TarNeuzenscbe Courani Yrijdag 9 December 1921. No. 7234. STRIJD TEG-EI1 MISDAAD BINNENLANP. BUITENLAN D. 8EMENGDE 8EB CHTEN, O? WZETEJIDJB BXi-A.ID. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Grondwetsherziening. Aangenomen vvorden het artikel inzaki de mogelijkheid van tweejaarlijksche be grootingen met 43 tegen 37, en het artike omtrent ontbindbaarheid van de Provin ciate Staten met 53 tegen 27 stemmen. Verworpen worden: het artikel betref- fende quorumvrijheid met 63 tegen 14, het amendement-Marchant inzake vrijheid voor de Provinciate Staten om te vergade- ren zoo dikwijls ze vvillen met 43 tegen 38 het amendement-Van Ravensteijn om den voorzitter van den gemeenteraad aan te wijzen bij volksstemming met 78 tegen 3, het amendeinent-K. ter Laan inzake aan wijzing van den raadsvoorzitter door den raad met 57 tegen 24, en het artikel betref- fende aanwijzing van den raadsvoorzitter volgens regelen bij de wet te stellen, in- plaats van door de Kroon, met 62 tegen 19 LID EERSTE KAMER. De Prov. Staten van Gelderland hebben tot lid van de Eerste Kamer (vac. P. C. 't Hooft) bij derde stemming gekozen Jhr. J. Beelaerts van Blokland (a.-r.) met 30 stemmen tegen 21 op Mr. A. J. baron van Nagell (Vrijheidsb.) HET TEKORT BIJ DE POS,TERIJEN EN - TELEGRAFIE. Een bedrag van 5.096.072 gld. is aan gevraagd als aanvulling op de begrooting van de posterijen, telefonie en telegratte over het loopende jaar. De voornaamste posten dezer suppletoire begrooting ziju. kindertoelage en vergoeding ingevolge art. 38 van het bezoldigingsbesluit 4.027.400; telegraaf- en telefoonwerken 1.000.000 gld. Het komt den Minister blijkens de me- morie van toelichting, beter voor, in het ontwerp niet op te nemen de wijze, waan- op bovengenoemde exploitatieuitgaven zul- len moeten worden gedekt. Twee wegen staan daartoe open, of doofl verhooging van de uitkeering, oedoeld in art. 12 der inkomsten (dekking van het verlies), of door vermindering van andere artiikelen van p;itgaaf en verhooging van artikelen van inkomsten. In hoeverre dit laatste nu mogelijk zal zijn, kan thans nog niet met zekerheid worden gezegd. De kans schijnt echter groot, dat verhooging van den verliespost niet noodig iis. Wat de verhooging van den post: kin dertoelage enz. betreft, merkt de Minister op, dat, daar in de oorspronkelijke begroo ting voor het loopende dienstjaar nog geen gelden werden aangevraagd voor de uit- voering van die maatregelen, in welke als- nog voor het dienstjaar 1920 bij de wets- ontwerpen tot wijziging van de verschillen- de hoofdstukken der staatsbegrooting moest worden voorzien, tie aanvrage voor de voor het dienstjaar 1921 benoodigde gel den bij het onderhavig ontwerp geschiedt. Aan het voornemen tot het leggen van een kabel EngelandNederland, waartoe in 1913 was besloten, kon wegens het uit- breken van den wereldoorlog geen uitvoe- ring worden gegeven. Eenigen tijd geleden zijn de onderhan- delingen weder opgevat. De kosten wor den geraamd op 175.000 pd. st., zoodat het Nederlandsche aandeel in die kosten on geveer 1.000.000 gld zal bedragen. De bovengrondsche geleidingen in Ne derland zijn bijna geheel gereed, zoodat daarvoor slechts een gering bedrag noodig zal zijn, dat uit de reeds toegestane fond- sen zou kunnen worden gekweten. POST PER VLIEGTUIG. Wegens ijsgang zal de post naar Schier- monnikoog per vliegtuig van Helder wor den overgebracht. Brieven moeten