ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7250 Woensdag 18 Januari 1922. 70e Jaargaa STSIJB TE&EN MISMAD. BINNENLAND. FEUILLETON. 8UITENIAN 0 NED. LOODSWEZEN TE VL1SS1NOEN. Onder het personeel van het Ned. Loods- wezen te Vlissingen, heerscht ontevreden- heid over de zware diensten, die thans worden gevergd. Men is van meening, dat er te weinig personeel is, mede, omdat met pensioen gaande loodsen niet worden vervangen, althans niet alien. De rust tus schen de opeenvolgende reizen vvordt veel te kort geacht. BEZUINIGING OP R1JKSGEBOUWEN. Zooals reeds is medegedeeld werd kor- ten tijd geleden in den Ministerraad beslo- ten de afdeeling Gebouwen bij het Depar- tement van Financien aan te wijzen als centraalpunt, waar alle gegevens omtrent beschikbare ruimte en omtrent de tegen- woordige benutting van rijks- en door het rijk bestuurde gebouwen zullen worden verzameld en waar aanvragen naar ruimte zullen worden ontvangen, beoordeeld en beantwoord. Thans is besloten in beginsel alien aan feouw, verbouw, aankoop of nieuwhuur op te schorten, ook indien de benoodigde gelden daarvoor reeds zijn toegestaan. Acht eenig Departement opschorting on mogelijk, zoo wordt dit ter kennis gebracht van het Departement van Financien, dat binnen een bepaalden termiin vah advies dient. Wanneer met het advies niet kan worden ingestemd, beslist de Ministerraad. Deze regeling geldt, zoolang omtrent een meer volledige centralisatie van den ge- bouwendienst niet is beslist (Hbl.) ORANJE NASSAU'S OORD. De raad vah commissarissen van de stichting Oranje Nassau's Oord heeft be sloten* voorloopig geen patienten tegen verhoogd verpleeggeld in de z.g. villa van het sanatorium op te nemen. Dit zal de behoefte aan verpleegruimte ten goede ko- men, die nu opgevoerd kan worden van 90 tot 120 lijders. De vrouwelijke patienten zullen afzonderlijk in de villa verpleegd worden. DE VR1IHE1DSBOND. In de Zaterdag te Amsterdam gehouen besloten zitting welke des avonds werd voortgezet, kwam o.a. aan de orde het door het hoofdbestuur voorgestelde pro gram van actie. Voorts stelde het hoofd bestuur ten aanzien van de Tweede Kamer- verkiezingen van 1922 aan de algemeene vergadering voor, uit te komen met vijf Wjsten, welke als volgt zouden worden ge groepeerd 1. Utrecht, Middelburg, Tilburg, 's-Her- togenbosch en Maastricht. 2. Dordrecht, Rotterdam, 's-Gravenhage en Leiden. 3. Amsterdam en Haarlem. 4. Den Helder, Leeuwarden, Groningen en Assen. 5. Zwolle, Arnhem en Nijrnegen. Het spreekt vanzelf, zegt het hoofdbe stuur in de toelichting tot zijn voorstel, dat slechts schattingen omtrent den Uislag kun- nen worden gemaakt. De eenige basis, welke daarvoor kan dienen, is het stein- mental, dat in 1918 door de partijen, die in den Vrijheidsbond zijn opgegaan, is uit- gebracht. Wanneer dit in aanmerking wordt ge- nomen, kan er op worden gerekend, dat de vijf groepen resp. 2 a 3, ruim 4, 3, 3 en raini 3 zetels zullen opleveren. Hoewel er teekenen zijn, dat sommige der genoemde combinaties meer zetels zullen geven, zoo meent het hoofdbestuur goed te doen, zijn berekening slechts te doen rusten op de cijfers van 1918. 101) .1 Deze nasporingen hadden heel wat tijd vereischt. Zij hadden meer dan 3 kwartier er aan besteed en Milloc werd wanhopig bij de gedachte, dat op dit oogenblik de misdaad al gepleegd kon zijn. Eensklaps riep de werkman, terwijl hij naar een rijtuig wees, dat van de Esplana de des Invalides kwam en recht op hen toereed: Kijk, daar komt uw oollega. Moulinriep Milloc uit, Moulin op den bokWat moet dat beteekenen? Inderdaad bestuurde Moulin het rijtuig. Een oogenblik later hield hij stil bij de plek waar Milloc en Castro stonden. wwat doiet, Se, "u? vr°eg eerstgenoemde. Wat moet dat beduiden? Ga maar eens achter het rijtuig kijken zeide Moulin, dan zult u het wel becriioen Milloc deed het. Toen slaakte hij een kreet van vreugde. Het