6EMEN6DE BERICHTEN. De gecostumeerde feestlijkheden, z. g. Alpenballe die elken winter in Berlijn en andere groote steden worden gehouden, zijn door dit verbod niet getroffen. ENGELAND EN FRANKRIJK. De tekst van het ontwerp van het trac- taat, dien Lloyd George aan Briand heeft overhandigd, luidt Overwegende dat Duitschland bij heuge- nis van het leveode geslaeht tweemaal een inval heeft gedaan in het gebied van Frank- rgk en dat dit nog ten zeersie lgdfc ondsr de verwoesting overwegende dat de Fransche en Engel- sehe bevolkingen een zware schatting aan mensc ben Sevens en rgkiommen hebben be- taald bij het afslaan van den Duitschen inval overwegende dat de welvaart der Euro- peescbe volken en de economische organi- aatie der wereld ernstig verstoord zjja door de beproeving van den langdurigen oorlog, welken zg pas doorleefd hebben overwegende dat de waarborgen tot be- veiliging van Frankrgk tegen een toe- komatigen Duitschen inval onm abaar zijn voor het herstel van den atandvastigen toeatand in Europa geljjk die neergelegd is in het tractaat van Versailles (de artt. 42, 43 en 44 van het ftactaat van Ver sailles betreffende de demilitarisatie van den Linker Rijnoever haalt het ontwerp aan) en die artikelen geen voldoende ver- dediging van de gemeenschappelijke en essentieele belangen van de hooge cod- tracteerende partjjen alsmede van de hand- having van den vrede van West-Europa kunnen verschaffen zgn Zjjne Britsche Majesteit endepresident van de F amche republiek het volgende overeengeKoinen Art. 1. In geval van een rechtstreek- schen niet uitgelokten aanval tegen het gebied van Frankrijk door Duitschiand zal Engeland zich onverwgld aan de zjjde van Frankrijk scharen met zgn zee-, land- en luch'macht Art. 2. De hooge contracteerende partijen bevestigen opnieuw het gemeenschappelijke belang dat voor haar de artt. 42, 43 en 44 van het tractaat van Versailles hebben en zulleD gemeenschappelgk handelen indien de bedreiging zich mocht voordoen vau eenige schending van de genoemde artikelen of indien gevaar mocht rijzen ten aanzien van hun uitlegging. Art. 3. De hooge contracteerende par tgen verbinden zich bovendien, gemeeu- schappelijk te handelen in geval Duitschland eenige militaire, maritieme of luchcmacht- maatregelen mocht nemen, welke onver- eenigbaar zgn met het tractaat van er- sailles. Art. 4. Het tegenwoordige tractaat zal geen verplichting opleggen aan eenig dominion van het Britsche rgk tenzij en totdat zij door het betrokken dominion is goeigekeurd. Art 5. Het tegenwoordige tractaat zal voor een tgdvak van tien jaar van kracht blgven en bg gemeen overleg aan het einde van dat tgdvak vernieuwd kunnen worden. In goedingelichte kr'mgen te Londen wordt. teleurstellirg geuit, dat de hooge verwachtingen, die gekoesterd waren ten aanzien van de politieke en economische uitkomsten van de conferentie van Cannes, tjjdelgk verijdeld zijn Men legt er echter nadruk op, dat Engeland niet betrokken is bg de inwendige politieke verschillen van Frankrgk, en dat Engeland I rankrijk als geheel steels met welwillendheid en de grootste vriendschappelijkheid bischouwt. Men erkent te Louden, dat ofschoon Poincare, die het nieuwe Fransche mimsterie tracht te vormeD, wanneer hg de teugels van het bewind in handen neemt, misschien enkele van de groote vraagstukkeri, welke Engeland zoekt te regeten, onder een anderen hoek dan Birand zal zien, er geen leider van de Fransche openbare meening is ge weest. die sterker verlangen getoond heeft voor nauwe samenwerking tusschen de twee landed. Men hoopt en geloufc bier dat Poincare, als hij eerste minister wordt, snel maatregelen zal nemen voor nieuw