LANDBOUWBERICHTEN. Provinciale Staten van Zeeland. GEMENGDE BERICHTEN. baarheid van een vlootovereenkomst." Wel- nu, indien aiies goed gaat, zal nog ineer be- reikt woruen dan deze minimum-voorwaarde en, in plaats van een niet op schrift gesteiae entenii., een uaciaat ioi sianu komen tusseiiea deze drie, met Frankrijk ais vierde partij. indien alles goed gaat. Want ter wijl de Evening Standard heeft hooren ver- luiden, dat de Britsche regeering ai hare goedkeuiing aan het ontwerp heeft gehecht; terwijl men mag verwachten, dat Frankrijk weimg bedenking zal maken, moest de in- stemming van Japan Maandag nog at- komen en verkeert men nog in het onzekere over de houding die de Amerikaansche Se- naat zai aannemen. Toen president Harding de netelige kwestie van een bondgenoot- schap wilde vermijden en bij wijze van proef het balletje liet opgooien van een gentle man's agreement, een overeenkomst waarbij partijen niet door hun handteekening, maar alleen door hun woord zich binden, kwam er een dreigend gemor van den kant van den Senaat. Ten aanzien van tractaten, die buiten den Senaat tot stand zijn gekomen, behield hij zich natuurlijk het recht voor, ze te venverpen, en dat had men dan ook met het tractaat van Versailles ervaren. Maar afspraken, waar de Senaat zoo zeer buiten bleef, dat hij er heel geen medezeggenschap over had, waren nog grooter verfoeisel. Zoo- dat de koers, waartoe de Amerikaansche regeering, volgens hetgeen Reuter te Was hington uit gezaghebbende bron vernomen zegt te hebben, nu besloten zou hebben, is het ontwerpen van een viervoudig verbond. De Morning Post, die er verleden week ai den neus van had, dat iets dergelijks in den maakt was heeft Maandag ook iets naders van den voornaamsten inhoud ervan inedege- deeld: io. handhaving van den status quo in de Stiile Zee; 2o. minnelijke regeling van toekoinstige geschillen door arbitrage; 3o. waar'oorging van de volledige souvereini- teit (dus tcrritoriale onaantastbaarheid) van China. Het alternatief van het niet tot stand ko- men van deze entente voor de Stille Zee, zou, volg'ens Reuter, een Amerikaansche be- grooting van oorlog en marine van meer dan 800 millioen dollars moeten zijn de groote stok dus, waarmee Harding zijn eigen Se naat dreigt, indien deze niet mee mocht wil- len werken aan wat totdusver in den raad der bonzen als eenig mogelijke oplossing is uitgebroed. De aankondiging van deze groo te verrassing in de eerstvolgende openbare vergadering van de conference zou haar dramatische effect niet gemist hebben. Maar bij nader inzien heeft men het toch blijkbaar voorzichtiger geacht er een „vlucht in het openbaar" mee te ondernemen, die het mo- gelijk maakt de stemmingen en stroomingen van de openbare meening in de verschillende landen tegenover het plan te leeren kennen. Op het laatste oogenblik is de Engelsche regeering het met Sinn-Fein eens geworden, -dit is het groote nieuws vandaag over de lersche kwestie. De Londensche avond- bladen van Maandag waren in de zwartgal- ligste stemming. Er werd gesproken van 011- eenigheid in de „inner circle" van Sinn- Fein, op het laatste oogenblik bezworen met een gebiedend handgebaar van de Va- lera en de woorden; ,,Dit zijn uwe instruc- ties. Het zijn de instructies van het volk van lertand van ernstige beraadslagingen tusschen de Sinn-Feinsche gedelegeerden in den loop van den dag van gisteren te Londen, die niets opleverden dan het voor- uitzicht, dat