ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVEBTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fijnste soorten HONINGKOEK. No, 7251 Vrijdag 20 Januari 1922. 70e Jaargaag. Uit het hoop Nooiden. Stoom-, Koek- Beschuitfabriek „ST. ANTOINE" BEBSTB BLAD- Bekendmaking, K, B O L A Js/Z m Opsiagplasts voor Ter Neuzen en Onutreken: Firma Wed, A. H. DGNZE, RINNENIANO. BUITEN LAND. In Rotterdam I stelde men den populairen predikant. De liberalen stelden in dit naar hun meening voor hen zwakste district hnn leider R. P. Mees. Het werd herstemming tusschen Mees en De Visser. Toen geschiedde het onverwach- l>e nurgemeester der gemeente TER NEUZEN te; de Katholieken hadden liever dezen nieu- maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering ,in„ jn de Kamer dan den veteraan Mees. XIV. Vandaag wil ik het met u hebben over een Minister, over wien kort geieden nog door de rechtstreeks bejanghebbenden uit- bundig werd gejuicht en die thans reeds bij velen nunner (m. i. ten onrechte) uit de graue geraakt is. Dat is het gewone lot van beteekenisvolle bewindslieden, die een of andere ingrijpende regelingtot stand bren- gen. Het zijn niet de onbeteekenende Mi nisters, wier werk slechts in administreeren bestaat, die in den loop van hun ambtstijd ontevredenheid opwekken. Ik zal nu maar geen namen noefnen om dit met voorbeelcign toe te lichten. Men kan echter als regel aan- nemen de beste reorders hebben het ntees- te van de kritiek te lijden. Ditmaal handel ik over Minister De Vis ser. Hij is de tweede theoloog, die als Mi nister het lager onderwijs heeft geregeld. De eerste was de beroemde professor Van der Palm, die ons de eerste Onderwijswet schonk in het begin der negentiende eeuw. Nadat in 1813 de Oranje's teruggekeera waren en het koninkrijk gesticht was, hebben ve!e jaren lang de dominees weinig recht- streekschen invloed op het staatsbewind ge- had. Wei zaten af en toe ex-predikanten in de Tweede Kamer, vroeger o.a. Blaupot ten Cate, later Abraham Kuyper, die de anti- revolutionnaire politiek van Groen van Prin- sterer overnam en tot zegevierende hoogte wist op te voeren. Eerst in de twintigste eeuw zouden er weer predikanten een minls- ters-portefeuille aanvaarden en dat niet zon- der succes. Het is onnoodig te herinneren, hoe eerst in 1901 Dr. A. Kuyper minister-president werd en daarna in het ministerie-Heemskerk Ds. Talma optrad als Minister van Arbeid en ons de Invaliditeitsverzekering met her staatspensioen bracht. Zijn wetten zijn thans door den R.-Kath. Minister Aalberse inge- voerd. Deze twee predikanten behoorden tot de anti-revolutionnairen. Ds. De Visser was de derde predikant, die minister werd. Dat geschiedde in 1918 bij de formatie van het kabinet Ruys. Daarin wera een nieuw departement ingevoegd: Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, waarvan de leider belast zijn zou met de uitvoering der zoogenaamde onderwijs-pacificatie. Tengevolge van de grondwetsherziening van 1918, die naast het algemeen kiesrecht de volkomen financieele gelijkstelling der bij- zondere met de openbare school bracht, was een algeheele nieuwe. regeling van het lager onderwijs noodig, benevens een nieuwe salarisregeling. Daarmede werd Ds. De Visser, een christelijk-historisch man, belast. Jan Theodoor de Visser werd 9 Febr. 1851 te Utrecht geboren en is dus thans rulm zeventig jaar. Nadat hij eerst het candi- daatsexamen in de rechten had afgelegd, ging hij theologie studeeren en promoveerde hij tot doctor op een proefschrift: De dae- monoTogie van het Oude Testament (wat het O. T. leert over engelen en duivelen).