ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7247 Woensdag 11 Januari 1922. 70e Jaargang. STRIJB TIGHT MISDAAD. buTt e!" Fa Fd" BINNENLAND. FEUILLETON. VOOR DE HELDEN DER ZEE. Zateradgavond kwamen in het gebouw van het Loodswezen te Hoek van Holland de bemanning van de stoomreddingsboot ,.Prins der Nederlanden", de eenige over- levende van de „President van Heel" en de nagelaten betrekkingen van de bij de ramp met de „Van Heel" omgekomen bemanning bijeen, waar omstreeks 10 uur Prins Hen- drik, vergezeld van dn graaf van Athlone en een adjudant aankwamen. Nadat de Prins alien in hartelijke t)e- woordingen had toegesproken, wen!en..door hem narnens de Koningin en de Ned. P geering aan schipper A, v. d. Klooster de gouden, en aan den len machinist J. van Mastrigt, 2en machinist J. Everaart, de ma- trozen P. de Zeeuw, K. Smit, A. Muilwiik V. Seekles, G. Jansen en den stoker B. Blok- land, alsook aan F. van der Vlies, overle- vend van de Van Heel en aan de nagelaten betrekkingen de zilveren medaille voor menschlievend hulpbetoon uitgereikt. Narnens de bemanning werd door den Commissaris van Rotterdam, den heer Jas een woord van dank gesproken voor de ver- leende onderscheiding. Na afloop bracht de prins den graaf van Athlone aan boord van de Harwichboot. De gravin van Athlone met hare kinderen was reeds vroeger aan boord gegaan. DE RIJKSAMBTENAREN. Naar aanleiding van de maatregelen die de regeering in verband met de noodza- kelijkheid van versobering van den Staats- dienst heeft genomen ten opzichte van de ambtenaren, heeft een delegatie uit he,1) Hoofdbestuur van de Centrale van Ver- eenigingen van Personeel in 's Rijksdienst een onderhoud gehad met den Minister Financien. De afgevaardigden wezen er op, dat een chef een hem niet welgevallig ambtenaar kan doen verwijderen zonder eenigen vorm van proces of beroep. De Minister deelde mede, dat dit in geejn geval in de bedoeling lag van de regeering en verklaarde zich bereid dit punt nader onder oogen te zien. Voorts sprak de deiegatie als hare mee ning uit, dat de gestelde regelen voor be noeming van speciale krachten de deur open laat voor protectie en benoeming van buiten met voorbijgaan van de be- schikbare krachten. De Minister verklaarde, dat men hierbij alleen het oog heeft ge had op die gevallen, waarin special^ vak- kennis noodzakelijk is en personeu die deze kennis bezitten niet beschikbaar zijn, en zegde toe, dit punt nog eens te zullen bespreken met de bezuinigingscommissie. Bij den Minister werd aangedrongen op spoedige invoering van een verbeterd wachtgeldenbesluit, hetgeen des te meer klemmend wordt, nu de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat tal van ambtenaren op wachtgeld zullen worden gesteld. De Mi nister deelde mede, dat dit bij de regee ring reeds een punt van overweging uit- maakte. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN 1921. Mededeeling van het Kon. Meteor. In- stituut: Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur over dag en het dage- lijksch maximum ongeveer 1 graad C. bo- ven normaal, terwijl het minimum er wei- nig van afweek. Het aantal dagen met een temperatuur boven 25 graden bedroeg bij- na het dubbele van het normaal aantal. De jaarsom van den neerslag bedroeg ge middeld over het geheele land slechts on geveer 432 m.m. tegen 691 m.m. normaal, zoodat een tekort van ongeveer 260 m.m. is voorgekomen. Het jaar 1921 was