ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VGOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7246. Maandag 9 Januari 1922. 70e Jaargang. STBIJD SE&II HISDAAD. """'FEgim' TON. MEDEBEELING. Staat der Gemeente- eigendommen. BINNENLAND. BUITENLAND. In de Stadseditie van ons blad van 21 Oc tober 1.1. werd als bijlage verspreid het artikel ,,De electrische lamp en de Trust- vorming" door Dr. W. Lulofs, directeur der Centrale te Amsterdam, welk artikel door hem 7s geplaatst in het Dagblad „De Telegraaf" te Amsterdam. Ons was door den Administrates der Electrische Centrale alhier, verzocht, dit ar tikel als advertentie in de stadseditie op te nemen, onder mededeeling, na onze des- betreffende vraag dat Dr. Lulofs hem verlof had gegeven, dit artikel te ver- spreiden. Naar ons nader bleek, scheen dit laatste op een misverstand te berusten, en is alzoo door ons zij het dan ook te goeder trouw door de verspreiding van het kwestieuse stuk, het auteursrecht van „De Telegra geschonden, waarvan wij hierbij openbare mededeeling doen. Redactie van de Ter Neuzensche Courant. Ter Neuzen, 9 Januari 1922. TVVEEDE KAMER-VERKIEZING. De officieele uitslag van het referendum over de candidaten 3 tot en met 6 van alle candidateniijsten van den Vrijzinnig-Demo- cratischen Bond is, naar de Tel. meldt: 1. Mr. P. J. Oud, 2 M. E. Teenstra, 3. Th M. Ketelaar, 4. Jhr. Mr. Dr. E. A. van Beresteyn, 5. W. O. A. Koster, 6. P. Nol- ting, 7. E. J. Abrahams, 8. H. B. Berghuijs. Nu Mr. Van Beresteyn ais lid van den Bond heeft bedankt, treedt de heer Koster in zijn plaats. Voor de 2e plaats is gekomen mevr. Mr. B. Bakker-Nort. De eerste 6 plaatsen op alle candidaten iijsten worden dus ingenomen door Mr. H. P. Marchant, mevr. Mr. B. Bakker-Nort, Mr. P. J. Oud, E. M. Teenstra, Th. M. Ketelaar en W. O. A. Koster. Voor de resteerende plaatsen zullen de 4 groepen van kieskringen in den loop van deze maand candidaten stellen. In de huishoudelijke vergadering der Her- vormde (Gereformeerde) Staatspartij werd volgens de Stand, besloten voor de a.s. ver- kiezingen namens deze partij candidaten te stellen. DE CANDIDATUUR-POSTHUMA. Naar de „Prov. Groninger Courant" ult goede bron verneemt, is het berieht van de „N. R. Crt.", als zou den oud-minister Post- huma in de Noordelijke kieskringen een eerste plaats op de candidatenlijst van den Vrijheidsbond worden aangeboden, van al ien grond ontbloot. DE KOSTWINNE^S. Vrijstelling en vergoedtng. Inzake vrijstelling en vergoeding wegens kostwinnerschap heeft de Minister van Oor- log aan de burgemeesters een circulaire ge- Plotseling kwam er een gedachte in hem op en hij vroeg den restaurateur: Zeg mij eens, heeft het huis hiernaast ook een uitgang in elke straat? No. 32? J a. Zeker. Wanhopig riep Milloc uit: Daar heb je 't al! De Bretonsche is ook door de rue d'Enghien heengegaan. Nu merkte Castro op: Maar daar begrijp ik niets van. Milloc wiens gelaat verwrongen was en die zijn gedachten niet meer bij elkaar scheen te hebben, vroeg toonloos: Wa| begrijp je niet? Dat Soufflard, die uit de rue de I'Echi quier is binnengekomen, door de rue d'Enghien heenging, is van zijn stahdpuht uit zeer verklaarbaar. Hij kan geroken heb ben, dat wij er waren en dan was dat een geschikt middel om ons te onfkomen, maar waarom zou dat Bretonsche meisje niet weer door de rue de I'Echiquier zijn heen gegaan? Het is onmogelijk om dat aan te nemen. Vooreerst heeft zij blijkbaar niet geweten, dat er een tweede uitgang be- stond en ten tweede stond haar rijtuig in de rue de I'Echiquier te wachten. Wij zullen er den portier van het huis hiernaast