ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. i&fcerel No 7229. Maandag 28 November 1921. 69e Jaargang. BlttHEHLANP. STBIJD TEBBH MISDAAD. B U I T E N L ATS FEUILLET0N. »E AFLOSSING DER CRIS1SSCHULD. Een langzamer tempo gewenscht? Blijkens het Voorloopig Verslag van de commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vast- stelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het leeningsfonds 1914 voor hef dienstjaar 1922 werd bij het afdeelings- onderzoek van dit wetsontwerp er aan her- innerd, dat de Minister de cxtra-aflossing op de crisisschuld ad 15.5 millioen wenscht achterwege te laten en dit bedrsg beschik- baar te stellen voor den gewonen dienst. Men vroeg of een niet veel grooter bedrag der inkomsten uit het leeningsfonds van den gewonen dienst zou kunnen worden beshik- baar gesteld en zoodoende de aflossing der crisisschuld op nog langer termijn gescho- ven. De termijn van aflossing der crisls- leening 1917-1918 is ongeveer 40 jaar. Laat die betrekkelijk lang termijn, zoo werd ge- vraagd niet aflossing dier leening toe in minder snel tempo dan de Minister zich voorstelt? En indien dit niet wel mogeliji; blijkt, zou het dan ook niet op den weg der regeering liggen om in verband met den moeilijken financieelen toestand andere mid- delen te beramen ten einde tot een veel lang- zamere aflossing der crisisschuld bijv. in 60 jaar te geraken? EMMEN. Het Hdbl. verneemt, dat de aanvrage toi het verklaren in staat van faillissement van de gemeente Emmen zal wOrden ingetrok- ken, nu den aanvragers de verzekering is ge- geven, dat hun vorderingen spoedig zullen worden voldaan. DE ONKOSTEN DER WERKLOOSHEID- VERZEKER1NG. De November-aflevering van het „Tijd- schrift van den Nederlandschen Werkloos- heidsraad" opent met een artikel van Ir. R. A. Verwey over „Onkosten van Werkloos- heidsverzekering". Onder de onkosten van werkloosheids- verzekering worden door den schrijver ver-. staan „alle geregelde wederkeercnde uit gaven (voor salarissen bureaubenoodigG- heden enz.), die zonder rechtstreeks den ver- zekerden ten goede te komen, dienen om de uitvoering dier verzekering (ontvangen van bijdragen en subsidign, verstrekken van uix- keeringen) mogelijk te makeu". Uitvoerige opgaven worden gegeven over de kosten dezer verzekering in het jaar 1920 verge- leken met de kosten van brand-, levens-, ongevallen- en zeerisicoverzekering. Ten laste van het rijk kwamen in 1920 rond f 140.000 aan administratiekosten; samen betaalden rijk en vereenigingen hier- aan ruim 558.000. De totale onkosten voor de gemeenten worden geschat op 200.000. Het algemeene totaal bedroeg dus in 1920 f 898.000. Daar er in dat jaar rond 400.000 leden van gesubsidieerde werkloozenkassen waren, bedroegen de onkosten circa J2,25 per verzekerde. Uitgekeerd werd in 1920 uit de gesubsidieerde werkloozenkassen f 14.524.489. De onkosten bedroegen dus 6.2 pCt. van het uitgekeerde bedrag. Dit getal is door de crisis sterk gestegen. De totale inkomsten der kassen uit subsidien, volgens het werkloosheidsbesluit 1917 en bij- dragen der leden bedroegen in 1920 rona f 5.200.000. Van deze som bedroegen de on kosten 17.3 pCt. Deze getallen worden vergeleken met ae onkosten der andere verzekeringen. De on kosten der Invaliditeits- en Ouderdomsver- zekering zijn echter nog niet voldoende be- kend om deze mede te tellen. De schrijvers meenen echter volledig als conclusie te mogen aannemen, „dat de meening van iemand, die de onkosten van werkloosheids- 82) Mfilloc begreep, dat hij hierdoor een overwicht op zijn vijand had en daar trok hij ten voile partij van. Zijn beide handen klemden zich nu vast aan de haren van den bahdiet eh terwijl hij met het voile gewicht van zijn lichaam op dat