wel een der droogste jaren sinds 1850, alleen in 1857 was de neerslag nog geringer; op de acht stations, waar toen reeds de regen- Zelfs wendde hij een schrik voor, die inderdaad waarschijnlijk was, toen Milloc hem sprak over het voornemen van Souf- flard om het Bretonsche meisje, dat hij gereden had, te vermoorden en haar een groote som gelds te ontstelen, wanneer zij die bij den notaris zou ontvangen hebben. KXan dit alles wist hij niets af, zooals hij bij kris en kras bezwoer en als bewijs daar- voor voerde hij aan, dat hij hier nog al- door rustig in de rue de l'Echiquier stond ^achten, terwijl naar Milloc hem ge- zegd had zijn „vrachtje" door de rue d Enghien was heengegaan. Ofschoon Milloc van die onschuld be- tuigingen niet veel geloofde begreep hij toch, dat hij voor het oogenblik niets meer uit Lemennier zou kunnen krijgen. Hij besloot echter, hem voorloopig in hechtenis te houden en beval dat men den koetsier zou roepen, die Soufflard gere den had. Deze vertoonde onmiddellijk zijn rijbe- wijs, ten teeken, dat hij een echte koet sier was. Hij kende Soufflard volstrekt niet. In de rue Git-fe-Coeur had deze zijn rij- tuig genomen en hem gezegd, dat hij het andere rijtuig volgen moest, hetgeen hij zonder achterdocht had gedaan en toen hij het boerinnetje uit dat rijtuig zag stap- pen, meende hij dat 't een liefdesgeschie- denisje was. val werd waargenomen, bedroeg toen het tekort gemiddeld 269 m.m. tegen 227 m.m. in 1921. Vooral in het Oosten is het toen j zeer droog geweest. Het aantal uren met I zonneschijn in de Bilt bedroeg 1781 tegen 1493 uren normaal per jaar. POSTPAKETTEN VOOR BELGIE. De postpaketten, welke uit Nederland naar Belgie gezonden worden en niet meer dan twee K.G. wegen, moeten in de toe- komst voorzien zijn van een certificaat van oorsprong hetwelk ten doel heeft aan te toonen, dat de goederen niet uit Duifech- land afkomstig zijn. Het certificaax moet geteekend zijn door een Belgisch diploma- tiek agent of consul. Atle postpakketten, bevattende bijouterieen, valsche bijoute- rieen, zilverwerk, horloges, bont en anili ne kleurstoffen moeten zonder onderscheid van gewicht voorzien zijn Vhn een certifi caat van oorsprong. De Belgische regee ring heeft deze inaatregel genornen om den clandestienen invoer van Duitsche pro- (jucten, welke een verontrustende afmeting ting aannam, tegen te gaan. DE LOON5TR1JD IN DE METAAL- INDUSTRIE. Volgens het „Centrur.i' heeft de thans op- geheven staking aan de arbeidersorganisa- ties ongeveer 2 millioen gulden gekost en wel 1 millioen aan den modernen bond, millioen aan de Katholieke organisatie en o.a. 400.000 aan de Chr-istelijke werkne- mersorganisatie. DE TOESTAND. De bekrachtiging van de overeenkomst van Londen door Dail Eireann met zeven stemmen meerderheid zet Lloyd George nee nieuwe overwinningskroon op het hoofd schrijft de N. R. Crt. In de donkerste dagen van den strijd tusschen Engeland en Ierland had hij altijd nog een woord te spreken, hoop gevende dat hij, hoezeer de uiterlijke omstandigheden er ook mee in strijd leken, een uitweg wilde zoeken op den grondslag van schikking en verge- lijk. Zoo was het ook, toen hij in het La gerhuis in het laatste stadium van de be- handeling van de nieuwe Home- Rule-wet verklaarde,,dat hij de beslissing, of bij de mislukking van de wet door den tegenstand van Zuid-Ierland, het kroonkolonie-regime ingevoerd zou dienen te worden, aan een