ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH VLAANDERER Levert de fijnste soorten HONINGKOEK. No. 7257. Vrijdag 3 Februari 1922. 70e Jaargang. Uit het hooge Noorden, binnenland. Stoom-, Koek- j,ST. HMTOISIE" In aRi£P-«ij£ien BEKENDMAKING 8UITENLAN D. Opslagplaats Yoor Ter Neuzen en Om&treken: Finraa Wed, A.. H. QQNZE, FBEBIKBEU1T B I. xv. Sinds eenigen tijd is bezig te verschijnen bij de uitgevers de Erven F. Bohn te Haar lem een serie boeken „Volksuniversiteits- bibliotheek". In beknopten vorm geven daar- in vakgeleerden een populair overzicht van de uitkomsten hunner studien. Nu is kort geleden een nieuw deeltje verschenen waar- van ik u iets wil vertellen. Het is geschreven door den Amsterdamschen hoogleeraar T. J. de Boer, en heet: Wijsbegeerte van den Islam. Schrik niet, het wordt niet „geleerd". Weet gij wat nu het bijzondere van dit boekje is? Als gh uitvoerige studieboeken over de geschiedenis der wijsbegeerte zoudt nasiaan, zoudt gij bespeuren, dat die uit- sluitend behandelen de Grieksche, Christe- lijke en nieuwe wijsbegeerte, maar geen regel wijden aan die van de Mohammeda- nen. Neem een der laatst verschenen wer- ken, het boek van prof. R. Casimir, er staat niets over den Islam in. Eerst nu komt prof. De Boer met zijn boekje. Misschien zult gij zeggen: komen die Turken er dan wel op aan voor ons? Ja, juist voor ons, want Nederland bestuurt eenige Oost-Indische kolonien met meer dan veertig millioen inwoners, waarvan het meerendeel de Mohammedaansche gods- dienst belijdt. Dan is het toch eigenlijk wel wat vreemd, dat onze universiteiten voor de vele tientallen gestudeerde menschen die tel- kens naar de Oost g.aan om in bestuursbe- trekkingen te worden geplaatst, tot nog toe zich nauwelijks hebben bemoeid met een bc- handeling van het Mohammedaansche den- ken. Nu eindelijk geeft prof. De Boer een kort overzicht over het voornaamste wat de Tur ken denken over God en de verhouding waarin hij tot de wereld en de menschen staat. Gij hebt natuurlijk wel eens gehoord, dat Mohammed in het begin van de zevende eeuw aan de Arabieren te Mekka een nieu we geloofsleer heeft geschonken, die door hem in een boek: Koran was opgeteekend en aan hem door den engel Gabriel zou zijn overgebracht. Tweeerlei wordt in dien Koran op den voorgrond gesteld: 1°. er is geen God dan Allah en Mohammed is zijn profeet, 2°. de wereld vergaat, de dag des oordeels is nabii. bekeert u dus tot Allah. In dit laatste is eenige overeenkomst met de prediking van Johannes den Dooper. Ook de Islam heeft zijn tien geboden. Gij kent natuurlijk alien de tien, die Mozes aan het volk Israel heeft gegeven, nadat hij op den berg Sinai had vertoefd. Mocht iemand zich die tien niet precies herinneren, hij vindt ze in Exodus 20. Acht daarvan zijn verboden (ontkennend), het vierde en vijfde geboden. De eerste vier be handelen de verhouding tot God, het vijfde tot de ouders, de laatste vijf de verhouding tot andere menschen. Zie hier nu de tien van Mohammed: I. Plaatst geen God naast Allah, opdat gij niet hulpeloos te schande wordt. 2. Dient niemand dan Allah uwen Heer, en weest vriendelijk tegenover uw ouders, hetzij een van hen of alle beide oud bij u worden. Scheldt hen niet maar spreekt tot hen eer- biedig en onderwerpt u aan hen met teeder- heid, biddende: ,,Heer heb medelijden met hen, zooals zij mij hebben opgevoed, toen ik klein was. 3. Geeft aan uw verwanten wat hun toe- komt, geeft den arme en den reiziger, maar doet dat zonder verkwisting. En wie niet ge ven kan, spreke tot hen vriendelijke woor- den. Houdt uw hand niet gesloten, maar opent haar ook niet zoover als gij kunt, op dat gij niet zelf verarmt. Ziet, verkwisters zijn de broeders van Satan. 