hoofd drukte, hield hij hem voort- durend in gebogen houding, het gelaai slechts even boven den grond en in dieh toestand bedwong hij hem, ondanks de geweldige mkken, stompen en trappen, die de man naar hem deed, maar zonder hem te raken. Eindelijk viel de bandiet op den grond. Milloc sprong op hem, drukte met de beide knieen op zijn borst en greep hem bij de keel. Nog een oogenblik bleven zij zoo wor- stelen, maar de man slaagde er niet ii\, zich van zijn sterken tegenstander te ont- doen. Hij snakte naar adem. Ten slotte lieten zijn handen los en bleef hij onbeweeglijk onder den detec- tieve liggen, terwijl hij met moeite zeide: 't Is goed, 't is goed, ik heb mijn lading in, meer heb ik niet noodig. Ik strijk de vlag, afgeloopen daarmee, doe mij je arm- bandjes maar om en neem mij op sleep- touw, ik geef me over. Milloc liet hem met de handen los, maar hield nog altijd de knieen op zijn borst en toen de bandiet steelsgewijze trachtte zijn hand in zijn zak te steken, greep hij hem weer dadelijk bij den pols en zei: verzekering volgens het thans hier te lande t geldend stelsel betrekkelijk hoog zou ach- ten, met de feiten in strijd zou zijn." Hier- mee wordt echter niet bedeold, dat de on- j kosten van eenigen anderen vorm van ver zekering te hoog zouden wezen. DE OORLOGSBEGROOTING. Het voorloopig verslag van de afdeelin- gen der Tweede Kamer inzake de oor- logsbegrooting is verschenen. Daaraan is het volgende ontleend: Verschiilende leden, die in deze begroo ting 't werk zagen van den ambtsvoor- gariger van den Minister, zouden, zoo de ontwerper van de begrooting nog deel uitmaakte van het kabinet, met den mees- ten ernst tegen het hooge eindcijfer zijn opgekomen. Zii spraken echter de ver- wachting uit, dat uit de memorie van ant- woord van den ernstigen wil van den Mi nister tot het aanbrengen van belangrijke "bezuinigingen zou blijken. De leden, hier aan het woord, hadden van het optreden van dezen Minister groo- te verwachtingen. Het valt ook naar hun meening hiet te ontkennen, dat op den voet. waarop de laatste c.orlogsbegroot ngen zijn geschoeid, niet verder kan worden voortgegaan. Het eindcijfer, thans op bijna 74 millioen ge- raamd, zal belangrijke vermindering moe- ten ondergaan. En de eenige weg, wel- ke tot een be'angrijke inkrimping der uit gaven zal leiden, bestaat in een besparing op de vredesorganisatie. Deze zal kun nen worden verkregen door: 1o. reorganisatie van het departement. 2o. inkrimping van het beroepsperso- neel. 3o. reorganisatie van de staven, de in- tendance en den geneeskundigen dienst in dier voege, dat in vrcdestijd alleen maar kernen aanvvezig zijn. 4o. vereenvoudiging van het wapen der genie en van de administrate; 5o. algeheele herziening van de wet op het militair onderwijs; 6. verandering der wijze van aanmaak van kleeding- en uitrustingsstukken, welke in fabrieken moeten plaats vinden, eli 7o. groote beperking van het bouvvbe- drijf door inkrimping van het aantal inge- nieurs en opzichters bij de genie. DE REDDINGSMEDAILLE. In een dezer dagen gehouden verga- dering van de vereenigirig „De Reddings- medaille", welke vereeniging is opgericht door dragers van het teeken voor mensch- lievend hulpbetoon, is een adres ge- richt aan H. M. de Koningin. Hierin wordt medewerking gevraagd tot het verkrijgen van een wettelijke bepaling, waarin zal zijn omschreven en vastgesteld, dat ieder die bij een poging tot redding verminkt wordt en het gezin van iemand, die bij zulk een poging het leven verliest, recht heeft op een blijvende en voor het levens- onderhoud voldoende ondersteunihg vah staatswege. PASVISUM AFGESCHAFT. De Parijsche correspondent der N. R. Crt seint, dat tusschen Frankrijk en Nederland van 1 December af het