PREDIKBBUKTE r7~ deze hem in zijn geioof zou vvillen aantas- ten, te kunnen weren. Hij noemde de loochening van het bestaan van God echter n.eer een wensch dan een werkelijk geiooven. Spreker haalde verschillende voorbeeiden uit eigen ervaring aan, als bewijs, dat zelt's zeer geieerde atheisten op liun sterfbeu be- leden, wat zij ir hun leven loochenden, n.l. het bestaan van God. Voorts schetste hij op treffende wijze de nietigheid van den mensch tegenover de Majesteit Gods, hoe dat het den mensch niet mogelijk is door te dringen in de raadselen van Zijn Almacht, doch dai deze raadselen eenmaal in den dag der dagen zullen wor- den opgelost. Ook toonde hij aan, dat onze omgang in de wereld onmogelijk is zonder geioof. Dat de zeer begaafde spreker met aan- dacht werd gevolgd, benoett geen betoog. De lieer Christiaanse, hierna nogmaals liet woord nernende. dankte den spreker voor het vele goede, dat- hij in zijne rede heert geschonken, wenschte hem verder kracht en wijsheid voor zijn verder leven toe en riep de opgekomenen een „tot weerziens" in het volgende seizoen toe. Hij dankte de bestir- ren der Ned. Herv. en Geref. kerken en alien die het cornite ter zijde stonderi voor hunne meaevverking en beval het comite in aller belangstelling en steun aan. Voorts deelde hij inede, dat voor't volgend seizoen bereids voorloopige toezegging is ontvangen van den bekenden spreker Ds. Knap uit Gronin- gen. Tusschen de rede van den spreker in werd gezongen Ps. 19 1 en 4 en aan het slot Ps. 89 7, waarna de bijeenkomst door Dr. De Lind van Wijngaarden met dankgebed werd gesloten. EEN NOODKREET UIT ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Men schrijft ons: VVoensdag vergaderden de vlasfabrikan- ten om hun noodtoestand te bespreken. De eens zoo bloeiende vlasindustrie in Zeeuwsch-Vlaanderen ligt thans geheel stil, en velen hebben groote kapitalen in hun za- ken verloren. Zoo eene industrie dan is hot we! de vlasindustrie die zeer nadeelig door de crisis wordt getroffen. Bloeiende fabrieken liggen geheel stil, en het dreigt voor het goede Zeeuwsch-Vlaan deren een groote malaise te worden. Niet alleen dat de fabrikanten zelf er on- der lijden, ook de arbeiders, die in deze in dustrie, waarin steeds zeer veel handenwerK voorkomt, steeds een zeer ruim bestaar. vonden, krijgen hun voile part van den vree- selijken noodtoestand. Zoo ergens, dan dient hier regeeringssteun in ruime mate te worden verstrekt, het gaat om een groot belang van een onzer meest bloeiende gewesten. De vergadering besprak in grooten ernsi de druk der tijden, en besloot het hier vol gend schrijven te zenden aan Z. E. den Mi nister. Geeft met den meesten eerbied te ken- nen, de vergadering van vlasfabrikanten in Zeeuwsch-Vlaanderen O. D., ge'noora de besprekingen; dat de noodtoestand in de vlasindu strie, waardoor ongeveer alle fabrikanten gedwongen zijn, hun fabrieken geheel stil te leggen, groot is; dat de vlasindustrie jarenlang in Zeeuwsch-Vlaanderen is uitgeoefend, zlj het op zeer bescheiden schaal, en met zeer groote rnoeite, doch in het vaste ver- trouwen, dat in de toekomst met de noo- dige middelen, eene goede bewerking van het vlas kan worden verkregen; dat het door buitengewone inspanning, en met opoffering van veel kapitaal Is mogen gelukken, door machinale bewer king het bewerkte vlas tegen concurree- rende prijzen te kunnen leveren; dat door de heerschende noodtoestand, enorme bedragen aan geld in deze In dustrie zijn verloren, en velen geheel zul len ondergaan, als niet spoedig van de zijde der Regeering hulp wordt verleend; dat alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. 