zij gisterenavond hals over kop en vooigoed zouden vertrekken, maar de nacht heett raad geschaft. ut dag van Maandag had een dramatisch verloop. Ora tien uur s ochtends verschijni Lloyd George op Buckingham Palace voor een langdurige audientie met den Koning; om elt uur komen de Britsche onderhan- delaars in conferentie bijeen ten huize van den eerste-minister, Downingstreet 10; om twaalf uur voltallige vergadering van het kabinet tot half twee; om drie uur confe rentie tusschen de Sinn-Feiners en de com- missie van zevenen uit het kabinet; nieuwe conferentie van Sinn-Fein met de regeering Maandagavond om tien rninuten voor halt twaalf. Deze laatste is beslissend geweest en toen het niet ver meer van half drie was, kwam het bericht op de Londensche redac- tie-bureau's, dat de nieuwe Vrijstaat Ier- iand eindeiijk ter wereld was gekomen. Men had Ulster nieuwe voorstellen voor Dinsdag beioofd, wanneer het parlement opnieuw te Belfast bijeen zou lcomen, om verklaringen van Craig aan te hooren. De Dinsdag was al begonnen, toen zij pas met een Snellen torpedo-jager daarheen onderweg gingen. De Sinn-Feinsche onderhandelaars heb ben dan toegestemd en aangezien zij hun in structies wel niet misverstaan zullen hebben, kan rnen zeggen, dat Zuid-Ierland de nieuwe regeering aanvaardt. Ulster zal nu ook spoe- dig moeten beslissen. In Engelsche regee- ringskringen is men optimistisch genoeg om fe verwachten, dat het eveneens toe zal hap pen, aangezien zijn rechten als voldoende gewaarborgd beschouvvd worden. Maar de vrede tusschen de Engelsche regeering en Zuid-lerland is, indien de Dail op het laat ste oogenblik geen roet meer in het eten werpt, gesloten en daarmee is Lloyd George, den staatsman, die Engeland in den buiten- landsehen oorlog ter overwinning gevoe-rd heeft, ook een tweede monument in de bin- nenlandsche politiek verzekerd. driemaal het gewone tarief betalen. Als ze het daarvoor noodige geld niet hebben, worden ze gevangen genomen en naar een der kampen voor dwangarbeid gevoerd. Ze moeten daar dan 3 maanden lang dwangar beid verrichten bij wijze van afbetalinp van de opgelegde boete. 1 OPLICHTERIJEN. De Dail) Chronicle maakt melding van van oplichterijen, waarvan de Engelsche posterij het slachtoffer is geworden. Een bende, waarvan men gelooft, dat de leider bekend is, maakte werk van het innen van vervalschte j>ostwissels en schatkistbiljetv- ten. Ook zlfn groote bedragen verkregen door vervafschte spaarbankboekjes. Alles bij elkaar is meer dan 10.000 p.st. schade geleden. RE1ZEN NIET KOSTELOOS. Sedert eenigen tijd is het reizen in Sowjei- Rusland niet meer kosteloos. Integendeel is het verschrikkelijk duur geworden. Dit hee*t tengevolge, dat een aantal menschen een spoorwegkaartje niet betalen kunnen. Als ze nu toch op reis moeten, probeeren ze het maar zonder kaartje. Het aantal, der zon- der kaartje reizenden is zoo groot geworden dat er thans besloten is tot zeer strenge maatregelen tegen deze personen. Als ze ge- snapt worden, moeten ze bij wijze van boete TER NEUZEN, 7 December 1921. VRIJE UN1VERSITE1T. Voor het prop, examen theologie is aan de Vrije Universiteit geslaagd de heer S. j. Koster te Ter Neuzen. VOOR DE RUSSISCHE KINDEREN. Bij de door de cooperatie „Ons Belang" alhier gehouden verioting van een choco- lade-schiIderij ten bate der Russische kinde- ren, werden verkocht 575 lootjes. Prijswin- ner werd de heer P. C. Geensen, 2e