ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aanbesteding. No 7256 Woensdag 1 Februari 1922. 70e Jaargaug. m mm DR AN KWET.j aanbesteden: glHNEHLftND. FEUILLETON. 8U8TEN LAN D. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Burgemeester en Wethouders van PHILIP PINE, zullen opDonderdag 16 Fe bruari 1922, des namiddags 12V2 uur, I let onderhouden van de werken der Gemeentehaven van 20 Februari tot en met 31 De cember 1922. A' a n w ij z i n g op 15 Februari 1922, voor- middags IOV2 uur. Bestekken verkrijgbaar ten gemeentehuize tegen betaling van il. 1,—. P. A. RAMMELOO, Burgemeester. GEIRNAERDT, Secretaris. Philippine, 26 Januari 1922. DE WERKT1JD EN DE BOUWVAKKEN. De Ned. Aannemersbond heeft in een adres aan den Minister van Arbeid gewe- zen op de enorme stijging van de bouwkos- ten ingevolge van de beperking van den arbeidstijd; en voorts, naar aanleiding van het voorontwerp tot wijziging der Arbeids- wet, opgemerkt dat bij de huidige gezind- heid bij de bouwvakarbeiders een overeen- stemming tot verlenging van den arbeids- duur onbereikbaar moet worden geacht. Adressant vraagt een uitzonderingsregeling voor 't bouwvak van 10 uur in den zomer en 8 uur in den winter, en een algeineene j overwerkvergunning. DE VLOOTCOMMISSIE. Bij Kon. Besluit.van 24 Jan. is de vloot- commissie benoemd tot het instellen van 107 Eensklaps sloeg hij zich tegen het voor- hoofd: Sapperlement, daar bedenk ik iets. Wan- neer zij mij in het waschhuis niet vinden, dan zullen zij zeker hier in de zweminrich- ting een kijkje komen nemen, waar zij meer succes zouden hebben. Hoe red ik mij daaruit. Wanneer ik weer door het gat kruip, val ik in handen van Milloc, die mij dan tevens nog op dezen diefstal hier be- trapt en ga ik door de deur van de kleed- kamer, dan kom ik in het dames-bassin en zullen die vrouwen een lawaai maken als- of de duivel is losgebroken. Op die manier wordt ik vast geknipt Nog een oogenblik dacht hij na en toen slaakte hij eensklaps een kreet van vreugde Qered! Ik heb een idee. XXVIII. De Engelsche. Een idee opvatten en het uitvoeren was hetzelfde. Onmiddellijk begon Fifi zich te vermom- men met de kleederen van de dame, die van dit kamertje had gebruik gemaakt. Daar waren eigenaardige moeilijkheden aan verbonden, want de jongen was met de inrichting van dames-costuums niet al te best vertrouwd en meermalen gebeurde het hem, dat hij een kleedingstuk 't ach- terstevoren aantrok, maar telkens merkte hij zijn fout op en herstelde haar. een onderzoek omtrent de voor de instand- houding van de zeetnacht gebezigde gei- den en opgelegde persoonlijke diensten. De commissie is als volgt samengesteld: Lid en voorzitter: de heer C. van der j Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamer. Leden: De heer Ch. L. van de Bilt, lid van de Tweede Kamer, de heer mr. A. J. F. Fokker van Crayenstein van Rengersker- ke, lid van de Eerste Kamer, de heeren F. W. N. Hugenholtz, jhr. R. R. L. de Mu- ralt, J. R. Snoeck Henkemans en A. P. Staalman, leden der Tweede Kamer. Adviseerende leden: De gepensionneer- de kolonel der Mariniers titulair J. C. j. B. A. de Josselin de Jong, de kaptL-liuit. ter zee N. J. van Laer, de administrateur T. D. C. Meijneke, de kapt.-luit, ter zee H. P. Prillevitz en de hoofdofficier van admi nistrate der le kl. E. O. de Wijs. Algemeen secretaris: de gepens. kolonel der Mariniers titulair J. C. J. R. A. de Josselin de Jong. Secretarissen: de luit. ter zee le kl. H. Ferwerda en de off icier van administrate le kl. P. A. Kempen. De taak der commissie wordt verder als volgt omschreven: a. De commissie is Devoegd te onder- zoeken of de voor de instandhouding van de zeemacht gebezigde geiden en de opge legde persoonlijke diensten volgens de be- staande wetten op de ineest economische en doeltreffende wijze worden aangewend. Zij is tevens bevoegd van haar gevoelen te doen' blijken omtrent wijzigingen, die in bestaande wetten of wetsomwerpen, wel- ke bij de volksvertegenwoordiging aanhan- gig zijn gemaakt, uit