8UITEN LAN 0, GEMENGDE 8ERICHTEN. lijn, waaraan de Nederlandsche Regeering heeft vastgehouden. De Minister hoopt, dat deze spoedig zullen kunnen warden voortgezet in aan- s'uiting aan het onderhoud, dat dezen zomer in het buitenland tusschen hem en zjjn Belgischen amotgenoot heeft plaats gehad, over de tusschen beide landen hanger de vraagstukken. Hij heeft den indtuk ge kregen, die, naar hij tneent, door zjjn Beigischen ambtgenoot werd metegedeeld, dat zoodanige besprekingen van nut zijn voor de goede verhoudingen tusschen beide landen. Men meidt- uit Brussel, dat deze verkla ring van Minister Van Karnebeek in de memorie van antwoord met geuoegen ont- vangen is in de Belgiscbe Ministerieele en particuliere kringen. Men heeft het gevoel, dat de besprekingen, om de geschil- punten, die tusschen de beide ianden zijn ontstaan, uit den weg te ruimen, eerlang zullen worden begonnen. BELGIE. Een verrassing voor de Vlaamsche Kamerleden. Dinsdag vonden de Vlaamsche afgevaar- digden in de Kamer op hun plaats een klein boekje, inhouiende den Nederlaodschen tekst van de Grondwet, het Reglement van de Kamer en enkele andere bepalingen. Vooral deze Nederlandsche uitgave der Grondwet is een evenementimmers sinds 1830 is dit de eerste maal dat bjj de LaDds- drukkerij een Nederlandsche vertaling ver- sehijnt. Recbtsgeldig echter is alleen de Neder landsche tekst van die artikelen. die door de Constituantie van 1893 en van 1920-1921 werden herzien, omdat voor 1893 alleen de Fransche tekst der wetten kracht van wet a ad. De kosten van de decoraties. De begrooting voor 1922 van Binnenland- sche Zaken bevat ook een uitgaaf van 250.000 francs voor toekenning van bur- gerlijke eereteekens en het drukken van di ploma's. Ei moeten 21.000 eereteekens worden ge- maakt voor personen, die in 1919, 1920 en gedurende het eerste kwartaal van 1921 werden gedecoreerd. Die eereteekens, wel- ke tot nu toe nog niet werden toegekend, kosten 205.000 francs. De decoraties welke gedurende het 2de kwartaal van 1921 en in 1922 zullen worden toegekend, kosten 103,000 francs. 15.000 oorlogsslachtoffers moeten nog hun decoratie ontvangen, zijnde 25.000 francs. In 1922 zullen tevens voor een be- drag van 24.000 francs diploma's moeten worden gedrukt. Alles te zanten 357.000 francs. Het departement zal in deze dringende behoefte voorzien door een krediet van 250.000 francs RUSLAND. Professor Mulhens, de leider van de Duitsche hulp expeditie naar het hongers- nood gebied in Rusland, is te Berlijn te- ruggekeerd. Hij vertelt afgrijselijke bijzon- derneden omtrent de ellende in Rusland, den heersciienden hongersnood en de be- smettelijke ziekten. Wanneer er niet spoe dig geholpen wordt, aldus prof. Mulhens, zai de toestand in Rusland ook een ramp in de andere landen tengevolge hebben en zal er in het hart van Rusland een woes- tijn ontstaan. Dagelijks worden de berichten uit de hongergebieden in Samara en elders droe- viger. In verschillende dorpen hebben tot razermj gedrcven, menschen de lijken op- gegraven en er hun honger mee gestild. Veie dooden blijven onbegraven, omdat de levenden te zwak zijn, graven te defven. Uitgehougerde en volkomen wild gewor- den honden graven ze uit de sneeuw op. Deze berichten, die in Moskou de rondte doen, worden door den volkscommissans voor de steunverleening bevestigd. De American Relief Administration is van plan om, te beginnen met Februari, 2 millioen kinderen en 500.000 volwassenen te voeden. Er is besloten, om terstond en op uitgebreide schaal maatregelen te tref- fen, dat deze meerdere voedselvoorraden naar de plaats van bestemming gebracht kunnen worden. Ook is besloten, om den Russischen com- missaris te verzoeken aan de American Relief Administration den aankoop op te dragen van zaaizaad voor de hongerge