ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No, 7263. Woensdag 15 Februari 1922. 70e Jaargang. STRIJB TBBEU MISBAAB. BINNENLAND. FEUILLETON. BUITENLAN 0. EERSTE KAMER. De Provinciale Staten van L.imburg heb- ben vandaag gekozen tot lid van de Eevste Kamer (vacature-Michiels van Kessenich) met 25 van de 39 stemmen, mr. F. I. J. Janssen (r.-k.) oud-lid van de Tweede Ka mer, lid van de Provinciale Staten van Limburg en rechter in de rechtbank te Maastricht. PROF. G. J. P. J. BOLLAND. Prof G. J. P. J. Bolliand is Zaterdug te Leiden overleden. Na een 1 angdurig en smartelijk lijden, dat hij, geheel in over- eenstemming met zijn karakter, in een- zaamheid en zonder deelneming gesteld te zijn, heeft gedragen, is prof. Bollaiid op bijna 68-jarigen leeftijd overleden. De heer G. J. P. J. Bolland werd 9 Juni 1854 te Groningen geboren. Zijn va der overleed als rijksveldwachter te Assen toen zijn zoon nog slechts negen jaar tel- de. Achtereenvolgens a»ls leerling bij een horlogemaker, alp klerkje op een advo- catenkantoor, als kweekeling op een lagere school geplaatst. eindigde hij voorloopig deze snelle wisseling van loopbaan met op veertienjarigen leeftijd naar Schoonhoven te worden gezonden bij de instructie-com- pagnie van het 2e reg. vestingartjllerie. Zijn temperament maakte hem echter voor een inilitaire carriere te eenenmale onge- schikt hetgeen vier jaar later bleek, toen hij, driftig over het onrecht een ander aangedaan, een zijner superieuren een klap in het gezicht gaf, een insubordinatie die gestrenge straf („kruiwagenstraf", later door het H. M. gerechtshof in gevangenis- straf veranderd) na zich sleepte. In het militalir detentiehuis te Leiden ontdekten de regenten, w. o. prof, dr, De Gooye en notaris Coebergh, zijn bui- tengewonen aanleg en zorgden voor zijn opleiding tot onderwijzer. Te Groningen werd hij later als onderwijzer aangesteld. Met kracht legde hij zich op de studie der moderne en klaissieke talen toe, waartoe na zijn vertrek naar Katwijk, Leiden hem een goede gelegenheid bood. Familie van zijn a.s. yrouw (hij was gehuwd met mej. C. H. Bakker) stelde hem in staat orn gedurende veertien maan- den zich te Londen voor het examen En- gelsch M. O. te bekwamen en na terugkeer in het vaderland legde hij djt zoo glans- rijk af, dat wetenschappelijke belangstel- lenden (Cosijn, Kern e.a.) te zijnen be- hoeve gelden verzamelden om de voort- zetting zijner studien aan een Duitische! Univerciteit mogelijk te maken. Wijlen prins Frederik der Nederlanden droeg daartoe ook met vorstelijke mildhe;.d bij. Na in 1881 met mej. Bakker gehuwd te zijn, vertrok hij echter in 1882 naar Batavia waar hij tot 1894 onafgebroken aan het Gymnasium Willem II is werkzaam ge- weest. In 1894 ging Bolland met een jaar ver- lof naar het vaderland, waarna hij in 1896 onder het Ministerie-Van Houten werd benoemd tot hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit als opvolger van prof. Land, een benoeming welke vooral in katholieke kringen nogal opschudding verwekte. Het hoogleeraarsambt aanvaardde hij met een rede getiteld: „Verandering en Tijd", waarmede hij reeds dadelijk van Moulin, die voortging met alle hoeken te doorsnuffelen, mompelde: Neen, dat lijkt mij ook niet waarschijn- lijk toe. Eensklaps vroeg Milloc aan vrouw Vol- lard: En wat heb jij daarop te antwoorden? Die vodden, zooals u ze noemt, zeide de weduwe, zijn alles wat ik bezit en het is dus heel natuurlfjk, dat ik er waarde aan hecht. Milloc zeide niets meer. Hij hield zich of hij overtuigd was. Dus, zeide hij, dat was alles wat je hier kwam zoeken? Alles. Goed, neem het dan maar op en ga met ons mee, Vrouw Vollard nam de lompen bijeen die in de linnenkast lagen. Vervolgens ging zij nog iets oprapen, dat in een hoek van de kamer lag Millloc, die al haar