volgend Lagerhuis wilde overlaten. Van hoe groote politieke wijsheid getui- de dat inzicht. Want het wordt' aan de Dail bewezen, dat de kiezers zich in be- paalde omstandigheden innerlijk sneller vernieuwen dan de gekozenen. De verhou- ding van ongeveer 8 7, waarmee het tractaat van Londen door de Dail is be- krachtigd, beantwoordt stellig niet aan den uitslag, dien een volksstemming over het tractaat te zien zou gegeven hebben. Grif fith zeide in zijn rede i n de Dail dat 98 »/o van het Iersche volk de voorgestelde schik king wenschte. Met andere woorden: ter wijl dus bijkans het geheele voljr den vrede wenschte, stond <jje kleinste helft van zijn nog kortgeleden .erkozen vertegenwoor- digers klaar, om den oorlog met Engeland te hervatten. Het is, goed beschouwd, een Ies, dat tegen overijlde oorlogsverklaringen zelfs de beslissing van het parlement geen volaoeride waarborg is. Het Zuid-Iersche parlement was uit een khaki-verkiezing voortgekomen, de leden waren daarheen afgev ar.igd order de repui likeinsche leuze en een aantal hunner waren in Engelsche gevangenisschap „bittcr-einders" gewor- den. Maar toen het volk eenmaal in het bestand dat voorafging aan de onderhan- delingen met de Engelsche regeering, een voorproef van de zegeningen des vredes had gekregen, wenschte het om de wille van de republiek den geweldadigen strijd niet voort te zetten. Wat in 's lands be- Maar, voegde hij er bij, ik heb daar geen acht op geslagen, want ik bemoei me nooit met andermans zaken en vooral niet van de menschen, die ik rijd. Als zij mij maar betalen en de fooi is goed, dan is voor mij 't zaakje gezond. Milloc beval nu aan Moulin, met het rijtuig van dezen koetsier Lemennier naar de prefectuur te brengen, waar hij voor loopig in bewaring zou worden gesteld en dan dadelijk terug te rijden naar de rue de l'Hirondelle om bij mevrouw Laroche de weduwe Vollard en in de loge Fifi Vollard gevangen te nemen, ten minste als zij daar nog waren. Vervolgens zeide hij tegen Castro: En nu zullen wij eens in de rue d'Eng- hien gaan kijken; misschien dat wij daar ook nog wel wat nieuws opdoen. Hij had als door een tooverslag al zijn geestkracht, zijn koelbloedigheid en hel- der denkvermogen teruggekregen. Castro, die dit opmerkte, wenschte hem daarmee geluk. Op ernstigen toon antwoordde Milloc: Ik heb mijzelf een termijn van 48 uren gesteld; nu moet ik zoowel voor de red ding van dat meisje als voor mijn eigen leven vechten, want ik zal mijzelf geen uur uitstel toestaan. Mijn besluit staat on- wrikbaar vast dus heb ik al mijn krachten noodig. Terwijl hij dit zeide waren zij in de rue d'Enghien gekomen. Daar was de benedenverdieping van het huis, dat de notaris bewoonde aan de eene zijde in gebruik bij een kistenmaker en aan de andere zijde was een kruideniers- winkel. lang de beste uitweg was, beseften het in- instinct van de groote massa, en de leiders als Griffith en Collins die de volksziel be- grepen, beter dan de twee te zamen onrust- barend sterke groepen van de onvervalsch- te republikeinen en van de aanhangers vah de Va;era, .vcii:e i-aislen de republiek ten slo'.te toch ook prijs wilden geven, maar op onmogelijke voofwaarden voor Enge land. Maar zelfs onder de meerderheid van nu zijn er ongetwijfeld ook door de wol geverfde republikeinen geweest, die van meening waren, dat men geen andere keus had dan de aanneming van de overeen komst van Londen, daar toch