BUITEN LAND. P R RBIRBRTTRTll LANDBOUWBERICHTEN. BEMENfiDE BERICHTEN. DE ZEELAND NAAR DEN HOEK? Naar aanleiding van he-t bericht uit Vlis- singen, t>etreffende de pertinente tegen- spraak van het Telegraafbericht over ue verplaatsing van de Mij. Zeeland van Vlis- singen naar Hoek van Holland, schrijft het Handelsblad: Ondanks deze tegenspraak ineenen wli, dat er in het ..Telegraaf'-bericht toch we; iets julst is. De Telegraaf verneemt nog uit Rotterdam, dat de Zeeland voorloopig nog met een boor een dienst VlissingenFolkestone zal on- derhouden. VERM1NDERING VAN MILITA1RE LASTEN. De bond van roomsch-katholieke kiesver eenigingen in den rijkskieskring Utrecht, heeft de volgende motie aangenomen: De bond enz., gehoord de besprekingen dringt aan op kraohtige daadwerkelijke ver- mindering der personeele en finantieele militaire lasten, tot nu toe aan het Neder- landsche volk opgelegd; legt hierop ook b zonder den nadruk met betrekking tot ingediende vlootwet; verzoekt ten aanzien dezes betuigingen van adhaesie van andere r. k. kieskringorganisaties en van den alge- meenen bond, en gaat over tot de orde van den dag. GESUBSIDIEERDE WON1NGBOUW. Wegens de verlaging van de bouwkosten heeft de Minister van Arbeid bepaald; a. dat de hum- van nog te bouwen ar beiderswoningen, waarvoor op 20 dezer nog geen voorschot en bijdrage krachtens de Woningwet was toegezegd, onafhankelijk van den inhoud der woningen, ten minste moet bedragen 75 pCt. der exploitatiekos- ten; b. dat de premie, welke voor woning- bouw wordt verleend, op verzoeken, welke op 20 dezer het bureau van den hoofdin- specteur der Volksgezondheid, den heer Van der Kaa, niet hadden bereikt, in het al gemeen zal bedragen ten hoogste f 13 pe. M2. woningoppervlakte en tot f 15 per M2. kan worden venhoogd, ingeval een kostbare fundeering noodig is. De premie zal een be- drag van f 900 ner woning niet mogen over- schrijden. Voor industrieen, die voor hun personeel bouwen, bedraagt de premie ten hoogste f 12 per M2., met een maximum van f 700 per woning. DE TOESTAND. De conferentie van Genua wordt door al te degelyke voorbereiding met nieuw gevaar bedreigd, schryft de N. R. Crt. De En- gelschen hadden gezien de wenschelykheid van eeo voorafgaande overeenstemming tus schen de drie groote mogendheden, die in Europa den toon aangevenEngeland, Frankrijk en Italie, een samenspreking vooraf voorgesteld, waarin men zich zou ▼erst aan over de punten van de agenda en over de hoofdlynea van de politiek, die de voornaamste geallieerden tegenover zouden dienen te volgen. Frankryk komt dan echter in dit onderonsje licht als eeo tegen twee te staan, en Poincare heeft dit gevaar van in de minderheid gedrongen te worden handig ondervangen door het vooretel, om ook de Polen, de Tsjechoslowaken en de Znid-Slaven in die voorloopige byeenkomst te betrekken. Aan Engelschen kant voelt men zich nu irr een netelig parket. Stemt men er in de uitbreiding van dedeelnemers toe, dan heeft Frankryk een aanhang van leden van de Kleine Entente achter zich, die het in staat zou stellen den koers aan te geven. Stoot Engeland daarentegen de Kleine Entente voor het hoofd, door haar buiten te sluiten, dan schept het by voorbaat een oppositie tegen alles wat de Engelsche gedelegeerden later op de groote conferentie ▼oorstellen. De Engelschen zouden daarom eigealqt de voorbereidende samenkomst maar liever lafen schieten en alles overlaten aan de inspiratie, die over de conferentie vaardig zou moeten wordeD by de gedachte aan den geraeenschappeljjken nood van Europa. I o tusschen heeft dr. Benes, de min'ster- prdsident van r.