bewegingen nauw- gadesloeg vroeg haar: Wat heb je daar nog? Dp onverschilligen toon antwoordde de weduwe Vollard: Dat ziet u wel, vuile kousen. Zij wilde ze met de andere kleedingstuk- en oprollen, toen Milloc eensklaps op haar toesprong en haar de kousen uit de handen rukte. Toen sloeg de kalmte van vrouw Vol- zich deed spreken. Juist voor zijn ziekte, waarvan hij niet weer is opgestaan, heeft hij nog eens op zijn wijze getuigd tegen vele der nieuwe maatschappelijke en geestelijke stroomin- gen van onzen tijd. Hij heeft de laatste reeks zijner voorgenomen bijzondere col lege's, welke zooveel opspraak hebben verwekt, niet kunnen beeindigen. De wree- de kwaal waarvoor de wetenschap nog geen middel weet, (kanker, die hem toen reeds had gegrepen) maakte hem onmo gelijk en nu ligt zijn vruchtbare pen voor altijd stil. OVERSCHRIJVING VERGUNNING DRANKWET. De Minister van Arbeid heeft aan de Ged Staten het volgende geval medegedeeld: In den loop van het vorig jaar werd inge- volge art. 26, le lid, de Drankwet bij Kon besluit toestemming verleend tot overschrij- ving eener vergunning van vader op zoon Toevallig bleek onlangs, dat die overschrij- ving nog niet had plaats gehad. Bij navraag antwoordde cte vergunninghouder, dat het niet in de bedoeling lag, nu reeds de over schrijving te doen plaats hebben, doch dat hij de toestemming bewaarde om daarvan pas gebruik te maken, ingeval hij ongeschikt voor de zaak wordt of komt te overlijden Daartoe lag een door hem geteekend, doch ongedateerd verzoek aan het gemeentebe- stuur om overschrijving der vergunning in een enveloppe gereed, om bezorgd te wor den, zodra zich een der bovengenoemde ge- vallen mooht voordoen. De mogelijkheid be- stgat dus, dat dit pas na jaren geschiedt. Teneinde dergelijk misbruik te voorkomen, zullen in het vervolg de Kon. besluiten tot het verleenen van toestemming tot over schrijving eener vergunning slechts zes maanden geldig zijn. PESSIMISTISCHE BESCHOUWINGEN. Dr. A. van Gijn, die in de Haagsche Post een serie artikelen schrijft over „het vooruitzicht onzer maatschappij", eindigt zijn artikel in het jongste nummer met de navolggnde opmerkingen. Wij staan naar mijne meening nog slechts aan het begin van den crisis. Ten aanzien van Duitschland meen ik, dat er reden is tot een zeer groot pessimisme. Men maakt zich thans blijde met de moge lijkheid van een moratorium. Gesteld dit kwam echter en ware zoo gunstig als maar denkbaar is, b.v. 10 jaar uitstel van alle schadeloosstelling anders dan krachtens de overeenkomst van Wiesbaden. Ik voor mij kan niet gelooven dat het dan toch geluk- ken zoude om Duitschlands economischen toestand weer op een goede basis te krij gen. Eerste eisch daartoe is, dat men op- houdt met bankbiljetten drukken en ik kan Mj.et inzien hoe men daarmede kan ophouden zonder dat er groote troebelen ontstaan. Het wfll toch niet anders zeggen dan dat de duurte nog een gerufrnen tijd blijft toenejnen t.w. totdat in Duitsch land de wereldprijzen ±>ijna bereikt zijn terwijl de kans op loonsverhoogjiugen, al dadelijk bij de publik ke bedrijven, doch spoedi|r ook bij de particuliere onderne- mingen verdwijnt. Wat nu reeds een deel der bevolkiing, de ambteUjke en intellec- tueele middenklasse in sterke mate onder- vindt en dan nog sterker zal gaan ondervinden, dat zal dan ook de geheele arbeidersklasse treffen, t.w. een volstrekte wanverhouding tusschen (de koopkracht van) het inkomen en de ineest noodzake- lijke levensbehoeften. Men zal om tot sta king van de bankbiljettenfabricage te ko- men ook moeten ophouden met het toe- leggen van groote bedragen op levensntid- delen op het spoorwegvervoer, de poste- rijen, enz. Dan zal in millioenen woningen hevig gebrek zijn intrede doen. Ik weet lard eensklaps in dolle woede over en zij schreeuwde hem