"B it I T N L A D fESDIKBEUETEE BURGEBLUKEN STAND. GEMEENTERAAD. EEN BEZOEK AAN H. M. DE KONINGIN. RECHTSZAKEN. Zondag 29 Januari 1922. staatsloterij respectieveljjk f 24.341.24 en f 24 337 50 jaeht.- en vischakte c. a. resp f 1 776.25 en f 1.739 75 loods- geHen respectmv.tiijk f 209.639 34 en f 178.552 01. Mtnder brachten opgmndbelasting December 1921 f 1.240.002.86l/, De cember 1920 f 1.365*009 56 pwsoneele belasriug re p. f 2.727.121.28 eu f 3.060 793.77y2 dividend en tan- tieme-belasiing resp. f 2670611.50 en f 3.484 345.94; acejjrjs gedistilleerd reap. 1 7.234.682.91 en f 8 530.179 54; zoutaecjj in resp f 125 968 94 en f 153.131 84accijns g^slacht resp-c- tievelijk f 743.450.58 en 1 1 173 783.94; zegelrechten re<pect. f 12.902 931/;, en f 1.183.892.42%; rey;stratiereehlen resp. f 2 413 18136 en f 5 226 587 82 invoarreejjten resp. f 3 301.579 461/ en f 3 428.232.24y3 statistiekreeht re*p. f 252.320 91 en f 377 019 90; domeinen enz resp f 354.976.II1/, en f 398 065 29; mjjorechten respect, f 9 007.37 en f 31.441.97. Da opbrengsf over Decemoer 1921 van de oorlogs v nstb lasting bedroeg f 3 008 014.12, tegea f 82 413 414 54% over het geheeie jaar 1921. De inkom- sten ten bale van het leenmgsfonds 1914 waren in December 1921 f 7.965.995,47'/3 en iu het geheeie jaar 1921 f 117.428 849.26 VERKLEZING EERSTE KAMER. De P-'Ov. Staten van Friesland hebben gisteren tot iid der Eerste Kamer gekozen (vacature-mr. H. Binnerts) bp tweede stem ming den heer dr. J. E. van Weideren baron Rangers re IJsbrachtum (vrtjz.), oud- voorzitt r va:. de Friesche Maut-chappij van Lindbouw. Hg werd met 24 stemmen gekozen. Vo >rts verkreeg mr J. J. Crotes (A. R 19 stemmen, terwjjl 4 stemmen bianco waren uitgeorac.ht. RENTEN-. INVAL1D1TEITS- EN OUDERDOMSWET. Op 1 Jan. jl. werden 907 weduwenrenten en 2254 weezenrenten krachtens de Invalidi- teitswet genoten, terwijl op genoemden da tum krachtens artikel 373 dier wet 15370 pers- iien in het gepot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen oudcrdomsrente van drie gulden per week. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge- regeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 36924 personen in het genot van eene als vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. DE TOES AND. Als men de geschiedenis der staatsschul- den bij verschillende volken bestudeert, komt men schnjtt de N. R. Crt, tot de slotsom dai staarsschuld een' zoo algemeen verschijnsei is, dat het bezit ervan beschouwd mag wor- den als het eerste stadium van beschaving. De geshiedenis leert echter ook, dat zoodra een staat voor zijn toopende uitgaven gaaf leenen, niet alleen zijn crediet, maar ook zijn onatiiankelijkheid in het gedrang kan komen. Als voorbeeld kan men Turkije in Europa en eenige staten van Midden- en Zuid-Ame- rika noemen. Volgens een berekening die de Times de/er dagen gaf, hebben de Vereenigde Sta te; van verschillende Europeesche naties thans in totaal 10 milliard dollars te vorde- ren. De Times vond dat Engeland hiertegen- ovci geen slecht figuur maakte, want het heeft een ordering van 1.804.000.000 op verschillende gealiieerden, terwijl 10 milliard dollars tcgen den parikoers 2 milliard zijn, dus niet zoo heel veel meer dan Engeland var> anderen te vorderen heeft. In elk geval is Engeland veel minder schuldig aan Arne- rika 855.195.553) dan het van anderen moer hebben. ledereen weet echter, dat he1, var deze vordering niet eens kans heett, ce rente binnen te krijgen en dat men het ge- noemde aetief dus gerust mag bestempelen als een post „twijfelachtige debiteuren". Frankrijk beroept zich op zijn beurt, als het herinnerd wordt aan de sommen, die het aan de Vereenigde Staten en Engelanu seiiulchg is onderscheidenlijk 3635 mil- lioen (den opgeloopen interest meegere- kend) en 564.683.000 op de milliarden. die het van Duitschland en Rusland