vereischte pasvisum (niet de pas zelf) afgeschaft is. GEEN BUITENGEWONE TRAKTE- MENTSVERHOOGINGEN. De Minister van Financien heeft bij nota van wijziging voorgesteld art. 29 van Hoofd- stuk II der Staatsbegrootingen voor 1922 met J600 te verminderen en voor memorie uit te trekken. Mede in verband met den toestand van 's Lands financien heeft de regeering name- lijk besloten, dat althans op de begrooting voor 1922 geen gelden zullen worden uitge- trokken voor buitengewone traktemensver- hoogingen. Neen vriend, dat zal je niet lukken, laat je mes maar blijven waar het is en luisler naar mij. Och, maak toch geen praatjes en doe mij de boeien aan. Wat praat je toch van boeien? Wie zegt je, dat ik dat doen wil? Wie zegt je dat ik hier met kwade bedoelingen ben geko- komen? Het woeste en dierlijke gezicht van den bandiet drukte de hoogste verbazing uit, hij keek Milloc nog twijfelend aan en vroeg: Ben je dan niet van de politie? Dat wel. Nu dan? AI ben ik van de politie, dan behoef ik toch iedereen maar niet gevangen te ne- men. Waarvoor kom je dan hier? Om eens met je te praten. Dat's gek. Na een oogenblik stilte hernam hij: Waarom heb je dat niet dadelijk gezegd? Op deze vraag antwoordde Milloc me* de vveervraag: Zou je naar mij geluisterd hebben, wan- neer ik je niet dadelijk in 't haar gevlogen was? Neen, waarschijnlijk niet, maar je bent ook onder valsche vlag mijn haven binnen- geloopen. Zou je de deur voor mij open gemaakt hebben, als ik gezegd had, dat ik van de politie ben? Daar heb je alweer gelijk in. Milloc stak zijn hand in den broekzak van den bandiet en haalde er het mes uit, dat deze steeds bij zich droeg. Dit zal ik zoolang voor je bewaren, zei hij lachend. Daarna nam hij zijn knieen weg, die nog altijd den man op den grond gedrukt Het bedoelde artikel 29 heeft betrekking op buitengewone traktementsverhoogingen voor den secretaris en de verdere ambtena- ren en bedienden der Algemeene Reken- kamer. UIT DE METAALNIJVERHE1D. Op den brief'van het N. A. S. inzake uit- breiding der metaalbewerkersstaking en het 1 proclameeren van een staking in het trans- j port- en mijnbedrijf, alsntede voor de spoor- wegen, heeft het bestuur van het N. V. V. geantwoord, dat zijn bestuur de vraag van de inogelijkheid en doeltreffendheid van een algemeene staking ecrst dan onder de oogen wenscht te zien, w,.nneer de andere vak- centralen zich piincipieel tot de toepassing van dergelijke strijdmiddel hebben bereid verklaard, of onder hun leden een zoodanige stemming valt waar te nemen, dat met grond verwacht kan worderi, dat zij een parool van een andere dan hun eigen leiding zullen j volgen. Zoolang zulks niet vast staat, is naar de j meening van het bestuur niet die eenheid en geslotenheid der arbeiders aanWezig, die allereerste voorwaarde is voor het slagen van een staking als bedoeld. Zulks klemt te meer vervolgt de brief van het N. V. V. daar uwe vakcentrale in de door u genoemde vitale bedrijven zeer weinig leden telt, zoodat een beslissing van uw bestuur voor het verwezenlijken eener staking in die bedrijven zeer geringe waarde heeft, terwijl in het havenbedrijf, waar uwe organisatie zoo al niet veel leden, dan toch grooten invloed beweert te hebben, blijkens de 8 Juni 1920 opgedane ervaring, de arbei ders uwe besluiten niet uitvoeren. Zoodra u berichteri zijn geworden, waaruit een wijziging in het standpunt der andere vakcentralen blijkt, zullen we gaarne bericht van u ontvangen. Is zulks niet het geval, dan achten wij verdere correspondentie over deze aangelegenheid nutteloos. ACHTERSTAND IN DE BELASTING- INNING. Het voorloopig verslag van de Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over het wetsontwerp betreffende kosten van vervolging in zake