i Hot "TTn u Hotel Ten afcMENBPE BERiGHTEN. LANDBQUWBERICHTEN. 4 I toe. STf. Baj GO GJ CE VE1 Agenj De opkomsi was matig en de vereeni- ging had voor de aan deze uitvoering be- stede zorgen en kosten die voor de co- stumeering en verdere verzorging niet ge- ring zuiien zijn -t- oeter veraiend. De opvoering van het drama viel ten zeerste in den smaak der opgekomenen, die niet katig waren met hunne bijvalsbetui- gingen. De opvoering van het blijspel was een aangename afwissehng en was voor de daarin optredenden een succes. Een geanimeerd bal was het slot van den tweeden avond. EEN HAND1GE, DOCH GEVAARL1JKE S1NJEUR GEKNIPT. Zondag werd door den sergeant der poli- tietroepen Vaal, dienstdoende op de Prov. boot, op de vaart tusschen Hansweert en Ter Neuzen, aangehouden zekere P. F. L., thans woonachtig te Antwerpen, vroeger te Philippine. Door den commandant der marechaussee te Breskens was op signalement zijn aan- houding verzocht, daar hij verdacht werd van een aldaar gepleegde inbraak en dief- stai. Hij werd aan de marechaussee alhier overgegeven. De commandant, er van op de hoogte, dat de gemeentepolitie alhier onder- zoek deed naar de bedrijvers van verschii- lende alhier in den laatsten .tijd plaats gehad hebbende inbraken, meende, dat deze ook wel eens met den aangehoudene zou wil- len kennis maken, en gaf hem weer aan haar over. Bij het daarop ingestelde onderzoek bleek men ten slotte met een gevaarlijk heer te doen te hebben. Alhier heeft hij op verschillende plaatsen ge tolen, o.m. tijdens de Kerstdagen op in het kanaal liggende visschersvaartuigen, ook is hij de dader van den diefstal in de Herv kerk te Sas van Gent. In den nacht van Zaterdag op Zondag had hij nog inge- broken in de school te Wemeldinge en daar een bedrag van ongeveer f 25 gevonden en meegenomen. Hij had het blijkbaar minr raadzaam geacht om de meegenomen cen ter en halve stuiverstukken bij zich te hou- den, daar die tegen hem zouden kunnen ge- tuigen en deze in een pakje op de boot on- der de bank geworpen. Het onderzoek wordt ondertusschen voort- gezet. BEEN GEBROKEN. Bij het visschen naar op de Schelde ver- loren ankers, door een schipper uit Bres kens heeft gisteren een der opvarenden van het vaartuig zijn been gebroken en is naar het ziekenhuis alhier overgebracht. NIEUWE INBRAAK. In den eersten indruk zou het bovenstaan- de bericht den schijn geven, dat men, door de gevangenneming van L. den dader i handen had van de verschillende inbraken en diefstallen die in den laatsten tijd wer- den gemeld, en dat men dus weer rustig kon zijn. Dinsdagmorgen bleek echter te West- dorpe, dat er nog gevaarlijke gasten rond- loopen, want daar had een brutale inbraak plaats gehad bij den rijwielhandelaar en brievenbesteller R. IJsebaert. Men heeft zich daar door inslaan van een ruit in den winkel toegang verschaft en een gebruikt en een nieuw rijwiel meegenomen, benevens 30 rijwielbanden (buiten en binnen) en meerdere onderdeelen, als lantaarns, ket- tingen, bellen enz. Ook in een kleerkast was een onderzoek ingesteld en een pak kleeren er uit geno- men Deze zijn eohter niet meegenomen doch weer achter een kast geworpen. Mgr. F. P. L. FLOOREN. f Zondag is te Breda in den leeftijd van 75 jaar overleden de hoogeerw. heer Mgr. FPL. Flooren, deken van Breda, pastoor van Princenhage en kanunnik van het kathedraal kapittel. Na zijne priesterwijdiug in 1875 was Mgr. Flooren achtereenvolgens als ltapelaan te Aardenburg, Etten en Breda werkzaam, waarna hij als pastoor in den Wijngaa.u des Heeren werkzaam was