eens naar vragen, zeide Milloc. Een oogenblik later traden zij de loge van het huis no. 32 binnen. Zonder eenige inleiding vroeg Millioc aan den portier: Heeft dit huis twee uitgangen? richt, waarin het volgende wordt rnedege- deeld: Indien het thans door de Tweede Kanier aangenomen ontwerp Dienstplichtwet toi wet wordt verheven zal van 1 Maart 1922 af in het algemeen kostwinnaarschap in ge- wone tijden niet meer leiden tot toekenning van geldelijke vergoeding, doch in beginsel tot vrijstelling. Alleen dan, wanneer de be- lai.gen van den dienst bezwaar opleveren vrijstelling wegens kostwinnerschap te ver- leenen, zal in de plaats daarvan vergoeding worden verstrekt. Ook al blijkt de aanwezlg- heid van kostwinnerschap eerst na inlijving, dan zal niettemin het toekenneii van vergoe ding hooge uitzondering zijn en het verlee- nen van vrijstelling regel. Het verdientUaarom aanbeveling, dat in die gevallen, waarin de verwanten van een ingeschrevene naar de tot duSver geldencfe regelen voor vergoeding in aanmerking zou den komen, een aanvraag om vrijstelling tijdig voor de inlijving wordt gedaan. Wordt zuik een tijdige aanvraag achterwege ge- laten, dan zouden belanghebbenden het aan zich zelven hebben te wijten, zoo de inge schrevene gedurende langer of korter tiici geheel onnoodig in werkelijken dienst zou moeten verblijven zonder dat tijdens dit ver- blijf vergoeding zou kunnen worden genoten. Komt de dienstplichtwet tot stand, dan behoort ter zake van de vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap o.a. met het volgende rekening te worden gehou- den: De vrijstelling wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voor eerste-oefening voldoende middelen 7ot le- vensonderhoud aan andere personen ont- breken of zouden komen te ontbreken. Onder bedoelde personen worden uitslui- tend begrepen: a de echtgenoote van den ingeschre vene; b. zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie; c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad; d zijn pleegouders; e. degenen, in wier onderhoud hij inge- volge rechterlijk vonnis moet voorzien. De vrijstelling wordt in den regel slechts verleend nadat door of vanwege den inge schrevene bij den burgemeester der gemeen- te, waar hij voor den dienstplicht staat ln- geschreven, aanvraag is gedaan tot het op- maken van een staat van inlichtingen no- pens vrijstelling. De vrijstelling wordt aan- vankelijk een of meermalen voor een be- paalden duur verleend. Het ligt in de bedoeling op de thans te ver- wachten aanvragen om vrijstelling eerst te beslissen na het in werking treden van de Dienstplichtwet, doch aan de ingeschreve- nen, die in Maart a.s. zouden moeten op- komen of opnieuw zouden moeten opkomen zoo mogelijk reeds te voren een voorloo- pige mededeeling omtrent de te verwachten beslissing te doen toekomen. TEGEN DE DURE SPOORWEG- TARIEVEN. Het Kamerlid Hermans heeft aan den Minister van Waterstaat gevraagd of hi: wenscht te bevorderen, dat door de directie der spoorwegen weder worden ingevoerd de kilometerkaarten en de weekkaarten voor arbeiderstreinen. IN VEILIGHEID. De loodsschoener „Eems I", welke Kerst- maandag te Delfzijl in zee is gegaan, had Dinsdag van deze week terug moeten ge- keerd zijn. Volgens de „Prov. Gr. Crt." maakten de verwanten der opvarenden In verband met de stormen van de laatste da- gen zich ernstig ongerust. Naar uit Delfzijl wordt gemeld is de loods schoener behouden binnengekomen. Verwonderd keek de portier hem aan en, ontstemd over den barschen toon van den detectieve, beanbwoordde hij zijn vraag niet, maar vroeg op zijn beurt vrij