Hoog watergetij te Ter Neuzer ED IKBlDETli, GEMENGDE 8ER1CHTENL ~BUR6ERLIJKEN STANDL- Zondag 22 januari 1922. P "™ih¥fstTl1sop^^oote"^(^i aat!*^ aulder: deimk er 0J1. DAGEN. Voorm. Nam Zaterdag 21 Jan. Zondag 22 Maandag 23 n Dinsdag 24 Woensdag 25 n Donderdag 26 u Vrij dag 27 7 41 8.54 10.12 11.23 0 43 1.26 8.17 9.34 10.49 11.53 12 20 1.16 1.45 SLUI8KIL. Donderdag werd door de voeeniging #LandBou wbelansj" aanbesteed de ievtring van 113.500 K.G. Superphospbaat en 37.600 K.G. Chill-Salpeter. Voor de supeipbosphuat werd ingeachre- vcd door Zeeuwsche Voeder k Kuostmes'handel voor f 3,61, L. Baremau ie Ter Neazen voor 3,60, J. Kostense te Krumingen voor 3.59, E. de Moor te Sas van Gent voor f 3,19, D. Scbeele te Ter Neuzen voor 3,48, C. Wieland te Ter Neuzen voor 3.47 en A. Verhelst te Westdorpe voor f 3,44. Voor de Chilisalpeter werd ingesehreven door J. Kostense te Kvuinger; voor 16 17, Zeeuwscbe Voeder en Kunsrmestbandel voor 15,74, L. Bareinan te Ter Neuzen voor 15,64. D. Scheele te Ter Neuzen voor 15,49, A. Verhelst te Westdorpe voor f 15,33 en C. Wieland te Ter Neuzen oor 15,29. Alles vrjj op bet voertuig. Gegund aan de laagste inschrijvers. Sedert eenige dagen staat de vlasfabriek van den heer v. d. B. alhier stil, wijl bijna alle werklieden ziek zijn. De administrateur der Cokesfabriek hier had dezer dagen het ongeluk, wijl hij te dicht bij een locomotief kwam, met de jas er in vast te raken. Niettegenstaande de machinist direct stopte, werd hij toch een eind voortgesleept en kwam er met den schrik en een aan flarden gescheurde jas af. De machinist die genoemden heer uit zijn benarde positie verlostje, had even- wel het cmgeluk een zijner handen erg te kwetsen. - Woeusdagavond had een man uit den Hock even* buiten Sluiskil; door de gladheid van den weg het ongelluk in 't kanaal te rijden. A1 zwemmende wist hij aan den kant te geraken en zijn rijwiel is door een ander opgedregd. ZAAMSLAG. Dinsdagavond 1.1. gaf de Muziekvereeni- fing „De Voiharding" in de propvolle bo- renzaal van de Vlasbloem haar jaarlijksche nitvoerftjig. Omstreeks zes uur werd met de afwer- I king van het programma een aanvang ge- maakt. Na een tweetal muzieknummers ten ge- hoore te hebben gebracht werden achter- eenvolgens gespeeldEen juffrouw van ge- zelschap, kluchtspel in drie bedrijven; Onschuldig, tooneelspel in drie bedrijven en Verliefd op Mevrouw, blijspel in een bedrijf. De aanwezigen waren tijcjens de opvoe- ring van gemelde stukken een en al ge- hoor. Keurig werden de muzieknummers ge speeld er. prachtig vervulden de dames en heeren de hen toegedachte rollen. Omstreeks een uur gingen alien welvol- daan huiswaarts. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. 9p u. en "2 u., Da. A. Timmerm 9p u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u., Ds. E. Raams, Bedening van het H. Avondmaal en 2 u., Ds. E. Raatns, Dankzegging. 9 u„ Ds G. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G van Dis, Dankzegging. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H, Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. Hermanides. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Axel. Philippine. Hulst. Hontenisse. Hoek Gereformeerde Kerk. 91 u. en 2 u., leesdien^L Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en- 2 n., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. cn 51 u., Ds. Neerbosch. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswij kstraat) Ter Neuzen. 