te Sluis, als deken en pastoor te Hulst en daarna te Princen hage. Z. H. Paus Benedictus XV benoemde Mgr. Flooren tot geheim kamerheer en H. M. de Koningin tot officier in de orde van Oranje Nassau. AXEL. Aan de vrouw die destijds bij het vallen van een bom uit een vliegtuig aan de gas- fabriek door een scherf aan de hand werd getroffen, waardoor zij drie vingers ver- loor, is door de Engelsche regeering eene schadevergoeding van /3000 uitgekeerd. ST. JANSTEEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven een bezoek gebracht bij een paar kombewoners en hebben er een twintig- tal duiven en een vijf en twintal tal kippen ontvreemd. BORSELE. Het zesjarig zoontje van den winkeher en koopman M. K. alhier, kwarn met Jt rechterhand in den snijmolen met h>-t noodlottig gevolg, dat hem van den wijs- en middelvinger de helft werd afgesneden. Heelkundige hulp werd verleend door dr. Pen. SCHOONDIJKE. Te Schoondijke is opgericht een afdeeling, ingevolge de Landarbeiderswet, ter verknj- ging van onroerend goed. 60 leden zijn toe- "etreden. In het bestuur werden verkozen F H Odink, voorzitter, I. P. Clarisse, secre- taris C. Krocke, penningmeester I. Porreij, B. de Paepe, C. Huygh en M. Bruijnooge. Op de statuten zal de Kon. goedkeuring worden gevraagd, terwijl een huishoudehjk reglement is samengesteld. (M. Crt.). betrachten van de grootst mogelijke zuinig- heid noodzakelijk is, moet dit te meer wor den voorkomen. De Minister heeft de com- missarissen der Koningin nitgenoodigd de burgemeesters te verzoeken aan bedoeld wetsvoorschrift streng de hand te houden. DE MOORD IN DEN SNELTREIN. Den gezochten verdachte gearresteerd? Maandagmiddag is te Amsterdam gear resteerd een 31jarige handelsreiziger S., onder verdenking den moord op Mr. Wijs- man te hebben gepleegd. Aanleiding daartoe schijnt te zijn geweest zijn gelijkenis met een portret, dat de ver- pleegster te Haarlem uit een aantal haar vertoonde portretten had aangewezen als dat van haar medereiziger. Er waren in den loop van den dag nog drie andere personen in Amsterdam aange houden en naar het hoofdbureau van politie geleid. Maar zij konden hun alibi voor den Oudejaarsavond bewijzen. Volgens het Hand, zou S. dat niet hebben kunnen doen. Zijn opgaven waar hij den Oudejaarsavond heeft doorgebracht, bleken niet te kloppen, zegt het blad. Van de politie te Haarlem vernam de N. R. Crt Dinsdagmiddag nader, dat de re cherche aldaar een mededeeling had ontvan- gen, welke bij-nader onderzoek verdenking van den 31jarigen handelsreiziger S., wo- nende op kamers te Amsterdam, doch ge- domicileerd te Zandvoort. niet geheel onge- grond deed schijnen. Welke die mededee ling was, wilde de politie te Haarlem, die ook reden heeft om sterker aan een moord uit wraak dan aan een moord wegens roof te denken, in het belang van het onderzoek nog niet bekend maken. Zij wist zich met de medewerking van de politie te Zandvoort in het bezit te stellen van een portret van S., hetwelk zij heeft vermenigvuldigd en in 150 exemplaren bij de politie over het ge- heele land verspreid heeft. De recherche te Amsterdam heeft natuurlijk ook een afdruk van dit portret gekregen en getoond aan de verpleegster en deze heeft daarop onmid- dellijk gezegd, dat de persoon van den ge- portretteerde degeen was, die den bewusten avond met Mr. Wijsman en met haar van Amsterdam naar Haarlem in dezelfde eerste klasse coupe heeft gereisd. Vervolgens is haar op het hoofdbureau van politie te Amsterdam de aangehoudene getoond, doch op een zoodanige wijze, dat deze