-jecho-Slowakije, aan het einde van de vorige week met Lloyd George en Curzon onderhandeld over de voorbe reidende byeenkomst voor de conferentie ▼an Genua. Spoedig zal hy voor nieuw overleg met de Franache regeering naar Parij* terugkeeren. Misschien vindt deze ambitieu9e staatsman het middel, om als postilion d'amour tusschen Louden en Parys de grondslagen voor een vergelyk tupschen de tegengestelde opvattingen van de Engel sche en de Fransche politiek te leggen. Wegcyferen laat hy zich zeker niet. Via Parys komt bericht, dat Benes van meening is, dat de op 8 Maart bepaalde conferentie heel goed nog wat uitgesteld kan worden. Dit wordt van zelf waarschynlyker, nu het Italiaansche kabinet Bonomi Vrydag in de Earner ten val is gebracht en de nieuwe regeering nog eenigen tijd noodig zal hebben, om zich in de binnen- en de buitenlandsche politiek te orienteeren, en over de plaats ▼an byeenkomst (tegen Genua worden nog steeds ernstige bedenkingen geopperd) een besluit te nemen. Zooals de zaken nu staan, mag men voorsppllen dat Poincare zyn zin zal krijgen ten aanzien van zyn wensch, dat de deskundigen van een grooter aantal landen dan in de oorspronkelyke bedoeling lag, eerst byeen zullen komen, en dat bij die beraadslaging ook pas datum en plaats ▼an de finaDcieele en economische confe rentie voorgoed zullen vastgesteld worden ENGELANL). Engelschen en Amerikanen hadden Bal four, den triumfeerenden diplomaat uit de Britsche school, die Engeland van het bondgenootschap met Japan afgeholpen en het een vloot-vacantie bezorgd beeft in een tyd, waarin het toch geen geld had om ▼eel groote schepen te bouwen, maar wel door rijkere zeemogendheden overvleugeld kon worden, by zyn terugkeer uit Was hington een banket aangeboden en Tan hun gemeenschappelyken disch een tslegram van hulde aan koning George gezonden. De Koning had hierop met een even nietf- zeggend telegram kunnen antwoordeD, schrijft de N. R. Crt. door zich te bepalen tot eenige woorden van lof voor het te Was hington bereikte. Maar deze onschuldige gelegenheid is, vermoedelyk onder inblazing van Lloyd George, aangegrepen om een kleine les op het gebied der hooge politiek uit te deelen aan den overbuur aan het Kanaal. De Koning legt in zijn antwoord er nadruk op dat de conferentie onder de naties der wereld een //nieuwen geest" heeft aangewakkerd, die //de oude diplomatic be- spoedigt" en //haar meer een internationaal dan een nationaal karakter verleent". Het is een opwelling nit een overkropt gemoed, die men moet lezen in verband met bet Britsche antwoord op den Fran- schen voorslag om de commissie van herstel te belasten met de bepaling van bet totaal van de Duitsche schadevergoeding voor 1922 Accoord, zegt Engeland, maar dan onder voorwaarde dat de punten die te Cannes in verband met de verdeeling van die schadevergoeding tusschen de verschillende geallieerden, de verrekening van de bezet- tingskosten, de Saarmjjnen, een wyziging van de overeenkomst van Wiesbaden enz. met Briand voorloopig bedisseld, maar nog geenszins door de regeering in haargeheel of het parlement bekracbtigd waren en toen Briand den grond onder zyn voeten voelde wegzakken, waarljjk geheel in de lucht kwamen te hangen, definitief gemaakt worden. Poincare wil natuurlyk dien prys niet betalen, want zyn politiek is heel wat minder toegeeflijk tegenover Engeland. Er zullen dus nieuwe nota's en nieuwe ant- woorden over het Kanaal gaan over deze eene kwestie, en voorts over al'e andere kwesties, die vooraf geregeld dienen te zijn, wil er iets nuttigs uit de groote economische en financieele conferentie voortkomen. Tegenover dit vooruitzicht van eindeloos getreuzel volgens de methoden van de oude diplomatie, doet het telegram van den Koning, in een voor heel