toe: Dief! adder! Milloc keerde de beide kousen om. De eerste bevatte niets, maar uit de tweede haalde hij een papiertje te voor- schijn. Een lombardbriefje. Moulin vroeg: Wat is dat? Een lombardbriefje. Wat staat er op? Een jas. Welke kleur? Blauw. En Lesage droeg een blauwe jas op den dag, dat juffrouw Renault vermoord werd. Vrouw Vollard gilde hem toe: Niet waar! Maar zonder hier acht op te slaan zeide Milloc: Ik wist wel dat wij hier iets v.inden zouden. En hij stak het lombardbriefje in zijn zak. Daarna wendde hij zich weer tot vrouw Vollard en zeide op ernstigen toon: Luister eens goed, ik geef er je mijn eerewoord op, dat ik je in mijn rapport dat ik van deze h^iszoeking zal opmaken, zooveel maar eemgszins mogelijk is spa- ren zal wanneer je mij een vraag, die ik je nu stellen zal, onomwonden en naar waarheid wilt beantwoorden. Op haar gewonen norschen toon zeide vrouw Vollard: Vraag maarop. Wat is er geworden van het Bretonsche dienstmeisie van mevrouw Laroche? Vrouw Vollard werd ongerust. Zij trachtte eerst nog onwetenheid voor wel, dat dit toch onvermijdelijk is en veel heviger zal zijn, wanneer men nog een jaar voortgaat met het wirlschaften als men tot dusverre deed en dat in werkelijk- heid neerkomt op het opsoupeeren van het nationaie vermogen. Maar het oogenbljk van de koersverandering zal ook nu reeds uiterst pijnlijk zijn. Niets kan m. i. Duftschland, ook als de Entente alles toegeeft, redden van een sterke decimeering van zijn bevolking, welke slechts in een geval door emigra tie kan worden verkregen, t.w. als in een aangrenzend of zeer naburig land als b.v Rusland een bevolkingsluchtledig ontstaat, Emigratie naar ve-ee landen vereischt veel te veel kapitaal en maakt daardoor de zaak voor de achterblijvenden weinig beter. De terugslag van een reusachtige inzinking (juister gezegd het aan het licht komen van de werkelijkheid) in Duitsch land, welke weliicht tot hevige beroerin- gen aanleiding zal geven, zal in ons land sterk gevoeld worden. Ik geloof daarom niet, dat de belan- sen per 31 December 1921 en de vermo- genscijfers per 1 Mei 1922 ons reeds het ergste te zien zullen geven. Het schijnt mij onjuist te meenen dat deze cijfers nu wederom als abnormaal laag zullen moe ten worden beschouwd, gelijk zooveltn doen die deels weliicht om de onaange- name consequenties welke het onder de oogen' zien van de waarheid medebrengt het nog maar niet van zich kunnen af- zetten, als zoude de welvaartslijn van 1919 en 1920 maar weinig boven het normale zijn gegaan, zoodat de inzinking van thans een tijdelijke uitbuiging van de normale lijn naar onderen te zien geeft. Neen, nog geruimen tijd zal deze indien niet verder benedenwaarts in elk geval niet opwaarts gericht zijn. Misschien zal het wel weder tijdelijk gaan lijken of zulk 't 'geval is; misschien zal een verdere daling van den gulden, beneden zijn goudwaarde tenge volge van een te groote ruimte aan geld- middelen voortvloeiende uit de crediet- eischen der openbare lichamen, ook ten onzent weer een schijnbare welvaart doen ontstaan, maar het zoude niets zijn dan een hernieuwde koortsaanval, welke weer een bios op de wangen van den patient zoude brengen, maar hem innerlijk nog meer zoude verzwakken. DE TOESTAND. Terwijl de rijksvakvereeniging van spoor- wegpersoneel alweer op een nieuwe staking broedt, omdat de regeering h. i. de stakers te hard aanpakt, zijn de Duitsch-Nationalen en een deel van de volkspartij voornemens diezelfde regeering om haar slappe houding ten val te brengen, schrijft de N. R. Crt. Zooals de zaken staan zullen de commu- nisten bij die paging hun hulptroepen zijn. Of ook de onafhankelijken die rol zullen willen spelen, is aan gerechten twijfel on- derhevig. De Freiheit waarschuwt althans dat Stinnes voor de poorten staat en met den