1000 tot 1200 arbeiders bij de vlas industrie een middel van bestaan vinden; dat die arbeiders voorheen naar Bel gie en Duitschland konden gaan werken. doch nil werkeloos worden. en mitsdien aangewezen zijn op het ontvangen van steun; 1 Redenen waarom de gezamenlijke vias- fabrikanten er bij Uwe Excellence ernstig op aandringen, maatregelen te nemenj" die den ondergang van het bedrijf voor- komen. Er is eene commissie benoemd, bestaande uit vijf vlassers. om de belangen van deze industrie en daarmee tevens een der groot- ste belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen bij den Minister te gaan behartigen. Het is te wenschen, dat deze actie met goed gevolg zal worden bekroond, ondat deze industrie niet ten onder ga. TWEEDE KAMER. Met 47 tegen 20 stemmen werd goed- gekeurd de post van 21.000 gld. voor den aankoop van het Landhuis te Hulst. DE VRIJWILLIGE OUDERDOMS- VERZEKERING. Zocals bekend bedraagt de ouderdoms- rente van hen, die onder verplichte ver zekering vallen 3 gld. per week, voor ge- huwde lieden te zamen 5 gld. per week. Men vraagt ons nu het volgende: lemand, boven de 65 jaar genie! 3 gld. Zijn vrouw is vrijwillig verzekerd, even- eens voor 3 gld. Krijgt nu dit echtpaar, ais de vrouw 65 wordt, 5 of 6 gld? Daar deze quaestie ook voor anderen van belang kan zijn, hebben wij inlichtin- gen ingewonnen. In het algemeeh wordt in geval van vrijwillige verzekering de voile 3 gld. aan ieder verzekerde betaald, du6 aan gehuwden 6 gld. Voor zoover het echter personen be- treft, die de verzekering hebben aange- gaan op een leeftijd boven de 34 jaar, wordt bij vrijwillige verzekering een re- ductie toegepast, zoodat gehuwden dan ook slechts 5 gld. ontvangen. Deze maatregel is getroffen, omdat de Staat een belangrijken toeslag geeft op de verzekeringsuitkeeringen, aan hen, die niet langer dan 30 jaren hebben gestort. Om nu in de kosten eenigzins tegemoet te komen, wordt de reductie toegepast. Een man en een vrouw, die beiden, na een 34-jarigen leeftijd een vrijwillige ver zekering hebben aangegaan voor 3 gld. ieder en daarna zijn gehuwd, zuilen, als zij aan de uitkeering toe zijn te zamen ook 5 gld. ontvangen. (Hbl.) ZAAMSLAG. De liberale kiesvereeniging alhier besloot in de Dinsdag gehouden vergadering, zich aan te sluiten bij den Vrijheidsbond. In be staande vacatures werden als bestuurslid gekozen de heeren C. H. H. Wisse en M. Kaijser. Dezer dagen werd alhier door eenige leden van het muziekgezelschap met mede- werking van enkele dames een liefdadlg- heids-uitvoering gegeven ten bate van de noodlijdende arbeidersgezinnen in de veen- streken. Die uitvoering had in vcrschillend opzicht groot succes. Zij werd druk bezocht, de bezoekers amuseerden zich uitstekend met hetgeen door de dames en heeren op het gebied van tooneel en voordrachten were ten beste gegeven en waarbij mej. J. C. de Vos wel in het bijzonder mag genoemd wor den. en ten slotte blijkt, dat het batig saldo het beduidende bedrag van 140 bedraagt. Zij, die hiervoor het initiatief namen, hebben dus alle eer van hun werk. OOSTBURG. Op 4S-jarigen leeftijd is na korte onge- steldheid overleden den heer H. S. Gra- tama, burgeineester alhier, welk ambt hij sedert 1907 bekleedde. Daarvoor, van 1900 tot 1907 was hij burgemeester van Hooi'd- plaat. In 1901 werd hij benoemd tot ar- rondisjsements schoolopziener in het ar- rondisisement Ter Neuzen, welke functie hij tot aan de nieuwe regeling vervulde. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. Zondag 26 Februari 1922. RECHTSZAKEN. BROEKHU1S VRljGESPROKEN. Het Gerecntshof te 's Gravenhage heeft bevestigd het vonnis van de arr. rechtbank te Rotterdam, waarPij V/. H. Broekhuis was vrijgesproken van de hem ten lasie gelegiie oplichting ten nadeele van mej. E. v. d. Vliei. Verder heeff't Hof niet geleverd geacht het bewijs van de oplichting,'wat betreft do gesue van Broekhuis ten aanzien der Rot- terdamsciie handels- en Landbouw'oank, waaiyoor de Rotterdamsche rechtbank hem vcroordeeld had tot twee jaar gevangenis- straf. Opnieuw recht doende, sprak het Hot beklaagde ook voor dit feit vrij en gelastte zijn oiiiiiiddellijke invrijheidstelling. DE MOORD TE BEERTA. Betreffende den moord te Beerta wor den nog de volgende bijzonderheden ge- meld: De verslagene, Freerk Woltjer, was ecu 45-jarige oppassende arbeider, gehuwd, doch zonder kinderen. Zijn vrouw wordt reeds eenige jaren in een krankzinhigeh- gesticht verpleegd, waar Woltjer haar ge- regeld opzocht. Omdat hij altijd werk had was de algemeene opinie, dat hij had overgespaard. Eiken avond bezocht Wolt jer zijn moeder en het toeval wilu^, dat hij op den bewusten avond een uur eer- der dan gewoonlijk thuis kwam. Daar schijnt hij den verdachte aange- troffen te hebben, die hem met een krau- wel op een vreeselijke manier heeft toe- getakeid. Men vond Woltjer op het ijs liggen. Een voorbij fietsende onde'rwijzer heeft eenige ruzie gehoord en waarsclmw- de een viertal jongelui. Twee dezer gin- gen den dokter en de police halen, ter- wijl de beide anderen bleven. Toen zij bij Woltjer kwamen, ieefde hij blijkbaar nog, maar een oogenblik later was hij dood. De verdachte, jan O., is door de vier jongelu|i gezien, toen hij eenigszins sluipende achter het huis van Woltjer kwam. Eerst daarna ontdekten ze Woltjer op het ijs. Algemeen is de ge- dachte, dat Jan O., die voortvluchtig is, zich na die ontdekking heeft verdronken. De vermoedelijKe dader stond zeer on- gunstig bekend. Volgens een later bericht is de dader in zijn woning gearresteerd HET IJS OP DE FRIESCHE MEREN. Het ijs zit nu nog 18 a 20 centimeters dik in Friesche meren en vaarten, het kan nog niet gebroken worden. Op sommige dorpen vervoert men nog de bussen met melk in sleden over het ijs naar de zuivelfabrieken. ZETEL BESCHIKBAAR GESTELD. Eenige leden van de anti-rev. partij te Ouderkerk a/d Amstel hebben den lieer J. Horemeier, raadslid van N. Amstel, kwalijk genomen, dat hij als lid" der commissie toi oprichting van een auto-dienst op Amster dam, die ook op Zondag een beperkte dienst heeft, zitting heeft genomen. Het raadslid heeft zijn zetel ter beschik- king gesteld van de anti-rev. kiesvereeni ging, welke op zijn verzoek bij stemming zat uitmaken of hij nog langer als anti-revolu- tionair zitting in den raad kan houden. OVERVLOED VAN HOUT. Volgens het weekblad „Hout" staan er in het Tsjeclio-Slowakisehe district Zemplln meer dan 1000 wagons hout voor den ex port bestemd, waar geen kooper voor is te vintien. AARD1GHEID MET DOODEL1JKEN AFLOOP.' Te Soignies (Belgie) zat zekere Armand Laby met vrienden bij de kachel. Toen hij even was opgestaan, trok een der anderen zijn stoel weg, met het gevolg, dat, toen hij weer wilde gaan zitten, hi; >p den grorni neerplofte. Hij kon niet meer opstaan. Men bracht hem naar huis, waar hij kort daarop overleed. Hij had den ruggegraat gebroken. EEN EIGENAARDiij TESTAMENT. Een schatrijke landbezitter in de nabijheici van Chicago heeft zijn landgoederen, ter waarde van 350.000 dollar, aan zijn vrouw vermaakt, echter op voorwaarde, dat de na- latenschap bij haar overlijden of hertrouvv zal overgaan op de beide zoons. Dezen zui len echter het recht op de erfenis verliezen, zoo zij ook maar de minste hoeveelheid al cohol tot zich nemen of een trekje doen aan een pijp, sigaar of sigaret EEN ANGST1G OOGENBLIK. Een speciale correspondent schrijft aan de „Daily Chronicle", dat Vrijdag j.l. een ge- zelsohap film-acteurs, dat een vliegtocht in de buurt van Napels maakte, bijna is veron- gelukt in den krater van den Vesuvius. De dames en heeren waren geengageerd door een Romeinsche filmonderneming. Zij zouden met de