via Helder worden geadresseerd. EEN BAKKERIJ VAN 170.000 GLD. BU1TEN WERKING? De heer Marc'nant vraagt aan den Mi nister van oorlog: FEU1LLET0N. A1 wat er in die hoofden omging aan laagheid, cynisme, en bloeddorst, teeken- de zich op deze gelaatstrekken af en men behoefde, als men hen zoo had kunnen zien, niet eens de woorden te verstaan om te begrijpen, dat Tiier een misdaad werd beraamd en dat deze mannen en vrouwen samenspanden tegen het rustige deel van het menschdom. Galgenaas, die werktuigelijk zijn stem gedempthad, wat de afschuwelijke geheim- zinnigheid van het schouwspel nog deed toenemen, zeide: Komaan, moeder Pinchard, je inlichtin- gen zijn dus zeker? De stoelemnatster antwoordde kortaf, met schorre stem: Volmaakt zeker. Die vrouw is dus 69 jaar. Woont zii alleen? Met een dienstbode. Jong of oud? 18 jaar. Een Parijsche? Neen, een Bretonsche. Dom of slim? Geen van beide. Maar Nog wat groen, maar niet dom. En is dat alles, wat die oude dame bij zich heeft? Dat is alles. Is het juist, dat de militaire bakketij te Groningen, die in 1920 werd voltooid en 170.100.381/2 heeft gekost, thans buiten werking is gesteld? Is het juist, dat deze bakkerij voor Rijks inrichtingen elders, zoo bij voorbeeld voor de strafgevangenis te Leeuwarden, brood heeft geleverd tegen 33 cent per kilogram, terwiji ter plaatse 19 cent moest worden betaald? Welke overwegingen hebben tot den bouw der bakkerij geleid en wat zijn de plannen der Regeering daarmede? VLAAMSCHE ONDERWIJZERS NAAR NED.-INDIE. De redacteur van wde Maasbodei" te Brussel seint d.d. 6 dezer: Een delegatie van het Nederlandsche Ministerie van Kolonien, bestaande uit de heeren Helwig, Lekkerkerker en Dol, ver- toeft thans in Belgie, om een onderzoek in te stellen naar het Vlaamsche onderwijs, teneinde te beoordeelen in hoeverre dit onderwijs zich aanpast in Nederlandsch,- Indie en voor het geval het onderwij vol- doet, keuze te doen onder de Vlaamsche onderwijzers, om die naar Indie te zenden. De commissie, welke haar onderzoek te Brussel begonnen is, ondervindt de groot- ste medewerking der Belgische autoritei- ten. Gisteren dineerden de Nederlansche gedelegeerden met den Minister-President. Heden is de commissie naar Antwerpen vertrokken, o m daar haar onderzoek voort te zetten. EEN JUBILEERENDE GEMEENTERAAD Met eenige feestelijkheid heeft de Utrechtsche gemeenteraad dezer dagen het feit herdacht, dat de 2000e zittfng is ge- houden sedert de invoering van Thor- becke's Gemeentewet in 1851. De burgemeester vond op zijn plaats een vaas met orchideeen, hem geschonken door de Raadsleden. Den heer Serton, die van de 2000 vergaderingen er 1000 mee- maakte, werd bij den aanvang der zit- ting een fraaie bloemenmand aangebodei. in rood en wit, de Utrechtsche kleuren. De burgemeester hieid een rede, waarin hij eenige interessante bijzonderheden me- dedeelde, die zich sedert 1851 in den Raad hadden voorgedaan en de hoop uitsprak, dat's Raads arbeid voor de toekomst rijke vruchten zou mogen dragen. De heer van de Kasteele, oudste lid in jaren, complimenteerde namens den Raad den burgemeester en den nestor, den heer Serton, die op hun beurt dank zegden voor de vriendelijke woorden tot hen gezegd. De heer Serton, die in den Raad altoos ijvert voor bezuinigingen, ontving van zijn medeleden een groote koek, opgemaakt met roode en witte suiker, het opschrift dragende: „Uit bezuiniging." Nadat de 2000e