te vor deren heeft. Het zal een ingewikkeld stelsel zijn om alle schulden tusschen de gealiieer den te regelen, maar bij de eind-regeling zal wel zooveei mogelijk op de veriiezers van den oorlog afgeschoven worden. Het hoe- veelste geslacht na ons het zal beleven, dat al wat in den grooten oorlog geleend is, zal afbetaald zijn, is met eenige zekerheid niet te voorspellen, maar de financieele warboe: van thans moest voldoende zijn, om de ori- gerijmdheid \an nieuwe oorlogen aan te toonen. Een enkel voorbeeld is leerrijk: Aan he; einde van de Napoleontische oorlogen in 1816 bedroeg de Engelsche staatsschisld 887 millioen. In het begin van 1900 was deze pas verminderd tot 266 millioen. Er ware., in dat tijdsverloop -ongeveer 367 millioen aan nieuwe schulden bijgekotnen, zoodat de bruto vermindering 633 millioen bedroeg. In 1900 sleepte Engeland, een land dat altijd een voorbeeld is geweest in hei snelie afdoen van financieele verpliehtingen, dus nog altijd £254 millioen schuld uit den tijd van de Napoleontische oorlogen als een keten aan zijn been mee. Het is ook nu ee; van de weinige, die zich ernstig inspan- nen om Amerika wat at te betalen. Als het dat niet deed, zou Washington het recht krijgen of nemen, om zich met zijn aange- legenheden te bemoeien. Hoe licht het daartoe komt, valt te beslui- ten uit de berichten, naar luid waarvan de Vereenigde Staten geen zin hebben, om zich op de Genueesche conferentie te laten ver- tegenwoordigen. Eerst moet, zoo heet het In die berichten, Sowjet-Rusland het groot- ste gedeelte van zijn roode leger afdanken en bpwijzen, dat het in staat is, een hechte regeering te vormen en eerst moet Frankrijk zijn leger verminderen tot de basis van vre- dessterkte en zijn begrooting in evenwicht brengen. Opnieuw grijpen politieke kwesties en economische dus door elkaar heen. Van Engelsche zijde had men altijd nog hoop gehad, dat Amerika toch nog zou willen meedoen Het ligt trouwens zoo voor de hand, dat Amerika, hetwelk zulk een grab, schuldeischer van Europa is, meereddert aan den desolaten'bocdcl. Maar het be int in plaats daarvan voorwaarden en eischen te steilen Het wil niet verstrikt raken in de reddingslijn, die Europa in zijn nood af- schiet, maar werpt een lijn terug, die, goed bezien, een leiband dreigt te worden. TER NEUZEN, 27 Jan. 1922. In de j. I. Donderdag gehouden vergade- ring van den gemeenteraad was o. m. bij de ingekomen stukken een adres van j. Klaas- sen e.a. om de Noordstraat vanaf "den heer Moggre tot aan den heer K. Hamelink in beide r.ichtingen te mogen bereiden. Hierop werd afwijzend beschikt. Besloten werd orn art. 64, 2e lid, der Politieverordening in dien zin te wijzigen, dat de Noordstraat alleen in Noordelijke l ichting mag worden bereden. Aan de vereeniging „Hulpbetoon door samenwerking" werd onderhands verhuurd een lokaal op Java voor f 50 per jaar. Gunstig werd beschikt op een verzoek van A. Dieleman om vergunning tot het leg- gen en hebben van een riool in gemeente- grond en om dit riool aan te sluiten op het gemeenteriool. Het schoolgeldkohier voor het lager on- derwijs over het derde tijdvak 1921, werd vastgesteld op een bedrag van f 1842,47. Aangenomen werd het voorstel van Bur- gemeester en Wethouders om, ingevolge het bepaalde bij art. 36, 9e lid, der Lager Onderwijswet 1920, mej. F. S. Lansen over te plaatsen van school D naar school C. Tot onderwijzeres aan school A werd be- noemd mej. W. H. Spape, onderwijzeres te Ooltgensplaat. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opheffing der ambtswoningen van de schoolhoofden en tot het onder- handsch verhuren der schoolwoningen aan gemelde hoofden, werd aangenomen. De wenschelijkheid werd uitgesproken tot wijziging van den ligger van wegen en voet- paden. Aangehouden werd het voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot het instellen van een vrijwilligen brandweer. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overname van de Provincie van een gedeelte van de Axelsche straat, werd aangenomen. In verband met het verzoek van Gedepu- teerde Staten om wijziging der verordening op de hefting van schoolgeld, werd beslo ten de verordening ongewijzigd aan Gede- puteerde Staten terug te zenden, met ver zoek aan dat College, de bedoelde veror dening aan de Kroon te willen doorzenden teneinde daarop de vereisehte goedkeuring te verkrijgen. Aangenomen werd het voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op de hefting der Inkomsten- belasting. Eveneens werd aangenomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van steun aan werklooze arbei- ders. Wanneer het Rijk steun verleend, wordt aan de werkloozen uitgekeerd. overeenkom- stig de circulaire van den Minister, d.d. 7 December 1921. Indien het Rijk geen steun verleent. wordt aan de categorieen b.. c. en d.. de volgende steun verleend: aan pehuwden en onge- huwde kostwinners f 8,per week, be- nevens f 1,per gezinslid boven 2 per sonen. tot een maximum van 10 personen. Kostgangers ontvangen f 6,per week. Een en ander%tot 3 Juni a.s. ARME KLEINE. Donderdagmorgen is de 14-jarige Eiltje van Langevelde, aan de brandwonden over- leden, die zij bekomen had bij het in brand raken harer kleertjes. BIJ DE PADV1NDERS, Woensdag werd op de bovenzaal van den neer A. de Vrieze, de iietdatiigheids- voorsteiling gegeven ten oate van de na- gela,en oetreKamgen der oemanning van ue redoingsbooten „De Brandaris" en de „Fresideni van rieei". L>e sympnonie-vereeniging „De Voihar- ding'' verieende hierbij naar welwillende meuewerking. Na een welkomstwoord van den voor- zitter van de Afd. Ter Neuzen der pad- vinders, den heer Caltenfeis, werd aan de drie in de muziekvereemging medewer- kende dames een bouquet overnandigd en Dracnt een woord van dank aan de heeren J. Kingeluerg en C. Leunis voor hun mede- werking. rlierna werden door de padvinders ten tooneeie georacht een tweetaf tableaux- vivants, voorstellendede le „het uiivaren van de Brandaris" en de 2e „de nagetaten betrekkingen". Deze tableaux slaagden uitstekend. Hierna werd opgevoerd het tooneelstuk in drie oedrijven „Zijn plicnt verzaakt". De medewerkende jongelui kweten zich zeer goed van hun taak en een welverdiend applags beloonde hen voor hun spel. thans werden verschillende gymnastiek- uitvoeringen ten aanschouwe gegeven, on- der leiding van den heer C. Leunis. Men kon bemerken dat de padvinders zich ernstig hadden geoefend, zoodat alles vlot van stapel ging. Tot slot werd door hen een klucht ver- toond, getiteld „Een kwartierjjje in het Hospitaal", hetwelk de lachspieren der be- zoekers in werking stelde. Voortdurend zorgde de „Volharding voor afwisseling door het uitvoeren van muziek- stukken, ^aardoor deze uitvoenng een gezellig verloop had en de Padvinders met voldoening op deze uitvoering kunnen terugzien. UITSLAG AANBESTEDiNG. Bij de Woensdag j. 1. gehouden aanbe- steding van kunstmeststoffen door de land- bouwvereeniging „Door Eendracht Sterk" alhier, waren minste itischrij.vers, voor: Superfosfaat de heer D. Scheele Az. voor f 3,41. Ammoniak-Super de heer D. Scheele Az. voor 9,78. Chilisalpeter de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel voor 15,08. 