het niet bemerkt heeft. Zonder eenige aarzeling, deelde ons de Haarlemsche po litie mede, heeft zij toen den aangehoudene herkend, als den gezochten reiziger, Daarna naar Haarlem overgebracht en voor den commissaris van politie en den officier van justitie aldaar, Mr. von Loben Sels, geleid, heeft hij zeer pertinent ontkend, iets met den moord uistaande te hebben en heeft hij het uitvoerig alibi opgegeven, waarvan reeds gewag gemaakt is. Rechercheurs van de po litie uit Haarlem waren Dinsdag doende te Amsterdam, om daar het door hem .opgege ven alibi te controleeren. Wij vermelden nog, dat de verdachte In het bezit van een tweede klasse spoorweg- abonnement is bevonden. Voorts vernamen wij van zijn naaste familieleden, die zijn mocder heden nog van de aanhouding on- kunding hadden weten te Louden, dat zi zich, zooals zij beklaagde kennen, onmo- gelijk kunnen voorstellen, dat hij de bedrij- een dergelijke misdaad zou kun- VERKOOP 1NBESLAG GENOMEN VEE. Het is den Minister van Landbouw ge- bleken dat de verkoop van inbeslag geno- men vee, bedoeld in art. 37 der Veeziekten- wet niet steeds, gelijk de wet dat eischt, zoodra mogelijk" geschiedt. Hiervan is ge volg, dat de onderhoudskosten van het vee somtijds tot Tn onnoodig hoog bedrag stij- gen. Is zulks in't algemeen reeds ongewenscht. in de tegenwoordige omstandigheden, nu het ver van nen zijn. Verschillende trein-conducteurs zijn tele- grafisch naar Haarlem ontboden, om daar in verband met de aanhouding de noodige inlichtingen aan politie en justitie te ver- strekken. Een twijfelachtig alibi, schrijft de Tel. uit Haarlem. Naar aanleiding van de waarlijk tegen strijdige inzichten der Amsterdamsche re cherche en der Haagsche hebben we ge- meend ons licht te moeten opsteken bij den commissaris der Haarlemsche politie, den heer Tenckinck, op wiens verzoek de han delsreiziger S. Maandagmiddag te Amster dam in de Hobbemastraat werd gearre steerd. De commissaris is dank zij een kleine me dedeeling op het spoor van den verdachte gekomen. Het is gebleken, dat dit niet dat zelfde is, naar aanleiding waarvan de hoofd commissaris uit Den Haag en de commis- sauis Besseiing naar 't Oosten zijn ver- trokken. Het spoor van den heer Tenckinck leidde een heel anderen leant op, namelijk naar Zandvoort, waar de moeder van den ver dachte woonachtig is. Hier werd een portret bemachtigd, waarvan de Haarlemsche poli- tieman ongeveer honderd vijf tig afdrukken heeft laten maken en deze Maandagmorgen veigezeld van het bekende signalement over heel Nederland heeft doen verspreiden. Op zijn verzoek, zoo zeiden we reeds, werd S. op zijn kamers gearresteerd. Hij was zeer verwonderd en vroeg wat zulus betee ende Op 't hoofdbureau hier ter stede liet men de verpleegster komen. Bij de confrontahe herkende zij hem pertinent. Dat is hem, dat is hem in elk geval! riep ze een paar maal uit. Ik- weet zeker, dat hij in mijn comparti- nient gezeten heeft. De vrouw was door deze confrontatie zeer onder den indruk. Temeer, daar de heer Tenckinck haar te voren reeds een portret van den verdachte hac! getoond, bij welke gelegenheid zij gezegd had: Als u den man van dit portret voor me brengt, zal ik hem vast en zeker kerkennen. Ik ben overtuigd, dat hij het is. Maandagavond om half negen is S. naar het hoofdbureau van politie te Haarlem overgebracht. Het verhoor werd hem afge- nomen door den commissaris en den offi- ciei van justitie der Haarlemsche recht- bank Mr. Von Loben Sel. Hij ontkende het hem ten laste gelegde met nadruk. Hij trok nu en dan op