vliegmachine een aantal vludhten op geringe hoogte boven den vul- kaan maken, en een militair vliegtuig zou ze vergezellen. Op een gegeven oogenblik, juist toen hun machine boven den krater zweefde, weigerde de motor, en het soheen dat het gezelschap een vreeselijken dood "zou vinden in de gloeiende lava. De bestuurder van het mi- litaire vliegtuig zag het gevaar waarin de andere machine verkeerde, vloog snel langs- zij en duwde letterlijk met zijn toestel het andere voort, tot het over den rand van den krater heen was. Toen kwam het in nood verkeerende vlieg tuig met een slag neer op den grond een eind voorbij den krater. Het werd totaai vernield, maar de inzittenden kwamen er al ien met een paar lichte kneuzingen af. DEPOT VAN DE DELFTSCHE GIST- EN SP1R1TUSFABRLEK AFQEBRAND. Te Brugge (Belgie) is het depot van de Delftsche Gist- en Spiritusfabriek een prooi der vlammen geworden. De brandweer kon slechts de aangrenzende douane loodsen be- houden. De groote alcohol-reservoirs ont- ploften en de opslagvoorraden en eer> aantai machines zijn verbrand. Oorz.aak onbekend. De schade wordt op een millioen francs ge- schat. ANGSTIGE OOGENBLIKKEN. Nabij Hyeres hebben eenige vissfchers, die met hun bootjes ter vangst waren uitgetrok- ken, eenige angstige oogenblikken beleefd, doordat zij in hun netten een buitergewoon zwaar voorwerp kregen, dat eenige booten naar beneden trok. Alle pogingen om zic van het ongeziene en onbekende monster tos te maken bleven vruchteloos, zoodat men ten einde raad besloot de netten prijs t geven om de booten met de manscihappen te redden. Plotseling voelde men echter een verlich- ting en tot aller verwondering begon he monster te stijgen, een onderzeeer, welke ge heel in het net verward was. De comman dant had bemerkt, dat zijn schroeven r.ie meer regelmatig werkten en wilde nu naar de oorzaak van het ongeval een onderzoe' instellen. Daar de onderzeeer met een c scheepjes in botsing kwam, sloeg dit om. De bemanning kon echter gered worden. EEN MILLIONAIRSDOCHTER VERLOOFT ZICH. Naar uit New-York wordt gemeld, heeft de heer Mac Cormick, de Ieider van de In- ternationaal Harvesters Corporation bekencl gemaakt, dat zijn zestienjarige dociiter zic verloofd heeft met een pigeur, die haar in de manege onderrioht in het rijden gaf. OA haar grootvader John D. Rockefeller, hee;; geen bezwaar tegen de veHoving gemaakt. EEN VREESEL1JK ONGELUK. Vlak bij het station van de Madoera- tram te Soerabaja, waar deze lijn den wet: naar Oedjoeng snijdt, is 3 Januari een vree- selijk ongeluk gebeurd, waarvan een Euro- peesche dame, uit Den Haag afkomsttg, het slachtoffer werd. Bij het oversteken van de straat zag de machinist van de tram eenige meters voor zich uit een dame loopen met een roode hoed op. De dame liep niet op het spoor en zou dus ook niet overreden zijn, indien zij niet van richting was veranderd. Toen de machine in haar onmiddelijke na- bijheid gekomen was, keek zij -om naar de tram en daarna links en rechts en... sprong toen vobr de machine, die haar letterlijk aan stukken reed. Op den weg lagen, toen de tram tot stilstand gekomen was, overal frag- menten van het lichaam verspreid. De roode hoed, die van haar hoofd was losgeraakt, werd door de politie ter identificatie van de ongelukkige meegenomen en na veel na- vraag werd geconcludeerd, dat 't een dame uit Den Haag was, die woonde in Gang Soekadono te Soerabaja. EEN SCHEIDING DER SIAMEESCHE TWEELINGEN? Rose en Josepha Blaser, de twee beken- de Siameesche tweelingzusters, die thans 45 jaar oud zijn, zoeken te New York een chirurg om haar van elkaar te scheiden. Het vermoeden dat deze operatie aan een der beide zusters het leven zal kosten, weerhoudt echter de chirurgen om er toe over te gaan. Een der twee zusters