bieden. De hulp-expeditie van het Zweedsche Roode Kruis in het district Samara deelt dagelijks 19.030 rantsoenen uit. De leider der expeditie, generaal Eksbrand, heeft Vrijdag aan den Zweedschen premier Branting een telegram gezonden met het dringend verzoefr, onmiddellijk nog meer levensmiddelen te zenden, opdat het aan- ta) dagelijks uit te deelen rantsoenen zal kunnen worden verhoogd tot 40.000. In het telegram wordt de toestand in ge- noemd district als uiterst ongunstig ge- schreven. Generaal Eksbrand verklaart, dat de menschen waanzinnig worden van den honger en de gevallen van kannibalisme worden waargenomen. ITALIE. De Paus. De vorige week zijn te Rome groote rouwbetooging gehouden. De menigte brak door de militaire afzetting voor de St. Pieterskerk heen en drong den dom bin- nen. De kapel van het H. Sacrament was met kaarsen omgeven. Het lijk van den paus lag op de baar, het hoofd getooid met de gouden kroon, het lichaam in pon- tificaal gewaad gehuld. De mgrfigte kruiste zich, knielde en bad, door de gendarmen telkens tot doorloopen aangespoord. Bij het vallen van den avond zullen c.a. 200.000 personen den doode de laatste eer hebben bewezen. De regeering bepaalde dat op alle staatsgebouwen de vlag halfstok zou worden geiieschen. Alle scholen, schouw- burgen en plaatsen van vermaak over het ganscne land zijn gesloten. Hieruit, alsme- de uit het condoleantiebezoek van den Mi nister van Justitie bij den kardinaaideken schijnt men te kunnen opmaken, dat er een nieuw stadium is ingetreden in de be- trekkingen tusschen Quirrinaal en Vaticaan. (Hbl.) DE B1JZETTING VAN DEN PAUS. De Times-correspondent te Rome schrijft: Dortderdagmiddag vverd het stoffelijk overschot van Paus Benedictus XV in de crypt van de St. Pieterskerk bijgezet, vlak naast de zerken van Paus Pius VI en van Koningin Christina van Zweden. Om 12 uur 's middags ontving de Ita- liaansche militaire poll tie last, orn den la^i- sten pelgrim te doen vertrekken uit de basi- liek, en toen dat gebeurd was marcheerden de inanschappen zelf af. Om half 1 werden de hekken gesloten en mocht het lijk nier meer bezichtigd worden. Om drie uur vond de teraardebestelling plaats. Men had aanvankeliik 3500 toe- gangsbewijzen voor deze plechtigheid klaar- gemaakt, maar met het oog op 's Pausen uitdrukkelijken wensch, dat de bijzetting zonder eenig uiterlijk vertoon zou geschie- den, hadden de kardinaals besloten. om alle kaarten op 120 na te vernietigen. Alleen het corps diplomatique, en eenige leden der hoo- ge geestelijkheid in rouwgewaad gekleed, waren aanwezig, terwijl een eerewacht werd gevormd door de Zwitsers en de Pau- selijke gendarmen. De taak van de Italiaan- sche militaire politie was reeds om 12 uur afgeloopen. De rouwprocessie, voorafgegaan door een kanunnik van St. Pieter, die groote kaarsen droeg, bewoog zich langzaam van de H. Sacramentskapel voort door het schlp van de Koorkerk, waar het lichaam gekist werd, terwijl het koor het Miserere zong. De kist werd verzegeld onder de gebru!- kelijke ceremonien, in tegenwoordigheid van eenige kardinaals, -en daarna werd de stoet opnieuw gevormd en de kist door de „garde noble" gedragen naar de plek waar ze in de crypt zou worden neergelaten. Er was een opening in den vloer gemaakt vlak bij het Heilige Altaar, en de kist werd daar- door neergelaten tot op de plek in de crypt, die er voor in gereedheid was gebracht. Kardinaal Merry del Val, die de aarts- priester der basiliek is, alsmede een ka nunnik, daalden toen in de crypt af om de laatste absolutie te geven. In het sche- merdonker van de sombere gewelven maak- te een metselaar toen het gat in den vloer dicht ep het stoffelijk hulsel van Paus Be nedictus XV was voorgoed afgesloten van het licht der wereld. Alvorens de kist in de Koorkapel werd