ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fljnste soorten HONINGKOEK. OOKERS No. 7242 Vujdag 30 December 1921. 69e Jaargang. Oud en Mieuw. bbrstbblab a 60 cent, Stoom-, Koek- Beschuitfabriek „ST. AHTOIME" Nieowjaars'advertentien 20 000 K.G. GRENALLE 20.000 K.G. MACADAM BINNENLAND. B B O L A M a Opslagplaats Yoor Ter Neuzen en Cmstreken: Firma Wed. A. H. DONZE, BU1TEN LAND. oi^atmau^drntamB^^mMam^KKsammmammimnn h w| voor het Nieuwjaarsnummer dat Maandagmorgen in plaats van Maandagavond zal verschijnen en in de kom dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Kieuwjaarswtu^chen grooter dan 20 regels, zar^ cent meer worden gerekend voor elke 20 regels of gedeelte daarvan. De inzendingen kunnen geschieden tot uiterlijk Vrijdag 30 dezer. Ter Neuzen, 21 Dec. 1921. Firma P. J. VAN DE SANDE. Burgemeester en Wethouders dergemeenteZAAMSLAGwachten voor of op Dlnsda^ lO Januarl a.s., des voormiddag's uur, prijsopgave in voor de leverantie van en te leveren en uit te spreiden volgens aan- wijzing De grenalles op het Dorp en 4000 K.G. macadam (Val), 6000 K.G. (Veer) en 10.000 K.G. op het Dorp. Zaamslag, den 27 December 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH.„DE FE1JTER Pzn., Burgemeester. J. SfOLK Lzn., Secretaris. Het Gemeentebestuur van ZAAMSLAG stelt bij inschrijving te koop: De op het Dorpsplein staan- de 37 ^wtreOLMENBOOMEN, metende van 1,50—2,40 M.,in perceelen of in massa. Inlichtingen zijn ter Secretariate bekomen. Zaamslag, 28 Dec. 1921. JOH. DE FE1JTER Pz., Burgemeester. J. STOLK Lz., Secretaris. Een bekende Noorsche schrijfster laat dooi een van haar heldinnen alle menschen inaeelen in twee groepen: aan den eenen kant ziet zij begrafenis-christenen, en aan den anderen kant bruilofts-christenen. En dan werkt die schrijfster dat in haar boek verder uit, en wij moeten erkennen: de in dexing gaat" heel vaak op, en het onder- scheid en de tegenstelling zijn werkelijk soms z6er treffend. Daar zijn menschen, die op het eerste ge- zicht reeds door ons met vrij groote zeker- heid bij de begrafenis-christenen kunnen worden ingedeeld; zij toonen het door woor- dei en gebaren, door gang en blik dat blijd- schap en opgewektheid, activiteit en drang tot daden en veroverenden niet tot hun ka- rakter behooren. Zij komen natuurlijk ook wel eens op 'n bruiloft, maar dan zijn zij daar toch als menschen die er eigenlijk niet hooren en zich daar niet op hun plaats ge- voelen. Zij brengen altijd iets van de begra- fenisstemming met zich mee. Aan den anderen kant staan de bruilofts- christenen. Zij gaan vroolijk het leven door, hun „open" lach en hun „kwieke" gang, hun opgerichte houding en hun veerkrachtige tred, dat alles verraadt hen aanstonds als menschen vol levensmoed en levensdrang. Zij zoeken altijd weer de lichtzijden van de dingen en van het leven; lang niet altijd is voorspoed hun deel, evenmin als tegenspoed speciaal den begrafenis-christenen zou wor den toebedeeld, maar het is toch alsof zij door het leed nooit geheel worden neergebogen; er blijft altijd kracht in hen over, zoodat zij na niet te langen tijd zich weer kunnen oprichten. En ook al zijn zij lang niet altijd op een bruiloft, brui- loften, echte bruiloften zijn in der meeste menschenleven zeldzaam! het is heusch alsof, zij van alle dagen een bruiloft maken, zij maken een feest van het leven, wat nog meer zegt: zij maken een feest van te leven; leven, mogen leven, blijven leven is hun reeds zoo'n voorrecht. Zij schuwen de schaduwen, zij trekken altijd weer naar het licht, en zoe ken het licht. Deze tegertstelling moge dan al niet steeds opgaan, en het moge wel vaststaan, dat er ook overgangen zijn tusschen die beide soorten, en dat er dus heel wat menschen grensbewoners zijn, die