ook de Va- lera met zijn altera, jtief-voorstel de repu bliek „verried". De Valera treedt nu natuurlijk in alien af. De nieuwe voorloopige regeering, die buiten hem om gevormd moet worden, zal vermoedelijk beginnen met het vertrou- wen van de kiezers te vragen. Daarna ge ven wij aan de oppositie van de Valera, die in zijn eigen kjiesdistrict reeds vejr- loochend is, geen groote kansen mee;r. Maar gegeven 's mans taaie eigeirzirinig- heid, zijn zelfs nu verwikkelingen niet onmogelijk. Er is nu een offiieele logeustraffing ver- schenen, inhoudende dat Lloyd George geenszins het voornemen heeft uitgespro- ken, om de volgende maand een alge- meene verkiezing te houden en dat geen beslissing genomen zal worden, voor hij na zijn terugkeer te Londen met Chamber lain en andere Ministers overleg gehouden zal hebben. Als men het dementi op de keper beschouwt, ziet men, schrijft de N. R. Crt. dat het voornemen zelf er niet in gelogenstraft wordt. De bos proefballon- netjes, die opeens van den stok losgelaten was, is stellig opgestegen met goedvinden en zelfs door toedoen van den eerste-Mi- nister. Te Cannes heeft hij alleen zoo weinig reehtstreeksche aanraking met de machinerie van de unionistische partij, dat hij op zijn terugkeer in Downingstreet moet vvachten met de beslissing, of alle factoren voor het slagen aanwezig zijn. Intusschen laat het zich reeds aanzien dat er, behalve de nieuwe status van Ierland, die o.a. ten gevolge zal hebben, dat de nieuwe vrijstaat geen afgevaardigden meer zal zenden naar het parlement in Westmin ster, een nieuwe reden zal zijn, om het La gerhuis te vernieuwen, namelijk de mate- rialisatie van het plan van het garantie- tractaat met Frankrijk. Het aanvaarden van het daarmee verbonden risioo zou op zich- zelf al een beroep op het land rechtvaar- digen. Op een ding in verband met dit tractaat moet nog de bijzondere aandacht gevestigd worden. Zelfs na de sluiting van het tractaat, is het slechts geldig onder voorbehoud van de goedkeuring door de dominions in den eerstvolgenden raad van het rijkskabinet. Verzet van de Unie van Zuid-Afrika ertegen is niet onmogelijk, maar daar staat tegenover, dat Ierland in het rijkskabinet stem zal hebben en onder de leren de sympathieen voor Frankrijk sterk zijn. Briand had verder willen gaan. Hij wil de, dat Engeland's garantie ook de staten van de Kleine Entente tegen een aanval dekte, bij welke Frankrijk zoo uitnemend belang heeft, dat hun aanranding de Fran- sclten niet onverschilhg zou kunnen Iaten. Volgens Pertinax, zou Lloyd George hier- op geantwoord hebben, dat hij de zes democratieen, die het groote Britsche ge- meenebest vormen, daarvoor niet mee zou kunnen krijgen. Er is nu dit op gevonden, dat die staten begrepen zouden worden in het algemeene Europeesche garantie-ver- drag, waarbij alle onderteekenaars plechtig verklaren, dat zij zich zullen onthouden van een aanval op hun buurlieden. De be- vestiging van den Europeeschen vrede lijkt dan echter betaald te worden met) het risico, dat geen botsing in de toekomst meer te Iocaliseeren zal zijn. De beide politieambtenaren traden het eerst bij den kruidenier binnen. Na dezen zijn kwaliteit te hebben be- kend gemaakt, vroeg Milloc hem: Hebt u vandaag ook een rijtuig voor het huis zien staan? Zonder zich te bedenken antwoordde de kruidenier: Ja- i Hoe laat? Het kan omstreeks 12 uur zijn geweest. En hebt u het nummer van dat