directe belastingen meldt, dat men meende te weten, dat schromelijke achterstand bestaat in de inning van groote belastingaanslagen, hetgeen den Staat op aanzienlijk renteverlies komt te staan. Die achterstand zoude voor een deel geweten moeten worden aan de opvatting, welke i ommige inspecteurs van hun taak hebben. Zij verdiepen zich in allerlei kleinigheden en klagen dan over overstelping van werk, ter wijl zij de behandeling en afdoening van groote zaken te veel uit het oog verliezen. Naar het oordeel van onderscheidene leden zijn de voorgestelde bedragen voor waarschuwing, aanmaning cn verdere kosten van vervolging, nog te laag gesteld. Alleen door verhooging is te voorkomen, dat met het betalen zoo lang wordt gedraald. (Corr.-Bur.). DE TOESTAND. Van de conferentie te Washington weinig nieuws schrjjft de N. R. Crt. De ontwa- peningskwestie hokt vooral op twee be- langrjjke puntenJapan's raritsoeD voor linieschepen en de beperking van duikboot- ruimte, die Engeland graag zou doorzetten. Balfour had zich in de openbare vergade- ring bepaald tot het voorzichtig uitsteken van een paar voelhorens. Hughes had be perking van duikbooten voorgesteld tot 90,000 ton (voor Engeland), 90.000 ton (voor Amerika) en 40,000 (voor Japan.) De Engelsche vloottecbnici wilden veel verder beperken en bovendien een maximum- Ut'»—VHMIBlM.IMIfMIWII III—I II limmnIIllliaill hidden en hernam: Sta op en laten wij gaan zitten. Wij kuh- nen nu eens rustig met elkaar praten, nu je weet dat je niets meer van mij te vree- zen hebt. De bandiet was dadelijk overeind en, terwijl hij, nog vermoeid van de worste- ling, op een stoel neerviel, zeide hij: O! wat dat betreft, ik ben nergens bang voor, want al ben ik vroeger wel eens uit den koers gezeild, ik heb nu geen kwade streken meer op mijn contpas. Als dat 't geval niet, was, dan zou je mij wel ingerekend hebben, want dat is toch je vak. Vraag maar overal rond hier in de buurt, niemand die ook maar zie dat op Belamie te zeggen weet En hij knipte met zijn nagel op zijh vinger. Milloc, die tegenover hem ging zitten,. antwoordde: Op Belami, dat kan wel, maar als ik eens naar Piednoir vroeg, dan zou ik misschien wel wat anders hooren. De bandiet keek hem met groote oogen aan, maar hij trachtte nog zich van de dommen te houden, door op verbaasden toon te zeggen: H£? Wat zeg je? Piednoir? -Nooit van gehoord. Wat is dat voor 'n barkas? Dat zal ik je vertellen. Piednoir is een man, die eenmaal tot 10 jaren dwangar- beid werd veroordeeld, nadat hem me- deplichtigheid aan een moord wettig en oveituigend was bewezen. Hij ging naar het bagno van Brest en kreeg een jaar ge- leden gratie voor het nog te ondergane gedeelte van zijn straf, waarbij hem Amiens als gedwongen verblijf werd aangewezen. Hij is daar 6 maanden gebleven maar hij verveelde zich daar, was veel liever te Parijs en op een goeden dag kneep hij er stiekum tusschen uit. toncenmaat voor het heele type van 250 ton voorstelleD. Op het eerste gezicht ljjkt daar veel voor te zeggen. De groote schepen boven water zouden door verbete- riDgen in de techniek van den luchtaanval waardeloos kunnen worden en dan zou de beste vechtvloot onderwater voor het over wicht ter zee beslissend kunnen zjjn. Eigenlijke vechtduikbooten moeten het kruisertype naderen en heel wat boven de 250 ton, die ze alleen voor het defensief geschikt maakt, gaan. Maar zulk een be perking had Amerika blpkbaar niet bedoeld. Men is er nog niet vergeten, hoe de Engel sche vloot in de eerste helft van den oorlog, toen Amerika nog onzjjdig was, met zijn blokkade op zee den baas speelde. Dat gaf toen herhaaldelijk aanleiding tot onaangename wrijving, die alleen hierom ten slotfe geen ernstiger gevolgen had, omdat de