4. Doodt uw kinderen niet uit vrees voor armoede; wij willen voor hen en voor u zor- gen. Ziet hen te dooden is groote zonde. 5. En houdt u ver van ontucht, want dat is schande eh een slechte weg. 6. En doodt geen mensch, tenzij ter wille van het recht. Wie ten onrechte gedood wordt, diens naaste verwant mag hem wre- ken, mits de.wraak niet grenzenloos zij. 7. Raakt niet aan het goed der weezen, tenzij voor hun opvoeding tot den tijd der rijpheid. 8. Houdt uw overeenkomsten, want daar van zult gij rekenschap moeten geven. 9. En geeft voile maat en weegt met juiste weegschaal. 10. Vertrouwt niet op datgene waarvan gij geen wetenschap hebt. Ziet, gehoor ge- zicht en hart zullen daarvan rekenschap moeten geven ten jongsten dage. En gaat niet trotsch door het leven, want gij kunt de aarde niet splijten, noch u verheffen tot de hoogte der bergen. Gaat het u als mij, dan vindt gij ongetwij- feld de tien geboden van Mozes heel wat verhevener en schooner. Die van Mozes zijn dichterlijk, aeze van Mohammed zijn gelijkvloersch. Over zijn vierde gebod moet gij u niet verbazen, hij gaf het aan in de woestijn zwervende Ara bieren en heeft zelf nooit kunnen denken, dat zijn geloof eenmaal beleden worden zou door een paar honderd millioen menschen, zoodat de Islam een der wereldgodsdiensten werd. Het negende- gebod is misschien iets voor sommige winkeliers, bijv. in Indische couranten werd onlangs geklaagd, dat de blikken boter, die men daar koopt, het ge- wicht, dat op het etiket staat, niet bevatten! Die Mohammedaansche godsdienst is in betrekkelijk korten tijd met behulp van het zwaard uitgebreid. Geheel Azie (behaive China) kwam onder de macht der Moslims, een groot deel van Afrika werd veroverd. De Mooren overweldigden Spanje en de Tur ken drongen over den Bosporus Europa bin nen veroverden Konstantinopel (of Byzan tium), alwaar zij de prachtigste Christelijke kerk der oudheid de Aya Sophia hebben ver- anderd in#hun voornaamste moskee. En zij drongen zao ver door, dat hun legers her- haaldelijk voor de poorten van Weenen ston- den. Het was zelfs noodig, dat de bedreigde Christenheid eenige kruistochten organiseer- de tegen het opdringend Mohammedanisme en trachtte het Heilige Land te heroveren. In de zestiende eeuw was Turkije zelfs de sterkste militaire staat van Europa gewor- den. Langzamerhand werd zijn macht terug - gedrongen. In de 19e eeuw verloor het hoe langer hoe meer zijn heerschappij op den Balkan: Rumenie, Servie en Bulgarije wer- den zelfstandig. Engeland maakte zich mees- ter van Egypte, de Noordkust van Afrika werd de buit van de groote mogendhedpn, die er gingen koloniseeren. Toch hebben Spanje, Frankrijk en Italic herhaaldelijk ondervonden hoe hardnekkig de woestijnbevolking strijden kan. Nog on langs heeft het Spaansche leger in Marokko duohtig klap gehad. Maar nadat in den Balkanoorlog Turkije zware verliezen geleden had, toen het tege- lijk door Montenegro, Servig, Bulgarije en Griekenland werd aangevallen, volgde de groote wereldoorlog. Hierbij heeft Turkije op den verkeerden kaart gespeeld en in de geweldige worsteling, die toen aanving, werd--door het Engelsche leger onder reus- achtige moeilijkheden Mesopotamia verpvera en eindelijk viel Bagdad, dat vele eeuwen lang een Moslimsch centrum was geweest. Van uit Egypte werd dwars door de woestijn doorgedrongen en Jeruzalem ver overd. Wat de kruistochten niet hebben tot stand gebracht, schijnt nu werkelijkheid t" zijn geworden: het Heilige Land is aan de Turken ontrukt en thans hOpen vele „Zionis- tische" Israelieten op een nieuw Joodsch rijk in Palestina. Men wil er een Hebreeuwsche universiteit stichten. Ik zeg: het schijnt