ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fljnste soorten HONINGKOEK. IEK, JA No. 7248. Vrijdag 13 Januari 1922. 70e Jaargang. Over Platwormen. Stoom-, Koek- Seschisitffabriek j,ST. AMTOINE" EUBE-STEl BLAB Opslagplaats voor Ttr Neuzen en OmUreken: Firma Wed A H, 0UNZE, PREDIKBEUETEBf. BEMtNGDE SfcRiCHTEM, De heer E. van Dieren, een bekend en ge- liefd huisarts te Amsterdam, is niet alleen en knap dokter, maar ook een zeer belezen man en hij is bijzonder geestig. Dit laatste kan een gevaar zijn voor hem en anderen, of eigenlijk niet zoo zeer voor hem als we! voor anderen. Hij zelf zal van deze geestig- heid weinig anders dan genoegen hebben, in zijn praktijk, in zijn huis en bij zijn studie. Maar het zal misschien sommige wat zwaar- tillende of gewichtigdoende menschen faar. wie tegenwoordig in deze wereld geen ge- brek is) niet weinig hinderen, dat deze dok ter zulke ingewikkelde en belangrijke pro- blemen als hij in zijn lezingen en in zijn vaak lijvige brochures behandelt, op zoo opge- wekte wijze durft behandelen, terwijl hij zijn tegenstanders niet spaart. Wie de lijst van titels zijner brochures doorziet, bemerkt al aanstonds hoe veelsoortig de onderwerpen zijn, die dokter Van Dieren's belangstelling trokken, wij noemen o.m.: ,,Beri-beri, een rijstvergiftiging"; „Het Kamerlid Jhr. de Savornin Lohman als vaccine-hater op weg van bekeering", en als derde: „Het socla- listisch gevaar, een bijdrage tot de ken nis der besmettelijke zielsziekten". Het boek van dezen schrijver, waarover en waaruit wij in dit artikel iets willen mede- deelen, dateert uit 1913. 1). De eerste, die het^in des dokters boekje er slecht afbrengt, is Darwin, die als groot specialist verre van gelukkig bleek te zijn geworden, toen hij op 67jarigen leeftijd de volgende droevige bizonderheden over zich- zelf neerschreef: „Tot op 30jarigen leeftijd las ik met genoegen gedichten, had ik ple- zier in het zien van schilderijen, en ook de muziek verschafte mij veel genot. Maar nu kan ik reeds gedurende vele jaren geen regel pogzie meer verdragen; onlangs heb ik ge- tracht Shakespeare te lezen, maar ik vond hem z6o ondragelijk vervelend, dat ik er van walgde. Mijn gevoel voor muziek en voor schilderijen heb ik bijna geheel verlo- ren. In mijn journaal heb ik geschreven, dat het, staande te midden van de grootheid van een Braziliaansch bosch, niet mogelijk is een evenredig denkbeeld te geven van de hoogere gevoelens van verbazing, bewon- dering en eerbied, die den geest vervullen en opheffen. Maar thans zouden de meest grootsche natuurtooneelen zulke overtuigin- gen en gevoelens niet meer in mij doen op- komen. Inderdaad kan gezegd worden, dat ik ben als een, die kleurenblind is gewor den." En dan vervolgt Darwin nog: „Het verlies dezer gevoelens is een verlies van ge- luk, en mogelijk kan het zelfs nadeelig zijn voor het verstand en nog meer voor het mo- reele karakter, doordat het het emotioneele gedeelte onzer natuur verzwakt." Ook van zijn godsdienstig geloof was niets overge- bleven. Dat deze Darwin niet de uitvinder of grondvester is geweest van de evolutie-leer, heeft dokter Van Dieren voorts nadrukkelijk en overtuigend aangetoond. Maar zoo vragen wij met hem wat heeft Darwin dan toch voor bizonders aan die reeds be- staande evolutie-leer veranderd of toege- voegd? En het antwoord moet luiden: Dar win heeft gemeend, dat hij in staat was het ontwikkelingsproces mechanisch te verkla- ren; laten wij het maar kort en heel duidelijk zeggen: buiten den Schepper om. Darwin, zoo zegt de Amsterdamsche huisarts, heeft niets willen weten van een heilige oorzaak of van een verheven doel; hij kondigde aan de leer van de seJectie, de leer van de