zenuwachtige wijze met het hoofd, maar bleef overigens zijn zenuwen de baas. Op een vraag, waar hij op het moment van den moord geweest was, leidde ziin ant- woord, te Amsterdam. Daar zou hij bij een kapper geweest zijn. Wie die kapper was en waar die woonde kon hij niet met zekerheid zeggen. Het verdere gedeelte van den avond heeft hij bij kennissen doorgebracht. Dit is zijn alibi. Uit zich zelf zeide hij, dat hij onmogeli om 5 uur bij Van Laar geweest kon zijn, daar hij toen bij den kapper was. De verdachte is een flinke, robuste kerel. en heeft zoo op't politie-portret gezien, geen onaangenaam gezicht. Zijn haar is blond. Hij draagt echter een scheiding. In 't midden boven het voorhoofd is het echter naar aciT- teren gekamd, zijn gelaatskleur is rood- achtig. Op zijn kamers zijn drie overjassen ge vonden, n.l. een getailleerde, een niet-getail- leerde en een beige gabardine regenjas, die aan het signalement beantwoordt. Ook de costuums zijn in be'slag genomen; hierb zijn o.a. een gestreept pak en een jaquet met gestreepte pantalon. De hoed is van don- kere groengrijze kleur zonder Tcomvormige deuk. De rand is echter wel naar beneden geslagen. Een revolver is op zijn kamers niet gevon den. Hij zeide, dat hij er wel een op zicht had gehad van een wapenhandelaar, maar dat hij het terug had gestuurd. De datum van teruggave kon hij zich nauwkeurig her- inneren. Reeds eenige weken is hij niet bij zijn moeder geweest. Alle correspondentie is in beslag genomen. Hierin moet wel iets zijn, dat er op wijst, dat hij kennis aan Mr. Wijsman had. Voorts is gebleken, dat er een zakenkwestie tusschen de twee personen gerezen was. S. die 33 jaren telt, is ongetrouwd. Hij is aar. 't hoofdbureau in de Smedestraat te Haarlem opgesloten. De conducteurs van den trein benevens de conducteur, die te Rotterdam gemeend iheeft iemand, die aan het signalement beantwoordde, in een auto gezien te hebben, zijn naar Haarlem ont boden. Zoo oppervlakkig is een en ander zeer be- zwarend voor S. Zeer de aandacht verdient zijn alibi. Dat een Amsterdammer een kap- perswinkl binnentreedt, zich daar laat sche- ren en een week later niet meer weet, wie die coiffeur is en waar hij woont, dat is op z'n zachtst uitgedrukt, zeer zonderling. S. heeft vroeger de zaak met zijn broeder gedreven, maar onlangs in. dit compagnon- schap opgeheven. Maandag deelden wij reeds mede, dat een bewoner van het Rokin den verdachte dien middag voor het huis van Mr. Wiisman zou hebben gezien. Het persbureau V. D„ dat ons deze mededeeling deed, heeft thans bij dezen persoon, die momenteel in Londen vertoeft laten informeeren. „lk zag op dien bewusten Zaterdagmid- dag, zoo verklaarde hij, omstreeks 6 uur, eeh persoon langs het huis van het slacht- offer op het Rokin heen en weer wandelen en die persoon droeg een regenjas met cein- tuur. Hij was goed gebouwd en zal onge veer 6 voet (1,80 M.) groot zijn. Met arg- v/aan keek hij mij voortdurend aan. Ik ben er zeker van, dat, als mij een foto wordt vertoond, ik hem absoluut herkennen zal." De getuige was zeer beslist in zijn ver- klaringen. EEN GOEDE VANGST! Naar 't huis van bewaring te Maastricht is overgebracht, om aan de Duitsche ju stitie te worden overgeleverd, de 22jarige Duitscher Hub. N. uit Julich te Kerkrade gearresteerd, wegens rijwieldiefstal. Het onderzoek der recherche bracht aan het licht, dat N. in de buurt van Julich zich had schuldig gemaakt aan meer rijwieldiefstal- len, dat hij betrokken was bij twee straat- rooven, waarbij pa'ardenkooplui van de markt te Julich