gesloten, werden nog exemplaren van de medailles die door wijlen den Paus gesla- gen waren, alsmede een op perkament w schreven kort overzicht van zijn werken, overeenkomstig het gebruik, bij het lijk g- legd. Die perkamentrol, die nu in de crypt van St. Pieter ligt, herinnert aan de werk- zaamheid van den Paus gedurende der oorlog. DE GESNEUVELDEN IN HET OOSTEN. Langzamerhand worden de lijken van Fransche soldaten, in den oorlog in het Oosten gesneuveld, naar hun vaderland overgebracht. De eerste 500 lijkkisten komen een dezer dagen met het s.s. Rollon te Mar seille binnen. Met groote plechtigheid zul len deze in ontvangst worden genomen en bijgezet. Of de Minister van oorlog, of maarschalk Franchet d'Esperey zal de plechtigheid uit naam der regeering, leiden. KANNIBALISME IN RUSLAND. De Chicago Tribune meldde, dat de sov- jet-regeering de dood heeft gesteld op het in het hongergebied voorkomende kanniba lisme, het dooden van menschen met het doel ze op te eten. Het is naar het blad meldt, voorgekomen, dat kinderen gevoed door de Amerikaansche voedselcommissie gedood en opgegeten werden door hun tengevolge van den honger tot razernij vervallen verwanten. Dagelijks werden op de sovjet-legatie te Riga berichten uit het hongersnoodgebied ontvangen, waarin sprake is van menschen- eters. Te Pugatsjef in Samara werd on- langs een restaurant geopend en het ver- kreeg beroemdheid door zijn lekkere vleeschschotels en verschillende autoritei- ten begunstigden dit eethuis. Thans zijn twee vrouwen, de eigenaressen van het re staurant in hechtenis genomen en de Tsjeka (regeeringscommissie) heeft de overbliji- selen van twee kinderlijken in beslag ge nomen. Te Gustsjina, ook in de provincie Sama ra, werden tien pond gekookte menschen- vleesch verruild voor graan. Te Lubemov in het district Buzuluk, waar Amerikaan sche kwakers werkzaam zijn, werden langs de wegen verscheidene lijken gevonden, waarvan het vleesch gedeeltelijk was weg- gesneden. In Slavenko in hetzelfde c i tric verdeelde een boerenvrouw, Galotkin, he lijk van haar 13jarig oude dochtertje onder haar 3 overlevende kinderen. De Rosta, het officieele sovjet-telegraafagentschap meldt, dat dit geen op zichzelf staande gevallen zijn, maar dat deze den huidigen toestand in de hongerdistricten kenschetsen. DE BEWEGING TEGEN HET LYNCHEN. De National Association for the advan cement of Colored people'' te New-York heeft een jaarverslag gepubliceerd over 1921, waarin o.a. wordt meegedeeld, dat in West-Virginia en Minnesota wetten zijn gemaakt tegen het lynchen. In den staat Minnesota kan het district, waar een lynch- geval heeft plaats gevonden, worden beboet met 7500 dollars, terwijl de ambtenaren, die het niet hebben belet, door den gouverneur van den staat kunnen worden afgezet. In de laatste tien jaar gaf de vereeniging een bedrag van circa 34.000 dollars uit voor de bestrijding van het lynchen en had tot dat doel 2000 openbare vergaderingen be- legd, die in totaal waren bezocht door 3 mil lioen menschen. Een zaak waar de vereeniging zich veel moeite voor heeft gegeven was, te beletten, dat negers uit noordelijke staten werden uitgeleverd naar zuidelijke staten, in geval len, waarin gerechtvaardigde vrees bestond voor lynch-schandalen. EEN HELD DER X-STRALEN-THERAPIE. Naar een N. T. A.