is geirouvvd en heeft een normaal kind dat op 't oogen blik elf jaar is; de andere echter is onge- huwd gebleven. Dit zou bij deze laatste aanleiding tot verwijdering hebben ge geven, waaruit ten slotte het verlangen om gescheiden te worden is voortgeko- men. (Tel.) DE INVLOED VAN ARBE1D OP KINDEREN. Over den invloed van arbeid op kinde ren, ontleent het ,,Tijdschrift voor de Ge- neeskunde" het volgende aan een Ame- rikaansch geneeskundig tijdschrift: in de Vereenigde Staten zijn 51/2 millioen anal- phabeten; een vijfde deel van de Aineri- kaansche kinderen tusschen het lOe en. 15e jaar (n.l. meer dan 2 millioen) wea ken buitenshuis, in plaats van op school te zijn. Het gevolg hiervan Us, dat een kind dat op 14-jarigen leeftijd met wer ken begonnen is, o,p 25-jar,igen leeftijd slechts een halve capaciteit bezit en dub- bel vatbaar is voor ziekte. Men streeft thans naar een wettelijke verordening, waarbij een grens van 16 jaar voor kin- derarbeid gesteld wordt en een bewijs van geschiktheid voor het werk een ver- eischte is.. ZONDERLINGE MANIEREN. Op het kasteel Petzow, dat niet ver van Potsdam verwijderd, aan de Havel ligt, wo- nen nog kasteelheeren, die in den werkei, ken zin des woords de omstreken van hun dorp beheerschen. De bevolking uit deze anders zoo rustige streek is nu tegen ue heeren Von Kaehne, zoo heeten de maehti- gen, opgestaan en heeft Zondag een zeer druk bezochte betooging gehouden. De heeren v. K. houden er zonderllnge manieren op na. Zij maken op de mees: willekeurige wijze van de wapens* gebruik. Als automobilisten voorbij hun landgoede ren rijden worden zij eerst met een flinke waterstraal bespoten en als ze het wagen te protesteeren verschijnt een der heeren v. K. met revolver of geweer en schiet op het gezelschap. Indien de automobilisten er dan van doorgaan worden ze te paard tervolgd. Enkele dagen geleden werd ook een arbeider met name Nietert door een cler heeren neergeschoten, omdat hij weigercie een zaag, welke hij vermoedelijk bij zich had om hout te gaan stroopen, af te leveren. Verder is er op de landenjen van de hee ren v. K. een lijk gevonden. Op de Zondag gehouden vergaderingen van de bevolking werd uitdrukkelijk gc- constateerd, dat de heeren v. K. reeds sinds 1907 misbruik van de wapens maken. Zij hebben herhaaldelijk met de rechtbank van Potsdam te doen gehad, maar gestraft zijn ze nooit. Een enkele maal is de jongste v. K. tot een boete vcroordeeld. In het kasteel moet nog een groot aantal wapens en een flinke hoeveelheid munitie worden bewaard. Severing, de Pruisische minister van Bin- nenlandsche zaken, moet nu bevel hebben gegeven den eigenaar van het landgoed Karl v. K. te arresteeren, maar geschied is dit nog steeds niet. De betoogers hebben ten slotte een lange niotie aangenomen, waarin staat dat de bevolking van 11 gemeenten voortdurend door de heeren v. K. wordt be- dreigd. Zij eischt daarom de ontwapening dezer heeren en hun bestraffing. Karl v. K. moet bovendien wegens moordpoging wor den vervolgd. De motie verlangt verder een onderzoek tegen de autoriteiten van Pots dam die de beruchte familie steeds hebben begunstigd. De wapens zijn aan de leden der famiiie nooit ontnomen. Ten slotte ver langt de motie dat de regeering voor de fa milie der slachtoffers zorg zal dragen. De sprekers uit de bevolking waren inters- opgewonden. Zij eischten onmiddellijke maatregelen tegen de v. K.'s die anders vogelvrij zouden moeten worden verklaard. Het volgend staaltje van het optreden tier kasteel-heeren werd ook nog medegedeeiG. Op 21 Januari kwam de arbeider Saenger uit Giihlsdorf met paard en wagen over den straatweg van Petzow gereden. Plotaeling stond de heer v. K. voor hem, legde zijn ge weer op den arbeider aan en riep; „Hier heo ik den