de zaal ver- staanbaar //terzyde", een beroep op de nieuwe vlugge methode van Washington: vertrouwelyke samensprekingen tusschen gezaghebbende politieke leiders die met tal van draden met hun eigen hoofdsteden verbonden blyven, en open bare conferentie- vergaderingen die een apotheose van be reikte eendracht te zien geven. Het com- mentaar van de pets werkt dan ook minder vergiftigend en de parlementen staan voor uitgemaakte zaken, die zij niet zoo licht- vaardig ongedaan kunnen maken. Wat er nu gebeurt is, dat Engeland laat merken. dat het tegenover de koppige onverzettelykheid van Poincare de vermaarde taaie vasthoudendheid van een bulhond weet te stellen. KINDERHANDEL TE HONGKONG. Sinds onheugelijke tydeD, zoo schrijft de //Manchester Guardian", bestaat te Hong kong het gebruik van ,/Mui-Tsai", een vorm van adoptie van kleine meisjes. Lan- gen tyd is er over gestreden, of dit ge bruik eigeolijk niet een vorm van slaverny was, om geen erger woord er voor te be- zigen. Met de Engelsche wet was het gelyk was uitgemaakc, onvereenigbaarniet- temin bleef het in de onder Eogelsch ge- zag staande Chineesche havenstad veilig tieren. Wat is //Mui-Tsai In werkelijkheid het volgendejonge meisjes tusschen vier en dertien jaar oud, worden eerst voor den schjjn geadopteerd, en daarna door bemid- deling van makelaars verhandeld voor //huiaelijke en andere diensten. t'hans zjjn zulke wantoestanden aan het licht gekomen, dat een onderzoek werd ge- last. De Chineezen zelf scbjjnen ook op een ingrijpen van hoogerhand gesteld te zyn. Er bleek o.m. dat voor de meisjes tus schen 10 en 15 pond sterling werd betaald voor ieder jaar dat ze telden. Natuurlyk waren er koopers te goeder trouw, maar de meesten sloten zulk een koop af om de kin- deren aan de prostitutie over te leveren of om er anderszins hun eigendomsrecht over uit te oefenen. Men schat het aantal der te Hongkong aldus in slavernjj verkeerende linderen op niet minder dan 50.000. ThaDS zal omtrent dit hoogeljjk onzede- jjke stelsel te Londen een conferentie worden gehouden. DE EVOLUTIE IN ROSLAND. Naar het. Rostabureau meldt is het Mos- rousche Volkscommissariaat voor Finantien voornemens vrijen verkoop van gouden voor- werpen en sieraden toe te staan en alle. voor den handel daarmede geldende beperkende bepaliDgen op te heffen. De Ryksbank heeft besloten, de oprichting van particuliere crediet- en bankinstellingen toe te lalen. HET VERNIETIGEN VAN RUIM 14.000 DUITSCHE VLIEGTUIGEN. De Entente-commissie voor de controle op de Duitsche luchtvaart heeft haar taak volbracht. Volgens de //Daily Mail" heeft die commissie sedert Jan. 1920 14.800 vlieg- tuigen laten vernielen. Van de 29 300 motoren zyn er eenige ter beschikking van de geallieerden gesteld maar de meeste zyn vernietigd. Zes lnehtschepen zyn aan de Entente uit- geleverd. Na de vernietiging der militaire vliegtuigen, zal de controle op den bouw van verkeersvliegtuigen nog eenigen tyd worden gehandhaafd. IN RUSLAND. Volgens een bericht uit Helsingforsstjjgen de prjjzen voor de noodzakelyke levensbehoef- ten te Moskou op onrustbarende wijze. Zoo kosten in duizend sovjet-roebel uitgedrukt en pond wittebrood 70 een pond vleesch 70een pond boter 200 a 300een liter melk 100; eenei25; een pond suiker 220 thee 750; koffie 500; kaas 300aardappelen 6 40 liter petroleum 540 een electrische lamp 250 een cigaret 2 een entree voor een theater 50 a 300 een schotel in een hotel 125 a 275; een kop koffie 45; een kop thee 15 en een advertentie in de bladen 50. Een aangemeten pak komt op 7 a 8 millioen sovjet-roebeleen paar schoenen op 6 millioen roebel. TER NEUZEN, 22 Febr. 1922. L1EFDAD1GHEID. Evenals dit vroegere malen