ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fijnste soorten HONINGKOEK. ngezonde No. 7245 Vry'dag 6 Januari 1922. 70e Jaargaag. Uit het hooge Noorden. HlliDERWET. Stoom-! Koek- Beschuitfabriek „ST. ANTOINE" Rekeningen ten laste der gemeente. BINNENLANO. B U I T E N L A N D Opslagplaats voor Ter Neuzen en Om&treken: Firma Wed. A. H. DONZE, BBBSTB BXj-A-D XIII. En de boeken werden geopend". Dat is eer zinnetje, dat voorkomt zoowel in de profetien van Daniel als in de Openbaring. Daniel schildert ons de toekomst, type de Oude van dagen voor het gericht zitting nemen zal en hoe dan de boeken zullen wor- den geopend, waarin ieders schuld en ver- dienste te lezen staat. Zoo ook bij de intrecfb van een nieuw jaar wordt door elk koopman de balans opge maakt over den afgeloopen tijdkring* om te zien hoe hij er voor staat. Ook wij mogen voor het komende jaar de balans opmaken. Onder de boeken, die wij raadplegen zijn er drie: het boek onzer schuld, het boek onzer zegeningen, het boek onzer dankbaarheid. Dat boek onzer schuld spreekt ons aller- eerst op allerlei bladzijden varr tekortkomin- gen en fouten^ji gebreken. Zou er wel n mensch zijn, die bij de herinnering aan wat door hem beleefd werd en verricht, over zichzelf ten voile tevreden is? Acii, ook ai beschouwen wij ons zelf als menschen, die er wel wezen mogen, die als fatsoenlijke burgers aangeschreven staan, wij weten in het diepst van onze ziei, dat alle uiterlijk deugd slechts de gebrekkige beleving is ge- wcest van wat onze roeping ons al onzen persoonlijken plicht voorgeschreven had. Dat sctmldboek zal voor ieder anders Iui den. De tekortkomingen, die erin geboekt staan, zijn teikens andersoortig. Er zijn geen twee menschen met gelijke karakters, ook geen twee, die hun neigingen en begeerten op dezelfde wjjze volgen of onderdrukken Toch lezen wij in de bladen van menig boek een schuld, die gelijkenis vertoont. Want wat de groote Roomsche denker uit de iniddeleuwen, Thomas van Aquinas, aan- wees als 's menchen grootste fout, was de fout aller eeuwen, ook van de onze: „de on- gematigde zucht om te hebben". Het „hebben" is in ons een onuitroeibare begeerte, voortspruitend uit onze zelfzucht, die de mensch houden zal, ook in toekom- stige geslachten. Stof dezer aarde is hij be- geerig naar het stof. Hij wil vermeerderen wat het zijne is. Ook begeert hij gemak en lust. Daaruit spruiten allerlei handelingen en gedragingen voort, ook onze levenshou- ding. Buleef er niet dit te wenschen over? Had- den wij dat wel verwacht? Moest nu juist ons zoo iets te beurt vallen? Waarom moes- ten juist wij zulk een nadeel lijden? Zulke vragen zijn in de harten gerezen, toen het niet ging naar onzen zin. Dat schuldboek laat ons tot onze bescha- ming allerlei lezen; onder zware beproevinc wankelde ons geloof en rees twijfel in ons hart op. Bij tegenspoed hebben wij gemord en week de glimlach van onze Iippen, omdat wij vergaten hoe wij waren welgedaan. Er werd met onverschilligheid een zegen ont- vangen, omdat wat ons niet behaagde ook ons deel werd. Het boek onzer zegeningen opgeslagen! Neen, dit boek verhaalt ons niet van geld verdienen, van behaalde winst, van voor- spoed in zaken. Dat is. de moeite van het opteekenen niet waard. Onze zegeningen dragen wij mede in ons hart. En dan lezen wij in die bladen, hoe ons huiselijk geluk door wederzijdsche liefde en trouw werd vermeerderd, ook onder het leed, dat ons te dragen gegeven werd. Ach misschien juist wel daardoor! Als ouders bitter geweend hebben van angst, omdat bange zorg hen omlaagge- drukt had en als zij hand in hand gezeten hebben, de hoofden dicht bij elkaar, in dat leed hebben zij ervaren, hoe de liefde voor hun kind zich verdubbelde, ook hoe zij in dat zware leed eikander opnieuw vonden. Ons hoogste geluk ligt niet in de bevredi- ging onzer begeerten, niet in onzen uiter- iijken voorspoed, maar wel in de wijze waarop wij het