zitting aldus was inge- luid, begon de Raad met de begrooting. DE TOESTAND. Men gaat op het oogenblik, dat, ca een strjjd van zeveu eeuwen, het einde in het zicht is, beter niet na, wie de overwinnaars en de overwonnenen zjjn, schrjjft de N. R. Crt. Maar het moet toch met een enkel woord duideljjk gemaakt worden, waarom er dezen keer zoo groote vreugde heerscht, dat er met Sinn-Fern over lerland overeenstemming bereibt is. Immers, die overeenstemming met Sinn-Fein had ook reeds btsiaan over vroegere voorstellen. Er was toen echter geen gejuich, omdat men zijn hart moest vasthouden ten aanzien van het besluit van Ulster. En dit pessimisme bleek gegrond, Ulster verwierp de voorgestelde regeling, omdat daarin rekening was gehoudea met Sinn-Fein's dierbaarsten wensch, de een- heid en onverdeeldbeid van lerland. Men ging toen nieuwe voorstellen, die rekening hielden met Ulster's onverzetteijjkheid, uit- werkeD, waarbij echter bleek, dat Sinn-Fein, hetwelk de lersche eenheid wel een eed aan den koning waard geacht had, nu het die eenheid niet kon doorzetten, ten aanzien van de trouwkwestie bezwaren opwierp. Dat gaf nieuwe haken en oogen. Voor de Engelsche regeering werd het een groote en netelige kwestie, om tegeljjk Ulster en Sinn-Fein te bevredigen. Geen familie? Niet te Parijs. O! in de provincie? at dan? Een kleindochter. Een kind? Neen, 16 jaar. Verwacht zij haar? Iederen dag. Dan moet de zaak zijn afgehandeld voor- dat zij komt. Met een somberen grijns zeide vrouw Pinchard: Een meisje van 16 jaar, daar behoef je toch niet bang voor te zijn. Bang, herhaalde Galgenaas, bang is het woord niet, maar het wordt er ingewik- kelder door, een lijk meer. Vol wrok tegen alles wat jong, mooi en rijk is, hernam de vrouw: Dat bespaart haar de moeite om oud te worden. Vrouwen houden daar niet van. Wij zullen toch trachten ons tot de oude dame te bepalen, zeide Soufflard. En de meid, vroeg de stoelenmatster wat wil je daarmee doen? Wij zullen haar verwijderen. En wanneer zij niet wil? Dan zullen wij wel een voorwendsel zoeken. En als zij dan nog blijft weigeren? Soufflard keek id e stoelenmatster strak aan en zeide met doffe stem: Drommels, moeder Pinchard, jij schijnt veel van bloed te houden. Ik kan wel zien, dat je dat werkje zelf niet behoeft op te knappen. Het gele, perkamentachtige gezicht van de vrouw bleef onverschillig. Om haar dunne, kleurlooze lippen, die zij altijd op elkaar geperst hield, lag een Na eindelooze moeite werd de uitweg gevonden, dat de leden van het parlement van den Vrystaat lerland trouw en aan- hankeljjkheid aan de grondwet van dien staat zouden zweren en voorts, dat zij /trouw" zouden zjjn //aan koning George, zyn erfgenamen en opvolgers by de wet krachte van het gemeenschappelyke burger- schap van lerland met Groot-Britannie en zyn verkleefdheid aan en lidmaatschap van de groep van natien, die het Britscbe gemeenebest van naties vormt". Koning George heeft ten slotte zelf met deze eeds- formule genoegen genomen enhetncordelijke parlement kan zich nu niet in de on- gt-rijmde positie plaatsen, dat het met de in dezen vorm gezworen trouw niet tevreden zou zijn. Dan zou Ulster koningsgezinder dan de koniDg zelf zyn. Verder wordt Ulster bij de nieuwe regeling volkomen vrygelaten, om zich al of niet bij den nieuwen vrjjstaat aan te sluiten. Het be- houdt al de bevoegdheden die het bij de aatste home-rule-wet onivangen heeft, het