9 a., 2 n. en 51 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u.. Evangelisatie. KIJKUIT. Donderdag werd door de Maatschappjj K Voorwaarts" aanbesteed de levering van 60.000 K.G. Superphosphaat en 20.000 K.G Kali^out. Voor de Superphosphaat werdiogeschre- ven door de heeren Bareman te Ter Neuzen voor 3,83 Oggel te Axel voor 3,64 (te laa<) Van der Gouwe te Ter Neuzen voor 3,62 J. de Moor te Hulst voor f 3,57 Persijn te Waebtebeke voor 3,48 A. Verhelst te Westdorpe voor f 3,37 (geguLd). Voor het Kalizout wercD iogeschreven door de heeren Bareman te Ter Neuzen voor3.43 Oggel te Axel voor 3,30 Van der Gouwe te Ter Neuzen voor 3,19 (gegund); De Moor te Hulst voor 3,15. KOEWACHT. De heer A. M. Baert, oud-leerling van de school aan den Ouden Molen is be- noemd tot leeraar/ aan de hoogere Burger- school te Batavia. De benoemde heeft beh; lve dc lioofdacte, akte Fransch middel- baar, akte Engelsch middelbaar en akte Duitsch lager onderwijs. Alhier heeft zich een geval van ty phus voorgedaan. Deze ziekte is bij men- schen geheugenis in geze gemeente nog niet voorgekomen. In het afgeloopen jaar is in de Coo- peratieve Boerenleenbank alhier ingelegd de som van f 194,418. Daardoor stegen de spaargelden tot 1471,210 of bijna een half millioen Terugbetaald werd f 152,582, zoo- dat op 1 Januari 1.1. op de spaarbank was geplaatst f 318,628. Aan voorschotten was op dien datum verstrekt f 194,523. Aan rente van spaargelden werd bijgeschreven f 7739,76, uitbetaald f 3827,20, te samen dus f 11626,96. Aan rente, van voorschotten werd ontvangen f 8746,80. De rente der spaargelden bedroeg ge- durende het geheele jaar 4 percent, die der voorschotten 5 percent zonder provisie of andere kosten. VL1SSINGEN. Naar wij vernemen zal in de Wiqlingen van wege het Nederlandsch Loodswezen een stoomloodsboot worden gesfcation- neerd. Het 14e regiment infanterie, thans in garnisben te Middelburg en te Vlissingen zal naar den Bosch worden overgebracht. WEERBER1CHT van 20 Jan. 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De BUdt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 774.2 Haparanda. Laagste barometerstand 744.8 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Meest matige Zuidoostelijke tot Zuide- lijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, temperatuur overdag om het vries- punt. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8p en 10 uur. s Namiddags om half drie Lof. WAARSCHUW1NG. Vanuit Breda wordt door de politie ge- waarschnwd tegen de practyken van Antonie .lean Emile Houbaer, geboren te Bergen i p Zoom, den 2en Juli 1896, laatst ver- bljjvende te Ginniken, die onder verschil- lende namen, o.a. vao Noothoven van Goor, Didam van Hulst, Tellegen. Dorre- stejjn, van Renkurn en Mastboom, by ver- scbillende banken inschreef op leeningen en nadien niets meer van zich iiefc hooren. Ook tracbt hij op crediet, goederen te koopen, wat hem reeds eenige keeren gelukte. 3EDORVEN LEVENSM1DDELEN. Oe Zutph. Crt. meldt, dat de pas in werking geireden keuringsdienst van waren in het gebied Zutphen by enkele verkoopers te Apeldoorn zooveel bedorven levensmid- delen heeft aangetroffen, dat deze bij wagen- vrachten naar het terrein der gemeente- reiniging te Apeldoorn moest worden over gebracht. BUREAUCKAT1E. De //Middenstander" van Utrecht scbryft onder dit hoofd Dezer dagen kreeg een onzer abonnees ter incasso een lot in de Nedcrlandsche s'aatsloterij, waarop een booge prijs ge- vallen was. Desgevraagd