werkelijk noch bij die eerste noch bij die tweede soort op hun plaats zijn; heel vaak is het toch een onder- scheid, dat ons helpt bij het gadeslaan en leeren kennen en verstaan van onze mede- menschen. Wij hebben echter in dit artikel, geschre- ven om gelezen te worden vlak voor of vlak na de jaarwisseling, het oog op een andere onderacheidiflg van de menschen, een indee- ling, die goeddeels echter gelijk zal loopen met die tegenstelling, door de Noorsche auteur genoemd. Wij zouden nu de men schen kunnen en wilten indeelen in: Oude- jaars- en Nieuwjaars-christenen! Daar zijn menschen, die eigenlijk op den Oudej.aarsdag en dan speciaal op den Oude- jaarsavond pas goed op dreef zijn. Het Uren, dagen, maanden, jaren, Vliegen als een schaduw lv en; CAch, wij vindenwaar ui;_ staren, i* Itera"besb ed' v nn is vo'ikomen uit en naar hun hart gesproken De vergankelijkheid daar leven zij bij, die diingt zich teikens met nieuwe kracht aan hen op, en daarvan ontvangen zij keer op keer en dag-aan-dag de bewijzen. Zij zijn tengevolge van deze zekerheid, die zij haast geen oogenblik uit het oog verliezen, nooit eens volkomen opgewekt. Zijn zij al eens 'n enkel keer vroolijk, dan zijn zij dat in het overdrevene en gaat dit vroolijk zijn hun onhandig af. Hun uitbundigheid valt dan iedereen op, zij zijn dan eigenlijk wat men we! eens teekenend noemt: door het dolle gpen. Maar volkomen op dreef zijn zij pas, ajs zij op een of andere wijze belijdenis nfdgen en kunnen afleggen van hun geloof de vergankelijkheid, die terecht hun eerste en misschien ook wel haast huo eeniig, en stellig hun voornaamst geloofsartikel moet worden genoemd. Deze lieden en men vindt ze onder. alle rangen en standen, aan alle oordeo, onder rijk en arm, onder jong en oud deze lieden zijn op den Oudejaars- avond echt op dreef. Dat is hun avond, dan gaan zij naar de kerk, terwijl zij er anders misschien nimmer komen, en zij zitten dien avond gebogen over deri ouden kerkbijbel in hun bank en zingen de Oudejaarsavond- liederen mee alsof zij alijd gewoon zijn daar psalmen en gezangen te zingen; en Psalm 90 de ^Judejaarsavond-psalm bij uit- nimendheid. is hun uilihet4mrt gegrepen: „Wij brengen onze jaren door als 'n ge dachte. Wij vliegen daarheen. Het uit- nemendste onzer jaren is moeite en ver- driet en het wordt snellijk afgesneden." Hebben deze Oudejaarsavond-menschen niet zooals men het zoo. typeerend uit- drukt „schoon gelijk?". Is al het aardsche_ ik B reng<;ii^.vvjjuy4j- j'aren niet door als 'n gedachte? Wat blijiT er ten slotte over, wat is er, dat niet ver- gaat? Is het dan ook niet iets waarmee van ganschef harte moet worden ingestemd: Op den weg, dien wij betreden, Staat geen voetstap, die beklijft; Al het heden wordt verleden, Schoon 't ons toegerekend blijft. Daarom zij het erkend: Die menschen, die dat belijden en zingen, hebben gelijk. Hun standpunt moet worden gewaardeerd. Maar en ziedaar de bedoeling van onze opmer- kingen: Er is toch ook wel 'n lichtzijde nog, die maar al te makkelijk wordt verwaar- loosd. Het standpunt van de Oudejaars- avoridmenschen moge zijn recht en zijn reden hebben, het standpunt van de Nieuw- jaars-menschen mag en moet er ook zijn! Naast en tegenover de menschen, die wij in de voorafgaande alinea's teekenden, staat nu een (misschien niet zoo talrijke, maar toch ook wel te respecteeren) groep van hen, die meer lijken op die bruilofts-chris tenen, die wij reeds npemden, en die wij reeds kortaf hebben gesignaleerd ais ..Nieuwjaarsmenschen". Wij zeiden het reeds: zij zijn lang niet zoo talrijk. Wie de verhouding zou widen weten van hun aan- tal tot het getal Oudejaarsmenschen zou or.der normale omstandigheden eens tegenover elkander moeten stellen het groot aantal menschen, dat alom