pbedikb epeteii Hoogwatergetij teTerNeuzen. dEMENQDE BERICHTEN. Laatste Berichten. BURGEBLIJKEh STANp7~ DOCTORIAAT FRANSCHE 1AAL. Dezer dagen is te Parijs aan de Sorbonne tot doctor in de Franscne tiaal eri letteren gepromoveerd op proefschrift, getiteld* La I ragedie Francaise et le theatre Hol- landais au 17me side et l'influence de corpeiile, de heer J. Bauwens, leeraar te bchiedam, voorheen te Ter Neuzen. BINNENSCHEEPVAARTWET. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld vvegens overtreding der bin- nenscheepvaartvvet J. ten H. te Ter Neu zen, tot f 50 boete subsidair 50 dagen hech- tenis. HET STOOMSCHiP „ARY" De Lloyd's List deelt mede, dat het stoom- schip „Ary gebouwd op de werf der firma Craig i ayior a Co. Ltd. Thornaby Scheeos- bouwwerf te Stock-ton on Tees voor de fiinia A. C. Lensen te Ter Neuzen versche- nen v njdag met gunstig gevolg heeft proef gesi n;c. De afmetingen. van dit stoom- Suu Z!iP,: 384 X 544 X 34.9 voet tot het shelterdek en 20 voet 3 duim tot het opper a i 1 ft00msch'P, type gesloten shelter handelaars moet vallen, waar hij dan na- tuurhjk met voor den goedkoopsten priis te- recht komt. K J Teneinde in dezen toestand verbetering te knjgen bevai hij aan aansluiting bij her centraal inkoop bureau, dat reeds mooie resultaten heeft verkregen. De aanko pver- ccnigingen kunnen daarvan lid worden tegen het nemen van aandeel ad /200 waarop IU moet worden gestort en de leden zijn slechts verantwoordelijk voor het dubbele van het nominaal bedrag van het aandeel Uok met leden kunnen wel bij dat centraal bureau inkoopen doch deelen dan niet in cte winst. De spreker wees er voorts ook op, door aanhahng van een voorbeeld uit de praktiik dat, indien de landbouwers met hunne ver- eenigingen in een machtig lichaam zijn ver- cenigd, zij desnoods ook kunnen ootrec-en egen trusts van handelaren, die in het ver- ledenop verschillend gebied wel eens de maikt beheerschten. De Voorzitter dankte den spreker voor zijne uiteenzetting en meende, dat deze hier grens bij Veldzicht (bij IJzendijke). Aldaar bevond zich ook de Belgische Justitie uit ^ie - personen hadden medegebracht uelke verdacht worden van den moord te hebben gepleegd op het echtpaar Perrels te Zuidzande in Januari 1919. Na confrontn- tie en verhoor van getuigen werden de ver- dachten weder teruggeleid. onder dekking der mare- dek is volgens de hoogste klasse Lloyd ge- een dankbare taak te vervulle'n had aanue- consfr„e.„, u.-xi 1 z>en men in deze streek vele aanfeop vS- eemgingen, geheel in den vorm met' statuten en rechtsvorm aantreft, dank zij den arbeid door wijlen den heer Vorsterman van Oven voor ruim 30 jaren geleden aangevangen. Hij stelde voorts nog eenige vragen die door den spreker werden beantwoord Hii stipte ook aan, dat de heer Vorsterman van Oyen zeker verdienstelijk werk heeft ver- richt, doch deze bezag die zaak in het lich; van zijn tijd. De tijden zijn inmiddels ver- anderd en dan moet men de bakens ver- zetten. Hij eindigde nogmaals met een on- wekking tot aansluiting der aankoop-ver- eemgingen bij het door het Nederl. Land- bouweomite in het leven geroepen centraal aankoop-bureau. waarbij reeds verschillende groote organisaties zijn aangesloten. Hierna gaf de Voorzitter het woord aan den heer Van Dijk. 2e Secretaris van het Hoofdbestuur der Z. L. M., die aan de hano van de verschillende in de zaal tentoon- gestelde kaarten enz. wees op het werken en streven der Z. L. M. en de resultaten die daardoor werden verkregen. Hij wees er op, dat