werkelijkheid te zijn ge worden, want wij hebben gezien, hoe Turkije wonderlijk snel zich heeft hersteld en nog steeds een militaire staat van beteekenis ge- bleven is. Van een verdeeling van den buit is niet veel terecht gekomen. Konstantinopel is nog steeds Turksch, Klein Azi6 is niet door Griekenland veroverd kunnen worden. De groote mogendheden hebben hun handen vol. En wat nog wel eens gebeuren kan in die onherbergzame streken van woestijnen en rotsachtige bergen, weet niemand. Voor den vromen Moslim nu is de gods dienst een wet, die het heele leven zoowel burgerlijk als geestelijk beheerscht. Er Is geen onderscheid tusschen kerkelijk en wereldlijk recht. Hun moraal of zedeleer onderscheidt vijf soorten: 1°. volstrekt ge boden handelingen, waarvan het verrichten beloond, het nalaten bestraft wordt. 2° vet- dienstelijke werken, die beloond worden, maar straffeloos kunnen nagelaten. 3°. ge- oorloofde handelingen (waarbij van beloo- ning of straf geen sprake is). 4°. verwerpe- lijke handelingen, die bij de wet niet straf- baar zijn. 5°. verboden handelingen, die in elk geval strafbaar zijn. De wet geldt alleen voor geloovigen. Jodeu en Christenen onder de Mohammedanen blij- ven dus onder hun eigen wet leven, maar zij worden, zoolang zij zich niet tegen de mili taire en politieke heerschappij der Turken verzetten, gedeeld in alle graden, die van haat en verachting tot achting en vriend schappelijk verkeer kunnen verloopen. Allah rs de barmhartige, die de zonden van zijn dienaren vergeeft, met hun gebreken ge duld heeft en hun goede werken dubbel In rekening brengt. Hij is de Almachtige, die doen kan wat Hij wil. Hij leidt in dwaling, laat althans dwalen wien Hij wil en Hij leidt op den rechten weg dien Hij wil. Hij is de Almachtige Souverein en de deugd der men schen, die zijn slaven zijn. bestaat in ge hoorzame onderwerping. Daarbij is Allah alwetend en kent zelfs de geheimste dingen. Alles staat van eeuwigheid af in zijn. boek opgeteekend en alles gebeurt, zooals het in dat boek geschreven staat. Van vrijheid van wil is dus geen sprake. Er zijn een paar honderd millioen, die dit geloof en deze mo raal aanhangen, en er dus waarde aan hech- ten. Maar wij stellen ons Christelijk geloof en onze moraal toch hooger. T. g. T. EERSTE KAMER. Vcrgadering van Donderdag. Aan de orde is hH dienstplichtantwerp Mevr. PothuisSmit (s.-d.) zal tegen stem- meu. Het ontweip is veel te duur, vooral in een tjjd van zoo grooten maatschappe lijken nood. De heer SlingeDberg (v. d is tegen het ontwerp. Z i. gaat dit veel te ver en steunt het niet op de meerderbeid van het volk. De heer Verheyen (kath.) ziet de nood- zakelpkheid in om zich te verdedigen, wan- neer men wordt aangevallen De verant- woordelijbheid voor ontwapening kan de Kamer niet aanvaarden. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Er wordt voortgegaan met de behande- ling van de begrootiDg van arbeid. De heer Duys (s.-d.) dringt aan op spoed met de ziekteverzorgingswef. Hp komt op tegen de z.i. onjuiste wijze. waarop de heer Posthuma vergelijkingen rnaakt tusscheu de administratiekosten der RijksverzekeriDgs- bank en die van de Risicobank. Hp vraagt, of de minister de ziekteverzekeriDg premie- vrp wil maken en de uitkeering wil ver- hoogen van 70 tot 80 percent van het loon.. Spreker is tegen de motie-Oud, die naar zijn meening de dbeentralisatie van de ongevallenverzekering, waarop heel het land wacht, zou-stop zetten. IEj O Xj .A. Is/L IE! DE TOES I~ AND. Er is, onder den invloed van de koude golf die over de entente cordiale heenstrijkt, al eenige weken een vermakelijke polemiek tusschen de twee oevers van het Kanaal aan den gang, schrijft de N. R. Crt. De