Korte- straat, als bezitter van no. 57. Er kon aan het Nederl. Roode Kruis, Princessegracht -7 te 'sGravenhage een bedrag van f 55,50 worden gezonden. VOOR DE HELDEN DER ZEE. De vanwege de voetbalvereeniging T. V. V." alhier gehouden inzameling van gel- den en de gehouden voetbalwedstrijd, ten bate van de nagelaten betrekkingen der sdnpbreukelingen van de reddingbooten ,,Pres. van Heel" en „Brandaris", heeft een netto opbrengst gehad van 357,45. Onder het personeel van den Provin- cialen stoombootdienst op de Wester- en Ooster-Schelde en van den dienst Hans- weert-Vlake is een collecte gehouden voor de nagelaten betrekkingen van de omgekomen opvarenden der reddingbooten welke f 125 heeft opgebracht. HOOFD-INGENIEUR PROV WATERSTAAT. Door de Provinciale Staten is in de gis- teravond gehouden vergadering benoemd tot hoofdingenieur van den Provincialen Wa- terstaat, de heer J. J. van Leeuwen, thans ingenieur te Goes, vroeger alhier, met 24 stemmen. Op de heer Jhr. De Muralt waren 16 stemmen uitgebracht en 1 op den heer Wolf- fensperger, terwijl 1 briefje bianco was. SAS VAN GENT. St. Nicolaasviering. Maandagavond werd aan de O. L. school A a.mer het Sint Nicolaasfeest door de leer- hngen der school, de leerlingen van de drie atdeehngen van het vervolgonderwiis ouders autoriteiten, genoodigden en belang- stellenden met buitengewonen luister tre- vierd. Omstreeks vijf uur, toen de ruime gym- nastiekzaal stampvol was, verscheen Sint- Nicolaas met zijn zwarten knecht in hoogst eigen persoon in vol ornaat, terwijl hem welkomstliederen werden toegezongen. Niet alleen door de kleinen maar ook door de ouderen en volwassenen werd met veel am mo aan deze welkomsthulde deelgenomen zoodat de belangstellende toeschouwer den' indruk kreeg, dat de Sint Nicolaas-idylle op dat oogenblik in menig hart zelfs van de ouderen van dagen door deze verschijning verlevendigd was geworden. Na het vertrek van Sint-Nicolaas werd overgegaan tot afwerking van het uitge- breide programma der feestelijkheid. Om een denkbeeld te geven van den om- vang daarvan, diene alleen de bloote ver- melding, dat niet minder dan 22 nummers a'le door leerlingen van de school en tie vervolgcursussen moesten ten uitvoer ge- bracht worden. Hetgeen dan ook met de meeste correct- heid geschiedde, dank zij de ingenomenherd, waarmede zich alien tot het spelen hunner rollen hadden opgmaakt. Nog nooit heeft Sas van Gent een Sint- Nicolaasfeest als dit zoo luisterrijk gevierd dank zij de groote geldelijke middelen die dit jaar daarvoor disponibel waren. Ik meen dan ook gerechtigd te zijn te vermelden, dat de dank door den Burgemeester aan al de- genen gebracht, die bijgedragen hebben tot welslagen van dit kinderfeest volkomen op hun plaats waren. De milde bijdragen en de belangstelling in dit schoone kinderfeest bewijzen. dat de Sas van Gentenaren de openbare school A steeds een goed hart toedragen. Zoo blijve het ook in de toekomst! WESTDORPE. PETITIONNEMENT. Er heeft in de laatste weken binnen deze gemeente onder de ingezetenen een adres gecirculeerd waarin den wensch uitgedrukt wordt geene samensmelting van' West- dorpe met Sas van Gent te doen plaats hebben. Alle ingezetenen hebben dit adres, dat aan Ged. Staten zal worden opgezonden, met overtuiging geteekend. Het voorstel tot aanhouding van een ver- zoek der gemeente Clinge om een voorschot voor wegsverbetering werd aangenomen. Deovcrige voorstellen werden alle naar