het was dank zij den vertegenwoordiger der Nederlandsche lanu- bouwers in de conferentie te Geneve dat al- daar de beperking op den arbeidstijd bij den landbouvv nog onbeslist werd gelaten, dar de Z. L. M. ook tracht invloed uit te oefeni n op ondpelmatige toepassing van de arbeias- wet op het landbouwbedrijf hier te lande evenals zij tracht te voorkomen algemeene toepassing van de vleeschkeuringswet op tie huisslachtingen. De Z. L. M. tracht voldoening te krijgen voor hen, die wegens de maatregelen van de pest nadeel hebben geleden, afschaffing te krijgen van den zomertijd, heeft vermln- dering weten te verkrijgen van de notaris- tarieven enz. enz. en haar wacht nog een rijken arbeid. Er worden ook lezingen en voordrachten gehouden en bij de landbouwcursussen heb ben reeds tal van jonge landbouwers zicn kunnen ontwikkelen. Hij verklaarde ook. dat, indien de afdee- lingen dit verzoeken, de secretarissen van het hoofdbestuur gaarne bereid zijn over een of ander actueel onderwerp een voordracht te houden of daarvoor te zorgen. Vervolgens werd een ommegang door de zaal gemaakt, waarbij de heer Van Dijk nog op verschillende speciale zaken wees, die hij de aanwezigen onder de aandacht meende te moeten brengen. Na afloop dankte de Voorzitter den heer Van Dijk voor zijne uiteenzetting en zijne zorg voor het alhier inrichten der tentoon- stelling, het alleen jammer achtende, dat de belangstelling voor dat werk heden namid- dag niet grooter was gebleken. construeerd. Het heeft in de dubbelen bo- dem een groote water-ballast-capaciteit voor en achu-r, benevens in de piekgn. De Arv" heeft een direct werkend ankerspil, stoom- stnur-inrichting, 10 winches, dubbele laad- poomen tn de nieuwste werktuigen voor het vlugge laden en lossen. De machines ver- vaardigd door de firma Blair Co Ltd te Tees' hebben' cylinders van 42 '0 en een slag van 70 Eng. duim. .oiv0te ketels> werkende onder een druk van 180 lbs., leveren den stoom. Gedurenoc den geheelen tocht heeft alles uitmun gefunctioneerd. TENTOONSTELLING VAN WEGE DE Z. L. M. De tciLooctelling die alhier j.l. Dinsdag tn v, oeii ;i..g van wege de Zeeuwsche Lanu- bouwmaatschappij is gehouden in de boven- zaa van het Hotel Centraal, betrof in hoofd- zaak de mzending van het Hoofdbestuur op de Zeeuwsche tentoonstelling. Zij be- stond uit een aantal kaarten, in grafische voorsteihng een beeld gevende van den Zeeuwschen landbouw, haar vereenigings- wezen, de productie enz. enz. en maakte bovenal den bezoekers in duidelijke op- schiiften kenbaar wat de Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij voor hare leden, voor de landbouwers in het algemeen heeft gedaan en nog doet, terwijl haar in verschillende cn- zicht nog veel te doen overblijft, en er met nadruk op gewezen wordt, dat het voor de lanuoouwers in het belang van hun bedrijf is, dat zij zich in een groote, krachtige or- ganisatie vereenigen. Door den 2en secretaris der Z. L. M. de heer Van Dijk, werden aan de bezoekers weKvillend alle gevraagde inliehtingen ge- geven. Zondag 11 December 1921. A ooral werd de aandacht der aanwezigen gevestigd op de grafische stelling betreffen- de de stijgmg van het bedrag aan hypothe- ken. Dit wordt beschouwd als een gevolg van de hooge waarde waarvoor in de laatste jaren in Zeeland landerijen zijn gekochf zondet dat de koopers zeif over het noodige kapitaal beschikten. Voor die hooge hv- potheken moeten ook hooge renten worden betaald. Thans is de grond reeds sterk in waarde gedaald. Die eenmaal gevestigde