weten te dragen, dat onze begeerten niet werden bevredigd, wel in onze houding tegenover de slagen van het noodlot, waarvoor niet wordt gebukt. Er zijn in ons leven zegeningen, die wij eerst leeren verstaan, als wij ouder worden, die wij nog niet ten voile waardeeren in de jaren der jeugd, omdat weinig-beproefdc harten den rijkdom van het menschenleven nog niet hebben kunnen aftelien. Toen het zoo voorspoedig ging in ons leven, toen alles ons zoo gemakkelijk leek, toen wij als't ware genoten van zomerschen zonneschijn, ach, toen werd dat als van ze sprekend door ons aanvaard. Het leek wel. alsof het zoo hoorde. Allen leefden samen in het gezin onbekommerd, totdat vader plot- seling krank werd. En men bracht hem naar her groote huis, waar genezing werd ge- zocht. Maar terstond werd nu begrepen, hoe moeilijk vader gemist worden kon, ook: hoe eigen haard goud waard was. Dagelijks jaingen de .gedachten heen en weder. /)ok in. de verte wi^t men zich'bij elkaar. tn toen vader weder "terugkwam, wat een biijd- schap! Hoe klopten de harten van dankbare vreugde. Hoe wist men wecTer opnieuw zich in, en dcor en met elkaar gezegend Het is voor jonge menschen, die hun bei- der leven in liefde aan elkaar hebben ver- bonden, een kosfelijke vreugde, als zij hand in hand'gebogen staan over het wiegje, waarin hun eersteling sluimert. Dat is een dagelijks weerkeerend genot om de oritwik- keiing van dat jonge leven gade te slaan. En toch iigt de groote zegen ons in onze kinderen geschonken, niet in het feit, dat zij ons werdfcn geschonken, maar wel in de be- kommeringen en zorgen, die wij voor hen dragen moeten. Het leed, dat wij om hen hebben geleden heeft zich omgezet in eer**| blijdschap, die het hart ootmoedig stemt tegenover de Goddelijke Almacht, die de hoogste liefde is. Ootmoedig, omdat .Gods genade voor ons het grootste mysterie is, omdat in ons oprijst de gedachte: onverdiend hebtgij het om niet ontvangen. Terzelfdertijd ook: eerbiedig, omdat de herkenning van onze zegeningen in onze smarten ons wordt tot de herontdek- king van Gods eeuwige goedheid, die ons het lied van Goethe doet verstaan: En nu openen wij het boek onzer dank baarheid. Laat ons hopen, dat de bladen van dit boek niet onbeschreven gebleven zijn, maar dat er voor u en mij iets op te lezen slaat. lets dat wij geheel alleen voor ons zelt weten-, want van onze dankbaarheid spreken wij niet tot anderen. Dat is iets, dat wij meedragen in het heiligdom van ons'hart en dat daar een bron wordt van teikens op nieuw bereidvaardig staan. Er zijn bladzijden in dat boek, waarop aangeteekend zijn onze dankbare herinne- ringen aan wat anderen voor ons zijn ge- weesi, aan wgt wij goeds genoten hebbc-n, doordat anderen aan ons hun liefde en ge- negenheid hebben geschonken. En onder die anderen zijn de voornaamsten: de leden van ons eigen gezin. Laat ons hopen, dat ook in hun boek van dankbaarheid een bladzijde is gewijd aan door hen ondervonden liefde en trouw van onzen kant. Vooral: laat ons hopen, dat debet tegen credit opweegt, dat onze dankbaarheid niet kleiner of geringer is dan de hunne en dat onze betoonde liefde niet door hunne betoonde liefde overtrof- fen is. Ook: laat ons hopen, dat niet in dat boek ook een bladzijde is volgeschreven, die spre ken kan van ondankbaarheid, hoe of bewe- zen liefde was vergeten, misschien wel mis- kend, of met ontrouw vergolden. En indien wij tot onze beschaming iets dergelijks zou den zien staan, laat zulk een bladzijde spoe dig worden uitgewischt door verdubbeling van dank. Maar in dat boek zijn ook bladzijden, waarop aangeteekend staat onze dankbaar heid jegens God. Althans laat ons hopen, dat die bladzijden in uw en mijn boek tr vinden zijn. Dank voor het hartversterkend besef, dat wij aan God verbonden zijn en de Heilige ons elken nieuwen levensdag in ons geweten ons vastbindt aan onzen plicht. Darik voor de wetenschap, dat wij altoos in Zijne