do Afdeelingen verwezen. De volgende bijeenkomst zal worden ge houden op Maandag 19 December des na- middags 2 uur. ONDERZOEK VAN KUNSTMEST- STOFFEN. Op vragen van den heer Braat betreffende de kosten, verbonden aan het onderzoek van kunstmeststoffen, heeft de Minister van Landbouw, Njjcerheid en Handel ge- antwoord Dour den ondergeteekende is met, zooals door den heer Braat wordt voorgesteld, het onderzoek van kunstmestsfoffen op 5 bepaaldwel is voor de uitvoering eener quantitatieve bepalirg een vergoeling van 5 vastgesteld. Nu zjjn voor het verkrjj- gen vau een goed inzicht in de waarde van Thomasphosphaatmeel als meststof drie quantitatieve bepalingen (op echtheid, fijnheid en phosphorzuur gehalte) noodig, welke alle, indien de inzender van een monster geen aanwjjzing omtrent het te verrichten onderzoek geefr, door het proef- station worden verricbt. De vergoeding daarvoor bedraagt dus 3 X /5 15. Drukken deze onderzoekingskosten op den aanloop van kleioe partjjtjes, dai maken zj" zonder twjjfel de artikelen te dunr. Als algemeene regel mag echter thans wel worden aangenomen, dat de land- bouwers hun meststoffen gezamenlgk bij groote partijen aankoopen. Daardoor ver hoogen de kosten van onderzoek de prjjzen der artikelen slechts in zoo geringe mate, dat daaruit geen bezwaar voor het bedrjjf kan voortvloeien. Ook in dit geval kunnen dus weder door samenwerking de bezwaren van den enkeling worden overwonnen. Van den ondergeteekende kunnen dan ook geen maatregelen tot wegneming er van worden verwacht, daar zulks alleen zou kunnen geschieden door verlaging van de tarieven voor de onderzoekingen. D^Z' zqn langen tjjd zo6 laag geweest. dat o. a. op het meststoffenonderzoek aan hetproef- station te Maastricht jaarljjks een belang- rjjk bedrag van Rjjkswege moest worde toegelegd. Thans wordt er naar geitreef 1 de kosten zooveel mogeljjk doordeinkom- sten te dekken. Dit stelsel moet naar de meening van ondergeteekende worden ge- handhaafd. JACHTWET. Namens het Kon. Ned. Landbouw-comite is een schrijven betreffende de jichtwet gericht tot den Minister van Landouw enz., waarbjj wordt aangeboden een afschrih van een rapport opgeeteid door een com- missie waaraan was opgedragen inzake he ontwerp van niet houdende bepalingen be treffende de jacht van advies te dienen. In het rapport wordt o. a. meegedeeld, dat de commissie het er unaniem over eens was, dat, wanneer men den gedachteDgang welke in het bedoelde wetsoutwerp naa voien treedt, vergeljjkt met de wenschen, welke het Kon. Ned. Landbouwcomite i zqn schrjjven van 22 Mei 1919 aan deu Minister heeft neergelegd, moet wordei erkend, dat aan deze wenschen slechts tea deele is tegemoet gekomen. De meerderheid der commissie was vau meening dat het eigendomsrecht in deze i wel mag worden aaDgetast, omdat daardoo het algemeen belang gediend wordt temeer, omdat het jachtrecht een servituut is, uit vroegere tjjden overgebleven, en aan be- paalde personen het recht geeft de belangen vau anderen te schaden, zonder het alge meen belang te dienen. De meerderheid wilde dan ook het jacht recht bjj verpachting van den grond on- herroepelpk doen overgaan op den grond- gebruiker. De minderheid van de Commissie billijkte ten de'en het standpunt van het wets- ontwerp, echter met dien verstande, da: bij verpachting der jacht door den grond eigenaar, medezeggingsschap resp. vuorkeur aan den grondgebruiker toekomi. De commissie juicht