hypotheken zijn er evenwel, en zullen ver- moedelijk noch hooger stijgen, met gevolg dat de betrokken landbouwers op hooge las- ten zitten, terwijl de prijs der verschillende landbouwproducten ook al aanmerkelijk zijn gedaald. Ter voorkoming van verkeerde begrippen werd er ook op gewezen, dat nog' wel wordi geklaagd over hooge land- en tuinbouw- producten, door de consumenten, doch dat het niet de land- en tuinbouw is, die die hooge prijzen maakt, doch wel de tusschen- handel. Een mooie illustratie hiervan levert wel het volgende. ontleend aan het Alg, Lano*- en Tuinbouwblad, orgaan van den R K Boerenbond in het bisdom Haarlem: Een koopman kocht op de veiling te A. een kool en stopte er een briefje in van den volgenden inhoud: „Deze kool heeft mij on de veiling 12 ct. gekost. Hij of zij. die deze kool voor consumptie heeft gekocht gelieve mij te berichten, wat hij of zij er voor heeft betaald." De man ontving even later bericht, dat de kooner pr 55 cents voor betaald had! Aan de tentoonstelling viel een matig be- zoek ten deel. AF. AXEL VAN DE Z. L. M. j.l. Woensdag hield de afdeeling Axel van de Z L. M. alhier eene vergadering in het Hotel Centraal". De vergadering werd wegens verhindering van den voorzitter, de heer Ph. J. van Dixhoorn, wegens de Staten- vergadering, geleid door den heer D. J. Dees. De secretaris, de heer J. de Putter was wegens ongesteldheid verhinderd, waarom zijn plaats werd vervuld door den heer A de Bruijne. De opkomst der leden was gering, ruim een 20tal waren opgekomen, hetgeen de voorzitter met spijt constateerde. Hij gai daarna het woord aan den heer Hulst, die herwaarts was gekomen om de leden te wijzen op het nut van de centrale aankoop- vereeniging. In de laatste 30 jaren is men op het gebied van gemeenschappelijken aankoop reeds een groote schrede vooruit gekomen, doch men bewandeld nog lang niet algeineen den goe- den weg. Spreker acht het een eisch, dat de cooperatieve aankoopvereenigingen ook een behoorlijken rechtsvorm zullen hebben. Hij betoogde voorts, dat de landbouwers, om verzekerd te zijn, dat zij goede waar ont- vangen, de grondstoffen in ruw vorm be- hooren aan te koopen, daar deze anders tij- dens de bewerking die zij in een of andere inrkhting ondergaan kunnen vervalscht worden, hetgeen de ervaring heeft geleerd. De chili b.v. dient in ruwvorm te worden aangekocht en in een eigen maalderij ge- schikt gemaakt om op het land te worden gestrooid. Ook is het een ongerief, dat, zooals nu bij de aankoop-vereenigingen geschiedt, de aankoopen op een bepaald tijdstip moe ten worden gedaan. Het komt dus nog voor, dat een landbouwer wien het om welke om- standigheden dan ook, niet gelegen kwam op dat oogenblik zijn voorraad op te doen, voor een deel nog in handen van de gewonc faillissementsaanvraag WILLEM BROEKflUYS. De officier van justitie, Mr. Rom bach to Eot'erdam, heeft het faillissement aange- vraagd van Willem Broekhuys, die onlangs door de Rotterdamsche rechtbank werd ver- ordeeld tot twee jaar gevangenisstraf in verband met de zaak der Rotterdamsche andels- en Landbouwhank. Broekhuys, die te's Gravenhage gevangen zit, heeft, in verband metgencemdeaanvraag, een kort bezoek gebracht in gezelschap va"n 'wee rgkszeldwaehters en een rechercheur aan Rotterdam. MOSSELVISCHERI J. Men schrijft ons uit Philippine: Uit een der laatste dagen in dit blad gelezen 'ingezonden stuk mag met zeker- heid zeggen, dat het met de toesltand op de mosselvisscherijen in de Zeeuwsche- Stroomen zeer ongunstig