norsch: W:tt hebt u daarmee tie maken? Wij zijti van de politie, antwoordde Mil loc, terwijl hij zijn penning vertoonde, wij komen hier om een onderzoek in te stel len en ik verzoek u mijn vraag te beant- woorden. De portier werd aanstonds veel vriende- lijker en zeide: O! had u dat maar dadelijk gezegd, mijnheer. Ja, dit huis heeft! twee uitgan gen. Waarop de detectieve verder vroeg: Hebt u, ongeveer drie kwartier geleden niet een meisje van 'n jaar of 18 Yoorbij uw loge zien gaan? Een Bretonsch boerinnetje? Juist. Dat herinner ik mij zeer goed; zij vroeg mij op welke verdieping het kantoor van den notaris was. Ja, daar ging zij heen. Milloc beefde bij elke vraag die hij deed. Hij was verschrikt bij de gedachte aan het antwoord dat hij krijgen zou. Toch vroeg hij verder: Hoe lang is zij bij den notaris gebleven? Een kwartier ongeveer. Weer sidderde Milloc: Er waren reeds meer dan drie kwartier verloopen. Hij hernam: En natuurlijk is zij heengegaan door de rue de I'Echiquier, waar haar rijtuig stond te wachten? Neen. Wat? Zij is door de rue d'Enghien heenge gaan? DF. STAATSCOMMISSIE-RAAYMAKERS. De Staatscommissie tot het instellen van een onderzoek naar de bezoldiging van de burgemeesters, ambtenaren en werklie'den in dienst der gemeenten, heeft haar werkzaam- heden beeindigd. 30 December is het eind- verslag der Commissie aan de Koningin aangeboden. Vergunning tot publicatie van dit verslag is aangevraagd. OVER DE LANDSVERDEDIG1NG. Op aanstichting van de Officiersvereeni- ging te 's Gravenhage, is er Vrijdagavond aldaar een debatvergatjering gehouden tus- schen het Kamerlid Jin. De Muralt en ma- joor D. J. C. Schuurrrlan, van den generalen staf over de landsverdediging, in verband met de houding van den Vrijheidsbond bij de behandeling van de Tweede Kamer van de we<-Van Dijk inzake dienstplicht. DE TOESTAND. Uit Washington alweer goed nieuws. De commissie voor de marine-aangelegen- heden heeft de resoluties "van Root met inbegrip van het amendement van Bal four voorgoed aangenomen. Het voorbe- houd van Frankrijk is dus, gelijk wij ver- wacht hadden, schrijft de N. R. Crt., al leen een kwestie van redactie geweest en ook Japan en Italie hebben inmiddels hun toestemming gegeven. Men is nu zoo ver, dat het gebruik van duikbooten tegen koopvaardijschepen strij- dig met het volkenrecht is verklaard, en de bittere woorden die bij de vroegere be- raadslagingen tusschen de Engelsche en Fransche gedelegeerden gevallen waren, zijn over en weer vergeven bij een vrien- delijk verzoeningstafereel in de commissie. Rest nog het besluit over het Amerikaan- sche voorstel om duikbootcommandanten die het verbod overtreden, persoonlijk ver- antwoordelijk te stellen en als zeeroovers te behandelen. Een besluit in dien zin zou tengevolge hebben, dat zulk een commandant in het gebied van eike mogendheid voor den rechter gedaagd zou kunnen worden, in dien die mogendheid zich bij de verklaring aansluit. Zeeroof wordt namelijk, volgens internationaal gebruik, niet beschouwd als een misdrijf tegen ein bepaalden staat, maar tegen de geheele menschheid (men duidt een zeeroover aan als een hostis humani generes) en kan als zoodanig ge- straft worden door den bevoegden rechter van elk land, waar de misdadiger aangetrof- fen of waarheen hij gevoerd mocht wor den. Het is echter niet geoorloofd een zee roover zonder vonnis te dooden, behalve in een gevecnt. VERBOD GEBRUIK VERGIFTIGEE GASSEN. De vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk, Italie en Japan hebben het Ame- rikaansche voorstel inzake verbod van het gebruik van vergiftige gassen in den