rijtuig droeg no. 1838. XXIV. Het ledige Huis. Het was inderdaad een goede vondst* die de inspecteur Moulin had gedaan en Milloc was er niet weinig verheugd over. Hij bekeek het rijtuig alsof het een historische bijzonderheid was. Een portierruit was gebroken en aan de glasscherven was bloed waar te nemen. Iedere groepeering is in zekeren zin wil- lekeurig, maar het hoofdbestuur meent, dat bovenstaande combinaties de gelukkig- ste oplossing van het vraagstuk vormen. Immers de saam te voegen kieskringen sluiten zoo nauw mogelijk bij elkander aan, wat betreft territoriale ligging en geaard- heid der bevolking, de combinaties schij- nen een aangename samenwerking te waar- borgen, terwijl de mog'elijkheid om de candidaten doelmatig over de lijsten te verdeelen, mede in verband met het con- venant tusschen de verschiRende in den Vrijheidsbond opgegane partijen gesloten, op deze wijze het beste zal kunnen worden opgelost." DE TOESTAND. De vcrkiezing, waarmee Lloyd George in Februari het land wilde veroveren, is van de baan, schrijft de N. R. Crt. Het zal wel herfst worden, zeggen de politieke auguren. Bij zijn terugkeer vond de eerste-minister de bonzen van de conservatieve partij ernstig ontstemd over het vooruitzicht. Het was anders iets voor hem geweest om zijn zin door te zetten, geprikkeld als hij was over het eigenmachtig optreden van Younger, het honfd van de conservatieve partij-organisa- tie. Want het Engelsche eonstitutioneele ge- bruik wil dat de eerste-miniser alleen over de dienstigheid van een parlementsontbin- ding beslist. Maar achter Younger bleek de heele phalanx van de partij te staan, die in het Lagerhuis 359 leden telt. De 125 coalitie- liberalen konden niet tegen hen opwegen. Trouwens, de plotselinge crisis in Frankrijk had het heele politieke aspect verduisterd. Lloyd George had nog enkele nieuwe zege- teekenen uit Cannes bij zijn andere noodig gehad voor zijn beroep op het land. Maar de resultaten van Cannes zijn grootendeels twijfelachtig geworden. Hoe zal het bijvoor- beeld met het zoogenaamde Duitsche mora torium gaan? Wij hebben reeds vroeger uit- eengezet, welk een sterk voorloopig karakter het draagt en hoe het in zijn wezen ook geen moratorium is, omdat de Duitschers om de tien dagen moeten aflossen. Wanneer de Duitschers hun ontwerpen tot herziening van de begrooting en tot beperking van de pa- pier-circulatie hebben overgelegd, moet of de ccmmissie van herste! of de r^ad der ge- allieerden een beslissing nemen en veertien dagen na die beslissing eindigt het uitstel van betaling al. Hoe de nieuwe Fransche politiek daarbij zal koersen, is nog volslagen onzeker, De economische conferentie te Genua gaat zeker door, verzekert men, omdat Poincare zou inzien, dat Frankrijk daar nu rnoeilijk meer van af kan. Maar de Sowjet-regeering zorgt er zelve voor, dat de geailieerden nog eens zullen nadenken over de waarde van de volmacht van de Russische gedelegeer- den. Radek heeft, volgens de'Prawda. ver- klaard, dat de mogendheden moeten beden- ken, dat Lenin, dien zij genoodigd hebben, zelf geen beslissingen kan nemen. Zij heb ben de bekrachtiging noodig van den cen- tralen uitvoerenden raad en van het congres der Sowjets. Dit geeft Poincare misschien aanleiding, cm een nieuwe nota met beden- kingen naar Londen en Rome te zenden. Want wij keeren iangzamerhand terug tot de gedachtenwisseling door de oude diplo- matieke kanalen. Poincare's politiek is ge- richt op een zooveel mogelijk beperken van de vergaderingen van den Oppersten Raad. Het zijn al zeer in het oogloopende en te druk besproken familie-bijeenkomsten ge worden voor het doen van de vuile wasch, die den Duitschers maar aanleiding geven om uit te rekenen, wie het telkens gewon- nen of afgelegd heeft. Over het naburige Zou hij haar in het rijtuig hebben ver- moord? mompelde Milloc Castro, die deze woorden gehoord had, merkte