wordt in geen enkel opzicht gedwongen, het tegenwoordige stelsel te wijzigen. Een ding alleen wordt nog van Ulster gevraagddat het zich neerlegt bij een commissie tot afbakening van Tyrone en Fermanagh, de twee graafschappen van de provincie Ulster, die nu reeds in hun meer- derbeid katholiek zijn. Als de vrede met lerland op deze kleine kwestie strandde, zou men zich nauwelyks iets onzinnigers, ja monsterachtigers kunnen voorstellen. In Tyrone wonen ongeveer 143,060, in Fer managh om en by de 62,U00 menschen. in het eerste graafschap bedraagt het per centage katholieken 55.4, in het tweede 56.2, in beide dus meer dan de helfc. Het gaat er derhalve in het wezen van de zaak om, of ruim 100 000 menschen voorloopig oy Ulster zullen bljjven of nu reeds ondei net gezag van den vrijstaat zullen komer.. Ouarover het conflict te heropenen, en de regeling, de vrucht van maandenlange onderhaudeiiogen, op losse schroeven te zetten, ware voor Ulster een onfeilbaar tniddel om zijn zaak voorgoed impopulair te maken. Dat zat het toch zeker niet aandurven. Er kan in de kringen van Sinn-Fein ten slotte cauwelijks twijfel aan bestaan, dat het geweld, dat voor hun zaak de over- winning behaaid ljjkt te hebben, slechts zoo groot succes heeft gehad, omdat bet machtige Britsche rjjk zelf pas met datzelfde geweld de overwiuning in ten wereldoorlog had behaaid. In andere tydsomstandigh&deu zou ten Engelsche regeering eerder tot het Oittere einde zjjn gegaau. Objectieve staats- manswjjsbeid, voor de keus gesteld tusscheD onnoemeJyke nieuwe oilers aan goed, bloed en aanzien of tegemoetkoming, moest t>e- sluiten, den laatsten weg tot het uiterste te gaan. Ea de Engelsche regeering heefi daarbjj aldoor den machtigen ruggensteun gehad van den telkens duidelijk blykenden wensch van den Koning. DRAADLOOZE TELEFOON IN EXPRESSTRE1NEN. Het ligt in de bedoeling eerstdaags op het traject BerljjoHamburg op de ex- presstreinen een inrichting voor draadlooze telefonie aan te brengen ten gerieve vaD let publiek. Dezer dagen zal met de proefnemingen een aanvang worden gemaakt. EEN BEEN AFGEMALEN. De heer W. v. d. Linden uit Eindhoven, had het ongeluk te Veghel tusschen den machinalen molen van den N. C. B. te ge- raken, zoodat hij het' onder ontzaggelijke pijnen moest aanzien, dat zijn eene been onder de knie in letterlijken zin afgema- len werd. De toestand van den ongelukl- kige is zorgwekkend LEVEND VERBRAND. In de fabriek der firma Pruim te Stol- berg geraakten de kleeren van een 17- jarige fabrieksarbeidster, die te dicht bij een kachel kwam in brand. Geheel in vlammen gehuld liep de ongelukkige naar breede, ironische trety die haar gelaat nog terugstuitender maakte. Soufflard hernam: Je weet niet wat het is, er een mensch om kcud te maken. Vrouw Pinchard haalde haar schouders op. Ik zeg je dat je niet weet wat het is! schreeuwde Soufflard. Hij voegde er bij, terwiji hij opnieuw zijn stem dempte: Lesage was een kerel. Behalve ik beef- dejedereen voor hem te Toulon, geen 10 man hadden hem kunnen doen terugdein- zen en er kon geen opstootje zijn, of hij was er bij om de leiding te nemen. Voor niets was hij bang, in een woord en toch heb ik hem zien beven, bleek worden en van streek raken als een kind, toen wij beiden dat zaakje in de rue du Temple hebben afgedaan. Hij kon niet meer uit zijn oogen zien, hij stak toe op goed geluk. als een zinnelooze en toen hij die