dat oogpunt be- schouwd, behooren te worden aangebraeht b. De commissie is bevoegd adviezen in te winnen van persouen, tot de zeemacht behoorende en buiten de commis sie staande, alsmede tot het verrichten van reizen in het belang van haren arbeid, ter- wijl de leden der commissie gerechtigd zijn tot het indienen van afzonderlijke nota's omtrent onderwerpen, tot de opdracht be hoorende. c. De commissie zal ten aanzien van aangelegenheden, welke beide deelen van de weermacht betreffen, in overleg treden met de Legercommissie, tot het instellen van een gezamenlijk onderzoek en tot het uitbrengen van gemeenschappelijk advies, waartoe gezamenlijk zal kunnen worden ver- gaderd, een en ander op uitnoodiging van een der beide Staatscommissien. EEN ONDRAGELIJKE BELAST1NG. De nieuwe belastingbiljetten zijn te Em- men uitgereikt. De belr.stingdruk is ver- schrikkelijk, aldus wordt aan de Maasbode gemeld. Kleine middenstanders moeten minstens 1000 betalen. Van inkomens bc- ven f 3000 zal 45 moeten worden beta-aid. DE TOESTAND. De Duitsche regeering zegt in haar ant- woord aan de commissie van herstel: „De Duitsche regeering is van meening, dat de regeling van de betaling der schadevergoe- ding voor 1922 alleen maar een eersten stap op den weg naar de oplossing van het scha- devergoedingsprobleem beteekent. Het pro gram voor 1922 berust op een stelsel, dat, gelijk de beschikbare ondervinding geleerd heeft, het Duitsche vermogen tot schadeloos- stelling gevoelig verzwakt. Maandelijks of driemaandelijks terugkeerende betalingen van schadevergoeding in vreemde munt- soorten beletten Duitschland, zijn financien in orde te brengen. Het lijkt daarom in het belang van alle betrokken landen noodzake- lijk, om de Duitsche betalingen op een an- deren grondslag te regelen en voor gerui- men tijd maatregelen te treffen. Dit zou ten Hij had alleen haar bovenkleederen noo- dig, het ondergoed iiet hij hangen. Met veel moeite en trappelend van on- geduld, had hij zich in de wijde hoepelrok gewerkt en daarna het beurslijfje aange- trokken; hieroverheen wierp hij een zijden omslagdoek en zette vervolgens den hoed op, waar zijn hoofd geheel in verdween, terwijl nog bovendien een vrij dichte voile zijn gelaat bedekte. Toen hij gereed was bekeek hij zich even in den spiegel, die boven de kopta- fel hing en, ondanks den moeilijken toe- stand waarin hij zich bevond, moest hij toch lachen om zijn eigen beeltenis. Hoe jammer dat de kameraden rnij zoo niet eens kunnen zien, mompelde hij, ik geloof waarachtig dat ik 2300 nog verove- ringen zou kunnen maken. Na een korte aarzeling, die zeer verklaar- baar was, besloot Fifi eindelijk heen te gaan. Hij opende de deur van het kamertje en keek over het bassin, waarin eenige da mes zwommen, terwijl anderen, in bad- mantel gehuljd, op de galerij die om het bassin heen liep stonden te praten. In die zwemsters stelde hij echter geen belang, maar met een Snellen blik overzag hij de inrichting ten einde den uitgang te zoeken en zich zonder aarzelen daarheen te kunnen begeven. Zonder moeite vond hij wat hij zocht en nu liep hij, met kleine trippelpasjes, daar heen, voor zichzelf overtuigd, dat hij er onberispelijk uitzag als een dame van stand Eenige dames, die op de galei^j stonden, merkten hem op, wezen hem elkander aan en begonneti te lachen, terwijl zij zeiden: Daar is de Engelsche. Wat ziet ze er weer dwaas uit spoedigste moeten geschieden, daar de on- zekerheid, hoe van 1'923 af de Duitsche be talingen moeten geschieden, een verlammen- den invloed oefent op den economischen en financieelen toestand, niet alleen van Duitschland, maar 00k van de geallieerde landen. Duitschland zal tot betaling van de schadevergoeding slechts dan in staat zijn, indien het crediet van het binnen- en buitenland voor financieele operaties op groote schaal gebruikt wordt." De regeering van Wirth, die een regeering van vervulling wilde zijn, erkent hiermede feiteliik, schrijft de N. R. Crt., dat zij na 1922 niet veel gat meer ziet in een