ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levert de fljnste soorten HONINGKOEK. GEST No. 7240. Vrijdag 23 December 1921. 69e Jaargang. Bekendmaking. Uit het hooge Nooiden, a 60 cent. Stoom-, Koek- Beschuitfabriek j,ST. ANTOINE EIJBKSTEI BLAD- Wegens het Kerstfeest zal a. s. Maandag geen nummer van dit blad verschijnen. B1NNENLAND. n b o l a. AC B. Opslsgplaats voor Ter Neuzen en Om&treken: Firma Wed A H. DONZE, BUITENLAND. Nieuwjaars-advertentien voor het Nieuwjaarsnummer dat Maandagmorgen in plaats van Maandagavond zal verschijnen en in de kon: dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Nieuwjaarswenschen grooter dan 20 regels, zal 60 cent meer worden gerekend voor elke 20 regels of gedeelte daarvan. De inzendingen kunnen geschieden tot uiterlijk Vrijdag 30 dezer. Ter Neuzen, 2 I Dec. 1921 Firma P. J. VAN DE SANDE. Burgemeester en Wethouders van de ge meente HOEK maken bekend dat op Vrijdag 30 December 1921, des voormiddags half tien are, ten raadhuize zal worden aanbesteed: Het schoonhouden van, en het aanmaken en schoonhouden van de kachels in de openbare school alhler. De voorwaarden van besteding liggen op de gemeente-secretarie ter lezing. Hoek, den 17 December 1921. Burgemeester en Wethouders van Hoek, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. XII. Kerstmis staat voor de deur, de dag van het: „Ziet, ik verkondig u groote blijdschap, die al den volke wezen zal". Toch is er misschien geen tijd geweest, waarin wij ge- neigd zijn met droefheid te zeggen: wat hebben de volkeren van die blijdschap ge- maakt! Het Kerstlied van Nicolaas Beets bevat een vers, dat juist ditmaal vertolkt de stemming waarin de geboorte van den Vredevorst thans moet worden herdacht: Al hebt G' o God vermenigvuldigd Do gaven van Uw overvloed, Wat baat het, waar zich 'thart beschuldigt-.. Na de ontzenuwende jaren van oorlog is nu over ons gekomen een tijd van spanning, die loodzwaar over heel de wereld drukt. Het is onnoodig daarover thans uitvoerig uit te weiden. Wij alien beseffen, dat de economl- sche inzinking, die gansch Europa getroffen heeft, het heele leven dreigt. Want terwijl een ongekend groote handelscrisis steeds verder om zich heengrijpt en het geld waar- deloos doet worden, stijgt ter zelfder tijd omhoog een algemeene ontevredenheid met den gang van zaken. Bitter vraagt men zich at, of dit nu de vrucht der beschaving Is, en met bekommernis worden wij gewaar, hoe het huidige mondaine leven het moreel volkspeil omlaag sleurt. Is er dan niet een lichtpunt in de confe rence te Washington? Zeker, misschien komt daarvan wat goeds. Engeland, Ameri- ka, Frankrijk en Japan zijn bezig te trach- ten zich met elkaar te verstaan niet over vloot-afschaffing, maar over vloot-beper- king, niet over hoe men aan andere naties recht doen zal, maar over hoe men zonder elkaar in de wielen te rijden China exploi- teeren zal. Zonder die conferentie zat men elkaar allicht spoedig in het haar. Slaagt de bespreking, dan is voorloopig een nieuwe oorlog van de baan. Maar zien wij uitsluitend naar wat ons land aangaat, kunnen wij dan met de toe- standen vrede hebben? Laat ons maar niet spreken van de politiek, ook niet van de toe- standen in het handelsleven. Maar denk aan de toestanden, die op zedelijk gebied in de groote steden zijn ontstaan. Als gij weet, j hoe het in een groote stad is, dan weet gij het ook van de andere. Daar zijn eerst in I de N. R. Crt. een aantal feuillefons versche- nen van M. J. Brusse. Zij zijn nu als boek herdrukt: „Rotferdamsche"Zedeprenten". In de Maasstad is alom een kreet van onthut- sing opgegaan over zooveel ten hemel- schreiende wantoestanden. De onthullingen zijn inderdaad