val van Wirth en Rathenau zijn haan koning zou kraaien. Daartoe kunnen de onafhanke lijken, wier nachtmerrie Stinnes heet, toch moeilijk meewerken. Waarschijnlijk zullen velen hunner een onzijdige houding aanne- men, als de motie van vertrouwen in stem ming komt. En daar de Katholieke Beiersche volkspartij in haar orgaan te Munchen ver- klaart, dat een kabinetswisseling op het oogenblik in strijd met het landsbelang ware, kan de regeering Woensdag nog een vrij groote meerderheid krijgen vooral als een vleugel van de volkspartij zich van tegenstemmen onthoudt. De coalitiepartijen kunnen op de 466 man- te wenden, door te vragen: Mevrouw Laroche? Wie is dat? Maar daarmee kon zij Milloc niet om den tuin leiden. want hii riep haar drif tig toe: Houd je maar niet van de dommen, dat is nergens voor noodig want wij we- ten er alles van. Als u alles weet, behoeft u ook niets meer te vragen. Alles, behalve wat er met die Breton sche is gebeurd. Zeg mij wat zij met dat meisje gedaan hebben en, ik herhaal 't je er zal ruimschoots rekening mee gehouden worden. Ik weet het niet. Ik verzoek je De stem van Milloc klonk ontroerd, toen hij her nam: Ik smeek je, mij de waarheid te zeggen. Waarachtig, mijnheer, ik weet er niets van. Ik weet niet wat er gebeurd is, nadat ik bij mevrouw Laroche vandaan gegaan ben en ik ging ongeveer een kwartier later dan de Bretonsche. Dat is de zuivere waarheid. Dit antwoord bracht een diepe versla- genheid over den detectieve. Hij zeide tegen Moulin: Dan blijft mij nog slechts een hoop over Welke? Soufflard. Het kan niet anders of wij moeten hem nu ook spoedig in handen krijgen. Wanneer hij morgenmiddag om 12 uur nog niet gearresteerd is, kom dan met Castro aan mijn huis, versta je, bij mij aan huis. Op welk een toon zeg je dat! Milfoc fluisterde hem toe: Dan zullen de 48 uren verstreken zijn. Eensklaps wendde hij zich weer tot daten 220 man in het vuur brengen, de Beiersche volkspartij 20, de oppositiepar- tijen 222, Beiersche boerenboiid 4 en de Wel- fen 2. De regeering kan dus bij een goe !e opkomst van de coalitie en de Beiersche volkspartij 240 stemmen halen, waartegen de oppositie op ziin hoogst 228 kan stellen, indien althans de Beiersche boerenbond en de Welfen haar steunen, 't geen volstrekt niet zeker is. Het maximale cijfer van 22S zal ze echter zeker lang niet bereiken, zoo dat de schatting van enkele bladen, dat de regeering een meerderheid van 60 of 70 stemmen zal halen, wel niet ver mis zal ziin. De Vossische Ztg. hoort, dat de coalitie na de stemming nog een motie van vertrou wen over de buitenlandsche politiek zal in- dienen, teneinde het buitenland te bewijzen dat het kabinet op dit gebied veel sterker staat. De Engelsche regeering is tot de overtul ging gekomen dat de toestand in Ierland het vertrek van de troepen, die er nog zijn, niet gedoogt. Maandag zijn plotseling alle trans porten gestaakt. Dat dit besluit is genomen in overleg met de regeering van Collins lijdt geen twijfel, want deze regeering verwacht een staatsgreeppoging van de kant van De Valera, die op het oogenblik een hoogst ge- vaarlijk dubbel spel speelt. Hij tracht het gezag van de vrijsfaatsche regeering te on- dermijnen door troebelen aan de grens van Ulster uit te lokken en hoopt in de daaruit ontstane verwarring te Dublin zijn slag te kunnen slaan. Het kabinet te Londen heeft begrepen, onder deze omstandigheden Ier land niet aan zichzelf te kunnen overlaten. VEREENIGDE STATEN. De misdadigheid. Donderdag zijn te Albanie openbare aan- klagers uit alle deelen van den staat. New York tezamengekomert ter beraming van middelen tot het beteugelen van de mis dadigheid. In het bijzonder maakte Don derdag een onderwerp van bespreking uit het feit dat in de Vereenigde Statien een hoeveelheid automobielen was gestolen ter