rijtuig gezien Neen. En den koetsier? Dien wel. Dus hem hebt u goed gezien? Ja zeker, hij kwam van zijn bok en heeft geruimen tijd voor het raam van mijn win- kel gestaan, met een kameraad. Hoe zag die kameraad er uit? De kruidenier gaf een vrij nauwkeurige persoonsbeschrijving, waaraan de beide po- litiemannen weer dadelijk hun man herken- den, want zij zeiden tegen elkaar: Soufflard. Daarna vroeg Milloc weer: En de koetsier? Die was klein en mager; hij zag er nog- al ziekelijk uit. Hoe oud? Heel jong, ik schatte hem op 'n jaar of zestien en heb er me nog over verwon- derd, dat zoo'n jongen al koetsier was. Castro zeide tegen zijn chef: Dat moet Fifi Vollard geweest zijn. Het signalement komt wel uit, zeide Mil loc, maar Fifi Vollard moet op het oogen blik nog in de rue de 1'HirondeMe zijn. Het is hoe langer hoe duidelijker dat Briand voor datgene wat hij op het stuk van Engeland's garantie verkrijgen zal toe zal moeten geven op allerlei punten: de fi- nancieele regeling met Duitschl'and voor 1922 (die als precedent den weg bereidt voor nieuwe toekomstige moratoria), de kwesties van Angora, Tandzjer, de Nieuw- Hebriden enz. Vandaar dat in de Fransche pers van sommige zijden een storm aan het opsteken is tegen Briand. Zijn bestrij- ders hebben het echter gemakkelijk, zij be- hoeven geen anderen uitweg aan te geven. Want het alternatief zou. een definitlieve verbreking van de entente cordiale zijn, die Frankrijk in Europa isoleert. Een Fransch parlement dat bij zinnen is, kan dat toch niet willen. De voorproef van zulk een positie heeft men al te Washing ton gehad. Het bedrag van de Duitsche schadever- vergoeding in 1922 is te Cannes nog in deh smeltkroes. Het eenige wat zeker blijft, is dat Duitschlan'd verlichting zal krijgen. Central News weet er over te melden, dat de deskundigen na veel gedelibereer tot de slotsom zijn gekomen, dat Duitschland bij machte is dit jaar 134 millioen p.st. te betalen (of 40 millioen p. st. minder dan waartoe het verplicht is), waarvan 35 mil lioen p. st. in goud, 87 millioen p.st. in goederen en grondstoffen en 12 millioen p. st. voor de bezettingslegers. Maar de defi- nitieve beslissing van rjpn Oppersten Raad over het voorstel der deskundigen is nog niet genomen. DE BELGISCHE NIJVERHEID. in de maand Maart a.s. zal er te Brussel eene belangrijke bijeenkomst wbrden gehou den van vertegenwoordigers van al de stan- den en klassen der samenleving, vooral van de georganiseerde lichamen, ten einde den toestand van den handel en nijverheid te bespreken en ook de middelen om het af- zetgebied uit te breiden en het verloren aT- zetgebied terug te winnen. LAWINE-ONGELUKKEN. Een uit 9 personen bestaand gezelschap ski-loopers is, naar uit Innsbruck wordt ge- meld door een lawine overvallen. Twee hunner, Dr. Lutz en de fabrikant Sommer, beiden uit Wurtenberg, vonden den dood. De overigen konden zich redden. Den vol- genden dag ging een reddings-expeditie uit, toen er opnieuw een lawine neerkwam, waardoor de assessor HMhnle en de archi tect Vogel, die den vorigen dag bedolven maar gered werden, opnieuw onder de sneeuwmassa bedolven werden. Ondanks alle pogingen konden de 4 bedolvenen nog niet gevonden worden. Sedert Vrijdag 30 December, worden nog twee jeugdige ski- loopers uit Ravensburg vermist. Bij beklimming van den Parsen Furka bij Davos Platz werd Woensdag een gezel schap Engelschen door een lawine overval len. Een