confe- renties met de Britsche staatslieden. Het voorgestelde E igelsch Fransche trac taat, /oo zegt de diplomatieke medewerker van de Evening Standard, staat nog al ijd op den voorgrond. Ofsch^on hot, zoo noodig, vatbaar is voor wjjziging bij toe- komstigs gedachtenwisseliDgeD, bljjft het debelichaming vanEngeland's welwillendheid en het pand van Engeland's vriendschappe- ljjkheid jegens het kabinet Poincare. OORLOGS3CHEPEN TEGEN DRANK- SMOKKELARIJ. (Jit Liibeck wordt aan het //Berl. Tbl. gemeld, dat de dranksmokkela-ij naar Dene- marken en Noorwegen, waar drankverbod h'erscht, tot grooter bioei is gekomen. De stadjes Hors^ns, Aalborg en-Aarhus zgn de plaatsen van bestemming waar dranksonok kelaars de overzeesche transporten afieve- ren. Onlangs werd de uit Horsens komeude Duitsche schoener „Stella Minima", die in Aalborg was binnengekomen, vastgehouden. Aan boord zjjnde smokkeiaars sleepten 'g nacbts groote zakken in de stad. waarin zich gsvulde flesschen bevonden. Door de polifcie aangeroepen, gingen de smokkeiaars aan den haal en lieten de zakkeD in den steek. De Sesschen bevatten sterke-drank. De smokkeiaars, die later opgepakt werden, behoorden tot de bemanning van den schoe ner. Van Deensche zgde wordt tegen het toe- nemen van de sterke-drank-smokkelhandel met vermomde oorlogschepen en artillerie opgetreden. Een groot snelvarend stoom- schip is met scheepsartillerie uitgerustaan boord bevindt zicb, behalve de bemanning, een groot aantal commiezen, tot aan de tanden gewapend. BIJZONDER NOODGELD. De stad Hameln heeft weer een bgzonder noodgeld uitgegeven. Daarop is een voorval dat 9 Januari 1600 zou zgn ge- beurd in herinnering gebracbt. Op dien datum zouden aan de vrouw genaamd Hanua Rorner 7 levende kindereu zgn geboren, welke gebeurtems ook reeds vroeger in het door haar bewoonde huis Emmernstrasse 4, door een gedenk3teen is vereeuwigd. DE ELLENDE IN RUSLAND. Naar „Politiken" uit Riga verneemt, heerschen thans in Rusland epidemische en andere ziekteD in heviger mate dan ooit tevoren. De ,/Pravda" bevat nadere bjjzon derheden over den gezondheidsioestand in het hongersnoodgebied. In het stadje Mo- madisj in de Tartarenrepubliek, dat 4100 iuwoners telt, zgn in den loop van een week 90 gevallen van typhus, 775 gevallen van dysenterie, 39 van acute gastrische ziekten, 117 van scheurbuik, 80 van Siberische pest, 41 van tubercolose en 354 gevallen van an dere ziekten voorgekomen, zoodat in een week 1496 inwoners ziek werden. Honderdduizenden vluchten uit het hongers - noodgebied en verbreiden de epidemieen over het geheele land. De vluchtelingen bevinden zich in een uit hygienisch oogpunt beschouwd verschrik- kelijken toestand. De meesten zgn in lom- peu gehuld en in maanden niet meer met water in aanraking geweest. Zg zijn met ongedierte, voornamelgk met luizen oedekt. De commissaris vaor de volksgezondheid, Semasjco, verklaarde, dat de toestand veel ernstiger is dan in 1919. Het is onmoge- Igk, de ziekten te localiseeren. Het geheele land is besmet O >k de commissaris en een deel van het buiteDlandsche saniteitsperso- neel werden ziek. Te Petrograd komen wekelijksch 350 a 500 gevallen van typhus voor. De eenige hoop van Rusland is ge- vestigd op de hulpuithetbuitenland. (Wolff.) TER NEUZEN, 16 Jan. 1922. DE U1TRE1K1NG DER MEDAILLES VOOR MENSCHLIEVEND HULPBETOON. Zooals in ons vorig nummer was aange- kondigd, arriveerde alhier jl. Zaterdagmid- dag Z. K. H. Prins Hendrik, per torpedo- boot uit Hansweert, welke de nieuwe haven was binnengeloopen en aan de ponton meerde. Aldaar werd de Prins, die vergezeld was door den Commissaris der Koningin in Zee- larrd, Jhr. Mr. Quarles van Ufford, en