werd door het ministerie van fmancien geadviseerd, het lot per aangeteekend schryven den direc- jj teur der Nederlandscbe staatsloten in Den Haag toe te zenden, met verzoek, het be- drag te willen storten op giro-rekening. Hoe verwonderd was onze abonne, toen by Maandag j.l. den aangeteekenden brief ongeopend terug kreeg, met acbterschrift door den geadress»erde geweigerd. Na onderzoek aan het ministerie bleek, dat de directeur der Nederl. staatslotery aangeteekende stukken, ter voorkoming van abuizen, gemakshalve maar doorloopend weigert. Aan het ministerie was men van dat eigenmachtige optreden totaal onkundig. EEN OORLOGSUITVIND1NG VAN EDISON Jb. Thomas Alva Edison heeft, naar de ^Westminster Gazette" uit New-York ver- neemt, aan Henry Ford een uitvinding beschreven, welke zijn zoon tydens den oorlog heeft gedaan, doch welke men niet meer heeft kunnen benutten. Dit uieuwe oor'ogswapen is een stalen granaat, welke den vorm heeft van een wiel van ongeveer 1 M. hoogte en 15 cM. dikte. Om den rand is een stalen velg. Deze wielgrauaat kan gevuld worden met een of ander zwaar ontplofbaar mengsel, waar- van de explosie met een tijdbuis kan worden geregeld. Het geladen wielprojectiel wordt op een spil gezet, welke wordt aangedreven door een tractor met hooge versnelling. Deze tractor doet de spil met ontzettende snelheid wentelen en, wanneer deze een bepaald aantal omwentelingen per seconde heeft bereikt., komt de wielgranaat los van de spil. Met de snelheid van een kogel rij t het. zoo weggeslingerde wiel over den grond. Het snydt door de zwaarste draadversp^r- :ingen als door 'n spinneweb heen. Kleine wallen worden middpndoor gesneden en zoo komt het binrien de vyandelyke linie, waar het vreeselijke oorlogswapen ontploft. Oorspronkelijk, zei Edison, hadden we 't in den loopgravenoorlog tegen de Duit- schers willen gebruiken, om hun stellingen op die wijze ryp te maken voor den storm- aanval. EEN ONGELUKSVOGEL. Vierentwintig jaar geleden ontsnapte uit de Fransche strafkolonie te Cayenne een zekere Euiille Valanca. Hjj was oorspronkeljjk professor aan een der Fransche hoogescholen, doch aangezien hy het niet al te breed had, liet hy zich in 1894 overhalen, lid te worden van een valschemuntersbende. Hij werd toen naar Cayenne gedeporteerd, maar wist na drie jaren te ontsnappen, om zich daarna in Argentinie te vestigen. We'dra werd een door hem ingediend naturalisatieverzoek ingewilligd en zoo was het hem mogelijk zich wederom als vrij man in de wereid te bewegen. Dezer dagen keerde by na vele omzwervingen naar Frankrijk terug. Hij had door hard werken een bedrag van ongeveer 240,000 francs weten over te spuren en wilde nu gaan uitrusten in een of ander Fransch provineiestadje. Toen hy het Fransche groodgebied betrad werd hy echter onmiddellijk gearresteerdmen had in zijn papieren gezien wie hy was. Hy zal nn waarschynlyk naar Cayenne worden teruggezonden VLlEGTUT^VOOR^'dEf "vERVOEREN VAN ZaKENLUI. Oodernemende Eugelsche vliegtuig, con- structeurs heboen tbans een vliegtuig ont- worpen, bestemd voor het vervoeren van zakenlui. Het toestel zal accomodatie hebben voor den zakenman zelf, een secretaris en nog stenograaf. By zal in zoo'n vlieg tuig aau zijn zaken kunnen bigven werkeu, evengoed als in zyn bureau op den vasten grond. De cabine aan boord zal natuurlyk toe- gerust zyn met een installatie voor draad- looze telefonie. EEN MOORD ONTDEKT. Op een zeer zonderlinge wyze is in een der kalkgroeven