op den Oude jaarsavond nog een of ander bedehuis be- zoekt, en het luttel aantal hoorders, dat aan- wezig is in de godsdienstoefeningen op den Nieuwjaarsmorgen. (Wij zeggen er met op- zet bij: onder normale omstandigheden. Dit jaar toch zal de verhouding voor de Tweede groep misschien een weinig gunstiger uit- vallen, gezien het feit, dat Nieuwjaar dit- maal op Zondag valt). Dan blijkt, ook bij oppervlakkige beschouwing reeds aan stonds, dat het aantal Nieuwjaarsmenschen heel wat kleiner is. En toch hoe som- feer zou de weref"d er uitzien, indien-deze Nieuwjaarsmenschen er niet waren! Zij toch zijn de menschen, die nog moed heb ben en vertrouwen, van wie het meeste ini- tiatief uitgaat en de grootste kracht; een wereld zonder Nieuwjaarsmenschen zou spoedig aan haar einde zijn, al moet het evenzeer worden toegegeven, dat een wereld met enkel zulke Nieuwjaarsmenschen „over den kop" zou gaan. Deze Nieuwjaars menschen gelooven nog in de toekomst; ik zeg niet, dat zij niet in de vergankelijkheid gelooven, want dat geloof komt toch pas bij hen in de zooveelste plaats en vrij wel ach- teraan; neen, zij gelooven in de toekomst, in dat wat komt, zij hopen nog, zij gelooven nog, zij zijn nog de meening toegedaan, dat het goed zal worden, en misschien slui- ten zij dan hun oogen wel eens te veel en te lang voor de overweging, dat dit goede en schoone toch pas bereikt zal kunnen worden langs den weg van veel strijd en van veel lijden. Deze menschen, die wij zoo even met 'n en- kele streek trachtten te teekenen zijn nu de lieden, die op den Nieuwjaarsdag juist in hun element zijn. Zij vieren natuurlijk ook wel Oudejaarsavond mee. Men versta ons goed. Zij behooren niet tot die onverschil- ligen, die b.v. dat vieren van den Oudejaars avond dwaasheid en inbeelding of aan- stellerij achten, neen,) zij doen mee, en zij zijn mee ontroerd, en dngen mee en schreien wel mee ook. Maar t ich: voor hen staat al heel dicht na den Oud. jaarsavond de Nieuw- jaaismorgen. Teektiend ook dat: Oude- jaar heeft zijn avond, Nieuwjaar is een morgen. Het is voor hen 'n niorgen, die den dag met zich brengt. Zij staan aan het be gin. De Oudejaarsmenschen staan daaren- tegen aan het slot. Bij hen is het einde van belang, het einde, dat zoo duidelijk er op wijst, dat alles hier bp aarde tenslotte een eintic neemt. De anderen echter weten van geen einde, zij we;c alleen van een begin. Ti-!giget jnajjpff zij een nieuw begin. O: N'ieinvi'ant Gnschen niet hun zwax- ke kanten hebben*" Voorzeker. Wat de klacht Is van de Oudejaarsmenschen is ue zwakheid der Nieu\yjaarslieden. Zij toch rekenen niet zeiden t - weinig met de vergan kelijkheid, te weinig met het ontoereikende van alle menschelijk pogen en trachten, zij schijnen alle tetenrstellingen ieder keer weei te vergeten, zij zettep maar door, en vatten maar weer aan en beginnen maar weer opnieuw, altijd weer opnieuw. Het wil ons voorkomen, dat, wil het goed met ons zijn, wij en van de Oudejaarsmen schen en van de Nieuwjaarsmenschen iets moeten leeren en in ons hebben. Het oucie wij zullen waarlijk de lof van het oude niet zingen. Daar zijn er die al maar bij dat oude zweren, en'die dat oude en ver- trouwde welhaast als het eenig goede be- schouwen. Toch ligt er in het oude niet zei den veel bekoorlijksj Het oude is het be kende. Wij weten, wat wij er aan hebben, daar kennen wij den weg en daar weten wij weg mee. Daartegeuover is het nieuwe, het cnbekende, datgene, waarvan wij nog maar. heeleinaal niet weten, wat wij er aan heb ben Dat dwepen met het nieuwe en nieuw- ste verraadt meestentijds weinig' diepgang var. leven, bezonnenheid noch oorspronke- lijkheid. Ook wij staan weer eens op de grens bin- nenkort. Wat zal dan onze stemming zijn? Sommigen zullen als