- Achtereenvolgens was hij predikant te Leus- den, Almelo, Rotterdam (sinds 1888) en Amsterdam (sinds 1892). Als oud-Rotter- dammer en als oud-Amsterdamsch student htrinner ik mij hem levendig. Een kleine persoonlijkheid, glad rond gelaat, met een bril. Maar hij was een geboren kanselrede- naar. Hij had in zijn voordracht iets mee- sleepends en met fijn gebaar droeg hij zijn overdenkingen voor, gesteld in keurigen pittigen stijl. Tegelijk was hij een man van wetenschap. Hij schonk ons een studie over den profeet Hozea en een boek over Hebreeuwsche oud- heidkunde. Wanneer er omstreeks 1890 aan een universiteit een leerstoel voor Oud I es- tamentische wetenschap was opengekomen, zou hij stellig voor de vervulling een ernstlg candidaat zijn geweest. Daarbij was hij ook een begaafd beoefenaar der zedekunde. Zijn (herdrukt) boek: Onze Plicihten, laat zich aangenaam lezen. Maar in 1893 ging hij voor de wetenschap verloren, toen hij den grooten sprong deed, om als Amsterdamsch predikant, die de noo- der der arbeiders in een groote stad had leeren verstaan, zich te werpen op het ge- bied van den socialen arbeid en tegenover de socialistische propaganda te stellen een arbeidersvakbeweging in Christelijken geest. Echter was er wat geschied: in 1894 was de Tweede Kamer ontbonden wegens de Kieswet Tak van Poortvliet. De nieuwe ver- kiezing bracht het kabinet Van Houten, die zich belastte met het vervaardigen van een nieuwe Kieswet. In orthodox Hervormde kringen was met leede oogen aangezien, hoe de Katholieken samenwerkten met de anti- revolutionnairen. Er werd een kleine Christe- lijk-Historische partij gesticht (de partii van Lohman heette toen de: vrij-anti-revolution- naire). Vooral in Rotterdam vond de nieuwe partij aanhansers juist onder hen, die voor het eerst in 1897 vol^ens Van Houtens Kies wet mee kiezen zouden. De Visser werd gekozen. Toen echter de verkiezingen van 190! na- derden, kwam een compromis tot stand tus schen deze Chr.-Historischen en de anden „kerkelijke" partijen. Aan De Visser werd ook een candidatuur in Amsterdam aange- boden, welke zetel door hem werd gewon- nen, ook omdat de liberalen een heel ?wak- ken candidaat tggenovcr hem hadden ge steld. Voor hem en de Chr.-Historische par tij was dit gelukkig, want in Rotterdam werd na een felle campagne Mr. D. Foci: (thans gouverneur-generaal van Opst-lndie) gekozen. Daarvan herinner ik mij npg, hoe de socialist Hermans in dcbat met onzen Minister trad voor een stampvolle zaal en hoe grof diens aanval was. Wederom zat De Visser vier jaar in de Kamer. Toen kwam in 1905 de groote storm- loop der linkerzijde tegen het ministerle- Ktiyper. Men stelde De Visser in Amster dam, Den Haag en Rotterdam. In den hef- tigen strijd had hij zich laten verleiden om een orthodox-predikant, die hem had be- streden op onhandige wijze te beantwoorden. Juist haalde hij in die drie steden de her stemming. Toen verscheen van de hand van een jong modem predikant, die de hand- schoen voor zijn verongelijkten collega op- nam, een korten open brief. Huis aan huls werd die brief als circulaire aan de kiezers toegezonden. Bij de herstemming verloor De Visser in aHe drie districten en prof. Treub juichte in American Hotel te Amsterdam, toen de li beralen daar hun overwinning vierden, hoe De Visser de genadestoot ontvangen had van dat jeugdig predikantje (die niet in De Visser's schaduw staan kan). Een jaar bleef De Visser buiten de volks- vertegenwoordiging, maar toen prof. Van der Vlugt, een der liberale leiders, zijn zetel te Leiden in 1906 opgaf, werd De Visser hier gekozen, doordat de liberalen verdeeld waren. Wederom volgde in 1913 een geconcen- treerde aanval der linkerzijde, thans tegen het ministerie-Heemskerk. In Leiden werd de zetel veroverd door prof. Heeres. Doch weder een jaar later kwam er een vacature, thans in Katwijk en De Visser werd weder in de Tweede Kamer gebracht Ondertusschen had hij zijn predikantsambt moeten neerleggen, omdat de synode dit ambt met het Tweede Kamerlidmaatschap onvereenigbaar verklaard had. Toch bleef hij