ontwikkeling door het toeval, natuurlijke teeltkeus en erfelijkheid. Die werd als het ware zijn Drieeenheid. Echter, deze leer is reeds lang verworpen en verlaten! Van Darwin is we! eens spot- tend en raak gezegd, dat hij ops geleerd heeft. hoe eenvoudig de geheele levende nar tuur tot stand gekomen zou zijn, als hij zelf Schepper ware geweest! Darwin decide b.v. mede, dat hij er gansch geen bezwaar in zag, dat uit 'n hoopje pigmentcellen in den loop der jaren door de natuurlijke teeltkeus zioh iets gevormd had zo6 volmaakt als het oog van een arend of van een mensch. Over de afstamming des menschen leerde Darwin, dat de mensch afstamt van een behaard, viervoetig dier, voorzien van een stagrt en puntige ooren, waarschijnlijk levend in boo- men, en een bewoner van de oude wereld. Maar hij vervolgde onzen stamboom nog veel verder, en ging langs een buideldier en een kikvorschachtig wezen naar een of ander vischachtig dier. ja, hij aarzelde zelfs niet om neer te schrijven, dat wij door de dikke duisternis van het verleden kunnen zien dat de voormalige stamouder van al de ge- wervelde dieren een waterbewonend dier 1) De volledisre titel is: „Darwmisme en On- s^loof"; een bijdrage tot de kennis der Schijn- wetensehap, door E. van Dieren. Baarn, Hol- landia-Drukkerij. Dokter Van Dieren haalt in zijn hier be- sproken brochure een gedichtje aan van Nico- laas Beets, dat wjj hier laten volgen: Hoezee, wij komen uit de eel, Wij meisjes en wij knapen; En uit een zelfde eel nog wel Als oesters, schimmels, apen! Het toevalving de schaak'ling aan; Waard'erfelijkheid bleef steken, Heeft teeltkeus he61 de rest gedaan, Dat 's zonneklaar gebleken. Hoezee! Wat loopt, wat vliegt, wat zwemt Het tam gedierte en 't wilde, 't Is al met ons tot niets bestemd, 't Groot Cellebroedersgilde! NICOLAAS BEETS. moet zijn geweest, voorzien van kieuwen. Zoo waren de leer en de opvattingen van Darwin, toen hij geen poezie meer kon ver dragen, en schilderijen en muziek niet meer wist te waardeeren. En dat is een tweede vraag, waarop de Amsterdamsche geneesheer een zeer dui delijk antwoord geeft, hoe staat het nu tegenwoordig in de kringen der geleerden met het geloof aan Darwin? Dokter Van Dieren bewijst met de stuk- ken, dat de meesten hunner zich voor dat geloof beginnen te schamen of er zich reeds geheel van hebben afgewend. Prof. Hubrecht bijvoorbeeld heeft in 1883 als zijn resultaat bekend gemaakt, dat onze stamouders ver- moedelijkplatwormen waren geweest. Deze vinding en andere, door Dokter Van Dieren medegedeelde opinies, buengen den schrijver er toe om openlijk te verklaren, dai het Darwinisme op apegapen ligt. En iets verder zegt de dokter, die voor krasse en leuke zegswijzen niet bang is, „die uitdruk- king is nog lang niet kras genoeg, want het Darwinisme is reeds morsdood! Darwin's afstammingsleer toch was gebaseerd op het geloof, dat de hooger ontwikkelde wezens onder invloed van erfelijkheid en natuur lijke teeltkeus uit de lagere ontstaan zouden zijn door een oneindige reeks van zeer kleine en toevallig veranderingetjes. Welnu, aan die oneindige reeks toevallige minimale ver anderingetjes gelooft bijna niemand meer." (Ook aan een anderen fcant verkondigoe men weer van Darwin afwijkende meenin- gen. Prof. Klaatsch (in 1908) nam aan, dat de menschen met de apen gezamenlijk af- komstig zijn van de handdieren, beesten waarvan wij niets anders kennen dan de af- druksels van hun pooten, die zij hier en daar in Amerika, Europa en Zuid-Afrika hebben achtergelaten!) En hoezeer zelfs een man als Prof. Hu brecht Darwin's opvattingen had losgelaten, bleek wel in 1902, toen deze hoogleeraar in „De Gids" vertelde, dat Darwin daarom „aan de schoksgewijze te