hunner kapitein Pearce werd ge- dood. WODKA IN PLAATS VAN GRAAN. De Krasnaja Gazeta" bevat het volgende verhaal: Kort geleden zond de intendance van den sovjet van Petrograd een volledig uitgerusten trein uit om een lading koren uit het Zuiden te halen. Het graan was be- stemd voor de stad Petrograd. De expeditie kreeg voor den aankoop een som mede van 5 millioen roebel. Sedert den dag van het vertrek, kreeg men geen berichten der expe ditie en alle nasporingen bleven zonder ge- volg. Dezer dagen vonden de Moskousche autoriteiten den verdwaalden trein terug. Hij vervoerde echter geen graan of meel; doch slechts 27 vaten wodka. De comman dant der expeditie werd evenals de man- schappen van het convooi gearresteerd. Hij verklaarde, geen koren te hebben kunnen koopen, doch daar hij niet met leege han- den terug wilde keeren, had hij wodka ge- kocht, die intusschen bij lange na niet de waarde had van het bedrag, dat hem ter be- En opnieuw vroeg hij aan den kruide nier: Hebt u ook opgemerkt, mijnheer, welke kleur van haar hij had? Ja zeker, pikzwart en het glom van de pommade. Nu riep Castro: Dan is hij het niet, want Fifi? A/ollard heeft rood haar. Neen, hernam Milloc, maar het was zijn vriend, Sidore Pinchard. Mooi zoo, dan zijn wij weer een stap verder. Weer vroeg Milloc aan den kruidenier: Hebben zij samen gepraat? Ja, zij stonden met elkaar te praten en, doordat mijn winkeldeur open was, kon ik ook hooren wat zij zeiden, ofshoon ik er niet veel van begrepen heb. Maar hebt u toch onthouden wat zij ge zegd hebben? Ja. Wat dan? De kleinste, de koetsier, zei tegen den ander: Hoor eens, je kunt doen wat je wilt, maar niet met de knijf. Milloc, die deze dieventaal zeer goed verstond, vroeg met merkbare ongerust- heid: En wat zei de andere daarop? Hij haalde zijn shouders op en zei: Ben je gek? Geen beter middel dan de knijf om op te passen, dat ze je er later niet in smoezen. De detectieve begreep hieruit, dat Sidore bang was om medeplichtig te worden aan een moord, waarop de uitdrukking „met de knijf" (met het mes) doelde, maar dat Galgenaas dit het beste middel achtte om schikking was gesteld. Voor de rechtbank werd in aanmerking genomen, dat hij van „proletarische afkomst" was, weshalve hij slechts werd veroordeeld tot vijf jaar ge- vangenisstraf wegens verduistering van re- geeringsgelden. PALEIZEN TF. ROME DOOR DAKLOO- ZEN BEZET. De „Corriere della Sera" verneemt uit Rome, dat een groep daklooze oorlogs- invaliden verschillende paleizen binnehge- drongen en er hun tenten hebbeh opgesla- gen. Het paleis Bernardini, waar twintig vertrekken onbewoond waren, werd ge- lieel in beslag genomen. Hetzelfde lot on- dergingen de villa's Bona en Sacchetti. De koninklijke garde heeft den indringers ver- zocht de bezette huizen te ontruimen; doch zij hebben tot heden geweigerd aan het verzoek gehoor te geven. SCHANDELIJKE DRONKEMANS- TOONEELEN. Reeds heeft de directeur van het State Prohibition-bureau in New-York, moeten erkennen, dat de clandestiene handel in spi- ritualien dit jaar met het Kerstfeest omvang- rijkei dan ooit is geweest. Bij de Oude- jaarsavondviering was dit blijkbaar even- een.s het geval, terwijl de berichten uit de verschillende steden bovendien nog melding maken van een aantal sterfgevailen tenge- volge van veohtpartijen en vergiftiging door het gebruik van alcohol. Erger dan vorlge jaren is het toegegaan: de politiebureaux in