vervloekten hond die mij mijn hout ontsteelt. Span onmiddellijk je paard uit dat ik als pand zal houden, anders schiet ik je neer." v. K. ging er met het paard van door. De volgenden dag ging de arbeider een klacht tegen hem wegens diefstal van een paard indienen. Bij de rechtbank ver- nam hij, dat v. K. echter reeds tegen hem een klacht wegens diefstal van hout had ingediend. Later hebben de autoriteiten de heele zaak in den doofpot gestopt. De burgemeester van Glindow voerde in de vergaderingen ook nog het woord. Hi; verzocht de bevolking kalm te blijven om aan de autoriteiten van Potsdam voora! geen aanleiding te geven handelend tegen de be volking op te treden. Ook spreker betreur- de dat v. K. nog niet in hechtenis was ge m-men ondanks het uitgevaao'igde bey I. Na afloop van de vergaderingen trok men in optocht naar Werder. De Berlijnsohe bladen deelen mede, dat oe heer v. K. bew^ert den arbeider Nietert in zelfverdediging te hebben neergeschoten. Verleden week is niettemin een klacht we gens doodslag tegen v. K. ingediend. Nie tert die in een ziekenhuis is ondergebracht is nog te zwak om inlichtingen te versehar- fen. Woensdag zou de rechtbank van Wer der een beslissing treffen over het al of in hechtenis nemen van v. K. VEERTIEN WEKEN IN EEN LUCBTKOKER. Een onderwachtmeester te Berljjn, die 1500 mark verduisterd had, verdween eind October van bet voiige jaar met medenemiDg van zijn dienstwapens. Daar de nasporingen geen succes opleverden, nam men aan, dat hij zelfraoord had gepleegd. Volgens een Berljjnsch blad is bij thans, na veertien weken in een luchtkoker der kazerne ont- dekt, waarin hjj al dien tjjd heeft geleefd. De levensmiddelen, die hjj noodig had om in leven te big veil, sta! hij uit de kazerne. EEN LYNCB-OEVAL. Te Indianola, een plaatsje in Florida, heeft weer een lynch-geval plaats gevonden. Bet slachtoffer was een Degermaur in afwjjking van hetgeen bg zulke treurige gebenrtenissen meestal het geval is waren ditmaal de lynchers zelf ook negers. De ter dood gebrachte rasgenoot was een school van klenTlingen-kinderen binnecge- komen, had er een klein meisje vermoord en een jongetje doodeljjk gewond. NACBTEL1JKE 1NBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Zatetdagnacht is in het postkantoor te Schagen ingebroken. De dief of dieven hebben zich door het openbreken van een gesloteu raam aau den achterkant van het gebouw, to gang tot het kantoor verschaft. Een drietal postpakketten moeten ontvreenad zijo. De brandkast werd onaangeroerd gelateD. EEN VONDST. Bet Parjjsche gemeaateraadslid Emile Massard' heeft dezer dagen de aandachc zg- ner collega's er op gevestigd, dat Ameri- kaansche. Hongaarsche, Poolsctie en neger- musici op 't oogenblik zoo veelvnldig in de Fianscbe hoofdstad voorkomen, dat tal- rgke muzikauten daardoor broodeloos zijn geworden Bjj wist hier echter goeden raad op, want bjj het SDuffelen in de stoffige foli- anten der stadsarchieven, had hjj een oude gemeenteverordening ontdekt, welke voor- schrjjft, dat geen enkel muziekgezelschap voor meer dan een tiende gedeelte ait. vreemdelingen mag bestaan. De afgevaar- digde wil nu, dat men dit oude reglement weer strikt zal gaan toepassen. DE „ROMA" VERONGELUKT. Reuter seint d.d. 21 Febr. uit Newport News (Virgina)Aan boord vanhstlucht schip //Roma" heeft een ontploffing plaati gehad toen het over de baai kruiste. Een later telegram meldDe „Roma" landde brandend in den omtrek van zjjn marinebasis. Vier inzittenden werden gered, doch hadden ernstige brandwonden bekomen. Bet luchtschip //Roma", dat van Italie is gekocht, werd enkele weken geleden in dienst gesteld, Officieel wordt medegedeeid, dat zich aan boord van de //Roma" 50 personen bevonden, van wie vjjf en dertig werden gedood. EEN