in de nabijbeid van Brest een moord ontdekt, zoo meldt de //Maas bode". Sommige werklieden badden be- merkt, dat gedurende den nacht hun werk- tuigen waren gestolen. Zij verdacbten er een landbouwer van en besloten in diens tuin eens te gaan zoeken, of hy daar niet hun gereedscbappeu zou hebben verborgen. Hun aandacht werd getrokken door een plaats, waar de grond wat losser was. Zjj gingen er aan het graven en ontdekten er tot hun niet geringen scbvik het lijk van een vrouw uit de omgeving, die sinds drie maanden vermist werd. De vermoedelijke moordenaar had echter de wijk genomen. L)e Brusselsche //Libre Belgique" meldt dat de Belgische justitie in samenwerking met de Duitsche en de Nederlandsche een instructie heeft geopend tot teruggave van koopmansgoederen, waar van de waarde thans reeds wordt begroot op 250,000 francs o a 43 kisten tricot, bestemd voor een Londensch huis en een zending (ear voor Brussel. De Neierlandsche politie zou er in ge- slaagd zijn de hand te leggen op een gan- sche bende helers e. d. te Maastricht. De Belgische politie ontdekte geen enkele onregelmatigheid ten laste van het Belgi sche spoorwegpersoneelde valsche docu- menten en etiketten waren vaa Duitsche makery. N1EUVVS OP*"dRAADLOOS GEBIED. Een der laatste meuwigheden op radio- grafisch gebied is wel, dat een preek langs dezen weg de wereid ingezonden wordt. Dr. Isaac W. Smeath te Woliaston (Mass.) heeft besloten van dit middel gebruik te maken om zyn preeken aan een zoo groot mogelyk aantal personen mee te deelen. Wanneer de menschen niet naar de kerk willen komen, zegt hy, zal ik tot hen komeu. Elken .Zondagavond om halfacht wordt dominee's preek langs draadloozen weg over een gebied met een straal van 900 K.M. de lucht ingezonden. Verder wordt er elken Zondagavond door het Tuffs College vanuit Medford (Mass.) gewyde muziek rondgeseind. De Chicago Opera maakt thans ook al gebruik van draadlooze telefonie om opera's het luchtruim door te doen klinken en zoo doende de menschen. die in een gebied met een straal van 1600 K M. wonen, in staat te steilen, van de opera-muziek te genieten. TRAGISCH TAFEREELT.JE IN EEN CAFE. Een misdadiger, die zich wilde wreken op iemand met wien hy ruzie had gehad. ging Zondagavond te Lyon een cafe binnen waar by wist, dat hij zijn vijand zou ont- moeten. Hy haalde, zoodrtj hy het cafe binnergetreden was, zjjn revolver te voor- schijn en loste vijf schoten in de richting van zyn slachtoffer. Hy -miste echter en trof den eigenaar van het cafe en een ande- ren bezoeker, die beiden op slag gedood werden. Twee andere niets vermoedende cafebezoekers werden gewond. De moor denaar nam daarna de vlucht. De politie is hem op het spoor. EEN STATISTIEK OVER DEN MENSCHEL1JKEN LEVENSDDUR. In het afgeloopen jaar is in de //Times" melding gemaakt van het overlyden van 306 personen op een leeftyd van 90 jaren of ouder. Het waren 104 maimen en 202 vrouwen. Vyf personen haalden de honderd, waarvan er een 105 en een andere 104 werd, dit waren alien vrouwen. Acht werden 99 jaar oud hierbij bevond zich slechts eea man. In de laatste zeven jaar zijn in Engeiand 2098 personen van 90 jaar of ouder ge- storven. Hiervan waren er 107 geestelyken en 33 personen werden honderd jaar of ouder. DE VERDWENEN MILLIONNAIR De Djokjasche redacteur van het ffSoer. Hdlb." schr^ef: Een telegram uit Bandoeng maakt mel ding van het gerucht, dat de oud-majoor der Chineezen te Semaring Oei Tjong Ham spoorloos is verdwenen