menschonteerend. Eigenlijk moest dit jaar met Kerstmis ge- preekt worden over Psalm 130: ,,Uit de diepte roep ik tot U, o Heer". Er zijn twee soorten menschen: de eene soort rekent slechts met stoffelijke toestanden en ver- wacht alles van menschen. De andere soort rekent ook met God. Wie een hooger gees- telijk leven niet kent, zal bij de erkenning dat hii in de diepte zit, een wanhoopsgevoel met zich meedragen: hoe kom ik daar nu uit? Maar hij die zich vol vertrouwen over- geeft aan hooger leiding, zal klagen, dat bi menschen ook schuld is, doch zal het ont- houden, dat in laatste instantie Gods heilige Geest werkzaam blijft. In de klacht om hulp, die omhoog ge- slaakt wordt, kan zijn behoud liggen, zijn wedergeboorte, zijn wederopstijging uit de diepie. F" is het wonderliike van het ge- loof, dat het wel telkens in versragenheid tot erkenning van tekortkoming, kleinheid en zonde komt, maar ook dat ieder besef van zwakheid wordt gevolgd door herleving van kracht. Tegenover het ten doode bedroefd staat het heirelhoog juichende, omdat uit de erkentenis van de onwaarcfe steeds word; geboren de drang om zich aan het zondige te ontworstelen en omdat bij het zoeken van Gods aangezicht telkens weder nieuw lie! wordt ontdekt. De stemming van onvrede, waarin een menschenziel is geraakt, is het begin van de ommekeer waardoor de vrede wordt gevon- den. En bij de klacht: uit de diepte roep ik tot U, o Heer, wordt ter zelfdertijd de hoop tot nieuw leven gewekt, de hoop op uitein- delijke verlossing. Ach, als het zoo was, dat een volk, en in 't bijzonder, dat een menschenziel uitslui tend dat lot ontving, dat van tekortkoming het gevolg is, dan zag het er somber uit voor onze beschaving, maar er is ook een godde- lijke genade, die uit de diepte opbeurt om hoog. Als er evenals in het natuurlijke ook in het zedelijke slechts de wet van oorzaak en gevolg bestond, als in het geestelijk leven ook iedere font meedoogenloos werd gewro- ken, wie zou dan nog bestaan! Hoe zouden dan volkeren, maar ook hoe zouden zielen worden gered van eigen val? Maar geluk- kig: in het zedelijk leven blijft het dikwijls niet bij een val, doch volgt daarop een wederopstaan. Telkens verwekt een machf. die meerder dan menschen is, ongedacht en onverwacht, nieuw leven, nieuw begin, wedergeboorte. Telkens opnieuw, wanneer wij besef ver- krijgen van de gebrekkigheid van al ons haridelen, van nalatigheid tegenover zedelijk gebod, wordt een ander besef wakker bij ons, nl. dat wat door menschen werd be- dorven, hersteld en verzoend wordt in God. En nu wijs ik op een ander gedeelte van dienzelfden psalm: Hij zal ons verlossen van al onze ongerechtigheden." Wanneer? ach dat is de bijzaak. Voor ons is de hoofdzaak, dat wij zullen worden ver- lost Als God dat doet, dan zal dat zijn op Gods tijd, wanneer Hij het wil in Zijn on- doorgrondelijke wijsheid. Geen dag eerder, maar ook geen dag later dan het juiste oogenblik. In dat vertrouwen wachten wij rustig af. Zij die gelooven, haasten niet. Dat staat ook in dien psalm: mijn ziel wacht op den Heer. Het komt er op aan, dat wij wachten in stil ontzag op Hem van Wien wij onze hulp verwachten. Wachten op God. die Zijn genade zal zenden niet wanneer het ons, maar wel wanneer het Hem behaagt, die Zich ontfermen zal over wien Hij zich wil ontfermen, maar die dan ook als een Alge- noegzaam God de zielen zelf uitkiest aan wie Hij zijn gaven toevertrouwt, de plaats uitkiest waar Zijn ontferming wordt uitge- stort, en den tijd uitkiest, waarin Zijn genade als een eeuwig raadsbesluit wordt ontvouwd. Maar als de godsdienstige mensch ervan spreekt, dat hij alles aan God wil overlaten en wachten, dan moet men dat