Engelschen hebben, naar men weet, den Franschen verweten, dat zij met hun groote wapeningen te land en de duikbootplan nen, die zij nog achter de hand hou.den, de onrust in de wereld gaande en haar herstel tegenhouden. Waarop de Franschen antwoordden dat de Engelschen met hun machtige vloot makkelijk praten hadden, vooral nu de eenige' vloot, die zij in Euro pa te vreezen hadden, van de baan is. Stephane Lauzanne, de hoofdredacteur van de Parijsche Matin, heeft zich daarop in het debat gemengd met te. betoogen, dat de Engelschen niet eens list recht hadden Over de Fransche wapening te laud te sipa- !en, aangezien zij zelven niet alleen het vijfvoudige van Frankrijk aan hun vloot besteeden, maar bovendien nog bijna 50 pet. meer dan Frankrijk aan hun leger en bijna het viervoudige aan hun luchtmacht. Lauzanne kwam tot de volgende getallen. Engeland geeft voor 192122 uit: aan zijn leger 5.365.895.600 frs., aan zijn vloot 4.288.908.000 frs., aan zijn luchtmacht 957.372.000 frcs. Frankrijk aan zijn leger 3.709.345.454 frs., aan zijn vloot 843.618.295 frs., aan zijn luchtmacht 254.652.440 frs. Tegelijkertijd herinnerde Lauzanne eraan, dat de Engelsche bezuinigingscommissie, nftar de Daily Chronicle, het lijfblad van Lloyd George, zelf onthuld had, aan de admiraliteit en het legerbestuur verweten had, dat zij de verdedigingsdiensten hand- haafde op een voet van de voorbereiding van een wereldoorlog. Aan Engelschen kant is hef daarna eenigszins stil geworden. Het heeft zelfs niet ontbroken aan stemmen, die het Fran sche s andpunt van de handhaving van eeh groot leger begrijpelijk trachtten te ma ken. Men kan ook zoo redeneeren: er is een gevaar voor de Fransche Oostgrens of er is geen gevaar. Maar nu de Engel sche politiek, die eerst de kwestie van de garantie van Frankrijk's veiligheid gerui- men tijd had laten rusten, te Cannes zelf voor den dag is gekomen met het aan- bod van een garantie-tractaat, heeft zij daarmee erkend dat een niet uitgelokte aanval van Duitschland totdusver tot de mogelijkheden en niet tot de hersenschim- men behoorde, al wilde zij natuurlijk door het geven van een waarborg de kansen ervoor verminderen. Zoo lang Engeland het noodig acht, een vloot in stand te hou- den even groot als de machtigste ter we reld zou het dus geen reden hebben, detj Franschen te verwijten dat zij te land hun militaire maatregelen nemen. Dit is juist, wat generaal Maurice, de militaire deskun- dige van de Daily News, thans in dat blad erkent door te zeggen dat de sterke vloot voor Engeland is wat het sterke leger voor Frankrijk is. Het debat komt zoodoende in rustiger spoor. De bijzondere medewer- ker van de Times die te Washington is geweest, zegt ook nog eens dat de houding der Engelschen te Washington tegenover de Franschen niet onberispelijk is geweest. Hij vindt een boosaardigen bijsmaak aan de manier waarop Lord Lee voor de Brit- sche admiraliteit tegen de Franschen ge- bruik heeft gemaakt van het artikel van Castex over den duikbootoorlog en hij waarschuwd ten slotte ernstig, dat Enge land en Frankrijk alleen indien zij spoedig een breeden grondslag van overeenstem- ming kunnen vinden, voor zichzelveh eh voor Europa de welwiljendheid en het vertrouwen van Amerika terug kunnen winnen. De erkenning aah weerszijdeh dat Engeland den stalen muur van zijn vloot en Frankrijk den levenden muur van zijh leger voorloopig noodig heeft (al zou men wenschen, dat in een beteren tijd de kan sen op oorlog zooveel kleiner werden, dat beide muren in omvang aanmerkelijk kon- den slinken) kan er toe bijdragen, dat de weg voor een betere verstandhouding toch nog geeffend wordt. Engeland met Ierland als vrijstaat aan