staat, en, samen- gevat met de mosselhandel in het buiteu- land, (want alleen daar worden deze schelpdierties gegeten) deze handel door den steeds kleiner wordende frank zicn liaast niet ineer staande kan houden, wat anders voor een flink deel der Zeeuwsche bevolking een goed bestaan mocht zijn, doen deze nu .us pachteis en visschers van mosselvisscherijen zicii in een steeds ach- teruitgaande toestand bevinden. Wat die toestand betreft mag er van gezegd worden, dat men zich beangstigd maakt dat deze eertijds zoo bloeiende han del met het buitenland, zoo niet geheel dan voorzeker voor een groot deel zal moeten verminderen want het is ontegen- zeglijk dat er in de laatste jaren kapitalen in de mosselbedrijven zijn verloren gegaan. Daarvandaan dan ook dat men hier zoo- vvel „mosselbazen" (bedrijfleiders voor eigen rckening) hun mosselschepen (met of zonder motor) erf mosselvisscherijen van de hand doen om zich een ander znakje, of betrekking of als werkman hier of daar geplaatst te zien, eveneens de knechten aan de mosselscheepjes vaarwel zeggen om zich in faLriek of andere werkinricli- ting een brood te verzekeren. Het verbeteren der wValuta" en kwijt- schelding kunnen pachtsommen door Z. Ejcc. de Minister van Financien mag niet uitblijven wil men niet een algemeene on- dergang zien der vroegere eens zoo bloei ende en welvarende mosselhandel van dit plaatsje. VLISSINGEN. Met ingang van 1 December j.l. is door het bestuur van het zieken- en ondersteu- ningsfonds der Kon. Maatsch. „de Schel- de" benoemd tot controleerend geneeskun- dige van genoemd fonds de heer P. A. Jens, arts, voorheen gevestigd te Axel. RECHTZAKEN. Door den Officier van Justitie te Middel burg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 25 November jl., waarbij C. M., oud 25 jaar, veldarbeider te Schoondijke is vrijgesproken van ten laste gelegde mishandeling. MOORDAANSLAG TE ZUIDZANDE. De Justitie uit Middelburg bevond zich Dinsdag aan de Nederlandsche—Belgische DIEFSTAL VAN ELECTRICITEIT. Eenige ambtenaren van de gemeente electnciteit en een inspecteur van polifie, hebben te Amsterdam een inval gedaan ten huize van een electricien in de Von Zesenstraat, aldaar. ,DfZ€ ™an werd verdacht diefstal van electnciteit te plegen. Reeds een paar jaar geleden was de verdenking op hem geval- len, terwijl zijn vrouw wegens diefstal van stroom een vonnis achter den rug heeft Toen men nu den inval deed, bemoeilijk- te de vrouw de controle door overal het icht uit te draaien. De bezoekers waren hierop echter voorbereid en verschaften zich cloor electrische zaklantaarns zeif Iicht. Zij ontdekten een electriciieitstentoon- toonstelling op kleine schaal. Zoo brand- den er in het huis niet minder dan 4 elec trische kachels, die gevoed waren door stroom, verkregen van de leiding buiten den meter. Ook werden er accu's motoren enz. aangetroffen, die alle aangesloten wa ren op de leiding buiten den stroommeter Er werd proces-verbaal opgemaakt, ter wijl man en vrouw gearresteerd werden Tel. EEN FORT CHABROL TE SPRUNDEL. binds eenige dagen maakte een zekere v. d. L. te Sprundel het zijn omgeving zeer las- tig. Hij verkeerde in een toestand van krank- zinnigneid en had zijn woning tot een ves ting" ingericht van waaruit hij de voorbn- gangers bschooL V. d. L. is thans gearresteerd, doch daar- aan is nog heel wat voorafgegaan. De ,,Giondwet meldt daarover het volgende* „Marechaussee, gemeentepoline en rijks- cldwacht houden dag en nacht den omtrek bezet. Manschappen der brigade Sprundel en