telkens prediken en ook als Minister heeft hij menigmaal den kansel beklommen en opnieuw zijn gehoor gesticht. Wat zijn socialen arbeid betreft: in 1898 stichtte hij de Christelijk nationalen werk- mansbond, waarin de Hervormde arbeiders werden vereefiigd (de Gereformeerden zit- ten in Patrimonium). Jaren lang redigeerde hij op verdienstelijke wijze hun orgaan „De Voorzorg". Zoo is hij de man geworden door wiens toedoen een groote protestant- sche arbeiders-vakbeweging ontstaan is, waardoor hij zich blijvend verdienstelijk ge maakt heeft voor den werkman. Verder schreef hij vele hoofdartikelen in het dag blad „De Nederlander" en was hij o.a. on- dervoorzitter van de Staatscommissie tot onderzoek van het werkloosheids-vraagstuk. Langzamerhand kreeg hij grooter invloed in zijn partij, zoodat hij in 1910 Jhr. Lohman opvolgde als voorzitter der Chr.-Historische Kamerfractie. Toen nu in 1918 een nieuw kabinet wero gevormd, werd terstond voor- speld, dat De Visser wel een plaats erin kriige'n zou. Men gaf hem de taak het on derwijs te reorganiseeren. Het lager onder wijs en dat aan de universiteit is opnieuw geregeld, thans is het middelbaar onderwijs aan de beurt. Nu moet men aan hem niet te veel ver- wijten dat de nieuwe schoolwet tegenval! en dat blijkt, dat de aanbouw van nieuwe scholen zoo duur wordt, dat men nu reeds op middelen ter bezuiniging zint. Want hij heeft eerlijk het in 1918 gesloten compromis tusschen de rechter- en de linkerzijde uitge- voerd en heeft in een wet belichaamd de toenmaals uitgesproken wenschen. Niet zoo- zeer hem treft de schuld, dat dit een tegen- valler werd. Men heeft in 1918 de gevolgen onvoldoende overzien. Ook heeft niemand vermoed, dat er een zoo groote en snelle crisis uitbreken zou. Echter acht ik De Visser's verdienste veel grooter wat de regeling van het universitair onderwijs betreft. Hier heeft hij aan onze academische opleiding een groote verbete- ring gegeven, waarbij nieuwe doctoraten ziin ingesteld. En daarnaast mogen twee dingen niet worden vergeten: De Visser is een warm voorstander van de openbare lees- zalen, die zoo goed de volksontwikkeling bevorderen >en hij heeft een bee'in gemaakt met ondersteuning uit de staatskas van be- hoeftige kunstenaars. T. g. T. de staatsrechtelijke bezwaren, welke tegen het voorstel zijn ingebracht, niet in te zien. Van een afdoen van aan. de Grondwet toegekende rechten of be- voegdheden of opgelegde plichten is geen sprake. Evenmin kan, naar het hem voor- komt, van strijd met de bepaling van art. 144 der Grondwet worden gesproken. Hij acht het reeds twijfelachtig of te recht de handeling van kiezers, van wie een voorstel uitgaat, of cjie daarover stemmen, kan wor den beschouwd als medewerking aan de uitvoering van een wet. Intusschen kan de vraag of hier van deelneining aan de uitvoering der wet sprake is, ter zijde wor den gelaten, wijli het derde lid van art. 144 der Grondwet zekt*' niet bedoelt, dat alleen gemeentebesturen aan de uitvoe ring van wetten medewerking zullen kun- nen verleenen. Het voordeel, hetwelk de gemeente-fi- nancien ondervinden zulleh door de beeih- diging van den verkoop van sterken drank is \eker grooter dan het nadeel, hetweilk de verkoopers van sterken drank door die beeindiging lijden, en waaraan de ge meente de helit zal hebben bij te dragen. Onder de practische bezwaren tegen het voorstel wordt vooropgestekl, dat tot be- strijding van het rnisOruik van sterken drank de toepassing van de bestaande be- palingen van het Wetboek van Strafrecht voldoende is. Deze opvatting keert zich tegeri het bestaan der Drankwet en zou moeten lijden tot opheffing van de geheele regeling van den verkoop van sterken drank. Een zoo volledige vrijheid van drankver- koop, welke trouwens in niet een land be staat, zoude echter noodlottige gevoljgen hebben. De bezwaren