JOH. v. d, SANDE-v. d. K E 3 J H E if, Tilburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen raerken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. het kanaal van St. George, van welken vrijstaat het niet kan voorzien, of het op den duur toch niet volledige onafhankelijk- heid zal nastreven, en niet meer opper- machtig ter zee, kan aan den overkant van het Nauw van Calais geen slechtgezind Frankrijk velen. Want men moet niet ver- geten, dat te Washington een historische gebeurtenis haar beslag heeft gekregen, die de Saturday Review van 21 Januari aanleiding gaf tot de volgende elegische verzuchting: ,.Zoo lang geen begrijpelijke verklaring gegeven is van de handelingen te Washington en in eigen land ten aah- zien van de vlo'ot, zullen wij op het on- derwerp terug blijven komen. Wij zouden onzen lezers op het hart willen drukken het feit voor oogen te houden, dat de op- perheerschappij van Engeland ter zee,. d>e zoo moeilijk gewonnen, zoo roemrijk ge- handhaafd en, zouden wij eraan toe willen voegen, zoo eerlijk en waardig gebruikt is, blijkbaar in den loop van enkele dagen is weggeven, zonder dat eenige poging \Vordt gedaan, de werkelijke oorsprong en ingeving van de voorgestelde regeling degelijk te onderzoeken. Wij bliozen bij- kans bij de erkenning, dat wij Engeland's heerschappij ter zee als een kostbaar, ons toevertrouwd erfdeel beschouwen, dat ons ook toevertrouwd was om het weer ovei te geven; zoo onbehoorlijk lijken zulke gevoelens nu. Maar wij zouden dit willen zeggen: dat indien de wereld thans gere- geerd moet worden door conferenties en marchandeeren aan tafels, wij iets moe ten hebben om mee te marchandeeren; en dat wanneer wij onze heerschappij ter zee weggegeven, ons leger ombonden en on ze vreemde markten verloren hebben, er waarlijk voor ons heel weinig over zal blijven, om op tafel te leggen". is ter voorkoming en bestrijding de Abdij- siroop op haar post. ZAAMSLAG. De partij olmenboomen staande op het dorpsplein, zijn bij inschrijving gegund aan den heer De Smidt te Schoondijke voor 2250 gld. in massa. KOEWACHT. Het Belgische gedeelte dezer gemeente, dat zooveel geleden heeft onder de Duit- sche bezetting, is thans bijna weer geheel opgebouwd. Alleen de oude zusterschool, die door de Duitschers voor paardenstal gebruikt werd, ligt nog in puin. Men zegt, dat- daar de woning van den nieuwen pas- toor van de Belgische parochie zal komen. HANSWEERT. De loonen der werklieden op de N. V. Werf „Zeeland" zijn met 2 cent per uur verminderd. De motorfooot „Conrad" van den rijkswaterstaat is overgeplaats naar Ter Neuzen. SCHEEPVA ARTBEWEGING. Gedurende de maand Januari 1922 pas- seerden door de Westsluis: Zeevaart Geladen op 134 stoomschepen 430196 M3. 2 zeilschepen 879 Ledig 25 stoomschepen 98408 Totaal TeT 529483 M8. Waaronder voor Ter Neuzen: Geladen op 6 stoomschepen 23111 M5. 1 zeilschip 278 v Bij de verrekening van marken in pon- den hebben wij Woensdag tot ons leedwe- zen, een vergissing met de nullen begaan. Niet 30.000 mk. maar 300.000 ink. staan te gen den huidigen koers gelijk met 346 p. st. Daardoor gaat de vergelijking tusschen den toestand in Engeland en LXiitschiand bij de genoemde inkomers niet op. TER NEUZEN, 3 Februari 1922. STOOMSCHIP „TER NEUZEN". Dinsdag is te Greenock met goed gevolg te water gelaten het voor rekening van A. C. Lensen's reederij te Ter Neuzen, ge- bouwde stoomschip „Ter Neuzen". Het schip heeft een laadvermogen van 4050 ton dw., is 290 voet lang, 44 breed en 23 diep. J ACHT. De Commissaris der Koningin rnaakt be- kend, dat dit jaar de jacht op houtsnippeo met ingang van 1 Maart en die op waterwild met ingang van 1 April zal gesloten zijn; het weispel van