koop- vrouw daar iangu-t op den grond zag liggen, onbeweeglijk te midden van een plas bloed, werd hij bijna even bleek als zij zelf. En van dien dag af, jelui hebt het evengoed gezien als ik, was Lesage dezelfde niet meer, hij was een bange wezel geworden, die beefde voor zijn eigen schaduw. Daarom zeg ik je, dat jij niet weet wat het is: Je steekt iemand dood, die je in den weg staat, maar meer niet, dat is mijn zienswijze. De oude vrouw was nog niet overtuigd want zij riep: Nu goed, dan zal ik er mij wel mee be- lasten, als je dat wilp Om den heelen boel te bederven?. Neen, dank je, dat is geen werk voor Vrouwen. En opnieuw vroeg hij: Hoeveel geld? de binnenplaats, zij is kort daarna over- leden. MOORDAANSLAG TE EYSDEN. Dinsdagmiddag omstreeks half een, werd een moordaanslag gepleegd bp den heer S., ingenieur der zinkwitfabriek te Eysden. Dicht bij zijn woning, die zich achter genoemde fabriek bevindt, werd de heer S. in bewusteloozen toestand gevonden. Het bleek, dat het slachtoffer met een of meer revolverschoten doodelijk gewond werd. Men brengt deze poging tot tnoord in verband met het ontslag van eenige arbei- ders van genoemde fabriek. EEN GESTOLEN PAARLEN COLLIER. Minsten 30.000 francs. Heeft zij dat geld in huis? - O! neen, dan behoefde je haar slechts den sleutel van haar secretaire te vragen, dat zou al te makkelijk zijn. En de stoelenmatster lachte met pen af schuwelijke grijns. Waar is dan de aap? Bij haar notaris. Zal zij hem daar vandaan nemen? J a. Wanneer? Over ^n dag of wat. Wij moeten den juisten dag weten. Dien zullen we weten. Door wie? De verpleegster. Juist, daar speelt moeder Vollard voor. Is zij al aanbevolen. J a. Door wie? Door mij. En aangenomen? Dadelijk. Prachtig. Nu blijft er nog een maatregel om te nemen over. En die is? De oude te omsingelen zoodat niemand bij haar kan komen tot op den dag, waar- op zij haar spaarpotje bij den notaris heeft laten halen. Er zal wel niemand komen, want zij heeft hier in de stad geen familie. Maar zij kon toch wel vrienden of ken- ri.-'C hebben. Dat is waar. Daarom moet zij worden omsingeld, in- gesloten, in al haar doen en laten nagegaan natuurlijk zonder dat zij zelf of de meid er een flauw idee van heeft. Niet? gemakkeiijker, want wij zullen al- lemaal om haar heen staan. zuster van dit meisje. Zy hadden den avond van den moord te zamen in een cafe doorgebracht en later had men hen in alleryl het huis van den ouden man zien verlaten. In het bezit van de meisjes werden zekere voorwerpen gevonden, die den ouden man hadden toebehoord. Zy werden derhalve eveneens gearresteerd. Later bekenden zij, dat de jonge mannen niets van de misdaad afwisten en dat zyzelf alleen de schuldigen waren. Terwyl de mannen zich in het cafe hadden bevonden, waren de meisjes de kamer van den zeventig-jarige binnengetreden, hadden haar slachtoffer een in ether ge- drenkten zakdoek voor den mond gehouden en hadden hem dan in koelen bloede ge- worgd. Daarop hadden zy zich van zyn spaarpenningen meester gemaakt. KINDERROOF TE PARIJS. Hoe dan? Vooreerst zal ik dikwijls een praatje gaan maken met mijn goede vrjendinj de weduwe Vollard, die, als verpleegster natuurlijk dag en nacht bij haar zieke is. Goed. Moeder Vollard, de verpleegster, heeft een zwager, Piednoir, ook een net mensch, die het nuttige beroep van besteller ufk- oefent, en die iederen dag zal komen hoo-. ren, of er ook boodschappen te doen zijn. Ja, maar de portierster? Ik zal haar laten kennismaken met Fifi en De jongen viel haar in de rede: Dat is al klaar. r Verbaasd riep vrouw Pinchard uit: Wat, ken je haar reeds? Moeder Rabouin. Ja, zoo heet ze. Ik ben al beste maatjes met haar. Sinds wanneer? Vanmorgen. Och kom Zoo doof als een pot. 