met achterlating van een onbetaalde belasting ten bedrage van 39 millioen gulden. Zoo'n bericht moet sensatie wekken. Het U. D. haatt naar aanleiding hiervan het volgende aan /.Een van de jongste gouvernements- instellingen, die onmiddellyk raar haar op richting met succes en zelfs met zeer veel succes heeft gewerkt, is de belastingsac- countanty haar beambten brengen hun salarissen meer dan ten voile op. Zoo heeft een accountantsonderzoek naar de boeken van twee alom bekende Chi- neesche archimillionairs uitgewezen, dat zy in de oorlogswinstbelasting voor/6.000.000 en 9 000.000 te tnin zyn aangesiagen, eeii gevpig van hoe zullen wy dat zeggen verkderde aangifte. Om de con- sequtnties daarvan te otitgaan de zaak van Tin Tek Houg te Batavia is een leely8 voortieeld hebben zij, naar de booze wereid wil, een uitstapje gemaakt, respec- tieveljjk naar Singapore en Sjanghai. Dat zij derwaarts zyn vertrokken, staat echter vast Voor zyn vertrek had de laatste de i directeur van financieo aaDgeboden alvast een bedrag van f 1 000 000 te betalen op voorwaarde, dat hij de eerstvolg-mde drie jaren met rust zou worden gelaten, een aanbod, dat //gracelyk werd \an de hand gewez-m." Eenige dagen uadat het bovenstaande was gepubliceerd, outvingen wij bezoek van een gouvernenif'ntsambteuaar. die ons ver- zocht de namen van die twee belasfing- achterstalligen niet te noemen ten aanzien van den naam van een hunuer achten wij ons nu hij door anderen is gepubliceerd van die helofte ontslagen, n.l. ten op- zichte van den heer Oei Tjong Ham. Hy vertrok in Juli naar Singapore naar meD zegt in verband met het resulraat van het accountantsonderzoek naar de door rem verschuldigde oorloi»swinstbelasting. Het is ons niet bckend, of nadere exa- minaties van zijn boeken hebben aangetoond, dat hy niet 6, doch 39.000.000 achter- stallig is, wy vermoeden, dat het laatste bedrag een beetje overdreven is. Wat den tweeden belastingachtersialligen archimillionnair betreft, wij zullen onthef- fing vragen van het door ons gegeven woord en hopen spoelig zjjn naam te kunnen noemen. Men hebbe nog wat geduld EEN VERMOGEN VERLOREN De koopman Lockner uit Londen heeft in den D-trein op Beie sch gebeid een groot vermogen verloreu. De verloren portefeuiile bevatte een cheque van de Roemeensche bank in Boechxrest voor 150.000 lei, een deposito bewijs van de //Landerbank" voor 5 6 millioen kronen, een wissel van de Lon- densche bank voor 250 pond sterling en een cheque van 1376 P S., een cheque van de credietbank in Parys voor 88 P.S. en an dere baokbiljetten (Hbl.) HET OUDSTE *DRUKWERK". By de opgraving van het oude Phaistos op het eiiand Creta vond men in de raine3 van het paleis o.a. een leemen tafel, die spiraalvormig met oud-Kretisch beeiden- schrift bedekt is. Tot nu toe was het nog niet mogelyk dit schrift te ontcijferen, maar het schjjnt een godsdienstig lied weer te geven. Nu is het echter bij een nauw- keurig onderzoek zeer opgevallen, dat de enkele teekens in vorm en grootte precies met elkaar overeenstemmen, zoodat ze wel met stempels in het nog weeke leem ge- drukt moeten zyn. Men moet daartoe meer dan honderd verschillende „druktypen" hebben gehad. Als dit het geral is geweest, heeft men thans het oudste en eenige monu ment van »drukwerk" uit voorhiscorischen tijd gevonden. (Tel.) BOM-AANSLAG IN EEN DANSZAAL. Een afschuwelyke bom-aanslag is in Hom- berg (Rjjnland) gepleegd. Tijdens een dans- par'jj ter viering van het winterfeest