-telegram uit Leafield meldt, is aan Hall Edwards, geneesheer te Birmingham, een der pioniers op het gebied der X-stralen, een jaarlijksche toelage toe gekend uit het Carnegie-heldenfonds. Eeni ge maanden na de ontdekking der X-stralen kreeg hij ee.t huidziekte, welke de amputa te van zijn linkerhand en vier vingers van de rechterhand ten gevolge had. Voor cP ongeval wijdde hij zich dag en nacht aan de nieuwe wetenschap. Ondanks zijn vermin- kin.gen praktiseert hij nog steeds als X- stralen-therapeut. EEN ONGEWOON TREINONGEVAL. Vrijdagavond had te Blisworth op de lijn van de Londen and North Western Railway een zeer ongewoon ongeluk plaats. Twee cxpresstrcinen, waarvan dc eene uit de rich- ting Londen en de andere uit de richting Glasgow kwam, werden, terwijl zij elkan- der voorbij reden, door stukken metaal ge- troffen. Het inwendige van het eerste rii- tuig der beide treinen werd beschadigd, de ruiten en de paneelen werden vernield, ter wijl een persobn werd gedood en twaalf anderen door de scherven werden verwond. In verband met het feit, Pt het ongeluk in de duisternis plaats had, is het niet mo- gelijk definitief uit te maken, door welk voorwerp de beide treinen werden getrof- fen. Men vermoedi, dat een metalen tree- plank van een der locomotieven is losge- vlcgen. SCHATTEN OP DEN BODEM DER ZEE Een ingenieur, die te weten is gekomen dat op een plaats ergens aan de kust een schip gezonken ligt, bevattende twee mil lioen pond, heeft verklaard, dat hij in staat zou zijn dien schat binnen drie weken tijds naar boven te brengen. In verband daarmede schrijft de Daily Cnron.", dat de admiraliteit binnen vier jaar tijds 440 getorpedeerde schepen naar boven heeft doen brengen en daardoor een bedrag van 50 millioen pond heeft gered. Men kent de plaatsen van 2000 Engelsche koopvaarders, die door de Duitschers wer den getorpedeerd en ongeveer 2 millioen ton ligt, op een diepte, die „bewerkt" kan worden. De admiraliteit vestigt er de aan- dacht op, dat al hetgeen gezonken is aari de schatkist toebehoort, zoodat het parti- culieren niet geoorloofd is op eigen hout- je „reddingswerk" te gaan verrichten. KANKERBESTRIJDING. Woensdag werd gemeld, dat Lord Athoustan uit Montreal een prijs van 20.000 pd. str. heeft uitgeloofd voor de ontdekking van een geneesmiddel voor de kanker. Volgens een door het N. T. A. ont vangen draadloos bericht heeft Sir Wil'Ji- am Vene, een chemicies te Manchester, een prijs van 10.000 pd. str. beschikbaar gesteld. De gecombineerde prijs van 30.000 pd. str. staat thans open voor elken gestu- deerde van alle universiteiten der wereld, die in staat is het Roval Sollege of Physi- ciens and Surgeons te Londen er van te overtuigen dat hij een doeltreffend, niet- chirurgisch middel heeft uitgevonden ter genezing van de' kanker. ONWETTIGE HUWELIJKEN. Een eigenaardig feit doet zich, dus wordl uit Montreal aan de „Dailiy Tel." geseind, voor in de provincie Quebec, waar ont- dekt is, dat een duizendtal huwelijken, al- daar in de laatste halve eeuw voltrokken, feitelijk onwettig zijn. Onder de Quebec- wet zijn burgelijke huwelijken ongeoor- loofd. Het voltrekken der huwelijken is ge- heel overgelaten aan de geestelijken der verschillende gezindten, die daarvoor van de provinciale regeering registers krijgen, welke zij hebben in te vullen en bij het einde des jaars voor nieuwe moeten in- wisselen. Nu is onlangs ontdekt, dat vol gens een nooit ingetrokken weti van 1829 alleen geestelijken, die Britsche onderda- nen zijn, zulke registers mogen hebben. Maar in de laatste eeuw zijn tal van gees telijken uit Amerika, Frankrijk en elders in Quebec gekomen, hebben zich daar ge- vestigd, registers gekregen en huwelijken voltrokken, die nu naar de letter der wet ongeldig zijn. De zaak kwam j.l. Donderdag aan de orde toen de ambtenaar van Quebec, die de registers uitgeeft, weigerde er een te geven aan den Unitarier-geestelijke tie Montreal, op grond, dat deze geen Britsch doch Amerikaansch onderdaan is. De quaes- tie is gebracht onder de aandacht der pro vinciale regeering die aan de volksverte- genwoordiging nu een wet zal voorleggen om de gerezen moeilijkheden uit den weg te ruimen. TEGEN HET ABSENTISME. De Pruisische Landdag heeft dezer da gen een motie aangenomen, waarin de