het eenstemmig toe, dat de ophefflng van het heerijjk jacht recht tegen schadeloosstelling wordt voor- gesteld en elk verbod tot het vestigen va_i eenig jachtrecht in het ontwerp is opgeno- men. Zq vestigt er de aandacht op, dat he' ten aanzien van de waardebepaling van ee j Tegenwoordig waren alle leden. Bij de mededeelingen van Gedeputeerde Staten kwamen o.m. voor, dat de aanvaring op 15 Juni nabij Ter Neuzen tusschen hei stoomschip Zeeuwsch-Vlaanderen en het sleepschip Azam VIII, door eerstgenoemd schip werd veroorzaakt en dat niet gebleken is aan wien de aanvaring te wijlen is. Mededeeling werd gedaan, dat het voor stel tot overname van het havenkanaal en de zwaaiplaats in de haven te Zierikzee en die betreffende de watervoorziening op Wal- cheren naar de Afdeelingen zijn verwezen. Na de mededeeling inzake de overbren- ging van het stoomschip Walzoorden van de Wester-Schelde naar de Ooster-Schelde werd een voorstel van den heer Van Niftrik om dit eveneens naar de Afdeelingen te ver- wijzen, verworpen met 23 tegen 19 stemmen. Op verzoek van den heer Van Niftrik werd alvorens tot benoeming van een hoofd ingenieur over te gaan, een geheime zitting gehouden. Bij het weder openbaar worden der zit ting werd tot.bSnoeming overgegaan en de heer Van Leeuwen benoemd met 24 stem- men. Op den heer Jhr. De Muralt waren 16 stemmen uitgebracht, terwijl de heer Wolf- fensperger 1 stem verkreeg en 1 biljet on- geldig was. jachtrecht immoreel zoude zjjn, om he jachtrecht van dat jachtgebitd het hoogst- te waardeeren, waarin het meeste wil 1 voorkomi, omdat de nadeelige gevolgen en de toegebrachte schade door den groote wildstand toch het grootste zjjn geweest. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. VERDRONKEN. Zondagmiddag is onder Schiedam de Mjarige Van H. op de Poldervaart door het ijs gezakt en verdronken. Een baanveger, die hem te hulp wilde komen, zakte even eens uooi het ijs. doch kon worden gered. EEN NEDERLANDER IN DU1TSCHLAND GEARRESTEERD. De koopntan De G. uit Bennekom begat zich dezer" dagen naar Duitschland om za- ken te doen. Op zijn terugreis werd hij ech ter te Emmerich aangehouden en als ver- dacht van smokkelhandel in de gevangenis gezet. Zijn familie verkeerde, daar De G. niet op bepaalden tijd thuis kwam, in groote onrust en reeds werd de hulp der politie in- geroepen. Zaterdag ontving de echtgenoote echter een telegram met verzoek o.m. om onmiddellijk 35.000 mark als losprijs te zenden. DE VALSCHE BANKB1LJETTEN VAN 60. Door de recherche te Utrecht zijn een tweetal personen aangehouden, die getcacht hebben valsche Nederl. bankbiljetten van zestig gulden uit te geven. De in beslag genomen biljetten dragen de serieletters O. N. en resp. de nummers 08173 en 08184. De commissaris van politie in de tweede afdee- ling verzoekt ieder die Vrijdag of Zaterdag j.l. bankbiljetten, voorzien van die serie letters en nummers ontvangen heeft, zich aan te melden aan het politiebureau Gan- zenmarkt Utrecht. ERNSTIG ONGELUK. Zondagmiddag heefi een ernstig ongeluk plaats gehad op den weg naar Abcoude. Door een tot nog toe onopgehelderde oor- zaak is een Indian-motorfiets, waarop twee personen gezeten waren, tegen een boom gereden. Het resultaat was, dat een der per sonen, zekere Senner, zwaar gewond werd. -en rnarechaussee der kazerne Kruislaan^ mgeval zag, vond hem zwaar bloe- ac. >o den weg liggen. Eenige rninuten later o.erleed hij. De andere, zekere