fransehe taal zullen worden gehouden. BRU1LOFT VAN PR1NSES MARIE. De Engelsche bladen, voor welke de brui- loft vanmrinses Marie de groote gebeurtenis blijft, geven beschrijvingen van de tallooze geschenken voor de bruid, die op lange tafels in de schilderijengalerij. van Bucking ham Palace uitgestald liggen. Er zijn meer juweelen onder, zeggen zij, dan zelfs de Koningin van Scheba tegelijk had kunnen dragen en genoeg voor elken dag van het jaar. Lord Lascelles heeft aan zijn bruid een kostelijk halssnoer van saffieren en diamanten geschonken. Sieraden van saf fieren en diamanten vormen ook de ge schenken van den Koning, den prins van Wales en de Koningin. De ouders van den bruigom, Lord en Lady Harewood, hebben een groote diamanten broche gegeven. Acht en twintig vrienden hebben zich vereenigd Kijk, zie je daar, in het steegje, dien waterman gaan? J a. Hij zal ons toegang verschaffen. Hoe? Dat zal je wel zien, gaat maar mee. Een oogenblik later waren zij alle drie de trap weer afgedaald. Op bevel van Milloc, bleven Castro en Moulin in de gang staan. Toen kwam Milloc den waterman op zijde en sprak hem aldus aani He, zeg eens vriend, moet je geen water brengen bij die juffrouw op de vierde verdieping daar? En hij wees naar no. 16. Juffrouw Marie Laricau? Juist. Zij wacht er op. Jawel, ik kom dadelijk bij haar. Zij krijgt 2 emmers. En hij verdween met zijn 2 emmers in een naburig huis. Milloc gaf een teeken aan Castro en Moulin om hem te volgen. Daarna trad hij het huis no. 16 binnen efl klom de trap op naar de vijfde ver dieping, waar zijn 2 metgezellen spoe dig bij hem kwamen. Zij konden van daar de 4e verdieping overzien, zonder opgemerkt te worden door Alliette of door Karnemelk-met Stroop, wanneer een van die beiden de deur zou openen. Nu wachtten zij op den waterman en Milloc fluisterde de anderen toe: Opgepast. Zij hoorden de voetstappen van den wa terman, die naar boven kwam. Op de vierde verdieping gekomen, klop- te hij aan de deur en een stem vroeg: om prinses Marie een mantel van sabelbont ten geschenke te geven. Onder deze gevers zijn de hertog en de hertogin van Devons hire, Derby, Roxburghe, Northumberland, Portland, de hertog van Richmond, graaf en gravin Lovat en de markies van Soveral. De marine is vertegenwoordigd met een dubbelen hanger van smaragden en diaman ten het diplomatieke corps met een gouden kan met blad eronder. EEN PROTEST INZAKE DE VOOR- BEREID1NG VAN GENUA. Volgens berichten uit Moskou is de volks- commissaris voor buitenlandsche zaken bezig een nota voor te bereiden, die in het begin van de volgende week aan alle En- tentelanden, behalve Frankrijk, zal worden toegezonden. De inhoud daarvan komt in hoofdzaak overeen met een artikel in de officieuse „Prawda" van 22 Februari. De „Prawda" meende, dat de conferentie van deskundigen, waaraan op instignatie van Frankrijk ook de Kleine Entente zal deel- nemen, ten doel heeft Rusland in Genua voor voldongen feiten te stellen. Indien Lloyd George Frankrijk deze concessie doet, dan zouden de Europeesche staten zonder deelneming van Rusland, doch op kosten van Rusland, tot overeenstemming komen en de conferentie te Genua zou geen zin hebben. Het zou slechts een comedie-vertoo- ning zijn, waaraan het voor de Sovjet- regeering geen zin heeft deel te nemen. MALAISE EN SPRINKHANEN. De correspondent van de N. R. Crt. te Bloemfontijn schreef ons 31 Januari: In de depressie wat verbetering door de