voorschijn tredende nieuwe vormen geen doorslaande beteekenis had toegekend, omdat die plot- seling opduikende nieuwe vormen een min of meer geheimzinnig bijsmaakje hebben!" Wonderen mochten er niet gebeurd zijn. d&n verzon men maar liever „handdieren" of „water5ewonende" dieren, voorzien van kieuwen! Het zou echter dit moeten wij dokter Van Dieren toegeven eerlijker en log' scher zijn geweest als al die Darwin-vereer- ders ruiterlijk en onomwonden hadden er- kend, dat zij bij hun onderzoekingen gestuit waren op een geheimzinnige, wonder? kracht, die uit het lager georganiseerde het hooger georganiseerde doet geboren wor den, een kracht, die op een doel aanstuurt, een Redelijke kracht, die ondenkbaar is, als wij niet aannemen een heilige niet te om- vatten oorzaak. De oude scheppings-leer is gevallen, zoo heette het bij Prof. De Vries in 1909 bij de Darwin-huldiging (en zoo heet het in ande ren vorm bij de meeste natuur-wetenschap- pelijken ndgl). Maar des te vreemder doet het aan als Van Dieren ons verhaalt, hoe in een boekje van Buekers te lezen staat, dat de mutatie-theorie van dienzelfden Pro fessor De Vries evengoed past bij de schep- pingstheorie als bij de afstammingsleer. Dames en heeren, zoo eindigt onze Amsterdamsche dokter op biz. 84 zijn .bij drage tot de kennis der Schijnwetenschap", ik hoop u overtuigd te hebben, dat gij niet zweren moogt bij alles wat u tegen woordig als wetenschap wordt voorgezet, en dat gij alle reden hebt u voor het Geloof wat meer te interesseeren dan tegenwoordig in tal van kringen wenschelijk wordt geacht. En ook wij, lezers van dit blad, die zoo pas een nieuw jaar zijn ingetreden, behoe- ver. ons waarlijk niet te schamen, om dat jaar in en door te gaan, terwijl wij ons stel len onder de hoede van dien Vader der lich- ten, die onze Schepper was, en die de men schen niet deed ontstaan uit handdieren, of van kieuwen voorziene waterdieren, of uit platwormen, maar die den mensch schiep naar Zijn beeld en naar Zijn gelijkenis. DE ANTI-REVOLUTIONNAIRE PART1J. Op Vrijdag 27 dezer zal, naar de „Stand. meldt, te Utrecht een centralen-convent van de Anti-Revolutionnaire Partij worden gehouden. Ten aanzien van de groepsindeeling, heeft de overweging door het centraal co- mite van de besprekingen, door den voor- zi.ter van het centraal comite gehouden met de gedelegeerden uit de verschillen- de kieskringeu, geleid tot de formuleering van het volgende voorstel aan het cen- tralen convent De eerste groep wordt gevormd door de kieskringen Leeuwarden, Oroningen eh Assen; de tweede groep door de kieskringen Zwolle, Arnhern, Nijmegen, 's-Hertogen- bosch en Maastricht; de derde groep door de kieskringen Utrecht en Leiden; de vierde groep door de kieskringen Am sterdam en Helder; de vijfde groep door de kieskringen Rot terdam, 's-Gravenhage en Haarlem; de zesde groep door de kieskringen Dordrecht, Middelburg en Tilburg. Nadat door het centralen-convent hier- omtrent een beslissing zal zijn genomen, stelt het centraal-convent zich voor, aan de gevormde groepen een advies uit te brengen nopens enkele te stellen catidi- daten. Aan de organisaties, die voor afvaardi- ging naar het centralen-convent in aan- merking komen, is voorts toegezonden ter behandeling op genoemd convent, een ont- werp van 't program van actie, zooals dit is gewijzigd in verband met uit de kiesver- eenigingen ontvangen opmerkingen en vocrstellen. Ongewijzigd is gebleven van het oor- spronkelijk ontwerp de beginselverkjaring, wnannede het program opent en de ver- klaring over samenwerking met andere par- tijen, waarmede he4 besluit, zoomede de paragraaf inzake jusdtie en kolonien, maar overigens zijn alle andere pragrafen, die inzake