oor- log aangenomen. Hiermede is dit strijd- middel veroordeeld. (Reuter). GRIEP. Officieel wordt medegedeeld, dat thans dagelijks 21 doodelijke gevallen van griep te Londen voorkomen. GESTOLEN TELEFOONDRAAD. Het aantal diefstallen van koperen tele- foondraad neemt in Duitschland op angst- wekkende wijze toe. In 1919 werd de scha- uit dien hoofde geraamd op 8 millioen mark, in 1920 15 millioen, in 1921 40 rnil,- Iioen. De dieven gaan te werk met de grootste vakkennis. Alleen in het district Berlijn zijn binnen drie maanden 191 roof- W aarom Dat zal ik u zeggen: Toen zij boven was bij den notaris kwam de koetsier, die haar gereden heeft mij zeggen, dat zijn paard in de rue de I'Echiquier zoo in de zon stond en dat hij daarom zou omrijden en in de rue d'Enghien op haar wachten, waar hij aan de schaduwzijde zou kunnen staan. Hij verzocht mij, dat te zeggen aan het Bretonsche boerinnetie. Ik heb mijn bood- schap overgebracht en zij is heengegaan door de rue d'Enghien. Er volgde een oogenblik stilzwijgen. Milloc was door de antwoorden van den portier als verpletterd. Eindelijk vroeg Castro: Hoe zag die koetsier er uit? De portier gaf een vrij duidelijke per- soonsbeschrijving, waaraan Milloc dade lijk den man herkende, want hij mompelde: Soufflard zelf. Weer vroeg Castro aan den portier: En weet u zeker, dat het rijtuig voor de deur in de rue d'Enghien ^stond te wach ten? Volkomen zeker; ik heb de Bretonsche den weg naar de achterdeur gewezen en die voor haar geopend, waarbij ik het rij tuig zag staan. Zij stapte er in en het reed weg. Dat heb ik allemaal gezien. Daarop zeide Castro tegen Milloc: Er moet een tweede rijtuig zijn geweest, dat Soufflard daar heeft laten komen. De detectieve knikte toestemmend. Zij bedankten den portier voor zijn in lichtingen en verlieten het huis. Het gelaat van Millbc was doodsbleek en de wanhoop lag er op uitgedrukt. Buiten gekomen zeide hij: Dus is zij al nagenoeg een uur in de macht van Galgenaas. Castro natwoordde niet Hij had de ijzingwekkende beteekenis tochten gehouden. De diefstallen worden gepleegd door gewapende nenden, die van auto's gebruik maken. TROTZKI'S U1TBANNING. De Berlijnsche correspondent van de Daily Express schreef otilangs over de ^uitbanning van Trotzki uit de Joodsche gemeenschap op aandrang van zijn eigen vader: „ln de kleine synagoge van Jekaterinoslaw kwam de Joodsche gemeente bijeen. Een half blinde grijsaard, in kaftan gehuld, ging na afloop der godsdienstoefening naar de heilige Ark en riep met bevende stem: „Ik klaag Low Bronstein (Trotzki) lid der joodsche gemeenschap aan. „Waarvan beschuldigt ge hem?" vroeg de rabbijn. De grijsaard, de vader van Bron stein, sprak met een stem, die langzaam vaster werd: „Ik beschuldig hem, de wetten zijner vade- ren overtreden te hebben. ik beschuldig hem, een vijand der Joden en een vijand der menschheid te zijn geworden. ,.Dat zijn zware aanklachten, lever daar- voor de bewijzen", antwoordde de rabbijn. Luid klonk de stem van den vader door de ruimte: „Ieder lid dezer gemeente is mijn getuige, heel Rusland, de geheele wereld". Daarop was het stil. Toen sprak de rabbijn: „Het bewijs is ge- leverd. Wat is thans mijn plicht?" Mozes Bronstein hief zijn handen boven zijn Jioofd en sprak in de houding van een profeet uit het oude testament langzaam de woorden: „Low Bronstein zal uitgebannen worden buiten de gemeenschap der joden. Hij zal vervloekt zijn en verafschuwd met de verafschuwden, met alle vijanden Gods, voor wie geen vergiffenis bestaat, nog op aarde, noch in de hel of in den hemel." De ge meente herhaalde in koor: „Hij zal uitge