waarde van duizend m)llioen dollar, klaarblijkelijk door een over het geheele land georganiseerde dievenbende, „even doeltreffend als een monopolisti- sche trust en even eeriijk", zoo karakteri seerde een spreker haar. De openbare aanklagers verklaarden dat automobielen, die een groote snelheid ontwikkeLen, er zeer veel toe hebben bijgedragen geduren de de laatste paar jaar om misdadigers te doen ontsnappen door hen in staat te stellen, het terrein van de misdaad snel te verlaten. DE KRONING VAN DEN NIEUWEN PAUS. Zondagmorgen heeft in de St. Pieters- kerk de kroningsplechtigheid van den nieuwen paus plaats gevonden. Aanwezig waren de Ieden der familrie Ratti, het corps-diplomatique bij den Heihgen Stoel vertegenwoordigers der Malteezer Ordei benevens ongeveer 50.000 genoodigden. Tegen negen uur kwam de paus, gedra gen op de sedia en voorafgegaan door prelaten en kardinalen, de kerk binnen. Na de mis zette kardinaal Diacra den paus den tiara op het hoofd. Vervolgens zegen- de de paus de aanwezigen, waarna hij zich terugtrok. Na de kroningsplechtigheid gaf de paus van de buitenste loge der Basilica af zijn zegen aan de menigte, welke zich in grop- ten getale op de Piazza di S. Pedro had verzameld. De menigte juichte den Daus geestdriftig toe, terwijl de troepen de mi- litaire eerbewijzen brachten. vrouw Vollard en zeide op zijn gewonen toon: Vooruit! 'XXXII. De laatste veil van Milloc. Na de weduwe Vollard op de prefec- tuur van politie te hebben gebracht, had Milloc met Moulin afgesproken, dat deze den volgenden morgen zeer vroeg bij hem aan huis zou komen. Den volgenden morgen om 5 uur, trad Moulin het huis aan de rue de la Calandre binnen, waar Milloc woonde, in de naaste omgeving van de prefectuur van politie. Hij vond er Castro reeds, die, evenals hij, den vorigen avond was ontboden en er een kwartier te voren was gekomen. Milloc zat te schrijven en scheen ge heel verdiept in zijn werk. Castro nam Moulin ter zijde en vroeg hem fluisterend: Weet je wat hij daar schrijft? Neen. Zijn laatsten wil. God Hij heeft het m"ij niet gezegd, maar ik heb het geraden. Inderdaad, hij is doodsbleek en zijn ge- laat staat hoog ernstig. Hij verwijt zich dat door zijn schuld het Bretonsche dienstmeisje van mevrouw La roche vermoord is. Dat weet ik. Hij twijfelt er niet meer aan of zij is in derdaad vermoord en alles schijnt dit trouwens ook te bewijzen en hij is er de man niet naar om zich ook maar 5 minu- ten uitstel toe te staan. Om 12 uur vanmid- dag zijn de 48 uren die hij zich als ter- mijn gesteld heeft, verstreken en als wij, klokslag 12 uur, de Bretonsche niet le- VALSCHE BANKBILJETTEN IN BELGIE De „Nieuwe Gazet" meldt: Ingevolge de onthullingen van den aan- gehoudene Van Diest, zijn door de op- sporngsbrigade van Brussel talrijke huis- zoekingen gedaan en verschillende per- schillende personen aangehouden. Bij zekeren D., te Anderlecht, heeft men 19 valsche briefjes van 1000 frank aange- slagen. Bij Leopold Gierts, mekaniekwerker. vond men het materiaal dat gediend had om de valsche briefjes te vervaardigen; men is overtuigd dat hij de namaker is. Het is de aanhouding eener boterboerin van Opwyck, die een valsch briefje op de Anspachlaan te Brussel ter uitwisseling aanbood, die het gerecht op het spoor der bende bracht. Tot hiertoe zitten vijftien personen ach- ter de grendels en andere aanhoudingen worden verwacht. Een Brusselsch blad meldt dat sedert 1919 de Nationaie Bank 2 tot 300 valsche briefjes heeft aangeslagen, die door de bende vervaardigd werden. De uitgifte van valsche bankbriefjes van 1000 frank was reeds begonnen in 1919. Eenigen tijd later, toen er enkele personen waren aangehouden, dacht men dat de zaak geeindigd was maar in 1921 begon het spel opnieuw. Men deed opsporin- gen en hield toen twee kerels te Narnen