betere wolprijzen. Praehtige regens overal... maar milliarden sprinldianen in de Kaapsche binnenlanden, Westelijken Vrijstaat en Transvaal; zij verslinden alles. De voor- hoede naar Transvaal bestond uit twee „swerms", een 10 mijl lang bij 3 breed! In de Karroo worden de treinen uren lang op- gehouden, daar de wielen niet op de rails kunnen vooruitkomen. EEN COMMUNISTISCH MINISTER- CAND1DAAT. Te Dresden voeren sedert eenigen tijd de socialistische regeeringspartijen (onafhan- kelijken en meerderheidssocialisten) onder- handelingen over de intree van communisten ver gevorderd, dat de communisten zich be reid hebben verklaard, een hunner beschik- baar te stellen als minister. De eenige moeilijkheid, die zich nierbij voordoet is het feit, dat er bij onafhanke- lijken en meerderheidssocialisten geen een- stemmigheid bestaat, wie van de twee par- tijen een zetel in het kabinet zal afstaan, die dan door den communist zou worden bezct. In verband met deze onderhandelingen nemen de communisten in den Landdag thans een zeer gematigde houding aan. WOEKER MET GRAAN. De eerste levensbeihoeften zijn den laat- sten tijd in Duitschland geweldig in prijs ge- stegen. Het brood van nog geen 2 kilo, kos: nu reeds 14 Mark, het pond aardappelen 3 Mark. Groente, melk, eieren, boter, marga rine worden eveneens steeds duurder. nu volgt het vleesch dit voorbeeld. De vee- fokkers en slagers motiveeren dit met de schaarschte aan slachtvee, ontstaan, omdat de boeren zich zijn gaan toeleggen op den graanbouw, nu door den vrijen handel in graan dit bedrijf hooger winsten zal afwer- pen. En inderdaad schijnen deze winsten zeer aanzienlijk. Dezer dagen kostten te Berlijn 50 kilo tarwe 560—565 Mark: 50 kilo rogge 422428. Ongeveer het vijftig- voudige van den vredesprijs. Doch er wor den volgens de „Freiheit" reeds koopcon- Wie is daar? Ik. Milloc had scherp toegeluisterd en fluis terde nu: Een vrouwestem. Waarop Moulin antwoordde: Dat bewijst nog niets. De ietwat schorre stem van Karnemelk- met-Stroop riep van binnen: 't Is de waterman. En de deur werd geopend. Daarop klonk een jonge, heldere vrou westem Kom gauw binnen, Jean, Dat was Alliette. De waterman antwoordde: Ja, juffrouw Rose. Hij ging naar binnen met zijn 2 emmers en Alliette wilde de deur weer sluiten, toen zij eensklaps tegenover 3 maunen stond, die den waterman op den voet volgden. Zij verbleekte toen zij den eersten aan- keek, dien zij dadelijk herkende, want als verstijfd van schrik stamelde zij: Milloc: Deze legde haar de hand op den schou- der en zeide Alliette, in naam der wet neem ik je ge- vangen. Tegelijkertijd keek hij naar alle kanten om zich heen en bereidde zich er op voor den stoot van Soufflard te weerstaan^ want hij verwachte niet anders of deze zou zich als een tijger op hem werpen. (Wordt vervolgd) Burgemeester en Wethouders - van TER NET. ZEN wiaken bekend, dat bet verroek van WILLEM DIE- I.EM AN te Ter Neuzen, om op het perceel.kadastraal bekend in sectie C, no. 4618, eeneRund-en Varkens- slagerij te mogen oprichten, door hen is i n g e- w i 1 1 i g d. Ter Neuzen, 27 Februari 1922. Burgemeester en Wetbouders voornoemd, De Burgemeester, J. H U I Z IN G A. De Secretaris, B. I. ZONNEVI.ILLE. Op AAaandapr t> Mairt io A*> opengesteld op 75 millioen gld., in stuk- ken van 1000 gld., 500 gld. en 100 gld. tegen den koers van 96 °/o. irctrirg&rrj'nVt-n.cn~crc-xrerm-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1