voldoiSfing aan de opge legde verplichting en aan het einde van haar wijsheid gekomen is.sDe Duitsche ver- plichtingen voor 1922 zijn geregeld met be- hulp van een gedwongen binnenlandsche ieening van een milliard marken in goud, maar nauurlijk kan Duitschland daar niet mee doorgaan. De slotsom is, dat Duitsch land alleen met betalingen kan doorgaan ten gevolge van crediet-operaties in binnen- en buitenland. Maar wie in het buitenland zal daartoe genegen zijn? Aan Amerika, dat het eerst in aanmerking zou komen, behoef men niet te denken. De richting van de heele Amerikaansche politick is, Europa in zijn eigen vet te laten gaar koken. De geallieerden zullen bedanken voor een precede waarbij Duitschland hen voorloo- pig met hun eigen geld betaalt en zij geen waarborgen hebben, dat het,. na in den loop der tijden weer sterk en niachtig te zijn ge- worden, en wanneer allerlei omstandighe- den in de wereld veranderd zijn, niet de terugbetaling zou weigeren van wat het dan mischien als een oorlogscijns zou bestempe- !en. De Fransche pers moppert reeds, d een buitenlandsche Ieening. aan Duitschland hierop neer zou komen, dat het geld krijgt in plaats van geeft. Blijft dus alleen de crediet-operatie in het binnenland, waarmee met de gedwongen Ieening een begin ge maakt wordt. Hoogere belastingen kunnen niets helpen, want als men daar zijn toe- vlucht toe neemt en met de opbrengst de schadevergoeding betaalt, daalt de mark verder en wordt de verhooging te niet ge~ daan. Toen de rijksminister van financien gisteren in den Rijksdag aanvoerde, dat <V. jaar het dubbele aan belastingen zal gehe- ven worden van 1921, gebruikte hij dan 00k een drogreden, want de mark stond einde janpari 1921 op 5 1/4 c.L en nu op 1 1/3 pt. Voor die dubbele opbrengst kan Duitsch land nu dus maar ongeveer de helft aan buitenlandsche betaalmiddelen koopen van toen. In Duitschland zelf kan men echter na- tuurlijk voor een papieren mark veel meer krijgen dan in een vreemd land met hooge valuta. Anders zou geen Duitsch werkman kunnen rondkomen. Daarom was het een tweede drogreden toen Hermes in het alge meen den belastingdruk voor een inkomen van 30,000 mk. in Duitschland (320Q mk. belasting) vergeleek met den belastingvrii- dom van zulk een inkomen^ in Engeland. In de details was hij 00k niet nauwkeurig, want 30,000 mk., is ongeveer 346. In En geland loopt de belastingvrijdom echter maar tot 135; voor een getrouwd paar wordt de belastingvrije aftrek 225; voor het eerste kind mag 36, voor het tweede en elk volgende 27 afgetrokken worden. Pas een getrouwd paar met vier kinderen is bij een inkomen van 342 vrij van in- komstenbelasting. Maar dit terloops. Als de Duitsche regee ring crediet-operaties wil verrichten, moet zij terecht komen bij de Duitschers, wier prestaties niet in papieren marken, maar In vreemde ruilmiddelen betaatd worden en da zijn de groote uitvoerende industrieelen, de groote reederijen enz. De Duitsche regeering is vroeger al eens aan het onderhandelen geweest met de groote industrie. Die onder- handelingen zijn toen op niets uitgeloopen, omdat de industrie de spoorwegen uit rijks- handen over wilde nemen. Maar geen bin- Het mensch loop gewoon voor gek. Fifi, die deze woorden had opgevangen en het spottend lachen achtjer zijn rug gehoord, oromde voor zich heen: Het schijnt toch dat mijn toilet niet ge heel in orde is, en ik had er nog wel zoo mijn best op gedaan. Enfin, het is nog mooi dat ik er zooveel van terecht ge- bracht heb en de hoofdzaak is maar, dat ik ongehinderd hier vandaan kom. Daar bereikte hij den uitgang. Gered Dat dacht hij althans. Voor de deur van de zweminrichting, op de kade, stond een prachtige equipage met 2 mooie paarden, koetsier in rijke li- verij op den bok en palfenier bij het por- tier, dat hij opende, zoodra hij zijn ge- waande meesteres naar buiten zag komen. Fifi stapte in en de palfenier sloot het, portier achter hem, gelukkig zonder hem iets gevraagd te hebben. Waarschijnlijk wist de koetsier reeds waar hij heen