financien, biunenlandsch bestuur, sociaal vraagstuk, onderwijs, en defensie gewijzigd eri aangevuld en is er nieuw af- zonderlijk i'ngevoegd een landbouw para graaf. HET KAMERLID VAN GROENENDAAL. Bij den R. K. Kiezersbond voor Lirn- burg*, waarbij meer dan 150 lijsten waren ingediend voor de verschillende andere aftredende Limbrugsche Kamerleden, wa ren, schrijt't de ,,Maasb.", slechts 4 lijsten ingekomen voor het aftredende Kamerlid van Groenendaal. Het bestuur van den Limburgschen Kiezersbond besloot echter gebruik te maken van zijn bij reglement verleende bevoegdheid, om sommige can- didaten om zeer bijzondere redenen uit te sluiten van de groslijsten. Over den heer Van Groenendael wordt dus in de R. K. Liniburgsche kiesvereeni- gingen niet gestemd. TER NEUZEN, 13 Jan. 1922. BEZOEK VAN PRINS HENDR1K. Nader vernemen wij, dat Z. K. H. Prins Hendrik alhier morgen, Zaterdag, om- streeks den middag zal arriveeren, en van af Hansweert de reis zal doen met Hr. Ms. torpedoboot Z 2, onder bevel van den lui- tenant ter zee le klasse M. J. Verloop. De Prins zal vergezeld zijn door den Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. Quarles van Ufford, en van zijn ad- judant. i De uitreiking van de eerepenningen voor menschlievend hulpbetoon zal plaats heb ben ten stadhuize, in tegenwoordighejid van het gemeentebestuur. Bedoelde medailler zijn door H. M. toe gekend aan de heeren G. J. van den Berg, S. J. Gazan, C. A. Jansen, W. Muller, A. P. K. Onderdijk en Arie Tolienaar (laatste is inmiddels ter zee varende), welke in den vroegen morgen van 7 November met het personeel der sleepboot „Castor", kapitein Goossen, zijn uitgevaren om, nadat men des Zondagsmiddags een poging daartoe had moeten opgeven, alsuog te trachten de bemanning van de in den Brakman ge- strande Eng. barge „Enchantresse" te redden, welke poging tot resultaat had, dat men den bootsman, die nog alleen was overgebleven, uit het want heeft kun nen redden en behouden aan land bren gen. Zooals men zich herinnert, had ook die bootsman reeds besloten het op te ge ven en zich in het water te laten zakken, toen hij de lichten der naderende sleep- boot bemerkte, hetgeen hem nieuwen moed gaf om te trachten het nog wat uit te houden. Naar wij vernamen, za! de kapitein der sleepboot voor zijn manmoedige daad door de Engelsche regeering worden gehuldigd. EEN EEUWLINGE. Dinsdag herdenkt de oudste ingezetene onzer gemeente, mej. de wed. D. Scheele- Rokus, "haar honderdsten jaardag. Gehoor en gezicht laten te wenschen over, doch overigens geniet de altijd krasse oude da me een goede gezondheid, NED. HERV. KERK. Als lid van het Provinciaal college van toezicht op het Beheer in Zeeland, is her- kozen de heer D. J. Dees te Ter Neuzen. RIJKSSCHIPPERSBEURZEN. De Minister van L., N. en Handel heeft met ingang van 1 Febr. 1922 als vervall'en verklaart de beurskringen St. Maartensdijk en Wemeldinge, eir daarmede in verband de daar gevestigde rijksschippersbeurzen opgeheven. NIEUW NAMEN. Door te dicht bij de brandende kachel te komen vatten de kleertjes van een drie- jarig meisje alhier vuur. Toen deze met een paar emmers water gebluscht waren, bleek het kind deerlijk gebrand te zijn, waarvoor geneeskundige hulp moest in- geroepen worden. (Zel.