wachten goed verstaan. Dat is niet het slappe werke- looze stilzitten met de handen over elkaar in het hoekje van den haard van iemand, die in ledigheid zijn erfenis verteert. Dat is ook niet het met de handen in de zakken lum- melig elkaar gezelschap houden op een hoek van een straat, als er niets te verdienen valt. Zulk een wachten kent de vrome niet, die hocpt, dat hij toch niet verre is van het Ko- ninkrijk Gods. Hij herinnert zich het apostolische woord, dat waarschuwde hoe wij medearbeidrs Gods zijn. Wachtende op hetgeen de Heer doen zal, zegt hij oridertusschen tegen zichzelf: Ik zal beginnen met mijn taak zoo nauw gezet mogelijk te verrichten, ik zal luisteren naar wat mijn geweten mij gebiedt en ik zal trachten te bereiken wat ik alvast kan be- reiken. Als hij dan bezig is met zijn eenvoudigen arbeid te doen, zoo goed als hij dat vermag, dan kan hij er ook op vertrouwen, dat op he: juiste oogenblik de hulp, die noodig rs, komen zal. Ons wachten op den Heer is niets anders dan dat wij het werk onzer handen doen en verder aan God rustig en vertrouwend overlaten wat Hem behaagt. Wanneer God ons zal verlossen? die vraag is de bijzaak. Veel gewichtiger is de vraag: hoe zal dat geschieden? Weinu vermoedelijk op geen andere wijze dan waarop God tel kens weder in elke eeuw en in elk nieuw geslacht zielen heeft verlost uit de diepte, toen zij klagend over hun ervaring, hopend op goddelijke vergeving, terwijl zij de han den repten, hebben gewacht op den Heer. Op dezelfde wijze, waarop de Heer heeft geholpen, telkens opnieuw menschenzielen heeft gered, telkens opnieuw volkeren heett gesteld op een hooger plan. Op dezelfde wijze! En nu slaan wij een toon van Kerst- vreugde aan, en nu geven wij toch uiting aan de blijdschap over de geboorte van Hem, wiens naam eeuwig eer ontvangen moet en zal. Want die oude wijze, die weder de nieuwe wijze zijn zal, waarop de Heer zielen geholpen en verlost heeft, die wijze is: door den geest vian liefde en ge- rechtigheid, die ons geopenbaard is in Christus. Negentien eeuwen geleden was het ook een tijdperk van duisternis. De heele toen- maiige wereld was zoekende en tastende naar verlossing. Tegenover de grenzenlooze weelde van enkele Romeitische machtheb- bers, die in teugellooze uitspatting kapitalen verzwolgen, stond de haast hopelooze ar- moede van millioenen, die in karige hutten horger leden, stond de slavernij van even- veel andere millioenen, die uitgebuit werden door hun meesters. Maar de honger naar b nod was minder groot dan de honger naar God. In verzuch- tingen, in twijfelingen, in onwetendheden verzonkentot dat Christus kwam en sprak, de armen en kranken, de bedroefden en ellendigen, de zondaars en verlorenen heenwees naar hun Vader in den hemel, wiens kinderen zij waren, en die ook al wa- ren zij hier op aarde ongeteld en ongekena, hen ook kende en telde onder de Zijnen, die Hij niet vergeet. Christus kwam, die werd tot het iicht der wereld, en wie Hem volgden, zaten niet lan- ger in duisternis. Een nieuw hoog zedelijk ideaal werd e/ln dt) menschheid gesteld, nl. dat het hoogkte gglAk wordt gevonden in: de dienende lieiue, di\ zichzelven niet zoekt. Straks breekt wedet een nieuw jaar aan. Het woord, dat tot Mozes klonk toen het volk Israel murmureerde in de woestijn: ,,Zeg den kinderen Israels, dat zij voorttrek- ken!" dat is het profetenwoord, dat ook nu weder tot de menschheid toegeroepen wor den moet. Slechts als moedig en onver- j saagd wordt voortgetrokken in het vertrou wen op Goddelijke hulp en verlossing, is het mogelijk, dal het beloofde land wordt be- reikt. T. g. T. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aai de orde is de interpeilatie-Van Emb. den inzake afschaffing van de portvrijdom, Interpellant wijst er op, dat de nieuwe postwet is aangenotnen op de voorwaarde, dat de portvrijdom niet zou worden afge- schaft, aU-orens bij suppletoire begrootin- gen de bedragen zijn aangevraagd voor de afschaffing noodig. Thans is meegedeeld, dat die afschaffing 1 Januari a.s. zal in,- gaan. Interpellant vraagt dus uitsttel van afschaffing. De Minister van Waterstaat antwoordt, dat hij bij brief van 28 November zijn voornemen heeft medegedeeld om de af schaffing 1 Januari te doen ingaan. Hij wijst op het groote financieele belang, dat het rijk heeft bij spoedige invoering. De heer Van Embden repliceert en dient een motie in, van den Minister verlangend, dat hij zijn toezegging gestand zal doen. De Minister dupliceert. Hij wijst nog- maals op de financieele nadeelen, die door opschorting voor het Rijk ontstaan. Wordt de mOtie echter aangenomen, dan zal spr. die loyaal uitvoeren. De motie wordt in stemming gebracht en aangenomen met 37 tegen 2 stemmen, die van de heeren Vos van Steenwyck en Michiels van Kessenich. Zonder hoofdelijke stemming worden eenige kleine wetsontwerepn aangenomen. Aan de orde is de wijziging van de Zegelwet 1917. De heer Geersema (v.-b.) vindt, dat het ontwerp het verkeer belem- meren zal, doordat het te ver gaat Spr. is voornemens tegen te stemmen. Minister De Geer zal bij bestuursmaat- regel vracntbrieven beneden 20 gld. vriji- stellen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan de orde is de Indische begrooting. De Minister van Kolonien zegt ernstig te overwegen om het boschwezen, de kinar cultuur en andere tot gouvernementsbe- drijven te maken. Hij staat sympathiek tegenover het denkbeeld van commissies van advtes, in te stellen voor gouveme,- mentsbedrijven. De spoorwegaanleg op Z. Sumatra kan niet worden stop gezet. De Minister is echter bereid,den post mede te helpen verminderen ten einde den aan- leg te doen geschieden in langzamer tem po. Spreker iierhaalt, dat de duurtebijslag niet kan worden verminderd. Voor wijzi ging van het belastingstelsel acht spr. den tijd nog niet gekomen. Hij hoopt spoedig te kunnen komen met voorstellen aangaan- de art. 123 van het regeeringsreglement Voor de volksgezondheid wordt het mo- gelijke gedaan. De heer de Muralt (v.-b.) trekt het amen- -dement tot schrapping van den post voor den spoorwegaanleg op Zuid-Sumatra in. De post van 50.000 gld. voor de instelr ling van een arbeidsbureau wordt na bc- strijding door den heer Dresselhuys (v.-b.) goedgekeurd met 51 tegen 8 stemmen. De heeren Ketelaar (v.-d.), Schokking (c.-h.), Schcurer (a.-r.) Schaper (s. d. a. p.) en Hazevoet (kath.) dringen aan op hulp voor de voor 1920 gepensioneerde militairen. De Minister zal met de Indi sche regeering overleggen over de moge- lijkheid van steun. Het amendement-Dresselhuys om de 55 millioen voor duurtetoeslagen te vermin deren met 30 millioen, wordt ingetrokken. Het amendement-Dresselhuys om den post voor reisvergoedingen te verminderen met 1 gld. teneinde te doen uitkomen, 99 J OH. d. SANOE-v. d. H EIJ D E N, Tilburg. Grossiers en Winkeliers schrijft ons nog heden en wij maken U bemonsterde offerte. Aanbevolen merken: Gouden Helm - De Parel - Ideaal - Reclame Candij - Reclame Ontbijt. dat de regeering te vrijgevig is met vrijen overtocht eerste klasse, wordt eveneens ingetrokken na toezegging van den Mi nister, dat hij minder vrijgevig zal zijn. Voorts is eindstemming gehouden over de Grondwetsherziening. Het ontwerp Eerste hoofdstuk (van het Rijk en zijn inwoners) werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het ontwerp Tweede Hoofdstuk (Van den Koning) werd met 86 tegen 6 sternj- men aangenomen. Tegen eenige anti-rev. en de revolutionnairen. Het ontwerp Derde Hoofdstuk" (van de Staten-Generaal) werd met 74 tegen IS stemmen aangenomen. Tegen de anti-rev. en de revolutionnairen, eenige christ. hi- storischen en de heer Van Groenendaal. TWEEDE-KAMER VERKIEZING. Daar de Centrale Middelburg van de Antirev.