tegen de schadeloosstel- ling, welke volgens het voorstel aan ver- gunninghouders zou worden verleend, zijn niet zond'er gewicht. De practische over- wegingen echter, welke tot het voorstel- leii van die schadeloosstelling hebben ge- leid zijn zoo overwegend, dat het achter- wege laten van die schadeloosstelling niet zou zijn een daad van wijs beleid. Mr. Dr. JAN VAN BEST. Naar de „Rsb." verneemt heeft de Rijks- kieskring 's-Hertogenbosch besloten Mr. Dr. Jan van Best niet op de lijst te plaatsen voor de candidaten der Tweede Kamer. Dit zou geschied zijn op het advies van het be- stuur, dat meende, dat - het rapport van den Eereraad de heer Van Best niet als Kamerlid kan worden geaccepteerd. (jRIEP. De gemeentelijke geneeskundige dienst te Rotterdam heeft den indruk, dat de griep-epidemie daar ter stede iets afneemt. Dat zij goedaardig is, kan blijken uit het feit, dat er onder het geheele gemeente- personeel tot nu toe geen enkel sterfgeval aan deze ziekte is voorgekomen. De afwe- zigheid van de aangetaste gemeentewerk lieden bedraagt in het algemeen ten hoog ste 10 dagen. De plaatsen, die in het zie kenhuis in verband met het heerschen van de griep zijn gemaakt, zijn lang niet alle ingenomen. Reden tot ongerusliheid blijft dus ont breken. J OH* w. d„ SANDE>v. d. K E IJ D E N, Tilburg. Gro siers en Winkelieis schrijtt ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. TER NEUZEN, 20 Jan. 1922. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag 26 Januari, des namiddags 2 uur te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeli'ng: HET VOORSTEL-RUTGERS IN ZAKE PLAATSELIJKE KEUZE. Het lid der Tweede Kamer, de heer V. H. Rutgers, heeft thans beantwoord het voorloopig verslag der Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over het voorstel van wet tot wijziging der Drank wet. Hij verklaart daarin de gegrondheid 63 PERSON EN IN 1921 GELYNCHT. Gedurende 1921 zjjn 63 peraonen in de Vereer igde S'aten ge yacht, hetgeen slechts 2 minder is dan het daarean voorafgaande jaar. Van de 63 slachti ffe'S werden er 4 in hH openbaar levend verbrand en 5 werden verhrand na hun ier dood brengmg. Er waren 2 vrouwan onder, eea in Georgia en een in Mississippi. Van de slachtoflyrs waren 6 blanben. 13 lycb ngs hedden plaats in Ge >rgia en Miss ss ppi. 6 in Texas, 6 in Arkansas, 5 in M .ssoun, in Tennessee en in Virginia. Moord en aanvallen op vronwen waren in vele gevallen de oorzaak van de lynch- partpen. DE 0NGESTELDHE1D VAN DEN PAUS* Uit vertrouwbare bron wordt gemeld, dat de gezondheiristoestand van den Paus penige reden tot bez Tgdheid heeft. De tempera- tuur steeg Woensdag tot 39 9. In verband met den hooaen leeftjjd van dea Pans vreezen de g»-nersheeren voor complicates. STORTING VAN 31 MILLIOEN GOUDMARK. Havas verreemt, dat de Dui'sche regee- ring de eers'e betalmg van 31 mibioen goudmark, welke Woensdag mo-st geschie- den ingesolge de beslissing van de Commissie van Herstel, heeft gestort. VALSCHE BELGISOBE BANKBILJETTEN De justitie te B ussel en die te Namen houden zich thans bt-zig met bet onderzoek naar een aant.al in im<oop ?gnde valscbe Belgische fankbiljetten >an duizend francs. Deze biljetten werden allereerst in de om- gevinz van Namen in omloop gebracht. Tot dusverre heeft men een dertigtal val- sche bi'jetten van duizend francs in beslag kunnen nemen. Men veim >edr evenwel. dat reeds een veel giooier aantal valsche biljetten in circulate is gebracht. 1. Notulen 2. Ingekomen stukken. 3. Beschikken op een verzoek van A. Dieleman te Ter Neuzen om vergun- ning tot het leggen en hebben van een riool in gemeentegrond en om dit riool aan te sluiten op het gemeenteriool. 4. Vaststelling schoolgeldkohier voor het lager onderwijs over het derde tijd- vak 1921, op een bedrag van 1842,47. 