Ooy- kamp, was eveneens zwaar gekwetst en weid naar O. L. Vrouwe-gasthuis vervoerd Beiden waren te Utrecht woonachtig. De machine is geheel vernield. Ver*"™'<^ was zij in een bocht geslipt. DE DUITSCHE TRE1N OP EEN STOOTJUK GELOOPEN. Maandagmiddag is d^ Duitsche trein vvelke om 12.47 aan het station Maas te Kotterdam aankwam, vermoedelijk door de gladheid van de rails op het stootjuk aan net uiteinde van het buitenperron geloopen. De butters daarvan werden verbrijzeld en de stukken in de rondte geslingerd zonder evenwel persoonlijke ongevailen te veroor- zaken. Onder de reizigers ontsiona even een Idem paniekje. Door de scherven der ruiten welke door den schok gebroken werden" n vijf der reizigers licht aan het hoofd gewond, terwijl de 29jarige C. H. Dewitte een einslige verwonding aan den recfltC(- pols had gekregen. Verder had mejuffrouw G. Hettig uit Den Haag een schouder ont- wricht. Aflen werden door stationspersoneel en verplegers van den Geijecskundigen Dienst veibonden, terwijl de beide iaatstgenoemde verwonden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht worden. EEN TROUWUSTIGE DAME. Een inwoonster van Chicago, Helen Fer guson Drexler, is eenige malen gehuwd ge weest. Zij trouwde in 1917 voor de eerste maar, en wel met 'nsoldaatgenaamd Wilfred 1 aylor. Uit het huwelijk werd een zoon ge- boren. Daarna trouwde zij weer met een soldaat, Paul Moler, vervolgens met een matroos, I homas Meehan, en na hem was de beurt weer aan een soldaat, Albert Drex ler. Deze laatste naam beviel haar blijk baar, want zij is, terwijl zij zich Drexler bleef noemen, daarna nog met elf andere mannen getrouwd, wier namen zij echter ongeluk- kigerwijs vergeten is. Zij stond dezer dagen voor de tfechtbank te Chicago terecht, o.a. wegens het feit, dat zij verschillende, harer echtgenooten het va- derschap van haar zoontje heeft toegeschre- ven en van de goeierds een maandelijksche toelage van vierhonderd doITar genoot. Thans, zoo schrijft de „Chicago Tribune", probeert zij in de gevangenis zich de namen van haar laatste elf echtgenooten te her- inneren. LANDRU. De zaak Landru is nog niet uit de wereld. Mr. de Moro Giafferri, Landru's verdediger zegt tijdens het geding getwijfeld te hebben aan zijn onschuld, inaar na een gesprek met den veroordeelde neemt hij de mogelijk- heid eener gereclitelijke dwaling aan, waar toe Landru's houding aanleiding zou hebben gegeven. De advocaat acht het niet onmo- gelijk, dat eenige verdwenen vrouwen weer opduiken. INENTING TEGEN POKKEN. In verband met het anti-inentingssLreven in ons land geeft het „Ned. Tijdschr. v. Gen." het volgende overzichtje: Op Haiti is men niet lui met de inenting. Daar wordt de arts of wie overigens een vrouw bij de bevalling bijstaat, de plicht opgelegd, het kind binnen drie maanden in te enten of te doen inenten. Alle ze- ven jareri inoet de inenting worden her- haald. De staat geeft hiertoe kosteloos gelegenheid. Wie zes maal achtereen zon der gevolg is ingeent, krijgt een certificaat van gelijke strekking als het inentingsbe- wijs. De anti-inentingsbond in ons land wil het anders; die wenscht een toestand, we.ke vanzelf een anti-pokkendwang-bond zou doen opstaan. In de vereenigde Staten is het ook anders. Daar zijn staten met indirecten inentingsdwang gelijk bij ons, en andere, waarin men erin geslaagd is, de verplichting weder te doen opheffen. Daartusschen, waar de zorg voor de na- leving der staatswet