't Is waar. Ik zai den baas spelen in de loge en er zal niemand bovenkomen bij mevrouw Laroche. Weet je dat ook al? 'n Kunst I n, iieruam Soufflard, als de peer rijp is, begint mijn werk: ik zal ze plukken3 Vervolgens wendde hij zich tot vrouw Vollard: Jij hebt een verpleegstercostuum noo dig, je moet er eerbeidwaardig uitzienk want met de vodden diie je nu aan hebt zou niemand je vertrouwen. (Wordt vervolgd.) In Berlijn teruggevonden. Toen een familie uit Hengelo dezen zo- mer via Arnhem naar Zwitserland reisde, vermiste ze bij aangifte aan het douane- kantoor Elten een kostbaar paarlencoflier, dat in een etui in een der kof-fers was ge- borgen. Het etui bleek bij de aangifte le- dig, Overnacht was in een hotel te -Arn hem. De hotelhouder was van meening dat de eerlijkheid van zijn personeel bo- ven verdenking was. Er werd natuurlijk van de vermissing aangifte gedaan. Men waande het collier reeds verloren, want er werd niets meer van gehoord, tot men dezer dagen uit Berlijn bericht ontving met het verzoek over te willen komen, daar het collier aldaar door een kamer- meisje, dat in het hotel te Arnhem ge- diend had, ten verkoop was aangehoden. Het meisje was door de politie aange- houden. Het collier bleek werkelijk het ontvreemde te zijn. EEN FRANSCH STOOMSCH1P GEZONKEN. Ter hoogte van Kaap St. Vincent is het Fransciie stoornschip „Walhalla'', dat op weg was naar Antwerpen, gezonkeu. Omtrent het lot van de bemanning die voor het meerendeel uit Spaansche rnatro zen bestond, is niets bekend. HONDENTROUW. Op het oogenblik doet te Zurich een roerend en tragisch verhaal de ronde be- treffende een boer, die, toen hij zich in een bosch bevond, plotseling overleed tengevolge van een hartverlamming. De man had zijn drie honden bij zich. Wat gebeurde er nu? Een dezer honden bleef bij zijn dooden baas aitten, de tweede liep naar een naburig huis, terwiji de derde naar het huis van den overledene liep, waar hij door zijn geblaf mededeelde, dat zijn meester iets heel ergs overkomen was. HET BOODSCHAPPEN-PAPiERTJE. Een kleine jongen was in 'n volksbuurt in Den tlaag door zijn moeder naar den kruidenier gezonden met een zakje, waarin ie moeder een papiertjehad gestokeu, waarop stond wat zy verlangde alsmede dat zy geen geld had inedegegeven, met het oog p het gespuis dat de straat onveilig tnaakt Haar man zou 't wel komen betalen. Op weg naar den kruidenier werd 't jongetje aangespTokca door een man, die bem het zakje afhandig maakte en hem een duw gaf met de woorden Jongen, je moet op de kleine steentjes loopen !- De jongen deed zijn boodschap mondeling want hij had gehoord wat er op het briefje stond. Doeh by kwam thuis zonder het zakje en vertelde hoeeen man hem dat had afgepakt, De stiaatroover zal echter wel Taar op z'n neus hebben gekeken, toen hy in het zakje geen geld vond, docb eeu waarscbuwiqg voor //gespuis", waartoe hij zich mocht rekenen. Inderdaad zoo'n waarschuwiDg is nirt overbodig. EEN ROOFMOORD. In het Fransche dorpje Villefransche- snr-Cher heeft dezer dagen een afschuwelijke roofmoord plaats gehad. Men ontdekte, dat een oude