5. Voorstel van Burg, en Weth. om in- gevolge het bepaalde bij art. 36, 9e lid der Lager Onderwijswet 1920, mej. F. S. Lansen over te plaatsen van school D naar school C. 6. Beneming van een onderwijzeres aan school A. De voordracht bestaat uit de dames: W. H. Happe, onderwijzeres te Oolt- gensplaat, S. F. Perduijn, onderwij zeres te Noordwelle en M. E. Leen- houts, tijd. onderwijzeres te Zaamslag. 7. Voorstel van Burg, en Weth. tot het opheffen der ambtswoningen van de schoolhoofden en tot het onderhandsch verhuren der schoolwoningen aan ge- melde hoofden. 8 Voorstel van Burg, en Weth. om de wenschelijkheid van wijziging van den ligger van wegen en voetpaden uit te spreken. 9. Voorstel van Burg, en Weth. tot het instellen van een vrijwillige brand- wee r. 10. Voorstel van Burg, en Weth. tot overname van de Provincie van een gedeelte van de Axelsche straat. 11. Voorstel van Burg, en Weth. in zake het verzoek van Ged. Staten om wij ziging der verordening op de hefting van schoolgeld. 12. Voorstel van Burg, en Weth. tot wij ziging der verordening op de hefting der inkomstenbelasting. 13. Voorstel van Burg, en Weth. tot het verleenen van steun aan werklooze arbeiders. DE HULDE VAN DE 100-JARIGE. Door de weduwe D. Scheele-Rookus werd j.l. Dinsdag, ter gelegenheid van haar 100- sten jaardag, het volgende telegram ver- zonden: H. Af. de Koningin, 's-Gravenhage. De weduwe Scheele-Rookus te Ter Neu zen, die heden haar 100-jarigen leeftijd be- reikt, door wier aderen nog Oranjebloed stroomt, is dankbaar jegens God, van Zijne zegeningen, en brengt ook Uwe Majesteit haren hartelijken dank, dat zij onder Uwe regeering in vrede mag leven. In antwoord hierop is een schrijven ont vangen van den particulieren secretaris van H. M. de Koningin, Van Geen, van den vol- genden inhoud: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij op- gedragen de weduwe Scheeie, geboren Roo- kus, te Ter Neuzen, Hare welgemeende gelukwenschen over te brengen op haar hon- derdjarig feest. Hare Majesteit was zeer ge- voelig voor het Haar toegezonden telegram en spreekt de beste wenschen uit voor de gezondheid der- lOOjarige." EEN LEZING OVER KUNST Gisteravond werd in de bioscoop Zeelan- dia door den heer Bergsma een lezing ge houden over oude kunst. De opkomst was redelijk, maar had toch naar we vermeenen grooter kunnen zijn. Niet onwaarschijnlijk is het, dat velen zich hebben laten weerhouden om in verband met de koude er heen te gaan, doch dit behoeft werkelijk geen beletsel meer te zijn deze lo- kaliteit te bezoeken. De directie der bios coop heeft ook deze zaak grondig aange- pakt en voor een degeliike verwarming ge- zorgd, zoodat er gisteravond bepaald een aangename temperatuur heerschte. De bijeenkomst werd door den heer Buth- fer, als voorzitter van het comite voor de schilderijen tentoonstelling geopend. die be- gon met een woord van dank uit te brengen j aan de directie der Zeelandia-bioscoop, die j nagenoeg geheel belangeloos hare inrichting 1 voor dezen en morgenavond heeft beschik- baar gesteld. en het verheugde hem ook. dat de wenschen van den wethouder Van Has- i self, bij de opening gesproken, dat de inrichting ook voor andere doeleinden zou kunnen worden gebruikt, on ongedachte wijze zoo spoedig in vervulling zijn geko- men. Alvorens de heer Bergsma het woord nam om zijn lezing te houden, werd een film ver- toont van natuur- en stadstafereelen uit China, hetgeen na de lezing werd vervolgd. Door den heer Bergsma werd gisteravond besproken de kunst vanaf den tijd der Egyp- tenaren en der Assyriers. Hij stipte, in ver band met den vertoonden film, nog aan, dat de Chineesche, de Oost-Aziatische kunst nog veel ouder was, doch hij zou deze niet be- handelen, niet omdat deze niet van betee- kenis was, maar deze vereischt weer eene bijzondere en uitgebreide studie. Hij gaf eene beschouwing van de kunst der Assyriers, die