herhaaldelijk gebeurde, zal, blijkens de advertentie in dit nummer, ook ditmaal eene uitvoering ge- geven worden vanwege den Bond voor btaatspensionneering op Dinsdag 28 Febr. e. k. Deze uitvoering heeft als hoofddoei versterking van het fondsje, waaruit tal van mingegoeden geholpen worden in het beta len van de premie ter bekon ing van Ouder- domsrente. Wie hiervoor iets gevoelt, trachte deze gelegenheid aan te grijpen om den Bond te steunen. Het programrna bevat als gewoon- h.jk verschillende niooie nummers, en de rol- len zijn in goeds .handen. INGESCH^EVEN BEURTVAARTUIOEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijn beschikking van 24 De cember 1919, no. 7600, afdeeling vervoer, heeft bepaald, dat de verpliohting tot het stellen van waarborg voor ingeschreven beurtvaartuigen als bedoeld in art. 23 (2) van bovengenoemde beschikking, met ingang van heden is vervallen, en maakt bekena, dat aanvragen tot het terug bekomen van gestorte waarborgsommen en bankgaran ties kunnen gerioht worden tot de afdeeiing vervoer van zijn departement, met vermel- ding van de nummers, waaronder de vaar- tuigen zijn ingeschreven. 1NTREKKING VERVOERBEPiiRKlNG. De beperking van het vervoer over alle kunstwegen in de geheele provincie is op- geheven, te beginnen met middernacht tus schen 20 en 21 Febr. 1922. WON1NGBOUW-BIJDRAGEN. De Minister van Arbeid heeft voor den bouw van woningen aan de navolgende ge- meenten bijdragen toegekend ten behoevc van de personen en tot bedragen daarachter genoemd: Biervliet, C. Gernaers f 1080, Breskens, P. J. Gruson 1200, Iz. Vergouwe 875, W. Roos f 900, H. Vermeulen f 900, ver. Breskens Vooruit" (20 woningen) 18.800, Hontenisse, J. F. Baart-Bogaert f 1200, Hulst, J. F. van Laer f 1200, St. Jan- steen, R. J. Verheijen 1125, St. Kruis, P. Lohman f 800, Nieuwvliet, J. Kerkhove f 1080, D. Luteijn f 1200, Oostburg, E. Hen- neman f 1200, C. W. Jacobs f 1200, W. F. Suurland f 1200, Philippine, J. la Gasse 1125, Westdorpe, A. Vernaeve, 2 maai 1200, Zaamslag, A. D. Kaijser j 1200. Clinge, H. Th. Ferkes 18^10, Groede, A. J. Risseeuw (2 woningen), 1945, W. de Smidt (9 woningen), f 4800, Ad. v. Moer 1069, A. van Uxem 1200, J. I. van Hane- ghem f 825, Wed. Ch. Brakman f 1065, J. Koole f 1200. MILITIE-COMM1SSARIS. Naar vernomen wordt zal, wegens ophef- fing der betrekking, aan den heer A. Klontje, luitenant-kolonel, met ingang van 1 Maar! eervol ontslag worden verleend als militie- commissaris in Zeeland. PITMAN SCHOOL. Als een bewijs dat de cursussen, gehou den door de Kon. Erk. Pitmansohool te Goes, Directrice N. Crucq, goed worden be- zocht en goede vruchten afwerpen, moge dienen dat Zaterdag 18 dezer een 18-tal cursisten te Arnhem het diploma verwierven, dat wordt uitgereikt door de Federatie van Ned. Steno-Leeraren Systeem I. Pitman. SLUISKIL. Dinsag werd door de landbouwvereenf- ging ,,Landbouwbelang" athier aanbesteed de levering van 21.600 K.G. Chili, 39.000 K.G. ammoniak en 42.300 K.G. ammoniak-super- phosphaat. Voor de Chili schreven in de heeren: M. van der Gouwe te Ter Neuzen voor f 16,16, Kostense en Zoon te Kruiningen voor f 16,09. Firma D. J. Oggel te Axel voor 16,03, A. Verhelst te Westdorpe voor f 15,90 en C. Wieland te Ter Neuzen voor 15,90. Voor de ammoniak schreven in de heeren: P. J. van Ardenne te Rotterdam voor 23,74, Kostense en Zoon te Kruiningen voor f 23,20, Firma D. J. Oggel te Axel voor f 23,03, C. Wieland te Ter Neuzen voor f 22.96, M. van der Gouwe te Ter Neuzen voor 22,93 en A. Verhelst te Westdorpe voor 22,75. Voor de ammoniak-superphosphaat schre ven in de heeren: Firma D. J. Oggel te Axel voor f 11,56, Kostense en Zoon te Kruinin gen voor f 11,48, C. Wieland te Ter Neuzen voor f 11,47, P. J. van Ardenne te Rotter dam voor 11,44, A. Verhelst te Westdorpe voor f 11,23, M. van der Gouwe te Ter Neu zen voor f 11,02 en E. de Moor te West dorpe voor f 10,89. De Chili werd gegund, na loting met den heer C. Wieland, aan den heer A. Verhelst te Westdorpe. De ammoniak aan den heer A. Verhelst en de amm.