hoede staan en dat Hij ons geen oogenblik verlaat of vergeet. Zijn de bladzijden, waarop uw dank je gens God geschreven staat, talrijk? Laat ons er naar streven, dat zij in dit nieuwe jaar zich zullen vermenigvuidigen. Als wij ieder voor onszelf ons boek van schuld, van zegeningen en van dankbaar heid hebben doorgebladerd, dan kunnen wij voor het nieuwe jaar een balans opmaken. Dan weten wij eenigszins hoe wij ervoor staan, ook: wat wij moeten aflossen. Waarin wij tekort schoten, moet in het nieuwe jaar ingehaald; wat wij aan zegeningen ontvin- gen, moet zorgvuldig bewaard als een ver- worven kapitaal, dat rente moet gaan dra gen; wat wij aan dankbaarheid boekten, vormt onze winst, waarvan wij rijkelijk uit- geven gaan. Uitgeven om weder terug te ontvangen. Dat juist is het wonderlijke in ons geeste- lijke leven, dat alles wat voor anderen in liefde wordt verricht, wordt tot vermeerde- ring van kracht, toewijding, ijver en geest- drift. Geven is geen verlies, maar winst. Het grootste verdriet wisselt om in het hoogste geluk. Uit schuldbesef wordt nieuwe moed tot den arbeid geboren. Maar weet wel er is ook een boek bij God. Het Oude Testament herinneri daaraan op zijn laatste bladzijde: „Er is een gedenkboek voor Zijn aangezicht geschreven voor dengenen, die den Heer vreezen en voor degenen, die Zijnen naam gedenken." Het ligt aan uw en aan mijn heiligen ijver in het nieuwe jaar, wat goeds van ons in dat boek opgeteekend worden zal. T. g. T. DE INKOMSTENBELASTING. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi- ging van artikel 14 der Wet op de Inkom- stenbelasting 1914. In de memorie van toe- lichting wordt opgemerkt; dat nadat bij artikel 13 der wet op de inkomstenbelas- ting was bepaald, dat voor de heffing der belasting de opbrengst van iedere bron van inkomen gesteld wordt op htt bedrag, dat zij over het laatst verloopen jaar (ka- lenderjaar of boekjaar) van den belasting- plichtige zuiver heeft opgeleverd, de wet- gever nog te voorziei had in het geval, dat de belastingplichlige de opbrengst van eenige bron van inkomen nog hiet over een vol jaar heeft genoten. Deze voorzie- ning wordt gevonden in het eerste lid van artikel 14. Voorgesteld wprdt dcrhalve dit artikel als volgt te lezety: Is de opbrengst van eenige bron van inkomen nog niet over een vol kalender- of boekjaar door den. belastingplichtige genoten, dan wordt zij in rekening ge- bracht tot haar bekend of te begrooten jaarlijksch zuiver bedrag. Voor de vafstelling van dit bedrag wordt uitsluitend op bij den aanvang van het belastingjaar bestaande, feiten gelet. Ten aanzien van personen, die op eeh later tijdstip belastingpl<ichtig worden, treedl dat tijdstip voor den aanvang van het belastingjaar in de plaats. Verder wordt voorgesteld deze iwcj in* werking te doen treden met ingang van 1 Mei 1922. HERVORMDE (OEREFORMEERD) STAATKUNDIGE PARTIJ. De Hervormde ^Gyeformeerd) Staatkun- dige partij hield te Utrecht heden een algemeene vergadering,' die wegens onge- steldhejd van den voorzitter, ds. Grave- meyer van Amsterdam, gepresideerd werd door den heer Hagcn \jn Amsterdam, die een rede hield over d£ verhouding tus- schen Kerk en Staat en. het standpunt der partij uiteerizettes Onder de aanwjezigen merkten wij op de Kamerleden Snqeck Henkemans en An- kerman, die aan da discussie over de rede van den voorzitter deelnamen en het beter achtten, dat de paftij in de Chr.-Histori- sche Unie voor hakrinzichten opkwam. De voorzitter bestreecr- dit standpunt en noemde hetChr.