bannen, gevloekt en verafschuwd zijn." Hierop trad een andere rabbijn voor de Arke met den shofar (een bazuin, gemaakt van een ramshoren, die bij hoogst plechtige ceremonieen gebruikt wordt) in de hand en blies erop naar vier richtingen. Na elk ba- zuingescihal herhaalde hij: „Hoor, Israel, hoor, dit is de naam van uw vijand." Daarna werden zeven gebeden uitgespro- ken, gebedsn van vervloeking en zeven kaarsen werden gedoofd, als syiffbool, dat de uitgebannene niet zal voortbestaan in de hermnering der levenden. Nu wendde de rabbijn zich tot den vader: „Mozes Bron stein, Low Bronstein is uit de gemeente uit gebannen. Ge hebt een nog harder straf ver- langd? De wet gebiedt mij u te vragen: moet hij gevloekt zijn voor alle eeuwig- heid?" De ontroering der gemeente groeide tot het hoogtepunt aan Maar er kwam geen antwoord. Aller oogen richtten zich naar den ongelukkigen vader, die op een knie ge- zonken in gebed verdiept was. Maar einde lijk verhief de grijsaard zich met alle inspan- ning waarover hij beschikken k'on dn sprak: „Hij zij gevloekt tot in alle eeuwigheid. Bij deze woorden weerklonk een kreet door de ruimte. Op de treden viel een oude vrouw bewusteloos neerhet was de moeder van Trotzki. TER NEUZEN, 9 Jan. 1922. UITREIKEN VAN MEDAILLES VOOR MENSCHLIEVEND HULPBETOON. De Prins gaat Maandagavond naar Den Helder en Dinsdag van daar per torpedo- boot G 9 naar Terschelling en Coxdorp, op Texel, voor het uitreiken o.a. van de door de Koningin toegekende medailles voor mensohlievend hulpbetoon aan de nagelaten betrekkingen van de omgekomenen bij de ramp met de reddingsboot Brandaris. van die woorden maar al te goed begrepen. Eindelijk poogde hij, maar zonder over- tuiging, zijn chef nog gerust te stellen door te zeggen: Misschien heeft hij haar gespaard. Het meisje ziet er zoo lief en onschuldjg uit. Maar Milloc schudde mistroostig heb hoofd Wanneer er voor hem nagenoeg 40.000 francs te winnen zijn? Geloof dat maar niet. Eensklaps riep Castro: Wacht eens even! Nog een hoop, blijft ons over. Wat dan? Wanneer zij het geld eens niet ontvan- gen had. Er kan iets in den weg gekomen zijn. een onnauwkeurigheid in de stukken zooals wel meer gebeurt. En Miiloc riep vol hoop: Dan zou zij gered zijn. Castro liep de trap op. Even later kwam hij terug. In spanning vroeg Milloc: Welnu? Maar Castro maakte een mismoedige be- weging en antwoordde: De notar^ heeft haar 38.000 francs uit- betaald. Milloc greep de hand van zijn assistent, drukte die krachtig en zeide op bijna: plechtigen toon Castro, wanneer dat meisje vermoord is, dan zal ik mij een kogel door het hoofd jagen. Ik geef mij zelf 48 uren den tijd om haar weer te vinden. Heb ik haar over- morgen op dit uur niet levend terugge- bracht, dan zal ik aan mijzelf het dood- vonnis voltrekken. Na dit besluit te hebben uitgesproken, hernam hij eensklaps weer zijn kalmte en zeide op gewonen toon: Naar de rue de l'Hirondelle. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. ROOKERS nemen de lastige droogte in den keel het ge- makkelijkst weg met PASTILLES Donderdag zal de Prins medailles uitrei ken te Ouddorp, op Goeree, en den 14den dezer gaat de Prins met gelijk doel naar Ter Neuzen en Vlissingen. De medailles op Ouddorp en in laatstge- noemde Zeeuwsche plaatsen uit te reiken, houden verband met hulpbetoon aan in nood verkeerende schepen, in de maand Novem ber. DIPLOMA VOOR COSTUMIeRE. De vorige week ontving mej. Marie Lauret alhier van de examen-commissie der mode- vakschool te Den Haag haar diploma als costumiere voor dames- en kinderkleeding. GUNNING WATERSTAATSWERK. Het werk, besteed