op: Het kan ook zijn dat iemand die ruit heeft ingeslagen en daarbij zijn hand ver- wond. Wanneer in het rijtuig werkelijk de moord gepleegd was, zou er meer bloed moeten zijn. Daar heb je gelijk in. Milloc herademde bij deze inderdaad zeer aannemelijke veronderstelling van zijn assistent Vervolgens wendde hij zich tot Moulin: Ik wensch u geluk met deze vondst, mijnheer Moulin, hernam hij, dat is voor ons onderzoek inderdaad van veel belang. En vertel mij nu eens, waar vond u het rijtuig? Het stond voor een huis in de rue du Commerce, antwoordde de inspecteur. En de koetsier? Was er niet. Stond het rijtuig onbeheerd? Ja. Wat deed u verder? Ik bleef een oogenbI|ik bij het rijtuig staan, tot er een surveilleerende politie- agent voorbij kwam, dien ik op post gezet heb voor het huis, met order daar iedereen die komen mocht, te laten binnentreden. maar niemand toe te staan, het huis te ver- laten. Uitstekend. Milloc dacht een oogenblik na. Rue du Commerce, mompelde hij half voor zich, rue du Commerce! Hij trachtte zich te herinneren. Eensklaps riep hij uit: Ik ben er! Micaud heeft in de rue du Commerce gewond. En tegen de anderen: Oosten zullen onderhandelingen beginnen tusschen het Foreigen Office en de Quai d'Orsay, de Italianen zullen terloops op de hoogte gehouden worden, en daarna zullen alleen de drie ministers van buitenlandsche zaken voor de definitieve besluiten bijeen- komen. Over Tandzjer moet de Engelsche gezant Zaterdag op de Quai d'Orsay een nota afgegeven hebben, waaruit eenig on- geculd spreekt. En zoo zullen ook de an dere kwesties voorloopig in wisseling van nota's behandeld worden. De Opperste Raad heeft stellig na het intreden van den vrede niet veel reden van bestaan meer. Hij was een handig lichaam voor oorlogsge- bruik. Maar de vraajstukken van de rege ling van den vrede waren zoo ingewikkela, dat het nauw overleg en de rechtstreeksche samenwerking rnoeilijk te vermijden was. Ook de coalities van de partijen in de par- lementen, die voor de oorlogsbehoeften ge sloten zijn, hebben een taai leven. Poincare voelt echter zeer sterk het bezwaar dat daar- door de Fransche politiek in internationale bijeenkomsten voor beslissingen gesteld woidt, waarin de reg£ering in haar geheel niet voldoende gekend kan worden. Briand nam te Cannes besluiten, waar- tegen collega's van hem te Parijs ac'nteraf bedenkingen bleken te hebben. Poincare wil vooral nauwe samenwerking met zijn eigen kabinet verzekeren. Hij heeft zijn werkwijze al meegedeeld: „Hij is van plan tweemaal per week de ministers en de onderstaatssecretarissen bij- een te roepen tot een kabinetsraad, opdat alle vraagstukken met de grootste zorg on- derzocht kunnen worden. Verder zal er op zijn minst een ministerraad per week op het Elysee gehouden worden onder voorzitter- schap van Millerand, waar ontwerpen en besluiten voor het laatst onderzocht wor den." Zoo staat het in een draadloos be- richt uit Parijs. Het verbond met Engeland kan naar zijn meening, wachten tot eerst alle hangende kwesties tusschen Engeland en Frankrijk ge- regeld zijn. Zoodoende verliest het tractaat het karakter van een gratificatie voor goed gedrag of een belooning voor gedane con- cessies. Nog op een lcardinaal punt blijkt hij niet met Lloyd George's ontwerp mee te gaan. Frankrijk wil geen eenzijdigen waar- borg van Engeland tot bescherming van Frankrijk, maar een wederkeerigen waar- borg. Frankrijk zal op zijn beurt bereid zijn, Engeland bij te staan bij een niet uitgelokten aanval van Duitsehland. Dat is een verhou- ding, waarbij de -Fransche trots ongedeerd blijft. Hij wil Engeland, indien beiden het later weer op een of ander punt oneens zijn, ook geen gelegenheid geven, zich dan op de vroeger bewezen weldaden te beroepen. om ziin zin te kriinen. want bij zulk een bond- genootschap zijn de twee hooge contractee- rende partijen gelijkgereehtigden. Een sterke