-Historisch program te vaag, vooral met betrekking tot de ver houding tusschen Kerk en Staat. Het geeit niet voldoende waarborg, dat de partij op de bres zal staan voor de volkskerk en tegen het vrije kerkendom. In huishcudelijke vergadering werd daar- na beraadslaagd over de uitgifte van een orgaatl en de verder te voeren propaganda. R B C L A JS/L ZE3. DE TOESTAND. Het wordt thans van alle kanten beves- tigd, dat Lloyd George, die een uitnemend politiek tacticus en strateeg is, bij zijn te- rugkeer uit Cannes de toebereidselen denkt te treffen voor een algemeene verkiezing, schrijft de N. R. Crt. Dit besluit moet zijn iuvioed doen gelden ope conferentie daar. Want het een of andere stellige jresultaat zal hij mee willen brengen, om de lijst van glorierijke daden, die in de verkiezings- redevoeringen van de coalitie-manneii ver- heerlijkt zullen worden, vol te maken. Het zal een lijst zijn van daden en van be- loften, gelijk in 1918. Bot op den wapen- stilstand van November 1918 zag Lloyd George een even gunstig oogenblik als nu. De overwinning was biunengehaald en de kiezers hadden nog geen flauw vermoeden dat de vrede ook nog gewonnen moest worden. Niemand voelde nog de eerste verschijnselen van de malaise die komen zou, wanneer de vleug van opleving van handel en bedrijf alles hunkerde immers naar de artikelen die de blokkade schaarsch had gemaakt, het vasteland kon nog koo- pen en het Engelsche pond stond laag voorbij zou zijn. Niemand kon nog de mis- lukking voorzien van het grootsche plan, om Engeland geschikt te maken tot een woonplaats van helden, een Walhalia reeds hier beneden. Alle handen wilden meehed- pen om voor den „Kaiser" de hoogste galg op te richten en de zakken van de Duit- schers te doorzoeken naar hun laatsten penning. Gevolg: een meerderheid die klonk als een klok als „Big-Ben" zelf. De in het zadel bevestigde regeering heeft van hare verkiezingsbeloften niet veel waar kunnen maken, maar om billijk te blijven, moet men ook omstandigheden de schuld geven, die niemand in November 1918 had kunnen voorzien. Toch had de regeering een vooruiteienden blik kunnen tooeh bij de iiquidatie van de oorlogscontrole, die veel te larig op zich liet wachten en handel en bedrijf nog kiuisterde in een tijd die gunstig was voor nieuwe krachtsonfiplooi- ing;^ had zij ook kunnen voorzien dat de schijnwelvaart van na den oorlog niet toe- liet, om in het Luilekkerland van openbare weelde te blijven voortleven. Maar dat is nu weer zoo wat vergeten. Want valt niet de aandacht te vestigen op den vrede met Ierland de resultaten van Washington waarvan de bevrijding van de nachtmerrie van het verbond met Japan voor Engeland misschien het voornaamste is, de reeds ter hand genomen en nog te volvoeren be- zuinigingen. de maatregelen tegen werk- loosheid en tot opbeuring van handel en bedrijf en straks ook op de resultaten van Cannes, waar men den wederopbouw van JOH. v. d. SANDE-v. d. H E li D E N, Tilburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Pare! - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. Europa gaat voorbereiden? Merkwaardig is dat de groote dingen, die de regeering van Loyd George tot stand gebracht heeft, meerendeels in liberalen geest ziijn uitgei- vallen. In de coalitie is de liberale vleugel troef, maar Lloyd George heeft het kunst- stuk volbracht om oude, verstokte conser- vatieven en unicnisten er gedwee voor mee te krijgen. Daarom heeft het groepje libe rale dissidenten onder Asquith niet veel kans bij een verkiezing. De unionisten we ten niet goed, of zij nog reden van bestaan hebben, maar met de verdwijning van het lersche vraagstuk moeten zij zich weer hun liberale herkomst herinneren. Zij zouden nu heel goed in de coalitie-ljberalen kun nen opgaan. De conservatieven vermogen op zichzelf niet genoeg, om te rebeileeren. Dat doet slechts het kleine groepje van de „die hards", die ook tegen de regeling met Ierland waren en nu weer tegen de verkiezing zijn, omdat zij eerst de beloofde hervorming van het Hoogerhuis afgedaan willen hebben, waardoor dit zijn onver- korte recht van veto terug zou krijgen. Ook de Asquith-liberalen zouden graag dat wetsontwerp eerst behandeld willen heb ben, want zij verweren zich uit alle macht tegen het hers'tel van dat recht en, indien de regeering dit nu