man van zeventig jaar was geworgd en dat zijn spaarpenningen, die bij, volgens Fransche gewoonte, in zyn huis bewaarde, waren gestolen. De ver- lenking viel allereerst op twee jonge mannen. Een hunner had in het huis van de ver- moorde een kamer gehuurd, waar hy met zyn maitresse, een meisje van 17 jaar, woonde. De andere leefde met de 19-j*rige Eenige dagen geleden vond te Parys een zonderling voorval plaats. Een jooge uoeder, die op het punt stond met haar kind het ziekenhuis te verlaten. werd op de binnenplaats door een verpleegster aan- gesproken, die haar verzocht, nog even op net buieau te willen komen, zjj zou dan wel de kleine zoo lang vasthouden. Op bet bureau bleek echter, dat men de jonge vrouw in het geheel niet had geroepen en toen zy weer op de binnenplaats terug swam, bleek cok de verpleegster met het kind te zyn verdwenen. Aile nasporingen bie-en tot dusverre vruchteloos. Thans heeft zich, naar de Parijsche bladen melden, weer iets dergelyks voorgedaan en wel onder even zonderLnge omstandigheden. Uit de verzamelde signaiementen meent men te moeten opmaken, dat, hier dezelfde viouw de daderes zou zyn. Op een besteedbureau voor minnen ver- voegde zich dezer dagen een dame, die »roe>{ om een voedsier, in het bezit van een flinke gezonde b*hy. Er was by de •.Ufter van deze dame een plaats vuor een g >ede min. De dame was ongeveer dertig jaar oud. Zy ko is een van de aeschikbare minnen, die een flmk kind bezat, uit. Den volgeuden dag kwam zy de min en naar kind van het bureau afhaien. Des avonds kwam de min weer op het bureau terug, om te vertellen, dat men haar kind had gestoleu. Zy -ertelde, dat de dame, die haar hud medegeuomen, per auto met haar naar den dokter was gi-reden om haar te doeu onderzoeken. In den auto upende de dame een groote hoedendoes, waaiuit zjj prachtige kleertjes voor de kleine voor den dag haalde. Voor het huis van den dokter gat de dame de min geld om dezen voor de visite te kunnen ietalen. Kiaarblijkeljjk kende zjj het huis, want de dame zeide, dat zjj direct naar de derde etage had te gaan. De min wilde haar kind meenemen, doch de dame wilde het liever by zich in den auto houden. De dokter vroeg de min, van wie zjj kwam. Zy deelde hem mede, den naam van de dame niet te kennen, doch zeide hem, dat deze dame beneden in den auto wachtte. De dokter ging naar het raam en keek naar beneden, doch er was niets te zien. fljj zei evenwel niets en onUerzocht de vrouw. Toen zjj daarna weer op straat kwam bemerkte zjj de verdwyning. Een politie-agent, die haar zag weenen, bracht naar naar een politiepost, waar zy verhaal van het gebeurde deed. De politie tracht thaus, den chauffeur op te sporen, die de vreemde dame naar den dokter heeft gebracht. Bij de politie heeft zich nog een vroed- vrouw qangemeld, die eveneens een verhaal deed van een dame, die haar vroeg of zjj niet eeD jonge moeder wist, die afstand van haar kind zou willen doen. De vroed- vrouw ging hierop echter niet in. De politie gelooft niet, dat men hier met een misdadigster heeft te doen. Veeleer is zij van meening, dat het hier een kinderlooze dame betreft, die op deze wjjze tracht een erfenis te winnen, welke haar anders zeker zou ontgaan. Wellicht is het kind, dat zij eenigen tijd geleden heeft gestolen, in- middels gestorven en heeft zjj daarom een tweeden kinderroof begaan. VAN stemmen. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5