kwartelen allSen van 2 lAAei tot en met 15 Juli a.s. zal geoorloofd we- zen en dat de kooieenden door den kooi- man moeten worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April a.s. en van 15 Juni tot en met 31 Augustus a.s. P. F. FRUYTIER. Den lsten Februari vierde, naar de Msb. in herinnering brengt, de heer P. F. Fruy- tier zijn 70sten verjaardag. De heer Fruytier is van 1888 af lid der Staten van Zeeland en van 1901 af lid der Tweede Kamer, eerst voor het district Hontenisse, thans voor deri kieskring Mid- delburg. Van 1903 af met een onderbreking van 3 jaren is de heer Fruytier lid van het j College van Gedeputeerde Staten van j Zeeland. TOEKENNING VAN VOORSCHOT. De Ministers van Arbeid en Financien hebben in verband met het Kon. Besluit tot toekenning van voorschot en bijdragen aan de gemeente Ter Neuzen, ten behoeve van den bouw van 42 arbeiderswoningen door de vereeniging „Werkmansbelang" aldaar, het bedrag van de daarbij aan ge noemde gemeente toegekende buitengewo- ne jaarlijksche bijdragen uit 's rijks kas over 19201921 vastgesteld op f 2Q8.376 voor wat betreft de rentevoetbijdrage en f 2.02S.606 voor wat betreft de materiaal- prijzenbijdrage. DIRECTE BELASTINGEN. Verplaatst met ingang van 21 Jan. 1922: L. Baker, commies te water le kl. van Rotterdam naar Ter Neuzen; met ingang van 16 Februari G. Nust, adj. commies van Emmen ktr. naar Hulst insp. Ingetrokken de verplaatsing van A. van Male, commies le kl. van Oostburg naar Utrecht le afd. Totaal 7 23389 M». Geladen af 62 stoomschepen 185699 Ms. H 2 zeilschepeu 438 Ledig h 96 stoomschepen 319060 y y y 2 zeilschepen 8293 y Totaal "162 513490 Ms. Waaronder van Ter Neuzen 26399 Ms. 7 stoomschepen Binnenvaart Geladen op 108 vaartuigen Ledig y96 y Totaal 204 Geladen af Ledig y Totaal 146 13 vaartuigen 133 y 104160 Ms. 3882 y 108042 M8. 12678 M8. 76129 y 88807 M3. Zondag 5 Februari 1922. (Vlooswijkstraat). NEUZENSCHE COURANT Bnrgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ingevclge het bepaalde bij artikel 14, par. 1, van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland. ter openbare kennis, dat vanaf 6 dezer, gednrende een maand op de gemeente-secretarie voor een ieder kosteloos ter inzage ligt een ontwerp- wijziging van den ligger van wegen en voetpaden in die gemeente met bijbehoorende teekening en dat binnen bovengenoemden termijn schriftelijke be- zwaren kunnen worden ingebracht bij den Raad. Ter Neuzen, 3 Februari 1922. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, J. IIUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9£ Ds. A. Timmermam en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. Donderdag 9 Febr., 's avonds 6 u., Ds. P. Krul van Biervliet. Opwekkende rede voor het Ned. Bijbelgenootschap. Sluiskil. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. geen dienst en 2 u., Ds. G. van Dis. Woensdag 8 Febr. 's avonds 6 u., Ds. H. F. de Puy, Lichtbeelden. Bijbelsche platen van Burnarid. Axel. 9 u., Ds. J. B. Th. Hugenlioltz en 2 u., Ds. J. B Tb. Hugenholt, Bediening van den H. Doop. Sas van Gent. 94 u., Us. H. Akersloot van Honten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Honten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Herraanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Kloosterzande. 10 u., Ds. G. van Dis. Gereformeerde Kerk. Hoek 94 u. en 2 u., Ds. A. Thielen van Axel. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. cn 54 u., Ds. Neerboseb. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 p., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaani). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 unr. 's Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1