Amerikanen van Duitschland's verweer tegen de Engelsche bloktade, den onbeperkten duikbootoorlog veel grooter nadeel endervonden en nog verwachtten e zullen ondervindenv Van Amerikaansche zijde zou men dus vermoedelijk alleen voor verdere beperking van duikbootruimte te vinden zjjn tegen inwilliging van den ouden eisch betreffende de vrijheid der zeeeo, d. w. z. vrijheid van neutrale scheepvaart in oorlogstjjd, bebalve voor het vervoer van oorlogscoDtrabande. Wat met het wegnemen van de pijlers onder de Engelsche blokkade-leer gelpk zou staan. In de tweede plaats verwacht Ame rika stellig ook voordeel van grootere duik booten voor zijn positie tegenover Japan. Frankrpk heeft zich in de duikbootkwestie met Amerika op een ljjn gesteld, tot nieuwe ergenis van Engeland. Tegen een Ameri- kaansch journalist moet Briand gezegd hebben (als het niet waar is, is het toch geestig gevonden)Misschien wecschen de Engelschen hun kapitale schepen om sardpnen te visschen. Nu, wij wenschen duikbooten om de flora op den bodem van de zee te bestudeeren, ten behoeve van onze botanische genootschappen. Er is in elk geval in Amerika zeer ge- lachen om dit beeld. De schrpver Wells, die voor de Daily Mail stemmingsberichten van de conferentie geeft, was veel wranger. //Frankrijk", zoo schreef hp, #bereidt zich krachtdadig voor op nieuwe krpgsverriohtin- gen in Europa en op een oorlog onder zee tegen Groot-Brittanie." Tegen wien zou Frankrjjk anders duikbooten bouwen En Wells antwoordt zonder aarzeling »Om den Britschen h-andel aan te vallen en om geen enkele andere reden.". Zoo iets is den lezers van de Daily Mail toch blpkbaar ten slotte te machtig geworden, want bet blad heeft den verbeeldingrpken romanschrpver tot de orde geroepen. Het had al heele hatelpke passages tegen Frarferpk uit zijn telegrammen door eenige titteltjes vervaDgen. De meeste meDSchen in Engeland zullen nog evenmin gelooven aan een aanval van Frankrijk op Engeland als aan een aanval van Marsbewoners op de aarde die door Wells zelf zoo ver- nuftig beschreven is. Geen Fransche regeering die bp zinnen is, zal haar land tusschen twee vuren zetten een in het Westen en in het Oosten. Maar teekenend voor de tegen- woordige incompatibility tusschen Frankrpk en Engeland is de slechte wpze waarop de twee elkander, zelfs in het huis van een gastheer, verdragen toch wel. Vandaar Daar deed hij verkeerd aan, maar zoo heel erg was dat toch niet. Neen, maar als menschen van zijn slag naar Parijs gaan, dan komen ze er voor zaken en Piednoir had geen ander doel. Denk je? Hij was nog geen paar dagen in Parijs of hij sloot zich aan bij een dievenbende, die er haar werk van maakt om de buiten- Wijken en de omtrek van de stad te ex- ploiteeren. De bandiet gaf meer en meer teekenen van ongerustheid. Milloc vervolgde: Als gewezen zeeman kon hij de bende van veel dienst zijn. Wanneer men een huis wil binnen klimmen, dan is de een- voudigste weg, dat men door het venster gaat, iiefst door een venster van de boven- 1 verdieping, omdat die meestal niet zijn afgesloten, maar daarvoor heeft men een ladder noodig. Nu is een ladder heel ge- makkelijk om te gebruiken maar wat las- tig om mee te nemen en te verbergen. Die moeilijkheid wist Piednoir te ontwij- ken, door ladders van touw te knoopen. Nu verried de dwangarbeider zich, door uit te roepen: Dat is niet waar! Milloc inerkte met een fijn glimlachje op: Je schijnt dien Piednoir toch wel eemgs- zins te kennen. De bandiet kauwde op zijn baard. Daarop haalde Milloc de touwladder uit zijn zak, die hem 's morgens door een agent gebracht was, hield hem die onder den neus en hernam: Kijk eens, ken je die knoopen? Zoo kun nen ze alleen door een zeeman worden gelegd. Nu ja, maar ik ben toch niet de eenige gewezen zeeman die in Parijs rondloopt. Komaan, waarom zou je nog langer ont- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Verfrisschend, en aangenaam bij noest, heeschheid en keel- pijn werken de PASTILLES Verkrijgbaar bij: Fa A. van Overbeeke—Leunis, Fa Thieleman— Bauwens, i Fa Joh. v. Eijsden, Noordstraat, er Fa P. Lijbaart, Nnordsbaat 65, fs,euzen- FaR. Scheele-Willemse, Zandstr. 