BTER-BOYCOTT. De transportarbaidersbond heeft teLonden een bierboycot geproclameeriomgoedkooper en sterker tier te verkrjjgen, De boyaatt is Dinsdag ingegaan. Posten stonden voor de herbergen om iiefhebbers van het schui mende gerstenat ervau te weerhouden ban dorst te lesschen. Volgens de ^Evening Standard" is de boycott slechts ten deele geslaagd en was het in sommige drankge legenheden vol gegadigden voor den te duur en te slap geachten drank. DOOR EEN WILD ZWIJN AANGE- VALLEN. Uit Blois wordt aan het //Journal" ge meld, dat in een dorp in de omgeving een boer, die bezig was hout te hakken in ge zelschap van een arbeider, eensklaps door een, tjjdeDS een jacht gewond, wild zwiju werd overvalien. Bet dier v el eerat den arbeider aan en beet hem in de hand, die zwaai werd verminkt. De boer kwam zjjn gezel te hulp en werd op zjjn heart aan- gevallen. Bet geweldige dier zette de pooten op de borst van den man, beet hem in beide handen en boorde hem de slag- tanden eenige malen in het gezicbt, waarbij ook het linkeroog werd getroffen. Toen de boer bewusteioos was neergevallen, be werkte het beest nog een tjjdlang het lichaam, waarbjj o m. de linkerkuit werd opengescheurd. Ten slotte vervolgde het monster zijn weg over de velden. De toestand van den boer is hoogst ernstig. 45 970.199 KERKGANGERS IN DE VER. STATEN. Naar de Chicago Tribune" uieldt, zijn in de laatste vjjf jaar in Amerika gemid- deld 2173 personen per dag tot een of ander kerkgenootschap toegetreden. Bet aantal personen dat bjj de ver schillende kerkgenootschappen is aacgesloten wordt volgens de statistieken van de Fe derated Council of Chunches op 45 970.199 geschat. DE M1SDAD1GE POGINGEN TOT VERGIFT1GING IN ENGELAND. Dezer dagen werd door zekeren George Be-an te Hereford in Engeland een doosje chocolaadjes ontvangeD, dat hem een weimg verdacht voorkwam. Het pakje was per post verzonden en er was naam noch adres van den afzender op vermeld. Thans is.aan bet iicfat gekomen, dat in het huis, waarin deze Bevan woont en waarin een pension wordt gehouden, ook de drie kinderen van majoor Armstrong uit Hay wonen. Deze Armstrong wordt, zooals men weet, ervan beschuldigd, zjjn vrouw te hebben vergiftigd en zjjn proces loopt reeds geruimen tjjd voor de rechtbank te Hay. In genoemd pension verblgven op het oogenblik ook miss Pearce, Armstrongs huishoudster en mrs. Price, die vroeger evenaens bjj Arm strong in betrekking was. Ook deze beide vrouwen hebben in de zaak tegen Armstrong getuigenis afgelegd. Men vermoedt dan ook, dat dit nieuwe geheimzinnige geval van chocolaadjes, die wellicht vergiftigd door den anonymen afzender per post naar zjjn slachtoffer werden gezonden, met de kwe3tie-Armstrong in nauw vetband staat. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch is nog niet tot een resultaat gekomen. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9i u., dhr. L. Bek en 2 u., Ds. A. Timmeriuan, Bediening van den H. Doop. Slaiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raaras. Zaamslag. 9 u., en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. llugenholtz en 's avonds 6 u., Ds. P. Krul van Biervliet. Sas van Gent. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u Ds. W. J. van Lindonk. Hoek. Gereformeerde Kerk. 9J u. en 2 u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruqne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswjj katraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en Si u., Ds. Neerbas. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat Ter Neuzen. 9 a., 2 u. en &i a., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhofiaan). Ter Neuzen. 5f u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8f en 10 uur s Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2