Fransche politiek dus, waarvan echter afgewacht moet worden, of zij bevor- derlijk'er zal zijn voor de eendracht van Europa dan die van rechtstreeksch overleg en bera'adslaging. BELGIE EN DE BEREIKTE RESULTATEN. De Belgische premier Theunis en de Belgische Minister van Buitenlandsche Za ken, Jaspar, hebben, na hun terugkeer te Brussel tegenover de pers de volgende verkiaring afgelegd over de conferentie te Cannes: Duitsehland heeft vijftien dagen tijd gekregen om een volledig plan van be taling voor te stellen, maar 't zal aan Bel- gie op 18 Januari 32 millioen goudmark moeten betalen, daar de Belgische priori- teit van kracht blijft. Deze stortingen zul len alle veertien dagen moeten worden herhaald, zoodat Duitsehland, tenminste in dien in dit systeem geen verandering wordt Wij gaan er dadelijk heen. Hij bedankte den werkman, wiens hulp nu niet verder werd vereischt, noteerde zijn naam en adres, teneinde hem als ge- tuige te kunnen dagvaarden en stapte daar- op met Castro in het rijtuig, terwijl Mou lin weer op den bok klom. Binnen een paar ininuten hadden zij de rue du Commerce bereikt waar zij voor het huis uitstapten. Een politieagent in uniform liep voor, het huis heen en weer. Is er niemand geweest tijdens mijn afwe- zigheid? vroeg Moulin hem. Niemand. 't Is goed, blijf hier op post. Milloc en Castro bekeken met veel be- langstelling de gevel van het huis. Het was een oud en bouwvall$g huis en alle ramen waren kaal, zoodat het on- bewoond scheen. Zij traden binnen. Er was een portiersloge, maar geen por- tier en de loge was ledig. Zij doorliepen alle vertrekken van het huis, dat 3 verdiepingen had en ook den zolder. Alle kamers waren ongemeubileerd, op een uitzondering na, in een kamer op de derde verdieping stonden eenige armzalige meubelen en een ledikant met een matras. Daar had Micaud gewoond, maar hij was nu in de gevangenis. Geen levend wezen vonden zif in huis. Een smalle trap voerde naar den kelder. Ook daar traden zij binnen. Het was er schemerdonker, ofschoon het midden op den dag was. Castro stak een lantaarntje aan en zij keken in alle hoeken rond. Ook de kelder was ledig. De politiemannen begrepen dat hier niets gebracht, in het jaar 1922 meer zal heb ben te betalen dan door de Commissie van Herstel aanvankelijk in geeischt". Wat de Engelsch-Fransche overeenkomst betreft, Minister Jaspar verklaarde: „De- ze overeenkomst belooft aan Belgie de de- fensieve hulp van alle territoriale, marine en luchtstrijdkrachten van Engeland, inge- val van een niet-uitgelokten aanval of schending van het Belgische territoriale ge- 1 bied door een vreemde mogendheid. Minister Jaspar legde er vooral den na- druk op, dat de overeenkomst in den j ruimst mogelijken zin is opgesteld en dat j daarom gestipuleerd is, dat de overeen komst zal gelden voor aanvallen van een vreemde mogendheid. De overeenkomst zal reeds morgen aan het Belgische en En gelsche parlement ter goedkeuring wor den voorgelegd. In zake de aanstaande conferentie te Genua verklaarde Minister Jaspar: „Wij hebben voor onze deelneming aan die conferentie een voorwaarde gesteld, die wij als essentieel beschouwen, n.l.: Rus- land moet' zich verbinden, niet alleen tot de aflossing van zijn rijks-, provincie- of gemeenteleeningen over te gaan, doch moet zich ook verplichten tot teruggave van de vele Belgische fabrieken in Rus- land De premier Theunis deelde voorts nog mede, dat de Engelsche Minister van Fi nancien zich in beginsel bereid heeft ver- klaard tot consolideering van de schulden, die Belgie sedert het sluiten van den wa- penstilstand tegenover Engeland heeft aan- gegaan, zoodat hetgeen Belgie van Duitseh land zal ontvangen van de schadevergoe- ding, niet als onderpand voor deze schuL- den zal worden beschouwd. Minister Theunis sprak de hoop uit, dat Amerika dit voorbeeld zal volgen en voor de aflossing der Belgische schulden aan