zijn adjudant Von Miihlen, opgewacht door den burgemeester, den heer Huizinga. Per auto reed de Prins met zijn gezelschap naar het stadhuis, waar een groep der padvinders was opgesteld, die het saluut gaven- Nadat de in de raadzaal aanwezige ieden van het gemeentebesfuur aan den Prins en zijne reisgenooten waren voorgesteld, wer den aldaar genoodigd de met de eerepenning begiftigden, die aan Z. K. H. werden voor gesteld. De Prins gaf hi'erop te kennen herwaarts te zijn gekomen, om het eereteeken, dat door Hare Majesteit de Koningin en de regee- ring is toegekend aan deze mannen, die hun leven hebben gewaagd om dat van an deren te redden, te overhandigen. Hij sprak de hoop uit, dat zij, wanneer in de toekomst weder menschen in gevaar zouden verkee- ren, zij weqr evenals thans bereid zullen zijn hulp te verleenen. Het was hem'een genoe- gen deze taak te verrichten; hij noemt dii eereteeken het hoogste dat kan worden toe gekend, daar deze door de verrichte daad persoonlijk is verdiend. In het bijzonder uit- te hij zijn genoegen, en acht hij het een eer vooi het Nederlandsch loodswezen, dat ook een der hunnen aan de redding heeft deel- genomen. Vervolgens werden door hem uitgereikt aan W. Muller, sleepbootreeder de gouden eerepenning, en voorts een zilveren eere penning aan A. P. K. Onderdijk, Nederl. rivierloods, B. J. van den Berg, sleepboot- kapitein, C. A. jansen, scheepsbevrachter en S. J. Gazan. bootman. De eerepenning voor den afwezigen Arle Tollenaar werd door zijne moeder in ont- vangst genomen. Nevens de groep padvinders waren ook nog enkele dames en heeren getuige van deze plechtigheid. De burgemeester, de heer Huizinga, sprak hierna een woord van dank, namens de ge- coreerden in het biizonder, en namens de ingezetenen in het algemeen, voor de hulde, die aan deze ingezetenen is gebracht, en voor de belangstelling die door Hare Ma- 'jesteit en Z. K. H. is betoond, waar de laat- ste deze onderscheiding nersoonliik kwam overhandigen, hij verzocht hem. die1* dank aan Hare Maiesteit te willen overbrengen. Na afloop dezer plechtigheid werd door Prins Hendrik met zijn gezelschap en den burgemeester in het Hotel des Pays-Bas een lunch gebruikt. DE ZEELANDIA BIOSCOOP. Jl. Zaterdagavond is de Zeelandia bios- coop, onderneming der heeren C. C. Nobels alhier en Laban te Middelburg geopend. Sedert 6 Nov., toen de storm de tent als een kaartenhuis deed instorten, is heel wat werK verricht is, en vooral wanneer men de tent ook inwendig beziet, kan gezegd worden, dat deze als een phenix uit het wrakhout rezen is. Reeds de entree is smaakvol inge- richt en zoodra men die betreedt, is het denkbeeld, dat men een houten tent bezoekt verdwenen, behoudens nu in deze dagen de temperatuur daaraan wel wat herinnert. De zeer ruime zaal is smaakvol gedecoreerd, ge- makkelijke klapstoelen noodigen tot een zitje en op de tijdstippen dat geen films worden afgedraaid, baad de zaal in een zee van licht, terwijl 2 krachtige ventilators voor luchtverversching in het werk kunnen wor den gesteld. Onze plaats is daardoor een inrichting en een welingerichte zaal rijker geworden, zooals die tot nu toe hier niet bestond. Voor de eerste publieke voorstetling werd jl. Zaterdag eene vertooning gegeven voor genoodigden, waaronder verschillende ge- meentelijke autoriteiten. Door een rnisver- stand omtrent het uur van aanvang, di voorselling, was het aantal tegenwoordige genoodigden niet groot. De heer Van Has- selt, wethouder, vroeg, alvorens werd be- gonnen, het woord, om de ondernemens ge- luk te wenschen, dat zij, na verschillende stormen te hebben doorstaan, thans hunr exploitatie konden aanvangen. Hij acht de opening