Roosendaal der Kon. Marechaussee zijn steeds op wacht. Zeker meer dan 40 man poiitie is in actie om te trachten v. d. L. te arresteeren. Dit gaat ecliter heel bezwaarlijk. Door de ramen, waarvan verschillencie zonder ruiten zijn, schiet v. d. L., zoodra hij een uniform ontwaart. Somwijlen komt hij naar buiten, en ook dan klinken er schoten. De poiitie Irfat detze schietpartij niet onbe- antwoord en tracht den gevaarijken zonder- ling onschadelijk te maken. Ook des nachts schijnt v. d. L. druk bezig te zijn. Geheel den nacht door brandt er een vuur in een der Vertrekken. Wanneer de man slaapt begrijpt men niet. Zooals de toestand er uit ziet, kan het nog lang duren, daar zooals schier overal op het platteland de man levensmiddelen voldoende in huis heeft. Dinsdagmorgen, zoo vervolgt het blad, was de geheele omgeving van de woning afgezet door een afdeeling marechaussee's, minstens 40 man sterk. Af en toe sprong v. d. L. achter deur of raam en joeg dan, hevig tierende een kogel door de iucht. Het bericht van deze merkwaardige bele- gering had verscheidene menschen op de been gebracht, vanuit de omstreken, zoodat de weg ter plaatse op een gegeven oogenblik zwart van de menschen zag. Te ongeveer 10 uur Woensdagmorgen arriveerde per auto de kapitein der mare chaussee, die met de revolver gewapend, poolshoogte nam in de onmiddellijke nabij- heid van de woning. Nadien is een volledige kring gelegd om de woning. Manschappen van de brigade Zevenbergen, Etten, Roosendaal, Sprundel en Zundert waren hiertoe gerequireerd. In den middag had de woning een waar'bom- bardement te doorstaan van steenen en puin, waarmede een bende jongens het huis bombardeerden chaussee's. De woning zag er daarop als een volko- men rui'ne uit. V. d. L. echter bleef niettegenstaande dit alles voikomen rustig. Onder 't hevigst la- waai hoorde men hem nog kachelblokjes* kloppen en bleef hij rustig doorstoken. Slechts een nader.ing van een uniform deed hem verlokken uit zijn kasteel te ko- men en te schieten. In den avond heeft de woning onophou- delijk onder vuur gestaan, en ten slotte is door stil naderbij te kruipen een schot gelost door een kclderluik naar binnen. Dez schoten hebben hun gewenschte uit- werking niet gemist, want nadien is de zon- derling blijkbaar beVreesd geworden. Men hoorde niets meer. Ten slotte heeft hij zich Woensdaenarht overgegeven. Nog altijd had hij het kruie- beeld omhangen. Bij zijn arrestatic heeft v. d. L zich nog hevig verzet. Men heeft hem op een wagen gebonden en hem zoo naar het geineentehuis te Rucphen vervoerd. Het blijkt dat v. d. L. volslagen krank- zmnig is. Daarom zal hij naar een krank- zinnigengesticht worden vervoerd. Het huis is een voikomen rui'ne. 't Heeft trouwens een volledige belegering moeten doorstaan." (Te.l) ROTTERDAM. Heden nacht is aan het Seinhuis A bij Feijenoord een goederentrein ontspoord, waardoor de verbindingen met de hoofdlijnen ernstig zijn gestoord. Men is druk in de weer om de lijnen weer vij te maken en denkt daarmede dezen middag gereed te zijn. De verbinding met het Zuiden is vooral ernstig gestoord. De oorzaak wordt toegeschreven aan het breken van een koppelstang. SCHEEPVAARTBEWEGING. 7 December. Eng. s.s. Harelda, JG45 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Duitsch s.s. Mottlau, 2373 M3.(l houl, van Laprick voor Gent. Eng. s.s. Huntherfield, 4114 M3.* kolen, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Spen, 2548 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Sulton, 1373 M3., gemengd, van Antwerpen voor Gent. Eng. zeilsch. Venta, 248 M3., ledig, van Margate voor Gent. Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Ino, 3500 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Duitsh s.s. Harafd, 1791 M3., ledig, van Gent naar Emden. Eng. s.s. Colloiney, 1633 M3., ledig, van Gent naar Blyth, Eng s.s. RedhaJl, 3093 M3., ledig, van Gent naar New Castle. Fransch s.s. Moncousu, 3803 M3.„ kolen, van Gent naar Nantes. Eng. s.s. Joili Norman, 1036 M3., ledig, van Gent naar Calais. Deensch s.s. Bertha, 2167 M3.„ ledig. van Gent naar Sunderland. Eng. s.s. Ernrix, 1958 M3.„ ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Mavis, 1404 M3.„ stukgoed, van Gent naar Londen. 8 December. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN Op het bureau van poiitie alhier, zijn als gevonden gedeponeerd: een portemon- scho >ine^ een'® en een dpngenshand- Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Nadruk verboden TER NEUZEN. HOEK. HONTENISSE. Eng. s.s. Argus, 1994 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. Zeel. Nora, 679 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Biubrouck, 2043 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Denapster, 1795 M3V kolen, van New Castle voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.„ stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3.„ stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Mayrix, 2077 M3.„ kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Nina, 3061 M3.„ kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Gosforth, 3049 M3.„ kolen, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Lealite, 1144 M3„ kolen, van Port Talbot voor Gent. Eng. s.s. Sutton, 1373 M3, gemengd, van Gent naar Cloucester. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Van 7 tot en met 8 December werden langs de Middensluis alhier 36 binnenvaar- tuigen op- en 46 afgeschut; langs de West- sluis 5 op- en H5 afgeschut. WEERBERICHT VAN 9 DECEMBER 1921. Het weerberioht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 774.8 Biarritz. Laagste barometerstand 748.6 Wishy en Kopenhagen. Verwachtfng tot den avond van 10 Dec.: Zwakke tot matige, Westelijke, later weer krimpende wind, aanvankelijk opklaren.i met weinig of geen regen, zelfde tempera- tuur. D A G E N. Voorm Nam Zaterdag 10 Dec. 9.53 10.25 Zomlag 11 10.52 11.18 Muandag 12 11.43 Dinsdag 13 0 05 12 25 Woensdag 14 0.46 1.07 Donderdag 15 1.27 1.47 Vrijdag 16 2.08 2.28 HULST. OVERSLAG. ZUIDDORPE. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sas van Gent. Philippine. Hulst. Hontenisse. Ned. Herv. Kerk. 9i u. en 2 u., Ds. A. Timmervnan. 9i u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u., Ds E. Raams en 2 u., Ds. E. Kaams, Bediening van den H. Doop. Ponderdag 15 Dec., 's avonds 5J u., Ds J. H. Donner van Breda. Rede i vrederust". 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. qi* en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. Hermanides. 10 u., Ds. W. J. van Lindouk. Gereformeerde Kerk. u-» Ds. J. R. Goris van Schoon- dijke, H. Avondinaal en 2 u. Ds I R. Goris. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 a. en 2 u., ps. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) ler Neuzen. 9 u., 2 u. en 5^ u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5| u., leeskerk. Ter Neuzen. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). 