-partij besloten heeft in den kies- kring Middelburg met een afzonderlijke lijst uit te komen, stelde de kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Middelburg de volgende candidaten: mr. A. A. de Veer wethouder van Middelburg; R. van der Welle, te Middelburg; J. F. Heemskerk, aftredend Kamerlid te Middelburg en ds. Klomp te Schore. EEN MOTORREDDINGBOOT TEN GE- SCHENKE AANGEBODEN. Een schitterend bewijs van groote be- langstelljng ontving de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingsmaatschappij te Am sterdam van de Stichting „Hulp na On- derzoek". Deze stichting heeft aan voor- noemde Reddingsmaatschappij een tnotor- reddingsboot aangeboden, ter vervanging van de verloren gegane „Brandaris". Dit schitterende aanbod is dankbaar aanvaard. De nieuwe boot, waarvoor het ontwerp thans gemaakt wordt, zal in overeenstem- ming met den wensch van de stichting „Hulp na Onderzoek" den naam „Brau- daris" dragen. TIJDEL1JKE INSPECTEURS DER BELASTINGEN. Naar het H.blad meldt, heeft de Minister van Financien bepaald, dat de tijdelijke in- specteurs, thans' nog werkzaam op vele in- speeties der belastingen, in den loop van het volgende jaar, en in ieder geval op 31 De cember 1922, ontslagen zullen worden. Ook het aantal hulpkommiezen zal binnenkort belangrijk worden ingekrompen in dien zin, dat de posten, welke niet noodzakelijker- wijze moeten blijven bestaan meFhet oog op te keeren grensfraude, gehee! zullen wor den opgeheven. STEUNVERLEEN1NG GEDEMOBILI- SEERDEN. De Minister van Oorlog heeft thans tie commissie tot nadere voorlichting in zake de motie-Staalman betreffende steunver- leening aan gedemobiliseerden als volgt samengesteld: Dr. Scheurer, lid van de Tweede Kamer, voorzitter; de heer Van Zadelhoff, lid van de Tweede Kamer, lid, en de officier van gezondheid le klasse, Dr. Diehl, lid, tevens secretaris. DE S. D. A. P. BEREID TOT REGEEREN. „Het Volk" schrijft over de beteekenis van het so.-dem. verkiezingsprograrn o.a. „Wat is voor ons de beteekenis van ons verkiezingsprograrn? Het beteekent: Ziehler wat wij zullen trachten in de eerstvolgende vier jaren te bereiken. Wij zullen dit trach ten te bereiken als regeeringspartij, idien de uitslag der verkiezingen daartoe aanlei,- ding geeft. En andefs zullen wij dezelfde eischen als oppositie stellen aan de optre- dende regeering. Dit is, dunkt ons, de eenig redelijke en behoorlijke wijze, waarop men een verkiezingsprograrn kan en mag op- vatten". HET DREIGENDE GESCHIL AAN DE SPOORWEGEN. We lezen in het Utr. Dgb. dat de Woens- dag tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de vertegenwoordigers der vier personeelbonden: St. Raphael, Prot. Chr. Bond van Ambtenaren (B. N. A. S.) en de Neutrale Bond van Spoorwegpersoneel, gehouden conferentie, men ten aanzien van de aoor de directie voorgestelde wijzigingen in het reglement Dienst- en Rusttijden, niet tot overeenstemming is kunnen komen. De voorstellen zullen nu door de directie ter goedkeuring aan den Minister van Wa terstaat worden gezonden. ZANDKREEK EN EENDRACH1. De redacteur van de „Msb." te Brussel meldt d.d. 17 dezer: jS veroorzaakt door verkoudheid Eg wordt direct verzacht door i het gebruik van Lakerol' Pastilles. Deze hebben een aangename oplossende werking en ver- frisschenden smaak. Overal verkrijgbaar k FL 0.50 per doos. 14. De Nationaal