voorstelde, zou den zij aan een verkiezingsleus geholpen zijn. Maar dat is waarschijnlijk juist wat Loyd George niet wil. De arbeiderspartij zal zijde spinnen bij de ontevredenheid on der de werkloozen en hun vrouwen, maar misschien evenveel verliezen door het wantrouwen van tienduizenden kiezers, dat, indien zij het voor het zeggen kreeg, er geen uitzicht was op verlichting van be lasting. Altes te zamen genomen staan dus de kansen dat Loyd George met zijn regeering weer voor vier of vijf jaren zal inteekenen, gunstig. EEN NACHTD1ENST OP DE PAR1JS LONDEN LUCHTLIJN. Volgens een verklaring van de Service de la Navigation Aerienne, het staatslichaam in Frankrijk, dat o.m. belast is met de grondorganisatie van de luchtverkeersrou- tes, zal in Maart op het Parijs- Londen traject ook een nachtdienst worden inge- steld. Binnen een tiental dagen zoude de hiervoor noodige installaties gereed ko men. Vuurtorens ten behoeve van het luchtverkeer zijn thans opgerichti te le Bourget, Beauvais, Poix, Abbeville. Berck en Saint Inglevert, terwijl in Engeland het vliegkamp Croydon met een vuurtoren is uitgerust. Verder kunnen de vliegers ate- bruik maken van de vuurtorens en lichten ten behoeve van de scheepvaart. Waarschijnlijk zullen de vliegtuigeii 's avonds om 8 uur uit Parijs vertrekken, zoodat om 11 uur Londen is.bereikt en de reizigers dus nog van tram, bus en onder- grondspoorweg gebruik kunnen maken. Indien de resultaten bevredigend zijn, zal men ook op de andere luchtlijnen „nacht- vliegtuigen" laten loopen. TER NEUZEN, 6 Januari 1922. EEN UITGEPUT JONGMENSCH GEVONDEN. Volgens berichten in de bladen werd Maandagmorgen bij het openen van een goederenwagon op het emplacement te Middelburg, door het spoorwegpersoneel een jonge man aangetroffen, in als het wa re bewusteloozen toestand. Aanvankelijk dacht men met iemand te doen te hebben, die te veel Nieuwjaar had gehouden, maar de politie, die ge- waarschuwd werd, constateerde, dat men met een geval van uitputting le doen had. De jonge man bleek, volgens het bericht, uit Ter Neuzen afkomstig, en 23 jaar oud. Hij werd per brancard naar het politie- bureau en op medisch advies later naar het Gasthuis gebracht. De jongeman, die werkloos is en ge- tracht had zich te Nijmegen bij de Kolo- niale Reserve te doen opnemen, was, na afgekeurd te zijn, naar Zeeland teruggeko- men. Daar hij geen geld had, heeft hij in de laatste acht dagen weinig voedsei kun nen gebruiken. Zaterdagavond heeft hij zich te Vlissingen in eeo goederenwagon neergelegd en deze wagon was nu naar Middelburg overgebracht om te worden geladen. PAKETTEN VOOR BELGIE. Voor Belgie bestemde pakketten, welke een gewicht van 2 K.G. te boven gaan, moeten voortaan vergezeld zijn van een certificaat van oorsprong. Omtirent het model van het certificaati k'unnen aan de post- en hulppostkantoren inlichtingen ih- gewonnen worden. Voorts moeten, onverschillig het gewicht alle pakketten vocr Belgie besfcemd, in- houdende echte of nagemaakte bijoute- rieen, goud- en zilverwerk. horloges en onderdeelen, peiswerk en kleurstoffen met aniline tot grondstof, vergezeld zijn van een certificaat van oorsprong. REGENDAGEN. Van bevriende zijde deelt men ons mede, dat het in 1921 in deze gemeente de vol- gende dagen heeft geregend: In Januari 24, Februari 8, Maart 13, April 10, Mei 13, Juni 8, Juli 7, Augustus 12, September 6, October 9, November 7 en in December 15 dagen, totaai 132 dgaen., 132 dagen. DE KAPEL TE BRESKENS. Toen in 1914 zoo meldt men uit W. Z. Vlaanderen aan de Msb. en in aile gemeen- ten van ons zoogenaamde vierde district inilitairen werden ingekwartierd of barak- ken voor hen werden gebouwd werd er" o.a. te Breskens om in de geestelijke be- hoeftcg der talrijke Roomsch-Katholieke inilitairen te voorzien een houten kapel opgericht terwijl de zielezorg werd op- gedragen aan den hier te lande vertoeven- >len Belgischen pater Wulfingh die bij