New-York, Chicago en San Francisco wa ren overvol met arrestanten, en tal van hos- pitalen moesten zieken- opnemen. De inval- len der politie in tal van restaurants om vast te stellen of het drankverbod werd overreden, verhoogden de opwinding. Amb tenaren van het Prohibitionbureau, die ver schillende restaurants bezochten, verklaren nimmer schandelijker tooneelen te hebben aanschouwd, en meenen dat de „droogleg- ging" geen effect zal hebben zoolang de geest der bevolking niet is veranderd. Slechts een paar honderd liter alcohol konden in al die dagen in beslag worciert genomen: een druppel in de hoeveelheid, welke is gebruikt in z-akflacons, thermos- flesschen en andere gemakkelijk te verber- gen voorwerpen. Sommige feestgangers namen taxi's en lieten zich kalm rondriiden in de theaterwijk, onderwijl ongestoord alcohol was oorzaak, dat de gebruikers in drinkend! De slechte en vaak zeer machtige vechtlustige stemming geraakten. TER NEUZEN, 11 Januari 1922. AANBESTED1NG SCHOOLBEHOEFTEN. Bij de heden alhier door burg, en weth. gehouden aanbesteding van de levering van schoolbehoet'Nn ten dienste der openbare lagere scholen, werd ingeschreven door cle Firma P. J. van de Sande te Ter Neuzen, voor het le perceel 265,80, voor het 2e perceel 393,10, voor'het 3e perceel voor 153,55 en voor het 4e perceel voor f 174 35. Voor het leveren van voorwerpen ten be- hoeve van het handwerkonderwijs aan mels- jes werd ingeschreven door mej. A. E. van der Heijden te Ter Neuzen voor school A 115,29, vervolgonderwijs school A /76.12, school B f 168,25, school C f 165,04, school D f 17,94, vervolgonderwijs school D 33,87. Voor de levering van'kantoor- en schrijf- behoeften ten dienste der gemeente-admim- stratie voor het jaar 1922 werd ingeschre ven door de Firma P. J. van de Sande voor de secretarie ad 491,65, voor de politie ad f 57,90 en voor den gemeente-ontvanger ad 41,25. EEN TOONEELVOORSTELLIJX'G. Zondag en Maandag werden door de tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven" alhier de aangekondigde voor- stellingen gegeven, waarbij werd opge- voerd „Richard Moor", drama in 4 be- drijven en een voorspel en het blijspeK „Klaveren vrouw". te voorkomen, dat de bestolene hem zou aanklagen (er in smoezen). Is dat alles? vroeg hij. De groote voegde er nog bij Ik heb 't mijne bij me en 't niet; voor de aardigheid ineegeDracht. Hiermee basta, daar praten wij niet meer over. Toen zei de kleine: Daar is zij en hierop zijn zij beiden heengegaan. Hebt u ook gezien wie die „zij" was? Neen. Een Bretonsch meisje? ik heo er niet naar gekeken. Dus dan weet u ook niet of zij alleen in het rijtuig is gestapt? Neen. Milloc bedankte den kruidenier voor zijn inlichtingen en ging heen met Castro, die buiten gekomen, tot hem zeide; Ziezoo, nu weten wij ten minste den naam van den koetsier. Ik weet ook waar ik dien zoogenaamden koetsier kan vinden. Dat is een groot voordeel. Milloc haalde zijn schouders op. Ja, zeide hij, maar te oordeelen naar de woorden, die tusschen Soufflard en Sidore Pinchard gesproken zijn en die de krui denier heeft opgevangen, ben ik bang dat het nu al met dat arme kind gedaan is. Wie weet? traehtte Castro hem te troosten. In elk geval zullen wij nu eens bij den kistenmaker gaan hooren. Zij traden de vverkplaats binnen, waar 2 werklieden druk aan den arbeid waren. (Wordt vervolgd). »8: i En toen?

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1