zich uitte in het vervaar digen van reliefbeelden, en die der Egvpte- naren, welke daarvoor graniet gebruikten, hoewel toch ook de Egyptenaren de kunst van vlakversiering reeds uitoefenden, getui- ge de portretten der mummies, die op de deksels der kisten, waarin ze bewaard wer den, werden geschilderd. Hij besprak vervolgens de Byzantijnsche en de Grieksche kunst, en ging de verdere ontwikkeling der schilderkunst na, vooral door het renaissance-tijdperk, om ten slotte te komen aan de Hollandsche schilderschool in de 17e eeuw, waarbij hij uitvoerig bleef stilstaan bij Rembrandt, als een scbilder van zeer groot talent en enorme werkkracht, die nog van groote beteekenis is voor onze he- dendaagsche schilders. De spreker betoogde ook, dat de kunst een grooten schat vertegenwoordigt. Dat is tegenwoordig goed te bemerken in de landen met lage valuta. De daar aanwezige kunst- schatten hebben hun groote waarde behou- den Met het oog daarop was door snreker ook het goed recht van het bestaan der kunst bepleit. Er wordt wel eens gezegd, dat men kunst kan missen. Hij stemt toe. dat men voor het leven de kunst zou kunnen ontbe- ren, doch dat is met meerdere zaken het ge- val, zaken. die men toch ook niet wil mis- sen. En de beoefening der kunst, getuigt van de ontwikkeling van een volk. De 18e eeuw was arm aan kunstenaars. Van die tiiden is er niets dat tot ons spreekt, en daarom laat spreker dat tiidoerk rusten onder toezegging. dat hij Vrijdagavond zat behandelen de kunst in de 19e eeuw, die een zeer rijken ooest bracht. Hierna werden verschillende lichtbeelden vertoond, van door spreker besproken kunst- werken. Nadat de heer Buthfer den spreker dank had gebracht voor zijn interessante lezing. werd door de directie der bioscoon. zeker tot genoegen van talle opgekomenen, nog vertoond een comische film. LET OP DE PADVINDERS. Volgaarne voldoen wij aan het verzoek om1 de aandacht te vestigen op de adver- tentie in dit nummer, betreffende een door de afdeeling Padvinders te geven liefdadlg- heidsuitvoering voor de nagelaten betrek- kingen van de omgekomen bemanningen der reddigbooten ,,Brandaris" en ..President van Heel", waaraan medewerking zal worden verleend door de orkestvereeniging ,,De Volharding". Zoowel het goede doel, dat beoogd wordt, als hetgeen door de vereenigd werkende vereenigingen zal worden gepres- teerd, zal, hopen wij, velen aanleiding geven de uitvoering te bezoeken. GOED AFGELOOPEN. Donderdagmorgen kwam een wagen be- spannen met twee paarden van A. Dees, uit Zaamslag naar Ter Neuzen, om alhier kolen te laden. Nabij de villa van den heer Lensen schrok- ken de paarden en kon de voerman, een zoon van Dees, de paarden niet meer in tocm houden. Na een.eind te zijn medege- sleept moest hij de paarden aan hun lot overlaten en in vollen galop renden de paarden de Axelsche brug over, de Noord- straat in om eindelijk aan het einde der Noordstraat tegen het houten hekwerk aan het voormalig kogelpark vast te loopen, nadat het hek natuurlijk zeer .beschadigd was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, hoewel gedurende den rit meermalen het juist op het kantje af was en men tel kens meende een ongeluk te zien gebeuren. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 8 tot en met 14 Jan. 1922, in de prov. Zeeland, be- droeg: Febris typhoidea (buiktyphus)Borse- len 3; Diphteritus: Aardenburg 3, Hontenisse 1; Sluis 1; Waarde 1, Zierikzee 1. DRIEWEGEN. Door den heer D. de Kubber van Othe- ne werd hier j.l. Maandag .een vergade ring geleid met het doel om tot oprich- ting van een Zangvereeniging (gemehgd koor) te geraken. In beginsel is daartoe besloten. TER NEUZENSCHE COURANT »«i den Gemeenteraad zal worden gehouden op Donderdat 2« 1928, <ies na- middags 2 uur. Ter Neuzen, den 20 Januari 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1