aan. Leopold Gierts die nu in hechtenis ge nomen werd, bezat ook een toestel om de briefjes te nummeren. Verder vond men in zijn huis een pers, inkt en pajher, dat ongeveer overeenstemde met het papier waarop de vroeger uitgegeven valsche briejes gedrukt werden. EEN STATENL1D VAN WEST-VLAANDEREN GEARRESTEERD. Aan de Nation Beige wordt uit Gent ge- meldt, dat de heer Mulier, lid der Gedepu- teerde Staten van West-Vlaanderen, b ge arresteerd onder verdenking van activisme. Hij werd door enkele dagbladen van acti visme beschuldigd en toen hij weigerde, deze beschuldigingen door een eere-raad te laten onderzoeken, besloten de andere leden van de Gedeputeerde Staten hem te boycotten. EEN WEELDEBELASTING IN DE V. S. De Amerikaansche Senaatcommissie voor Binnenlandsche Zaken heeft zich dezer da- gen met een gedetailleerd plan voor het heffen van een nieuwe Amerikaansche weeldebelasting beziggehouden, uit de op- brengst waarvan aan alle Amerikaansche soldaten, die aan den wereldoorlag heb ben deelgenomen, een pensioen zou wor den verstrekt Volgens de raming zal de opbrengst dezer belasting ongeveer 300 inillioen dollar zijn. Onder deze belasting zal ook de benzine vallen, waarvoor per gallon 1 cent belas ting is verschuldigd. De theaterbelasting zal worden verdubbeld, van iedere 1000 sigaretten zal 50 cent belasting moeten worden betaald, van een pond rook- of pruimtabak 2 cent, van automobielen 25 cent per paardekracht. Bovendien zal een belasting van 2 dollar worden geheven van iedere 1000 dollar welke landgoederen bij verkoop opbrengen. Wall Street heeft reeds een protest te gen deze nieuwe plannen laten hooreh- Ook de groep der Amerikaansche boe- ren staat zeer vijandig tegen de nieuw- voorgestelde belastingen en men verwacht, dat het machtige agrarische bloc in het Congres de nieuwe voorstellen scheip zal bestrijden. DE KOUDE IN ZUID-OOSTELIJK EUROPA. In geheel Zuid-Oostelijk Europa heerscht een sinds jaren ongekende koude. In Oostenrijk, de Herzegowina en Zuid-Hon- vend hebben teruggebracht, dan zal hij zich zonder aarzelen een kogel door het hoofd jagen. Moulin schudde het hoofd. En wanneer wij nog iets vinden, mom pelde hij, dan vrees ik dat het niet het meisje, maar slechts haar lijk zal zijn. Daar ben ik ook bang voor. Arme Milloc! Op hetzelfde oogenblik werd de deur der kamer geopend en een jonge vrouw trad binnen, met een meisje van 'n jaar of vijf aan de hand. Milloc wierp haastig een vel vloei over het papier dat hij bezig was te beschrijven. Kalm en met een glimlach om de lippen naderde de jonge vrouw hem. Het kind, een allerliefst meisje, frisch en blakend van gezondheid, huppelde naar hem toe, sprong op zijn knie en kraaide van plezier. Zij had prachtig blond haar, dat in dik- ke krullen op haar oloote schoudertjes viel en haar groote, blauwe oogen keken den vader vol verrukking aan. Wij gaan op reis, paatjejubelde zij, ik ga met moesje de stad uit. Heerlijk he? ja zeker, mijn kind, zeide Milloc, wiens stem lichtelijk beefde, ondanks de inoeite die hij deed, om zijn aandoening te over- meesteren. Daarna wendde hij zich tot zijn vrouw en vroeg: Dus jelui gaan heen? Ja, dat wilde je toch, antwoordde me vrouw Milloc. Milloc trachtte te glimlachen. Zeker, zeker, zejde hij, het is zulk prachtig weer en een verblijf van eenige weken buiten zal jou en onze kleine Louise goed doen. (Wordt vervolgd). De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter openbare kennis, dat tot en met Vrijdag 17 dezer op de gemeente-sec- retarie ter teekening ligt een lijst tot het verzamelen van handteekeningen van hen die prijs stellen op het behoud van het garnizoen te Middelburg. Ter Neuzen, 15 Februari 1922. De Burgemeester voornoemd, L. J. GEELHOEDT, wnd. Burgemeester.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1