volgens bestek No. 307, dienst 1921/22, betreffende het vervangen van tien houten brugdekken op ijzeren lig- gers door overbruggingen in gewapend be- ton, enz. is heden door den Minister van Waterstaat gegunrl aan den op een na laag- sten inschrijver, den heer G. J. Balkenstein, alhier. BENOEMING BRUGWACHTER. Met ingang van 1 Januari j.l. is in de plaats van den brugwachter j. H. Notebaart, die den dienst met pensioen heeft verlaten, benoemd tot brugwachter aan de Hoeksche brug alhier, de heer M. Vermaire, aldaar. VARKENSVERZEKERING TER NEUZEN (KOM). Op de j.l. Zaterdag in het logement ,,'s Lands Welvaren" alhier gehouden ver gadering van „Eigen Hulp", vereeniging tot verzekering van verlies wegens stert'te van varkens, bleek uit de rekening van den penningmeester, dat gedurende het jaar 1921 was ontvangen een bedrag van 160,99 en was uitgegeven /218,55'/9, zoo- dat er een nadeelig slot was van f 57,57 y2, waai het slot der vorige jaarrekening /436,07'/2 bedroeg, bestaan de bezittingen der vereeniging thans uit een bedrag van 378,50. Uitkeering werd verleend voor 1 gestorven en 4 afgemaakte varkens, dus 5 in getal, tezamen wegende een gewicht van 275 K.G., waarvoor werd uitgekeerd een bedrag van f 172,40. Verder werd er o.m. besloten de uitkee ring te bepalen voor varkens tot 25 K.G. 75 per K.G. en voor varkens van 26 K.G. en hooger 50 cent per K.G., terwijl de contribu- tie hetzelfde is gebleven n.m. 35 cent per maand voor ieder varken, dat door de ver eeniging ter verzekering wordt ingeschreven. Als bestuursleden werden bij acclaniatie herkozen de heeren C. Verhage, K. Hame- link en A. G. van Driel. LEVERING VAN STEEN. Bij de op 6 dezer te Haarlem gehouden aanbesteding voor het leveren en vei werken XVII. Bloedvlekken. Op het oogenblik dat Milljoc in zijn rijtuig wilde stappen om naar de rue de l'Hirondelle terug te rijden, bedacht hij zich. Neen, mompelde hij, ik zal hier eerst nog eenige inlichtingen zien te krijgen. Hetl beste middel om snel en met zekerheid te handelen, is geen duistere punten achter zich te laten en zich volkomen op de hoog- te stellen bij elken st,ap dien men doet. Hij keerde terug naar het restau rant en beval Moulin en den agent, dien deze bij zich had, Lemennier bij hem te brengen, dien hij, aan een tafeltje in het restaurant geztten, een verhoor deed on- dergaan. Lemennier deed niet de minste inoejte om te ontkennen, dat hij een gewezen dwangarbeider was, hij had zijn straf. voor een vroeger eens begane misdaad, ondergaan en zich naar hij beweerde daarna nooit meer aan iets schuldig ge maakt, maar getracht als koetsier eerlijk zijn brood te verdienen. Dat hij Soufflard kende loochende hij evenmin, want hij was met hem op heb bagno geweest, maar alweer volgens zijn voorgeven had hij hem sedert niet vveergezien voor vanmorgen, toen Souf flard hier in de straat uit een rijtuig stapte. Hij zou er zelfs volstrekt niet op gesteld geweest zijn, de kennismaking met Souf- fiard weer aan te knoopen, aan de jaren, die hij op het bagno had doorgebracht zeide hij wilde hij liefst zoo min tnoge- lijk herinnerd worden en daarom had hij ook geen notitie van zijn gewezen ka- meraad-dwangarbeider genomen. (Wordt vervolgd). ENSCHE COURANT Bnrgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maWen bekend, dat een afschrift van den stnnt v»a helgeen naar Iiet bnrgerlijk reclit eigendom tier senicente is, tegen betaling der kosten, ter gemeentesecretarie verkrijgbaar is. Ter Neuzen, 7 Januari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. H U I Z I N G A. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1