dezer inrichting een voorrecht. Hij herinnerde, dat hare oprichting door ver schillende deelen der ingezetenen met ge- mengde gevoelens is begroet, en dat het niet zonder strijd is geweest, dat de gemeente- raad het besluit nam om het voor het bou- wen der tent noodige terrein te verhuren. Hij staat politiek gesproken tusschen de voor- en tegenstanders. Hij juicht deze exploitatie toe. Hij hoopt, dat de exploitan- ten de zaal ook voor andere doeleinden, voor lezingen en andere uitvoeringen zullen wil len beschikbaar stellen. Er was bepaald be- hoefte aan eene zaal als deze, evenals er ook voor een aantal ingezetenen, die er over klagen, dat hier zoo weinig te doen is, ee-- bioscoop-onderneming in een behoefte kan voorzien. Hij acht de bioscoop nuttig, daar zij door de films aan hen, r'ie niet op reis kunnen gaan om elders tooneelvoorstellin- gen e.d. bij te wonen. die voorstellingen en andere belangriike zaken in beeld kan hren- gen. Alleen wake de directie er voor fil te vertoonen, die berekend zijn op een prik- keling van het nubliek. Caar dit de verkeerde weg zou zijn. Hij wenschte ten slotte de on dementing goed succes toe. Aan de directie werd voorts een bloem- stuk aangeboden. De eerst vertoonde film was Zonder zon- den", vervolgens werd gegeven de H.A.P.- courant. „De eere-voorstelling der vier lucht" duivels" enz. De eerste voorstelling was tamelijk be- zocht. De vertooning der films verliep uitste- kend. De liefhebbers kunnen thans van de bioscoop genieten. SCH1LDER1JENTENTOONSTELL1NG Wij vestigen de aandacht der lezers op de in dit nummer voorkomende adverten- tie, betreffende de morgen t? openen schil- derijententoonstelling, die, in afwijking met het oorspronkelijk voornenten, plaats heeft in de ambachtsschool aan de Axel- xsche stfciflt Blijkens de kennisgeving van het bestuur der ambachtsschool bestaat er tegelijkertijd voor belangstellenden gelegenheid een kijkje te nemen in de ambachtsschool zelf. KERKN1EUWS. In de Donderdag door het Provinciaal College van Toezicht-op het beheer der ker- kelijke goederen en fondsen der Hervorm- den in Zeeland gehouden kiesvergadering werden als leden van dat college herbe- noemd de heeren Mf. S. R. Bakker te Zie rikzee, D. J. Dees te Ter Neuzen en W. Griep te Rilland-Bath, terwijl in de vaca- ture ontstaan door het vertrek naar elders van'den heer L. G. James werd benoemd de heer M. A. Bleiker te Schoondijke. Tevens werden gekozen tot lid en secun dus lid van het dubbel-algemeen college van toezicht tot behandehng van het ontwerp- besluit tot herziening van het Algemeen Reglement op het beheer, onderscheidenli'1 de heeren J. A. Dominicus te Wemeldmge en J. L. Richel te Borsselen. bewezen, dat zij onder de leiding van hun nen directeur, den Z.Eerw. Pater Gracianus, hunne rollen uitstekend hadden ingestu- deerd. De opvoering werd gesloten met een apotheose. Mogen de leden van het Patro- naat ons nog meer zulk en gezelligen avond beieiden Zondagnamiddag sprak de heer Dr. Mr Jan van Best in het patronaatsgebouvv der Eerw. Zusters alhier, voor de Katholie- ken, met het oog op de aanstaande verkle- zing voor de Tweede Kamer. Katholieke mannen en vrouwen waren talrijk opge- komen, zoodat de zaal goed bezet was. Twee punten werden door den geachten spreker nauwkeurig en duidelijk uiteengezet, waar- om de Katholieke kiezers en kiezeressen rechts moeten stemmen om het huidige ml- nisterie te kunnen behouden, nl. „de Ouder- domsverzekering en het Katholieke onder- wijs." Een daverend applaus was dan ook het loon voor deze boeiende rede. Met ingang van 1 Febr. benoemd tot leerling-verpleegster aan het St. Jans-Gast- huis te Aardenburg mej. J. E. van