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 1 tot en met 7 Januari 1922 in de provincie Zeeland, be- droeg: Diptheritis: Krabbendijke 2, O. en W. Souburg 1, Vlissingen 3. Loop der bevolking over 1921. ZAAMSLAG. De loop der bevolking in deze gemeente over 1921 was als volgt Geboren 40 m., 49 vr., totaal 89. Gevest'gd 44 m„ 47 vr., totaal 91. Overleden 11 m., 19 vr., totaal 30. Yertrokken 51 m., 49 vr., totaal 100. Bevolk. op 31 Dec. 1920 1721 1784 3505 1 Jan. 1921 1743 1812 3555 alzoo vermeerderd m^t 50 personen. Levenloos aangegeven 6. Voltrokken huweljjken 31. jED C Xj -A_ XtX 7HL J OH. w. d. SfiNDE-v. d. KEIJDEN, Tilbury. Gro siers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemorsterde efferte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. OVERSLAG. De loop der bevolking in deze gemeente over 1921 was als volgt: Geboren 3 m., 5 vr., totaal 8. Gevestigd 11 m„ 10 m., totaal 21. Overleden 1 m., 2 vr.. totaal 3. Vertrokken 13 m., 22 m., totaal 35. Bevolk. op 1 Jan. 1921 182 204 386 31 Dec. 1921 182 195 377 alzoo verminderd met 9 personen, Voltrokken huwelpkeD 3. Zondag 15 Januari 1922. RECHTSZAKEN. Door C. M., molenaar te Ter Neuzen is hooger beroep aangeteekend tegen het von- nis van de rechtbank te Middeburg van 6 Januari j.l. waarbij hij ter zake van verduis- tetring is veroordeeld tot 6 maanden ge- vangenisstraf. Door de Belgische regeering is de ult- levering gevraagd van S. G., oud 21 j., kan- toorbediende te 's Gravenhage, gedetineerd te Middelburg, ter zake van een vonnis der rechtbank van len aanleg te Gent, waarbij hij wegens oplichting is veroordeeld tot eene geldboete van 26 frs. en eene gevangenis- straf van zeven maanden. EEN DER GROENENDAAL-RELLETJES. De rechtbank te Den Haag veroordeel- de heden tot 2 weken gev. straf de beide vrouwen, die bij de opening der Staten- Generaal in de Ridderzaal hadden geroe- pen: „Groenendaal moet vrij". Een der beklaagden wees er op, dat tegen mevr. KolthekTimmer de aanstichster van het plan geen vervolging was ingesteld en zei- de, dat ook in deze klassenjustitie gelijk zag. DE B0MAAN8LAG IN DEN HAAG. De rechtbank heeft inzake den bomaan- slag tegen de woning van majoor Verspyck aan het Frankenslag te's Gravenhage, ver oordeeld wegens #het opzetfeljjk een ont- ploffing teweeg brengen, waaraan gemeen gevaar voor goederen en levenegevaar voor anderen te duckten is," de beklaagden K. en Van der L., ieder tot 8 jaren gevange- nisstraf en de beklaagden E. en De H., ieder tot 5 jaren gevangenisstraf. De rechtbank heeft als wettig en over tuigend bewezen aangenomen in de eerste plaats, het aan K. als dader ten laste ge- legde en voorts ook behondens een ondergeschikt gedeelte het aan Van der L., E. en De fl, primair tpn laste gelegde, dat zjj als mededaders hebben gehandeld. Het subsidiair aan laatstgenoemde drie be klaagden ten laste gelegde, volaens hetwelk zjj als medeplichtigen zouden zijn te be schouwen, verviel dus hiermede. Voor wat sf werkelijk aiek kan men worden MB wanneer men een verkoudheid A&pan in de luchtpijp veronacht- zaamt. Gebruik daarom, zoodra U een begin van verkoudheid bespeurt Lakerol'Paatillea. Overal veikiijgbaar a Fl. ft. 50 per deoe. 17. betreffc de uitwerking van de ontploffing en het daarvan te ducbten gevaar vereenigde de rechtbank zich met het oordeel der door haar gehoorde desknndigen. GEEN GODSLASTERING. De kantonrechter te Vianen heeft, zoo wordt aan de Stand, gerneld, een beklaagde, die besehuldigd werd in strpd met da politieverordening van Schoonrewoerd in het openbaar te hebben genit de Godlas- terende vloek, waarbp men Gods verdoemenis inroept, ontslagen van alle rechtsvervolging, omdat #als Godslasterlijk moet worden be- schouwd alles wat in strijd is met de Hoog- heid en Majesteit van God, en net ioroepen van de verdoemenis Gods inhoadt een erkenning van de macht Gods om te ver- doemen, en dat die erkenning niet met de Hoogheid en Majesteit van God in strijd zijnde, dus niet als Godslasterljjk moet worden beschouwd." DE MOORD OP MR. W1JSMAN. ivieu melut uit AmstcrUam aun uc N. R. Crt. Woensdagmiddag- om nalr vier is de h«n- delsreiziger S., uit Amsterdam, die