politiekers hebben in wat zij noemen hun uitvoerenden raad een ellenlange motie aangenomen over .grens- aangelegenheden in de Congo en over de communicatie der Belgische havens met den Rijn. In dit laatste verband vestigen zij de aandacht der Belgische regeering op de afbakenings- en droogleggingswerken, wel ke Nederland zou voorgenomen hebben te doen uitvoeren in de plassen der Zand- kreek en van de Eendracht. Deze werken, aldus de motie, bedreigen de verbinding te water door de Belgische havens met den Rijn en zijn hinterland en zijn eeh schen- ding van het Nederlandsch-Belgisch vre-v desverdrag van 1839. Het comite der natio-' naal politiekers herinnert er aan, dat reeds eerder Nederland de Qoster-Schelde en den pas van het Sloe versperd heeft Het hooger belang der Belgische havens eischt het blijven bestaan en -zelfs het ver- beteren van al de passen en verkeerswe- gen in de mondingen van Schelde, Maas en Rijn. TE TOESTAND. Het is jammer dat de beraadslagingen in de lersche Dail het karakter hebben gekre- gen van een gedachtenwisseling in een de- baltng club, waarbij ieder een duit in het zakje wil doen, schrijft de N. R. Crt. Onder der verschen indruk, dat de overeenkomst die Griffith en Collins thuis brachten, den vurig begeerden vrede beteekende, had er gestemd moeten worden en de Kerstklokken in Engeland en lerland zouden dan mis schien het bijzondere geluid gehad hebben van overeenstemming tusschen symbool en werkelijkheid. Nu is het niet eens zeker, of men met Kerstmis al uitgepraat zal zijn en verder, of het votum van Dail Eireann wel zal uitvallen gelijk men aanvankelijk mocht hopen. Toch was er alle reden, om Collins, den man die aldoor in het veld heeft ge- staan en de bitterheid en de offers van den strijd van nabij kent, te volgen in zijn op- vatting, dat datgene wat aan het volmaakte vrijheidsideaal ontbrak, niet opwoog tegen de offers die men ervoor zou moeten bren- gen. Bovendien weet men nu, dat de Velera, zelf in het geheime alternatieve plan, dat in de openbare vergadering niet ter sprake mocht komen, evenmin een volrr.aakt onaf- hankelijke republiek als grondslag heeft. H houdt het achter de hand tot de stemming over de Londensche overeenkomst afge- loopen zal zijn, blijkbaar in de verwachting, dat de Dail haar zal verwerpen. Collins zegt. dat het verschil tusschen de Velera's pian en de overeenkomst van Londen een verschil is, dat neerkomt op woordenzifterij. Wij ge looven hem op zijn woord, want Valera heeft zich daar reeds in vroegere stadia van de or.derhandelingen aan verslaafd ge- toond. De ware vrienden van het lersche volk zullen het betreuren, dat de eendracht die dat volk in den gewapenden strijd ken- merkte, nu verloren gaat in nutteloozen- woordenstrijd, maar de Valera is het om gelijk hebben en krijgen te doen. Als er nu gestemd wordt, komen niet alleen de stemmen van de onverzoenlijke republikei- nen, maar ook die van de Valera en zijn volgelingen tegen het tractaat in het veld. Het bedenkelijkste is echter, dat fang niet zeker is, of de Dail, als zij de overeenkomst verwerpt, de stemming van de meerderheid van het lersche volk zou weerspiegelen. Reeds vroeger hebben wij er aan herinnerd. dat vele extremisten lid van de Dail zijn, die het feist van den strijd tegen Engeland, b; wijze van demonstratie, gekozen zijn. Het zou dan ook meer voor de hand liggen, dat na een verwerping een voorstel tot het hor- den van een referendum over de overeen komst in stemming kwam dan een nieuw voorstel van de Valera aan de Britsche re geering en het Britsche volk. Misschien dat Collins het nog indient. UZENSCHE CO U RANT M

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1