komende van hun geld wer den beroofd en misihandeld, en dat hij me- deplichtig was aan een inbraak in een fa- briek te Julich. Gemaskerd drong de bende, waarvan N. deel uitmaakte, in de fabriek, na den nachtportier overrompeld en met een revolver tot zwijgen gebracht te hebben. Het doel der bende was de brandkast te ledigen. Een gat was reeds in de brandkast gebrand, toen de bende onraad bespeurend, op de vlucht werd gedreven. N. is van nette bur- gerlijke ouders, doch na den oorlog is hij totaal gedegenereerd. TROUWE GAST. Bij den heer G. v. d. Wal te Enschede is een roodborstje opgenomen, dat daar reeds den 3den winter zijn intrek nam. Het diertje meklde zich dezer dagen weer aan het keu- kerraam en werd liefderijk ontvangen. In 'tvoorjaar laat de heer v. d. W. 'tbeestje los, 't vliegt dan korten tijd bij de woning rond, verlaat die omgeving gedurende den zomer en komt dan in den laten herfst terug. LIJKJE UIT EEN TREIN GEWORPEN. Maandagmiddag heeft de ploegbaas der H. IJ. S. M., Nelisse langs de spoorbaan tusschen Lisse en Hillegom, een lijkje van een kind van ongeveer 8 maanden gevon den. Het lijkje was naakt in couranten ge- wikkeld. Het vermoeden bestaat, dat het even tevoren uit een trein geworpen is. Een dokter heeft na onderzoek verklaard, dat het kind reeds eenigen tijd geleden over leden was. DOOR EEN VL1EGWIEL GEGREPEN. Maandagochtend is, naar de Sahied. Crt. meldt, de 62jarige P. J. V. A., uit Leiden, op de werf Maasdijk, van de firma v. d. Kuij en v. d. Ree, te Schiedam, terwijl hij bezig was een ponsrnachine te smeren, door een vlieg- wiel gegrepen en tusschen twee kamwielen geslingerd. Hij was dadelijk dood, Het on- geval is aan onvoorzichtigheid te wijten; de man had zich te ver over de machine gebogen. BEN VEILIG DORPJE. Bij B. te Rumpen is ingebroken en 28.000 en 5 stukken van 20 mark aan goudgeld ge- stolen. Hij had eenige maanden geleden dit bedrag uitbetaald gekregen van cle Staatsmijnen voor verkochte landerijen en het verstopt in een gat in den kelder onder een verschuifbare trap. De dieven hebben zich toegang verschaft door een gat in den ouden muur te slaan. Het is in dit Limburgsche dorpje niet bijs- ter pluis, want er is ook bij J. B. gepoogu te rooven. Die dieven braken de voordeur open, doch werden ontdekt door een tegen- over B. wonenden buur. Ze gingen op de vlucht, doch werden gegrepen. De sleutel, die van binnen op de deur stak, was reeds afgestooten. Een week geleden was er bij den bedrijfs- ingenieur R. gestolen, zonder dat echter een deur of iets anders was opengebroken. De politie heeft deze dieven te pakken H Duitsche dienstmeisje had den Duitscher, met wien zij verkeering had, den sleutel van de achterdeur gegeven, waarmee hij zich 's nachts toegang had verschaft. De politie heeft beiden achter slot en grendel gezet. IN LEVENSGEVAAR. De 37-jarige broodlooper J. O., in dienst ip de firma Bolt te Groningen, kreeg ont- siag wegens herhaaide dronkenschap. Toen de meestevknecht Jetzes hem zijn rente- noekje gaf, stak hjj dezen met de woordec Daar heb ja ook een renteboekje een groot mes in de zjjde. Het slachtofier verkeert in levensgevaar. De dader heeft bekend. POGING TOT VERG1FTIGING. Te Zaandam heeft vrouw B. getracht haar man en een andere vrouw, met wie hg in een ongeoorloofde betrekking stond en die bij bij zich in huis had genomen, le vergifogen. Zg kocht voor dit doel een hoeveelheid phosphor, welke zg door het eten mengde. Zg deed dit echter op zoo onhandige wgze, dat het in de gaten liep. De politie werd met een