volgende maatregCl van orde werd aanbe- volen. Voor iedere zitting, welke door een lid van den Landdag wordt verzuimd of waarvan het lid volgens de ordebepalingen is buitengesloten, wordt van de parlemen- taire vergoedjng 50 mark afgetrokken. De onafhankelijken en communisten trokken heftig tegen dit voorstel te velde hetgeen evenwel niet kon belett'en, dat het door de meerderheid werd aangenomen. PAPIER EN PASMUNT. Volgens de Petit Parisien mogen de Franschen de hoop koesteren, dat voor het einde van dit jaar de papier en pas- munt, waar zooveel over geklaagd is, zal verdwijnen. Zooals men weet, is dit pa- pieren kleingeld tot een bedrag van 300 milllioen uitgegeven door de kamers van Koophandel en het zal vervangen worden door munstukken van aluminium-brons. El- ke maand wordt er aan de rijksmunt voor 11 millioen stukken van een en twee frank geslagen en er is reeds een voorraad van 90 millioen frank. Van Mei af, wanneer de uitbreiding van de werkplaatsen van de Munt voltooid zal zijn, hoopt men zooveel geldstukken te kunnen sKaan, dati voor het einde van dit jaar een bedrag van 300 millioen frank bereikt is. De nieuwe 50 centiemstukken, waarvan reeds tot een bedrag van 3 tailliioen is aan- gemunt, zullen binnenkort in circulate ko men. De papieren bons van 50 centiem, eveneens door de Kamers van Koophandel uitgegeven, gaan dan ingetrokken worden. TER NEUZEN, 30 Januari 1922. ONDERWIJS. Benoemd als hoofd der bijz. neutr. school te IJzendijke de heer C. de Dreu ondervvijzer met verplichte hoofdakte aan school A te Biervliet. Tegelijkertifd wer den aan dezeifde school als onderwijzer en onderwijzeres benoemd resp. de heeren 1. J. van Roosevelt en mej. S. M. Goethafs beiden te IJzendijke. ZAAMSLAG. Per ijsslede werd Vrijdagvoormiddag 1.1. naar haar kosthuis gebracht, Mej. van Sprundel, onderwijzeres aan de openbare school in den Grpoten Huissenspoljder, welke op dien weg door uitglijden haar been boven den enkel had gebroken. KOEWACHT. Zondag n.m. had op de bovenzaal der Zustersehool alhier een algeineene verga- dering plaats van de R. K. kiesvereeniging. Als spreker trad op de heer G. Adriaan- sens te Walsoorden, die een gloedvolle rede hield over „De strijd onzer dagen". Spreker zette in den breede uiteeri, dat in het alge- meen men te weinig voelde voor het ware Katholiek sociaal gevoel, hoe men strijden moet tegen de vijanden van den godsdienst en de maatschappij. Hij hekelde het socia- lisme en het tommunisme, dat voert totver- nietiging van den godsdienst en van de tegenwoordige inrichting van de maat schappij. In het tweede gedeelte zijner rede, die ruim ten uur duurde, zette hij uiteen, wat net tegenwoordige ministerie in de moeilijke dagen, die achter ons ligge.,, had tot stanu gebracht. Lang stond hij stil bij de Invall- diteitswet en de gelijkstelling van het onder- wijs. Hij hoopte, dat bij de a.s. verkiezing rechts de meerderheid mag behalen, waar- door de regeering in staat zal zijn verder op den ingeslagen weg voort te gaan. Een langdurig applaus bewees, dat de rede van den spreker ingeslagen had, en het is te hopen, dat ook andere kiesvereeni- gingen het voorrecht mogen hebben, den heer G. Adriaansens als spreker te mogen ontvangen. ST. JANSTEEN. Zaterdagvoormiddag, circa 10 uur, ont- stond brand in de stalling van P. L. v. d. B. alhier (Hoekje). Een paar huisjes en sta;- letjes met den geheelen inboedel, op eenig gerief na, werden mede een prooi der vlam- men. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. SPORT. VOETBAL. Bij de gisteren alhier voortgezetK beker- wedstrijden om den Wieckhorstbeker, kwa- men in het veld „Blauw-Wit" uit Middel- burg en „T. S. C. I" van hier. Reeds oij het begin der wedstrijd was het merkbaar dat r. 5. C." de sterkjjste was en nam al spoedig de leiding. Ofschoon het veld door het slechte weer der laatste dagen zeer glibberig was, gaf de thuisclub flink spel en werd hard ge- werkt, wat ook bleek foen de rust intrad met 80 in haar voordeel. Na de rust trachtte „Blau>v—Wit" met vereende krachten een tegenpunt te ma ken, wat haar echter niet gelukte, daar zij steeds op de achterhoede stuitte. Toen de scheidsrechter het einde floot was deze wedstrijd door T. S. C. gewon- nen met 12—0. J.l. Zondag werd op het sportter- rein der voetbalvereeniging Ajax te Slui§- kil een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen „Voorwaarts" en „Ajax" beiden van Sluis- kil, om een bronzen medaijle, uitgeloofd door den heer N. N. Bij de rust was de stand 30 in het voordeel van „Ajax", terwijl na de rust nog 3 doelpunten werden gemaakt door „Ajax" en „Voorwaarts" 2 doelpunten be- machtigden, zoodat „Ajax" een schifLe- rende overwinning behaalde met 62. Door den heer N. N. werd toen de me- daille aan den aanvoerder der winnende dub overhandigd, hetwelk met een luid hoera vergezeld ging. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: R. M. J. V. Segers, commissionair, Sta- tionsweg 8a, van Dendermonde. L van der Steen, zonder beroep, West- kolkstraat 36, van Pernis. A. J. Chambart, vlasbewerker, Steen- kamplaan, van Wevelghem (Belgie). Z. de Smet, zonder beroep, Nieuwstraat 13, van Geeraardsbergen (Belgie). F. van Doeselaar en gezin, grondwerker, Q 213, van Asper (Belgie). j. E. Federmann en gezin, werkman, O 193r, van Breskens. Vertrokken: H. J. Sondervan, bankwerker, Axelsche straat 3, naar Nijmegen. J. Paardekooper, koopman, Kerkhoflaan 39, naar Middelburg. A. van Acker, zonder beroep, Tholens- straat 54, naar Westdorpe. E. Hamelink, zonder beroep, Tholens- straat 39, naar Hendrik-Ido-Ambacht. A. D. van de Velde, zonder beroep, Vloos- wijkstraat 12, naar Hulst. G. S. Wisse geboren Elgersma, zonder be roep, Stationsweg 8, naar Amsterdam. M. Wisse, zonder beroep, Donze-Visser- straat 59, naar Zaamslag. D. Wisse, zonder beroep, Donze-Visser- straat 59, naar Zaamslag. P. S. van Doeselaar, zonder beroep, Q 90, naar Hoek. EEN AANVARING. Vrijdagavond heeft, naar de Dordtsche Crt. meldt, op de rivier voor Dordrecht een aanvaring plaats gehad tusschen de vracht- booten Telegiaaf V en Industrie III. Laatst- genoemde boot stak over van Zwijndrecht naar Dordt en moest, om de pont te pas- seeren, den verkeerden wal houden. Daar dit schip geen licht op had, werd het niet opgemerkt door de Telegraaf V, die van Antwerpen op weg naar Rotterdam was Deze voer met aanzienlijke vaart op de In dustrie III in en stootte een gat in het mid den van de boot. De botsing was zoo hevig, dat de kop van de Telegraaf in de wand van de Industrie drong, met het gevolg, dat dit schip op de Telegraaf bleef "hangen en zoo drijvende kon blijven. Met de aaigevaren boot dwars voor zich voer de Telegraaf naar de Hooikade, waar de Industrie los raakte en zonk. De dek- knecht en de kapitein van de Industrie wa ren inmiddels op de Telegraaf overgestapt er werden aan de Hooikade aan wal ge- zet. Het gezonken schip had een paar honderd balen meet en vier ton ijzer aan boord. De 1 elegraaf heeft geen schade van beteekenis gekregen. Tegen den kapitein van de Industrie III is proces-verbaal opgemaakt wegens het varen zonder licht. DOOR EEN SNELTREIN GEGREPEN. Nabij het station Alkmaar is Vrijdagavond de rangeerder Z. door een sneltrein ge- grepen en gedood. (Hdbl.). LOCOMOTIEF IN DE VAART. Te Bennebroek is Vrijdagavond een loco- motief van de stoomtram HaarlemLeiden ontspoord. De locomotief kwam in de Ben- nebroeker Vaart terecht. De machinist is er afgesprongen en kwam er met een lichte verwonding af. DOODELIJK ONGELUK. Vrijdagavond liep pen 13jarig meisje in de Lange rorenstraat te Rotterdam, toen uit