-superphosphaat aan den heer E. de Moor, beiden te Westdorpe. ZAAMSLAG. Maandagnamiddag viel de monteur Jan Gorter, uit Zaandam, van een hoogte van 5 a 6 meter uit het schip der Ned. Herv. kerk o<p den steencn vloer en was geheel bewusteloos. Dokter Buwalda, wiens hulp was ingeroepen, vreesde voor hersenschud- ding. Gorter is ter verpleging naar het zie- kenhuis te Hulst overgebracht. HULST. Het gemeentebestuur dat zich in zake het kanaal AxelHulst tot den Minister van Waterstaat heeft gewend om te bevestigen zijn verzoekschrift d.d. 6 Mei 1919, waarbij de gemeenteraad adhaesie heeft betuigd aan het rekwest van den gemeenteraad van Axei d.d. 18 Januari 1919, houdende verzoek aan den Minister te willen bevorderen, dat voor rijksrekening het kanaal van de Axelsche Sassing tot Hulst worde verbreed en uitge- diept zoodat bedoeld kanaal voor de bin- nenvaart bruikbaar worde gemaakt en aan- sluiting worde verkregen met het kanaal GentTer Neuzen en den Minister te ver zoeken te willen mededeelen of het onder zoek naar die scheepvaartverbinding reeds is geeindigd en in welk stadium de zaak zich thans bevindt. (Zel.) BRESKENS. Zaterdag vergaderde de Afd. Breskens der Kiesvereeniging Libcrale Unie. Overgegaan werd tot aansluiting bij den Vrijheidsbonci. Op de groslijst voor candidaat-stelling lecien Tweede Kamer werden geplaatst de heeren Jhr. R. de Muralt, Ph. J. van Dixhoorn, I. A. Leenhouts, Breedveld, J. N. Pattist cn Th. Siemelink. Tot nieuwe bestuursleden in de piaats van ue heeren A. Salome en L. Bootsgezel wei- den benoemd de heeren J. H. de Vlieger en D. Mookhoek. OOSTBURG. Worden ten aanzien van de ambachts- school voor Oostburg en omstreken geen bi- zondere maatregelen getroffen dan zal het bestuur, in eene binnenkort te houden ver- gadering, het liquideeren der school met den meesten ernst onder de oogen hebben te zien. Waar de ambachtsschool meer dan 40 leerlingen telt zou opheffing der school voor de streek een ramp beteekenen en het ver- loop van Nederlandsche ambachtslieo'en naar Belgie in de hand worden gewerkt. (Zel.). In deze gemeente deed zich een tra- gisch sterf.geval voor. De heer C. de J. was Zondagavond in de herberg van den heer M. M. bezig zijne partij te spelen voor't bil- jartconcours, toen hi.' plotseling ineen zakte. Dood werd hij opgenomen, waarna hij per brancard naar zijn huis werd vervoerd. (Br. Crt.) GOES. In den nacht van Zondag op Alaandag jl. is in het trancept van de Magdalenakerk athier, een stuk van de boog, rond een der ramen, naar beneden gestort. De gasver- lichting werd verbrijzeld, terwijl ook het tochtportaal ernstig schade leed. SCHADE AAN TARWEVELDEN TOEGE- BRACHT DOOR GANZEN. Uit verschillende plaatsen der provincie Noord-Brabant komen berichten over groote schade, die groote vluchten wilde ganzen aan de tarwevelden toebrengen. MU1ZENPLAAG. Op de uiterwaarden langs de Waal en Maas krioeit't volgens een bericht uit Dru- ten, van de muizen. Als de uiterwaarden niet overstroomen, zal 1922, een sleaht gras- jaar zijn. KOLENDAMPVERST1KK1NG. Te Haarlem is het bejaarde echtpaar Rijbroek, wonende aan het Begijnhof, door kolendamp gestikt in de woning gevonden. CARBOLZUUR IN PLAATS VAN PORT. De heer Abspoel, veearts te Ede, had in het halfdonker het ongeluk zich bij vergis- sing uit een flesch carbolzuur in te schen- ken. Denkende, dat het port