aan nalatige gemeen- tebesturen wordt overgelaten. In sommige staten zijn 20 pet, in andere 100 pet. van de schoolkinderen ingeent. In de stren- gere Oostelijke staten komen per jaar 26 tot 90 gevailen van pokken voor op het miillioen inwoners. In Kansas 2000 ge vailen. In 20 staten met slappe wetgeving zijn in een der laatstverloopen jaren te za- men 58000 gevailen van pokken voorge- komen. In het land van de „conscientions objection" (ons voorland, als de anti-inen- tingsdwangbond maar half zijn zin krijgt zijn in 1920 263 gevailen van pokken voor- gekomen; 94 daarvan onder de kinderen beneden de 10 jaren te Glascow, en weL gelijk in het Lagerhuis is medegedeeld 13 in eenkarnerwoningen, 66 in woningen van twee, 13 in woningen van 3 kamers en 2 in grootcre woningen. De kinderbevolkiug zal wel ongeveer in dezelfde verhouding over de woningen van verschillende ruim- te verdeeld zijn, zoodat net blijkt, dat wcl- stand niet tegen pokken beschermt dat wisten vorsten en vorstinnen vroeger ook De 2 kinderen-uit groote woningen zijh beiden bezweken, uit de een-kamerwonin- gen bleven er 8 in leven, uit de twee-kat- merwoningen stierven er 18, uit de drie- kamerwoningen 6. DU1VENTROUW Een duif van den heer Groeneveld te Ro- zenburg, destqds naar elders verkocht, wist haar vrijheid te herkrqgen en kwam weer naar Rozenburg terugvliegeu naar haar vroe- geren eigenaar. Dezelfde duif werd toen verkocht aan een Belg, die in Rozenburg geiuterneerd was en drie jaar geleden vertrok naar Luik met medeneming van de duif. Groot was de verbazing van den vroegeren eigenaar, toen hij dezer dagen, na een af- wezigheid van ruitn 3 jaren, de duif weer in zqn raam zag zitten. op tot eene boete van /25, Uitspraken van 18 Nov. 1921, Veroordeeld zijn, ter zake van: Geen voldoende zorg dragen voor het onscha- deljjk houden van een geraarlijk bekend staande hond. S. P. te Philippine, tot eene boete van fi 5, subs. 50 dagen hecht. Overtreding wapenwet. L. L. te Etterbeek (B.I, tot eene boete van /25, subs. 50 dagen hecht., met verbeurdverkl. van het jachtgevveer. A. J. P. te Biervliet, tot eene boete van /5, subs 10 dagen hecht met verbeurdverkl. van den revolver. Strooperij. G. v. H. en L. S., beideu te Bouchaute (ii.), ieder tot eene boete van 10, subs. 1 m. tuchtsch. voor ieder. A. A. G. te Zaaiuslag, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. A. C. B. te Selzaete, tot eene boete van /10, subs. iO dagen hecht., met verbeurdverkl. en vernieling sikkel en zak. Loopen over een anders grond. C. F. K. te Ter Neuzen, tot eene boete van f 10, subs. 1 maand tuchtschool. C. M. en H. M. aldaar, ieder tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. en 1 maand tuchtschool voor sub *2. F. M. v. A., aldaar, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. C. D. E. aldaar, tot eene boete van 5, subs 1 maand tuchtschool. M. J v. d. K. aldaar, tot eene boete van f 5 subs. 10 dagen hecht. Gewonde paarden arbeid. doen verrichten pijnljjke wijze. C. D. te Philippine, tot eene bo 50 dagen hecht. Trekdier onbeheerd. C. B V. te Axel, tot eene boete van /l, sabs 2 dagen hecht. Motor- en rijwiel reglement. Th. R. te Bouchaute en P. J. D. te Ter Neuzet) ieder tot eene boete van 20, subs. 40 dagen hecht voor ieder. W. D. te Axel, tot eene boete van /20, subs. 40 dagen hecht. J. A. W. te Zaamsla; subs. 50 dagen hecht. Invaliciiteitswet. F. D. te Axel, tot elf boeten elk van 3, subs. 6 dagen