Bende- gem te Sluiskil. HOEK. den, toen er eeri sclfakel brak, waardoor het geheele eind ketting terug in zee Viel. Van het laatste gedeette kreeg J. E. Jr. een slag tegen de beenen, waardoor hij over boord sloeg en onder het schip te- recht kwam. Door de opvarenden werd hij aan boord gehaald, waar bleek, dat hij een paar ernstige beenwonden had bekomen. Na hem te Ter Neuzen geneeskundige hulp te hebben verleend, werd hij den volgenden dag naar huis vervoerd. De toestand van E. is tot heden toe gunstig. (Br. Crt.) Loop der bevolking over 1921. HENGSTD1JK. De loop der bevolking in deze gemeeate over 1921 was als volgt Geboren 6 in., 9 vr., totaal 15. Genestigd 14 m„ 10 vr., totaal 24. Overleden 4 m., 6 vr., totaal 10. Vertrokken 13 in vr totaal 29. Bevolk. op 31 Dec. 1920 320 318 6$S 31 1921 320 318 630 alzoo geene vermeerdering of verminderiug. Voltrokken huwelgken 4. R. K. KERK. Z D. H. mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda, heeft benoemd tot deken van het dekenaat Breda den hoogw. heer mgr. J. M. van Oers, vicaris generaal van het Bisdom Breda; tot deservitor te Princenhage den zeerw. hooggel. heer A. Bouman; tot profes sor aan het groot-seminarie te Hoeven den weleerw. zeergel. heer W. Koenraadt, pries- ter-student aan de -universiteit te Leuven. (Zel.). EEN VALSCH BANKBILJET VAN f 25. Donderdag is te Hulst weder beslag ge- legd op een valsch geel gekleurd bankbil- jet van 25 gld. Dit bankbiljet is gemerkt met de bekende serie BX en gedateerd 13 Febmari 1918. Het papier is veel minder van kwaliteit en voelt v#ttig aan. De letters van het watermerk zijn van de valsche biljetten dikker. (Zel.) Bg de op Donderdag 12 Januari door de Vereeniging ffDoelmatige Samenwerkirg" gehouden aanbesteding van 78,700 E.G. Superphosphaat, 79,100 K.G. Ammoniac Superphosphaat, 78,300 K.G. Chilisalpeter, 27,700 K G. Zwaveizure-Ammoniue en 65 K.G. Klaverzaad was de uitslag als volgt Ingeschreven werd voor Superphosphaat 14 °/0 doorVeemesta, Rotterdam 3,84. W. Poleg, Ierseke, 3,91, W. Bedet, Ter Neuzen 3,39, H. Wauteis, Sas van Gent 3,47, D. Scheele Az., Ter Neuzen 3.42, Dordtsche Kunsimesi Mg., Dordrecht 3,59, S. I. de Braal, Ter Neuzen 3,87'\ J C. van de Linden, Nieuw-Begerland 3,57, Vau Dalen, Stavems^e 3,54, L. Bareman, Ter Neuzen 3,56, fa. J. Kostense, Kruiningen 3,63, Zeeuwscbe Voeder- en Kunstmest- handel, afd. Ter Neuzen, 3,48® en C. Wie- land, Ter Neuzen, 3,52. Voor Ammoniac Superphosphaat door: Vf. Bedet, Ter Neuzen 10,14, H, Wauters, Sas van Gent 10.39, D. Scheele Az Ter Neuzen 9,89, Dordtsche Kunstmest Mg Dordrecht 10,08. S 1. de Braal, Ter Neuzen 10.10, Jan Scheele P.Jz., Ter Neuzen 10, J. C. v. d. Linden, Nieuw-Begetland 9,72, Van Dalen, Stavenisse 9.89, L Bareman, Ter Neuzen 9.69, fa. J. Kostense, Krui ningen 10,22, Zeeuwsche Voeder- en Kunst mesthandel, afd. Ter Neuzen 9,62 en C. Wieland, Ter Neuzen 10,67. Voor Chilisalpeter door Veemesta, Rotterdam 15,36, W. Poleg, Ierseke 15,47, W. Bsdet, Ter Neuzen 15,45, H. Wauters, Sas van Gent 15.26, D. Scheele Az., Ter Neuzen 15,38, Jan Scheele P.Jz., Ter Neuzen 15,37, J. C. v. d. Linden, Nieuw- Begerland, 15,35, Van Dalen, Stavenissse 15,15, L. Bareman, Ter Neurnn 15,40, fa. J. Kostense, Kruiningen 15,53, Zeepwsche Voeder- en Kunstmesthandel, afd Ter Neuzen 15,616 en C. Wieland. Ter Neuzen 15,47. Voor Zwavelzure-Ammoniac door: W. Bedet, Ter Neuzen 19,98, H. Wauters, Sas van Gent 19,73, D. Scheele Az.. Ter Neuzen 20,14, S. I. de Braal, Ter Neuzen 20,25, Jan Scheele P.Jz Ter Neuzen 19,99, J.C. v. d LindeD, Nieuw-Beijerland 19,55, Van Dalen, Stavenisse 19,75, L. Bareman, Ter Neuzen 19,84, fa. J. Kostense, Kruiningen 