40 Kalizout de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel voor 5,66. Zwavelzure Ammoniak de heer C Wie- lana voor f 19,97. De berekening is per 100 K.G. franco op het voertuig van koopster. Aan de minSte inschrijvers werd de leve ring gegund. Zooals reeds vroeger is gemeld, heeft zich te Zaamslag een comite gevormd, met het doel, aan Prinses Juliana een costunm Axelsche kleederdracht aan te bieden. Naar we vernemen was de heer Jan de Kraker met het oog hierop door Hare Ma je sted de Koningin uitgenoodigd om met de dames S. de Kraker en Maria de Feijter naar het paleis in het Noordeinde te 's Graven- hage te komen, opdat deze meisjes Prinses Juliana de maat zouden kunnen nemen. Woensdag heeft dat bezoek plaats gehad. Het gezelschap werd aan het station afge- haald met een hofrijtuig en naar het paleis gebracht, waar ververschingen werden aan- geboden en zij kennis maak i met verschil lende dames en heeren der hofhouding, waarna zij werden uitgenoodigd een kijkje te nemen in het paleis. Te 12 uur werden.de Zaamstagsche da mes bij de Prinses ontboden en namen Haar de maat. Na afloop kwam Zij den heer De Kraker opzoeken in de kamer van Barones Van Sloet. Volgens een eerste niededeeling zou het niet mogelijk zijn H. M. de Koningin voor half vier uur te spreken, doch eer het ge zelschap het paleis zou verlaten voor een tochtje door de stad, kwam de bnodschap dat H. M. de Koningin den heer De Kraker en de hem vergezellende dames beslist wenschte te spreken en werden dezen door Haar ontvangen in de groote voorkamer Na eenigen tijd voegde zich ook de Prinses bij het gezelschap. Zij zag er flink en ge- j zond uit. H. M. de Koningin heeft zich ge- i ruimen tijd met den heer De Kraker en zijn gezelschap onderhouden, zij vroeg nauw- keurig naar verschillende zaken en omstan- digheden en verklaarde nog zeer dankbaar te zijn voor al hetgeen Zij in Zeeland gezien en genoten heeft. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit is de heer H. L. J. Maer- tens, voorzitter van de vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, benoemd tot rid- der in de orde van Oranje Nassau. SLUISK1L. Toen Zondagavond een dame uit Sluiskii van Ter Neuzen huiswaarts keerde per fiets, haa zij het ongeluk met voor een op den weg bevindend paartje te willen uitwijken, in het kanaal te rijden. Gelukkig voor haar waren in hare nabijheid nog twee heeren per rijwiel. Zij slaagden er in om de dame uit het water te redden. Den volgenden dag gelukte het ook haar rijwiel uit het kanaal op te dreggen. HOEK. In de op Zaterdag jl. gehouden bestuurs- vergadering van den Zangersbond „Zang Veredelt", werd beslotert op 19 Juli 1922 een zangersconcours te Hoek te houden. ZUIDDORPE. Tot kosterorganist alhier, is benoemd de heer Oscar van de Walle te Koewacht BOSCHKAPELLE. De geitenfokvereeniging „St. Petrus" hieid hare jaarvergadering onder voorzktter- schap van den heer F. Destombes, welke mededeelde, dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten was ontvangen, en dat be nefit was binnengekomen van wege de Pro- vinciale vereeniging, dat in deze afdeeling eene lezing met lichtbeelden zou gehouden worden over: „Keuring en Stamboekhon- ding"; er werd besloten deze lezing te doen plaats hebben op 2 Febr. a.s. des namia- dags om 6 uur. Uit de rekening van den Penningmeester bleek, dat in 1921 de inkomsten bedroegen 267,45 en de uitgaven 199,70, zoodat er een batig slot was van 67,75. Door de heeren P. F. Kint en A. Mahu werd de rekening nagezien en in orde be- vonden. De heeren P. Vael en H. J. R. Claeys wer den bij acclamatie herkozen, respectievelijk tot ondervoorzitter en penningmeester. Na uitvoerige bespreking werd op voor stel yan den Voorzitter het onderwerp der agenda: „Verzekering van geiten" aange houden tot de volgende vergadering. Staande de vergadering traden 3 dona- teurs en 1 lid toe, zoodat ,,St. Petrus" thans 32 leden en 10 donateurs telt. In zijn slotwoord dankte de Voorzitter o. a. het Gemeentebestuur voor de toege- kende subsidie. KOEWACHT. In deze gemeente komen vele ziektegeval- len voor. Bijna geen huisgezin of er is een grieplijder. Verleden Woensdag waren op de school ,,Oude Molen" van de 153 leer- lingen er 58 afwezig wegens ziekte. Geluk kig is de ziekfe van geen kwaatjaardigen aard. - Dank zij de activiteit onzer rijkspolitie heeft men in den laatsten tiid niet van dief- stallen vernomen. Woensdagnacht echter hebben dieven beproefd hun slag te slaan in de Klapstraat. Bij twee landbdhwers zijn kippen ontvreemd, bij de derde zijn ze ver- jaagd. toen zij bezig waren de rogge te be- zichtigen. KAPELLEBRUG. Omstreeks 9 ure 's avonds brandde Woensdag 25 Januari j.l. de woning en het schuurtje af van D. van Dorsselaer al hier. Meubelen en landb.