hecht. voor elke boete. H. de K. te Hoek, tot '26 boeten, elk van /2, subs. 4 dagen hecht. voor elke boete. Vee op anders grond laten loopen. P. J. F. te Philippiae, tot eene boete van /25 subs. 5 dagen hecht. J Drankwet. E. te Sas van Gent, tot eene boete van f 25, subs. 50 dagen hecht., met teruggave der flesschen. Bewakingsvoorschrift a. v. d. B - v. M. - M. M. G., alien te Sel zaete, teder tot eene boete van IP, subs.'20 dagen hecht. voor ieder. e C. d. S. te Bassevelde, tot eene boete vau f 10 subs 2 dagen hecht. A. B. te Assenede, tot eene boete van J 10, subs. 20 dagen hed»t. I. A. d. M te Assenede, tot eene boete van f\Q subs. 1 maand tuchtschool. M. L. J. d. C, te Biervliet, tot eene boete J10, subs. 20 dagen hecht. E. D. en J. ti. D., beiden te Biervliet, ieder tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. A. d. B. te Sas van Gent, tot eene boete J 15, subs. 30 dagen hecht. Leerplichtwet: P. H. en F. W., beiden te Axel; - - D. d. P. I. d. B.J. d. B., alien te Zaarnslag; L.' K aldaar; W. v. D. te Kluiskil F. N. d. F. I. N. d. F. te Axel, ieder tot eene boete van f 2 subs. 4 dagen hecht. voor ieder. H. d. B. te Zaarnslag, tot eene boete van f 5 tbs. 10 dagen hecht. J. F. d. U.. te Axel, tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. J J. B. te Axel, tot eene boete van 15, snbs. 3d dagen hecht. Jachtwet. J. d. V. te Axel, tot eene boete van 3, subs. 6 dagen heeht. Visscherij wet. A. 11 te Sas van Gent, tot eene boete van J 10 subs. 20 dagen hecht, met verbeurdverkl. en ver nieling der zetlijn. Locaalspoor. J. B. M. en C. M. te Biervliet, ieder tot eene boete van /15, subs. 31 dagen hecht. Wateren buiten bak. P. M. te Ter Neuzen, tot eene boete van /"3, subs b dagen hecht. J. O., aldaar, tot eene boete van 3, subs. 6 dagen hecht. Voorwerpen op den openbaren weg geplaatst, niet behoorlijk verlicht. W J. te Axel, tot eene boete van 25, subs dagen hecht. 50 Fietsen met gekleurde glazen. W. R. te Ter Neuzen, tot eene boete van f 10 subs. 20 dagen hecht A. I. M. te Biervliet, tot eene boete subs. 20 dagen hecht. van 10, Openbare dronkenschap JDj S.P. M, alien te Ter Neuzen: lv. M. D.A. M. M., beiden te Hoek A It. te Westdorpe en E. S. te Selzaete (B.I, ieder tot eene boete van /15, subs 30 dagen hecht. voor ieder. Rijwielen zonder licht. M. v. d. V. te Ter Neuzen; R. A v W D.T.V. C. D. R.L. v. H.R. v. W.'; S. B - A. v Y - L. V.- J. C. O.A. d. r., alien te Axel, ieder tot eene boete van f 10 subs. 20 dagen hecht. voor ieder H. W., aldaar, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. J. d. K. en J. H., beiden te Axel, ieder tot eene boete van i5. subs. 30 dagen hecht. J\HV D' S U-i - D. A. B., alien te Hoek, ieder tot eene boete van IP, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. Th. L. K.; C. L. J.; A. W., alien te West dorpe, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. A. D.E P. K. F., beiden te Zaarnslag, ieder tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. A. K. te St. Kruis, tot eene boete van 10, subs 20 dagen hecht P. v. S. te Hengstdijk, tot eene boete van t 10, subs. 20 dagen hecht. W. R. M. H.A. M. A. M., alien te Stoppeldijk, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. T. G. B. te Clinge, tot ee»e boete van 10, subs. 20 dagen hecht. J. B. te Wynckel, tot eene boete 20 dagen hecht. van 10, subs. A. O. te Axel. Vrij gesproken:

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2