en ander in ken nis gesteld, die nu vrouw B. op vermoeden van poging tot vergiftiging in arrest stelde. Na door de justitie te Haarlem te zijn verhoord, is de vrouw echter weer op vrge voeten gesteld, BELOONDE DEUGD. Circa 20 jaar geleden vertrok uit Dokkum iemand op plm. 50jarigen leeftijd naar Amerika, om daar lotsverbetering te var- krijgen. Zjjn familie vernam weinig meer van hem, en wist dus ook niet, dat het hem door vlijt en spaarzaamheid was ge- lukt, een aayligen duit over te houden. Toen hg door een sleepende ziekte aan- getast, zgn einde voAde naderen, dacht hij aan zgn familie en bedacht een list, om te voorkomen, dat zgn geld in handen zou komen van familieleden. die zich nooit om hem hadden bekommerd Hg sehreef hun alien een brief, waarin hij verzocht, hem wat geld te willen zenden, daar hg 't zoo dringend noodig had, om hem voor de koude te beschermen. Hij ontving als autwoord slechts een brief van een dochter van zgn overleden broer (onder- wgzer) die hem 125 stuurde. Eenige weken later ontving zij van een notaris bericht, dat haar oom in Amerika was gestorven. Zg was de eenige der familie, die door een geldzending getoond had, voor haar oom iets te gevoelen, en daarom had hjj haar erfgename gemaakt van zestienduizend gulden. Nu spgt het de overige familie. dat ook zg oom niet iets gestuuid hadden. (,Vad.") GASVERSTIKKING. De Ct. meldt, dat in de infanteriekazerne te Amersfoort soldaat v. E. uit Epe ge storven is door gasverstikking. In de infanterie kszerne is tegenwoordig een slal, waar de officierspaarden zjjn onder- gebracht. Tengevolge daar van moet er ook 's nachts steeds een stalwacht bg de hand zgn. Deze nu slaapt in een vertrekje, vlak bij den stal. In dit vertrekje is electrisch licht aangebracht, doch er bevond zich nog een gasbuis, waarvan de brander was afgebroken, en welke nu van een stop in de eindopening voorzien was. Terwijl nu van Donderdag op Vrijdag, om ongeveer hall drie het electrisch licht defect raakte, heeft de wachtcommai dant de hoofdkraan de gasleiding opengejet. Het gevolg van overrompeld. Andere werden door neerval- leitde stukken van het stucadoorwerk ge- waarschuwd en konden zich bijtijds redden. Ongeveer twaalf gezinnen werden hierdoor dakloos. EEN SCHEEPSRAMP. Bij Stuboenkaminer op Riigen is de Duit sche stoomboot „Attila" bij zwaar weder vergaan. Van de bemanning zijn 11 man verdronken. RATTENPLAAG. In Kopenhagen heerscht zulk een groote rattenplaag, dat door de huiseigenaars een formeele oorlog tegen de ratten is geopend. Te beginnen met a.s. Maart zal twee keer in het jaar, nl. in de maanden Maart-April en Sept.-Oct. systematisch in alle Kopen- haagsche huizen rattenkruit gestrooid wor den, terwijl men bovendien premies zal uit- loven voor het aanbrengen van doode rat ten. De kosten worden geschat voor het ver- gift op circa 400.000 kronen en voor de pre mies circa 30.000 kronen jaarlijks, terwijl in het eerste jaar bovendien nog een som van circa 170.000 kronen wordt gerekend voor het rattenvrij maken van huizen. Een financieele steun van gemeentewege zal woiden aangevraagd. HULDE AAN ZIJN VROUW. Onlangs stierf te Londen de effectenma- kelaar Glazier. In zijn laatsten wil bracht hij een ongewone hulde aan zijn vrouw. Hij had erin geschreven, dat hij in zijn huwelijk nooit een onvriendelijk woord van zijn vrouw had gehad, dat zij nooit iets onvrien- delijks tegen hem gedaan had en dat de lief- de van zijn vrouw elk begrip te boven ging. Nadat die brief in de pers was gekomen, heeft mevrouw, Glazier 2634 brieven