begrafenis-christenen 1921 ('indigent Ook dat jaar wordt dan weer bijgezet, dalend in der graven nacht. Zij zul len over enkele uren .schreien en klagen en jammerend vragen. En voorzfeker is er 21 December 1921 veel reden tot klagen en vragen voor zeer velen. Het zou ons niet verw/mderen, als de meeste vau onze Iezers met weinig opgewektheid FDJ rre Is donker voor heel de wereld. Washington heeft geen op- lossing gebracht en nog minder ontwape- ning, misschien eer nog versterkte bewape- ning. De naburige groote staten verkeeren in het allergrootst gevaar, en in eigen land zijn werkeloosheid en malaise aan de orde van den dag. De Oudejaarsmenschen zul len het Zaterdag ongetwijfeld winnen in aantal en in sterkte van wel gemotiveerde argumenten. Maar er zullen ook nu Nieuwjaarsmen schen zijn, al zijn ze er dan misschien nu in kleiner getal. Wij bedoelen geen luchtharti- gen en onverstoorbare optimisten. Er zijn er gelukkig nog altijd, die er moed op hebben en die zioh niet van de wijs laten brengen door de algemeene klachten en jeremiades Zij verwachten van het nieuwe jaar veel, zoo niet alles. Wij willen tusschen die uitersten in gaan staan. Zeker, met de Oudejaarsmenschen willen wij gemeen hebben de belijdenis der vergankelijkheid van ar dit aardsche. Wij brengen onze jaren door als een gedachte. Het wordt alles afgesneden, en wij vliegen daarheen. Maar wij willen den Nieuwjaars menschen ook een goed stuk gezelschap houden. Wij vreezen de toekomst niet. Dat onbekende trekt zelfs en vordert op een goed stuk energie. Het was een mooi woord, wat schrijver dezes den wereldberoemden Eucken (hoogleeraar in de wijsbegeerte te Jena) op een reis door Nederland eens hoorde aanhalen, toen hij een zijner voorlezingen eindigde met te zeggen: „Laten wij er ons over verblijden, dat wij kracht in ons voelen, en dat onze arbeid oneindig is". >00 ein- digt toch ook dat oude „gebed van Mozes". Psalm 90, dat wij op den Oudejaarsavond zoo gaarne lezen of (en) hooren lezen. ,,En de liefelijkheid des Heeren onzes Gods zij over ons, en bevestigt Gij het werk onzer handen over ons, ja, het werk onzer handen bevestigt dat". Tusschen de Oudejaarsmenschen met al hun weemoed en zuchting, die zoo echt opzien tegen het jaar, dat komt, en de Nieuwjaarsmenschen met hun wel eens wat te luchtig optimisme en al hun levensblij- heid, staat de Christen, die zich gedragen en gesfeund weet door een onvergankelijk en onveranderlijk God, die zijn schepping draagt, en haar door der jaren en eeuwen •nacht heen leidt tot den zeer lichten en vol komen blijden dag. H. M. DE KONINGIN EN DE ONZEDELIJKE KLEED1NG. Het Haagsche Centraal Comite tot Ze- delijke Verheffing kan met groote Llijd- schap mede deelen, dat het H. M. de Ko- ningin behaagd heeft aan het besfuur te berichten, dat Zij met belangstelling, waar- deering en ingenomenheid kenis heeft ge- nomen van het in de dagbladen van 1 Oct. jl. geplaatste artikel „Maatschappelijke verwildering en de kleeding der vrouw", waarin door het comite pogingen worden aangewend, betreffende verbetering van de kleeding der vrouw, en dat H. M. onge- vraagd een ruime bijdrage beschikbaar JOH. v. d. SANDE-v. d. H E !J D E N, Tilburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. heeft gesteld tot bestrijding der onvermij- delijke onkosten welke aan de propaganda van genoemd artikel verbonden zijn. Dit Hooge bewijs van waardeering wordt door het comite ten zeerste op prijs gesteld. UITSTEL VAN EERST.E OEFENING LICHTING 1921. Daar van de lichting 192fi de dienstplich- tigen, behoorende tot de infanterie, wiel- rijders, pontonniers en de genietroepen ih drie gedeelten zijn ingelijfd, is in de be- schikkingen, waarbij aan deze dienstplich- tigen uitstel van eerste oefening