Amerika, die 160 millioen dollar beloopen, Uitstel zal willen verleenen. Tenslotte verklaarde Minister Theunis te verwachten, dat de met Briand aange- vangen onderhandelingen over een reeks economische overeenkomsten tusschen Frankrijk en Belgie, met Poincare zullen kunnen worden voortgezet, te meer, daar de nieuwe Fransche premier steeds een zeer sympathieke houding tegenover Belgie heeft aangenomen. VERPAND1NG VAN DEN GOUD- VOORRAAD. De Rijksraad heeft een wetsontwerp aan genomen betreffende de verpanding van een gedeelte van den goudvoorraad van de Duitsche Rijksbank, bij buitenlandsche ban- ken voornamelijk bij de bank van Engeland, doch ook bij Nederlandsche en Zweedsche banken, met welke reeds een overeenkomst was getroffen. Deze goudverpanding heeft ten doel Duitsehland aan vreemde valu. te helpen. Volgens de overeenkomst tus schen de Rijksbank en de Bank van Enge land, zal dit goud slechts mogen dienen voor de betere werking van de Duitsche betaal- middelen, maar zal het niet mogen worden aangewend voor schadeloosstellingsdoel- einden. DE GRIEP IN WESTFALEN. Naar de „Kolnische Zeitung" meldt, neemt de griep-epidemie in Westfalen in hevigneid toe en eischt zij vele offers. Bijna 35 van de schoolkinderen is ziek, terwijl te Buer een groot gedeelte van het onder- wijzend personeel door de ziekte is aange- tast. De meeste scholen zijn gesloten. Te Mtinster heerscht de griep in buitengewoon hevige mate. Het personeel bij de telefoon is voor 80 ziek, en de dienst geschiedt derhalve zeer gebrekkig. In Buckswede bij Bielefeld heeft de ziekte een bijzon; kwaadaardig karakter. Vele jonge vrouwen zijn daar in de laatste dagen het slachtoffer geworden. meer voor hen te doen was en zij verlie- ten het huis weer waar Moulin den politje- agent, steeds met dezelfde orders, op post liet staan. Vervolgens overlegden de 3 ambtenaren, wat hun nu verder te doen staat. Wij weten nu, zeide Milloc, dat Sidore Pinchard koetsier was van dit rijtuig, dus kent hij ook de plaats waar de Bretonsche heen gebracht is. Wij hebben er dus het grootste belang bij ons zoo spoedig moge lijk van dien jongen meester te maken. Het is hem niet bekend, dat wij weten, welke rol hij in dit drama heeft gespeeljd; hij waant zich in veiligheid dus zal hij wel naar huis t erug keeren. Het eenvoudigste zal dus zijn, dat wij ons in de omgeving van de rue du Jardinet posteeren en hem daar atwachten. De beide anderen stemden daar volmaakt mee in. Mijnheer Moulin, ging de detectieve te gen den inspecteur voort, breng u dit rij tuig naar de Prefectuur. Het zal vermoe- delijk wel gestolen zijn en kan daar dus bewaard blijven totdat de eigenaar zich komt aanmelden. Kom vervolgens zoo spoedig mogelijk bij ons terug, want ik kan u nog noodig hebben. U vindt ons op de kade, bij de rue du Jardinet. Afgesproken. Moulin klpm weer op den bok en reed met het rijtuig naar de prefectuur, ter wijl Milloc en Castro op hun gemak langs de kade wandelden, tot zij den ingang van de rue du Jardinet in het oog kregen. Het duurde niet lang, of Moujin voegde zich weer bij hen. Meer dan een uur bleven zij daar staan, de oogen strak gericht op beide kanten vanwaar Sidore Pinchard komen kon. Misschien zal hij tot vanavond wachten DE REIS VAN DEN PRINS VAN WALES De Times" verneemt»omtrent de onlus- ten, welke zich te Madras ter gelegenheid van het bezoek van den prins van Wales daar hebben voorgedaan, nog het vol gende: Des morgens werd de prins in de stad op sc'nilterende wijze ontvangen. Een groo- te volksmenigte was op de been en de stra- ten waren versierd. De aansporing van de aanhangers van Ghandi, om zich van elk feestelijk vertoon te onthouden, had wei nig navolging gehad. Toen de prins zich evenwel naar de stu- dentensocieteit begaf, namen de onlusten een aanvang. De auto's van de bezoekers der societeit werden met steenen gegooid. Ook werden ruiten verbrijzeld en