een etage van een pakhuis een pak goe- deren viel. Het meisje kreeg het op haar lichaam en was, volgens de Maasb. onmid dellijk dood. De Gen. Dienst heeft het lijkje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver- voerd. BEROOFD. Te Glanerbrug is Vrijdagavond een win- keibediende van de Cooperatie op straat door een man aangevallen en beroofd van een geldbus met ongeveer 500. DEERL1JK GEBRAND. De dienstbode van den pastoor te Oud- Beierland had het ongeluk, dat haar kleeren in brand geraakten door de vlam van een kaars. Deerlijk gebrand werd zij door enkele personen aangetroffen. Terstond werd ge- neeskundige hulp ingeroepeii. doch't modi! niet meer baten. Na enkele uren van smarte- lijk lijden is het meisje Vrijdagavond over- leden. OUD KLOOSTER. Bij de uitvoering van grondwerken voor het waterschap „De Deelen" heeft men dicht bij het eenzaam staande kerkje „De Kapelle" tusschen Akkrum eri Heerenveen, fundamenten gevonden, vrij zeker afkomstlg van een vroeger klooster aldaar. Op teeke- ningen uit de 16e eeuw komt dit klooster nog voor. EEN WACHT VOOR DE KERK. Te Ilpendam werd de vorige week op verschillende plaatsen ingebroken. Ook aan de R. K. pastorie werd een bezoek gebracht. Een aantal leden der R. K. kerk aldaar heb ben nu een wacht gevormd, waarvan elken nacht twee personen het kerkgebouw en de pastorie bewaken. VERVALSCHING. De Keuringsdienst van Waren te Ensche- de heeft aldaar in beslag genomen eenige partijen, samen meer dan 100 K.G., met maisbloem vervalschte specerijen (witte en zwarte peper). DIEFS l'AL IN EEN BIOSCOOP. Terwijl tijder.s een uitvoering van Louis Bouwmeester in de „Witte Bioscoop" te Osch, het bedienend personeel van het annex-cafe een slippertje maakte, om even in de tooneeizaal te gaan kijken, hebben inmiddels binaengekomen bezoekers de lade gelicht. Vermist wordt 900. De vernioedelijke daders is men op het spoor en er heeft reeds een arrestatie plaats gehad. PRIJSWINNER TEGEN WIL EN DANK. In een der grootste dorpen van de Veluwe zou de Vrijw. Landstorm een schietwedstrijd houden, ten einde uit te maken, wie er wel- licht in de termen zou vallen, aan het groote concours te 's Gravenhage te mogen deel- nemen;.ook waren prijzen uitgeloofd. Daar de wedstrijd echter op een geheel gerestaureerde_ baan gehouden zou worden, was de burgemeester uitgenoodigd, de Ian- gen tijd aan het gebruik onttrokken baan te heropenen. Zooals te doen gebruikelijk is, werd ook nu stellig verwacht, dat Z.Ed. Achtb. de eerste schoten zou lossen, waarom den markeur gelast werd, voor bedoelde serie, waar de kogels ook terecht mochten komen, de hoogst mogelijke cijfers aan te wijzen, van welke taak deze beambte zich zorgvuldig kweet. De burgemeester wenschte echter op het laatste moment van dit voorrecht geen ge bruik te maken, waarvan helaas den mar keur geen kennis werd gegeven, zoodat de eerste deelnemer aan den wedstrijd een serie maakte, als maar zelden voorkomt. Hij werd dan ook de ..prijswinner". Toen deze even wel eenige dagen later te weten kwam, aan welke omstandigheden hij zijn geluk te dan- ken had, wenschte hij van zijn rechten af- stand te doen, aangezien hij met onrecht- matig verkregen veeren niet wilde pronken. Uit den mond zijner superieuren vernam hij echter, dat de lijst met cijfers reeds naar Den Haag was opgezonden, zoodat er van eenige wijziging geen sprake meer kon zijn. JAAP EDEN. De Revue der Sporten wijdt een hoofdar- tikel aan Jaap Eden, den vroegeren kam- pioen-wielrijder en schaatsenrijder, die naar wij tot ons leedwezen vernemen ziek is en in Meerenberg verpleegd wordt. De titel van het voortreffelijke opstel zegt al genoeg: „Na de zonnige dagen van de glorie1" Dt verschrikkingen van het liongersnood- gebied.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2