-gereedschappen werden een prooi der vlammen. Alles was tegen brandschade verzekerd. Door vereenigde krachten konden echter de be- lendende gebouwen voor het vuur bevrijd worden. Gelukkig was dit ook het geval met de schuur van den veekoopman S. v. D., die veel paarden en vee op stal had staan. VLISSINGEN. De bevolking is alhier in 1921 mp' personen verminderd en bedroeg op 1 Janu ari jl. 22446. DE INDUSTRIE TE VLISSINGEN IN 1921. De Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen kon het geheeie jaar 1921 voortwerken en had gemiddeid 2165 werklieden en 269 amb- tenaren in dienst, aan wie f 3.700.000 loon en salaris werd uitbetaald. Afgeleverd wer den: het s.s. Edam voor de Holland-Ameri- kalijn, de onderzeeboot K IV, de machine installatie voor h'et s.s. Wolsum voor dc Mij. „Oostzee" en eenige losse stoomketels. De machinefabriek „Fijnwerk" is trots de moeilijke tijdsomstandigheden tevreden over de resultaten van haar eerste bedrijfsjaar. Binnenkort zal de nieuwe fabriek voor accu- mulatoren aan de binnenhaven haar bedrijf aanvangen en een nieuwe fabriek voor be- tonartikelen zal worden opgericht. Daaren- tegen is door de heerschende malaise de Kon. Tinfabrick stop gezet, evenals de s;- garenfabrieken, terwijl onder den druk der tijden te lijden hebben o-a. de schoenfabriek en de Nederl. Petroleum en Asphaltfabriek. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Het havenbedrijf te Vlissingen heeft niet- tegenstaande de algemeene malaise in han- del en industrie over 1921 een netto winst van ongeveer 30.000 opgeleverd tegen bijna 18000 in 1920. Dit gunstig resultaat is voor een belangrijk deel te danken aan het toenemen van havengeld betalende zeesche- pen, dit aantal vermeerderde van 160 in 1920 tot 231 in 1921. In 1920 werden 13 millioen K.G. suikerbieten geladen. in 1921 was dit cijfer 36.5 millioen. Een drietal schepen bezigden Vlissingen als aanloop- haven, niettegenstaande zij door de onvol- doende afmetingen van de buitenhaven ge- noodzaakt waren. passagiers en goederen ter reede te ontschepen. Dit laatste wordt een bemoedigend feit gcacht, daar de bedoeling van de binnen kort te beginnen uitbreiding dier haven iuist is van Vlissingen een- aanloophaven te maken. DE ZEEVAARTSCHOOL TE VLISSINGEN. De zeevaartschool te Vlissingen, de „De Ruijtersehoo!" zal efen belangriike uitbrei ding ondergaan, ten behoeve van de jaar- lijksche opleiding van ongeveer 90 machi- nisten voor de Java-China-Japan lijn en de Kon. Ned. Pakketvaart. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN VLISSINGEN. Naar aanleiding van de anonierne aan- vallen op het gemeentedestuur van Vlis singen in den iaatsten tijd heeft de burge meester in de heden gehouden, eerste raadsvergadering in 1922, een rede ge houden, waarin tiij er op wees, dat men in 1919 een financieel debacle voor Vlissin gen vreesde, men dacht aan overplaatsing van de Zeeland, aan het mislukken der havenplannen, aan het verdwijnen van het Belgisch loodswezen en het garnizoen. Op eene leening van f 360.000 werd in Juni 1919 slechts voor f 1500 ingeschreven. Spr. acht het echter zijn plicht er op te wijzen, dat Vlissingen zijn credietwaardig- heid ten voile heett herkregen en dat het gevaar voor een financieel deDacle is af- gewend. De Zeeland bleef te Vlissingen de volgende maand zal de aanbesteding van het eerste deel van de havenwerken plaats hebben. De Belgische deskundigen zijn het er over eens, dat Vlissingen ook voor den Belgischen loodsdienst de eenige geschikte haven is en