der roeiclub, werd een helse machine door het venster in de zaal gewopen, waar zjj met een zwaren knal ontplofte. Zeven personen, 2 mannen en 5 vrouwen, werden zwaar gewond. Tengevolge van de ontploffing werden de vensterruiten vernield en een groot gat in den vloer geslagen en het meubilair wer beschadigd. De gekwetsten moesten in het ziekenhuis worden opge- nomen. Van den dader ontbreekt tot dus- vei elk spoor. CARPENT1ER TEGEN DEMPSEY. Tommy Burns, de vroegere Engelsche kampioen seinde naar Amerika aan Dempsey's manager, dat hij nainens een groot sport syndicaat 30.000 pd st. aanbiedt voor een. nieuwen wedstryd van twintig ronden tussehen Dempsey en Carpentier om het wereldkampioenschap. De winnaar zal hiervan 20.000 pd.st. krijgen, de verliezer 10.000 pd.st., en elk bovendien 1000 pd.st. voor onkosten. Burns seinde voorts. dat hjj bjj de ont- vangst van Dempsey's gunstig antwoord het geld by een Londensche bank zal de- poneeren. De matsch zal eventueel in Juni of Juli a.s. worden gehouden, hetzjj te Londen of te Newcastle. IN EEN JAAR 15000 PERSONEN DOOR AUTO'S GEDOOD. De National Safety Council te Chicago deeit mede, dat in 1921 door automobieLn 15000 personen zyn gedood. Dit is 4000 meer dan het voorafgaapde jaar. EEN NORMALE VLIEG legt in het warme jaargetjjde binnen acht weken 600 eifjes. Alle bij-omstandigheden in aanmerking genomen, heeft zoo'n ondier in den nazomer het aanzien gegeven aan bjjna rierhonderd billioen nakomelingen, of wil men het getal nauwkeuriger 3 985.969.387.755.100 De gemiddelde pro- ductie is echter zesmaal zoo groot. EEN TOER1ST ONDER DE SNEEUW BEDOLVEN. Dezer dagen werden nalfij het dorpje Klosters bij Davos een aantal Engelschen die een tocht door het sneeuwgebergte ondernacnen, door een lawine verrast. Een persoon uit het gezelschap werd geheel onder de sneeuw bedolven en toen men hem drie kwartier later had opgedolven, bleken alle pogingen om het leven te doen terugkeeren, jjdel. JGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Vrouwen dienen meer rust te nernen, volwassenen deden wat zij onderwijzei vroeg naar bed gaan -zouden veel minder lenschen lijden aan nierkwalen. Rbt is niet verstandig Cm na de inspanning overdag 's avonds nog iaat te strijlien, verstellen, stop- pen.enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bi&ed met urinezuur, en het filtreeren van zulk ver- giftigd b'.oed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in de iendenen en zijden, is een waar schuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nierontsteking, blaas kwalen, nierwaterzucht, niergruis en -steen. llesluit zulke gcvaren te vermijden. Ver- minder'de inspanning der nieren. Vermiid laat naar bed gaan en onverstandige gewoonten. Geniet meer frissclue lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondbeid-gevenden slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren PUlen u bij- staan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijlijds genomen, "kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkelin r n n;er- en blaaak/vvalen voorkomen. Duizenden danlcbar vrouwen dankcn haar geluk en gezpndheid aan dit speciale niergeneesmiddel. De handteekening van James Foster komt voor op elke echte doos. Te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij Wed. A. van OverboekeLeunis, b f 1.75 per doos. 36. SCHEEPVAARTBEWEGING. 