16, dat er sprake van is dat Lloyd Gorge, na Briand's terugkeer, alle onaangenaam- heden, ook het geschil over Angora, eers ernstig met hem uit zal praten. VERBORGEN KANONNEN. Bp een onderzoek der intergeallieerde commissie te Dresden ingeatela, werd wederom een aantal kanonnen ontdekt. In de Rockstroh-machinefabriek te Hei- denau, bij Dresden, werden 150 en later nog 300 kanonnen ontdekt, verborgen tus schen dnbbele muren. De fabriek maakte tpdens den oorlog kanonnen en vele kanon nen waren er verborgen gehondan bp het uitbreken der revolutie in 1918. Roek<*trob, de fabrikant, was, volgens de Daily Mail", royalist coch communist, maar bereid om aan iedere partij tegen klinkende muat kanonnen te leveren. DUITSCHE GOUDZEND1NGEN. Te New-York zpn Duitsche goudzendingea aargekomen ter waarde van verscheidene honderdduizeDden dollar. Van af den le September lJ. ontvingen New-Yorkscbe firma's voor een totaal van 1 millioen dollar aan Duitsch goud. VLUCHTELINGEN IN KLEIN-AZ1E. Uit Athene wordt gemeld, dat cirea 30.000 Armeniers en Grieksche vluchtelin- gen uit bet binnenland van Klein-Azie op weg zpn naar de kust, gestadig op ham tocht aangevallen en beroofd door Turksehe benden. Wanneer zp de kust bereiken, zpn hun moeilpkheden cog niet overwonueD, daar er geen traneportgelegenheid ter beschikking staat om hen over te brengen. Men boopt, dat Engeland schepen ter beschikking zal stellen en bereid zal zpn hun een toevluchts- oord ter beschikking te stellen. Vermoe- delpk zullen schepen uit Egyptisehe havens voor dit doel in gereedheid worden gebracht. DUITSCHLAND. St i n n e s. Ofschoon Stinnes het doel "an zijn reis geheim wil houdeD, is de Londensche correspondent van de «,B. Z. a. M." toch in staat het volgende mede te deelen aanwezigheid van Stinnes te Londen stond in verband met de Duitsche scbadever- goedings-betalingen. Het ging hierbp ota kennen, als je toch weet, dat ik je geen kwaad wil doen? Piednoir keek hem verbluft aan. Milloc hernam: Speel nu eens" open kaart met mij, zoo- als ik het tegenover jou heb gedaan: jij bent de ontslagen dwangarbeider Jacques Piednoir, je hebt je onttrokken aan het toezicht van de politie, je hebt je aangeslo- ten bij een dievenbende en meegedaan aan een groot aantal diefstallen, wadrvan de laatste 3 gepleegd zijn aan de barriere d'ltahe.te Ivry en te Neuilly bij generaal Dupont, waar je deze touwladders hebt achtergelaten. Piednoir zal met een gebluft gelaat den detectieve aan te kijken en antwoordde niet. Zijn stilzwijgen was zoo goed als een bekentenis. Milloc hernam: Al die kleine pekelzonden bij elkaar ge- nomen zijn genoeg om je weer voor uibi- stens 10 jaren naar het bagno temg te zenden, dat weet je evengoed als ik en daarom heb je mijn bezoek zooeven ook slecht ontvangen, want je loopt ook lie ver vrij door Parijs, dan met een kogel aan je been over het bagno van Bresst, wat ik mij best kan begrijpen. Welnu, het hangt maar van je zelf af of je vrij te Parijs wilt blijven of weer als galeiboef naar Brest wilt gaan. Piednoir keek den spreker ongeloovig aan en vroeg: Meen je dat nu? In ernst. Nu, die keus is niet zwaar, lutuurlijk blijf ik liever te Parijs, maar, voor Mat hoort wat, he en ik zal er wel iets voor moeten doen? Dat spreekt. (Wordt vervolgd). NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1