wel zal het garni zoen infanterie verdwijnen, maar in 1914 waren er van marine en infanterie samen 243 man, dc te Vlissingen blijvende marine en kustartillerie telden op 1 Januari j.l. 242 personen. De gemeentebalans wees op 31 Decem ber 19z0 weder een goed slot aan, terwijl in 1921 twee leeningen van f 252.000 en f 140.000 werden volteekend. Nog gaat er aldus de heer van Woel- deren een woeste hooge zef, nog ioeit de storm, maar de dijkbreuk, die in 1919 voor Vlissingen dreigde, is verhoed, en de springvloed is aan liet ebben. En nu is het niet te doen gebruikelijk de ploeg, die het redditigswerk verricht heeft, voor de stormschade aansprakelijk te willen stei len. Te meer niet, als gelijk te Vlissingen met den raad en het gemeentebestuur het geval is, die ploeg pas werd samengesteld. toen de nood het hoogs,te was, n.l. in het najaar 1919. En toch aldus spr. schijnt er een actie van eenige anonymi uit te gaan, om de zwaarbeproefde overbelaste Vlfissing- sche belastingbetalers, zij, die de storm schade moeten betalen, op te zetten tegen het gemeentebestuur, alsof de leden daar van niet alien zelf tot de belastingbetalers behooren, alsof huntie belangen niet even- zeer die dei leden zijn. Waarom tracht men tegenstellingen te zoeken, die er in het ge- heel niet zijn? Allen zijn doordrongen v'ah de noodzakelijkheid, dat er bezuinigd moet worden, overal waar dit maar eenigszins mogelijk. is. De bewering, dat het huidige gemeentebestuur niet voldoende zuinig zun zijn, is uit de lucht gegrepen. Spr. doet een beroep op alle welwillen- den om aan de bezuiniging mede te wen- ken. Verder wees de burgemeester er nog op na de uitkeering uit de O.-W.-belastirig de risisschuld zai zijn terug te brengen tot een vaste leening op korten termiju van f 200.009: terwijl de verdere gemeente- schuld op 1 |an. j.l. bedroeg f 1.856.666 te gen f 1.379.333 op 1 Jan. 1914. Spr. wees ook op de ongunstige financi eele verhouding tusschen rijk en gemeente en zeide ten slotte, dat het bel'asbaar in- komen te Vlissingen in 1916 bedroeg bijna 3 mil'Coen, in 1919 3.6 millioen en in 19201921 ruim 6 millioen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburp;. De rechtbank heeft in hare zitting van 27 Januari 1922 de volgende vonnissen uitge sproken: M. M. B., oud 22 j., dienstbode te Lap- sc'neure (B.)., is wegens diefstal veroordeeld tof 1 maand gevangenisstraf. J. L., oud 20 j., arbeider te Zaamslag, Is wegens mishandeling veroordeeld tot f 20 boele of 20'dagen hecht. E. B., oud 42 j., landbouwersknecht te Meerdonk (B.)., is wegens overtreding rijks- belastingwet veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. G. Th. E. B., oud 53 j., landbouwer te VGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspaning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de g-ezond- heid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan onspan- ning zij verstoren het evenwicht der lichame- i .'jke gezondheid door overmatig werk. Overworking overlaadt het bloed met afge- werkte staffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoeveelheid uit het bloed te filtreeren. Dientengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpim, urinekwaien, rheumatische pijnen, waterzuVhtige zwellin- gen duizeligheid, hoofdpijn een vermoeid ge- voel enz. t oster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noo- dig-e hulp, afs de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leefwijze ver- la-.jding- van overvverking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap verstcrken Foster's Pillen de nieren en regelen zjj de blaas. Zjj doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikheling van rheuma- tiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier- en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat als gij weder g-ezond zlJt, gij moet trachten gezond te blijven zonder geneesmiddelen. 