was, gebruikte hij daarvan iefs, met het noodlottig gevolg, dat hij bijna oogenblikkelijk overleed. AAN BEKOMEN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Een 6jarig. kind, dat Donderdag den ko- kenden inhoud van een waschpot over zich kreeg, is te Tiel aan de bekomen brand- wonden overleden. ALS DE DOODGRAVER STAAKT. Te Bussum was iemand gestorven en daar de doodgraver toevallig afwezig was, werd zijn plaatsvervanger belast een graf te gra ven. Toen de familie met het lijk op het kerkhof kwam, bleek, dat nog niets gedaan was en de plaatsvervangende doodgraver weigerde zijn werk te verrichten, omdat hij een wrok tegen de familie van dffli over- ledene koesterde. Het lijk is eerst later be- graven kunnen worden. EEN MEISJE VERMIST.. Het is thans bija 5 weken, dat de 18jarige Caroline W. te Hengelo wordt vermist. Ver- w^aoht wordt, dat het lijk der vermiste on der het ijs ligt. De wichelroedelooper Schoenmaker en de spiritiste mevr. Akkeringa, werden uitgenoo- digd te trachten de mogelijke plaats van het lijk te vinden. Beiden waren zeer beslist, dodh op de aangewezen plaats werd bij dre dging het lijk niet gevanden. KWAAD GEWETEN. Aan een politiebureau te Rotterdam werd dezer dagen een bekende beroofster ontbo- den. Alleen om als getuige gehoord te wor den. Toen de vrouw zich meldde bleek, ze zoo vast overtuigd van haar zonden, dat ze er heelemaal op gerekend scheen te hebben, dat men haar voor het een of ander weer zocht. Ze was er op gekleed om „verschut" te worden en had zelfs een dik pak boter- hammen meegebracht om 't een paar dagen op te kunnen uithouden. Zeer verwonderd was ze, toen men haar na verhoor weer weg- stuurde. MOORD TE UFFELTE. De ongeveer 60jarige A. Been, veekoop- man te Uffelte, gemeente Havelte, is Don derdagavond door den 22jarigen D. aldaar doodgeschoten. Zij hadden samen eerst in een kof- fiehuis gezeten en verlieten dit tegelijk; op korten afstand daarvan kregen zij twist. Het schijnt, dat B, den ander het eerste met een stok heeft geslagen. D. maakte toen gebruik van zijn mes en bracht den vee- koopman eenige wonden toe. Deze zakte j ineen, doch stond onmiddellijk weer op en wilde zich weer naar het cafe begeven. Hi; deed dit echter niet en ging naar huis. Daar is hij doodgebloed. D., die gearresteerd is, staat gunstig be- kend, terwijl B. daarentegen een minder goeden naam heeft. D. verklaarde het mes te hebben gebruikt om zich te verdedigen. BR1EVENBESTELLER AANGEHOUDEN. Donderdagavond is, naar de N. Venl. Crt. meldt, te Venlo de brievenbesteller S. aange- houden, die meermalen uit het publieke te- lefoontoestel in de vestibule van het station aldaar de daarin aanwezige dubbeltjes heeft gestolen. Hij was in het bezit van een sleu- teltje van de automaat. EEN JACHTPARTiJ VAN STROOPERS. le Heemskerkerduin is, zoo schrijft men aan het N. v. d. D., bij nacht een formeeie jachtpartij gehouden door stroopers. De hee ren waren van top tot teen in het wit ge kleed daar er sneeuw lag en de maan vol was. Aldus zouden zij beter het wild ver- schalken. Aardig voorbeeld van „zich aan- passen aan de omgeving". Maar voor tallooze hazen en konijnen werd dit een geduchte strop. Iemand die moest waken bij een zieke huisgenoot en even een luchtie ging schep- pen in den prachtigen helderen winternacht verschrok toch een weinig bij hei zien van de witte gedaanten. Maar als geboren Heemskerkerduiner begreep hij spoedig de zaak. Er wordt tegenwoordig wat bedacht door heeren wildstroopers! Patronen zijn al lang in oniloop, die maar zeer weinig geraas bij het schieten maken. Men druppelt in de duinen tot aan de wo ning van den strooper anijsolie, waar fazan- ten dol op zijn, zoodat ze den