werd verleend, vermeld, dat dit geschiedde tot opkomst van de derde, dan wel de laatstle laatste ploeg van de lichting 1922. Vermits de lichting 1922 nietj in drie, doch in twee gedeelten zal worden opge- roepen, moeten deze dienstplicht'igen voor- loopig niet gerekend worden als te behoo ren tot een der ploegen van de lichting 1922. Omtrent hu'nne opkomst in werkelijken dienst zullen nadere bevelen worden ge- geven. CONFERENTIE TE WASHINGTON. Hughes heeft op de conferentie te Was hington eenige toenadering getoond voor de Engelschen, door de tonnemaat aan duik- booten, die hij voor Engeland en de Veree- nigde Staten had voorgesteld (90.000 ton) re vermirrdrrcn rot 6ft00f: ton en-*,)ap»»-, Frankrijk en Italie te laten wat zij reeds hebben: 32.000, 30.000 tot 40.000 en 18.000 ton onderscheidenlijk; maar deze drie wil- j len daar'niet van weten. Men begint in te zien, dat de duikboot- kwestie zich niet voor afdoening op deze conferentie leent, omdat duikbooten behoo- ren tot de dingen, waarin ook een kleine mogendheid zou kunnen trachten groot te j zijn en de rantsoeneering over de heele linie noodzakelijk is. Er zal daarom een groote internationale conferentie belegd worden, om te beslissen over het lot van de duikboot en over de tonnemaat, die aan elke mogendheid wordt j toegestaan, indien zij niet van de zee ver- bannen wordt. Ten aanzien van duikbooten zijn, zelfs als zij afgeschaft worden, bijzon- dere voorzorgen noodig, want men kan de tijdroovendste deelen en machines, in vredes- tijd in voorraad maken en ze in oorlogstijd snel met een romp omkleeden. Een land dat eenmaal in oorlog is, bekreunt zich natuur lijk om geen voorgeschreven rantsoen meer. De afs'chaffing is daarom, naar wij meenen, niet bona fide uitvoerbaar zonder een inge- wikkeld stelsel van internationale controle. VERLOVING VAN DEN BELGISCHEN KROONPRINS MET PR1NSES YOLANDE? Naar de hladen uit Rome vernemen doet in kringen, die met het Quirinaal in relatie staan, het gerucht de ronde, dat ter gelegen- heia van het bezoek van het Belgische ko- ningspaar aan Rome officieel de verl.oving van prinses Yolande met den Belgischen kroonprins zal worden bekend gemaakt. DE VERLOVING VAN DEN BELGISCHEN KROONPRINS. In officieele Belgische kringen draagt "men volslfelvf geen fcennis tfati een voor- genomen verloving van den hertog van Brabant. Het B. T. A.-bureau meent te we ten, dat zulk een plan nooit heeft bestaan. MASSAMOORD DOOR MEXICAANSCHE BANDIETEN. Uit New-York wordt aan de bladen ge- seind, dat volgens een telegram uit Mexico bandieten bij Santa Anna 23 kinderen heb ben omsingeld, die onder leiding van een ptiester op excursie waren. De priester en 22 kinderen werden gedood. Het laatste kind wist zich in de rotsen te verbergen en slaagde er in te vluchten. DE DUITSCHE SCHADELOOSSTELLING. In de rijkskanselarij hebben de laatste dagen wederom door het kabinet besprekin- gen plaats naar aanleiding van het vraag- stuk der schadeloosstelling. De strengste geheimhouding werd bewaard over de be- sprekingen. Bekend gemaakt werd, dat een definitief besluit in deze zaak nog ni*t ge- nomen werd. In economische kringen wordt de toestand zeer sceptisch besproken en is men de overtuiging toegedaan, dat Duitsch- land tot den 5en Februari wel 500 millioen gouden marken zal moeten betalen. De schadeloosstellingscommissie zal op 29 De cember te Parijs bijeenkomen eh de Duitsciie vertegenwoordigers die het Duitsche stand punt zullen uiteenzetten, hooren. Naar ver- luidt wordt ook Rathenau te Parijs verwacht. voorkomen «n genezen de lastige droogneid in de keel het gemakkelijkst door het 1 gebruikvan Lakerol-Pastilles. De ademhaling wordt gezond en zuiver. Overal verkrijgbaar a Fl. 0.50 per doos. 15. DE KWESTIE DER DUIKBOOTEN. De Daily News zegt in een hoofdartikel: Balfour hield met ongeevenaarde kennis een rede over de kansen der duikbooten, hetwelk de vrucht is van de ondervinding van Groot-Brittannie gedurende den ooriog en hij was in staat7b»i,qet pleidooi, dat ue Fransche vertegenwoordigers te Washing ton hielden voor het z.g. armzalige ooriogs.