een Roomsch ingezetene zijn intrek nam. Maar niet alleen de milltairen maakten gebruik van de kapel ook de katholieken uit Bres kens en dezen omtrek die. kerkelijk inge- deeld waren bij Groede en Hoofdplaat pro- fiteerden van de gelegenheid om op Zon- en feestdagen voor zoover de ruimte dat toeliet de H. Mis bij te wonen. Nadat in 1918 de wapenstilstand gesloten was ver- irokken de inilitairen en met lien de pater. Het bleek echter dat in de vierjarige perio- de der bezetting de katholieken der ge- noemde gemeenten die veel nader bij de kapel dan bij hun parochiekerk vyoonden zoo gewoon geraakt waren in de kapel de H. Mis gaan hooren dat met toestemming van Mgr. den Bisschop van Breda de ka pel die eenigzins vergroot werd in stand bleef en een pater Capucijn uit Sluiskil met de bediening werd belast. Thans heeft het bestuur van den polder op wiens grond de kapel staat, aangezegd dat met 1 Mei a.s. de kapel moet zi|n weggeruimd en zitten de katholieken daar- over in zak en assche. Waar echter zoo- veel voor de buitenlandsche Mission wordt geofferd en hier inderdaad van een bin- nenlandsch AAissiegebied mag gesproken worden ziet men verlangend uit'naar een gunstige beslissing van den Ppsschop op het verzoek om toestemvning te verleenen de houten kapel te mogen ver- plaatsen naar een door de gezamelijke ka tholieken te koopen of te huren L-rrein onder voortdurende geestelijke zorg van een pater Ca[ ueijn Rector (zooals te Veere) of anderen geestelijken herder waardoor van het Bisdom geen geldelijke offers zou den worden gevorderd. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantai gevalfen van besmettelijke ziekten over de week van 25 to;t en met 31 Dec. 1921, in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Cadzand 1; Middelburg I Diptheritus: Koewacht 1; Vlissingen 1. SLUISKIL. Dinsdag LI. gal de Zangvereemging ,,f alyhymnia te bluiskil een uiUoering in de Openbare School, zooals wjj van dit koor gewoon zijn was de zang zeer te roe- men. Alle nnmmers klonken goed, bjj- zocder mooi »Oogstiied' en #Werkmau's- lied" en vooral „Bede voor het Vaderlaud". De uitvoering getuigde van ernstige stadia en uitstekende leidmg. Den directeur een woord van hnlde. Dat deze bjj de leden geliefd is, bleek uit de waardeerde wocrdeD, gesproken door een hunner bjj de overrei- king van een fraaie dirigeerstok. Als hoofdnummer stond op het programma vAsschepretster", operettein vier bedrjjven, onder regie van Mevr. Ujjt den Bogaard,' de uitvoering hieT an viel ook zeer te roemer, er is mooi gespeeld door alle hooflpersonen, maar in 'tbijzocder door de dames. Bjj 't mooie, gevoeDolle spel van Assche- poes pinkte menigeen een Iraan weg. Zeer TER NEUZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN niaken bekend, dat het verzoek van de Cooperatieve Broodbakkerij „Ons Belang" te Ter Neuzen, om in het pereeel, kadastraal bekend in sectie L, no. 735. een electromotor te mogen plaatsen en in werking brengen door hen is INlfEWILLIGD. Ter Neuzen, 3 .fitnuaii 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZ1NGA," De Secretaris, B. I ZONNEVUl.r/R. Burgemeester en Wethouders der gemeente TET! NEUZEN, noodigen de ingezeteeen uit, om de vor deriggen, vvelke zij ten laste der gemeente mochten hebben, zoo spoedig mogelijk in te dienen~en daartoe den uitersteir termijn niet af te wachten. Ter Neuzen, den 6 Januari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. T! ZONNEVIJLLE, Secretaris. Wie nooit zijn brood met tranen at Wie nooit in slapelooze nachten, Op zijne sponde weenend zat, Hij kent u niet, u 's Hemels maehten. Oademhaling, veroorzaakt door een slechte maag of door het gebruik van alcohol of tabak, geneest men op aan- gename wijze met Lakerol-Pastilles. De ademhaling wordt gezond en zuiver. Desinfecteert de mondholte en de keel. Overal verkrijgbaar i Fl. 0.50 per does. 16.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1