moest rijden, want zoodra de palfenier weer naast hem zat, reed hij in flinken draf voort. Waarheen? Daar had Fifi geen flauw idee van, maar het kon hem voor 't oogenblik 00k niet schelen en met onverholen vreugde zag hij, dat het rijtuig pijlsnel voortreed en hem van deze gevaarlijke plaats verwijderde. Het was meer dan tijd, want onder het wegrijden kon hij nog zien, hoe Milloc en Castro het drijvende waschhuis verlieten, waar zij vruchteloos naar hun hoefje had- den gezocht, waarop zij hun schreden naar de bad- en zweminricnting wendden. Castro ging naar het heeren-bassin, waar men hem zonder bedenking binnenliet, maar de portierster der dames-afdeeling nenlandsche crediet-operatie is op den duur mogelijk zonder haarvolledigemedewerking. Het financieel toezicht van het buitenland, dat anders dreigt, is iets dat de Duitsciio nijverheid zelve niet kan willen. Berichten van verschillende kanten be- reiden er ons op voor, dat de conferenti van Genua, die op 8 Maart bijeen moest ko men, nog wat wordt uitgesteld, aldus de N. R. Crt. Gebrek aan voorbereiding en gebrek aan onderkomen voor al de deelnemers wor den als voornaamste oorzaken genoemd. De diepere reden is echter gemakkelijk te bevroeden. Er zal in de eerste plaats onder de geallieerden eenstemmigheid bereikt moe ten worden over de zoo bij uitnemendhei' financieele en economische kwesties, hoe het verder met de Duitsche schadevergoe ding moet gaan en of de Duitsche begroo- ting- en belastinghervorming aanneme is, voor men te Genua het groote economi sche parlement van Europa bijeen kan roe- pen. BELGIE. De Belgische aanspraken op het „Qiiiden Vliesafgewezen. De Belgische regeering had den eisch gesteld van teruggave van de schatten van de orde van het „Gulden Vlies", die door de Habsburgers in 1794 uit de door hen be- zette Belgische provincies naar Weenen werden overgebracht, die schatten omvat- ten toentertijd een aanzienlijke hoeveel- heid zilvergerei, relequien, gouden- en zil- veren ornamenten, bekers en andere waar- devoorwerpen, wapenrustingen, kragen en mantels aan de orde behoorend en een grooten voorraad tapijten van groote waar- de, afkomstig uit de 15e en 16e eeuw, die op 90 wagens werden weggevoerd. De Belgische eisch was gebaseerd op de gedachte, dat het „Gulden Vlies" een na tional orde is, essentieel gehecht aan het gebied der Nederlanden. De commissie van herstel heeft den eisch van Belgie afgewezen op grond van de overweging, dat het „Gulden Vlies" nooit een nationale orde is geweest en dat er nooit een groot verband had bestaan tus- schen de orde en het gebied der Neder landen. Verder zijn zij ervan overtuigd, dat de Habsburgers het recht hebben, de schat ten van het „Gulden Vlies" mede te nemen. De deskundigen door de commissie van herstel voor het onderzoek aangewezen had- den een grooten stapel archiefstukken uit de 15e en 16e eeuw te ontcijferen. De orde van het „Gulden Vlies" (Poison d'or) dateert van 1431 toen Filips de Goede, hertog van Bourgondie, regeerende over Bourgondie, Lotharingen, Brabant, Vlaanderen, Arttois, Holland, Zeeland en Namen, de orde in- stelde. De orde vormde een broederschap van ridders. De vraag aan wie de schatten van de orde Hoebehooren is door deze beslissing voor de commissie van herstel niet uitge- maakt. De Oostenrijksche staat heeft ze on- j der zijn berusting, maar eischt ze niet op, hoewel hij toch den Belgischer. eisch af- j wees. De Habsburgsche familie eischt de schatten op, maar 00k aan dezen eisch j heeft de Oostenrijksche regeering geen ge- volg gegeven. Bij dezelfde beslissing heeft de commis sie van herstel 00k den Belgischen eisch afgewezen tot teruggave van het schilderii van Rubens „Triptiek van St. Ildephonse" dat in 1777 van Brussel naar Weenen werd overgebracht. DE CONFERENTIE TE PARIJS. Aangaande de conferentie der geallieer de Ministers van Buitenlandsche Zaken wel ke 1 Febr. te Parijs zal worden gehouden over de zaken van het nabije Oosten, wel ke na Cannes werd uitgesteld wegens de Fransche