- wapen, geheel en al te weerleggen. De waar- heid is, dat de duikboot in het geheel geen armzalig oorlogswapen is, maar een slecht oorlogswapen. Als verdedigingsmiddel kan het een rol spelen, maar alleen als deel van het algemeene verdedigingssysteem. Ais aanvalsmiddel zijn hare vermogens bijna onbegrensd, evenals die van vergift of gas- bommen. Mocht de vrijheid van Frankrijk ooit weder rechtstreeks bedreigd worden door een militaire mogendheid, zou het ter beveiliging harer verbindingen niet afhan- gen van zijn duikbooten, al mocht het die bij hondetdftn bezjttc®, m&ar van yele dui- zendeii van Britsche kleine vaartuigen, dit zijn havens reeds hebben beveiligd door ver- nieling en de Britsche en Amerikaansche legers in staat hebben gesteld het overwin- nend te hulp te komen. De Evening Standard" merkt op: De duikboot is, zooals Balfour zeide, thans voornamelijk»een militair wapen. Zij werd gedurende den oorlog hoofdzakelijk tegen koopvaardijschepen aangewend en welke regeling voor haar gebruik ook kan worden vastgesteld, deze kan nauwelijks zoodanig zijn, dat zij effeetief blijkt. Voor dit land, hetwelk zonder voor Duitschland bevreesd te zijn, natuurlijk en noodzakelijk bezorgd is voor zijn overzeesche verbindin gen, van welke de voeding van de bevol- king der eilanden afhangt, kan het geen onverschillige zaak zijn, dat een naburige staat, zooals Frankrijk, zich wapent met een groote onderzeesche vloot, Frankrijk moet zich derhalve de volgende vraag stellen: is het bezit eenef grodte onderzeesche vloot voor het land van meer belang dan een overeenkomst met de voornaamste zee- mogendheid der oude wereld, die het zou heveiligen tegen een aanval ter zee en het in staat zou stellen, zijn aandacht te con- centreeren op de problemen van de verdedi- ging te land en zijn ontzaggelijke uitgaven direct en indirect te besparen. DE DUIKBOOTKWESTIE GEDERAILLEERD. Het vasthouden van Frankrijk aan een duikboottonnage van 90.000 ton, dit is drie- maal meer dan voorgesteld wordt in het Amerikaansche plan, heeft het onmogelijk gemaakt op de conferentie te Washington tot een overeenkomst te komen betreffende de duikbooten. Vernomen wordt, dat ver- dere bespreking definitief is buitengesloten. Als gevolg dezer mislukking van een ge deelte der conferentie zullen de landen vrij zijn zooveel onderzeeers te bouwen als zij wenschen. Engeland moet, naar verklaard wordt, zich het recht voorbehouden niet al leen duikbooten te bouwen, maar ook zoo veel hulpkruisers als noodig zijn om zich te verdedigen. TER NEUZEN, 30 Dec. 1921. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten ad- haesie te betuigen aan het adres van het ge meentebestuur van Domburg in zake keuring bij huisslachtingen. Opgemerkt werd, dat de Minister bereids reeds een wijziging van de Vleeschkeuringswet heeft toegezegd om de keuring voof huisslachtingen te doen ver- vallen. Naar aanleiding-van de ter goedkeuring ingezonden verordening voor heffing van eer recht voor het ruimen van privaatputten en tonnen was van Ged. Staten een schrijven ingekomen, dat het vaststellen van een dergelijke heffingsverordening naar draag- kracht niet toelaatbaar is. Burg, en Weth. hebben zich afgevraagd, hoe het dan wel moet, doch weten daarop geen antwoord. Zij stellen voor, de verordening te handhaven, opdat de Kroon daaromtrent kan beslissen. 2 tot 3

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1