aldaar aangenouden was onder verdenking van den moord op mr. W ljsrnan, door de poli tic te Haariem, die hem in verzekerde be waring tiield, op vrije voeten gesteld, Het was aan het parket en aan den commis saris aldaar n.l. overtuigend gebleken, dat dezeS., ondanks de pertinente herkenniug door de verpleegster, met den moord niets uitstaande kan hebben gehad, en zelfs on- mogelijk tot de reizigers kan hebben be- hoord van den trein, waarin de heer Wijs- man den dood heeft gevonden. Omtrent de omstandigheden, die geleid hebben tot de verdenking tegen den heer S., en de wijze, waarop het onderzoek te gen hem geleid is, vernemen wij van de justitie en de politic te Haariem het vol gende: Donderdag 5 dezer, dus juist een week geleden, vervoegde zich bij het parket te Haarlem een in de zakenwereld algemeen als volkomen betrouwbaar bekend staand persoon. Hij vertelde, van zijn compagnon te hebben vernomen, dat de broer v.ui S. hem verhaald had, met dezen oneenigheid te hebben gekregen over zaken. Dit had zoo hoog geloopen, dat deze Droer er ten slotte een advocaat ingehaaid had, en deze advocaat was wijlen mr. Wijsman gewees-f. S., d. i. de aangehoudene, had zich voor deze kwestie eens op het kantoor van mr. W. vervoegd, en zou toen door dezen on- onaangenaam bejegend zijn. Omdat het opgegeven signalement van den reiziger, die met mr. Wijsman en de verpleegster in denzelfden coupe heeft ge- zeten, wel eenigzins klopte met dat van S. had bovenbedoelde persoon gemeend, het parket van een en ander op de hoogte te moeten stellen. Daarop is het portret verspreid over de politie in het land, en heeft de recherche te Amsterdam het getoond aan de ver pleegster met het bekende gevolg. Ver schillende condueteurs verklaarden coven- dien, dai er ongetwijfeld overeenkomst be- stond. Daarna kwam op een gegeven oogenblik van politiezijde het bericht, dat de vermoedelijke dader aanstalten maakte om te vluchten. Toen heeft het parket te Haarlem aan de politie te Amsterdam de aanhouding van S. verzocht; deze deed dit ongaarne, omdat ze bang was, dat het teveel ruchtbaarheid aan de zaak zou ge ven, maar met het oog op een mogelijke vlucht van den verdachte was het onver- mijdelijk. Dat de aanhouding onmiddellijk bekend is geworden, zal vermoedelijk liggen aan de wijze waarop ze door de Zandvoortsche politie in samenwerking met Amsterdam sche rechercheurs bewerkstelligd is. Het kantoor van S. is gevestigd in de Hobbe-" mastraat, waar een vrij drukke passage is. NEUZENSCHE COURANT m. vr. totaal- m. vr. totaal. Ned. Herv. Kerk. 9£ u., Ds. A. Timmerman, Bedie- ning van het H. Avondmaal en '2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. 9j u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u., Ds. G. Raams en 2 u., Ds. E. Raarns, Voorbereiding voor het H. Avondmaal. 9 u., en 2 u., Ds. G. van Dis. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. 9i u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. Hermanides. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Zondagavond 6 u., den heer L. Dek. Ter Neuzen. Sluhkil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sas van Gent, Philippine. Hulst. Hontenisse. Kijknit. Hoek Gereformeerde Kerk. 9i u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. eu 2 a., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5-i u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 a., 2 u. en 51 u., Ds. Van der Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhof laan) Ter Neuzen. 5J u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur. "s Namiddags om half drie Lof. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. 7

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1