Ministercrisis, zegt de „Sunday Times": weigerde formeel een man tot het bassin toe te laten, 00k al oewees die man dat hij van de politic, de' detectjeve Mjtiloc was. De badmeesteres moest er aan te pas komen, die zich eveneens tegen zijn toe- lating verzette en nog stond Milloc met die vrouwen te parlementairen, toen er een groot lawaai uit het daines-bassin kwam. Er werd gegild, driftig gesproken, haas- stig heen en weer geloopen door dames in zwem-tricot of met badmantels om. De Engelsche was uit het oassin geko men en naar haar kleedkamer gegaan, waar zij tot haar ontsteltenis had ontdekt dat al haar kostbaarheden en tevens haar bo venkleederen verdwenen waren. Zij kwam onmiddellijk weer naar buiten en vertelde in gebroken Fransch, dikwijls met geheele volzinnen Engelsch er tus- schen, aan de andere dames wat er ge- beurd was. Dat gat een groote constematie. Alle dames liepen naar hun kamertjes om te zien of 00k zij niets vermisten, maar niemand anders was bestolen en nu werd er van alle kanten om de badmeesteres geroepen. Deze maakte nu geen bezwaar meer, de beide polifie-ambtenaren want Castro had natuurlijk in het heerenbassin niets gevonden en zich inmiddels weer bij zijn chef gevoegd toe te laten, zij achtte het zelfs een gelukkig toeval, dat zij er waren en Milloc en Castro constateerden onmid dellijk den nieuwen diefstal die hier ge- pleegd was, terwijl zij de Engelsche en de apdere dames snel ondervroegen. Inmiddels reed Fifi, in de kleeren in het rijtuig van*de Engelsche pijlsnel door de De toestand eischt in de eerste plaats een loyaie overeenkomst tusschen Brittan- nie, Frankrijk en Italie en in de tweede plaats een overeenkomst aangaande de maatregelen, welke moeten worden geno- men om Turkije voorwaarden op te leggen, nu Griekenland er reeds in heeft toege- stemd, zijn lot zonder voorbehoud in de handen der geallieerden te leggen. Er op wijzende hoe dringend noodig een regeling is, herinnert de „Times" er aan, dat Curzon er Poincare op gewezen heeft, dat Anatolie in April weder geschikt is voor een veldtocht, al^ wanneer de schermu'.selingen van den winter door een meer of minder algemeene hervatting der vijandelijkheden kunnen worden vervan- gen. Afgescheiden van de belangen der Grieken en Turk en zelf, is het de pljcht der geallieerden, Europa te beveiligen voor de mogelijke gevolgen van een hernieuwd uitbreken van den strijd. De „Observer" zegt: Men heeft meer vertrouwen dan vroeger, dat een regeling zal tot stand komen. Het Britsche voorstel is het eenige, hetwelk moet worden beiian- deld, en men verwacht dat de logisch den- kende geest van Poincare het argument zal inzien, dat indien er bezwaar tegen hei verkrijgen van Smyrna door Griekenland op geografische gronden, hetzelfde be zwaar bestaat op dezelfde gronden tegen het verkrijgen van Thracie door Turkije. ERNEST SACKLETON f. Reuter meldt, dat Ernest Shackleton, de bekende Zuid-pool reiziger, op 5 januari op zee aan boord van de Quest" waar- mede hij, naar men weet, een nieuwe Zuid- pool-expeditie zou ondernemen, ten gevolge van hartverlamming is overleden. Het stoflelijk overschot van Shackleton is te Montevideo door een Noorsch stoom- schip binnengebracht. Kapitein Wild heeft het commando over de „Quest" overgenomen en de reis naar de Zuidpool voortgezet. De „Courant" voegt aan dat bericht het volgende toe: Met leedwezen zal de mare van den dood van dezen koenen ontdekkingsreizi- ger vernomen worden. Nog versch in het geheugen iigt zijn voorlaatste poging om de Zuidpool te bereiken. Men zal zich herinneren, dat Sir Ernest Shackleton die zich eerst als onderbe- velhebber van Scott verdienstelijk maakte en later (1907—1909) als leider eener ex- peditie met de „Nimrod" tot op 170 K.M. van de Zuidpool doordrong kort voor den oorlog het plan opvatte tot den groot- schen tocht door het nog onbekende Zuid- poolland: de „Trans-antarctische expedi- tie" genaamd. Shackleton zelf zou naar de Weddel-zee vertrekken met de Enduran ce" en vervolgens met sleden