5i u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8* en 10 uur s Namiddags om half drie Lof. EEN NIEUWE ZETMACHINE. Een ingenieur, Bnzyno, beeft te Belsing- lors een demonstratie gegeven van een door hem uitgevonden zeer goedkoope zetmachine. Deze machine zet gewoon drukschrift auto- matisch over, terwijl er geen motor noodig is, noch een vakman voor de bedieniug. De machine zal binnenkort in alle landen worden beproefd. Duitsch s.s, Carla, 1143 M3.„ fosfaat van Gent naar Harleben. Eig- Nidd, 2818 M3.„ stukgoed, van Gent naar Goole. WERK, ONTSPANNING, SLAAP. W erk, ontspaning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de gezonri- Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan onspan- mng zij verstoren het evenwicht der lichame- Kjke gezondheid door overmatig werk Overworking overlaadt het bloed met afge- werkte stoffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen stryd om een dusdanige hoeveelheid uit hei bloed te tiltreeren. Dientengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen rneumatische pijnen, waterzuchtige zwellin- gen duizeiigheid, hoofdnijn, een vermoeid ge- voel enz. roster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noo- ctige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een, verstandige leefwfjze ver- m/jdmg van pverwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap versterken Foster's Piilen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijrilijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikloeling van rheuma- tiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht. lscmas, nier- en blaasontsteking enz, Onthoud echter, dat als gij weder gezond zlJt, gij moet trachten gezond te blijven zonder geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren i I ilen draagt de handteekening van James Foster. Te T.er Neuzen verkrijgbaar bii Wed A. v. Overliecke—Leunis, a 1.75 per doos. POUTIE. Huwelijks-aangiften. 2 Dec. Adriaan Witte, oud 28 J., weduwn. en Catharina 't Gilde, oud 24 j. id. lacobus Janren, oud 22 j., jm. en Cornelia Michiel- !-en, oud 22 j., jd. Abraham Elias Bliek, oud 25 i jm. en Santina lanna Dieleman, oud 23 i. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Dec. Chrisstoffel'Meul- broek, oud 51 j., weduwn. en Maria Kas. oud 49 wed. Edumond de Zaegher, oud 25 j.,jm.en Jozina' Adriaua Pieternella Faas. oud 22 jd. Geboorten. 27 Nov. Maria, d. van Mattheus de Bruyne en van Suzanna de Jonge. 29 Nov. Cor- nelia, d. van Marinus Schee'le en van Leuntje Dob- belaar. 30 Nov. Nellij Antonis Adriana, d. van Ja cobus Pieter Schrier en van Magdalena van der Est. Anna Maria, d. van Johannes Smallegange eo van Elisabeth Maatje Dommisse. 2 Dec. Maria Adriana, d. van Jan Huijssen en van Janrm Adriana Paulina Dieleman. Overlijden. 27 Nov. Desire Pierre Solie- veld, oud 49 j.. echtg. van Susanna Elisabeth Jo hanna Pauwels. Rosalia van Acker, oud 80 j., echtg van Jan Dirksen de Wael. 3 Dec. Johannes San- derse, oud 73 j., weduwn. van Abrammina Jacoba de Jonge. Huwelijks-aangiften. If) Nov. Jan Helmendag, oud 24 j jm. en Woudina Wagenaar, oud 21 j., jd. 24 Nov. Willem de Pooter, oud 35 j., jm. en Adriana Pot, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Nov. Pieter Pairiusse, oud 24 j., jm. en Maria Janna Verheijke. oud 23 j., il; 24 Nov* Jan Helmendag, oud 24 i_ jm. en Woudina Wagenaar, oud 21 j., jd Geboorten. 9 Nov. Lijntje, d. vaa "Cornelis de Visser en van Lijntje ei-helst. 17 Nov. ,ian, z. van Cornell's Vinke en van Janna Rinkhoud. 18 Nov. Maria Adriana, d van Pieter Pladdet en van Janna de Ridder. 