de ver- siering van de huizen gerukt. Een bios- coop, waar een film het bezoek van den prins vertoonde, werd gedeeltelljk veSr-> nield. De politie greep echter op krachtige wij ze in en met pantser-auto's werd in de straten gepatrouilleerd. De bewegirig wordt door het grootste deel van de bevolking afgekeurd. DE LOONSVERL AGING EN IN ENGELAND. De nationale raad van werkgevers in het havenbedrijf te Londen besloot, den havenarbeiders in het geheele land te ver- zoeken, van 2 Februari a.s. af genoegen te nemen met een loonsverl;aging van een shilling per dag, met verdere verlagingen van een shilling op 2 Maart en 6 April a.s., en met dienovereenkomstige vermin- dering van het stukwerktarief. De bond van transportarbeiders verklaarde zich bereid, het vraagstuk der vermindering met een shilling te bespreken, doch weigerde, een vermindering van drie shilling in beraad te nemen. MIST. Londen heeft Zaterdag voor het eerst in 1922 zijn ,,beroemde" mist gehad, die zich uitstrekte over den geheelen Metropolis. Tal van ongelukken werden gemeld. Zoo kwam in Wandsworth Road in Zuid-Londen, een motor-omnibus in botsing met een tram- wagen, waardoor tal van passagiers werden gewond, gelukkig geen van alien ernstig. Bij Southall Station werd een trein-beamb die langs de spoorbanen liep, door een s trein gegrepen en doodgereden. DE GRIEP-EPIDEMIE IN ZWEQEN. De influenza in Zweden heeft thans zoo een ernstig verloop genomen, dat de re- geering heeft gelast dat sommige troepen- verplaatsingen zullen worden uitgesteld. Het tramverkeer is zeer beperkt en de tele- foondienst werkt uiterst langzaam. FORD WIL DE FRANSCHE VLOOT KOOPEN. Henry Ford deelt in de bladen mede, dat hij van de Fransche regeering telegrafisch een aanvraag hegft gekregen, of hij enkele oorlogsschepen wilde koopen. Ford heeft er op geantwoord, dat hij geen belang had bij dezen aankoop, tenzij hij de geheele Fran sche marine kon koopen. Tot nu toe heeft hij geen nader antwoord ontvangen. AMERIKA EN DE GEALLIEERDE SCHULDEN. De financieele commissie uit den Ame- rikaansche Senaat heeft het wetsontwerp betreffende de fundeering van de geallieer- de schulden aan Amerika goedgekeurd na schrapping van verschillende bepalingen waartegen de secretaris van, de schatkist bezwaren gemaakt heeft en waartoe o.m. behoorde dat de vast te stellen rentevoert niet minder dan 5 zal bedragen. In het ontwerp is tevens opgenomen het voorstel tot benoeming van een commissie, welke belast zal worden met het fundeeren en converteeren van deze schulden en voor het verleenen van uitstel van betaling. om thuis te komen, zeide Milloc. Het was 5 uur 's middags en in de maand Juni wordt het niet voor 9 uur donker. Dus nog 4 uren wachten. Een kleinigheid voor menschen, die er aan gewoon zijn langen tijd in de open lucht te staan wachten, bij gloeiende zon- nehitte in den zomer, bij koude, regen of sneeuw in den winter, wanneer zij den een of anderen boosdoener beloeren, op ge- vaar of een vuistslag of een messteek te krijgen. Ditmaal behoefden zij echter niet zoo lang te wachten. Het had op 'een naburigen torenklok 6 uur geslagen, toen Milloc eensklaps uit- riep: Daar komt hij. Hij voegde er bij met een stem die van vreugde trilde: Met Fifi Vollard! Is hij bij hem? Kijk maar. Castro keek de kade langs en zag 2 jon- gelui aankomen, in wie ook hij terstond Sidore Pinchard en Fifi Vollard herkende. Wat een bof, zeide hij, nu slaan wij 2 vliegen in een klap. Even wachten. Millloc keek scherp toe en vervolgde: Zie je met hoeveel voorzichtigheid Fifi Vollard het terrein verkent? Inderdaad. Fifi Vollard, met de beide handen tot aan de ellebogen toe in zijn zakken, zooals zijn gewoonte was, met kalm en onbezorgd gelaat, gelijk zijn vriend Sidore Pinchard, kwam langzaam nader en zoo voorzichtig of hij op eieren liep. (Wordt vervolgd). TER UZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1