19,93, Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest handel, afi. Ter Neuzen, 19,67 en C. Wieland, Ter Neuzen 19,99. Voor Klaverzaad doorA. de Mul, Zaamsiag 1,44, v. d. Have, Kapelle 1,70, Willems, Sluiskil 1,75 en P. Plasschaert, 1,50. GeguniSuperphosphaatD Scheele Az Ter Neuzen, Ammoniac-Superphosphaat, Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, afd. Ter Neuzen. Zwavelzure-Ammoniac, J. C. v. d. Linden te Nieuw Begerland, Chilisalpeter, Van Dalen te Staveaisse, Klaverzaad, Abr. de Mul te Zaamslag. VEEUITVOER. Gedurende de week van 17 Januari werden voor uitvoer goedgekeurd in de keuringsplaatsen Sas van Gent, Sluis en IJzendijke resp. 97, 21 en 10 stuks rundvee, be'stemd voor Belgie. OMWISSELING VAN PASMUNT. De Minister van Financien brengt ter ai- gemeene kennis: 1°. als kantoren waar de Nederlandsche pasmunt, mits voor niet minder dan vijftlg gulden, voor de zilvef«n en tien gulden voor de nikkelen en bronzen, kan worden inge- wisseld tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens, zijn aangewezen: a. de Nederlandsche Bank te Amster dam; b. de kantoren der betaalmeesters; c de volgende kantoren der directe be- lasting en directe belastingen, invoerrechten en accijnzen in Axel, Hontenisse, Hulst. Oostburg, Sas van Gegt, IJzendijke. in het kantoor der registratie en domeinen te Oost burg. SLUISKIL. Vrijdag j.l. zijn er velen alhier aan een groot ongeluk ontsnapt. Aan .de cokesfa- briek was men met twee kranen bezig uit een stoomschip te lossen. Plotseling brak de kabel van een der kranen, zoodat de zware ijzeren bak naar beneden viel en op de zoldering, die over den openbaren weg ligt, terecht kwam. Gelukkig bleef de bak daarop hangen. Vele toeschouwers, die zich daar dichtbij bevonden, kozen ijlings 't ha- zenpad. Gelukkig bleef dit ongeval maar bij een materieele schade. Zondag 1.1. werd in het Patronaat St. Joseph alhier, het tooneelstuk Germain d'Armandville", eert drama in 3 bedrijven uit den Fransch-Duitschen oorlog van 1870, op- gevoerd. De nogal ruime zaal was vol. De hoofdrollen waren in goede handen. Even- wet komt Germain een pluimpje toe voor zijn natuurlijk spel. Ook de overige acteurs AXEL. AanbeBteding door de vereenigmg „Axel- station" te Axel van 30.000 kg. super phosphaat en 40.000 kg. chilisalpeter. Gegund aan de minste inschrgvers Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeeDte gevestigd Th. Capetti, tundtechnieker, Blokken 10, van Arnhem. M. F. de Klerk, dienstbode, O 186, van Boschkapelle. E. Moes, zonder beroep, 0 62, van Hoek. Vertrokken M. M. F. B. Standaert, zonder beroep, Nieuwstraat 36/38, naar Gent. A. C. Klaassen, dienstbode, Vlooswgk- str.at 29 naar Zaamslag A. E den Exter, verpleegster, O 115», naar Renkum. C. M den Exter, veTpleegater, O 115», naar Renkum. J. J. Bol, onderwgzeres, Heerengracht 9, naar Velsen. J. C. Dooms, schipper, aan boord, naar Rotterdam. J. J. de Bakker, schipper, Dgkstraat 73, naar Sas van Gent. P. J. Fokke de Goede, schipper, Steen- kamplaan 73, naar Amerika. RECHTSZAKEN. Door den Officier van Justitie te Middel burg, is hooger beroep aangeteekend tegen de veroordeeling der Rechtbank van 6 Janu ari j.l., van C. M., molenaar te Ter Neuzen, wegens verduistering, tot 6 maanden ge- vangenisstraf, en tegen de vrijspraak van M. J. M.. molenaar te St. Jansteen. DE MOORD IN DEN TREIN, Schadeloosstelling van 10.000. Naar de Tel. nader van mr. Francois Pauwels, den rechtsgeleerden raadsman van den heer S. vernam, zal genoemde advocaat van het Rgk een sehadeloosstelling groot 10.000 eischen, zgnde de directe schade door den user S. geleden en de schade toegebracht aan zij a crediet. De beer S., die de