3^ Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekening van James Foster. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed A. v. OverbeekeLeunis, k f 1.75 per doos Meerdonk, is wegens alsvoren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. H., oud 27 j., mecanicien te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. J. B., oud 41 j., vlasbewerker te Koewacht, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar Veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. F. C. H., oud 23 j., klompenmaker te Hulst, is Wegens vernieling en mishandeling veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen hecht. HET VLOEKVERBOD. Voor de Rechtbank te Tiel werd 12 Januari behandeld het door den amb tenaar van. bet Openbaar Ministerie bjj het kantongerecbt Vianen ingestelde appel van een vonnis, d.d. 24 November j.l. van den kantonrechter te Vianen, waarbg H. Den B., 19 jaar, te Leerdam, werd vrggesproken van de hem ten laste gelegde overtrediDg der algemeene politieverordening der ge meente Scboonewoerd //het in het openbaar bezigen van een Godalasterlijken vloek", nl.. den meest gebruikeljjken vloek van ons volk. Gtlijk men weet, had de kantonrechter o.m. overwogen /,dat het inroepen van de verdoemenis Gods inhoudt een erkenning van de almacht Gods en men zich daar door niet aan Godslastering schuldig maakt." Het O.M. bij de Rechtbank achtte het beklaagde ten laste gelegde wel strafbaar o.a. op grond hetgeen Eoenen omtrent het vloeken zegt n.l. „dat hjj, die vloekt, God uitdaagt om hem te verdoemen". Geeischt werd vernietiging van het von nis van den kantonrechter en bekl.'s ver- oordeeling tot 3 boete of drie dagen hechtenis. De Rechtbank deed gisteren uitspraak en o.a. overwegeDde, «dat naar haar oordeel het gebezigdc woord (G.v.d.) een vloek is en de vloek Godslasterljjfe, zoodat beklaagde moet veroordeeld worden" veroordeelde hem, bij verstek overeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9£ u. en 2 u., Ds. A. Timmermaa en s avonds 6 u., Ds. Haama. van Hoek. Sluiskii. 9i u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Os. E. Raams en 2 u., Ds. E. Raams, Bediening van den H. Hoop. Woensdag 1 Febr., nam. 6 u. Lezing, te houden door Ds. W. W. Meijnen van Dord recht. OnderwerpLOUISE DE COLIQNY. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerk. Hoek. 91 u. en 2 u., Ds. J. Bakker van Gronau. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. S u. eu z u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 6J u., Ds. Neerbosch. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat) Ter. Neuzen. 9 u., 2 u. en 5f u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5f u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8i en 10 uar. 's Namiddags om half drie Lof. (Nadruk verboden TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Jan. Florimond Eduard IJsebaert, oud 22 j.. jm. en Maria Nagtegaal, oud 22 j., jd. Klaas Pieter van der Molen, oud 26 j., jm. en Neeltje Maria de Feijter, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkiDgen. 19 Jan. Johan Marcus de Zeeuw, oud 25 j., jm. en Sara Elisabeth Dooms, oud 24 j., jd. Geboorten. 15 Jan. Johanna, d. van Pieter Oppenneer en van Jacoba Pieternella de Doelder. 18 Jan. Frits Honore Maria, z. van Henri Rudolph August de Meijer en van Irma Prudentia Maria Thielman. 19 Jan. Klaas, z. van Jan Dees en van Jannetje de Quelerij. 21 Jan. A rend, z. van Pieter Loof en van Cornelia Elisabeth Dieleman. Overlijden. 15 Jan. Gilles Drabbe, oud 4 w., 1. van Adriaan en van Adriana van Doeselaar 16 Jan. Leunis Kiel, oud 6 m., z. van Hendrik en van Catharina den Deurwaarder. 19 Jan. Anna van Fraeijenhove, oud 32 j., echtg. van Jacobus Wisse. 20 Jan. Truus de Vriend, oud 1 m., d. van Hendrik en van Pieternella van Riet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2