laatsten drup- pel tot aan de woning oppikken. In de mees te gevallen moeten ze deze snoepzucht met den dood bekoopen. M00RDAAN8LAG TE UTRECHT. Maandagmorgen heeft een zekere B., zoon van een bewoner in de Vinkenbuurt te Utrecht, een revolverschot gelost op den vroegeren verloofde van zyn zuster, een zekeren P. die niet met het meisje wilde trouwen, P. is in de Ryksklinieken opgenomen de revolverkogel was hem in den rug gedrongen. De revolverheld is door de politie gearresteerd. Om dezelfde reden heeft de vader van het meisje ook reeds vroeger op het niet- trouwlustige jongmensch geschoten. NACHTKR0EGH0UDERS. Men meldt uit Amsterdam De door de politie uit hun zaken ge- dreven nachtkroeghouders in de omgeviDg van den Zeedyk en de O. Z. Voorburgwal zyn bezig hun inrichtingen te verplaatsen naar aDdere stadswijken, waar de politie ze echter met belangstelling in het oog houdt, maar ook schjjnen enkele van deze zaken thans omgezet te zijn in speelgelegeDheden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie een inval gedaan in een huis aan de Smalle Kapelsteeg, waar hazardspel werd gespeeld door ongeveer 30 bezoekers. D«zen moesten alien mede naar het politiebureau om verklaringen af te leggeD. Tegen een hunner, die zich verzette, moest geweld worden gebruikt. Tegen den houder van het speelhuis is proces-verbaal opgemaakt. VERDUISTER1NG. Te Beerta is gearresteerd de arbeider H., wegens verduistering van ODgeveer 1200. Hy was penniDgmpester van het plaatselyk ziekenfonds en had de hem toevertrouwde gelden gedeeltelyk ten eigen bateaangewend, gedeeltelyk verloren met speculate in marken.' AFGEBRAND. Zaterdagnacht is te Baarn de concert- en schouwburgzaal van het hotel Central aan den Brink geheel afgebrand. Het bal masque, dat dezen avond in de zaal was gehouden, was juist afgeloopen, zoodat het vermoeden bestaat, dat de brand is ontstaan door het gebruik maken van magnesiumlicht by het kieken van groepen gecostumeerden. Het hotel zelf bleef gespaard, verzekering dekt de schade. DENEN. In verschillende plaatsen in het Zuiden van ons land zyn wilde zwanen geschoten, o.a. te St. Annaland, Kruisland en Axel. Deze Denen, zooals ze in den volksmond heeten, komen alleen bij strenge koude zoo ver Zuidwaarts. Het soort, dat geschoten werd, behoort tot de zoogenaamde Cygnus musicus, welke in Noordelyke streken van ons land ook wel Hoelzwaan of Kloekswan wordt genoemd. i r' |g VERZET TEGEN DE POLITIE. Bjj het overbrengen in den Zondagnaeht van een persoon, die in staat van dronken- schap de orde verstoorde, van af den Zeedyk raar het bureau Warmoesstraat te Amster dam nam het publiek tegen de politie- ugenten een dreigende houding aan, waar- oor zij van de wapenen gebruik moesten maken. Vanuit de Watersteeg is op de agenten geschoten, terwyl uit verschillende percbelen met huishoudelyke voorwerpen werd geworpen. DE MOORD OP DEN ESSENBURG- SINGEL TE ROTTERDAM. De te Keulen aangehouden student J. B. beeft aan den derwaats vertrokken inspec- teur van politie, nadat hem mededeeling was gedaan van de door zyu broeder C. B. afgelegde bekentenis, eveneens volledig zyn medeplichtigheid bekend aan den moord, op den Essenburgsingel op den koopman H. B. uit de Leeuwenlaan gepleegd. Hij er- kende met zyn broeder het plan voor den moord ineengezet te hebben niet alleen op dezelfden grond, als reeds breedvoerig is gemeld en een paar weken geleden door >yn broeder medegedeeld, maar ook omdat de koopman H. B. kennis had gekregen van een door hem beraamden aanval op Ned. Herv. Kerk. Zaamslag. Donderdagavond 6 uur, Ds. de Pu van Cadzand. Lichtbeelden Bijbelsche platen-Burnand.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2