via de Zuid pool de andere zijde bereiken, waar hij zou samentreffen met de „Aurora". De Aurora" had reeds dadelijk met pech te kampen, terwijl de „Endurance" door het ijs werd medegesleept en den 20en November 1915, geheel door de up- loopende ijsschotsen versplinterd, in de diepte verzonk. De expeditie had het schip verlaten, doch doorleefde nog een reeks gevaarvolle avonturen. Een deel van de oemannihg bleef op het Olifants-eiland achter en kon slechts na heriiaalde hulp expedities uit zij.1 benarde positie gered worden. De poging, op zichzelf derhalve misiukt, leverde een ontdekking van beteekenis op, n.l. een hooge, met gletschers bedekte kuststrook van 200 mij], die zich langs de Weddel-zee uitstrekte. Sir Ernest Shackleton liet zich door deze mislukking niet aischrikken en richtte in 1921 de „Quest" in voor een tocht van 30.000 mij!. Half September j.l. vertrok hij in gezelschap van eenige van zijn vroegere kameraden naar de Zuidpool en de wet- nig bekende eilanden van den Stillen Oce- straten van Parijs. Hij droogde zich het zweet van het vOor- hootd met den fijn-batisten zakdoek, Uien hij in de reticule der dame had gevonden. Vervolgens dacht hij over zijn toestand na. Die kwam hem nog verre van rooskleu- rig voor. Hij was gered, maar voor hoeiang? Ieder oogenolik kon dit rijtuig stilhouden voor het een of andere huis, waar hij dan, wilde hij geen argwaan opwekken bij den koetsier en den palfenier, zou moeten biu- nentreden, maar waar het hem onrnogelijk zou zijn, de comedie verder te spelen. Wat te doen? De dameskieeren in het rijtuig weer uit- trekken en er onder het njden uitspringen? Daar dacht hij een oogenblik aan, maar hij moest weldra inzien, dat het oin ver schillende redenen onrnogelijk was. Vooreerst was het rijtuig maar een kiein coupetje voqr 2 personen, veel te bekrom- pen om deze gedaanteverwisseling er in te volbrengen. Bovendien waren zijn eigen kleederen, die hij onder het damescostuum nog aan- had, druipnat, waardoor hij in de drukke straat zeker dadelijk de aandacht trekken zou. En ten slotte kon het niet anders of de koetsier, de palfenier en de voorbijgangers zouden hem zien als hij uit het njtuig sprong en dan zou hij dadelijk worden aangehouden. Er zat dus niets anders op dan maar stil af te wachten de dingen die komen zou den, ofschoon hij daar verre van gerust op was. (Wordt vervolgd). aataBg^aMBEggasr .*^srg^jBiB^sa^i^3a£a^rrgae!a»apBfc. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 37, in verband met arti- j Lei 12, le lid der Drankwet, ter openbare kennis, fiat bij hen is ingekomen een verzoekschrift om vtrlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, *»deren dan sterken drank van C. L. DE PAUW te Ter Neuzen, voor het perceel, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie L, no. 1992, gelegen aan de Burgemeester Geillstrnat en de Walstraat. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is gesekied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof, schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, 1 Februari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Sezien artikel 1 der Nood-Boschwet Heeft goedgevonden tot bewaring van het natuurschoon, met ingang van 30 Januari 1922 het vellen te verbieden van 76 iepen, 2 platanen en 5 peppels, staaudeaan de Kerkhollaan te TER NEUZEN, aangeduid door bordjes met het •pschrift»Kapverbod ingevolge artikel 1 der Nood-Boschwet." Afschrift dezer zal worden gezonden aan a. den Inspecteur van het Staatsbosehbedrijf te Utrecht; b. den Burgemeester der gemeente Ter Neu- nn ter kennisneming en bekendmaking- in de Ter Neuzensche Courant en in de Middelburgsche Courant. alsmede ter uitreiking, onder aanzegging van het kapverbod, aan de eigenaren zijnde: L. DE FEI ITER e. sKerkhollaan te Ter Neuzen. 's Gravenhage, 27 Januari 1922. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (get.) VERSTEEG. Voor gelijkluidend afschrift, De Secretaris-Generaal, VERSTEEG.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1