vertegeawoordigiug van een groote firma heeft, ondervindt in zijn zaken reeds de gevolgen van de on- rechtvaaidige behandelmg, waaraan hg heeft bio itgestaan. Mr. Pauwels zal eerst trachten, in der minne betaling van het bedrag te verkrggen bg weigering zal hij overwegen, tot dag- vaardiging over te gaan. S. en de verpleegster. De grootste grief van S. tegen de behan- deling, die hij heeft ondervonden, is, dat hij de pleegzuster, die verklaard heeft hem te hebben herkend, niet zelf heeft mogen zien. Zgn verzoek, met haar te worden geconfrouteerd, werd door den commissaris van politie botweg geweigerd op grond, dat de pleegzuster in een hoogst zeouwachtigen toestand verkeerde en reeds op het zien van het portret van den heer S. flauw gevallen was. De verpleegster is alleen in de gelegen heid gesteld S. in een spiegel te zien en terecht merkte de heer S. dan ook op, dat hjj niet begreep, hoe men zulk een her- SuperphosphaatJos. Persijn te Wachte- kgnnjng aD pertinent kon kenschetsen, beke voor 3,58. Cnilisalpeter C. Wieland te Ter Neuzen voor 15,50. VL1SS1NGEN. Zaterdagmicidag kwam Z. K. H. Prins Hendrik vergezeld van den Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford te Vlissingen per torpedobooi uit Ter Neuzen aan, en werd hij aan ae haven verwelkomd door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woe' dcren. Per auto begaf het gezelschap zich naar het stadhuis, waar in de burgemees- terskamer door Z. K. H. namens H. M. de Koningin en de regeering de medaille voor menschlievend hulpbetoon werd uitgereikt aan de bemanning van de reddingboot „M. C. Blankenheym" die op 8 November j.l. de bemanning redden van het bij Westkapelle in nood verkeerende Engelsche schippers- vaarutig „lris Low 942". De redders waren de schipper-kwartiermeester H. W. Pieters, de machinist-motorist P. Struijk en verder H. D. Streefkerk, A. Mommaas, F. Crucq en Ch. Crucq. Na afloop der eenvoudige plechtigheid begaf de Prins zich naar Middelburg, waar ten huize van den Commissaris der Koningin het middagmaal gebruikt werd, waarna Z. K. H. met den trein van kwart over zes naar de residentie terug keerde. BRESKENS. Dinsdagavond der vorige week had voor Ter Neuzen een ongeluk plaats, op de hot ter B.R. 21 van hier. De bemanning was bezig met een zwaar anker en ketting aan boord te halen, waarvan zij reeds 15 vadem aanbooid had- De tweede groote grief, welke de heer S. tegen de politie heeft, is, dat zjj ver- zuimd heeft te voldoen aan het verzoek, dat hg onmiddellgk na zgn arrestatie deed, de personen, die zgn alibi konden be- wijzen, telegrafisch naar Haarlem te ont- bieden. De dubbeTg anger van S. Dat de verpleegster den verkeerden per- soon 0herkend" heeft, zegt nog volstrekt niet. dat het door haar opgegeven signale- ment onjuist is. In dit verband wijst het Nieuws op het nieuwe bericht, dat de politie reeds een ,/dubbelganger" van den ex-verdachte op het oog zou hebben. Maar van gewicbt schgnt vooral de ver- klaring, dat een te Londen vertoevend landgeuoot op Oudejaarsnamiddag voor of bg Mr, Wijsman's woning aan het Rokin te Amsterdam, een zonderling doenden man heeft waargenomen zou hebben, dieonge- veer aan de persoonsbeschrgving beant- woordde. De heer S. is, na uit de gevangenschap te zgn ontslagen, het eerst naar Den Haag gegaan. In den trein als in elk open- baar vervoermiddel werd natuurlgk over den moord gesproken. Nu ja, die verpleegster is toch ook met gek Die S. heett het natuurlijk gedaan meende een der medereizigers. Mijnheer, ik verzoek u, op uw woorden ie letten, waarschuwde toen de heer S. Want die Sben ik zelf. in. vr. totaal

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2