ge kregen. Hondefden ervan zijn natuurlijk Lu- welijksaanzoeken met portret erbij, maar honderden anderen vragen haar raad, hoe men, hoewel getrouwd, gelukkig kan worden. Een vrouw schrijft, dat het schitterend ge- tuigenis, hetwelk haar overleden man van haar liefde gegeven heeft, toegezonden dient te worden aan alle vrouwenvereenigin- gen, meisjesgenootschappen enz. in heel het land, zoodat iedere vrouw eruit kan leeren en men in een nieuwe atmosfeer zou komen. DE WOLF IN DE SCHAAPSKOOI. De vroegere hoofdinspecteur voor de uit voering van het drankverbod in den staat New-York, zal, met nog een aantal mede- plichtigen, binnenkort moeten terecht staan wegens oneerlijkheid bij de uitoefening van zijn functie. De beschuldigde wordt er van verdacht, dat hij aan de groote warenhuizen zou hebben toegestaan, grootere hoeveelhe- den sterken drank te verkoopen dan voor welke zij vergunning hadden verkregen. Voor millioenen dollars aan sterken drank is op deze wijze gesmokkeld. EEN BOMAANSLAG TE MEURS. Zaterdag vierde de roeivereeniging „Ger- mania" te Meurs (Rijnprovincie) haar win- terfeest. Tegen elf uur 's avonds, kort voor het einde van het feest, werd door het raam een bom in de zaal geworpen, die ontplofte. Zeven personen werden gewond. Zij moes- ten naar het ziekenhuis worden overge bracht. EEN GRUWELIJK DRAMA. In Charlottenburg heeft zich Vrijdagmid- dag een treurig familiedrama afgespeeld. De vrouw Van den directeur der ,,Markische Elektrizitats Ges." Ebbeke, trachtte zichzelt er. haar drie kinderen door gas te vergifti- gen. Medebewoners van liet huis snelden toe en zorgden voor medische hulp, die bij de vrouw succes had. De drie kinderen, in den leeftijd van 8, 6 en 3jaar, zijn gestorven. Wat mevrouw Ebbeke tot deze daad heeft is geweest, dat het gas zich iq het kamertje gedreven \s nog njet bekend. De heer Eb- van den stalwacht verspreidde en toen 's morgens de soldaat gevonden werd, was hg reeds overleden. WORSTVERGIFT1GTNG. Te Arnhem hebben zich bg een gezin, wonende op 't Johaunaplein, na 't gebruik van worst vergiftigingsverschgnselen voor- gedaau. Alle leden van het gezin waren des nachts ongesteld geworden een terstond geroeper. geneesheer constateerde vergif- ligiugsverschijnselen. Een restant van de genuttigde worst is in beslag genomen. Een en ander wordt aan het gemeente slachthuis onderzocht. Het braaksel der patienten wordt aan het gemeente-ziekenhuis bacteriologisch onderzocht. EEN GESTOORD DINER. De /Chicago Tribune" meldt, dat een groote brand heeft gewoed in een gebouw grenzende aan Hotel McAlpin te New-York. Ten geeolge van het brand- gevaar modSten de gasten van de hotels McAlpin en Waldorf Astoria, die juistaan het diner zaten, hun maaltgd in den steek laten en naar buiten de wgk nemen. De schade word't geschat op 100.000 dollars. VOOR 500.000 POND AAN STAATS- OBLIGATIES GESTOLEN. Uit New-York wordt aan de „Times" ge meld, dat mrs. Abe Attell, de gewezen echt- genoote van de voormaligen wereldkam- pioen vedergewicht boksen, in haar woning is gearresteerd in verband met een diefstal van 500.000 pond aan geldswaardige pa- pieren en andere kostbaarheden uit een postwagen. Mrs. Attell had aan een winke- lier eenige Liberty Bonds verkodht, welke, zooals later bleek, behoorden tot een groote partij vervallen obligaties, die eenige maan den geleden uit het po.stkantoor te New-York waren gestolen. De op de stukken aange- brachte stempels ten bewijze, dat zij niet meer geldig waren, waren verwijderd met hel een of ander zuur. Men heeft ontdekt, dat