25 Nov. Cent Cornelis, i van Martinus Beaufort en van Maria Adriana Leijs. Overlijden. 22 Nov. Nicolaas de Klerk, oud 67 J., weduwn van Johanna van de Weele 7 Nov. Gevonden een onbekend manspersoon. 15 Nov Elisabeth Platteeuw, oud 74 j., d. van Johannes en van Cornelia do Krijger. 28 Nov. Jan Ilamelink oud 54 j., weduwn. van Jacomina Pieternella Zegers. V V ft ft tf Huwelijks-aangiften. 11 Nov. Carolus Ludovicus van Boven, oud .4 j., jm. en Josephina Maria Ludo- vica de Kraker, oud 24 j., jd Huwelijks-voitrekkingen. 3Nov. Leo Adolf Pateer, oud 37 j., jm. en Mathilda Louisa Platjouw, ouJ 30 J., jd. 26 Nov. Carolus Ludovicus van Boven, oud 25 j., jm. en Josephina Maria Ludoviea do Kraker oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Josephus Alonisius Catharina, z. van Alphonsus Franciescus Roelans en van Anna I aulina Melsnia Brahe. 6 Nov. Louisa Maria, d. van Petrus Augustinu.s de Wagter en van Maria Mahu. 8 Nov. Helene Maria, d. van Theodorus Wee- maes en van Eugenia Maria Brassel. 11 Nov. Maria Louisa, d. van Alphonsus Johannes Morcus en van Louisa Paulina de Waal. 11 Nov. Josephus Petrus z. van Petrus Dominicus de Smit en van Apoloni. Paulina van Waterschoot. *14 Nov. Gerardus Josephus, z. van Emile Johannes Yerschooten en van Cristina Maria Bun. Agnus Catharina, d. van Joseph Aloij- sius de Rijk en van Paulina Catharina Mans. 15 Nov. Anna Franciena, d. van Desir5 Colsen en van Johanna van Heese. 16 Nov. Petrus, z. van Desird Schelfaut en van Maria Louisa Hoefeijzers. 25 Nov. Alouisius Johannes, z. van Joseph Vercauteren en van Helena Crombeen. Overlijden. 7 Nov. Godeliva Andriessen, oud 80 j., wed. van Pieter Augustinus Voet. 14 Nov. Char les Christiaens, oud 44 j., echtg. van Mathilda de Lange. 15 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwl. geslacht van Desiderius Hubertus de Waal en van Jeaunette Johanna van den Bergen. 19 Nov. Maria Emma Theresia Maas, oud 6 m d. van Johannes en van Emma Mathilda de Kraker! Huwelijks-aangiften. 5 Nov. Johannes Franciscus Emmaneel, oud 22 j., jm. en Jeannetta Virgenie Ma rie van der Vlies, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Nov. Johannes Fran ciscus Emmaneel, oud 22 j., jm. en Jeannetta Yirgenie Maria van der Vlies, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Maria Catharina, d. van Pros per F. D. van der Heijden en van Maria P. van Hecke. 9 Nov. Johannes, z. van Abraham de Mees- ter en van Margriet M. R. de Malefason. 10 Nov. Johannes Maria, z. van Johannes H. de Brugn en van Mathilda Pastijn. 12 Nov. Petrus Johannes Marie, z. van Jan F. van de Walle en van Maria I. Herwegh. Elza, d. van Joseph De Kesel en van Martha Smits. 18 Nov. Rosina J.ouisa, d. van Blon- dina C. Pieters. 29 Nov. Mariette Eugenie Louisa, d. van Petrus J. van de Velde en van Maria M. Vael. Overlijden. 2 Nov. Johan Charles Cyrille Cruijs- bergs, oud 6 j z. van Cyrille M. O. en van Amelia de Pre. 9 Nov. Alphonsus de Nijs, oud 56 j., echtg. van Joanna de Caluwe. 17 Nov. Maria van Damme, oud 51 j., echtg. van Carolus C. van Gijsel. 19 Nov Josephus de Rijk (van Boschkapelle), oud 26 j., z. van Jan F. en van Josephina M. Hermans. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Nov. Franciscus Ig natius. oud 24 j. jm., en Anna Rosalia van Goeije, oud 21 j., jd. Geboorten. 21 Nov. Celina Margaretha, d. van Franciscus Dominicus Pollet en van Martha Maria de Moor. Overlijden. 24Nov. Adrienne Nathalia Verhoeven. oud 7 mnd., d. van Reom Alphons en van Romania Maria Michiels.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2