18 Januari. Eng. s.s. Ravvcliffe, 2450 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. River Tyne, 1383 M3., kolen, van Blyth voor Gent. Eng. s.s. Maris, 1404 M3., stukgoed, van Londen voor Gent Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Dundee voor Gent. Fransch s.s. Menuisier, 3013 M3., ledig, Van Havre voor Gent. Eng. s.s. Deerhound, 1189 M3., ledig, van Per Neuzen naar'Boston. Eng. s.s. Melrose, 4719 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Standley Force, 1658 M3., le dig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Tosto, 5040 M3., ledig, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Hobgoblin, 1095 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Marion Merritt. 2306 M3.. ledig, van Gent voor order. Eng. s.s. Glenville 3039 M3„ ledig, van Gent naar Leith. Eng. zeils. Lord Nelson, 228 M3,, fosfaat, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Argus, 1994 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Raylight, 2035 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. 19 Januari. Eng. s.s. Gala, 2826 M3., stukgoed. van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Brenda, 3240 M3., kolen, van Blyth voor Gent. Fransch s.s. Tours, 11768 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Fransch s.s. Jumieiges, 3940 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Mavis, 1404 M3„ stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Whinbrel, 4684 M3., stukgoed, van Gent naar Liverpool. Eng. s.s. Airmyn, 2412 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. River Tyne, 1383 M3., ledig, van Gent naar Hulk Noorsch s.s. Ynnur, 2070 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Fransch s.s. Ganzeville, 4344 M3., ledig, van Brest voor Gent. Eng. s.s. Burziana, 3846 M3., ledig, van Gent naar Firth of Forth. Van 18 tot en met 19 Jan. zijn langs de Middensluis alhier, 65 binnenvaartuigen op en 27 afgeschut; langs de Westsluis 10 op en 15 afgeschut. (Nadruk verboden TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 12 Jan. Albert Julien Goet- hals, oud 25 j., jm. en lrma Maria Cortvriemlt, oud 26 j., jd. 13 Jan. Johannes Marcusse, oud 28 j ,jm. en Pieternella Suzanna van Doeselaar, oud 29 j., jd. Wilhelmus Hendrikus Beerens, oud 29 j., jm. en Chris1 ina Euphemia Clemence van Aerde, oud 21 j., jd. Jan Visser, oud 23 j.,jm. en Maria Elena Johanna de Rijke, oud 21 j., jd. Joost Dirk de Zeeuw, oud 40 j., jm. en Wilhelmina Francina Bos, oud33j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Jan. Jan Bakker. oud 26 j., jm. en Jacomina Johanna Bol, oud 26 j.. jd. Geboorten. 8 Jan. Maria Adriana. d. van Maria Paulina Eggermont. 9 Jan. Louisa Johanna, d. van Karel Lodewijk Beeldens en van Johanna Elena Hnijssen. 10 Ian. Anna Maria Pieternella, d. van Johannes van Riet en van Hendrika Janna Dommisse. Willem Robert, z. van Arie Lambortus de Jong en van Maria Sophia de Meijer. 11 Jan. Cornelia Geer- truida, d. van Johannes de Wit en van Aartje Elisabeth de Bidder. Overlijden. 9 Jan. Cornelis Drabbe, oud 3 w„ z. van Adriaan en van Adriana van Doeselaar. 11 Jan. Johannes Adriaan van Maelsaeke, oud 21 j., 7.. van Petrus en van Sietje Francoise Durink. An- theunis Jacobus Stroo, oud 68 j., echtg. van Adriana Ilamelink. 12 Jan. Anna Theodora Tazelaar, oud 6 d., d. van Johannes Adriaan en van Neeltje Jo hanna Feij. 13 Jan. Pieter de Feijter, oud 87 j wedn van Adriana de Klerk. 14 Jan. Anthonina Cornelia Michielsen, oud 22 j., echtg. van Nicolaas Francois Dieleman. N i 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2