de gestolen stukken door vrouwen in verschillende wijken van New-York te koop werden aangeboden. EEN SCHOORSTEEN VALT DOOR DRIE VERDIEPINGEN HEEN. Dezer dagen, aldus schrijft de „Daily Te legraph", bezweek de dakstoel van een huur- huis in het centrum van Glasgow, ten ge- volge waarvan de schoorsteen naar beneden kwamen zetten en door drie verdiepingen van het gebouw heen viel. Er werden zes personen gewond. Gelukkig waren de meeste bewoners afwezig, anders zouden er meer slachtoffers zijn gekomen. Het geraas van het instortende dak was op grooten af- stand hoorbaar, De meeste gezinnen werden beke is reeds sedert eenige dagen op reis en kon nog niet gehoord worden. Finan cieele zorgen zijn waarschijnlijk niet de aan leiding geweest; er moeten dieper liggende motieven zijn geweest, die deze vrouw, die een teedere moeder voor haar kinderen moet zijn geweest, tot het wanhopige besluit om tezamen met haar, kinderen te sterven, heb ben geleid. Mevrouw Ebbeke is naar een ziekenhuis gebracht. EEN ONVOORDEEL1GE INBRAAK. Te Parijs is dezer dagen een inbraak ge pleegd, die niet in het voordeel der daders is afgeloopen. Omstreeks half zeven 'sayonds, bemerkte een van de bewoners van een perceel aan de rue d'Astorg een verdacht geluid in de badkamer. Hij ging een onderzoek ter plaatse instellen. Nauwe- lijks echter had hij de deur der badkamer geopend, of hij werd door een iweetal indi- viduen overvallen. Zonder daardoor zijn koelbloedigheid te verliezen, wist de man, a| vechtende, tot in den salon te retireeren. Hier greep hij een briefopener in den vorm van een dolk. Op dit oogenblik ontving "nij van een der inbrekers een messteek aan den linkerarm. Hij had echter nog de kracht, om op deze uitdaging met een dolksteek te ant- woorden, die zijn aanvaller in den rug tro Om verdere nadeelige gevolgen te vermijden sloegen de twee bandieten op de vluchi- Dooh alvorens rechtsomkeert te maken, loste een der inbrekers nog tweemaal zijn revolver op den heer des huizes, zonder hem even- wel te treffen. De laatste moest, om de ko- gels te ontgaan, een schuilplaats zoeken achter een meubelstuk. De politie heeft onmiddellijk een onder zoek ingesteld, tot heden zonder resultadt. MUZIKALE ROOVERS. Dezer dagen had de heer, Walter Web- ster sen inwoncr van t Icrschc stadjc oti lorg'an in het graafschap Dublin, een paar vricriden te dineeren gevraagd. Juist wilden zij aan tafel gaan, toen er op de deur wera geklopt. De heer Webster maakte open, waarop drie mannen het huis binnentraden. Twee hunner waren gewapend met revol vers, de derde met een geweer. Zij dwon- gen Webster en zijn vrienden, de huiskamer binnen te gaan, commandeerden hands up~ en terwijl de man met het geweer zijn wa- pe'n op hen gericht hield, ledigden de beuk andere roovers hun zakken. Daarna doorzochten zij de andere ver- trekken van het huis en namen mede, w van hun gading was. Vervolgens keerden zij naar de huiskamer terug, waar een hunner voor de piano ging zitten en het bekende lied uit Mignon ,,Connais tu le pays speelde. Inmiddels is de politie er in geslaagd, een der roovers te arresteeren. ar dt al. g!7 Di jaar" Bek. staa Ter het I guns Te, ne V binnc toegL en buit^ ruim veel Lang Aat en Bef van den 1 genot' durin; Ter Ond|_ gers, E. I wensei Aaii de intj toegev C. J Ter wensci toegew Ter I Bij c l>n GElj ar tc( Zaan ,.TT_ 1 iH'alst. 1 1 i. 1 I VV ell 111ICVIUUW buucivv ivi A 4- n I r n /I L 4 vr A W Ci w t*ij1 4 H A A TI t I Li n I 1 I 1 /i v i A fl P

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2